IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Nieuwe vernietigende slag begonnen. Negende Sovjetleger bij de Zee van Azof ingesloten. 26e JAARGANG No. 288 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau IJmuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Verschijnt dage lijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DONDERDAG 9 OCTOBER 1941 Abonnementen per week 0.13%, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Adverlentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer f 0.10. DISTRIBUTIEMAATREGELEN Bonnen welke vernietigd kunnen worden 's-GRAVENHAGE, 8 October. De Secretaris generaal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend: Teneinde misverstand te voorkomen en eventueele onzekerheid uit den weg te ruimen, volgt hieronder een overzicht van de bonnummers der verschillende bonkaarten, welke niet zijn geldig verklaard en derhalve kunnen worden vernietigd: Bonnummers: a. Aardappelkaart (paars) 9—10—11—12 b. Bonkaart „diversen" „25 bloem", „26 bloem", „27 bloem", „28 bloem" „29 bloem" „25 kaas", „32 ei" c. Bóterkaart (laatst uitgereikte) 313233 d. Vetkaart (laatst uitgereikte) 313233 e. Melkkaart (blauw) „26 melk 1", „27 melk 1" „28 melk 1" Omruiling boterkaarten tegen vetkaarten DOOR ZELFKARNERS 's-GRAVENHAGE, 8 October (A.N.P.) In tegen stelling tot de destijds gedane mededeeling, dat zelf- karners. uitsluitend voor boterkaarten in aanmerking kwamen, wordt thans bekend gemaakt, dat deze verbruikers alsnog in de gelegenheid zullen worden gesteld, de hun uitgereikte boterkaarten tegen vet kaarten om te ruilen, voor zoover zij in verband met hun inkomen op vetkaarten aanspraak kunnen ma ken. Distributie van petroleum voor verlichtingsdoeleinden Uitreiking petroleumkaarten en bonaanwijzing 's-GRAVENHAGE, 8 October. De Secretaris generaal van het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat in het tijd vak van 13 tot en met 18 October a.s. op nader door de plaatselijke distributiediensten te be palen dagen de uitreiking van petroleumkaarten voor verlichting zal plaats hebben. Deze kaarten sijn gemerkt met de letters S en T. Aan degenen, die destijds een inlichtingenformulier MD 73 bij de plaatselijke distributiediensten hebben ingeleverd, zullen een of meer kaarten al naar gelang van de grootte van het gezin worden uitgereikt. Uiteraard komen alleen zij voor kaarten in aan merking, wier verklaringen op het inüchtingenfor- mulier MD 73 door het plaatselijk electriciteitsbe- drijf accoord zijn bevonden. Gedurende het tijdvak van 12 October tot en met 22 November a.s. geeft elke der met „21" genum merde bonnen van de petroleumkaarten S en T recht op het koopen van twee liter petroleum voor ver- lichtingsdoeleinden. RADIOREDE VAN Ir. MUSSERT. DEN HAAG, 8 October. In het kader van het vertrek van een bataillon Nederlandsche nationaal- socialisten naar het Oostfront op Zaterdagmiddag a.s. zal de leider der N.S.B. Vrijdagavond 10 October van 19.45 tot 20.00 uur een zeer belangrijke radiorede uit spreken over den zender Hilversum II, golflengte 301 meter. (A.N.P.) BENOEMINGEN 's-GRAVENHAGE, 8 October Het Rijks commissariaat maakt bekend: De Rijkscommissaris voor de bezette Nederland sche gebieden heeft op grond van par. 1 van zijn verordening nr. 108/40 (vierde verordening be treffende bijzondere bestuursrechtelijke maatrege len) -benoemd: Den vice-president bij het Gerechts hof in Den Haag Mr. Van Romondt tot president van dit Gerechtshof; den rechter in de -Arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam Mr. - Weitjens tot lid van den Hoogen Raad in Den Haag; en den advo caat dr. Peeters in Eindhoven tot. burgemeester van Maastricht. Ter dood veroordeeld 's-GRAVENHAGE, 8 October. De Höhere SS- und Polizeiführer maakt bekend: De Nederlandsche onderdaan A. T. Addicks uit Amsterdam is door een Krijgsraad der SS en Po litie wegens het plegen van een daad van geweld jegens een lid van de Duitsche politie en wegens het verboden bezit van wapens ter dood veroor deeld. Het vonnis is voltrokken. Enkele nieuwe bepalingen inzake boterdistributie Voor 14- tot 20-jarigen een extra half rantsoen 's-GRAVENHAGE, 8 October. De Secretaris generaal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met be trekking tot de distributie van boter. In den vervolge zal aan houders van vetkaarten, die op medische gronden voor extra-rantsoenen bo ter in aanmerking komen, boter tegen de gebrui kelijke reductie van 22cent per 250 gram worden verstrekt. Aan deze personen zullen losse rantsoen bonnen gemerkt met „één rantsoen margarine of vet" worden verstrekt, welke recht geven op 250 gram boter met reductie. Uitreiking geschiedt uit sluitend tegen overlegging van een door den vertrou wensarts geteekend formulier MD 29, waarbij te vens de stamkaart dient te worden overgelegd, ter controle van het feit, of destijds een vetkaart werd uitgereikt. Aan personen welke geboren zijn nè, 1 Januari 1921, doch vóór 2 Januari 1928, wordt een extra rantsoen boter van 125 gram beschikbaar gesteld. Degenen, die hiervoor in aanmerking komen, die nen zich in de week van 13 tot en met 18 October a.s. op een door de plaatselijke distributiediensten nader vast te stellen dag bij deze diensten te ver voegen. Zij zullen dan een bon voor „een half rant soen" boter ontvangen, welke onbeperkt geldig is en recht geeft op 125 gram boter, zonder re ductie. Daar de kleinste verpakking van boter 250 gram bedraagt, dienen steeds twee bonnen bij den win kelier ingeleverd te worden, zoodat degenen, die over een oneven aantal boinnen beschikken, -met anderen een combinatie zullen moeten vormen, ten einde een «ven aantal te verkrijgen. i In een officieele publicatie zijn de voor de detail listen van belang zijnde bijzonderheden betref fende de inlevering der bonnen vermeld. Politie-inval in speelhol Ook hamster-voorraad in beslag genomen De politie te Amsterdam heeft Woensdag een in val gedaan in een woning aan den Nieuwedijk, om dat daar gelegenheid tot hazardspel werd gegeven. Tien personen, die zich met hazardspel bezighielden, werden aangehouden: een partijtje speelkaarten, fiches en f 132 zijn in beslag genomen. Ook werd in deze woning een groote hamster voorraad, bestaande o.m. uit een flinke partij thee, peper, zeep en tarwebloem, aangetroffen, die even eens in beslag is genomen. De bewoner werd in be waring gesteld. (ANP) VERDUISTEREN van 19.01 tot 7.55 Maan 9 Oct. op 21.15,10 Oct. onder 12.48 Oplichter ging er met 5800 vandoor Twee kooplieden uit Castricum het slachtoffer Twee kooplieden uit Castricum waren in contact gekomen met een man, die een groote partij fiets banden te koop wist. Het was geen eerlijke man, maar hij bezat veel fantasie. Zooveel zelfs, dat de kooplieden zich ernstig lieten bedriegen. Zij kwa men bijeen in 'n koffiehuis en luisterden met ken nelijk genoegen naar de opwindende verhalen van den fantast, die fietsbanden kon koopen van een wethouder in Deventer. Dat was geen gewone wethouder, maar een, die een broer had, die pastoor was en bovendien twee zusters, die in een klooster waren. Wat dit alles met fietsbanden te maken had, begrepen de koop lieden waarschijnlijk ook niet, maar in elk geval was het toch een reden om den man met vertrou wen tegemoet te treden. De banden zouden er komen als de man geld kon laten zien. Het ging alleen maar om het zien. Als de leverancier het geld gezien had, kregen de kooplieden het weer terug. Het was slechts een kwestie van vertrouwen. De vertrouwen kwam. De eene koopman gaf f 3800 en de andere f 2000. Het geld ging in een portfeuille en de „bemiddelaar" verdween met f 5800. Hij zou direct een onderhoud hebben in een café. Het onderhoud duurde lang. Zoo lang, dat het eind Juli begon en thans nog geen einde ge vonden scheen te hebben. Want de man, die wegens oplichting voor de Vierde Kamer der rechtbank te Amsterdam moest terecht staan, was Woensdag ter zitting niet ver schenen. Maar het ging ook zonder hem. De officier van Justitie achtte de oplichting zonneklaar bewezen en eischte twee jaren gevangenisstraf. De rechtbank zal op Woensdag 22 October uit sprak doen. Sloep met drie mannen gekapseisd Eén hunner verdronken Woensdagavond tegen half 8 voeren drie man nen in een sloep in het Amsterdamsche havenge bied, nabij de Surinamekade, toen een motorboot voorbij kwam. Op hun verzoek, door deze boot op sleeptouw te worden genomen, ontvingen zij een toestemmend antwoord, doch toen zij hun bootje wilden vastmaken, sloeg dit om en twee der in zittenden raakten te water. De derde wist nog op het laatste oogenblik op de motorboot over te sprin gen. Direct werd alles in het werk gesteld om de beide drenkelingen op te visschen en met één ervan gelukte dit ook spoedig. De derde man, waarschijn lijk een Belgische schipper, heeft men echter, hoe wel de politie is blijven dreggen tot het volkomen duister geworden was, niet meer kunnen vinden. BURGEMEESTER WEGENS BELEEDIGING VEROORDEELD. De burgemeester van Gulpen, jhr. mr. M. van R. werd Woensdag door den vrederechter te Maastricht wegens beleediging van een inwoner van Gulpen, toen op 10 Mei 1940 de Duitsche troe pen deze plaats binnentrokken, veroordeeld tot een boete van f 225 subs, drie maanden hechtenis. De officier van justitie had tegen verdachte, die een gedeeltelijke bekentenis aflegde, f 40 boete subs. 20 dagen hechtenis gevorderd. (ANP) BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken van 7 Oc tober is- de heer J. de Zeeuw met ingang van 10 November 1941 opnieuw tot burgemeester van Heineoord benoemd. De heer M. H. A. Kerckhoffs is met ingang van 15 October 1941 opnieuw tot bur gemeester van Hulsberg benoemd. (ANP) De Duitsch-Turksche betrekkingen Gemeenschappelijke verklaring van beide regeeringen BERLIJN. 8 October. Het A.N.P. meldt: In een ge meenschappelijke Duitsch-Turksche verklaring wordt gezegd: De laatste dagen hebben pers- en radioberichten uit verschillende vreemde bronnen herhaalde malen en in de meest uiteenloopende variaties getracht den indruk te wekken dat het Duitsche rijk door eischen en pressies en door opmarschen van troepen in Bul garije op het punt zou staan Turkije aan te vallen. De Turksche en Duitsche regeering, die geen oogen blik aan deze tendentieuze geruchten ook maar de geringste beteekenis hebben gehecht, zijn desondanks overeengekomen te verklaren dat dergelijke, van iederen grond ontbloote publicaties op geenerlei wijze in staat zijn de betrekkingen van vriendschap vol vertrouwen te verstoren die de beide landen heb ben bevestigd door hun overeenkomst van 18 Juni. Tot zoover deze verklaring. Hoezeer de in deze verklaring genoemde berichten bezijden de waarheid zijn, blijkt ten overvloede uit het feit dat de Duitsche rijksregeering langs diplomatieken weg een uitnoodi- ging heeft doen to.ekomen aan de Turksche regeering om eenige generaals te zenden naar het Oostelijke front, waar zij in de gelegenheid zullen worden ge steld zich een beeld te vormen van de vorderingen der Duitsche operaties en van de kracht van het Duitsche leger. De Turksche regeering heeft deze uitnoodiging aanvaard en aan twee Turksche gene raals opdracht gegeven met hun staven naar het Oos telijke front te vertrekken, waar zij dezer dagen zul len aankomen. Deze uitnoodiging is te belangwek kender, daar het de eerste maal is, dat een neutrale, resp. niet-oorlogvoerende staat een uitnoodiging van dezen aard ontvangt en tevens daar Turkije niet al leen een vriendschapspact heeft loopen met Duitsch- land, maar ook met de Sovjet-Unie op vriendschap- pelijken voet staat en met haar eveneens een pact heeft. Executies op den Balkan 32 communisten ter dood veroordeeld BELGRADO, 8 October. Wegens lidmaatschap van communistische benden zijn in Tsjoepoerija der tig en in Jagodina twee communisten gefusilleerd. (D.N.B.) De oorlog aan het Oostfront. BERLIJN, 8 October. (D.N.B.) Een Duitsch leger corps in den centralen sector van het Oostelijk front heeft in den tijd .van 2 tot 7 October in totaal 180 bolsjewistische pantserwagens vernietigd. Een Duitsche pantserdivisie heeft in de gevechten van 7 October in den Zuidelijken sector van het Oos telijk front bolsjewistische strijdkrachten ter sterkte van een divisie vernietigd en in totaal 3500 krijgs gevangenen gemaakt. De bolsjewistische strijdkrachten, die te Leningrad zijn ingesloten, hebben op 7 October weer zonder succes uitvalspogingen ondernomen. In den sector van een Duitsch legercorps probeerden de bolsjewisten met gebruikmaking van alle strijdmiddelen een door braak te forceeren; na voorafgegane krachtige voor bereiding door de artillerie vielen zij de Duitsche stellingen met steun van pantserwagens en vliegtui gen aan. Bovendien nam een bolsjewistische kanon neerboot van zee uit deel aan de gevechten te land. De bolsjewisten werden door de Duitsche troepen met zware verliezen afgeslagen. De kanonneerboot werd door Duitsch artillerievuur genoodzaakt, terug te keeren en het vuren te staken. Het werk in den Noord-Oostpolder vordert Het water in den Noordoostpolder is thans zoo ver gezakt, dat men van Blokzijl uit de plaats kan bereiken, waar dorp B (Maanhuizen) zal worden gesticht. Langs de kust is men thans bezig den grond te verkavelen door middel van sloóten en kanalen, die tevens de afwatering dienen. Van dit gebied zijn eveneens reeds gronden gescheurd. Droogmaking en cultiveering van den Noordoost polder gaan hand in hand. De verwachting is, dat er volgend jaar reeds geoogst zal kunnen worden. (ANP) Een Sovjet-vrachtschip, dat op een Duitsche mijn was geloopen, wordt door een mijnenveger opgeruimd om de vaargeul bij de kust vrij te maken. De explosie. (Atlantic-Holland) Nu het transport per auto moeilijkheden ondervindt, is de schuit het aangewezen middel om de bieten van het land naar de plaats van bestemming te vervoeren.! Een vaartuig wordt aan de suikerfabriek te Halfweg gelost. (Pax-Holland-De-Haan m.ï DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht Transporttreinen der bolsjewisten zwaar getroffen. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 8 October. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Terwijl in de Oekraine de aanvals- en achtervol- gingsoperaties in vollen gang zijn, heeft de op 2 October begonnen doorbraak in het midden van het Oostelijk front tot een nieuwen vernietlgen- öen slag geleid, welke groote gevolgen zal hebben. Alleen in het gebied van Wjasma zijn zooals in een extra bericht is bekend gemaakt verschei dene bolsjewistische legers ingesloten. Zij gaan onverbiddelijk hun ondergang tegemoet. Ten Westen van Leningrad mislukte in den nacht van 6 op 7 October een nieuwe landingspoging van den vijand, alvorens hij de kust bereikt had. In dappere luchtaanvallen werden achter het geheele bolsjewistische front transporttreinen en spoorlij nen zwaar getroffen. Talrijke treinen werden ver nield of beschadigd. In den nacht van Dinsdag op Woensdag viel het luchtwapen belangrijke militaire inrichtingen in Moskou en Leningrad aan. Bij luchtaanvallen op de reede van Suez werd in denzelfden nacht een vrij groot koopvaardij schip door bomtreffers beschadigd. Vluchten van den vijand naar het rijksgebied hadden niet plaats. V Victorie Duitschland wint voor Europa op alle fronten. S.S.-formatie bereikt Berdjansk. Achtervolging der Sovjets tot Mariopol. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, S October (DNB) Het opperbevel der weer macht maakt bekend: „Door een vermetele operatie van het gebied ten Oosten van Dnjepropetrofsk uit is een Duitsch pantserleger, versterkt door Italiaan- sche, Hongaarsche en Slowaaksche formaties, doorgedrongen tot de Zee van Azof en heeft het bij Melitopol aan de frontzijde verslagen negende Sovjet-leger den terugtocht afgesneden. Tevens hebben de Duitsche en Roemeensche strijdkrachten de achtervolging van het Westen uit voortgezet. Daarbij is een snelle formatie der Waffen-SS er in geslaagd langs de kust der Zee van Azof Berdjansk te bereiken en in con tact te komen met de gepantserde strijdkrachten uit het Noorden. Thans staan hier, van alle zijden dicht inge sloten, zes of zeven vijandelijke divisies vlak voor de vernietiging. De SS-formatie heeft de zwakke overblijfselen van den verslagen tegen stander, die probeeren terug te trekken op Rostof, reeds tot Mariopol nagezet". Vertrek van vrijwilligers naar het Oostfront 's-GRAVENHAGE, 8 October. Van officieele zijde wordt gemeld: Zooals reeds medegedeeld is, wordt het le bataljon van het 2e legioensregiment Zaterdag te 's-Gravenhage beëedlgd. De beëediging en het vertrek van deze groep Ne derlanders, die zich naast den dapperen Duitschen soldaat voor den strijd tegen de Bolsjewieken zal inzetten, zal worden tot een zeer beteekenisvolle plechtigheid, waaraan de hoogste Duitsche en vele Nederlandsche autoriteiten zullen deelnemen. Wij behoeven niet te wijzen op te vérstrekkende beteekenis van deze daad voor Nederland en voor het Nederlandsche volk, dat door dit voorgaan van dit legioen vastberaden strijders, dat bereid is het hoogste goed voor de verdediging en het behoud onzer beschaving en cultuur te offeren, de weg ge wezen wordt naar de plaats, die land en volk In het toekomstige Europa, dat onder leiding zal staan van den FÜhrer aller Germanen, Adolf Hitler, zullen innemen. Zij, die straks den eed van trouw aan den FÜhrer voor den strijd tegen de Bolsjewieken zullen afleg gen, vertegenwoordigen dat steeds groeiend deel van het Nederlandsche volk, dat zich metterdaad afwendt van plutocratie. Jodendom en bolsjewisme; dit deel heeft de oogen geopend voor de waarachtige be langen van Nederland en in de komende Germaan- sche volgengemeenschap. Zij, die straks gaan ver trekken en zich in hechte wapenbroederschap zullen scharen aan de zijde der tienduizenden Nederlan ders, die op verschillend terrein aan de grootste worsteling, die de wereld ooit kende, tezamen met Duitschers, Italianen^ Roemenen, Hongaren, Finnen, Denen en Noren zullen deelnemen, leggen met den inzet van hun leven de basis voor Neêrlands toekomst doch ook en vooral voor het behoud onzer eeuwenoude Christelijke beschaving, want het gaat immers ook om de verdediging der Christelijke le vensleer. Laten zij, die oogen en hart nog immer hoopvol op het Westen gericht houden en na harde lessen nog steeds niets geleerd blijken te hebben, beden ken, dat er slechts twee mogelijkheden zijn; op gang of ondergang opgang met Adolf Hitier of ondergang met Stalin en zijn trawanten. De ondergang van het avondland zou het onher roepelijk gevolg zijn van een overwinning der Bolsjewistische horden, waartegen de FÜhrer nog juist te rechter tijd heeft ingegrepen. IJMUIDEN ONGEVAL BIJ HOOGOVENS Aan de gevolgen overleden De 25-jarige gehuwde losse arbeider W. J. Yff, wo nende te IJmuiden, is bij het lossen van een wagon oud ijzer, toen een ijzeren balk van de wagon gleed, getroffen, waardoor hij op een op den grond liggen de ijzeren plaat gedrukt werd. Hij bekwam hierdoor erngjige inwendige kneuzingen. Getroffene werd per ziekenauto naar het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk vervoerd en aldaar ter observatie opgenomen. Yff is tengevolge van dit on geval overleden. Vergadering Chr. Nat. Werkmansbond De afdeeling IJmuiden van den Chr. Nationalen Werkmansbond heeft in intiemen kring het eerste lustrum herdacht in een vergadering, die Dinsdag avond in het Vereenigingsgebouw in de Kalverstraat werd gehouden. De bijeenkomst werd o.a. bijgewoond door een aantal „oude getrouwen". De afdeeling werd vijf jaren geleden opgericht door de heeren ds. A. A. Wildschut, F. Walthuis, F. v. d. Grijn, P. Woord en J. Bruin. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging in blakenden welstand verkeert, zoodat het eerste lustrum met opgewektheid herdacht kon worden. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer F. Walthuis, die het een groot voorrecht vond. op dit eerste lustrum het welkomstwoord tot de aanwezigen te mogen richten. Met de Hervormde Kerk is men thans tot overeen stemming gekomen inzake de oprichting van een ver- eenigingsraad, omvattende alle kerkelijke vereeni- gingen. ten einde de kerk op de beste wijze te kun nen dienen. Verder bracht de voorzitter dank aan allen, die in de afgeloopen vijf jaren de vereeniging hebben gediend, waarbij hij in het bijzonder degenen noemde, die op de gehouden vergaderingen het een of ander onderwerp hebben behandeld. Met een opwek king, om getrouw voort te gaan, besloot de voorzitter zijn openingswoord. In het jaarverslag werd er aan herinnerd, dat de heeren F. Walthuis en v. d. Grijn van de oprichting af zitting in het bestuur hebben gehad. Een lid van het hoofdbestuur, de heer J. Prikkel uit Haarlem, bracht namens het hoofdbestuur de beste wenschen over. Wat de toekomst zal brengen, weet spreker niet, maar hij wekte allen op, de een heid te bewaren en trouw te blijven aan de vereeni ging- De voorzitter van het provinciaal comité Noord- Holland, de heer A. J. v. d. Ploeg te Beverwijk, her innerde aan de oprichting der vereeniging met acht leden. De afdeeling is inmiddels flink gegroeid. Hij sprak den wensch uit, dat het werk der vereeniging in breederen kring bekend mag worden en het lo dental mag toenemen. Den voorzitter werü, nadat van verschillende zijden gelukwenschen waren uitgesproken, een geschenk aangeboden, bestaande uit een nieuwe vertaling van het Nieuwe Testament en het nieuwe Kerkeboek. Ds. G. F. Callenbach had bericht van verhindering gezonden. De bondspropagandist de heer J. Strating voerde daarna het woord. „Wij hebben een taak", was zijn onderwerp. Velen staan taakloos, aldus spreker. Vastgehouden door vele vragen, waarop zij geen antwoord weten te vinden, weten zij niet, welken kant zij uit moeten. De belijdenis van Jezus Chris tus, de grondslag van den Werkmansbond geeft een taak. Uitvoerig besprak de heer Strating deze taak, die hij in vier punten naar voren bracht: ten eerste: gij zult Mijne getuigen zijn, ton tweede: de opbouw der vereeniging, ten derde: de sociale arbeid en ten vierde: het kerkelijk leven. Met onverdeelde aandacht luisterden .de aanwezi gen haar het betoog van den spreker. De~ heer P. Allard, hulpprediker van IJmuiden-Oost sprak een slotwoord. VELSEN FEESTELIJKE VERKOOPING VAN KERKBOLLEN. De verkooping van bloembollen, die ten bate van de R.-K. parochie van St. Jozef, Woensdagavond in het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Wijkerstraat- weg werd gehouden, mocht zich in een groote be langstelling verheugen. Uiteraard betrof deze belang- stellng niet alleen de verkooping, maar ook de ge waardeerde medewerking van het meisjeskoor van „Meerzicht". Verder werden enkele tooneelstukjes op gevoerd door eenige leden van de R.-K. Jeugdbewe ging. De verkooping van de ruim driehonderd partijen bloembollen geschiedde in tegenwoordigheid van notaris W. Boerlage en van den heer W. Appel, can- didaat-notarls. De bollen brachten goede prijzen op. Onder an dere werd voor 20 tulpenbollen f 5 betaald, voor 40 Darwin-bollen f 6, 40 Bartigons gingen voor f5 en 50 dubbele vroege gele tulpen voor f 4.50. HET PROGRAMMA VAN KINHEIM EN I. E. V. A.s. Zondag gaat Kinheim op bezoek bij D.E.M. Kinheim komt uit met: H. B. Daniëls; J. Kuypers en P. Rem; J. Ramakers, W. Groeneveld en F. Cnossen; W. A. Raaymakers, J. Verhoofdstad, H. Prinsen, A. Versteeg en N. Ellen. Verder wordt gespeeld: Kinheim 4V.S.V. 6 10 uur. Kinheim Jun.Beverwijk Jun. 10 uur. Zaterdag, 11 October a.s.: Kinheim adsp. bStormvogels adsp. c 3 uur. Voor den Stads-Editie-beker wordt gespeeld: Beverwijk 2Kinheim 2, 12 uur. I.E.V. ontvangt het Castricumsche C.S.V. aan den Roos wijkerlaan. De voorloopige opstelling is: J. Rumping; J. Ver gouw en J. v. d. Zon; J. Wittebrood, G. Oorthuis en P. v. d. Berghe; J. Brakenhoff. Th. Koek, G. Nieu- wenhuisen. A. Verkooyen en J. Peekei. Het verdere programma luidt: I.E.V. 2T.Y.BJ3. 4 12 uur; V.V.E. 2—I.E.V. 3 12 uur. Junioren: I.E.V. aD.E.M. a 12 uur, T.Y.B.B. b F.E.V. b 2 uur; O. Gezellen b—I.E.V. c 2 uur. Adspiranten (Zaterdag): H.B.C. aI.E.V. a 3 uur: LE.V. b—O.I.V. 3 uur: I.E.V. c—I.E.V. d 3 - uur. Suomi-leden in een veldloop Drie leden van de HA.V. „SUOMI" zullen Zater dag 11 October deelnemen aan den 3% KM veld loop van de Sportvereeniging „Animo" te Rijswijk. Aan den start zullen o.a. verschijnen J. Blauw, J. Weenink en F. Kleyn. BEVERWIJK De Indische Leergang In de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemer- land" is Woensdagavond wederom onder groote be langstelling de vijfde lezing gehouden van den Indi- schen Leergang. De heer A. Bakker behandelde dit maal in hoofdzaak de bodemexploïtatie en handel. Een mooie serie lichtbeelden besloot den avond. Theater Magica Woensdagmiddag en -avond heeft Theater Magica de eerste voorstellingen gegeven, 's Middags was de belangstelling klein, doch 's avonds was de zaal uit stekend bezet. Het gezelschap Magica heeft een pro gramma voor het voetlicht gebracht, dat opgetwijfeld „elck wat wils" bood. Er werd gegoocheld, gedanst enz. De accordeon-virtuoos, het geheugen-wonder, de dame, die uit lapjes schilderijen maakte en de man met de ongelooflijke kaarttrucs oogstten grooten bfch vaL

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1