IJmuider Courant De distributie van vaste brandstoffen in den a.s. winter. De groote slag DAGBLAD VOOR VELSEIN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Voor particulieren hoogstens 11 of 12 eenheden voor kachels en 38 voor centrale verwarming ten Oosten van Kiew Groote slag bij Kiew geëindigd 26e JAARGANG Nö. 279 Uitgave lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem Telefoon 10724. Bureau Umuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen In de Kennemer Courant Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede MAANDAG 29 SEPTEMBER 194Ï Abonnementen per week 0AZV2, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. 's GRAVENHAGE. 27 September. De secre taris-generaal van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart maakt het volgende bekend inzake de distributie van vaste brandstoffen. Tengevolge van de zorgelijke kolenpositie is het noodzakelijk gebleken een bezuiniging in de ont worpen distributieregeling voor vaste 'brandstoffen aan te brengen.- Als gevolg van deze bezuiniging zullen verschillende rantsoenen moeten worden ver minderd en voorgenomen extra-verstrekkingen geen doorgang kunnen vinden. Teneinde echter te voor komen, dat de beoogde rantsoenvermindering op de «ene categorie verbruikers .zwaarder drukt dan o;p de andere, is thans een nieuwe verdeeling der ver moedelijk beschikbare hoeveelheden opgesteld, waatbij getracht is aan alle verbruikers een rant soen te verstrekken, waarmee aan zekere minimum ver war ml ngseisch en kan worden voldaan. Het oorspronkelijk opgezette plan had tot doel te bereiken dat: verbruikers in de categorie .haar den en kachels" met 1 t.m. 4 kamers één kamer ge durende den winter zouden kunnen verwarmen; ver bruikers in de categorie „haarden en kachels" met meer dan 4 kamers één kamer gedurende den win ter zouden kunnen verwarmen en zoo nu en dan in een tweede kamer zouden kunnen stoken; verbrui kers in de categorie .centrale verwarming" hun verwarming matig zouden kunnen stoken, ook in dien zij een groot huis bewonen. Bovendien zou een toeslag gegeven worden, indien een huis meer dan twee vrijstaande buitenmuren bezat. Thans zal evenwel' getracht worden zoodanige rantsoenen te verstrekken, dat: 1. Alle verbruikers in de categorie .haarden en kachels" één kamer gedurende den winter zullen kunnen verwarmen, zoodat geen onderscheid tus- echen de verbruikers al naar gelang hun huis 1 t.m. 4 of meer dan vier kamers telt, meer zal worden gemaakt. 2. Alle verbruikers in de categorie „centrale ver warming" de verwarming met betrachting van de uiterste zuinigheid zullen kunnen stoken en tijdens een eventueele vorstperiode bevriezing van het bui zennet kan worden voorkomen. De toeslag voor groote huizen zal daarbij niet worden verstrekt. De toeslag voor de huizen met meer dan twee vrij staande buitenmuren is zoowel voor de categorie „haarden en kachels" als vo.or de categorie „centrale verwarming" komen te vervallen. In verband met hovenstaande dienen verbruikers, die een kaart J (1 tot en met 4 kamers) of K (meer dan 4 kamers) hebben ontvangen, er rekening mede te houden, dat hiervan nog ten hoogiste acht bon nen, elk voor één eenheid vaste brandstoffen, zullen worden aangewezen, zoodat voor het geheele stook- geizoen voor houders van kaarten „J" maximaal elf en voor houders van kaarten ,,K" maximaal twaalf eenheden vaste brandstoffen zullen beschikbaar worden gesteld. Voor verbruikers, die een kaart „L" (centrale ver warming) hebben ontvangen, zullen ten hoogste nog 27 bonnen worden geldig verklaard, waardoor een maximum vafi 38 eenheden bereikt, wordt. Daar een vermindering van bovengenoemde rant soenen niet uitgesloten is. dient de grootste zuinig heid te worden betracht. Zooals reeds hierboven is medegedeeld, heeft bij de vaststelling van de rantsoenen de bedoeling voor gezeten, dat in het algemeen alle verbruikers één kamer zullen kunnen verwarmen. Er doen zich ech ter zeer vele gevallen voor, waarin verwarming van meer dan één kamer noodzakelijk is, namelijk van bepaalde kamers of ruimten, welke voor bijzondere doeleinden bestemd zijn. Onder deze ruimten voor bijzondere doeleinden worden verstaan: kantoren aan huis, winkels, spreek- en behandelingskamers van artsen enz. Voor de huizen, die gestookt worden met haarden en kachels is de regeling voor de verstrekking voor ruimten met bijzondere doeleinden reeds bekend, terwijl de regeling voor pensionhouders en kamer verhuurders in de categorie „haarden en kachels" eenige dagen geleden is gepubliceerd. Tengevolge van de omstandigheid, dat de ver etrekking voor ruimten voor bijzondere doeleinden voor verbruikers in de categorie „centrale verwar ming" viel onder de regeling inzake den toeslag voor groote huizen, was het aanvankelijk niet nood zakelijk om voor de verwarming van ruimten voor bijzondere doeleinden een aanvulling op de bestaan de distributieregeling te ontwerpen. Nu echter de toeslag voor groote huizen in de categorie „centrale verwarming" niet zal worden gegeven, is voor de extra verstrekking voor deze ruimten een nieuwe regeling gemaakt, waarin bovendien de toewijzing voor pension en kamerverhuur is opgenomen. Deze regeling is eveneens van toepassing op flats, waarin 4 of minder flat- of etagewoningen door middel van één centrale verwarmlngsinsrtallatie worden ver warmd en waarvoor tot nu toe slechts één bonkaart L is uitgereikt. Volgens de ontworpen regeling wordt alleen een extra rantsoen gegeven voor ruimten met bijzondere doeleinden, waar radiatoren aanwezig zijn, echter slechts voorzoover de inhoud van deze ruimten sa men met den inhoud van de overige vertrekken, waar radiatoren zijn, grooter is dan 300 kubieke meter. Heeft men dus b.v. een kantoor aan huis. dat voor een extra verstrekking in aanmerking komt, maar Is de inhoud van kantoor en woonvertrekken sa men kleiner dan 300 kubieke meter. dan. wordt de toeslag niet gegeven. Is de inhoud van kantoor en woonvertrekken samen b.v. 400 M3.. terwijl de in houd van het kantoor 200 M3. bedraagt, dan wordt slechts een toeslag voor het kantoor gegeven op ba sis van 100 M3., daar de toeslag immers slechts wordt verstrekt voorzoover de Inhoud van de ruimte voor bijzondere doeleinden tezamen met den inhoud van de overige vertrekken, waarin radiatoren aan wezig zijn, grooter is dan 300 M3. Verbruikers Ln de categorie „centrale verwar ming" met ruimten voor bijzondere doeleinden waarin geen radiatoren aanwezig zijn, vallen niet orider bovenstaande regeling. Voor hen wordt even wel de mogelijkheid geopend om voor de ruimten met bijzondere doeleinden toch een toeslag te v krijgen; zij dienen zich hiertoe vóór 15 October tot den plaatselijken distributledienst te wenden. Zij komen evenwel alleen In aanmerking voor een extra verstrekking, indien de inhoud der woonver trekken waarin radiatoren aanwezig zijn tezamen met den Inhoud der ruimten voor bijzondere doel einden grooter is dan 300 M3. Nieuw aanvraagformulier voor ruimten met bijzondere doeleinden „centrale verwarming". De verbruikers in de groep „centrale verwarming" die volgens de oude rgeeling in aanmerking kwa men voor een extra toeslag voor buitenmuren of huizen, waarvan de totale ku'blieke inhoud van de door een radiator voorziene vertrekken meer be draagt da.n 300 M3. hebben in sommige gevallen reeds aanvraagformulier MD 114. waarop, de gege vens. benoodlgd voor de berekening van dezen extra toeslag waren vermeld, bij de plaatselijke distri butiediensten ingediend. Deze aanvragen zijn thans ongeldig verklaard. In verband hiermede dienen de verbruikers in de ca tegorie „centrale verwarming" die op grond van het bovenstaande in aanmerking meenen te komen voor een extra toeslag voor ruimten voor bijzondere doeleinden, een nieuw aanvraagformulier MD 120 op nader door de plaatselijke distributiediensten be kend te maken tijdstippen bij deze diensten af te halen. Burgemeestersbenoemingen in Limburg. s GRA VE'NniAOK, 2 7 September. Het Rijks- commissariaat maakt bekend: De commissaris-generaal voor bestuur en justitie heeft op grond van art. 3 der verordening nr. 108/40 (4e ver or doming over bestuursrechtelijke maatre gelen) tezamen met artikel 4 lid 1 der verordening no. 3/40 over de uitoefening der regeerlngsbevoegd- heid ln Nederland den burgemeester in Heer en Ca- dier en Keer, mr. A. M. P. Thomassen, onder gelijk tijdig eervol ontslag uit deze functie tot burgemees ter in Kerkrade benoemd. Voorts heeft de secreta ris-generaal voor bestuur en Justitie tot burgemees ters benoemd: den heer M. F. L. A. Welters in Te- gelen tot burgemeester van Sittard, mr. J. H. Zan ders, advocaat en wethouder te Venlo, tot burgemees ter van Venlo, den heer A. den Rooyen, gemeente ambtenaar en leider van het distributiebureau in Roermond tot burgemeester van Echt, den heer J Roesener-Manz in Valkenburg tot burgemeester van Heer en Cadier en Keer en den heer A. M. J. A. Re- gout in Utrecht tot burgemeester van Maasbree. Tevens heeft de commissaris-generaal voor bestuur i Justitie den burgemeester, mr. A. M. P. Thomas sen belast met de voorloopige waarneming der zaken van den burgemeester in Schaesbei'g en in Ubach over Worms, den burgemeester M. F. Ij. A. Welters met de voorloopige waarneming der zaken van den burgemeester ln Broeksittard en in Nieuwstad den burgemeester A. den Rooyen met de voorloopige waarneming der zaken van den burgemeester in Stevensweert en in Ohé en Laak. Koeien blokkeeren een spoorbaan Groote stagnatie veroorzaakt. 's-GRAVENHAGE, 28 September. Het trein verkeer tusschen het station Laan van N. O. Indië en het station Hollandsch Spoor Den Haag heeft hedenmorgen geruimen tijd stagnatie ondervonden als gevolg van het feit, dat het treinpersoneel plot seling tot de onaangename ontdekking kwam, dat zich een kudde koeien van ongeveer vijftig stuks op den spoordijk bevond. De binnen komende en uitgaande electrische treinen in de richting Leiden, Scheveningen of Rotterdam zagen zich hierdoor voor een ongewoon obstakel geplaatst. In de buurt van den spoordijk vertoevende wandelaars, personen, die in de omgeving bezig waren in.de Zondagochtend uren hun volkstuintjes, welke daar in een groot aan tal liggen, te verzorgen, schoten toe om hulp te bie den en met vereende krachten de dieren naar vei liger oorden te brengen. Dit was evenwel lang niet gemakkelijk, daar verschillende koeien zich te rus ten hadden gelegd op het ter plaatse aanwezige via- duöt. Spoedig kwam ook politiehulp opdagen en werden energieke pogingen aangewend om de dieren te vangen en mee te voeren. Zoo gauw een spoorlijn maar even vrij was gemaakt, passeerde heel voor zichtig een van de wachtende electrische treinen om even verder weer te moeten stoppen, omdat zich daar wederom een koe op de spoorbaan had neerge vleid. Het zag er inderdaad naar uit dat deze stag natie lang zou duren, temeer, omdat men bij het op jagen der dieren heel voorzichtig moest zijn om niet alleen verongelukken van de koeien te voorkomen, doch ook omdat de opgejaagde dieren gemakkelijk terecht konden komen op de met zorg aangelegde volkstuintjes van burgers en spoorbeambten. Als maar even gevaar dreigde, dat één der dieren zijn weg zou zoeken over een tuintje, dan werd dat kost bare stukje grond door den eigenaar energiek ver dedigd. Toch kon niet verhinderd worden dat ver schillende kostbare plantjes werden vertrapt en eenige tuintjes een toonbeeld van verwoesting wer den. Verschillende koeien raakten tijdens de vlucht in een vrij diepen sloot. Het kostte eveneens veel moeite ze daaruit te krijgen. Na veel inspanning ge lukte het tenslotte met vereende krachten de spoor baan wederom geheel vrij te maken, waarna de po litie kon gaan uitzoeken waar al deze koeien zoo plotseling vandaan gekomen zijn. Voor den eigenaar zal dit muisje dan ook nog wel een lang staartje kunnen hebben, want de gedupeerde amateurtuin ders zullen het er vermoedelijk niet bij laten zitten. Dat nooit. Wij blijven toch niet passief als onze minder met aardsche goederen bedeelde landgenooten zich In den komenden winter extra beperkin gen zullen moeten opleggen. Welaan dan: tast flink in uw beurs als begin October de lijst voor de eerste Winterhulp collecte wordt aangeboden. Hoe de tegenstand der Sovjets gebroken werd Van militaire zijde wordt aan het D.N.B. o.a. het volgende medegedeeld: In den slag voor Gomel, welke op 20 Augustus eindigde, verloor de legergroep van den bolsjewisti- schen maarschalk Timosjenko 84.000 gevangenen. In het verdere verloop sloegen de gevechten ook over op de in het Zuiden aansluitende legergroep van den Sovjet-maarschalk Boedjenny. Van Duitsche zijde waren het legergroepen van generaal.-veldmaarschalk von Rundstedt en van generaal-veldmaarschalk von Bock, die voor den slag in de bocht van den Dnjepr en de Desna stonden aangetreden. In de laatste tien dagen van Augustus vielen Duitsche strijdkrachten de troepen van Timosjeko aan, welke ondanks aan vankelijk taaien tegenstand naar het Zuiden op Tsjer- nikof, de Desna en de Sejm werden teruggeworpen. De Duitsche troepen veroverden in een dapperen aan val den overgang over de Desna en vervolgens over de. Sejm: Hierdoor werd het door de Sovjets taai ver dedigde Tsjernikof onhoudbaar. Deze plaats werd dan ook op 9 September door de Duitsche formaties ver overd. Het rond 75 kilometer ten Zuidoosten gelegen Nesjin viel kort daarop..De belangrijke spoorlijn met dubbel spoor KiewMoskou was bereikt. De gestadig voortgaande aanval bereikte dezelfde spoorlijn ook verder ten Oosten, ten Zuiden van de Sejm in het gebied van Konotop. Hoewel de weersomstandigheden en de toestand der wegen zeer ongunstig waren konden zij de hier op rukkende aanvalstroepen, welke de Oostelijke flank van de geheele aanvalsgroep vormden, niet verhin deren scherp naar het Zuden op te rukken. Romny en Lochwitza werden bereikt. Hierdoor was van het Noorden uit de mogelijkheid geschapen den Duit- schen aanvalstroepen, welke van het Zuiden kwamen, de hand te reiken. Deze hadden de breede Dnjepr- rivier overschreden over een breed front aan weers zijden van Krementsjoeg en de gevormde brugge- hoofden tegen den harden tegenstand van de Sovjets voortdurend uitgebreid en met elkaar verbonden. Kremenstjoeg was reeds op 9 September genomen. Snelle troepen rukten enkele dagen later van het ge bied rondom en ten Zuidoosten van Krementsjoeg naar het Noorden op. De aanhoudende regen en de weergaloos slechte wegen konden den snellen op- marsch niet tot stand brengen. In het gebied van Lubny, 125 kilometer ten Noorden van Krementsjoeg, werd het eerste contact gelegt tusschen de Duitsche Noordelijke en Zuidelijke groep die zich vervolgens 25 kilometer verder ten Noorden bij Lochwitza tot een stevïgen ijzeren ring aaneensloten welken de Sovjets in het Oosten niet meer konden doorbreken. Vijf bolsjewistische legergroepen waren thans half September ingesloten. Terwijl de Duitsche troepen al strijdende naar het Zuiden en Zuidoosten oprukten, gingen andere strijd krachten tot den aanval over op de verdedigingsïnstal- laties van Kiew op den Westelijken oever van den Dnjestr. Zij veroverden de taai verdedigende en op moderne wijze versterkte kazematlinies na een hevig gevecht en heschen de rijksoorlogsvlag op de citadel van Kiew op 19 September. De bolsjewistische leger leiding van de stad onttrok zich aan een gevangen neming door per vliegtuig te vluchten. De Sovjets hadden de stadsbruggen van Kiew over den Dnjepr vernield. Zij konden echter hierdoor niet verhinderen dat de Duitsche troepen de vluchtende bolsjewisten snel achterna gingen en in een klein gebied samen drongen. Deze opeengesloten massa's bolsjewisten, waarin de Duitsche troepen steeds weer nieuwe wig gen dreven .scheidden zich weldra in verschillende omsingelde gebieden. Kort daarop vertoonden zich reeds ontbindingsverschijnselen. Zij leden ontzaglijke verliezen en moesten 665.000 gevangenen en een on overzienbare hoeveelheid oorlogsmateriaal achterlaten. Een van de grootste vernietigingsslagen niet alleen van dezen oorlog, doch van alle tijden werd zoodoen de in de afgeloopen week beëindigd. Vijf Sovjet ar meeën zijn vernietigd. De opperbevelhebber van het vijfde Sovjet-legercorps werd gevangen genomen, de opperbevelhebber van het bolsjewistische Zuidoos telijke front, kolonel-generaal Kirpono, sneuvelde. De reeds gepubliceerde cijfers over het aantal gevangenen en de buit doen evenzeer de grootte van dezen reus- achtigen vernietigings- en omsingelingsslag uitkomen als de uitgestrektheid van het slagveld met een opper vlakte van 135.000 vierkante kilometer, ongeveer een vierde gedeelte van het Duitsche Rijk. De omsingelingsslag en vernietigingsslag ten Oosten van Kiew vormt een roemrijk blad voor alle- formaties, die hieraan hebben deelgenomen. Hierbij hebben de troepen van het leger, van de Waffen S.S. en de suc cesvolle medewerking van de luchtmacht al hun krach ten gegeven. Deze slag vormt tevens een nieuwen grooten stap op den weg naar de overwinning. De verjaardag van het driemogendhedenverdrag. Führer, Duce en prins Konoje wisselen telegrammen. Het D.N.B. meldt: Ter gelegenheid van den eersten verjaardag van het driemogendhedenverdrag zijn tusschen den Führer, den Duce en Prins Konoje, te legrammen gewisseld, waarin uitdrukking is gegeven aan de verbondenheid der in het driemogendheden verdrag vereenigde naties. De Führer zegt in zijn te legram aan den Duce dat het verdrag gebleken is de grondslag te zijn van de toekomstige nieuwe orde, waartoe inmiddels talrijke andere jonge en opbou wende volken "zijn toegetreden. Voor de taak die nog voor ons ligt, aldus dit telegram, zal het pact ook verder een belangrijke waarborg van succes zijn. VERDUISTEREN van 19.24 tot 7.58 Maan 50 Sept. onder 0.57, 29 Sept. op 16.59 RONiM x.,.>biiAD STAAN DE DORPEN IN LICHTE LAAIE. Een kijkje in een door de Duitsche troepen veroverd stadje, dat door de vluchtende Bolsjewisten in brand werd gestoken. XFoto Orbis-Holland) DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsche Weermachtsberichten Vijf Sovjetlegers vernietigd Kruiser der Sovjets in brand geschoten Het opperbevel van de Duitsche Weermacht maakt bekend: 27 September. „Zooals reeds In een extra-bericht is bekend gemaakt is de groote slag bij Kiew geëindigd. In een omsingeling van twee kanten is het over een geweldige oppervlakte gelukt de verdediging aan den Dnjepr te ontwrichten en vijf Sovjetle gers te vernietigen, zonder dat ook maar zwakke troependeelen zich aan de omsingeling konden onttrekken. Tijdens de operaties, welke in zeer nauwe sa menwerking van leger en luchtwapen geschied den, werden in totaal 665.000 gevangenen ge maakt, 886 pantserwagens, 37IS stukken ge schut en ontelbare hoeveelheden ander oorlogs materiaal buitgemaaktof vernietigd. De bloedige verliezen van den vijand zijn zeer hoog. Hiermede is een overwinning behaald in een veldslag, zooals de geschiedenis tot dusver nog niet gekend heeft. Het uitbuiten van dit succes thans in vollen gang. Het luchtwapen bombardeerde wapenfabrieken In het gebied om Tula alsmede militaire inrich tingen te Moskou. In den strijd tegen de Britsche ravitailleerings- scheepvaart hebben gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht Oostelijk van Huil twee tot een konvooi behoorende vrachtschepen met tezamen 15.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Andere lucht aanvallen waren gericht op havenwei-ken aan de Zuid- Oostkust van het Britsche eiland. Zwakke strijdkrachten van het Britsche lucht wapen vlogen ln den afgeloopen nacht naar de Duitsche Bocht en naar West-Dultschland. Bom men richtten onaanzienlijke schade aan." 28 September. „Aan het omsingelingsfront voor Leningrad hebben zware batterijen van het leger op 26 September Sovjet-oorlogsschepen in de haven van Kroonstad en in het kustgebied ten zuiden daarvan doeltreffend onder vuur genomen. Een kruiser werd in brand geschoten. De luchtmacht bestreed transporten per spoor en spoorwegwerken in het gebied rondom Charlcof en Moskou, alsmede ln het brongobied van de Wolga. Gevechtsvliegtuigen plaatsten voltreffers van zwaar kaliber op een Sovjetslagschip bij Kroonstad. Nachtelijke aan vallen van de luchtmacht waren gericht op mili taire installaties ln Moskou. In het zeegebied der Farör-eilanden heeft de luchtmacht overdag twee vrachtschepen van te zamen 3300 ton b.r.t. tot zinken gebracht. Bij pogingen van de Britsche luchtmacht om Zaterdag overdag de Kanaalkust aan te vallen, ver loor de vijand 23 vliegtuigen. Hiervan werden er 17 in luchtgevechten, vier door de luchtdoelartil lerie en twee door eenheden van de marine neer geschoten. De vijand heeft overdag noch 's nachts militaire acties boven het Duitsche gebied ondernomen." (D.N.B.) Bescherming der Amerikaansche vloot. Rede van Roosevelt. Het D.N.B. verneemt uit New-York: Roosevelt heeft in een rede ter gelegenheid van het van stapel loopen van 14 Amerikaansche vrachtschepen nadrukkelijk het licht laten vallen op zijn voornemen om, naar Asso ciated Press meldt, „de Amerikaansche schepen te beschermen tegen torpedo's, granaten en bommen. Het Amerikaansche volk in zijn geheel", aldus de pre sident, „kan geen gehoor schenken aan de Amerika nen die eischen dat. de Ver. Staten de vrijheid ter zee beschermen, maar tegelijkertijd hun schepen in eigen havens houden. De Amerikaansche schepen moeten hun doel nakomen en alle zeeën bevaren." Ravitailleering der Britsche strijdkrachten door de Ver. Staten. Volgens een bericht uit Londen meldt de „Evening Standard" dat de Vereenigde Staten voortaan niet alleen hun eigen strijdkrachten van levensmiddelen en andere voorraden zullen voorzien. Het overnemen van de ravitailleering der Engelsche strijdkrachten op IJsland heeft ten doel de Britsche scheepvaart te ontlasten. De Amerikaansché ravitailleeringsschepen zullen in convooi varen en beschermd worden door Amerikaansche oorlogsschepen. (D.N.B.) ,.EN NIET OMGEKEERD". 's-GRAVENHAGE, 29 September. Max Blokzijl spreekt hedenavond voor de radio overEn niet omgekeerd". BEVERWIJK VOOR JEUGDIGE POSTZEGEL VERZAMELAARS. De liefhebberij voor het postzegelverzamelen is onder de jeugd van IJmuiden en omstreken zeer groot. Tot dusver ontbrak hier echter een geschikte gelegenheid, waar de jeugdige verzamelaars met el kaar in contact konden komen. Om aan dit gemis tegemoet te komen en de verzamelende jeugd over het algemeen eenige leiding te geven bij het post zegelverzamelen, heeft de postzegelvereeniging „IJmuiden" het plan een jeugdafdeeling te stichten, eiken Zaterdagmiddag tusschen half drie en half vijf zou dan een ruilmiddag gehouden worden in het zaaltje van het Patronaatsgebouw aan den Engel- mundusweg. De eerste bijeenkomst wordt op Zaterdag 4 Octo ber a.s. gehouden. TUINBOUWSTUDIECLUB. De Tuinbouwstudieclub Beverwijk en Omstreken, houdt Donderdag 9 October een ledenvergadering in het veilinggebouw Kennemerland. DE MAXIMUMPRIJZEN. Voor het binnenland zijn voor de verschillende tuinbouwproducten de volgende maximumprijzen vastgesteld: Bloemkool 9.60ƒ15, bospeen 4.80 6.peen zonder lof 4.806, stokboonen 18.40 23.prei 4.808, bieten 24, spinazie 9.60 12.andijvie 5.20—6.50, komkommers 8, toma ten 712, koolrapen 1.602. meloenen 1636, per 100 k.g. VERGADERING UITGESTELD De ledenvergadering van de Hengelaarsvereeni- ging „De IJzeren Voorn", die op Woensdag 1 Oc tober gehouden zou worden, is uitgesteld. HOOGOVEN SCHAAKCLUB. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden voor de competitie luiden als volgt: Hoofdgroep: H. v. d. PlasC. Vogelzang 01; R. VisserG. Paardekooper afgebr.; C. VogelzangH. v. d. Plas 10; B. WulmsTh. de Kruyff afgebr.; J. HillecampP. A. Veldheer 01; C. v. Krimpen Ir. W. v. d. Blink 01; M. v. IkelenG. Schouten 10; P. A. VeldheerJ. Hillecamp afgebr. Groep 1: F. KorfP. v. d. Broek 1/21/2, P. H. StolkH. F. Blok 01; W. SteemanD. H. Soeters afgebr. Groep 2: J. VerschoorA. Blauw 10; G. J. Of- ferhausJ. Blauw 10; P. C. v. WesteringhF. H. v. Loon afgebr.; G. KlijnH. Luster 01. AFKEURING VAN TERREINEN. Evenals vorige jaren zal ook dit seizoen weer aan ons bureau bekend gemaakt worden, welke wed strijden van de afdeeling Haarlem van den N. V. B. wegens terreinafkeuring niet kunnen doorgaan. B. C. IJMUIDEN WINT DEFENITIEF DEN KENNEMERLAND BOKAAL. De beslissingswedstrijd om den Kennemerlandbokaal welke aan het einde van het vorige seizoen door ver schillende omstandigheden niet kon worden ge speeld is door B. C. IJmuiden gewonnen. Jammer ie het echter dat Sans Atout met zeer veel reserves moest uitkomen. De uitslag luidt: Team I Sans Atout verliest met 8427 van B.C.IJ. Team II Sant Atout verliest met 4535 van B.C.IJ. Team III Sant Atout speelt gelijk met 5254 tegen B.C.IJ. Team IV Sans Atout wint met 6327 can B.C.IJ. Totaal-uitslag 177210 teamp. 35 matchpunten. Door dezen uitslag heeft B. C. IJmuiden definitief beslag gelegd op den Kennemerland Bokaal. F Victorie Duitschland wint voor Europa op alle fronten. Van convooi dertien schepen tot zinken gebracht. Extra bericht van het Duitsche opperbevel HOOFDWARTIER VAN DEN FÜHRER, 28 September (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Uit een van Gibraltar naar Engeland va rend convooi hebben Duitsche duikbooten in aanvallen, welke verscheidene dagen hebben geduurd, twaalf schepen, in totaal metende 67.000 b.r.t., en een bewakingsvaartuig tot zinken gebracht. Verder heeft eén Duitsche duikboot in het Zuidelijk deel van den Atlantiscnen Oceaan een tankschip van 12.000 ton tot zinken gebracht. De Britsche ravitailleeringsscheepvaart heeft zoodoende in de afgeloopen dagen opnieuw 79.000 bu-.t. door het optreden van duikbooten verloren." OPVOERING VAN EEN KERSTSPEL. Het ligt in de bedoeling van „Katholiek Bever wijk' rond Kerstmis 't Kerstoratorium van H. F. Müller op te voeren. Kapelaan De Bot heeft zich bereid verklaard de tableaux te verzorgen. De com missie voor de koorzang bestaat uit mej. Bakker en de heeren P. Zwanenburg en W. Knapen. Woens dag 1 October wordt onder leiding van den heer Leo Pielage met de eerste repetitie van het kinder koor in het K.S.A.-gebouw begonnen. IJMUIDEN PUF. EN NESTBESLUIT 1941. In de Ned. Staatscrt. van 17 September j.L is afgekondigd het Puf- en Nestbesluit 1941. Dit be sluit komt in de plaats van het Puf- en Nestbesluit 1940, dat nog zeer kort geleden is gewijzigd. In het Puf- en Nestbesluit 1941 zijn de bepalin gen van het Puf- en Nestbesluit 1940 opgenomen, als mede de uitvoeringsvoorschriften, welke op laatst- fenoemd besluit berustten. De belangrijkste nieuwe epaling in 't nieuwe besluit is, dat "in gevallen, dat door vervoersmoeilijkheden of anderszins aan het bepaalde in het besluit niet kan worden vol daan, de Nederlandsche Visscherijcentrale, al dan niet onder daarbij te stellen voorwaarden, onthef fing daarvan kan verleenen. Het nieuwe besluit is op 1 September j.l. in werking getreden, op wel ken datum het oude besluit afliep. Krachtens het Puf- en Nestbesluit 1941 is o.m. het verhandelen, afleveren en vervoeren van puf en nest slechts toegestaan aan reeders van vis- schersvaartuigen of visschers voor aflevering over eenkomstig zekere voorwaarden aan handelaren in puf en nest, die door de Ned. Centrale voor Eieren en Pluimvee zijn erkend, alsmede aan bedoelde handelaren voor aflevering aan de eendenhouders, onder dekking van een door de Ned. Centrale voor Eieren en Pluimvee af te geven geleidebiljet A. Tot de groep „handelaren in puf en nest" worden door deze Centrale slechts toegelaten degenen, die in het jaar 1940, na 12 Augustus 1940 den handel in puf en nest met in achtneming van de bepalingen van het Puf- en Nestbesluit 1940 hebben uitge oefend en, voor zoover zij de eendenhouderij als bedrijf uitoefenden, na 19 Augustus "940 tenminste een omzet van 50.000 KG puf en nest hebben ge had. Voorts is het vervoeren en doen vervoeren van puf en nest geoorloofd aan een door de Ned. Vis- schei'ijcentrale erkend vervoerder van puf en nest naar de vischmeelfabrieken, indien zij in het bezit zijn van een door deze centrale afgegeven geleide- biljet B. VAN REEDERIJ VERANDERD. De motorkotter „Sursum Corda" van de reederij Schippers en v. d. Oever is aangekocht door de reederij Joh. Parlevliet te Katwijk aan Zee. OM HET PERSOONLIJK DAMKAMPIOEN SCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Laros wint opnieuw. Zondag zijn de wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Noord-Holland te Haarlem, 'in de bovenzaal van hotel „Munnichs" voortgezet. Het gelukte onzen plaatsgenoot Laros na een vinnigen strijd, waarin hij zelfs langen tijd het nadeel had, doch in het vergevorderde middenspel, het initiatief geheel in handen nam, van IJme de Jong te wipnen. De partij tusschen P. J. van Dartelen en A. J. Buyck is wel zeer teleurstellend voor den Haarlemschen Meester verloopen; in een vrijwel gewonnen stand maakte hij een fout, waardoor Buyck, de gelegen heid kreeg, door een zetje van licht kaliber, nog bij tijds remise te maken. Door dit resultaat heeft Laros thans de leiding in dit tournool. De stand luidt: 1. H. Laros 3 gesp., 4 punten en 1 afgebroken partij; 2. P. J. v. Dartelen 3 gesp., 4 p., 3. IJme de Jong 3 gesp., 1 p., 4. A. J. Buyck 3 geep, 1 p. en 1 afgebroken partij.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1