Sport in het Kort Ook overledenen voor het tribunaal Voor het 'Hengelosche tribunaal heeft zich het eerste geval in den lande voorgedaan, waarbij een overleden verdachte werd be recht, Het tribunaal had een jurist benoemd ■tot bijzonderen vertegenwoordiger van den overledene, ln dit geval graaf Scliimmelpen- ninck te Dlepenheim. Een en ander hield verband met een eventueel op te leggen ver beurd verklaring van eigendommen. Naar het ANP bij informatie blijkt, kan worden verwacht, dat dergelijke procedures in meer gevallen geopend zullen worden tegen N. S. B.'ers, collaborateurs en dergelijke personen. „De positie van de lage landen aan de zee" De minister-president, prof. Ir. W. Scher- irteihorn. zal op 11 April op verzoek van de Leuvensche Universiteit aldaar een rede uit spreken met als onderwerp: .,De positie van <le lage landen aan de zee". Yliegtlekschip voor Nederïandsche Marine Door Engeland ls een vliegdekschip in bruikleen aan Nederland afgestaan. Dezer •dagen is het door den commandant, kapt. ter zee A. de Booy, van de Britsche admira liteit overgenomen. Deze aanwinst van de Nederlanosche marine heeft den naam ge kregen „Karei Doorman'", naar den Neder- landschen vlootvoogd, die bij den slag in de Javazee is omgekomen. Het schip is bedoeld -a3s 1'cht escortevaartulg voor convooien en zal vermoedelijk dezen zomer in Rotterdam worden gestationneerd. Het is 120 M. lang. heeft een waterverplaatsing van 14.000 ton en zal ongeveer 20 vliegtuigen aan boord heb ben. De snelheid is 17 mijl. "Valsche bankbiljetten in omloop In Nederland, hoofdzakelijk te Amster dam, worden sedert eenlgen tijd enkele val sche bankbiljetten van f 10 aan de circu latie onttrokken. De kenmerken van dit falsificaat zijn: Voorzijde: de lila druk is belangrijk waziger en onscherper dan bij de echte biljetten. Het papier is eenlgs- zins grauwer van kleur. De woorden „eDe Nederïandsche Bank" staan op de vlerkante gekleurde blokken, terwijl op de echte biljetten deze woorden er bijna drie millimeter boven staan. De cirkel bo ven de pijlenbundel van de Nederïandsche leeuw loopt door het woord „verdrijven" van den omringenden tekst, bij de echte niet. Achterzijde: de letters van de strafbe paling zijn zeer sterk geschonden en ten deele onleesbaar. De cijfers van het num mer zijn er met Oost-Indische inkt opge- teekend. De Amstcrdamsche recherche heeft on middellijk in samenwerking met de cen trale Inzake falslficaten aldaar een uitge breid onderzoek ingesteld, dat nog wordt voortgezet. Bevordering van goede illegale P.T.T.-ers Het hoofdbestuur der P. T. T. wil die ambtenaren bevorderen, die in den illega len tijd hebben getoond lelderselgenschap- pen te bezitten. Bijwijze van huldeblijk zul len de benoemingen de voordraehtlijs- ten worden door een commissie onder voor zitterschap van ir. B. A. de la Houssaye op den nationalen feestdag bekend gemaakt. Ook zij. die zich in' de verzetsbeweging bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, maar door ouderdom óf bepaalde gebreken niet voor bevordering in aanmerking kun nen komen, zullen niet worden gepas seerd. Aan hen zal een gratificatie worden uitgereikt. 3800 Repatrieerenden aan boord der N. Amsterdam Ongeveer 800 Nederïandsche vluchtelingen die met een specialen trein naar Kandy ge bracht waren, zijn te Colombo aan boord van de „Nieuw-Amsterdp.m" gegaan, op welk schip zich reeds 3000 passagiers bevonden. De „Nieuw-Amsterdam" ls hedenmorgen zijn reis naar Nederland begonnen. De distributie Bon 07 der lederkaart is voor schoenre paratic aangewezen. Toiletzeep voor Babies. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dut binnenkort 90 gram toiletzeep beschikbaar zal worden gesteld voor kin deren geboren na 31 December 1944. Men moet hiertoe bon E 32 der bonkaart KE 604 uiterlijk op 30 Maart a.s. bij een winkelier, ale gewoon was toiletzeep te verkoopen, in leveren, tegen ontvangstbewijs Nader zal bekend worden gemaakt wanneer men te gen afgifte van het ontvangstbewijs, de zeer zal kunnen betrekken. Brandstof fen for iiiu lieren In verband met de bonaanwijzing voor brandstoffen van bon uo. 50 in plaats van bon 49 kan de vraag onder 3 b van het dezer dagen uitgereikte brandstoffen-vra genformulier gemakkelijk tot vergissing aanleiding geven. Men leze in deze vraag 3b dus bon BV 49 in plaats van BV 50. Verlaging broodrantsoen? Sn6a"8 vau 1 April zal volgens de Volkskrant het broodrantsoen van 2800 op 2400 gram per week worden gebracht, be halve voor kinderen en voor hen, die zwa- ïen arbeid verrichten. AGENDA VRIJDAG 22 MAART Rembrandt: Vrouwengevangenissen. 2, 4.is. o I5 m,r- 'Mtace: Pennies from Heaven, -. 4.15. 7 cn 9.1» uur. Luxor: Op hooo van Ze gen, 2, i.is. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: Léven an de brouwerij, 2. 4.30, 7 en 9 15 uur ZATERDAG 23 MAART StadsschouwburgKinderuitvoering, 14 uur Frasqulta, 20 uur. Bioscopen: als Vrijdag. De gezonden voor de zieken Er zal dit Jaar een groote algemeene col lecte worden gehouden ten behoeve van het ernstig gestegen aantal tuberculoselijders in ons land. Men hoopt door tijdig ingre pen den noodigen steun te kunnen ver- leenen. Dat hiervoor aanzienlijke geldsom men noodig zijn, behoeft geen betoog. In April zal er een huis- en straatcollecte wor den gehouden, doch ten allen tijde kan men gelden overmakén, ook van de z.g. „Vrije rekeningen" op gironummer 6031 van de Ned. Centrale vereen, tot bestrijding der tuberculose. Rlouwstraat 7, 's Graven- hage of op rekening bij het bijkantoor der Twentsche Bank, Pr. Mauritsplein 28 aldaar Buiten!andsche studenten in Amsterdam Donderdag zijn ln Amsterdam de eerste zestig buitenlandsche studenten aangeko men. afkomstig uit Parijs, Bern en Brussel. In de wachtkamer van het station sprak de praeses van het Amsterdamsche ontvangst comité H. von Saher de gasten in het Fransch toe. Voor de komende drie weken zal Fransch de voertaal op de Universitei ten zijn. In optocht werden de gasten ver volgens naar het gemeentehuls gebracht, waar een eenvoudige maaltijd werd ge bruikt. Hierna begaf men zich naar cie res pectieve woningen. De buitenlandsche stu denten zullen bij hun Nederïandsche colle ga's logeeven. Zij zullen 's morgens college loopen en 's middags musea enz. bezoeken en uitstapjes maken: de avonden zijn aan het amusement gewijd. Hedenmorgen had de officleele ontvangst door den rector magnificus prof mr, M. W. Woerdeman plaats. Prof. dr. G. van dei- Leeuw, minister van onderwijs en wethou der B. C. Franke zullen hen van middag verwelkomen. In den loop van de volgende week worden nog 60 studenten verwacht, waaronder 25 Zweden, die waarschijnlijk op 30 Maart zullen arriveeren. Jubileum IVederl. Reisvereeuiging Op 24 Maart 1946 is het veertig jaar ge- den. dat de Nederl. Reisvereeniging wérd opgericht, Het initiatief daartoe werd ge nomen door mr. M. J. van der Flier. In de bezettingsjaren achtte het hoofd bestuur het wenschelijk om het doel der vereeniglng meer in 'overeenstemming te brengen met de gerechtvaardigde verlan gens van het Nederïandsche volk. In een buitengewone vergadering werd het hoofd bestuur daarom gemachtigd een aantal ver tegenwoordigers van verschillende gees telijke stroomingen in ons volk uit te noo digen om een adviescommissie te vormen. Deze adviescommissie heeft tot taak na te gaan of de vereeniglng het vastgestelde doel in alle opzichten verwezenlijkt dan wel op bepaalde punten aan haar werk uitbrei ding of wijziging dient te geven. ZESDAAGSCHE TE PARIJS. De stand van de zesdaagsche Donderdagmiddag 16 uur was als volgt: 1. Bruneel—de Bruycker 68 pnt.; 2. Grauss—Giorgetti 19 pnt.; met 1 ronde achterstand 3. Kaers—Kint 28 pnt.; met 2 ronden achterstand 4. Schulte—Boeyen 56 pnt. Hel koppel Prat—Pellenaars lag op de 7e plaats met 3 ronden achterstand en 42 pnt. KAATSEN. De Haarlemsche vereeniglng „Frlsla". zal in de sportweek een kaats- demonstratie geven. Voorts ls besloten deel te nemen aan de groote jaarlljksche kaats- partij te Franeker. Friesche militairen in Haarlem kunnen bij de vereeniglng hun sport beoefenen. Weer samenwerking. De besturen van het Kon. en het Chr. Gymn. Verbond zijn overtuigd, dat de samenwerking, welke ook vóór 3940 tusschen beide organisaties be stond, weer moet worden hervat. Zondag 7 April worden te Amersfoort o.m. de persoonlijke en club-veldloopkam- pioenschappen van Nederland over 5 K.M. voor senioren en 1500 M. voor Junioren ge organiseerd. 31 Maart organiseert „Winfried", R.K. Haarl. Tafeltennis Ver., een groot tafeltennis- tournooi in de Gem. Concetrzaal te Haarlem. Vele sterke inschrijvingen zijn reeds bin nengekomen uit Haarlem en omstr., Delft, Den Haag, Leiden en andere steden. Het elftal der Royal Navy Het elftal van de Royal Navy, dat op C en 8 April tegen een Nederlanöseh bondselftal zal spelen is als volgt samengesteld: doel: R. Spahin (Ipswich); achter: Chenhnll (Arse nal) en Topham (Stoke City); midden: Macknight (Celtic), Flewin en Scoular (hel den Portsmouth); voor: Hirst (Oldham Athletic), Taylor (New C. Un.), Iggledon (Leic. City), Golmore (Hearts of Midlothian), Tinkler (Plymouth Argyle). De doel verdediger is nog amateur, doch staat op het punt prof, te worden. Hij staat bekend als een uitstekende keeper. Andere prominenten zijn de beide backs. Van P.O.D. tol P.R.A. De Pol. Opsporingsdiensten zullen bin nenkort omgedoopt worden in Pol. Recher che Afdeeling, afgekort PRA, aldus het Alg. Hdbld. Groote Houtstraat- vereeniging Ilaar aandeel in de a.s. Zomer feesten. Donderdagavond heeft de Groote Hout- straatvereeniginig te Haarlem haar jaarver gadering gehouden. Nadat het periodiek aftredende bestuurslid de heer G. M. Oord herkozen en in de vacature van den heer Ch. II. Cornegoor, die onder de wapenen is, de heer Ch. vogelzang tot bestuurslid gekozen was. ging men over tot bespreking van plan nen voor de komende plechtige en feestelijke herdenkingen. Het bestuur meende, op 4 Mei a.s. te moeten volstaan met het algemeen uitsteken van de vlaggen en een kransleg- ging voor het monument aan de Dreef, Op 16 Mei zal er voor de leden een feestavond zijn. waar de bevrijding zal worden her dacht, o.a. door de vertooning van films uit die dagen. Voor de feesten in Augustus ter gelegen heid van het 700-jarig bestaan van de stad Haarlem is f 2500 uitgetrokken op de begroo ting. De voorzitter, de heer A. van Weerden, vreesde dat dit bedrag te laag zou blijken, want, al zijn de plannen nog niet omlijnd, het staat wel vast, dat de Groote Houtstraat- vereeniging, als vertegenwoordigster van de „Kalverstraat" van Haarlem, zich niet onbe tuigd zal laten. Er werd gesproken over de mogelijkheid voor het aanbrengen van fon teinen, bijv. bij de Houtbrug, het Proveniers huis en op het Verwulft, terwijl er veel animo bestond voor het plan, de medewer king van alle leden in te roepen voor het aanbrengen van een stijlvol en toepasselijk decorum: een galerij van historische voor stellingen in. diverse etalages, de geheele straat langs. Voor de voorbereidingen zal een technische commisie in het leven worden geroepen. Vergadering Alg. Vrouwenbond De Algemeene Vrouwenbond belegde Don derdagavond in de Tuinzaal van het Con certgebouw te Haarlem een protestvergade ring, waar de verschillende grieven van de vrouwen ten aanzien van de huidige distri butie, voorzieningen en loonpolitiek naar voren kwamen. Mevr. E. Theeboomvan West hield een korte inleiding, waarin zij getuigde van een gegroeid bewustzijn van de vrouw in den oorlog. Bovenaan staat de overtuiging, dat het de taak der vrouw is, den vrede in de wereld te helpen bewaren. Maar nu is de opbouw aan de orde. Hoe kunnen wij echter opbouwen, in onze gezin nen het eerst, wanneer de noodzakelijke levensbehoeften ontbreken, wanneer de lin nenkasten totaal uitgeput zijn, de schoenen versleten en soms meubilair verbrand is? En dan betreft dit nog maar de indirecte slacht offers; de vrouwen in de getroffen gebieden zijn er nog erger aan toe. Zeer fel keerde spr. zich tegen de Unilever, jnenschen die behalve dat zij levensmidde len stalen, met het aldus verkregen geld ookde goederenmarkt leegkochten. Ook de HARK moest het ontgelden. Onder algemeene instemming zeide spr.. dat de vrouwen moeten eischen, zitting te krijgen in controlecommissies van HARK en Volks herstel en in het Centraal distributiekantoor. Aan het slot der vergadering werd beslo ten aan den gemeenteraad te verzoeken, er bij de regeering op aan te dringen, dat de loonen in overeenstemming worden gebracht met de prijzen van alle levensbehoeften. Inlichtingen gevraagd De Commissaris van Politie te Bloemen- daal verzoekt liet meisje, dat op 20 Maart bij de begraafplaats aan den Bergweg door een onbekende werd aangerand en later werd aangesproken door een houthakker, zich zoo spoedig mogelijk voor het geven van inlichtingen te melden aan de afd. re cherche van zijn bureau te Overveen. De Radio geeft vanavond; HILVERSUM I. 301 M. KRO 17.00 Voor de jongeren. 17.15 Gram. muz. 17,45 Dinermuziek. 18,15 Reportage (in- term.). RNTO 19.00 Nieuws. Depart, uitzen ding. 19.30 Progr. v. d. Ned. Strljdkr. 20.00 Nieuws. KRO 20.05 Vaudeville-orkest. 20.15 Puzzle-rubriek (interm.). RNTO 21.00 Op de brug. KRO 21.15 Volkspartij-progr. RNIO 22.00 Nieuws. KRO 22.15 Gram. muz. Sport- lezlng. 22.35 Avondgebed 23.00 Gram.muz. HILVERSUM II, 415 M. VARA 17.00 Orkest Juan Petro. 17.25 Jan Corduwener. RNIO 17.45 Het Rijk overzee. 18.00 Nieuws. VARA 18.18 The Ramblers. 18.45 Causerie. 19.00 Oude Melodieën. 19.15 Bui- tenl. weekovezleht. VPRO 19.30 Lezing. RNIO 20.00 Nieuws. 20.05 Ned. Kamerkoor. VPRO 20.30 Lezing prof. dr. W. Banning. RNIO 21.00 Op de brug. VARA 21.15 Danny Malone. 21.30 Verzoekprogr.. 22.00 Vraaggesprek over Partij v. d. Arbeid. 22.15 Trio Mendelssohn. VPOR 22.40 Avondwijding. RNIO 23,00 Nieuws. VARA 23.15 Metropole-orkest. 23.45 Gram. muziek. ?6/JJEen donkere wenteltrap leidde naar de vochtige kelders van het walerpaleis. De hellebaardiers dreven Wag en Warrel, zwaar geboeid en met angstige gezichten, een lange gang tn waar aan weerskanten vele dikke deu ren op uitkwamen. Een der deuren werd ontsloten met een zwaren sleutel en de twee ongeluksvogels werden een vochtige, tochtige cel binnengestompt. De deur viel dicht, de sleutel draaide driemaal onverbiddelijk en de stem men van de ruwe klanten van Koning Saal-a-Mander verdwenen in de verte. „Daar zitten we nu", zei Wag. die het eerst zijn zinnen bij elkaar had. „Waren we maar nooit uit de Ruischende Wou den gegaan"t wist Warrie te vertellen, maar Wag ging hier niet eens op in. De laatste getuige Goring, de Verwatene Toen Maandagmiddag 18 Maart 1946 het kruisverhoor van'Göring begon, nadat de vroegere rijksveldmaarschalk twee dagen lang aan het woord was geweest om zijn zienswijze op nationaal-socialisme en de verantwoordelijkheid van dat stelsel voor den oorlog uiteen te zetten, richtte de opperste aanklager rechter Jackson zich tot den beklaagde met een nadrukkelijke, ernstige opmerking: „Bedenkt, dat gij wellicht de eeltige levende mensch zijt die de doeleinden en de inrichting van de nazi-partij ten volle kan verklaren", waarmede het belang van dit verhoor in het volle licht kwam te staan. Jackson bedoelde niet in de eerste plaats het belang ten aanzien van de rechtvaar dige beoordeeiing der daden, die de in de beklaagdenbank zetelende mannen gedu rende hunne activiteit in de partij en den oorlog hadden bedreven, doch voor alles het belang ten aanzien van een zoo zui ver en overzichtelijk mogelijk geconstru eerde documentatie van het geheele ge schiedkundige verschijnsel, zooals dat zich in de jaren tusschen het einde van den eersten en den tweeden wereldoorlog in Duitschland ontwikkelde en demon streerde. Göring antwoordde op de opmerking van Jackson gewichtig en zelfbewust: „Das ist mir völlig klar", en hij legde op zijn woorden zoo mogelijk nog sterker nadruk dan Jackson. Natuurlijk was dit den plaatsvervangenden heerscher van Duitschland, die met voelbaren trots tel kens weer herhaalt dat hij en de Führer één waren en dat hij Hitler's volle ver trouwen genoot in alle beslissingen voor dat een „trauriger Irrtum" een einde maakte aan deze positie, zeer duidelijk en wel omdat de luchtmaarschalk nog steeds in de volledige overtuiging verkeert dat hij „iets grootsch verricht heeft" en dat de prestaties van het nationaal-socialisme ondanks den ongelukkigen afloop bewon derenswaardig zijn geweest, niet het minst door het vernuft en staatsmanschap van Herr Göring zelf. In al haar zelfbewustheid en agressivi teit is de figuur Göring, zooals ze daar in het licht van de bewijsvoering oprijst, er een van afschuwlijke en afstootende verblindheid en dwaasheid. Volkomen ge grepen door een dolzinnige verwatenheid en zelfoverschatting grijpt Göring iedere gelegenheid aan om te figureeren als de heldhaftige verslagene, die voor de over-» macht wijken moest, doch weet dat het recht aan zijn zijde is. Hij begrijpt niets van het verpletterende fiasco, dat zijn werk en zijn idéé reeds geleden hebben 'ang voordat de genadeslag van Mei 1945 viel. Hij meent dat de sterkere wapenen beslisten over hetgeen hij en zijn Führer hadden opgebouwd en hij heeft het ver mogen van inzicht verloren, dat hem dui delijk zou kunnen maken hoe het oordeel en het vonnis over de ontelbare misdaden van zijn „dierbaar" stelsel reeds lang uitgesproken en geveld zijn, doch dat hij en zijn handlangers in de beklaagdenbank zijn gezet om tenminste nog de wereld een verklaring, een opheldering van oor zaak en aanleiding te geven. Als zooda nig moeten de woorden van Jackson dan ook worden begrepen en het antwoord van Göring wordt er nog des te belache lijker en onzinniger door. Wie in den ex- rijksmaarschalk nog een spoor van zelf verwijt of behoefte aan verontschuldi ging mocht vermoeden, kan voldoende hebben aan de woorden die hij in allen ernst en zeer oprecht ten beste gaf: „Als ik benzine en bombardementstoestellen genoeg had gehad, zou ik de vergeldings- aanvallen onverminderd hebben voortge zet, onverschillig hoe de krijgskansen stonden het was een groot geluk dat wij de V-wapens nog hadden als een mid del om terug te slaan en ik betreur alleen dat wij er niet méér haddenZie daar het waarachtige beeld van de men taliteit, die „den laatsten getuige" bezielt en hem niet alleen, zooals blijkt uit een stroom van bewonderende brieven, dien hij dagelijks ontvangt. In de archieven van „Neurenberg" moge het verslag van Göring's uitingen een eeuwige waarschuwing tegen de taaiheid van Duïtsch „idealisme" en Duitsche mis dadigheid vormen. J. L. Burgerlijke Stand. HAARLEM 21 Maart 1946 BEVALLEN: 18 Maart. A. J. Akkerman— Kleinholz, z.; E. MeestersReudler, d.; 19 Maart, s. van Deursen—Hagebout, d.; 20 Maart, S. W. M. Schoenvan Musseher, z. R. KokVerzijlen berg, z.; J. E. Persoon— Galesloot. d.; K. Ebbeling—Schipper, d.; M. H. J. Herbold—Blesgraaf, z.; B. E. J. Simons Gunzel, z.; A. D. Beijersbergen—Bakker, z.; J. M. E. Nachtegeller—Semé, d.; 21 Maart. M. J. A. BosTiesselink, d.; J. G. Willemse Ro], d.; J. A. MeijerRuigrok van der Wer ven, z.; M. C. van der Markvan Eeden. d.; I. W. Hnge—Augustinus, d.; J B, Lodder Philippo, tl. OVERLEDEN: 18 Maart. J. Steenkist—Zwet sloot, 39 j., Acaciastraat: J. R. Jansen, 74 j., Gen. Joubcrtstraat; 19 Maart, II. M. van de Water. 82 j.. Tempeliersstraat; 20 Maart. F. Strijland. 47 j„ Voorzorgstraat; D. Soeteman, 67 j„ Middenweg; A. Eekhout—Mone, 59 j„ Brouwersstraat. ONDERTROUWD: 21 Maart. A. Brand en M. H. S. Schippers; Z. Chejfec en A. Levie; W. J. Voet en B. A. A. Veen; P. van der Leek en M. van Uitert; W. L. Verbeek en M. J. C. Huijgen; V. H. Stam en M. H. C. Riemens; J. P. Broersen en M. M. de Boer; J. Huy- bregts cn S. C. Prickartz; A. B. Hofman en J. W. van Gog; A. Westhiner en C. M. Bernsen. GEHUWD: 21 Maart, J. Zuilhoff en J. Waa lewijn; J. Mein en A. van Seggelen; A. Smit en J. M. Rijneveld: D. P. G. de Groot en A. H. van Meel; D. Haglingius en P. C. Ver kerk; H. J. Zwart en D. Esser; C. F. W. Pa ter en A. Stlmme; T. P. Gleïjsteen en A. M. de Graaff; P. A. de Nijs en G. F. Schrama; P, C, van Doorn en C, M. Franssen. BINNENLAND De distributie van kunstgebitten zal, in dien de aangekochte hoeveelheden materiaal volgens het programma op tijd hier te lande aankomen, waarschijn lijk spoedig tot het ver léden behooren. .,Z|i gij bereid te sterven?" Met dit ge vleugelde woord worden te Rotterdam bij nacht en ontij zooveel pesso- nen, vooral vrouwen, op straat door geheimzin nige figuren belaagd, dat de politie heeft me degedeeld, hiertegen ln den vervolge zoo noodig met vuurwapenen op te zullen treden. De acte van her- eeniging van de Geref. Kerken 111 hersteld ver band met de Ned. Herv. Kerk zal 15 Mei a.s. ge- teekend worden; zij wordt dan van kracht voor het kerkverband en al de plaatselijke ge meenten afzonderlijk der Geref. Kerken in hersteld verband. Prinses Juliana is Donderdag geheel on officieel met het passa giersvliegtuig van de K. L. M., waarin zich aller lei andere reizigers be vonden, naar Zwitser land vertrokken. De prinses en prins Bern- hard zullen in Zwitser land verblijven tot het tijdstip, waarop zij de reis naar Scandinavië aanvaarden. Het. pontveer bij Druten, een 'belangrijke schakel in het verkeer, tusschen Noord en Zuid. is Donderdag in gebruik genomen. De Amerikaansche stad Albany heeft Nij megen geadopteerd. De commandant van de luchtlandingstroepen, die de stad bevrijd hebben, kwam uit Albany en een van de oprichters van Albany in 1600 was een Nijmegenaar. De directie van Phi lips te Eindhoven over weegt de stichting van een fabrieksfiliaal in Groenlo (Achterhoek). Deze fabriek zou aan 100 mensehen werk kun nen verschaffen. De Amsterdamsche tramtarieven blijven vol gens een beschikking van de Prijsbeheer- sching ongewijzigd. Haarlem en Omgbving Het. clandestien stroomverbruik gaat ln Zandvoort maar voort. Deze week zijn weer 10 processen-verbaal op gemaakt. Er werden zelfs aftakkingen gemaakt van hoofdkabels. „Zomers Buiten" te Zandvoort, dat ver bouwd wordt als hotel, zal binnenkort in ge bruik genomen worden voor gerepatrieerden uit Indlë. Er kunnen 120 gasten onderdak vinden. Wegens diefstal van 3000 steenen is in Zand voort proces-verbaal op gemaakt tegen een inwoner uit Haarlem en een uit Heemstede. Ten nadeele van den Dienst van Publie ke Werken te Zandvoort werd f 90 aan legesze gels ontvreemd. Als da- deres werd een 24-jarige vrouw uit Haarlem aan gehouden. Voor een ge deelte van het geld had zij „zwarte" inkoopen gedaan. In verband daarmee zijn twee Zand- voortsclie neringdoen den in arrest gesteld. Een groote hoeveelheid sigaretten en eenige lookers- en levensmid delenkaarten, alsook textielpunten zijn In be. slag genomen. Inbrekers hebben villa's aan den Kenne- merweg en de v. Door- nicklaan te Bennebroek doorzocht. Een hoeveel heid kleedingstukken en gouden sieraden was hun buit. Wegens prijsopdrij ving is een winkelier te Bennebroek in arrest gesteld. Een groote hoe veelheid distributiearti kelen ls in beslag ge- Wegens insluiping werd door de politie te Heemstede proces-ver baal opgemaakt tegen P. S. en H. K. De dienstbode A. B., die gouden voorwerpen van haar mevrouw stal, is door de politie te H'stede aangehouden. Het afscheid van den heer H. v. d. Wcyer, als inspecteur van het Lager Onder wijs te Haarlem, heeft op Donderdagmorgen 28 Maart in de Gem. Con certzaal te Haarlem plaats. Er is een huldi gingscomité gevormd.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2