JCoct Tlieuws ^Binnenland Haarlem's athletiek balans voor hei seizoen 1941 Dertig Sovjet-divisies vernietigd, Bunkerlinie voor Leningrad doorbroken BERLIJN, 22 September. (D.N.B.) In het om felngelde gebied tusschen den Dnjepr en de Desna 2ijn. naar het D.N.B. van welingelichte zijde ver neemt, in de tot dusver geleverde gevechten on geveer dertig Sovjet-divisies vernietigd. Uit welkt uiteenloopende onderdeden de Sovjet-formaties In het omsingelde gebied ten Oosten van Kiew thans reeds bestaan, blijkt uit het feit, dat op een plaat: gevangenen zijn gemaakt, die afkomstig zijn uit 34 verschillende Sovjet-divisies. In den strijd om de verdedigingswerken van Le ningrad heeft op 21 September, naar het D.N.B. ver neemt. een Duitsche divisie infanterie een doorbraak bewerkstelligd door een door de bolsjewisten taai ver dedigde bunkerlinie. Stormenderhand namen de Duit sche infanteristen een plaatsje en een in de nabij heid gelegen belangrijke hoogte. Bij hun verderen op- marsch overschreden de troepen van deze divisie een rivier en wonnen verder terrein. Bij hun succes-vol len aanval weerde de divisie talrijke zware tegenaan vallen der bolsjewisten af die gesteund werden door vele buitengewoon zware tanks. De Sovjets leden hierbij zware verliezen. Ook in den naburigen sector drongen de Duitsche troepen met succes verder door en werden de bolsjewisten teruggeworpen. In den contralen sector van het Oostelijke front hebben Se Duitsche luchtstrijdkrachten op 21 Septem ber met goed resultaat troepen concentraties en sterke colonnes bolsjewisten aangevallen. De Sovjets leden hierbij zware, bloedige verliezen en verloren een groot aantal voertuigen en oorlogsmateriaal. Binnen hei bestek van een aanval op voor den oorlog be langrijke doeien in dit gebied is ook een vliegtuig fabriek met talrijke bommen bestookt. Hangars en werkplaatsen werden verscheidene malen getroffen. Bovendien werden vijf op den grond staande vlieg tuigen vernield en minstens tien zwaar beschadigd. Andere zeer sterke strijdkrachten van het Duitsche luehtwapen werden ter ondersteuning van de leger- operaties in den sector om Leningrad in den strijd gebracht. In onafgebroken aanvallen wierpen Duit sche gevechts- en slagvliegers hun bommen op veld- versterkingen, bunkers, voertuigen en troepenconcen traties. Zware aanvallen werden zoowel overdag als in den nacht van 22 September gericht op de vesting Kroonstad. Kleinere formaties Duitsche gevechtsvlieg tuigen ondersteunden de infanterie bij de zuivering van het eiland Oesel. Hierbij werden verscheidene artillerie en luchtafweerbatterijen der bolsjewisten met bomtreffers buiten gevecht gesteld. Ook hebben sterke formaties Duitsche gevechts vliegtuigen en duikbommenwerpers, slagvliegtuigen en jagers op 21 September in de gevechten van het Duit sche leger tegen de ten Oosten van Kiew ingesloten Èovjetstrijdkrachten den bolsjewisten met bommen en boordwapens nieuwe zware verliezen aan men- pchen en materiaal toegebracht. Alleen in een ge bied werden ruim 200 vrachtauto's vernield. Verder jtijn krachtige aanvallen gericht op de Sovjetverkeers- Hinen ten Oosten van het door de Duitsche troepen Ingesloten gebied bij Kiew. Verscheidene stations werden vernield. De rails werden op vele plaatsen opgebroken en eenige transporttreinen werden door welgerichte bommen op locomotieven en rijtuigen vernietigd. Aan het front voor Leningrad hebben op 21 Sep tember een Sovjet-torpedojager en een kruiser van de baai van Kroonstad uit getracht zich te mengen in den strijd te land. De beide Sovjet-oorlogsschepen werden door het goed gerichte vuur der Duitsche ar tillerie gedwongen hun aanvallen te staken en den steven te wenden. HET BOMBARDEMENT OP DE HAVEN VAN KROONSTAD. Het D.N.B. verneemt dat bij den aanval van Duit sche vliegtuigen op Sovjetoorlogsschepen in de haven van Kroonstad het slagschip „October-revolutie" twee treffers midscheeps kreeg. Daarvan scheen een ont ploffing het gevolg te zijn. waardoor het voorschip geheel werd opengereten. Het schip begon van bin nen uit te branden. Zes bommen vielen in de onmid dellijke nabijheid van het schip. De zware kruiser „Kirof" kreeg twee rechtstreeksche treffers, terwijl een andere zware kruiser, welke naam niet herkend kon worden, door vier bommen werd getroffen. Aan boord van beide schepen ontstond brand. Drie jagers en een mijnkruiser kregen voltreffers en geraakten eveneens in brand. Een kanonneerboot werd na een treffer uiteengereten. Na korten tijd waren de wrak etukken gezonken. Een vrachtschip van ongeveer Ê.000 ton werd tot zinken gebracht. Alle voltreffers werden geplaatst met bommen van hetzelfde zware kaliber. Sovjets ontruimen eilanden in liet Ladogameer. Het D.N.B. verneemt uit Helsinki: Officieel wordt medegedeeld dat de bolsjewisten, fiadat de Finnen den oever van het Ladogameer ge- fcuïverd hadden, zich ook van de eilanden in het Noor delijke deel van het meer hebben moeten terugtrek ken. Valamo, Ristinsaaret, Mökerikkö, Heinasenmas, Rahmansaari en andere eilanden zijn weer in Finsche handen. CONFERENTIE OP HET WITTE HUIS OVER DE HULPVERLEENING AAN ENGELAND. NEW-YORK 22 September (DNB) President Roosevelt is in den afgeloopen nacht vam Hydepark naar Washington teruggekeerd. Volgens de „New-York Daily News" zal Roose velt onmiddellijk na zijn aankomst in Het Witte Huis een conferentie beleggen over het nieuwe aan gevraagde crediet van zes milliard dollar voor de (hulp aan Engeland. O.a. zal hij den vice-president Wallace, den leider van de democratische fractie van het Huis van Afgevaardigden McCormack en den voorzitter van de commissie van buitenlandsohe zaken van den senaat Connally ontvangen. Het Oostfront na den val van Kiew. De zwarte lijn geeft den stand weer der militaire operaties aan het Oostfront van de Finsche Golf tot aan de Zwarte Zee. In de Zuidelijke Oekraïne hebben de Duitsche troepen via Nikolajew en Cherson den Dnjepr overschreden en de Zee van Azow bereikt. (In den uitersten hoek rechts onderaan in het kaartje aangegeven). De eilanden Oesel en Moon (Oostzee) zijn in samenwerking door lucht- en zeemacht ge nomen. Dit zijn de twee Zuidelijke eilanden ge legen ten Noorden van Riga; om de twee Noorde lijke eilanden Dagö en Worms wordt gestreden. NEW-YORK, 22 September. Naar een spe ciale correspondent van de New-York Times uit den specialen trein van Roosevelt meldt, heeft Roosevelt een speciale conferentie met de partijleiders bijeenge roepen. Het doel van deze conferentie is nieuwe be dragen te verkrijgen voor de hulp aan Engeland. Deze eisch van Roosevelt moet vlug ingewilligd worden. Men verwacht, dat met het oog op de Duit sche successen in de Sovjet-Unie de druk op Enge land zal toenemen. Derhalve is een verhooging en bespoediging van de Amerikaansche bewapenings- productie voor Engeland noodig. Ten einde de door Roosevelt geëischte bedragen in het congres te doen aannemen, wil men de andere eischen uistellen. Vooral, zoo verklaart de speciale correspondent, zal Roosevelt op het oogenblik geen stappen ondernemen om de Amerikaansche neutra- liteitswet te herroepen of te wijzigen. FRANSCH WEST-AFRIKA. VICHY, 22 September (D.N.B.) De gouver neur-generaal van Fransch-West-Afrika, die op het oogenblik voor het voeren van besprekingen in Vichy vertoeft, heeft naar aanleiding van den verjaardag van den Engelsch-Ga,ullistischen overval op Dakar de Fransche en buitenlandsche pers ontvangen. Boisson veroordeelde het verraad van de Franschen, die in dienst van Engeland staan. Vervolgens legde de gouverneur-generaal den nadruk er op, dat Fransch-Afrika thans meer aangesloten dan ooit ach ter den Maarschalk en de regeering staat. Het is de regeering gelukt, de materieele en moreele verdedi ging te waarborgen. Zoowel op materieel als op mo reel gebied is de positie van Fransch-Afrika aan zienlijk sterker geworden dan een jaar geleden. De geheele bevolking van Afrika staat achter maar schalk Pétain en zijn regeering. Fransch-Afrika is zich ervan bewust, dat het een hoofdbestanddeel vormt van Frankrijk. Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede, plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede DE STRIJD IN HET OOSTEN. Een Finsche patrouille-boot op verkennings tocht over een der meren in Oost-Karelië. (Foto Suomen-Holland) De Amerikaansche hulp aan Engeland. Toeneming van Duitschen druk op Engeland ver wacht. Arrestatiebevel tegen den vorigen Sjah van Iran. Vermogen geblokkeerd. ANKARA, 22 September. (D.N.B.) Naar ge meld wordt, heeft de nieuwe Sjah van Iran onder Bolsjewistisch-Engelschen druk een bevel tot arres tatie tegen zijn vader onderteekend, ten einde met alle middelen zijn zetel als Sjah in Iran te behou den. Volgens de .Associated Press" is in Londen officieel bekend gemaakt dat het in Londen belegde vermogen van den vroegeren Sjah geblokkeerd is. Hoe groot dit vermogen is, werd niet bekend gemaakt. Nit Teheran wordt voorts gemeld dat het diploma tieke corps dat bij het keizerlijke hof geaccrediteerd is, gisteren door den Sjah in het marmeren paleis ontvangen is. De minister van Buitenlandsche Zaken stelde de leiders der buitenlandsche missies voor, die den nieuwen vorst hun gelukwenschen aanboden. ENGELAND'S SOLIDARITEIT MET DE SOVJETS. MADRID, 22 September (ANP). Het blad Alcazar heeft zich Zaterdag j.l. tot tolk gemaakt van de openbare meening van Spanje door te schrij ven, dat Engeland reeds voldoende bewijzen voor zijn totale solidariteit met de Sovjets gelevex-d heeft, doch dat thans de verklaringen van deix eer sten Lord der admiraliteit nog een bewijs leveren, dat aan duidelijkheid niets meer te wenschen over laat. Het blad schrijft verder: „De gevoelens van alle christelijke en beschaafde Europeanen nemen van de verklaringen van Alexander den eersten Lord der Admiraliteit met denzelfden afkeer en afwijzing kennis als van de recente uitlatingen van den ophitsenden aartsbisschop van Canterbury, die het bolsjewisme wel anti-godsdienstig maar toch moreel betrouwbaar noemt, en dat men als een der belangwekkendste vormen in de moderne beschaving moet beoordeelen. In het eene zoowel als in het andere geval, zoo besluit Alcazar, vormt deze Engelsche houding tegenover de Sovjets wel het toppunt en moet zij de oogen openen aan hen, die nog altijd niet het licht der wettelijkheid door hun gesloten oogen willen laten heendringen. De Engelsche Nieuwsdienst meldt dat de onder koning van Britsch-Indië, Lord Linlithgow, tot April 1943 in functie zal blijven. Dit beteekent dus dat hij zeven jaren in plaats van vijf jaren zijn functie zal bekleeden. Naar Reuter uit Sydney meldt, is Sir Earle Page, de Australische minister van handel, die zich als ver tegenwoordiger der Australische regeering naar Groot-Brittannië begeeft, Maandag naar Londen ver trokken. Hij heeft voor zijn vertrek verklaard dat hij op weg naar Engeland een bezoek aan Washington zal brengen. De nieuwe Syrische regeering is samengesteld. Minister-president en minister van financiën is Has san el Hakim, minister van buitenlandsche zaken Faiz el Chury. (D.N.B.) Een D.N.B.-bericht uit Rome meldt dat de spe ciale ambassadeur van Roosevelt bij den H. Stoel, Myron Taylor Maandag per vliegtuig weer uit Rome vertrokken is om via Lissabon naar de Ver. Staten terug te keeren. Een Engelsche landing in West-Europa zou slechts een tweede Duinkerken beteekenen, aldus heeft com mander King-Hall verklaard. Hall trachtte daarmede een antwoord te geven op de thans In Engeland vaak gestelde vraag waarom de Britten niet meer kunnen doen voor de Sovjets. (D.N.B.) Reuter meldt uit Moskou dat de Britsche en Amerikaansche gedelegeerden voor de conferentie te Moskou daar zijn aangekomen. Het D.N.B. meldt: De vroegere koning van Grie kenland George, is gisteravond te Londen aangeko men. Hij werd op het station verwelkomd door den koning en de koningin van Engeland, door Churchill, Eden en andere leden der regeering. Naar de „Manchester Guardian" meldt zullen op wensch van het ministerie van munitie binnenkort alle ijzeren hekken, poorten en staven in de stad Man chester worden ingezameld, omdat de Britsche wa penindustrie dit ijzer dringend n..ext. (D.N.B.) Roosevelt confereert met Congresleiders. Steun aan de Sovjet-Unie besproken? Het D.N.B. meldt uit Washington: President Roose velt, die gisterochtend uit Hydepark is teruggekeerd, heeft onmiddellijk een bespreking met de Congres leiders gehad over een spoedige voteering der ge vraagde zes milliard dollar voor de wet tot hulpver leening aan Engeland en over de wet op de prijs controle. Volgens Associated Press deelden de Con gresleiders hem mede dat men de voteering der zes milliard wel wil bespoedigen, doch dat dit verzoek waarschijnlijk echter het Huis van Afgevaardigden pas over veertien dagen zal bereiken. De leider der democratische fractie McCormack deelde de pers nog mede dat men het er bij het on derhoud over eens was dat de wet op de prijscontrole spoedig moet worden aangenomen. Over wijziging der neutraliteitswet was niet gesproken. Naar United Press meldt namen aan de conferen tie ook deel Harry Hopkins en Vice-president Wal lace. Mogelijk zou Roosevelt ook het vraagstuk van de hulp aan de Sovjet-Unie ter sprake brengen en den deelnemers aan de conferentie mededeelen welke hulpmaatregelen de regeering door bemiddeling van de delegatie-Harriman aan de Sovjets dacht voor te stellen. Werking van de Smeroe. NEW-YORK. Het Nederlandsch-Indische persbu reau Aneta meldt een uitbarsting van de vulkaan Smeroe op Midden-Java. Een aschregen heeft den hemel boven Malang volkomen verduisterd. (United Press). Zand gekocht inplaats van koffie. Utrechtenaar bij clandestienen handel bedrogen UTRECHT, 22 September. Een Utrechtenaar, die behoefte had aan een voorraadje koffie, trachtte dit langs clandestienen weg in zijn bezit te krijgen. Hij stak hier en daar zijn voelhorens eens uit en kwam tenslotte in een café hier ter stede met enkele lieden in connectie, die waarschijnlijk, althans aan hun tongval te hooren, afkomstig waren uit het Zui den des lands. Deze mannen vertelden hem, dat het ■oor hen een koud kunstje was om hem een flinken voorraad koffie te leveren. De prijs hiervan zou f 24 per K.G. bedragen. De Utrechtenaar had hier wel ooren naar, vooral toen men eenige dagen later met een monster van deze koffie aan zijn huls kwam.Deze koffie was werkelijk van voortreffelijke kwaliteit en hij besloot een hoeveelheid van 40 K.G. voor een be drag van f 9CO te koopen. Het bedrag werd alvast voldaan en enkele dagen later kwam een der mannen opieuw bij den kooper. Thans had hij een zware kist bij zich, waarin de koffie was verpakt. De kooper wilde zich echter wel even vergewissen van den in houd, waarop de leverancier van de koffie ant woordde, dat hij dan zijn fiets, welke voor de deur stond, even op slot moest zetten. Inderdaad begaf de man zich ook naar buiten, om echter niet meer terug te komen. Als een haas was hij verdwenen. Inmid dels had de kooper het kistje met veel moeite open gemaakt. Hij kwam daarbij tot de onaangename ont dekking, dat in alle pakjes koffie zand zat. De ge dupeerde kooper heeft zich thans tot de politie ge wend, die een onderzoek Instelt. UITSLAANDE BRAND IN KERKFABRIEK „HOLLANDIA". Zondagavond is om ongeveer 11 uur bij de kurkfabriek „Hollandia" aan de Brouwerstraat in ;-Gravenhage een brand uitgebroken. Het fabrieks gebouw dat uit vier verdiepingen bestaat, brandde geheel uit. Groote schade werd aan den aanwezigen kurkvoorraad aangebracht.De brandweer was tot cir ca vier uur met de blussching bezig. (A.N.P.) GROOTE BRAND TE HORST (LIMBURG), HORST, 22 September, Zaterdagmiddag is een brand ontstaan in het amusementspaleis van den Kermisexploitant V., die met een Inrichting van ver makelijkheid op de kermis te Horst aanwezig was. De inrichting brandde van binnen nagenoeg totaal uit. De materieele schade is belangrijk. De eigenaar is tegen brandschade verzekerd. (A.N.P.) EEN „JECGDHERBERGCENT". In een onderhoud met een verslaggever van het A.N.P. heeft de heer G. v. d. Berg. secretaris van de Neöerlandsche Jeugdherbergcentrale, verklaard dat, met medewerking van de autoriteiten, eerstdaags de „jeugdherbergcent" op de scholen zal worden in gevoerd. De scholieren betalen maandelijks 1 cent en uit de opbrengst van al deze centen kunnen jaar lijks vier jeugdherbergen worden gebouwd. FIETSENDIEF IN HET BEEN GESCHOTEN. ZAANDIJK, 22 September. De gemeenteveld wachter van Zaandijk betrapte 's avonds omstreeks negen uur een fietsendief, die er op een ander mans karretje van door was gegaan. De politieman ging er achter aan en trok zijn revolver. Door de duisternis misleid, raakte hij eerstt een burger, die aan de achtervolging deelnam, in het been, waarna hij ook den dief in het been schoot. Het bleek de Wormerveerder W. J. te zijn, die reeds meerdere rijwielen gestolen bleek te hebben. De burger en de dief bleken beiden lichte ver wondingen aan het been te hebben opgeloopen en werden ter plaatse verbonden. De fietsendief is in ari-est genomen. ZÜÏV ELBE SLUIT 1941. 's-GRAVENHAGE, 22 September. In de staats courant van heden is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij, waarin de richtlijnen wor den uitgegeven krachtens welke de centrale bij niet-nakoming van voorschriften de bij het Zuivel- besluit 1941 (kaas) gegeven boeten eri andere met name genoemde maatregelen kan toepassen. MARKT ROTTERDAM. ROTTERDAM, 22 September. Aardappelen: Klei- aardappelen f 6.12, uitgezonderd Bintjes, Alphas en Industrie f 5.62, Zandaardappelen f 5.12. Aanvoer heel goed en handel aan vastgestelde prij zen. Vlasbeurs: Zeeuwsch wit 65 K.G. f 1.— f 1.45. Holl. geel 300 K.G. f 1—f 1.45, Dauwrood 1200 K.G. f 0.85—f 1.15. Evenals verleden week was aanvoer alsmede han del ter beurze onbeduidend. Het geproduceerde vlas werd bijna geheel op het land verhandeld. De heer W. Duiker, de tweede voorzitter der H. A. V. „Haarlem" schrijft ons: In tegenstelling met voetbalsport, waar men uit den competitiestand den gang van zaken van vereenïgingen enz. regelmatig kan bepalen, moet In de athlgtiekwereld aan het eind van het wedstrijdseizoen een balans worden opgemaakt, om hieruit de noodige conclusies te trekken. Wanneer voor Haarlem als sportstad de athletiekbalans wordt opgemaakt en een oordeel mogelijk is geworden, dan blijkt daaruit, dat zoowel de specifieke athletiek als mede de geheele athletiekbeoefening in Haarlem en om geving aan kracht en populairiteit wint. Dit is een ver heugend verschijnsel. Temeer daar niet alleen het aantal athleten grooter wordt, doch ook bij andere takken van sport de groote waarde der athletiekbeoefening, ter ver krijging van een goed getraind lichaam steeds meer wordt ingezien. Dit laatste zal niet nalaten haar stempel op den algeheelen vooruitgang der sport te drukken. Bepalen wij ons eerst tot, de speciale athletiekafdeeling dan kan o.a. de H. A. V. Haarlem op een prachtig seizoen terugblikken. Dank zij een uitstekende wintertraining, was de conditie der athleten bij den aanvang van het wed strijdseizoen méér dan goed. Dit bleek overduidelijk uit het eerste succes n.l. het winnen van de in een nieuwen vorm gegoten Vondelpark-estafette. Daarop volgde het na 7 jaar weer heroveren van den P. H.-beker, waaraan het clubkampioenschap van Nederland verbonden was. Als derde belangrijk succes kon hieraan het verbeteren van het Nederlandsch record 4 x 1500 M. worden toegevoegd. Drie indïvidueele Nederlandsche kampioenschappen wer den behaald. 2 scheipstaande clubrecords (1000 en 1500 M.) verbeterd, terwijl talrijke successen in de B. en C klasse werden geboekt. De 800 M. werd voor het eerst binnen de 2 minuten ge- loopen, de 1500 M. in een beteren tijd dan Hoogewerf's beste prestatie, de 3000 M. in 9 min. 10 sec. en de 5 K.M. (met 4 uitstekende Haarlemkrachten op dit nummer) door Koopman binnen de 16 minuten afgelegd. Twee athleten springen over de 3.80 M. met den polsstok hoog, 1 kwam over 1.75 M. bij het hoogspringen, 1 over de 6,50 M. bij het verspringen, terwijl 1 athleet binnen de 11 sec. op de 100 M. bleef. Deze resultaten, alsmede een kerngezond vereenigingsleven houden een groote belofte voor de toe komst in. Brengen wij verder, voor de niet specifieke athletiek beoefening, de Boschloop den Hout ln herinnering. Deze Boschloop werd een groot succes, daar pl.m. 200 sportlui aan deze mooi race deelnamen. Bedriegen de voorteeke nen niet, dan zal het komende jaar een nog grooter aan tal deelnemers aan de start verschijnen. Ook de groote nationale athletiekwedstrijden op het Haarlemterrein waren mede dank zij de groote publieke belangstelling wel een bewijs dat Haarlem ook deze mooie tak van sport weet te waardeeren. Alles met elkaar kan Haarlem op een succesvol athle- tiekseizoen terugzien en in vol vertrouwen de toekomst ingaan. In dit vertrouwen ligt ook nog steeds opgesloten dat de zoolang verwachte Sintelbaan spoedig werkelijkheid mag worden. Korfbal Animo-Ready won van O. K. 4. T. H. B. 2 heeft nog geen routine. Bij Animo Ready 1Oosterkwartier 4 gespeeld voor de afdeeling Haarlem van den N. K. B. heersch- te niet de spanning welke algemeen verwacht werd. Animo Ready liet zich door de roep welke aan het Oosterkwartier twaalftal was voorafgegaan niet inti- mideeren. Nadat "zij een aanvankelijken 10-achter- stand reeds voor de rust in een 42-voorsprong had omgezet is haar overwinning geen moment meer in gevaar geweest. Toen zij den stand tot 83 had opgevoerd dreigde zelfs een débacle voor de blauw-witten, die daarna weer wat beter aanpakten. De thuisclub won tenslotte met 106. Het pas gepromoveerde T.H.B. 2 mist nog de eerste klas routine, maar schiet ook technisch veel te kort. Op eigen terrein gingen de boys kansloos met S0 tegen Zwaluwen onder. Watervliet bleef op eigen terrein met 63 gede cideerd baas over Haarlem 2, terwijl Nieuw Flora in haar eersten wedstrijd wel wat tegenviel door aan den Vergierdeweg maar ternauwernood met 32 van Aurora te winnen. Van de tweede klassers kwam Oosthoek 1, dat voor het meerendeel uit ex-Meerlebosch spelers werd samengesteld met een 101-overwinning uit Hille- gom, waar het juist gepromoveerde Zwaluwen 2 het slachtoffer werd. Oosterkwartier 5 schoot even eens raak en won den uitwedstrijd van Nieuw Flora 2 met 104. Aurora 3 won met 20 van Animo Ready 2, waarmee de groenen meer kregen dan de spelverhouding aangaf. Voor de derde klasse werd alleen gespeeld Oost hoek 2Animo Ready 3. welke strijd door de thuis club met 31 werd gewonnen. De uitsdagen van de Zaterdagmiddag gespeelde ad- spiranten wedstrijden luiden: Eerste klasse: Sport Vereent aAnimo Ready a 10 Haarlem aOosterkwartier a 21 T.H.B. aNieuw Flora a 15 Tweede klasse: Nieuw Flora bAnimo Ready b 11 Aurora aOosterkwartier b 40 Derde klasse A: Sport Vereent cAnimo Ready c 10 Derde klasse B: Haarlem bOosterkwartier d 40 Derde klasse C: Zwaluwen aT.H.B. b 1i In de derde klasse B werd alsnog ingedeeld Zwa luwen b en in de derde klasse C Sport Vereent e, ter wijl de adspiranten van Onder Ons voorloopig wer- den afgevoerd. NAGEKOMEN BESOMMING IJMUIDEN, 22 Sept. Trawler IJM. 70, Zeehond. 250 manden 5915.—. SPORT VAN HOOGOVEN-STATEN. WATERVLIET 1—HAARLEM 2 (6—3). Na een overwicht, dat Watervliet van den aanvang af kan nemen, kon Haarlem na een 20 minuten het spel verplaatsen en eenige gevaarlijke aanvallen on dernemen, die 2 maal een doelpunt voor hen op leverden. Watervliet herkreeg tot aan de rust een aanmerke lijk veldoverwicht. De aanval was echter onproduc tief. Na de hervatting ging het met den aanval echter beter en kwam Haarlem er weinig aan te pas. Mej. Tuyn scoorde 2 maal kort na elkaar en wisten mej. Huypen en heer Joffer S.S.H. een 4—2 voorsprong te bezorgen. Haarlem wist weliswaar den achterstand te verkleinen, maar nog 2 doelpunten van mej Tuyn en den heer Velthuys stelden de eerste overwinning met 63 tot een feit. H.O.C. I (Haarlem)—S.S.H. I (2—4). Het eerste heerenelftal speelde uit tegen H.O.C. uit Haarlem. De partijen wogen vrijwel tegen elkaar op, zoodat al dadelijk het tempo hoog opgevoerd werd; beide partijen kregen goede kansen om te scoren. H.O.C. wist het eerst de geboden kansen te benutten; vóór de rust passeerden zij tweemaal den keeper van de tegenstanders. S.S.H. kwam er nu echter beter in, met het gevolg dat reeds na een kwartier de achter stand ingehaald was (2—2). Nog tweemaal wist rechts binnen Duyker, den doelverdediger van H.O.C te pas- seeren, zoodat het einde kwam met een 4—2 over winning voor S.S.H. WINTERPROGRAMMA VAN VAN LEER'S PERSONEELSVEREENIGING. Het winterprogramma van Van Leer's Personeels- vereeniging is als volgt samengesteld: 19 October in Kennemer-Theater en 26 October in St. Fideliusgebouw; IJmuiden uitvoering tooneelver- eeniging „Het Voetlicht", Harmoniekorps „De Wals- koningen". 11 November: Kennemer Theater: Piet Bakker: „Humor in onze litteratuur". December: Kennemer-Theater: filmvoorstelling „Schoonheid in de Tropen". 11 Januari: Kennemer-Theater en 18 Januari St. Fideliusgebouw, IJmuiden: „Het Voetlicht" en „De Walskoningen". Februari: Kennemer-Theater: Albert van Dalsum: „Hoe moeten wij tooneel zien". 12 Maart: Kennemer-Theater: C. H. Geudeker: „Visschen, varen en zwemmen". 12 April: Kennemer-Theater en St. Fideliusgebouw IJmuiden: „Het Voetlicht" en herdenking van hét 2- jarig bestaan. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: A. H. Commandeur, incasseerder, v. Velsen, Bree- straat 3 d inw.; P. J. Edelaar, zonder beroep, van Lisse, Baai straat 72a inw.; C. A. Welling, behanger, van Amsterdam, Breestraa-t 20inw.; W. J. Kleijn, kopergieter, van Assendelft, van Harencarspelstraat 2; H. de Boer, dienstbode van Haarlemmerliede en Spaamwoude, Stetweg 54; J. Hourik en echtgen., zonder beroep, v. Heemskerk, Arendsweg 1; E. Bobbe, landarb. leerl., van 's-Gravenhage, Zee straat 54; Th. A. Welagen, fabrieksarbeider, van Heemskerk, Gr. Houtweg 73; Sj. Terpstra, ver pleegster, van Amsterdam, Vc dellaan 13 inw.; P. Apon, handlanger buizengieterij, van Velsen, Bree- straat 3a inw.: W. M. van Roode. zonder beroep, van Limmen, Gr. Houtweg 73; W. Witteveen, huishoud ster, van Heemskerk, Narcissenweg 119: A. A. Wil lem sen, ci der wijzer b.l.o., van Rotterdam, H. Burgerstraat 29 inw.; W. Cuperus. agent van politie, van Wonseradeel, K. Delfsweg 8; L. J. Büller, ver pleegster, van Haarlem, Vondellaan 22; C. C. M. van den Hoorn, zonder beroep, van Haarlem, Arts dsweg 85; G. L. Westerveld, dienstbode, van Utrecht, Westerhoutweg 7 inw.; Chr. H. J. Hijnen, zonder beroep, van Velsen, Baanstraat 72a inw.; Th. H. de Boer, zonder beroep, v. Oude Niedorp, Baan straat 72a inw.: C. S. Roozendaal, zonder beroep, van Sint Maarten., Baanstraat 72a inw.; H. P. J. Busé, zonder beroep, van Haarlem, Baanstraat 72a inw.; A. A. van Elzakker, zonder beroep, van Noordwijkerhout, Baanstraat 72a inw.; J. B. van Waas, z. ber., v. Noordwijkerhout, Baarstraat 72a inw.; K. Hendriks, zonder beroep, v. Nieuwer- Amstel, Baanstraat 72a inw.; J. H. M. Wesscling, zonder beroep, van Nieuwer-Amstel, Baanstraat 72a inw.; M. A. Th. Veltman, zonder beroep, van Ouder-Amstel, Baa» straat 72 a inw.; H. J. Settels, zonder beroep, van Amsterdam, Baanstr. 72a inw.; C. Smits, zonder beroep, van Gouda, Baanstraat 72a inw.; P. H. M. Kager, zonder beroep, v, Hoogkarspel, Baanstraat 72a inw.; H. Kleir.e, zonder beroep, van Bloemendaal, Jan Vermeijen- straat 17; A. M. Holt, zonder beroep, van Castri- cum, Meerstraat 72 inw.; W. Pieterse, uitvoerder, van Woerden, Juliana weg 6; K. de Jong, dienstbode, van Amsterdam, Deken Waarestraat 58. J. H. Rozemeijer, zonder beroep, v. Velsen, Groene- laan 54 inw.; P. Heere, zonder beroep, van Velsen, Scheybeecklaan 5 inw.; W. F. Veneberg, werktuigk. opz., van Velsen, Duinwijklaan 37. B. J. Nijhuis, opzichter van Velsen, Duir. wijk laan 37 bov.; A. van der Haar, zander beroep, v. Velsen, Duinwijklaan 37 inw.; A. M. Beukman, ass. huish., van Arnhem, Vondellaan 13; H. M. de Bruin, zonder beroep, van 's Gravenhage, Baanstraat 72a inw.; A. Lettemeijer, electricien, van Velsen, St. Odulfstraat 16; M. E. Melcbers, leerl. verpleegster, van Amsterdam, Zee straat 257; D. Kikkert, zonder beroep, van Heem stede, Scheijbeeklaan 5 ir w.; A. A. Kikkert, zonder beroep, van Heemstede, Scheybeecklaan 5 inw. Vertrokken: C. N. Steding, studeerend, naar Amsterdam, Prins Hendrikkade; A. Fransen, zonder beroep, naar Haarlem, Kleverparkweg 30 zw.; A. C. van. der Giessen, studeerend, naar Wageningen, Diedenweg 24; P. Lustig, machine-bankwerker, naar Weesp, Paul Krugerstraat 32; G. A. Goldstein, kinderge leidster, naar Ruin, Toldijk D 155; J. Q. Vreeburg, slagersknecht, naar Uitgeest, Langebuurt 5; P. J. Arens, marechaussee, naar Amsterdam, van der Vijverstraat 16b; G. H. Robregt, dienstbode, naar Velsen, Breesaapstraat 24; W. de Vries, betonwerker naar Deventer, M. de Boerlaan 56; A. C. E. de Vries, kindergeleidster, naar Ermelo, Nunspeet, Eperweg 46; D. Homan, zonder beroep, naar Am sterdam, Houtrijkstraat 114 III: A. W. van Rixel, zonder beroep, naar Velsen, Eschdoornstraat 20; W. Maters, leerl. vroedvrouw, raar Amsterdam, Camperstraat 17; L. van Huijssteden, fabrieksarbei der, naar Velsen, Bloemstraat 72. IS HIER IETS VAN U BIJ? In de week van 15 tot en met 21 September zijn aan het politiebureau de volgende gevonden en ver loren voorwerpen en dieren aangegeven: Gevonden: pet, jong poesje (zwart met wit vlekje), zwarte heerenregenjas, bruine damesman tel, manchester vest, paar kindersokjes, leeren hals band, paar glacé dameshandschoenen, drie aard- appelrantsoenbonnen, bos draad voor electrische leidingen, boodschappentasch met inhoud, heeren rijwiel, huissleutel, ruige foxterrier, heerenhand schoen, huissleutel. Verloren: schooltasch, 106 extra textielpunten, blauw damestaschje, distributiekaart algemeen portemonnaie met inhoud, twee bankbiljetten van f 10, zwarte heerenportemonnaie met inhoud, por temonnaie met ritssluiting, halve meter wit bont in zakje van V. en D., portefeuille m. inh. doublé arm bandhorloge, portemonnaie met inhoud, kanarie heerenportemonnaie met inhoud, bruine dames- portemonnaie met inhoud, bruin kinderhoedje met keelbandje, blikken doos met inhoud. SANTPOORT PERSONALIA. Voor het tijdvak van 1 September 1941 tot 1 Sep tember 1942 is wederom benoemd tot tijdelijk Ieeraar aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop, de heer G. Bleeker, te Santpoort. Jtadio SlwQMMHa WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.15 Voor de vrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Ensemble Rentmeester. 12.25 Voor den Boer 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en econo- nomische berichten. 1.00 Pianovoordracht. 1.30 Gramofoon muziek. 2.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Zang met pianobegeleiding, en gramofoonmu ziek. 4.00 Bijbellezing. (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 4.20 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmu ziek. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Jeugdstormkwartier. 5.45 Zang en plano. 6.15 Causerie: Volksgezondheid. 6.30 Ensemble Bandi Balogh. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Volkszang met pianobegeleiding. 8.00 Het kwartier van den arbeid. 8.15 Cabaretprogramma. 9.00 Romancers. 9.45 B, N. O. Nieuwsberichten. 10.00—10.15 B. N. O. Engelsche uitzending: The Dutch achievements ln the Netherlands Indies. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Viool en piano. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Voordracht. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische be richten. 1.00 Gevarieerd middagprogramma. 2.15 Voor dracht. 2.30 Verkorte Opera Andrea Chenier (opn.). 4.00 Omroeporkest. 5.00 Causerie „De jeugd in Hongarije". 5.15 B. N. O Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.00 Wijdingswoord. 6.15 Revida-sextet. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoon muziek. 7.45 In en om de N. S. B. (Voorbereid door de N. S. B.) 8.00 Concertgebouworkest. 9.00 Causerie: „Bestaat er meer dan één wereld". 9.15 Gramofoonmuziek. 9.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 10.00 Dagsluiting. 10.0510.15 Gra mofoonmuziek. AGENDA VOOR BEVERWIJK. DINSDAG 23 SEPTEMBER. Luxor Theater: Breestraat: „Percy neemt vacantie" en bijprogramma. 8 uur. WOENSDAG 24 SEPTEMBER Luxor Theater: Breestraat: „Percy neemt vacantie" en bijprogramma. 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. DINSDAG 23 SEPTEMBER. Thalia Theater: „La Habanera". 8 uur. Rex Theater: „3 op de huwelijksreis", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Theo op 't Huwelijkspad". 8 uur. WOENSDAG 24 SEPTEMBER Thalia Theater: „La Habanera". 8 uur. Rex Theater: „3 op de huwelijksreis", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Theo op 't Huwelijkspad", 8 uur. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: DINSDAG 23 SEPTEMBER. Groote Kerk: Orgelbespeling van 78 uur. Frans Hals Theater: „Verleiding", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Hartstocht", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: Hans Albers als „Sensatie-journa list". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „De roman van een mannequin", 30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 12i uur WOENSDAG 24 SEPTEMBER Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Ou^=, Kunah 12—4 uur, f

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2