Effecten- en Geldmarkt 106 Millioen Boterbonnen moesten gecontroleerd worden Sport in het Kort Bijzondere staat van beleg opgeheven Avonturen en P ®S5sg|j f\ i I nê MÊÊÊFn J Dat was te veel en daarom deed men niets! Verschillende dagbladen hebben den laatsten tijd berichten gepubliceerd over arrestaties bij het Centraal Distributie kantoor in Den Iiaag. Welke verband zou den houden met de geruchtmakende fraude bij de Unilever Verkoopcentrale te Rotterdam. In een te Rotterdam gehouden pers conferentie is echter meegedeeld, dat, na een diepgaand onderzoek, door justitie en politie ingesteld, van eenig verband niets is gebleken, a! is er dan tegen een zestal verantwoordelijke personen van het C. D. K. proces-verbaal opgemaakt. Zij zul len worden vervolgd krachtens art. 8 van de Distributieregelingbeschikking, wegens het niet voldoende zorgdragen voor bon nen, welke zij onder hun beheer hadden. Zooals men weet. betrof de malversatie bij de Unilever Verkoopcentrale honderd duizenden bonnen De directie had een aantal van 500.000'rantsoenen opgegeven, maar vast is komen te staan, dat er veel meer geweest zijn. Op een gegeven oogen- blik heeft de Unilever Verkoopcentrale aan het distributiekantoor te Rotterdam een partij van 106 millioen rantsoenen margarine, boter en vet ter controle aan geboden. Dit was zoo'n ontzaglijke hoe veelheid, dat in normale omstandigheden controle al uiterst moeilijk zou zijn ge weest, maar men zat aan de betrokken dis-tributieafdeeling niet alleen met een tekort aan personeel, doch daar kwam nog bij, dat het. kantoor juist voor een verhuizing stond. Men heeft, toen te Rot terdam het C.D.K. in Den Haa^ in den arm genomen en gevraagd, wat or gedaan- moest worden. Daar werd het advies ge geven: „Neem eenige goede steekproeven". Dit schijnt echter achterwege te zijn ge laten. Ook de al'deeling na-controle en ver nietiging te Hattum heeft geen controle uitgeoefend. Zoo kon het gebeuren, dat de geheele fraude bij de Unilever Ver koopcentrale, die in dit aantal van 106 millioen begrepen was, als het ware kon worden weggemoffeld. Had men wel ge controleerd, dan was de fraude reeds in Januari van dit jaar ontdekt. In hoeverre men er op gespeculeerd heeft, dat de verhuizing en het gebVek aan personeel van de Rotterdamsche distributieafdeeling een controle onmogelijk maakten, zal nog worden nagegaan. 6 functionarissen van het C.D.K. waren aanvankelijk gearres teerd, omdat men aannam en vermoedde, dat de controle met opzet achterwege was gebleven. Doch de aangehoudenen zijn later in vrijheid gesteld, al zullen zij zich wegens nalatigheid te verantwoorden hebben. Wat de zaak van de Unilever Verkoop centrale betreft: deze is nu, om in po- litie-termen te spreken, „rond". Na 21 Februari werden nog aangehouden de 44- jarige G. van de P., chef van het Ver koopkantoor van de U.V.C. te Maastricht, wegens malversaties met van het kantoor Rotterdam afkomstige toewijzingen. Voorts A. P. K.. 34 jaar, te Rotterdam. Deze beheerde de bonnen-administratie van de Van den Bergh en Jurgens fabrie ken aan de Nassaukade te Rotterdam en verrichtte manipulaties met toewijzingen, Een Judasloon Drie Amsterdammers, waarvan twee N.S.B.-ers, werkten bij het bureau der Duitsehers voor wegvoering van Joodsche Nederlanders. Zij verdienden f 200 a f 250 per maand. Zij hadden van de Duit sehers toestemming gekregen in hun vrijen tijd op eigen houtje Joden te ar resteeren. Daarvoor gebruikten zij de ge gevens van het bureau. Voor ieder die zij aanbrachten kregen zij f 5. De president van het bijzonder ge rechtshof te Amsterdam noemde dit „Ju- dasgeld". Je wordt, zoo zei hij, er on passelijk van als je deze procc-ssen-ver- baal leest. De advocaat-fiscaal betoogde, dat elke verdachte den dood van minstens 38 land- genooten op zijn geweten heeft. Tegen elk der drie werd de doodstraf geëischt. Uitspraak op 18 Maart. De Indische gulden De door de Nederlandsche Bank geno teerde koers van den Tndischen gulden is op pari gesteld. De Radio geeft vanavond HILVERSUM I, 301 M. KRO 16.00 Radio Ziekenbezoek. RNIO 16 30 Herdenking van Heitor Villa Lobos 16 50 -P1;,17 00 Kamermuziek. 17.30 Mej. P. Mok Vastenavoncvertelling. 18.00 Nina Dolce! 18.1a Actualiteiten. 18.30 Nina Dolce 18 50 Voor de kinderen. RNIO 19.00 Nieuws KRO 19.15 Gr.pl. RNIO 19.30 Progr. v. d Neder! Stnjdkr. 20.00 Nieuws. KRO 20.05 Soli. 20 15 ^"fvondgebruiken. 20.30 Vastenavon'd- KR^ mk oUUS Valte"- «NIC 22.00 Nieuws. KRO -2.1a Operettemuziek. 22.30 De Vasten breekt aan. 23.00 Gr.pl HILVERSUM 11, 116 M.' Muzikale beschouwingen. AVRO °,om rhijs. 16.45 Van 14—18. 17.00 Om roeporkest. 17.45 Cnmavalsreportage RNIO 18 00 Nieuws. 18.15 WecroverzJ?ht. AVRO 18 ,8 Vioolmuziek. RVU 18.30 Dr. Tb. van Schei- v™, AVRO 19.0».... ni. ii.r bM.19ÓS S.^.ser J 1920 Ncae,);indsch progr, RNIO *AmANl™o,s',20'K Departementen spreken. -°-3* Bonte Dinsdagavond trein, ?,i.3o i 22 or' Contact". 22.15 Bul- - *mo waardoor de beruchte „bonnenpot" tel kens weer kon worden aangevuld. Deze K. kon de verleiding niet weerstaan en zorgde goed voor zichzelf. Bij hem wer den in beslag genomen een schrijfbureau, een encyclopaedie, drie schilderijen, een pickup met platen, 15 boekwerken, twee Perzische kleedjes, een bar en een bont mantel van f 4400. K. verkocht de door hem ontvreemde vettoewijzingen aan den importeur van vetten M. S. van W. te Rotterdam, die er een voordeelig handeltje aan had, waaraan hij naar schatting een paar ton verdiende. Bij Van W. werd een vrachtauto, gekocht van het verdiende geld, in beslag genomen. Er werd voorts nog een achttal aan houdingen verricht. Duitsehers het land uit^ In aansluiting op haar bericht, over <ie uit zetting van personen van Duitsehe nationa liteit deelt de politie mede, dat onder. Duit sehers ook Oostenrijkers worden verstaan. Niet-gewenschte personen moeten ons land verlaten; de overheid bepaalt, welke Duit sehers en Oostenrijkers om bepaalde redenen wèl gewensebt zijn. Alle personen van Duitsehe of Ooslenrijk- sehe nationaliteit in Haarlem moeten voor 15 Maart 1946 bij den Commissaris van Poli tie een verzoekschrift indienen, dat zij met de reden van hun aanwezigheid toelichten. Zij, die voor of dp dien datum geen verzoek schrift hebben ingediend, zullen zonder meer over de grens worden gezet, u Oude vrouw opgelicht Bij een 73-jarige I-Iaarlemsche dame ver- voegde zich Vrijdag voor een week een mi litair. die om onderdak vroeg aangezien hij autopech had en niet verder kon. Hij .zeide Spaanbroek te heeten ep afkomstig te zijn uit Maastricht; zijn ouders woonden in Sche- veningen. De man is tot Zondagavond bij de gastvrije vrouw gebleven, oie hem wegens zijn beschaafd optreden gaarne mocht. Ten slotte zou hij de oude dame aan levensmid delen helpen, waarvoor hij f42 en een leeren tasch meekreeg. De naïeve dame wacht nog steeds op zijn terugkeer. Vrij veel handel in. Spaarcertifieaten. Overigens zeer geringe omzetten. Voortgaand conversieproces by de Hypotheekbanken. BeleggLngsdwang De Vermogensaanwa-sbeiasting. Belasting „in natura". De- Vereeni- ging voor den Effectenhandel tegen den Minister van Financiën in het geweer. (Door onzen financieelen medewerker). Tot de drie belangrijke zaken, welke dit maal de aandacht vragen, behoort de Am- sterdamsche effectenhuis zelve helaas niet. Zij sleept haar kwijnend bestaan voort bij afnemenden fcandel, welke zich deze week voor een goed deel bepaalde tot de Spaar certifieaten, die blijkbaar door velen uitslui tend gekocht zijn om geblokkeerd geld vrij te maken. Het. aanbod was zoo groot, dat de koers zich niet op 101 V» kon handhaven, hetgeen wel eenige verwondering wekt, om- sdat op dit niveau nog altijd een rendement van ZVt Vc verkregen wordt. Wanneer men het bedrag der sinds 7 Januari j.l. aangevraagde verkoopvergun ningen ad rond f45 millioen vergelijkt met den omzet van staatsobligaties, gemeentelijke en provinciale obligaties en pandbrieven ge durende Januari 1944 ad f90 millioen, krijgt men een indruk van de minimale beteekénis, welke de beurshandel thans heeft. De beurs valt langzamerhand droog, nu de voor de geblokkeerde gelden gewenschte beleggingen aangekocht zijn. Want met vrij geld wordt nauwelijks gekocht, omdat men daardoor zijn vrije geld blokkeert. Zooals we reeds opmerkten, de belangrijke dingen geschieden buiten de beurs om. Daar is in de eerste plaats de doorwerking van het conversieproces bij de Hypotheek banken; na de Nederlandsche met.-37 mil lioen, is de Hypotheekbank voor Nederland met. fiVi millioen gevolgo, sedert hebben ook de Westlandsclie, de Groningsche, de Hol- landsche en de Algemeene conversie van 5t& in 3 pandbrieven aangekondigd ten bedra ge van resp. f 10. f8, 4 en f 2 millioen, ma kende in totaal thans reeds f 45 millioen, dat is c.a. 8 van het uitstaand bedrag aan pandbrieven van i 550 millioen. In de tweede plaats moet even aandacht geschonken wor den aan de Memorie van Toelichting op de Vermogensaanwasbelasting, waardoor nu is bekend geworden dat de regeering 90 van den onoirbaren en 50 V» van den oirbaren aanwas naar de staatskas wil overhevelen. Het laatstgenoemde percentage valt zeker niet mee. maar is blijkbaar noodig om tot de door den Minister gewenschte opbrengst van f 3% f4 milliard te komen. Behalve de eerste f 5000, die vrij is. valt er nog f5000 buiten deze belasting ais kan worden aan getoond, dat dit bedrag uit normale bespa ringen verkregen is. Overigens zijn er nog wel enkele verzachtende bepalingen, maar de Minister-geeft toe dat deze belasting in zekere mate ruw zal werken en geen gele genheid biedt met alle bijzondere omstan digheden rekening te houden, omdat alleen forschc maatregelen in staat zullen zijn orde op zaken te stellen. Gok rechtspersonen zullen door deze Vermogensaanwasbelasting worden getroffen, waarbij het een troost is te lezen, dat zulks er toe zal bijdragen de mogelijkheid te scheppen tot verlichting van den zwaren belastingdruk op het bedrijfs leven, waartoe reeds een ontwerp V3n wet Belastingherziening 194G is ingediend. Wat in deze memorie voor de beurs van bijzonder belang is. is de mogelijkheid de belasting „in natura" te voldoen. De uitwer king hiervan zal in uitvoeringsvoorschrlften geschieden, waarbij de aanwijzing van de goederen, welke in betaling kunnen worden gegeven, vanwege de overheid zal geschie den. Dit is wel een novum op belastingge bied. Zal de Staat, naast de vele functies, welke zij reeds van het bedrijfsleven heeft overgenomen, straks nog een groot goederen. depot inrichten en een soort algemeen be leggingsdepót van effecten vormen, welke door den belastingschuldige In arrenmoede aan de fiscus worden overgedragen? Is er geen effectenbeurs meer waar fondsen kun nen worden verkocht als men geld noodig heeft? Geen wonder en zoo komen we tot de derde der door ons bedoelde belangrijke za ken dat de Vereeniging voor den Effecten handel thans openlijk tegen den Minister van Financiën in het offensief gegaan is met een scherp gesteld schrijven over zijn abso luut gebrek aan waardeering voor de econo mische functie van de effectenbeurs en de beteekenis, welke dit orgaan heeft voor de nationale en internationale positie van ons land. Allerlei argumenten, door den Minister gebruikt ter verdediging van zijn voor de beurs fnuikende beperkende bepalingen wor den in dat schrijven met kracht en klem bestreden. Er wordt op gewezen dat de ook door den Minister gewenschte spaarzin van ons volk door de blokkeeringsmaatregelen en den beleggingsdwang wordt geremd en dat het voor heel de financieele en economische structuur van ons land dringend noodzake lijk is om zoodra de fondsen voor de effecten registratie zijn aangemeld, de Amsterdam- sche beurs ook voor den handel in aandeelen open te stellen en weer een vrijen handel toe te laten. Het is goed dat men op de beui's zijn tanden eens laat zien. Want tot dusver moest elke concessie aan den effectenhandel de regeering worden afgedwongen. Is het geen malle vertooning dat leidende Nederlandsche fondsen aan buitenlandsche beurzen verhan deld worden, terwijl men de beurs hier vopr die fondsen gesloten houdt? Pensioenregeling Bloem, bollenbeilrijf goedgekeurd De Stichting Pensioenfonds vo.or het Bloembollenbedrijf. ontving bericht van het College van Rijksbemiddelaars, dat dit in principe geen bezwaar heeft tegen de nieuwe Statuten en het Verzekeringsreglement. Indien aan nog enkele formaliteiten wordt voldaan Is het College voorts bereid de ver plichting tot deelneming en bijdrage in het Fonds ook bindend op te leggen aan de on georganiseerde werkgevers en werknemers. Daar een zoodanige beschikking vanwege de voorbereidende werkzaamheden nog eenlgen tijd zal vorderen en het Collectief Contract voor het Bloembollenbedrijf reeds Maandag in werking is getreden, overweegt het College den datum, waarop de verplich tingen en rechten voor de ongeorganiseerden zullen beginnen, met terugwerkende kracht op 1 Maart 1946 te bepalen. Anti-Franco betooging in Rotterdam Zaterdagmiddag werd in Rotterdam door het „Comité Vrij Spanje" een antl-Franco- bijeenkomst gehouden. De verschillende spre kers, onder wie oud-minister mr. G. J. van Heuven Goedhart, verhieven allen hun stem tegen de Franco-heerschappij. De heer Van Heuven Goedhart zeide, dat hij in Spanje was geweest en dat het regime er niet beter was dan dat in Nederland onder Seyss Inquart. De mensehen in zijn omgeving durf den slechts te fluisteren als zij iets te zeg gen hadden. „Wij hebben geen Franco meer noodig in Europa", riep spreker uit. Voorts noemde hij het een schande, dat Nederland de diplomatieke betrekkingen nog niet had verbroken met een land waar de vrijheid met voeten getreden wordt. Liftende dieven in de val Maandagavond omstreeks half elf surveil leerden twee agenten met hun politieauto op de Kleverlaan in Bloemendaal. Een twee tal wandelaars kwam voorbij, die de in het donker niet als zoodanig herkenbare agen ten vroegen, of zij een eindje mee konden rijden. Voordat de agenten hierin toestem den, wilden zij eerst wel eens weten, wat er >n de drie zware tasschen zat, die de beide „lifters" bij zich hadden. De tasschen gingen open en in het licht van de politie-zaklan- taarns schitterden kostelijke sieraden, parels en paarlemoer. Hierop noodigden de agen ten de twee heeren inderdaad uit, in hun wagen plaats te nemen, hoewel deze een wandeling nu stellig hadden geprefereerd, want op net politiebureau in Bloemendaal bleek, dat de sieraden van een juist gepleeg- den diefstal in het Kinheimpark afkomstig waren. De onfortuinlijke lifters, M. G. en K. C. uit Leiden, zijn in arrest gesteld. Zij wor den van meer inbraken te Bloemendaal ver dacht. KELLER—ROOZENBUH.G. De 7e partij tusschen Keller en Roozenburg is in remise geëindigd. Met ingang van 4 Maart 1946 is de bij zondere staat van beleg in geheel Ne derland opgeheven. Deze staat van beleg steunde op het besluit op den bijzonde ren staat van beleg, hetwelk bepaalde, dat het grondgebied van het rijk in Europa, naar gelang het door den vijand werd ontruimd, in bijzonderen staat van beleg zou komen te verkeeren. Het besluit op dep bijzonderen staat van beleg legde belangrijke bevoegd heden in handen van de militaire auto riteiten, welke autoriteiten eveneens op 4 Maart hebben opgehouden te functio- neeren. Met het buitenwerkingtreden van het besluit zal ook de bevoegdheid tot het uitoefenen van briefcensuur komen te vervallen. De consequenties De vordering, in gebruik, zooals deze is vastgesteld in de artikelen 5 en 19 van het besluit, komt automatisch te verval len. (Deze vordering omvat uitsluitend onroerende goederen, die met de clausule „in gebruik" werden afgestaan). De vor dering van vqerende goederen, waarbij het eigendom op den staat der Neder landen overging, wordt dus niet onge daan gemaakt. Schadeloosstelling op grond van de in- kwarlieringswet of het besluit op den bijzonderen staat van beleg wordt gere geld doorp artikel 23 van genoemd be sluit, waarbij wordt bepaald, dat ver zoeken hiertoe binnen zes maanden na de opheffing van den bijzonderen staat van beleg moeten worden gedaan bij den Ministsr van Oorlog, tenzij andere rege lingen hieromtrent zijn getroffen. O 0 K9 V /I (k\ Ifw jk MS- loos in het zonlicht en de zwerm rappe vliegertjes verdwijnt achter hun gekar telde toppen. Warrel zegt: „Dit ver trouw ik ook niet. Jk wil terug Wagik u il weer naar de Ruischende Wouden, naar m\jn web." „Wou moet je niet klet sen, Warretjc", antwoordt Wags want die ouwe duizendpoot kan ons best wal xoijsgemaakt hebben." Zoo ruziën ze nog een poosje, en na een uurtje zijn ze de eigenlijke Verlaten Velden bin nengerold, waar onafzienbare rietvelden zich voor hun oogen uitstrekken. Riet en nog eens riet, zoover het oog kan zieiu Politieke delinquenten worden thans aan de hoede van de verschillende pro cureurs-fiscaal toevertrouwd; ten aan zien van de z.g. vrijheidsbeperkende maatregelen (huisarrest, gedwongen ver blijfplaats, beperkte bewegingsvrijheid en meldingsplicht) wordt medegedeeld, dat deze na 4 Maart niet meer kunnen wor den opgelegd. Dus alle personen, die zich niet daadwerkelijk in bewaring be vinden, zijn aan geen vrijheidsbeper kingen meer onderworpen. Natuurlijk blijven eventueel beperken de maatregelen opgelegd door of van wege den procureur-fiscaal, voortsprui tende uit het besluit „politieke delin quenten 1945" hier geheel buiten en vol komen van kracht. Zuivering. De door het Militair Gezag getroffen maatregelen op het terrein der ambtelijke zuivering blijven van kracht. De zuivering van het hooger onderwijs is reeds geruimen tijd geleden overgeno men door burgerlijke autoriteiten, welke de besluiten van het M.G. reeds hebben bekrachtigd of door andere vervangen. Ten aanzien van de kunstenaarszuive ring heeft het. M.G. volstaan met het in stellen .van de eereraden, ten aanzien waarvan de opheffing van den staat van beleg geen consequenties meebrengt. Voor de afwikkeling van de nog loo- pende zaken is door den Minister van Oorlog een afwikkelingsbureau Militair Gezag ingesteld, Parkstraat 26, 's Gra- venhage. Andere vorderingen dan uit hoofde van vordering van roerende of on roerende goederen of inkwartiering zul len door dit bureau in behandeling wor den genomen. Uitspraken Bijz. Gerechtshof Heden deed hèt Bijz, Gerechtshof te Am sterdam uitspraak in een aantal zaken. De dienstbode Theodora R., die tijdens de razzia's van den laatsten oorlogswinter eenige mannen verraden j^id, werd tot 5 Jaar veroordeeld. Van de familie H. werd de vader A. L. H. vrijgesproken, mevr. E. H.-B. tot 1 jaar voorw. plus f 1000 boete subs. 6 mnd. hech tenis veroordeeld, de dochter A. C. H. tot 5 jaar Rijkswerkinrichting, Ook liler was aangifte van jonge mannen tijdens de laat ste razzia's ten laste gelegd. C. A. J. B. die dienst had genomen bij de Waffen SS kreeg 8 jaar, waarvan 6 'jaar Rijkswerkinrichting. J. A. die dienst had genomen bij het N. S. K. K. kreeg 2 Jaar. Geen der veroordeelden heeft recht op cassatie, zij verliezen hun burgerlijke rech ten en de mannen het recht bij de gewa pende macht te dienen. Weerbericht Geldig tot Woensdagavond. Langs de Waddenkust tijdelijk krachtige, overi gens matige wind tusschen Oost- en Noorö-Gost. Zwaar bewolkt. Plaatselijk eenige sneeuw of regen. Temperatuur overdag iets boven het vriespunt. BINNENLAND Louis Kipp, oud lid van het Residentie-or kest die kort geleden zijn 50-jarig jubileum als musicus herdacht is Zondag j.l. nog geheel onverwacht op 68-jari- gen leeftijd te 's Gra- venhage overleden. Het probleem der militaire pensioenen is bij onze regeering in be handeling en over dit vraagstuk wordt depar tementaal overleg ge pleegd. Een commissie voor het Filmwezen, met als leden een aantal voor aanstaande personen op het gebied, der Neder landsche filmkunst, is door den minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen ingesteld De staking op Schiphol, die nu reeds drie weken heeft ge duurd, is na onderhan delingen opgeheven, zoodat het werk van daag is hervat. Tot voorzitter van de Ned. Maatschappij tot bevordering van de Tandheelkunde is be noemd de heer J. Stork te Aerdenhout. Voor tienduizenden guldens werd ontvreemd uit opslagplaatsen van huisraad, toebehooren- de aan oorlogsgetroffe nen, geëvacueerden, e. d. te Deventer. De da ders zijn thans ge arresteerd en het gesto- lene komt bij stukjes en beetjes terug. Een eeuw geleefd. Een inwoonster van Hoogezand, mevr. M. T. S. vierde dezer dagen haar honderdsten ver jaardag. Twintig jaar kreeg G. ter H. voor het Bij zonder Gerechtshof te Groningen; hem was' ten laste gelegd, dat hij illegale werkers bij den SD te Groningen had aangebracht. De eisch was de doodstraf. Onder Groesbeek ontplofte een landmijn. Een Duitsehe krijgsge vangene die aan het ploegen was werd ge dood. Mr. H. A. M. van den Dries, hoofdinspec teur van 's rijksbelas tingen is benoemd tot raadadviseur bij het het ministerie van finan ciën. Minister Vos is van zijn reis naar Ame rika in ons land terug gekeerd. Haarlem en Omgeving. Vastenavond werd gevierd door de R.K. Arbeidersbeweging, af- deeling Haarlem met de opvoering van het blij spel „De huistyran" door Godfried Bomans. Een gezellig samenzijn besloot de geanimeerde bijeenkomst. C. Engel, te Haar lem, oud-directeur van de post en telegrafie in Transvaal, indertijd privé-telegrafist van pre sident Kruger, heeft dezer dagen de medaille van den Anglo-Boer oorlog 1399—1902 gekre gen. De heer Engel kreeg deze onderschei ding juist voor zijn aOsten verjaardag. Tot predikant der Geref. Kerk te Heem stede (vacature Ds. W. C. v. d. Brink is Maan dagavond beroepen Dr. P. J. Richel te Ooster- beek. De Haarlemsche po litie heeft aan haar Bloemendaalsche colle ga's overgeleverd een zekeren P. v. A. uit Haarlem, die zich aan ten minste 4 inbraken te Bloemendaal bezon digd heeft. De man is opgesloten. „Dreefzlclit" in den Hout te Haarlem heeft in de oorlogsjaren veel geleden. Het voornemen is de schade te herstel len, zoodat het gebouw weer gebruikt kan wor den voor restauratie en het houden van verga deringen. Het voorstel van B. en W„ om daar voor een crediet be schikbaar te stellen, komt in de a.s. raads vergadering aan de orde. De koperen kronen tn de hal van het Stad huis te Haarlem han gen weer. In de oorlogs jaren waren ze opge borgen en toen hebben onbevoegden er een deel van gestolen. Het ontbrekende kon even- wei aangevuld worden, zoodat nu de oude glorie hersteld is.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2