Overwinning, welke geen enthousiasme kan wekken E.D.O. hield lang stand tegen Volewijckers Avonturen van Wag en Warrel Oranjeploeg bleef met 6-2 in Luxemburg in de meerderheid De zes goals. welke de Nederlamlci wogen {reen reden tot enthousiasme Zondag; tegen Luxeinlnirg hebben gemaakt, ven. want het was, over het, geheel genomen, maar zeer matig spel, dat de 15.000 toeschouwers voorgezet kregen. Ook dit seizoen nog worden er in eigen land competitiewedstrijden gespeeld, waarin het spelpeil honger ligt dan van deze landenontmoeting. Tiet, zal nu volkomen duidelijk zijn geworden, dat men pas met den opbouw van een Nederlandsch elftal is begonnen. Kr zijn spelers, die bun plaats waard blijken te zijn. maar er zijn ook heel waf zwakke plekken geconstateerd. Aan de verbetering daarvan zal voor den wedstrijd in Antwerpen hard gewerkt moeten worden. Onze verdediging was in de eerste helft zwak. Vooral Wilders werd her haaldelijk gepasseerd. Verder was het verband tusschen de linies soms ver te zoeken en al speelden de beide binnen-spelers Wilkes en Rij vers in teruggetrokken positie, niette min bleven er groote gapingen op het middenveld bestaan. In de voorhoede moest alles komen van den rechtervleu gel. Linksbinnen Rijvers legde op goede wijze van het middenveld af den grond slag voor keurige combinaties, daarbij zag hü toch nog kans op het goede ©ogenblik voor het. vijandelijke doel te verschijnen, dank zij een groot uithou dingsvermogen. Lenstra werd weliswaar voor de rust door den stopperspil Feller 2 zwaar „ge schaduwd", maar in de tweede helft ging zijn tegenstander van tactiek veranderen en trok herhaaldelijk mee naar voren. Ondanks de toen grootere bewegingsvrij heid ging er van het spel van Lenstra weinig uit. De ziel van den aanval was hij zeker niet. Van spelverdeelen hebben wij weinig kunnen ontdekken en ook zijn schot liet hem in den steek. De Luxemburgsehe ploeg, welke drin gend om verjonging vraagt, was op vele plaatsen na de zware nederlaag tegen België gewijzigd Het elftal speelde beter dan tegen België, waaruit men ook de conclusie zou kunnen trekken dat de Oranjeploeg het er nog niet zoo slecht heeft afgebracht. Maar niettemin heeft het Nederlandsche elftal als geheel niet volledig voldaan. De Oranjehemden wa ren zonder opdracht het veld ingegaan en het is de vraag, of dit standpunt, ge zien de huidige opvattingen omtrent tac tiek, wel juist is geweest. Aan den anderen kant kunnen wij ook begrijpen, dat men eerst wil komen tot een eenigszins homogene ploeg en met elf spelers, van wie men van tevoren weet, dat zij zeker zu"«n vnldoen. De spelers. Kraak was oen der beste spelers van het veld. Hij heeft er enkele felle en goedgerichte schoten uitgehouden. Van der Linden speelde beter dan Wilders. Hij miste zelden, was overal waar ge vaar dreigde en de Ajaxied kon op een goeden wedstrijd terug zien. In de middenlinie waren geen uitblin kers te vinden. Alle drie speelden een nuttige partij voetbal. Van Buitenen hield den bal soms te lang bij zich en hield daardoor het spel op, Pellikaan zwoegde van begin tot het einde, bleek moeilijk te passeeren, maar in het bpbouwen van den aanval had hij weinig deel Wij misten van hem lange passes naar de vleugels of door het mid den. Ook in uithoudingsvermogen schoot hij op dit vrij zware terrein eenige malen tekort. Stijger heeft geen bijzondere dingen gedaan, maar hij wa6 zijn plaats wel waard. De snelle Holleman passeerde keer op keer zijn tegenstander, plaatste het leder goed voor en aarzelde ook niet. zelf zijn kans waar te nemen. Dat Wilkes vier maal heeft kunnen doelpunten heeft hij, behalve aan eigen capaciteiten, ook te danken aan zijn vleugelspeler, die vrij wel steeds den grondslag voor deze goals heeft gelegd. Wilkes was met Kraak wel de beste speler van het Nederlandsche elftal. De kleine jeugdige invaller Rijvers was een ontdekking. Natuurlijk miste hij elke ervaring maar technisch was hij meer dan voldoende en in menig opzicht heeft hij laten zien, dat hij een uitstekend in zicht in het spel heeft. Bergman kreeg weinig te doen, deed in alle opzichten zijn best, doch zijn spel mocht geen algeheele voldoening wekken. In de Luxemburgsehe ploeg waren doel- Bokswedstrijden te Haarlem Door de Haarlemsche boksvereeniging De Ring waren Vrijdagavond in het Gem. Concertgebouw wedstrijden voor ama teurs georganiseerd, welke zich in een groote belangstelling mochten verheugen. De uitslagen waren: Middengewicht: M. Post (Haarlem) wint door opgeven van A. N. Gerrits, Amster dam; R. de Vries (Amsterdam) w. o. p. van J. Staphorst, Haarlem; H. Wessel (Am sterdam) w. o. p. van J. Colyn, Den Helder; Walraven (A'dam) w.o.p. van Weisenborn <Den Helder). Vedergewicht: Roelofs (Haarlem) w.o.p van Seur (Amsterdam. Lichtgewicht: Luters (Den Helder) won door opgeven van J. v. Slooten te Haar lem: Dirkzwager—Kleinhout (beiden Am sterdam» eindigde onbeslist. Banlamgewicht: Loeve (Haarlem)—Van Beetc (Amsterdam) onbeslist. Weltergewicht: Brouwer (Haarlem, stijl- prijs) w.o.p. van Popper, Amsterdam. Halfzwaargewicht: Brons (Den Helder) won door k. o. in de le ronde van Scha- gen (Amsterdam); Van Goor (Haarlem) .wo.p. van Persoon (Amsterdam). Vr(J gewicht: Schneiders (Amsterdam) .w.o.p. van Hessels (Haarlem). man Michaux, aanvoerder Dumont en spil Feller 2 de besten. De voorhoede was het zwakste gedeelte van het elftal. De Belgische scheidsrechter Jorissen voldeed goed. De heer Lotsy zeide: „Het vertoonde spel was meer dat van een tweede klasse- wedstrijd". De heer H. Herberts, voorzitter van de Keuzecommissie verklaarde: „De ploeg heeft aan dc verwachtingen voldaan". Wij z(jn in een periode van opbouw en er zal nog heel wat gedaan moeten worden om weer een ouderwetsch sterk Nederlandsch elftal te verkrijgen." Het kampioenschap eerste klasse groot biljart 45/2 is gewonnen door Jacobs met 3Vj pnt, en 25.37 alg. gem. Wevers herhaalde even eens 3Vj pnt. Zijn algemeen gemiddelde was 19.is. Roozenburg won de 8ste partij van de match Keller-Roozeenburg. De wedstrijd De wedstrijd kon pas om vier uur be ginnen in verband met den nationalen •rouw voor de slachtoffers van den ille galen strijd. Het veld was goed bespeel baar, hoewel eenigszins glad en niet ge heel vlak. Vijf minuten na het begin maakte Wil kes het eerste doelpunt uit een voorzet van Holleman, doch spoedig daarop miste Wilders den bal, waardoor de snelle Lahure gelegenheid kreeg den stand ge lijk te maken met een laag keihard schot. Keer op keer konden Holleman en Wilkes hierna door de verdediging heen breken en de laatste wist nog twee maal te sco ren, zoodat de rust inging met een 31 voorsprong voor de Oranje-ploeg. Luxemburg liet zich echter niet ont moedigen; de aanvallen waren energiek genoeg, maar hun pogingen in het cen trum door te breken faalden steeds en ook doelman Kraak hield zich uitstekend. Rijvers en Bergman maakten ieder nog een goal. Holleman kwam op halve kracht door een geblesseerde dijspier, doch Wilkes stormde met zijn voorhoede van vier man opnieuw naar voren en scoorde zelf nummer 6. In het laatste kwartier golfde het spel heen en weer. Nog in de laatste minuut slaagde Feller 1 erin den stand voor Luxemburg op 26 te .brengen. Sport in het Kort Ilaarlemsch Schaakgezelschap heeft door met 7'A2^i van V. V. V. in Alkmaar te win nen het Gewestelijk Kampioenschap van de hoofdklasse van den K. N. S. B. gewonnen. Dit is de eerste maal, dat een Haarlemsche vereeniging zulk een succes kan boeken. Dit kampioenschap valt samen met het gouden jubileum van H. S. G. K.iek Smit, die door een plotselinge ongesteldheid de overwinning: in Luxemburg niet. Iron helpen bevechten, volgde via «le radio met aandacht de verrichtingen van het Nederlandsche team. R.C.H. wint verdiend. - De kopploegen in 3C geven elkaar niets toe De Volewöckers wonnen met 41 van EDO, maar het is geen knaloverwinning geweest voor de Amsterdammers. Integen deel. Hun lot heeft ook geraimen tftd in de weegschaal gelegen, die tot ver in de tweede helft maar geen neiging tot door slaan naar één zjjde aan den dag wilde leggen. Toen maakten de Volewijckers er 21 van en het werd 41, omdat EDO toen gedwongen was alles op den aanval te zetten. Bij de Haarlemmers speelde Schij- venaar een aanvallende spil-partij. J. Schildwacht moest in de tweede helft uitvallen. DWS won in Dordrecht en heeft de kans degradatie-wedstrijden te moeten spelen, wat verkleind. RCH had een lastigen uitwedstrijd tegen het Haagsche VIOS. Voor de rust ging het gelijk op. In de tweede helft werd Wette door den VlOS-keeper wat te hardhandig opzij gezet. De penalty schoot Hanse in. Hanse maakte nog een tweede doelpunt en Koelemeyer zorgde voor een 30 eind stand. RCH heeft nog steeds een goede kans op de bovenste plaats. Velsen boekte tegen Kennemers succes HBC heeft het op eigen veld echter heel leelijk laten liggen tegen TOG. Die 7—2 nederlaag moet voor de Heemstedenaren een ernstige waarschuwing zijn. In 3 C wonnen alle ploegen, die een kans maken op de eerste plaats. Kinheim won van ADO, HFC toonde zich behoor lijk sterker dan DTS en HRC behaalde te gen Bloemendaal bijna de dubbele cijfers. De rust ging in met 0—2, daarna stortte de tegenstand der Bloemendalers ineen. DEMTYBB was geen groote partij voetbal, maar de Beverwijkers waren enthousiaster. Dat bracht hun de winst. De serie nederlagen, welke Ripperda nu ondergaat, zou doen vermoeden, dat het seizoen met veel geluk is ingezet. O.i. kan Ripperda echter beter spel laten zien dan in de laatste wedstrijden en is de aan vankelijke reeks overwinningen niet te danken geweest aan lonkjes van Fortuna. Schoten speelde op het terrein van Suc ces een merkwaardigen wedstrijd. Twee minuten voor tijd stonden de Schotenaren met 3—2 voor, waarbij één der tegengoals reeds door een back gescoord was. Toen maakte de achterhoede gelijk, maar 2 ae- r tijd maakte Bot de winnende conden goal. VI. Vogels boekte een benauwde zege op Droste. Beide voorhoedes kregen zeer yeel kansen, maar het scoren was blijkbaar zoo moeilijk, dat het slechts 2—1 werd. O.G. kreeg op eigen terrein een bittere pil toegediend door EHS. THB—BSM was een snelle strijd, dien de Boys met 52 wonnen. Spil en linkshalf bij THB blon ken uit. 1 Spaarnevogels en DCO deelden 6 doel punten heel eerlijk. DIO deed het tegen DSS wat minder eerlijk, maar voor zich zelf succesvoller. Het werd 40. Voetbaluitslagen Zondag 10 Mrt. I Eerste kl. ADO—Emma 1—1; Volewijck— EDO 4—1. II: DFC—DWS 2—4. VI: VVV— Spechten l—1. I Tweede kl. B: Wat'meer— UVS 13; De Kennemers—Velsen 2—3; Zee- burgia—Spartaan 3—2; HBC—TOG 2-^7; VIOS —RCH 0—3. Derde kl. C: Terrasv.Beverw, 0—1; Kinheim—ADO 30; HFC—DTS 5—2; DEM—TYBB 3—1: Bl'daal—HRC 0—9. Derde kl. D: WASwift 20; RipperdaSDW 0—2; Halfweg—Schagen 2—4; Succes—Schoten 3—4. Vierde kl. D: VI. Vogels—VVD 2—1; Spaar- nev— DCO 3—3: THB—BSM 5—2; DSS—DIO 0i; Onze Gezell.—EHS 0—4. VERDEELING DER BONVRI3E ARTIKELEN. Krijgt ieder zijn deel? De Nederlandsche huisvrouwen, die da gelijks Honig's artikelen op het menu hadden staan, zullen natuurlijk wel eens iets meer willen weten over de verdee- ling van deze uitmuntende voedings-arti- Uelen. Hoewel het gemakkelijker en voor- deeliger zou zijn om slechts enkele rayons met de totale productie te bevoorraden, sparen Honig's Fabrieken kosten noch moeite om over het geheele land een zoo billijk mogelijke verdeeling van Honig's artikelen te verkrijgen. Het ligt voor de hand, dat er op veleriei gebied nu nog moeilijkheden zijn, maar de Honig's Fa brieken doen hun uiterste best om ieder gezin een eerlijk deel te bezorgen. De di rectie is er zelfs toe overgegaan, om zich niet bij een tekort aan arbeidskrachten neer te leggen en heeft in andere plaat sen, waar meer personeel beschikbaar was, afdeelingen opgericht om de produc tie te kunnen verhoogenfc Het Concertgebouw-Orkest in Londen „Een Nederlandsche les in het musiceeren Het eerste na-oorlogsehe concert dat het Amsterdamsche concertgebouw-orkest onder leiding van Eduard van Beinum Zondagmid dag in Londen heeft gegeven, is een manifes tatie van Nederlandsch-Engelsche verbon denheid geworden. Twee duizend toehoor ders hebben in het Stoll Theatre op Kinfes- way deze uitvoering beluisterd en brachten aan het einde dirigent en orkest een schier eindelooze ovatie. Onder de aanwezigen bevonden zich mi nister Bevin, minister Alexander, de plaats vervangend eerste minister Herbert Morri son, mevrouw Attlee alsmede de Fransche en Russische ambassadeurs. Bij de receptie, die aan het concert vooraf ging riep minister Bevin het orkest een har telijk welkom toe, waarbij hij hulde bracht aan het Nederlandschet volk. „Het Britsche volk zal nooit vergeten wat de Nederlanders in moeilijke tijden gedaan hebben", aldus Bevin. Ook Herbert Morrison sprak eenige waar- deerende woorden. Hedenavond om half acht Ned. tijd treedt het Concertgebouw-orkest voor de BBC op. De criticus van de News Chronicle, Scott Goddard, spreekt in zijn verslag van dc eerste uitvoering o.m. over „een les in het musiceeren van Nederlandsche zijde". God dard meent, dat het concertgebouw-orkest volkomen op peil is gebleven en alles over treft. wat Londen op dit oogenblik in dit op. zicht heeft te bieden. „Tegelberg" hedenmiddag in IJmuiden In de Amsterdamsche haven is Zondag morgen de „Bloemfontein" aangekomen. Het schip had 1368 repatrianten uit Indië aan boord. Hedenmiddag om 1 uur lag de „Tegel berg" in de sluis te IJmuiden. DE DISTRIBUTIE Alleen 20+ kaas Door verschillende omstandigheden is de voorraad 20+ kaas bij de fabrikanten en handelaren belangrijk grooter. dan ver wacht werd. Daarom is besloten, in de eerste helft van April het kaasrantsoen uitsluitend in 20 kaas te verstrekken. De Radio geeft vanavond; HILVERSUM I, 391 M. RNIO 17.30 Roode Kruis-praatje. NCRV 17.35 Celesta Ensemble. 18,15 Gram. muz. 18.45 Sportpraatje. RNIO 19.00 Nieuws. 19.30 Voor de Ned. Strijdkr. 20.00 Nieuws. NCRV 20.05 Concert. 21.00 Mandolinata. 21.30 Prof. Bon ner. 21.45 Gram. muz. RNIO 22.00 Nieuws. NCRV 22,15 Actualiteiten. 22.30 Moeilijke teksten. 22.50 Gram. muz. 23.50 Schriftlezing. HILVERSUM n, 415 M. VARA 17.35 Jan Vogel. RNIO 18.00 Nieuws. VARA 18.13 Walsen. 18.25 Beroepskeuze. 18.45 Kon. .Mil. Kapel. 19.20 Kamermuz. RNIO 20.00 Nieuws. 20.05 Landbouw. VARA 20,20 Om- roepork. 21.00 Hoorspel. 21.30 Omroepork. 22.00 Eddy Walls. 22,30 Gram. muz. 22.45 Gees telijk leven. RNIO 23.00 Nieuws. VARA 23.15 Sweetness and Rhythm. 23.35 Gram. muz. 76. Wag en Warrel werden opgevan gen door drie watervlugge donderkop- je$, die hen de groote, van wier gespon nen paleistrap opvoerden, door de ruime zalen met de vele ramen en de zware gordijnen van waterplanten, de hooge stoelen en banken van grillig gevormde schelpen en de af en aan hollende la keien met fladderende jaspanden en groote schotels beladen met de heer lijkste spijzen, die Wag en Warrel hon gerig maakten met hun kostelijke geu ren. Na drie groote openslaande deuren kwam de hooge, lichte troonzaal en de kleinste donderkop stampte driemaal met zijn staart op den grond en riep: „Wag Wemel en Warrel Web uit de Ruischende wouden!" BINNENLAND. Alle telefoonnetten in Limburg zijn weer her steld. De schade door den oorlog veroorzaakt was zeer groot. Van puddingpoeder, althans van velschillen de soorten Is de prijs verlaagd. Generaal Kruis, chef ?an den Generalen Staf, .al dezer dagen in het ïuwelijk treden met ■nevrouw M. Rowland, •taf-kapitein van het Veó. Vrouwenhulpcorps, ;en weduwe van een Britsch lid der RAF. Tot burgemeester van Baarn is benoemd -nr F. J. van Beeck Calkoen, thans burge meester-secretaris van Ouderkerk a. d. IJsel. Zwitsersche mijn werkers gaan misschien In de Limburgsche mij nen werken. Een dele gatie is vertrokken om die mogelijkheid te on derzoeken. m Limburg voeren de slagers een actie te gen Kidneypudding, die óp den vleeschbon ver kocht moet worden. Er werd een koe rondge voerd met een bord tus schen de hoorns „weg met de Kidneypudding". Een Roode Kruis team is Zaterdag per vliegtuig naar Bangkok vertrokken. De reis wordt gemaakt met een regeeringsmachine. .Uitwisseling van studenten tusschen Ne derland en Canada is bepleit door den Cana- deeschen gezant te 's Gravenhage. die te Amsterdam een lezing hield. Een landelük con gres voor onderwijsver nieuwing wordt op 24, 25 en 26 April te Utrecht gehouden. Daar zullen o.a. spreken Prof. Ir. W. Schermerhorn, Prof. dr. G. v. d. Leeuw en Prof. dr. W. Banning. De staking in «1e graanbedrjjven te Gro ningen is opgeheven. De rijksbemiddelaars heb ben nieuwe loon en vast gesteld. Het rijwielpad door öe duinen, van Den Haag naar de Noord- Holla.idsche grens, is in orde gemaakt, zoodat het den komenden zomer voor het toerisme be schikbaar is. Productieve investec- ringen uit geblokeerd te goed zijn mogelijk. Er is een commissie benoemd, die zal beslissen of in een bepaald geval toe stemming wordt ge geven. Haarlem en Omgeving. Ds. Js. van der Lin den, die sinds Mei 1942 als oovolger van ds. C. Veenhof, predikant bij de Gereformeerde Kerk van Haarlem was heeft het beroep naar Rotter- dam-Delfshaven aange nomen. 1000 kg. suiker is in December J?ij de Peka JamfabrieKen te Hille- Rom gestolen. Thans zijn de daders gepakt, het waren 2 Haarlem mers, die de suiker naar Noord wij kerhout ver voerd hebben. Daar is de suiker in circulatie gebracht. Een HlUegommer slachtte clandestien een varken. De CCD kwam er achter en trad als spelbreker op. Het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Hillegom is aanvaard door Ds. S. L. Knotte- rus te Aseh (Betuwe). Tot moderator van de Kath. Actie in het district Haarlem is be noemd Rector C. Broers, te Haarlem. Een Anti Rev. Par tijdag wordt op Woens dag 13 Maart in De Beurs, te Hoofddorp ge houden. In de middag vergadering die te 2 uur begint treden als spre kers op het Tweede Ka merlid Chr. van den Heuvel uit Leiden met het onderwerp „De slag om Nederland" en Ds. W. C. van den Brink uit Heemstede met het on derwerp „In Nederland- schen geest". In de avondvergadering die te 7 uur begint, spreekt het lid der Tweede Ka mer de heer J. Schou ten uit Rotterdam over het onderwerp „Poli tieke vragen van dezen tijd". Ds. S. J. Dokter predikant bij de Gere formeerde Kerk van Holysloot-Zunderdorp heeft aangenomen het beroep als geestelijk ver zorger der Stichting „Vogelenzang" te Ben- nebroek.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2