J Waarom spaart een PHILIPS lamp PHILIPS EIEREN CaucaMteucecIame De FEUILLETON Komedianten komen S3 DISTRIBUTIEDIENST VELSEN W. W. Berkhof Luidsprekers TE KOOP GEVRAAGD 19) EEN BLIJMOEDIGE ROMAN door WILHELM LICHTENBERG. (Vertaling van Max van Straten.) En toen berekende ze: in twintig tot vijf en twintig minuten kon Aressahdra in Lucca zijn, de onderhan delingen met de directrice konden een kwartier vor deren. Daarna nog eenige minuten voor de allernoO' digste instructies aan haar kamermeisje en over hoog stens drie kwartier kon Riccardo's noodlot zich reeds ten goede gekeerd hebben. Tot zoolang moest zij nog wachten, in bange spanning wachten. En zij deed het in dit kleine ijssalon bij het Franciskaner klooster. De minuten duurden eindeloos. Raffaela rekende voortdu rend mee: Nu kon Alessandra de Lancia uit de garage gereden hebben.. Nu suisde zij langs den weg naar Luccavijftien minuten later concentreerden Raf- faela's gedachten zich om het ristorante Balbini op de piazzaZe beleefde de schrik van de directrice mee, haar radeloosheidHaar conferentie met haar man. den directeurZijn trotsche weigering. Haar tranen en wanhoopEn Raffaela voelde aan het kleine houten tafeltje met het marmeren blad zelf de ijzeren macht, die er van dit bankbiljet uitging En nu, nu moest de beslissing gevallen zijn. Dat wil zeggen een voorloopige; want de laatste, de eind beslissing lag bij haar. En daarop was haar plan op gebouwd. Ze betaalde haar ijs en liep naar het klooster. Ales sandra was er nog niet. En het duurde nog een kwar tier voor zij kwam. „En?" vroeg Raffaela het meisje. „Hier zijn de kaartjes." Ze gaf haar signorina een heel pak grijze, blauwe en groene kaartjes. „Wor^t er van avond gespeeld?" „O, er is heel wat om te doen geweest," zei Ales sandra. die natuurlijk niet begreep, wat er allemaal aan de hand was. ..Maar tenslotte hebben mijn vijf honderd lires gezegevierd. De directie zou moeite doen om de voorstelling te laten doorgaan. Iets garan deeren konden zij niet, maar het geld wordt eventueel teruggegeven." „Prachtig", zei Raffaela glimlachend. „Je hebt het uitstekend gedaan. En nu moet je de kaartjes in de verschillende winkels van de stad uitdeelen. Doe overal inkoopen, kom met de menschen in gesprek en geef ze de kaartjes, onder voorwendsel, dat je helaas verhinderd bent de voorstelling bij te wonen. Er moet tenslotte ook iemand op de plaatsen zitten". „Het wordt steeds moeilijker", zuchtte Alessandra. „O, dat is nog niet alles", lachte Raffaela harte lijk. „Wanneer namelijk iemand in de villa naar het kindermeisje Maria mocht vragen „Jongen, jongen". „Doe maar wat ik je zeg: als er dus iemand naar het kindermeisje vraagt het is ontslagen, omdat ze haar plicht niet deed. Overigens wacht je mijn instructies af. Ik kom vannacht niet thuis. En mis schien morgen ook nog niet. Maar ik bel je wel af en toe op". Alessandra ging beduusd heen om haar kaartjes in de winkels uit te aeelen. En Raffaela sloeg den weg in naar de piazza. Toen ze naar het ristorante Balbini keek, zag ze het heele gezelschap in vreeselijke opwinding voor de deur staan. Een kreet van opluchting, van ver rukking schalde over het plein. Ze liepen op haar toe, om haar maar veilig vast te houden, en zelfs de oude Leopardi's hadden jonge beenen gekregen. Ook Grobetty verloor voor dezen korten tijd zijn voort durende zwaaien en kwam op haar af op twee won derlijke solide beenen. De kleine Manrico bewees de flinkste van allen te zijn. Hij rende met wijd ge opende armen op Raffaela toe. „Halt! Geen stap ver der!" Bijna had hij haar met jeugdig vuur omver- geloopen. „Wat is er dan, kleine?" vroeg Raffaela, met goed gespeelde onwetendheid ..U moet direct bij mijn grootvader, den directeur komen". „Ik heb maar weinig tijd, mijn jongen Maar Manrïco's van zijn grootvader geërfde heersch zucht wilde van niets hooren. Hij had Raffaela's hand gepakt en trok haar naar de andere zijde van de piazza. Onderweg werd Raffaela door de rest van het gezelschap omringd, met de directrice aan het hoofd. Dusolina Labriola riep haar toe: „Wat een geluk, dat u nog in Lucca bent!" En Dino wierp Raffaela een schuchter-dankbaren blik toe. De directrice omarmde Raffaela ontroerd en fluister de haar toe: „Mijn man, de directeur, verwacht u". Terwijl maestro Alberti zuurzoet zei: „U zult vast een uitstekende Gilda zingen, sigQorina Vecchi". Raffaela stelde zich te weer tegen dezen overval. Maar zij was kansloos tegen een negenkoppige over macht, die bovendien vastbesloten was de nieuwe Gilda voor den uitverkochten benefietavond dood of levend voor den directeur te sleepen. En zoo kwam het, dat Raffaela enkele seconden la ter tegenover den geweldige in de gelagkamer van het ristorante zat. Celestino Campagna had ook in deze situatie, die hem niet als anders onbeperkt gebieder liet over het noodlot, niets van zijn waardigheid ingeboet. Inte gendeel. Zijn toon scheen nog neerbuigender. „Luister, signorina", begon hij. „U heeft gelijk gehad. Groot geluk. Want u zult de Gilde vanavond toch zingen" „O", zei Raffaela en verder niets. „Ja. Een benefiet, van Celestino Campagna is niet zoo maar een gebeurtenis, die men kan afzeggen, om dat een tenorpiepende bengel brutaal tegen zijn di recteur is geweest. Amerika heeft het niet toege staan". „Amerika?" „Zooals u hoort. In de omgeving wonen op het oogenblik zeer veel Amerikanen. Daar ik tot dusver standvastig geweigerd heb het groote water over te steken, moeten zij naar Italië komen om mij te hooren. Dientengevolge is de Rigolette-avond zoo goed als uitverkocht. U zult dus voor een uitgelezen publiek optreden. In zekeren zin voor het gouden hoefijzer van de Metropolitan Opera van New-York." .Dat doet mij zeer veel genoegen", antwoordde Raf faela bescheiden. „Mooi. Dan houdt u nog een korte pianorepetitie met mijn schoonzoon". „Graag, mijnheer. Slechts een vraag ,,I-Im?" De directeur kek onwillig op; want hij hield er niet van met zijn medewerkers in discussie te treden. „Hoe staat het met Daldini?" „Ik heb hem in de ellende gestooten", antwoordde Campagna theatraal. „Ja ja, dat weet ik. En ik wil ook uw besluiten niet becritiseeren. Maar begrijpt u hij heeft het voor mij opgenomen „Daaruit bestond juist zijn brutaliteit". „Zeker. Maar u kunt niet verwachten, dat ik hem nu laat vallen". „Wat beteekent dat?" stoof Campagna op. „Dat ik slechts zing onder voorwaarde, dat u Dal dini het engagement terug geeft". „Nooit!" Raffaela stond op. „Dan spijt het me werkelijk, mijnheer". Campagna liet haar tot de deur gaan, toen beval hij „Blijf!" „Daldini is dus weer geëngageerd?" De kleine man was eveneens opgestaan. En plot seling was er in zijn tenor een wonderlijk, bastirabre. „Signorina! U kunt staan noch loopen op het tpppeel.. Uw stem zit als een slecht gesneden paletot. Maar op het punt van afpersingen evenaart u een gerou tineerde zangeres". „Het spijt me werkelijk...." Raffaela wendde zich opnieuw naar de deur. „Halt!" riep Campagna. En toen, na een vreese lijke pauze: „Ik moet voor uw chantage wijken. Goed, brengt u mij dien Daldini! Hij mag dan verder bil jetten uitdeelen en tweede tenor piepen". „Dank u, signor Campagna! De repetitie met maestro Alberti houd ik daarna". Raffaela ging weer de piazza op. Ze was blij en gelukkig. Want nu hoefde zij alleen Riccardo nog maar te vinden. Ze vroeg de oude Leopardi's naar hem, maar die haalde onverschillig hun schouders op. Grobetty staarde haar weer met verglaasde oogen aan, zonder antwoord te kunnen geven, en noch de directrice, noch Labriola, niemand wist, waar Ric cardo zich ophield. Raffaela zocht de heele plaats af, de avond kwam steeds nader en de tijd drong steeds meer. Op het laatst zoch het heele gezelschap, de kleine Manrico inbegrepen, naar den verdwenen tweeden tenor. Riccardo bleef onvindbaar. En Raf faela vreesde reeds, dat hij een vroegeren trein ge nomen had. Om zeven uur begonnen de leden van de stagione voor alle zekerheid het tooneel op te bouwen, om dat er nog steeds hoop leefde op het doorgaan van de geredde benefice-ontvatigst. (Wordt vervolgd). OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. GROSSIERS- EN DETAILLISTENPRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Bericht No. 37 De hieronder volgende groenten- en fruitprijzen zijn geen vastgestelde maximumprijzen. Zij geven ln de eerste kolom den hoogsten prijs aan, waar tegen de grossier de producten aan den detailhandel mag afleveren, wijl ln de tweede kolom den consument een richtlijn gegeven wordt voor de prijzen, die hem ten hoogste in rekening mogen worden gebracht. Boven deze prijzen zullen in dit tijdvak ln geen geval groenten of fruit aan den detaillist, resp. consument, mogen worden verkocht, ook niet, wan neer deze van de beste kwaliteit zijn. Daar deze prijzen zijn gegrond op groenten en fruit van de beste kwaliteit, zullen ln de meeste gevallen de verkoopprijzen lager moeten liggen. Deze prijslijst geldt van 24 tot en met 30 September 1941. Grossiersprijzen. Detalllistenpryzen GROENTEN. Extra boven 30 c.m. over den kop gemeten sorteering I v. 25-30 cm. doorsnee idem sorteering II v. 18-25 cm. doorsnee idem - Tomaten: goede kwaliteit misvormd kriel Wortelen: m. lof per bos z. lof, fijn, gewasschen z. lof, middelgrof gewasschen z. lof, grof, ongewasschen z. lof, middelgrof, ongewas. Kasboonen Stokboonen princesseboonen snij- en spekboonen sorteering I idem sorteering II Stamboonen princesseboonen zonder draad sor teering I idem sorteering II princesseboonen m. draad andere soorten stamboonen Pronkboonen Roode kool Savoye kool Witte kool Spitskool Spruitkool Komkommers: boven 850 gram van 700—850 gram van 600—700 gram van 500600 gram stek Uien Zilveruien Sjalotten Bieten I tot 1/2 kg. p#st II van y2—1 kg. p. st III van 1—lJ/o kg. p. st Gekookte bleten 3 of meer st. p. kg. minder dan 3 st. p. kg Kropsla: bov. 5 krop p. kg beneden 5 krop p. kg Andijvie Spinazie Stoofsla Rabarber Postelein Prei: boven 10 m.m. doorsnee tot 10 m.m. doorsnee Knolselderij: boven 10 cm. doorsnee van 8-10 cm. doorsnee van 6-8 cm. doorsnee beneden 6 c.m Koolrapen FRUIT. Aardbeien Meloenen: groene ananas andere soorten Perziken: Extra (bov. 7 c.m. doorsnee) I (van 67 c.m. doorsnee) II (van 5—6 c.m. doorsnee) III (van 4—5 c.m. doorsnee).. IV (beneden 4 c.m. doosnee) Opm. Voor het snijden van kool mag 3 cent per kg. berekend worden, dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 cent per kg. of per bos bere kend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van bestelde groenten en fruit mag door detaillisten 1 cent per kg. ln rekening gebracht worden boven den werkelijken verkoopprijs af winkel. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR Nieuwe opgaven kunnen de vroegerfe ongeldig maken. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. ORGANISATIE VAN HET BEDRIJFSLEVEN. Instelling van een bedrijfsgroep voor de Steen-, Cement-, Glas- en Fijnkeramische Industrie. VERPLICHTE AANMELDING. Door de Organisatie-Commissie (Commissie Wolterson) is bij hare be schikking van 24 Juli 1941, opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 6 Augustus 1941. No. 151, ingesteld de Bedrijfsgroep Steen-, Cement-, Glas- en Fijnkeramische Industrie met de volgende vakgroepen en onder vakgroepen: 18.48 p. 100 St. 0.24 p. St. 15.12 0.20 11.76 0.16 19,60 kg 0,26 kg. 15,12 0,20 9,52 i> 0,13 7.28 bos 0.10 bos 8,50 kg. 0,11 kg. 6,50 ai 0.09 5,90 O 0.08 5,90 1. 0,08 0.51 27.44 0.36 0.26 0.26 0.21 I, 17.36 0.23 15.12 0.20 14.— 0,19 6,— 0,08 0,08 1 0,07 1 5.70 ■1 i> 0,08 19.60 0.26 16.80 st. 0,22 St. 11,20 0,15 11 7.84 0,10 10.64 kg. 0.14 kg. 0,08 15.12 0.20 1 0,13 6,50 •1 0,09 5,50 1 M 0,08 5,— 0,07 12,88 0,17 10.08 II 0,13 5,04 St. 0,07 St. 4,50 0,06 9. kg. 0.12 kg. 15,12 1, 0,20 9,52 0,13 7,50 0,10 0,20 10.64 0.14 8.50 it 0.11 11.76 St. 0,16 St. 9,52 11 0.13 7,28 0,10 4,50 0,06 4,50 kg. 0.07 kg- „113.68 1,50 42,— •1 11 0,56 0.32 40,88 St. 0.54 St. 21,84 0,29 12,88 ii 11 0,17 5,04 11 it 0,07 46,48 kg. 0,62 kg. Vakgroep Baksteenindustrie met ondervak groepen: a. Metselsteenindustrie b. Straatsteenindustrie 2. Vakgroep Dakpannenindustrie Vakgroep Cementwarenindustrie, met on dervakgroepen: a. Bouwplatenindustrle b. Lichte betonwarenindustrie c. Betonwarenindustrie Vakgroep Zand-, Grint-, Mergel- en Schel penwinning, met ondervakgroepen: a. Zandwinning b. Grintwinning 5. Vakgroep Kalkindustrie Vakgroep Kalkzandsteenindustrie Vakgroep Bouwaardewerkindustrie Vakgroep Huishoudelijke Porceleinindustrie Vakgroep Glasindustrie Aardewerk- en Ondervakgroep Asbestcementwarenindustrie (rechtstreeks aangesloten bij de Bedrijfs groep) Cementfabricage (rechtstreeks aangesloten bij de Bedrijfsgroep) Secretariaat Drs. J. F. Posthuma, Nassau Dillenburgstr. 's-Gravenhage. M. J. van Löben Seis, Rijnstraat 1. Arnhem. Drs. J. F. Posthuma, Nassau Dillenburgstr. 47 's-Gravenhage. L. Bückmann, Parklaan 25, Bussum. P. A. de Jong, Pr. Hendrikkade 20/21 Amsterdam-C. idem. idem. idem. Secretariaat: Mariënburg 27, Nijmegen, idem. idem. Drs. J. F. Posthuma, Nassau Dillenburgstr. 47 "s-Gravenhage. idem. Mr. W. P. M. van der Loo, Alexanderstraat 7, 's-Gravenhage. idem Mr.H.A.H. Canter Cremers v. d. Spiegelstraat 3, 's-Gravenhage. Drs. J. F. Posthuma, Nassau Dillenburgstr. idem. r stroom 50 jaar ervaring.. op het gebied van licht-opwek- king, gloeidraad-materiaal, edelgas-samenstellinghon derdduizenden stroommetin gen... millioenen uren proefbranden dat alles leverde tenslotte onze stroombesparen- de Philips "Bi-Arlita" lamp op! Waarom spaart een Philips lamp stroom? Omdat de Philips lamp daar speciaal voor is gemaakt. De con structie van den gloeidraad en de vulling met edelgassen zorgen voor overvloedig licht en minimaal stroomver bruik. De voordeelen van de Philips lamp treden in deze dagen van stroomrantsoeneering dubbel aan het licht! Ondanks rantsoeneering van stroom, een behoorlijk verlicht huis! 1 Bi-Arlita" AANMELDINGSPLICHT. Alle ln Nederland gevestigde ondernemingen (zoowel natuurlijke- als rechts personen), welke voldoen aan de in de beschikking omschreven eischen, zijn verplicht zich bij de betrokken vakgroep aan te melden. Deze eischen zijn de volgende: Bij de vakgroep Baksteenindustrie zijn verplicht zich aan te melden alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke vervaardigen: a. gebakken metselsteen, in welke formaten en soorten ook, geglazuur de steen daaronder begrepen, evenwel met uitzondering van: vuur- en zuurvaste steen, radiaalsteen, verblendsteen en gaatjessteen, holle bouwsteen, poreuze of isolatiesteen (Ondervakgroep Metselsteen- industrie), of b. gebakken straatsteen, in welke formaten ook (Ondervakgroep Straat steenindustrie). Bij de Vakgroep Dakpannenindustrie zijn verplicht zich aan te melden alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke vervaardigen: dak pannen en daartoe behoorende hulpstukken, evenwel met uitzondering van glazen dakpannen. Bij de Vakgroep Cementwarenindustrie zijn verplicht zich aan te mel den alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke langs fabriek- matigen weg vervaardigen: a. alle soorten houtvezel, houtwol- en dergelijke bouwplaten, waarvan de verharding door minerale bindmiddelen is verkregen, alsmede de vervangingsmiddelen van deze platen (Ondervakgroep Bouwplaten- industrie); b. bimsproducten, hoogovendrijfsteenproducten. sintelsteen en poreuze betonproducten (o.m. gasbeton en cellenbeton), althans voorzoover deze producten niet vallen onder die, genoemd sub a (Ondervak groep Lichte Betonwarenindustrie): c. alle gewapende en ongewapende betonartikelen waaronder ook zoo genaamde artikelen van edel- of sierbeton althans voorzoover deze producten niet vallen onder die, genoemd sub a en b (Onder vakgroep Betonwarenindustrie). Bij de Vakgroep Zand-, Grint-, Mergel- en Schelpenwinning zijn ver plicht zich aan te melden alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke haar beroep maken van het langs mechanischen weg winnen van schelpen, mergel en industrieklei, alsmede alle ondernemingen, die haar beroep maken van het langs mechanischen weg winnen van: a. beton-, metsel- en industriezand (Ondervakgroep Zandwinning) of b. grint, alsmede het breken van grint (Ondervakgroep Grintwinning). Bij de Vakgroep Kalkindustrie zijn verplicht zich aan te melden alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke haar beroep maken van het langs mechanischen weg malen van mergel, het produceeren van kalk door het «branden van mergel of kalksteen, het produceeren van poederkalk, alsmede alle ondernemingen, welke haar beroep maken van het produceeren van schelpkalk. Bij de Vakgroep Kalkzandsteenindustrie zijn verplicht zich aan te mel den alle in Nederland gevestigde ondernemingen welke kalkzandsteen vervaardigen. Bij de Vakgroep Bouwaardewerkindustrie zijn verplicht zich aan te melden alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke langs fa- briekmatigen weg de navolgende keramische artikelen vervaardigen: vloer- en wandtegels,, sanitair aardewerk, vuur- en zuurvaste materia len, bouwkeramiek, waartoe onder meer geacht worden te behooren radiaalsteen, verblendsteen en gaatjessteen, holle bouwsteen, poreuze en/of isolatiesteen, draineerbuizen, bloempotten, steengaas, holle bouw platen, plavuizen, ijzerklinkerproducten, greswaren e.d. 8. Bij de Vakgroep Huishoudelijk Aardewerk- en Porceleinindustrie zijn verplicht zich aan te melden alle in Nederland gevestigde onderne mingen, welke langs fabriekmatigen weg de navolgende artikelen ver vaarden: huishoudelijk aardewerk, sieraardewerk, biscuit aardewerk, tabakspijpen, terra-cotta, huishoudelijk, hotel-, laboratorium- en tech nisch porcelein en soortgelijke speciale keramische artikelen. 9. Bij de Vakgroep Glasindustrie zijn verplicht zich aan te melden alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke langs fabriekmatigen weg de navolgende artikelen vervaardigen: huishoudelijk glaswerk, verpakkingsglaswerk, sierglaswerk, verlichtingsglaswerk, ballon-, buis- staaf- en stengelglas, technisch en optisch glaswerk, laboratorium glas werk, speciale glassoorten als kwartsglas, emaille glazuren e.d., glazer tegels, glazen bouwsteenen, glazen dakpannen en glaswol, vlakglas, als mede alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke als bedrijf uitoefenen het buigen van spiegelglas en voorts de glasslijperijen, ech ter met uitzondering van de slijperijen van vlakglas. 10 Bij de Ondervakgroep Asbestcementwarenindustrie zijn verplicht zich aan te melden alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke langs fabriekmatigen weg asbestcementproducten, zoowel gewapend als on gewapend, alsmede vervangingsproducten daarvan, vervaardigen. Alle VERKOOPKANTOREN, welke de producten .verkoopen van de tot de Bedrijfsgroep behoorende ondernemingen moeten zich bij de betreffende vakgroepen aanmelden. AANMELDINGSFORMULIER. Voor de aanmelding is door den voorzitter der Bedrijfsgroep een formulier vastgesteld, dat aangevraagd kan worden bij den Secretaris van de Be drijfsgroep Steen-, Cement-, Glas- en Fijnkeramische Industi'ie, Drs. J. F. Posthuma, Nassau Dillenburgstraat 47 te 's-Gravenhage. Aan de ondernemingen, welke bij de betrokken vakgroep bekend zijn, zal het formulier in het vereischte aantal exemplaren binnen enkele dagen worden toegezonden. Ondernemingen, welke op 28 September 1941 nog geen formulieren ontvangen hebben, gelieven zich daarna zoo spoedig .mo gelijk eigener beweging tot het genoemde secretariaat te wenden. De leider van den Distributiedienst maakt bekend, dat tegelijk met de uitreiking van NIEUWE AARD- APPELKAARTEN, ten behoeve van personen, die geboren zijn NA t JANUARI 1921, DOCH VÓÓR 2 JANUARI 1928, voor het tijdvak van 21 SEPTEM BER t.e.m. 27 DECEMBER 1941 28 RANTSOEN BONNEN BROOD zullen worden verstrekt. De leider van den Distributiedienst: P. WAARDENBURG. Jongeman, met vaste betrek king zoekt KOSTHUIS te VELSEN, liefst m. str. water. Br. nr. 9608 aan Boekh. K. TER BURG, Alkmaar. verkrijgbaar op rantsoenbon nen voor zieken. BOTER en KAAS, ook aan huis te be zorgen. Hoofdstraat 129, Santpoort. BIJBELLEZING DONDERDAG 25 SEPT., 's avonds half acht, lokaal Willemsbeekweg 38. Spreker: de Heer J. SIGELAAR Den Haag. Onderwerp „Een machtig man, ver schrikt door zijn ge dachten." TE KOOP: donkerblauwe cape geheel wol, z. g. a. n. voor leeft. 13 j. Houtmanstï. 35, IJm. TE KOOP GEVR. luiers en kin dercommode of waschtafel. Br. IJ 695 bur. van dit blad. Te koop: KACHEL. Santpoort. g. a. n. HAARD- Middenduinerweg 2, GOUD, ZILVER EN D1AMAN1. HOOGSTEN PRIJS GEEFT C. FORTGENS Jzn. HAARLEM, GROOTE HOUTSTRAAT 6. bij de Groote Markt. Hef universeele reclame-middel Te koop: 2 z. g. a. n. BUITEN BANDEN. Afm. 26 x 2 en 28 x 1 5/8 x 1 3/4. Ruysdaelstr. 16, IJm.-Oost. TE KOOP een lichte vos, een bui tenband, 28 x l'/s z. g. a. n. en een net gedragen Heerensportcos- tuum. Pelsstraat 25, Velsen-N. TE KOOP GEVR.: z. g. a. n. win terjas, leeft. 12 en 8 j. C. Maters- weg 56, Beverwijk. TE KOOP OF IN RUIL wisselstr. toestel m. kast tegen rond eiken tafeltje. Hobbestr. 28, Beverwijk. VERNIKKELEN. VERCHROO- MEN, BRONZEN en POLIJSTEN. „DE VALK", Emmakade 23, Hrl. Tel. 17115. Gevr. MEISJE van 8-12.30 uur, leeft. 16-18 j. Mevr. v. Dommelen, Biezen wég 106, "Santpoort, Gevr. 2de of aank. KAPPERS BEDIENDE bij W. Bakker, Drie- huizerkerkw. K 2, Velsen. Gevr. NET MEISJE zelfst. kunn. werken en eenigsz. kunn. koken. Mevr. de Jong, Stationsweg 97, Velsen. Bej. heer vraagt HUISHOUD STER, pl.m. 55 jaar, P.G. v. alle werkz.heden tegen kost en inwo ning ev. kleine verg. Br. IJ 696 bur. van dit blad. DAGMEISJE gevr. van 8.30-4 u. Aanm. Hoofdstraat 9, Santpoort. NET MEISJE gevr. v. d. morgen uren Zat. tot 5 uur. Bloemstr. 26 IJmuïden. NET MEISJE gevr. van half 9-3 uur in gez. z. kind. Aanm. alleen Woensdag van 3.304.30 u. Mevr. Akkerman, Ernst Casimirlaan 19, Overveen. Personeel gevraagd Voor Huishouding XET MEISJE gevr. van 9-12.30 u. Zondags vrij. G. G. of N. H. Leeft, pl.m. 16 j. Tetterodestraat 122. Gevraagd: net DAGMEISJE v. g. g. v. van 8-5 u. m. middagk. Adrea Mevr, van Woerden. Bosch en Ho- venstraat 12. Zond. oim de week en een middag in de 14 d. vrij. DAGMEISJE gevr. van' 9 tot 5 uur in klein gezin. Zondags vrij. niet ben. IS j. Schouwtjeslaan 34. Gevr. een NET -MEISJE kunn. ko ken van 9 tot 2 u. Woensd. en Zon dag vrij met midd.maal. Boterstr. no. 12. XET DAGMEISJE gevr.. boven 13 j. v. g. g. v. van S-4 u. Goed loon. Mevr. Kanne, Tetterodestraat 75. Gevraagd: een XET MEISJE voor 4 ochtenden in de week. Leidsehe- plein 5. XET MEISJE gevraagd, zelfst. kunnende werken, van 9-2.30 uur. Zandv.laan 24, Heemstede. Gevr. HULP IX DE HUISH. bij bej. echtp. van 95 niet ben. 18 l'. zelfst. k. w. v. g. g. v. Bosch en Duinplein 10, Bloemendaal. MEISJE GEVR. voor halve dagen 15 a 16 jaar. Klein gezin. Bosch en Vaartstr. 10. WERKSTER gevr. Donderdagm. en Vrijdagm. S.30 tot 12.30. liefst ong. Veenbergplein 2. Gevr. een net DAGMEISJE, niet onder 18 j. vatfi 8.3 0 tot 3 en Vrij dags tot 4 uur. Pers. aanm. be halve Woensdag en Donderdag middag Berkenrodestraat 48_bü 't Oranjeplein.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 4