Menschelijk leed aan wal gedragen De nieuwe bonnen Avonturen In du haven van Amsterdam zijn reeds verscheidene schepen aangekomen, die uitsluitend zieke repatriëerenden aan voerden. Daar was de Nieuw Amsterdam met 900, de Oxfordshire met 376 en giste ren de Sibajak met 493 patiënten. Beide laatste schepen brachten zieken van het hospitaalschip ..Oranje", dat op het oogenblilPnog in Southampton ligt en ver moedelijk weldra naar Indië zal terug- keeren om nieuwe repatrianten te halen. Het eischt een uitgebreide organisatie om alle In de Amsterdamsche haven ge arriveerde zieken vlug op een geschikte plaatw te brengen. Hei is de bedoeling, dat zij genezing vinden in een ziekenhuis in een stad of gemeente waar hun gezin of familie woont. Vaak zijn deze zieken huizen echter reeds vol en moet een plaats worden gevonden in een zieken huis in een naburige gemeente. Het Roode Kruis heeft voor dit doel ongeveer zestig ambulances Ier beschikking gesteld. 3 doosjes Lucifers Voor de eerste helft van ae vierde periode 1946 117 t.m. 30 Maart). Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 604 137 Algemeen 250 gram Jam, stroop enz, 138 Algemeen 50 gram thee 139 Algemeen 3 doosjes lucifers Bonkaarten LA. LIJ. LC (>04 A, 20 Melk 1M> liter melk B. 20, C 20 Melk 3 liter melk 089 Aardappelen 2 kg. aardappelen Bonkaarten KI). KK 604 637 Algemeen 250 gram jam. stroop enz. 638 Algemeen 3 doosjes lucifers Bonkaarten LI». LE 604 D. 20. E. 20 Melk 6 liter melk 588 Aardappelen 1 kg. aardappelen. Tabakskaarten enz. T. 20 2 rantsoenen rook- of shag tabak (geen sigaren of sigaretten) V. 20 100 gr. chocolade of suikerwerken X. 20 100 gr. chocolade of suikerwerken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 22 Maart a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met Ingang van Maandag 25 Maart mag worden afgeleverd. Bij deelneming aan maaltijden van de Centrale Keuken moeten aldaar de bonnen ..092 of 592 vleesch" voor vleesch en ..088 aardappelen" voor aardappelen worden In geleverd Reünie van Ex-Politieke gevangenen Be landelijke vereeniging van ex-politieke gevangenen uit den bezettingstijd hoopt op Vrijdag 10 Mei te Haarlem een réunie te houden. Een gemeenschappelijke tocht naar de Eerebegraafplaats aan den Zeeweg te Bloemendaal ligt In het plan. Men ver wacht een opkomst van eenige duizenden oud-gevangenen, zoodat er ongetwijfeld huisvestingsmoeilijkheden zullen zijn. Het uitvoerend comité doet daarom een beroep op de bevolking van Haarlem, Heemstede en Bloemendaal. om aan hen, die hier één of meer nachtc-n moeten blijven, het deelne- men aan de réunie mogelijk te maken. De genen, die bereid zijn, een o£ meer réunls- ten onderdak te verschaffen, kunnen zich wenden tot den heer K. J. v. Kampen, bij wlen het voorlooplg secretariaat van het uit voerend comité berust, Marnixstraat 44, Haarlem onder nauwkeurige vermelding van adres en liet aantal gasten, dat geherbergd kan worden. H.B.S.-X te Haarlem Zwaarder straffen voor overtraling: «Ier arbeidswet in bakkerijen Een wetsontwerp Is in voorbereiding, dat een einde zal maken aan het groeiende euvel van overtreding van de arbeidswet in het bakkersbedrijf, zoo meldt de Volkskrant. De mogelijkheid zal worden geschapen om be halve boeten en hechtenis, ook bedrijfsslui ting op te leggen. De straffen, welke tot nu werden opgelegd, hadden niet het verwachte effent, omdat het financleele voordeel, dat een bakkerspatroon heeft van overschrijding van den werk- en verkooptijd grooter is dan de op te leggen boeten. De Stichting van den Arbeid heeft in overeensteming met de arbeidersvakbonden den minister van Socia le Zaken geadviseerd de straffen te verzwa ren en uii te breiden tot uitsluiting van grond- en brandstoffen en sluiting van het bedrijf tot een maximum van twéé Jaar. AGENDA DONDERDAG 21 MAART Stadsschouwburg; Twee Franscncn en Rus, 20 uur. Gem. Concertgebouw: De Ro zenkrans, 20 uur. Rembrandt: De He! der Engelen (18 j.). Cinema: De held van de Niger, (14 j,). Lux or: Een meisjespensionaat ln op schudding fa. 1.). Deze drie bloseopen; 14, '16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: Parijs onder hoogspanning (18 j.) 14. 16.30, li* en 21.15 uur VRIJDAG 22 MAART. Nieuw bioscoopprogramma, De Radio geeft vanavond; HILVERSUM I, 301 M. NCRV 16.45 Gram. "muz. 17.30 Bel Canto, 18.30 Concert, 18.15 Gr. muziek. RNIO 19.00 Nieuws. NCRV 19.20 Koormuziek.. RNIO 19.30 Frogr. v. d. Ned. Strijdkr. zo.00 Nieuws NCRV 20.05 Orgelconcert. 20.30 Mannenkoor. 21.00 Lijdensmeditatie. 21.20 Apollo. RNIO 22,00 Nieuws, NCRV 22.15 Actualiteiten. 22 25 Lezing dr. L. w. G. Scholten. 22.45 cellomtiz 23,20 Gram. muz. 23.50 Schriftlezing. HILVERSUM II. 415 M. knio 17.00 Het Rijk overzee, avro 17 JCaleldoscoop, 17.30 Les Gars de Paris RNIO 18.00 Nieuws. avro 18.15 Kinderzang. 18.45 Sportpraatje. 19,05 Cabaret-progr 19 45 Orgel- potporri. rnio 20.00 Nieuws. Regeerlngsvoorl dienst. avro 20.20 Concert. Lezing in de pau ze. 22.30 Studentenbal voorheen en thans 22.40 Gram. muziek, RNIO 23.00 Nieuws. 23.15 DansorkeBt. >3.45 Gram.muz. Hoeveel menschelijk leed uit zoo'n schip dat allesbehalve ideaal voor ziekenvervoer is ingericht, wordt gedragen, is voor ons heel moeilijk te beseffen. Er zijn gevallen van open t.b.c., hongeroedeem, totale uit putting cn beri-beri onder. Van de 376 gerepatrieerden die Dinsdag in Amster dam arriveerden waren er 100 met open t.b.c., 40 waren, krankzinnig. De Sinaasappelen zijn binnen De strubbelingen in dè Rotterdamsche haven voorloopig opgelost De Orpheus" Is gelost, en de sinaasappe len kunnen in distributie komen. De vrij willigers hebben bun taak verricht. D« Scheepvaartvereenlging „Zuid" blijkt var meening te zijn, dat de door de arbeiders gevolgde methode van de laatste dagen ln de toekomst niet meer mag worden toege past. Zij heeft verklaard dat, Indien nog maals arbeiders, die door zich aan te mel den zich bereid hebben verklaard alle werk te zullen verrichten, weigeren een schip t,e lossen, hun inschrijvingsbewijs zal worden ingetrokken. Op de door de E.V.C. belegde vergadering - de landelijke leiding van deze Centrale had niet tot staking geadviseerd, doch de leidende figuren in Rotterdam wa ren het hiermede niet eens - werd besloten hierop niet ln te gaan. De arbeiders van den linker-Maasoever waren het met deze be slissing evenwel niet eens en gingen zich aanmelden. Zij aanvaardden hiermede de hierboven vermelde voorwaarde. Toen dit den arbeiders van den rechter-Maasoever bekend werd, adviseerde een der E.V.C.-lei ders dan maar weer aan den slag te gaan, daaraan toevoegende dat, als er straks weel een boot met fruit xiit Spanje komt (die einde dezer week wordt verwacht) „zij het toch wel zouden opklaren en desnoods de geheele haven zouden stilleggen". Een delegatie van de E.V.C.. welke door burgemeester Oud werd ontvangen, be klaagde zich over de handelwijze van d< Scheepvaartver, „Zuid", vroeg den burge. meester zich tot de regeering te wenden en deze te verzoeken haar politiek tegenover Spanje te verantwoorden, en om een over- bruggingsultkeering voor den tijd, dat niet was gewerkt. Voor de eerste zaak verwees mr. Oud naar den rijksbemiddelaar. Ten aanzien van het tweede verzoek zei hij, dat alleen de Sta- ten-Geu. de regeering verantwoording kan vragen. Een verzoek om overbruggingsuit- keering kon hij niet in overweging nemen, omdat het optreden van de werkweigeraars in feite gericht is tegen het regeeringsbe- leid. Hel ongeval te Zandvoort Over het ongeval te Zandvoort, waarbij de marinier 3e klasse O. M. Bense op noodlottige wijze om het leven kwam, vernemen wij nader, dat er een officiers- commissie is ingesteld, die het vooronder zoek in handen heeft. De zaak zal voor den Krijgsraad komen. Het blijkt, dat B. door zijn besten vriend gedood is. Deze vertelde bij het overgeven an de wacht, waarbij door omstandig heden geen korporaal aanwezig was, hoe hij kort tevoren met zijn geweer mogelijke belagers op de vlucht had gedreven. Hii toonde zijn vriend hoe hij daarbij te werk was gegaan en ongelukkigerwijze ging er toen een schot af. De begrafenis zal, indien hiertoe toe stemming wordt verkregen, Zaterdag met militaire eer tc Amsterdam plaats hebben. Een nieuwe luidklok De vorige roofden de DuilM'liers. Een nieuwe luidklok waarschijnlijk de eerste, na den oorlog in Nederland gego ten werd dezer dagen door de fa. Van Bergen te Heiligerlee afgeleverd aan de Remonstrantsehe Kerk aan de Wilhel- minastraat te Haarlem. Deze kerk kreeg haar eerste klok bij het 300-jarig bestaan der gemeente in 1921; op 5 April 1943 werd haar de klok door de Duitschers ontno men. Nog in hetzelfde jaar werd door de leden een bedrag bijeengebracht, voldoen de voor een nieuwe klok. Zondag 31 Maart hoopt men de nieuwe klok in den kerkdienst in te wijden, om haar op Palmzondag voor het eerst te kunnen luiden. Het randschrift is hetzelf de als van de oude klok, n.l.: „Libertatem et tolerantiam canto" „mijn roepstem is voor vrijheid en verdraagzaamheid", waaraan in de nieuwe klok alleen is toe gevoegd het woord: „iterumque", dat „wederom". De Dl'. A. Dekker (e Amsterdam lot directeur benoemd. Haarlem sche Noodraad benoemde Woensdagmiddag dr. A. Dekker te Amster dam lot directeur van de II.B.S. A, Dr. A. Dekker is in 1897 geboren. Na het lager onderwijs volgde hij de Rijkskweek school voor Onderwijzers te Nijmegen, die hij in 1917 verliet. Vervolgens studeerde hij voor de acte Engelsch M.O. en zijn hoofd- acte, welke studie hij in 1923 met goed gevolg afsloot. Hierop volgde een universitaire stu die, met als doel het doctoraat in de Engei- scdie taal. Als leeraar Engelsch werkte de heer Dekker een aantal jaren aan <le tweede Openb, Handelsschool, daarna aan de Mid delt!en de Hoogere Handelsschool te Am sterdam, De laatste 10 jaar was Dr. Dekker tevens privaatdocent aan de Ulrechtsche Universiteit. Ondanks het feit, dat er ook dit jaar voor zijn colleges weer groote be langstelling bestaat, weet. dr. Dekker niet, of hij in staat zal zijn deze verder te geven. Hij stelt zich wel voor, zich met de opleiding voor de doctorale examens Engelsch bezig te blijven houden. Op publicatiegebied heeft dr. Dekker de .verzorging van prof. Swaen's tweede deel van diens groote woordenboek op zijn naam staan, hetgeen tien jaren arbeid vergde. In 1932 verscheen zijn proefschrift: Some facts concerning the syntax of Malory's MOrte d' Arthur. Het plan voor Nieuw-Zandvoort Een actie Zandvoorts Belang" De nieuwe directeur draagt zijn nieuwe school een warm hart toe, tevens lacht Haarlem als woonplaats zeer toe. Met dr. S Elzinga is hij van meening. dat de „handels school" de maatschappijschool bij uitnemend heid is. Ook de onderwijsvernieuwing heeft zijn volledige belangstelling, voor welke aangelegenheid hij op de volle medewerking van het leerarencorps rekent. Hij hoopt zich zoo spoedig mogelijk in Haarlem te kunnen vestigen om zijn nieuwe functie te aan vaarden. De verwerping van Musserts beroep De Bijz. Raad van Cassatie heeft over wogen, dat Mussert's misdrijven behooren tot de zwaarste welke ons strafwetboek kent, terwijl zij werden gepleegd in een tjjd, waarin ons land om zijn voortbestaan streed. Mussert is tot zijn houding slechts kunnen komen, doordat hij, de oogen slui tend voor de verwerpelijkheid van het regime van den bezetter cn den weerzin daartegen van het Nederlandsche volk, eigengerechtigd een rol heeft willen vér- vullen. welke hem maakte tot een valsch, doch voor velen verleidelijk symbool van toenadering en zelfs vriendschap met den vijand. Hij is deze rol nog blijven vervul len in een tijd, toen de door den bezetter begane gruwelen iedere zoodanige toena dering zelfs voor hem onaanvaardbaar moest maken. Dit rechtvaardigt de dood straf volkomen. Kortebaan-draverij Het Verbond van korte baanvereenigin- gen heeft besloten de draverij te Bever wijk dit jaar te doen houden op 8 Augus tus. Symbolische boomplantdag Woensdagmorgen vond te Heemstede een symbolische boomplanting plaats, waarvoor groote belangstelling bestond. Vele autoritei ten waren aanwezig, o.a. wethouder v. Lent, de raadsleden Rijkes, Disselkoen als leden van het Comité „Herbeplanting" de direc teur van Openbare Werken, ir. R. Spijksma en het lid van den Onderwijsraad, de heer Th. Laneée. Voorts de beide hoogste klassen van alle scholen, openbaar zoowel als bij zonder met de schoolhoofden en de onder wijzers. Gesproken werd door den heer S, Rijkes, bij ontstentenis van den voorzitter van het Comité, den heer W. J. Reynders, en door wethouder v. Lent. Beiden bevalen de pas geplante boompjes ln de bijzondere zorg van de jeugd aan. 85. Een van hen wilde den prins grij pen, maar Wag gaf den aanvaller met een laag krukje zoo'n venijnige tik op zijn vingers, dat hij los moest laten en Angelius Zoemdoro, zoon van den bijenkoning Zoemdoro V snelde, luid gonzend, de vrijheid tegemoet. Een luid getier steeg op uit de groep soldeniers, die zich den kostbaren gevangene zagen ontgaan en tegelijk vol angst dachten aan de straf, die de koning hier zeker op zou laten volgen. Wag en Warrel werden met dunne, $Z£rsterke koorden gebonden en op een ruwe manier te trappen afgeduwd. Wat de soldaten allemaal zeiden, zal ik maar niet ver der vertellen. van De vereeniging „Zandvoort6 Belang" heeft in een ledenvergadering de volgende motie aangenomen, waarin gezegd wordt: „dat het plan van ir. Friedhoff, voor den We deropbouw van Zandvooart, tot stand is geltomen zonder gemeenteraad en geheel buiten de bevolking om, en dat genoemd plan op even ondemocratische wijze door het bureau voor den Wederopbouw in Den Haag is aanvaard als basis voor den weder opbouw van Zandvoort. De vergadering protesteerde met klem tegen deze volkomen uitschakeling van de bevolking bij een zaak van zoo groot ge wicht voor heden en toekomst van Zand voort, en sprak als haar meening uit: le. dat ten spoedigste het oordeel van de Zandvoortsche bevolking kenbaar moet worden gemaakt en dat daarmee alsnog en ten volle rekening dient te worden ge houden: 2e. dat hiermee niet mag worden ge wacht op den pas over een half jaar bijeen komende» nieuwen gemeenteraad, gezien de voortgang welke nog steeds met het plan wordt gemaakt. De vergadering besloot daarom In de eerstvolgende ledenvergadering van de vereeniging „Zandvoorts Belang", na' een bespreking van het pro en contra, te ko men tot een uitspraak voor of tegen het plan, en direct daarna te beslissen of, en op welke wijze, getracht zal worden een uitspraak te verkrijgen van de geheele Zandvoortsche bevolking. Wij teekenen hierbij aan, dat Zandvoort een der gemeenten is, waar geen noodraad werd ingesteld, omdat vele inwoners ge- evacueerd waren. Het college van B. en W. oefent in dezen tijd de bestuurstaak van den gemeenteraad uit. Het is niet de eerste keer, dat boven staande bezwaren tegen het Plan-Fried- hoff geuit zijn. De burgemeester deelde als antwoord daarop in een persconferentie mede, dat het van het grootste belang was. dat zoo spoedig mogelijk een plan werd gemaakt voor den Wederopbouw. Ir. Fried hoff is daaraan dan ook reeds lang vóór de bevrijding begonnen. Aan die voorbe reiding dankt men het, dat nu al begon nen kon worden. Het. was niet mogelijk te wachten op het bijeenkomen van den gemeenteraad. Het Plan-Friedhoff is een schema, waarnaar gewerkt wordt. Voor dit jaar is er uitgenomen de herbouw van het Zui- derbad. De bouw van de 40 nieuwe wonin gen is geen bepaald onderdeel van be doeld plan. Als later de raad bijeenkomt komen successievelijk andere onderdeelen aan de orde. Er wordt wel eens gesproken van het millioenen-plan Friedhoff, maar dat is sterk overdreven. De kubieke inhoud van de gebouwen, die erin ontworpen zijn, is geringer dan die van de gebouwen, die door den oorlog verwoest zijn. Christelijk Historische Unie te Haarlem De gezamenlijke besturen van de Chris telijk Historische kiesvereenigingen hebben voor de gemeente Haarlem een algemeen be stuur ingesteld, waarin hebben zitting ge nomen: Chr. L. de Vries, voorz., Mr. A. Wen sing, 2e voorz., H. Th. C. Bückmann, le secr., Mr. J, A. Spijksma, 2e secr.. D. Franken, le penningm., J. Lucas, 2e pchn.m., mevr. H. H, R. Sterringa-van Raven, Jhr. F. Teding van Berkhout, E. de Groot, J. Lucassen, D. Polderman. A. Schornagel, J, van Schraven- dijk en D. Veldman. Vierjarig kind verdronken Woensdagmiddag raakte een spelend kind, het vierjarig zoontje van de familie van S, ter hoogte van het gebouw van den Auto Be- vraehtings Dienst in de Nieuwe Gracht te Haarlem. De bakker H. sprong het kind direct na en wist het op liet droge te krij gen. Meer dan een uur heeft men in het ge bouw van den Gem. Geneeskundigen Dienst kunstmatige ademhaling toegepast, maar het mocht niet meer baten; de levensgeesten waren reeds geweken. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 20 Maart 1946. BEVALLEN: 16 Maart, N. van VeenVolk, z.; 19 Maart, A. van Dijken—de Vries, z.; C. P. BruningHaak, z.; A. E. Wijkhuisen— Kroder, d.; W. J. A. Quarles van UXford— Tameling, d.; A. M. van der Meer—Hooyen, z.; E. A. Willemsen—de Vos, d.; A, C. Ko ningsberger—de Jong, d,; C. Poelman—Hore- man, z.; A. P. MeijerJansen, z,; G. M. Geels —Kok, z.; G. Brandenburg—van de Kleut, d.; 20 Maart, P. de VriesPeek, J. J. van dei- Eng—de Haan, d. OVERLEDEN: 18 Maart, G. Iloif—Dudink, 79 j.. Patrimoniumstraat; F., 9 j„ z. van P. A. Dijkema. Hazepaterslaan; W. A. Kouwe- naarstumpff, 82 j.. Wagenweg; 19 Maart, J. G, de JongTijhof. 79 j., Crayenesterlaan; D. van der Hoofd, 55 j., Kamperlaan; C. B. Roest, 63 j., Jacob Geelstraat. ONDERTROUWD: 20 Maart, B. G. Witjes en M. van der Meer; A. Voogt en A. Kuiper; R. van der Meer en L. Martens; H. Kater en L. J. van' Huijstee; P. F. B, van Kampen en C. G. Verduin: G. J. van Dijk en C. C. Zuu- rendonk; j. w. van Beelen en H. van Steij- nen; C, Pieterse en E. van den Booren; J. Lijnzaad en P. Lauwers; E, C. van Offeren en J. F. Cooke; J. Neuteboom en A. Kort hals; D. de Wette en J. van Nimwegen; C. Waardenburg en M. Gorissen. GEHUWD: 20 Maart, H. J. Blanken en A. v, d. Smissen; A. Vuijst en H. J. Kok; J. v. d. Heiden en T. Hoekstra: A. Snijder en J. van Leijen: P. Prins en M. H. van Wijk; H. J. Möller en C. C. Kimman; W. van Brum- melen en J. J. Ottolinl; W. G. Borst en W, ,T. Tanis; J. van Katwijk en J. Hirs; J. A. Chabot en J. H. M. Sluiter; J. Derks en C. J. v. d. Stelt; M. J. A. Meijer en M. C. Geu- kers; W. Paule en S. J. Schouw; A. J. H. Sernee en J. H. H. Westbroek; P. van Zoest en C. Zandbergen; J. A. van Wijk en H. M. Burggraaf; J. Hilliger en A, M. Hermans; C, D, van Rhijn en A. van Hoven; H. W. van Dijck en M. A. Medemblik; R. C. Riksman en A, M. Duljndam; C. Visser en J. Kunit» BINNENLAND De Nederlandsche Christelijke Reisvereeni- ging zal in algemeene vergadering té Amster dam bijeenkomen op 23 Maart. De verhouding tot de zustervereenigin- gen en het reisplan voor 1946 zullen de belang rijkste agendapunten vormen. 850 mariniers cn 50 marinespecialisten zijn Woensdagmorgen uit Amsterdam met de „Boissevain" naar Indië vertrokken. Prof. dr. C. G. N. de Vooijs. hoogleeraar in de Ned. taal en letter kunde te Utrecht, geeft een afscheidscollege op vier uur. Van de door de Duitschers weggevoerde Ned. zeeschepen is het overgroote deel reeds terug. Men hoopt, dat in de komende maan den ook de overige zul len terugkeeren. Aan hoofden van scholen beneden den rang van officier en in zeer bijzondere geval len ook aan onderwij zers zal vrijstelling van opkomst onder de wa penen wordén verleend. BUITENLAND. Churchill zal zich hedenavond te New- York inschepen aan boord van de Queen Mary" om na een 3 weeksch verblijf in de Ver. Staten weer naar Engeland terug te keeren, Ook de tweede Fransche nota over Spanje aan Amerika is door de regeering der Ver. Staten beantwoord. Amerika herhaalt daai-- in zijn bezwaren tegen het voorstel tot behan deling van de Spaartsche aangelegenheid door den Veiligheidsraad. Drieduizend Koer den zouden aan de Perzische grens aanvaï- len doen op drie garni zoenen, aldus vertelde een Perzische stafoffi cier aan Reuter's corres pondent. Amerikaansche be velhebbers in Duitsch- land waarschuwden Washington, dat in Duitschland onlusten sullen uitbreken en ziekte-epidemieën te vreezen zijn tengevolge van de ranisoenver- laglng. Haarlem en Omgeving. De Reclasseerings- dag, 6 Juli, zal te Haar lem worden voorbereid door een comité, be staande uit. de heeren mr. C. Blankevoort voorz.. H. Semeyer secr. ;n P. P, Hartendorp pen ningm. Adres Lange Wijngaardstraat 32. Me]. M. C-. Berdenis van Berlekom, oud-lid van den Haarlemschen gemeenteraad, wordt 27 Maart 80 Jaar. Het kindje dat vo rige week ln een wo ning aan de v. d. Ende laan te Hillegom ten gevolge van een brandje ernstige wonden opliep is in de Maria-Stichting te Haarlem overleden. In Bennebroek is de R,K. tooneelvereeni- ging „Bénnebroek" op gericht. Na Paschen wordt al een uitvoering gegeven van het stuk „Een die niet geteld wordt". Het Christelijk Fan farecorps Arti et Relï- gione" geeft, met mede werking van Haarlems Christelijk Mannenkoor, een concert op Vrijdag 29 Maart ln de Gem. Concertzaal te Haarlem. Bezoekers van Haar- lemsche bioscopen heb ben in den laatsten tijd herhaaldelijk aangifte gedaan bij de politie van kleine diefstallen. Zoo verdwenen 3 porte- rnonnaies met distribu tiebescheiden en geld plus een portefeuille eveneens inhoudende onmisbare en waarde volle papieren dezer da gen uit de garderobe van een Haarlemsch theater. Ds. J. van Nieuwen- huizen, beroepen predi kant bij de Ned. Herv. Gemeente te Heemste de, hoopt Zondag 31 Maart te 10 uur in de kerk aan het Wilhelml- naplein aldaar beves tigd te worden. De in- trede van Ds. Nieuwen- huizen zal des middags om half drie in de kapel „Nieuw Vredejghof" plaats hebben.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2