IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN De nieuwe bonnen Uitvalspogingen der Sovjets ten Oosten van Kiew afgeslagen. 26e JAARGANG No. 277 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau |3muider Courant: Kennemerlaan 42, IDmuIdên, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor. dit blad, worden kosteloos opgenomen In de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede VRIJDAG 26 SEPTEMBER 194Ï Abonnementen per week f 0.13&, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. BIJ abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regelt 0.30, elke regel meer 0.10. 's-GRAVENHAGE, 26 September. Voor het tijd vak van Zondag 28 September tot en met Zaterdag 4 October zijn als nieuwe bonnen aangewezen: voor brood of gebak, vleesch of vleeschwaren en melk de nummers 37 en voor aardappelen bon 38 reserve, waarop wederom 31/? kg- wordt verstrekt. Na Zaterdag 27 September zijn de bonnen brood of gebak, vleesch of. vleeschwaren en melk genummerd 36 en bon 37 reserve aardappelen niet meer geldig. Afronding verkoopprijzen door kruideniers. 's-GRAVENHAGE, 25 September. Met ingang van 1 Juli 1941 is de omzetbelasting, welke de krui deniers zijn verschuldigd, verlaagd van 214% tot 2% van den verkoopprijs. Deze verlaging -heeft ten gevolge, dat de regeling, die per 1 April 1941 voor de kruideniers is getroffen ter zake van de afron ding der verkooppijzen niet kan worden gehand haafd. Deze regeling toch, die inhoudt dat in af wijking van de geldende voorschriften de kruide-, niers de noodzakelijke afronding der verkoopprij zen naar boven mogen uitvoeren voor artikelen met een verkoopprijs van 10 cent of meer, doch minder dan 20 cent, was gebaseerd op het oude heffings- peroerttage van 2%%. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart heeft hu even wel beslist, dat Sa afwachting van een nieuwe rege ling het den kruideniers is toegestaan tot nadere aankondiging nog de per 1 April 1941 getroffen regeling toe te passen. De eeuwenoude St. Andrïeskerk te Amerongen begint ernstige teekenen van verval te ver tonnen. Een onderzoek zal worden ingesteld naar de mogelijkheid van restauratie. (Foto Pax-HollandDe Haan c) Distributie van gesmolten rundvet. Voor houders van vetkaarten. ■e-GR'AVENHAGE, 25 September. De secretaris-ge neraal van het departement van landbouw en vis- Scherij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 14 October tot en met 1 November a.s. .de consumen ten die in het bezit zijn van een Vetkaart op een van de beide bonnen van die kaart, welke voor bedoeld tijdvak geldig zullen worden verklaard, desgewenscht In plaats van boter gesmolten rundvet zullen kunnen koopen. In verband hiermede is bepaald, dat van Dinsdag 14 October tot en met Zaterdag 1 November a.s. de met 39 genummerde bon van de vetkaart naar keuze recht zal geven op 250 gr. boter of 200 gr. ge- Smolten rundvet. De aandacht wordt er op gevestigd, dat uitsluitend gesmolten rundvet, dat verpakt is in bekers of tabletten, waarop de woorden zuiver gesmol ten rundvet zijn aangebracht, op genoemden bon zal mogen worden verkocht. De prijs hiervan is vastge steld op f 1.25 per k.g., d.i. dus f 0.25 per rantsoen van 200 gram. Het aldus in distributie te brengen vet be staat voor 100 pet. uit zuiver gesmolten rundvet van versche en goede kwaliteit. Daarom is dan ook de per bon beschikbare hoeveelheid gesteld op 200 gr. d.i. dus het normale vetrantsoen, gelijkstaande met 850 gram boter. Houders van vetkaarten, die gesmolten rundvet op hun bonnen wenschten te betrekken, dienen de met 89 genummerde bon van de vetkaart zoo spoedig mo gelijk doch in ieder geval vóór Zondag 5 October a.s. bij hun slager in te leveren, waarvoor zij desge wenscht een ontvangstbewijs kunnen verlangen. Na. 14 October zal de. consument dan de 200 gram vet per bon bij den slager in ontvangst kunnen hemen. Na 4 October a.s. njogen geen vetbonnen meer bij de sla gers worden ingeleverd. Degenen die op bon 39 van de vetkaart geen gesmol ten rundvet betrekken, kunnen hierop in het tijdvak Van 14 October tot en met 1 November a.s. 250 gr. boter koopen, waarop de normale reductie zal wor den verleend. Met nadruk wordt er op gewezen, dat vóór 1 October a.s. geen boter op bon 39 mag worden afgeleverd. Wellicht ten overvloede wordt er nog de aandacht pp gevestigd, <j!at de met „39" genummerde bon van de vetkaart geen extra bon is, zóodat daarnaast voor het tijdvak van 14 October tot en met 1 November a.s. nog slechts één bon van de vetkaart zal worden aan gewezen, voor het koopen van 250 gram boter. Voorts, zullen voor dat tijdvak twee bonnen van de boter- kaart worden aangewezen, elk recht gevende op 250 gram boter, doch niet op rundvet. Voor de houders van boterkaarten brengt de bovenomschreven rege ling dus geen enkele wijziging in den normalen gang van zaken. In een officieele publicatie zijn enkele nadere bij zonderheden welke voor de detaillisten van belang zijn, vermeld. VERDUISTEREN van 7.51 tot 7.55 Maan 25 Sept. onder 25.00,27 Sept. op 15.01 Reorganisatie der Nederlandsclie pers. Aantal kleine dagbladen verdwijnt, opheffing van vele tijdschriften. 's-GRAVENHAGE, 25 September. Op de perscon ferentie, hedenmiddag gehouden op het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, heeft de heer Max Blokzijl medegedeeld dat per 1 October a.s. een reor ganisatie van de Nederlandsche Pers zal plaats heb ben in verband met de papierbeperking. Deze reorganisatie betreft in de eerste plaats de dagbladen, waarvan er een aantal kleine zal ver dwijnen, omdat zij niet langer papier geleverd kunnen krijgen of wel van hun papiervoorraad geen gebruik mogen maken. Voorts verdwijnt een aantal nieuwsbladen, die een of enkele malden per week verschenen. Tenslotte Worden zeer vele tijdschriften opgeheven. De heer Blokzijl deelde mede dat de commissie voor de persreorganisatie maatregelen overwogen heeft om de getroffen uitgevers, directeuren en journalisten'te steunen. (A.N.P.j De wijziging van het Winkel- sluitingsbesluit. 's-GRAVENHAGE, 25 September. Eenigen tijd geleden is in werking getreden het Winkelsluitings- besluit. Bij de uitvoering daarvan zijn enkele moei lijkheden aan den dag getreden en vragen gerezen. Daarom bleek het gewenscht dit besluit en de op grond daarvan uitgevaardigde uitvoeringsbeschikking op enkele plaatsen te wijzigen en aan te vullen. In de eerste plaats kunnen zich gevallen voordoen, waarin de naleving van de verduisteringsvoorschrif ten voor een bepaalden winkel op bijzondere bezwa ren stuit. Dit kan het geval zijn bij sommige van die winkels, welke thans verplicht zijn tot 6 uur n.m. open te blijven, b.v. groote kleedingmagazijnen. Om hieraan tegemoet te komen, is aan den burgemeester de be voegdheid gegeven om voor die winkels ontheffing te verleenen van de verplichting tot openstelling voor het tijdvak van half zes tot zes uur n.m. voor de dagen, dat het tijdstip van zonsondergang vóór 6 uur valt. Voorts is de mogelijkheid in het leven geroepen winkeliers die op grond van godsdienstige overwegin gen op bepaalde dagen hun winkel plegen te sluiten, van de verplichting tot openstelling van dien winkel voor die dagen, ontheffing te verleenen. De moge lijkheid om gedurende ten hoogste 12 werkdagen in het jaar van de verplichting tot openstelling van win kels vrijstelling te verkrijgen, zal verder slechts gel den, voor zoover de winkelier van deze dagen mede- deeling doet aan den burgemeester van de gemeente, waarin de winkel is gelegen. De uitvoeringsbeschikking van het winkelsluitings- besluit is thans zoodanig gewijzigd, dat de verplich ting tot openstelling in den vervolge niet meer uit sluitend zal gelden voor de z.g. speciaalzaken, doch voor alle zaken waarin de met name vermelde wa ren worden verkocht. Dit beteekent, dat deze ver plichting o.m. ook zal komen te gelden voor de wa renhuizen. Tenslotte is de omschrijving van de kleedingwin- kels gewijzigd waardoor scherper is omlijnd, welke winkels tot deze groep worden geacht te behooren. De beide laatstgenoemde wijzigingen treden eerst met ingang van 6 October a.s. in werking. (A.N.P.) Fietsenkerkhof te Geldermalsen gevondert. Vijf rijwieldieven in arrest gesteld. GELDERMALSEN, 25 September. Den laatsten tijd zijn Geldermalsen en omgeving voortdurend on veilig gemaakt door fietsendieven. De politie heeft thans aan de diefstallen een eind gemaakt doordat zij eën spoor te pakken kreeg en een heel complot- van eenige 17-jarige jongelui heeft kunnen arresteeren. Bij huiszoeking werd een ge weldige partij rjjwielen gevonden, die, deels gedemon teerd of vernield waren. Van al deze fietsen waren de banden verwijderd. Eenaantal dezer rijwielen had men onder den grond gestopt. Voor zoover de fietsen nog compleet waren, heeft de politie deze naar het beursgebouw overgebracht waar de respectievelijke eigenaren hun karretje kunnen uitzo'eken. Hoe brutaal deze rijwieldievén te werk gingen, moge blijken uit het feit, dat een hunner op een goe den avond in het halfduister een fiets wegnam vlak voor de oogen van den eigenaar. Deze was bij een kennis op bezoek, had zijn karretje in het voortuintje voor een raam gestald en' zat achter het raam rustig met zijn gastheer te converseeren. De dief kwam doodleuk het erf opstappen en ging er met de fiets vandoor. Een achtervolging bleef zonder resultaat. Het aantal te Geldermalsen gearresteerde rijwiel- dieven bedraagt vijf. Het onderzoek wordt evenwel nog voortgezet. (A.N.P.) Centraal Bureau voor Orkestwezen Aart het Oostelijk front. ingesteld. 's-GRAVENHAGE, 25 September. De commis saris voor de niet commercieele vereenigingen en stichtingen heeft den heer Eduard Elsenaar, leider van het centraal bureau voor het orkestwezen be noemd tot zijn gemachtigde voor het Residentie orkest en de hiermede verbonden instellingen, zoo als pensioenfonds, Concert Diligentia, Vereeniging van Vrienden van het Residentie-orkest, vereeni ging van leden van het R. O. Ter nadere toelichting wordt het volgende mede-, gedeeld: Een saneering van het orkestwëzen m Neder land is een reeds lang gekoesterde wensch, en de noodzakelijkheid er van is steeds ingezien door hen, die deze materie bestudeerd hebben. Daarom heeft het departement van volksvoorlichting en kunsten het initiatief genomen tot oprichting van een cen traal bureau voor het orkestwezen dat tot doel heeft de economische en sociale belangen van de gesubsidieerde orkesten en de daarbij werkzame kunstenaars te behartigen en te coördineeren, de exploitatie der orkesten in grooter verband te bren gen en zoo noodig leiding hierbij te geven. De thans ten opzichte van het Residentie-orkest genomen maatregel moet ook in dat licht worden bezien. (ANP) HOUTDIEFSTALLEN TE NUNSPEET. NUNSPEET, 25 September. De politie te Nuji- speet is een groote, houtdiefstal op het spoor .geko men, waaraan zich een zevental gezinnen woonach tig op de Zoom, blijkt te hebben schuldig gemaakt. Het betreft hier dennenhout uit de gemeentebossehén en z.g. mijnhout, dat is hout, bestemd voor d< steenkolenmijnen, dat toebehoorde aan den heer Eef- ,ting uit Kampen. Het hout werd aan particulieren in Nunspeet en omgeving voor flinke prijzen verkocht. In enkele gevallen bedroeg de prijs viermaal den normalen prijs voor hout. De totale waarde van het gestolen hout wordt op f 2000 geschat. (A.N.P. JONGEN EN MEISJE LEEFDEN VAN DIEFSTALLEN. HENGELO, 25 September. Een ingezetene van Hengelo, die een zomerhuisje in Twekkelo heeft, kwam tot de ontdekking, dat een jongeman uit Hengelo, W. genaamd, en een meisje uit En schedé A., intrek in het huisje hadden genomen. De politie uit Hengelo ontdekte, doordat W. een porte- monnaie wegwierp toen hij werd aangehouden, dat het tweetal van diefstal had geleefd. Nadat de eer ste gevallen waren opgehelderd, kwam een heele se rie diefstallen aan het licht. Het bleek, dat W. en het meisje fietsen hadden gestolen, geld hadden ont vreemd, distributiebescheiden hadden buitgemaakt en ook kleedingstukken hadden weggenomen, om zich met den 'opbrengst daarvan van het noodige te voorzien. Zij zijn thans in hechtenis genomen. (A. N. P.) Sovjetdivisies in den Zuidelijken sector verslagen. Het D.N.B. meldt: Bij de gevechten in den Zui delijken sector van het Oostelijk front stieten op 23 September deelen van een Duitsche pantserdi visie op twee bolsjewistische geschutsdivisies. De Duitsche tanks gingen terstond tot den aanval over. De Sovjetdivisies werden, in de tot ontwikkeling ko mende gevechten zwaar verslagen en moesten zich onder bloedige verliezen terugtrekken. De wijken de Sovjetformaties stuwden op bij een rivlerovèr- gang. Hier werden zij opnieuw door de Duitsche tanks tot den strijd gedwongen. Een regen van pro jectielen uit kanonnen en machinegeweren kwam op Üe bolsjewisten neer. Behalve de zware, bloedige verliezen lieten de Sovjets bij deze gevechten 1700 gevangenen achter. Duitsche infanteristen, die aan den Oostelijken oever van de Duna stellingen hadden betrokken, hebben, naar het D.N.B. voorts verneemt, -sin den nacht op 24 September een met groote massa's uit- gevoérden aanval van in aantal verre superieure bolsjewisten afgeslagen. Het D.N.B. verneemt van militaire .zijde dat ster ke afdeelingen Duitsche gevechtsvliegtuigen Stuka's, ook Donderdag belangrijke militaire doe len/aan het Oostelijk front met succes hebben aan gevallen. Op een Sovjetvliegveld werden talrijke, Tiegt.uigen vernield. De operaties van. het landleger werdén in den Noordelijken en den Zuidelijker sector gesteund door krachtige aanvallen' op artil lerie- en veldstellingen der Sovjets, op colonnes en gepantserde formaties. Spoorlijnen die van groote be- teekenïs waren voor het vervoer van troepen en voor raden werden vernield. DE STRIJD TER ZEE. Tijdens een versperringsactie van de Duitsche ma rine tegen de Sovjet-marine kwam het tot een ge- vecht tusschen een Duitsch patrouillevaartuig en tweeSovjetmotortorpedobooten. Het patrouille vaartuig bracht een Sovjet motortorpedoboot door artillerievuur tot zinken. Het werd daarop door een torpedo van de tweede motortorpedoboot zelf ge troffen en zonk.'' In hetzelfde zeegebied liep een duikboot der.. Sovjets op een Duitsche mijnversper- ring, waardoor de duikboot door een van veraf zicht bare ontploffing uiteen werd gereten. Het moderne Doornroosje. Twee jaar geleden in slaap gevallen en nog niet ontwaakt. ALBANY (New-York). 25 September. Het „Doorn roosje" Doreen Shook heeft haar zevenden verjaar dag slapend doorgebracht. Reeds 770 dagen heeft zij thans geslapen. Het meisje viel twee jaar geleden in een durenden slaap, nadat zij tevoren nog heel vroo- lijk met haar vriendinnetjes had gespeeld. De artsen voeden het meisje met vloeibaar voedsel en vitaminen door de neusgaten. Haar lichamelijke toestand is uit stekend. Gedurende de geheele slaapziekte heeft zij haar gewicht van 37 pond behouden. (United Press). Japanners bezetten een strategisch punt in China. Nieuw bombardement op Tsjoenking. Over de operaties in China meldt Domei dat Donderdag Japansche oorlogsschepen Yingtien on der vuur hebben genomen, terwijl bommenwerpers den weg vrij maakten vdor de matrozen, die aan de kust van Yingtien landden, De Japansche matrozen drongen de brandende stad binnen, bezetten de ge heele binnenstad en joegen een daar gestationneer- de sterke vijandelijke-afdeeling op de vlucht. Intus- schen zijn, naar Domei verder meldt, de Japansche troepen bezig met het opruimlngswebk in het ge bied ten Oosten van het To enting-me.ér. Donder dag veroverden zij Sjangsja, een belangrijk stra tegisch steunpjunt van den vijand op 28 K.M. ten Noorden van Tsj'oengsja. De Japansche troepen, die Sjangsja bezetten, zouden terstond weer in Zuide lijke richting zijn opgerukt, waarbij zij de vijande lijke troepen die in de richting van Tsjo<»ngsja, de hoofdstad'van de provincie Hoenari, -vlu entten zou den hebben achtervolgd. Domei meldt nog dat sterke formaties varf het luchtwapen der Japansche marine Donderdag een zwaren aanval hebben gericht op Tsjoengking. Be langrijke militaire doelen werden verwoest. Boven dien hebben andere formaties Japansche vliegtuigen in samenwerking met Japansche troepen in de streek ten Zuiden van Jotsjau in het Noorden van de provincie Hoenan Chineesche troepen met boordwapens bestorfkt. Alle Japansche vliegtuigen zijn op hun steunpunten teruggekeerd. De „Smeroe" blijft actief. BANGKOK, 25 Sept. (DNB) De omroep van Batavia meldt, dat de activiteit van den vulkaan Smeroe nog niet verminderd is. Bovendien hebben zich nog twee nieuwe kraters gevormd, zoodat in totaal thans zeven kraters actief zijn. De streek onmiddellijk nabij de gevaarlijke zóne is reeds geëvacueerd.- DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht Militaire installaties in Moskou gebombardeerd. Aanvallen op spoorlijnen in Schotland. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 25 September. (D.N.B.) Het opperbevel van de weer macht maakt bekend: „Wanhopige uitvalspogingen van de laatste nog in het gebied ten Oosten van Kiew ingeslo ten vijandelijke strijdkrachten werden met bloe dige verliezen voor den vijand afgeslagen. Bij dé zuivering Van het slagveld werd het lijk van den in den strijd gesneuvelden opperbevelhebber van het Zuidwestelijke front der Sovjets, kolonel-ge neraal Kirponos, gevonden. Zijn staf, alsnfede de staven van het vijfde en 21ste Sovjet-legercorps, werden in de pan gehakt. De luchtmacht bombar deerde in den afgeloopen nacht'met goede uit werking militaire installaties in Moskou en be- wapeningsbedrijven bij Tula. Zooals in een extra-bericht is medegedeeld hebben dulkbooten ten Westen van Afrika een naar Engeland varend convool van twaalf sche pen-aangevallen en het ondanks de krachtige be scherming door torpedojagers vernietigd. Elf schepen met tezamen 78.000 b.r.t. werden tot zinken gebracht. Aan de Schotsche Oostkust plaatste de lucht macht overdag bomtreffers op verschillende spoorlijnen. Gevechtsvliegtuigen vielen in den af geloopen nacht het havengebied van Dover aan. In Noord-Afrika 'schoten Duitsche jagers ten Oosten vafa Solloëm zonder eigen verliezen zeven Britsche jachtvliegtuigen en een bommenwerper neer. De vijand heeft overdag noch 's nachts militaire acties boven het Duitsche rijksgebied onderno men." VELSEN JUBILEUM P. D. G. WULLÏNGS. De heer P. D. G. Wullings, werkzaam bij de in- dikmachines In de Houtstoffabrlek van de N.V. Ver. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, waar hij eerst op ruim 3 6-jarigen leeftijd in dienst kwam, ierde gisteren zijn zilveren jubileum. De jubilaris werd op het bedrijfskantoor van de Houtstoffabriek ontvangen, waar hij namens de di rectie werd toegesproken door den heer J. Smit, pro curatiehouder. Deze schetste de verdiensten van den jubilaris voor het bedrijf, waarop het gebruikelijke geschenk onder enveloppe werd overhandigd. Ook In zijn huis mocht de heer Wullings blijken van be langstelling ontvangen. IJMUIDEN „INDISCHE LEERGANG" VOOR ONDERWIJZERS. De eerste lezing van den „Indischen leergang" on der auspiciën van het Koloniaal Instituut te Amster dam werd Woensdagmiddag in het St. Fidelisgebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden-O., gehouden. De spreker, de heer A. Bakker uit Heemstede, die op een lange Indische loopbaan kan terugzien, wist zijn gehoor t van het begin tot het eind te boeien. Na de lezing werd een aantal mooie foto's op het projectiescherm ver toond. Deze cursus is een uitstekend middel voor onder wijzers en onderwijzeressen om de kennis van Indië, die ze uit boeken verworven hebben, aan te vullen en te verrijken door in contact te treden met iemand, die het land en zijn bewoners uit eigen aanschouwing kent. Daar het gebleken is, dat de Woensdagmiddag voor velen bezwaren oplevert, heeft het Comité gemeend, den cursus op Donderdagavond te moeten houden. De volgende lezing valt dus op Donderdag 2 Oc tober. Daar. Iedere lezing een afgerond geheel vormt, is er geen bezwaar zich nog als deelnemer op te geven. Men kan dit doen bij den secretaris, K. Roo?jen, Snelliusstraat 16, IJihuiden. SANTPOORT SCHAAKCLUB „SANTPOORT". In de ledenvergadering van bovengenoemde schaakclub werd het bestuur als volgt samengesteld: A. H .J. Schweitzer, voorzitter, M. Smit, secretaris, J. Stuurman, penningmeester, R. v. Dongen, Joh. Blansjaar, K. Fray en Ir. J. Hoeffelman, leden. Tot wedstrijdleider werd Ir. J. Hoeffelman geko zen, terwijl in de wedstrijdcommissie .werden geko zen de heeren T. Roos en G. Hofman. Besloten werd met één tiental en één vijftal deel te nemen aan de competitie van den Noordholl. Schaa-kbond. BI.TB EL/TEN TO O N STELLIN G De Bijbeltentoonsteüing ln het VereenIglngsge- bouw der Ned. Herv. Gem. werd geopend door Ds. Joh. Bronsgeest uit Velsen. Spr. zeide da,t de afd. Velsen-Santpoort deze tentoonstelling om 2 redenen had georganiseerd, ten eerste, om den arbeid van het bijbelgenootschap meer bekendheid te geven en ten tweede, om den inhoud van den bijbel in 't volle leven te plaatsen. Dit werk, aldus spr., is,onze in spanning waard. De heer E. 'Brugmans gaf namens het bijbelge nootschap bij het tentoongestelde uitvoerige in lichtingen. Er was veel belangstelling. DE OVERGANG OVER DE LOW AT. Het Duitsche pantsergeschut wordt aan land gebracht. (Foto Orbis-Holland) BEVERWIJK AFSCHEID KAPELAAN L. VAN SCHDNDEU Donderdagavond was er in het St. Josephzaaltje aap den Arendsweg gelegenheid afscheid te nemén van kapelaan Van Schijndel, die binnenkort naar Den Haag zal vertrekken. Velen hebben hiervan gebruik gemaakt. Nadat de heer G. van Nes een inleidend woord nad gesproken werd onder leiding van den heer Geldermans, dirigent van het zangkoortje van de Congregatie voor jóngens en meisjes eenige num mers gezongen. Vervolgens sprak de heer Van Nes als lid van hetb estuur K.J.VC. een kort afscheidswoord. Spr. zeide kapelaan Van Schijndel te hebben leeren kennen als ieman die voor de K.J.C. alles over had. Ook het werk van kapalaan Van Schijndel aan de scholen stemt tot dankbaarheid en het zal ook niet nalaten in latere jaren vrucht af te werpen. Als stoffelijke blijk van waardeering bood de heer Van Nes den scheidenden kapelaan een enveloppe met inhoud aan. 1 Namens de jongens sprak de heer Geldermans kapelaan Van Schijndel toe. De verhouding tusschen directeur en leiders is in de afgeloopen jaren altijd zeer goed geweest en veel zegenrijke arbeid is daar door tot stand kunnen komen. Hierna voerde pastoor Oudejans het woord. Deze haalde aan dat kapelaan Van Schijndel gaat ver trekken naar een parochie die voor een ijverig priester als kapelaan Van Schijndel een groote be koring moet hebben. We hebben met groote voldoening, aldus spr., de ijver kunnen gadeslaan waarmede kapelaan Van Schijndel voor het Jeugdwerk in de parochie ar beidde. Pastoor Oudejans dankte kapelaan Van Schijndel niet alleen hiervoor, maar ook voor al het andere werk in de parochie, dat hij heeft ver richt en waar hij voor vele parochianen een zegen is geweest. Spreker uitte den wensch daf de kape laan zich met denzelfden ijver aan het werk in zijn nieuwe parochie zal wilden. Vervolgens verkreeg kapelaan Van Schijndel het woord. Hij zeide in- de parochie met veel plezier gewerkt te hebben. De samenwerking met de lei ders van de congregatie heeft hier veel toe bij gedragen. Spr. uitte den wenscht dat de jongens deze leiders zullen blijven waardeeren en oolc in den komenden tijd met dezelfde ambitie aan;, het werk van de congregatie zullen blijven deelnemen. Verder dankte spr. allen die niet hem hadden medegewerkt. DRIE JUBILARISSEN GEHULDIGD. Bij de machinefabriek „Kennemer" vierden giste ren niet minder dan drie personen den dag, waarop zij voor 2è jaar aan dit bedrijf verbonden werden. Het, waren de heeren Th. Leeuw, A. van Ameyde en G. v. d. Wal. De drie jubilarissen werden op het kan toor met hun familie ontvangen. De directeur, de heer L. M. Witkamp, sprak hen toe en stelde de groote verdiensten van de jubilarissen voor het be drijf in het licht. Hij overhandigde hen daarna een couvert met inhoud. Namens het fabriekspersoneel voerde de heer Brandenburg het woord en getuigde eveneens van da groote waardeering voor de jubilarissen en hun ar beid. Zijn gelukwenschen gingen vergezeld va»i een blijvend aandenken. De heer Ph. M. Pattes huldigde namens het kan toor- en teekenkamerpersoneel de jubilarissen en bood hen daarbij bloemen aan. Voor de jubilarissen was het een onvergelijke dag. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR KAMER VERHUURDERS. Op Zaterdag 27 September tusschen 9 en 12 uur kunnen kamerverhuuders, resp. pensionhouders, dia hun huis verwarmen met haarden en/of kachels en die ten behoeve van kamer- en/of pensionbewoners in aanmerking wenschen te komen voor de verstrek king van extra vaste brandstoffen, een Invulformu- Iier M. D. 121 afhalen bij den DIstributiedienst aan den Kees Delfsweg. DE KENNEMERSELFTALLEN. Al cm. VictrixKennemers: Van Urk; v. d. Putten en Rijnders; Six, Steeman en Veenstra: Horeman, v. Luin, J. Albers, C. Albera en P. Bleeker. Kennemers 2Stormvogels 2: F. Brethouwer; Bal der en Hoen; Steenheek. Dinkla en HoebenVer beek, Antonisse, A. v. d. Bos, Ooyevaar en M. Bret houwer. POLITIESCHIETVEREENIGING „WESTER- HOUT". Donderdagavond heeft de Politieschietvereeniging „Westerhout'-' in het KefinemdT Theater een schiet wedstrijd gehouden, waarvoor van de zijde der leden en donateurs veel belangstelling bestond. voorzitter, de heer P. Vellekoop, verwelkomde in zijn openingswoord inzonderheid den hoofdinspec teur mr. P. J. Engels eri eenige nieuwe leden. Er werd met de buks geschoten. De prijzen beston den uit kunstvoorwerpen en de eerste prijs uit twee konijnen. Bovendien waren er nog een aantal prijzen voor de leden, die precies het aantal punten schoten, dat voor den wedstrijd was vastgelegd, maar niet be kend gemaakt werd. De uitslagen luiden als volgt: 1 G. M. v. d. Ven, 34 punten, 2 Wachtmeester Smalt 34 p., Opperwachtmeester van Breukelen, .34 p., (na loting), 4 Majoor W. J. den Otter 32 p., 5 J. Koete, 6 E. Dijkstra, 7 N. Harbers, 8 Van Minnen, 9 D. den Uil. De voorzitter reikte aan het slot van dezen geslaag den wedstrijd met een toepasselijk woord de prij zen uit. DRAFSPORT. Het Beverwijksche paard Douglas H.v start Zondag middag a.s. op de draverijen te Hilversum. Douglas H. staat ingeschreven voor de handicapdraverij le klas om den Barones Spencer-prijs (2000 M.) en de prijzendraverij korte baan om den Fred Mac Clyo K- prtis.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1