Zomerzorg: De nieuwe bonnen Avonturen van Sport in het Kort een dorado voor vermoeide móeders Woensdag geopend: Maandag de eerste gasten De Nederlandsche driekleur en twee oranje dwergrhododendrons bij den ingang bewijzen, dat er ln het voormalige restau rant Zomerzorg, aan den voet van de Bloe mendaalsche duinen iets feestelijks op til is. „Temidden van deze prachtige omge ving zullen vele vermoeide huisvrou wen de noodlge rust en genezing vin den", merkte één der sprekers van Woensdagmiddag op. en hij zeide ze ker niet te veel. Met zijn groote serre, zijn zonnig balcon en zijn brlllante lig ging is „Zomerzorg" een uitgezocht plekje voor een Haarlemsclie huismoe der, wie de oorlog „over de hooge schoen" liep en wier verlangens mist rust, zon en een lang dolce far niente uitgaan. Maandag a.s. zullen de eerste vrouwen ln het geheel verbouwde restaurant worden opgevangen door zes kundige Jonge vrou wen, onder leiding van mej. P. G. Baarbé. die zullen trachten hen de zorgen van vijf moeilijke jaren te doen vergeten. Bij de opening van het Bloemendaalsche herstellingsoord, dat door het onverpoosde werken van Volksherstel in luttele maanden ontstond, sprak als eerste de heer P. H. Borghouts, voorzitter van N. V. H. te Haar lem. Hij uitte zijn hartelljken dank aan de genen. die door hun volledige medewerking hebben geholpen aan de verwezenlijking van het rustoord voor huisvrouwen. „We moeten nooit vergeten," aldus spr., „dat naast de vele minder prettige dingen van den laat ste» tijd. Volksherstel ontzaglijk veel goeds op zijn debet kan boeken." Namens het Haarlemsche Gemeentebe stuur richtte Wethouder Mr. Sake v. d. Wall eenlge waardeerende woorden tot N, V. H„ dat in zijn jongste schepping wellicht meer warmte en geluk ln vele menschen- ljarten kan wekken. Hierna namen de Bloemendaalsche wet houder A, Cassée en Mej. TJeenk Willink het woord, de la!atste als secretaris-generaal van Nederlandsch Volksherstel en namens den Raad van Beheer van N. V. H.. waarna de aanwezigen het zonnige, moderne en door den architect H. W. v. Kempen geheel bouwde rusthuis bezichtigden. 40 moede moeders op zoek naar herstel. De eetzaal, de smaakvolle recreatie zaal en de sobere, maar uiterst rust- tlge, dus rustgevende dubbele slaapka mers zullen met Ingang van 15 April door vermoeide huisvrouwen bewoond worden. Alhoewel deze bezetting niet direct bereikt zal worden, is het getal 40 toch wel de gemiddelde capaciteit van Volksherstels jonge loot. Oud-Illega len protesteeren tegen Regeeringsmaatregel Enkele leden van de voormalige illegale persoonsbewljzencentrale in Amsterdam heb ben op een persconferentie bet volgende naar voren gebracht: „Sinds vorige week worden verschillende Amsterdamsche politle-ambtenaren, die di rect na de bevryding gestaakt waren, op last van het departement van Justitie in huu functie hersteld, Het betreft hier po- lltie-ambtenaren, die voor het grootste deel lid zijn geweest van het Rechtsfront of zelfs ln dienst van den S. D. hebben gewerkt, ambtenaren van vrijwel alle rangen, o.a. een aantal in Schalkhaar opgeleide onder-lui tenants. Naar alle waarschijnlijkheid zullen velen van hen worden overgeplaatst naar andere gemeenten, doch zij zullen ln poli tiedienst biyven gehandhaafd." Tegen deze, van regeeringszijde genomen, maatregelen, werd door de oud-illegalen, die de persconferentie belegd hadden, zeer lel geprotesteerd en zy deelden voorts mede, dat zij zich in een adres tot den Gemeen teraad van Amsterdam en de Tweede Ka mer zullen wenden, teneinde deze elemen ten bulten het nieuwe Nederlandsche poli tiewezen te houden. Zeelieden in staking De E. V. C. afd. transport heeft op 10 April te 2 uur de staking geproclameerd van alle bij haar aangesloten zeelleden, die zouden moeten monsteren tegen de nieuwe loon- en arbeidsvoorwaarden, die door de erkende organisaties werden aanvaard, Op 20 schepen ln de hoofdstad is de sta king een feit geworden. Ook in de Kotter- tomwlic haven vertraagt deze zeelledensta- Ulng het altvaren van een aantal booten. Bestellingen geannuleerd in Australië De Nederlanders hebben deze weck or ders voor Australische goederen voor een waarde van meer dan G.OOü.OOO pnd. st. geannuleerd, omdat het vasthouden van de Nederlandsche schepen in de Austra lische havens verhindert, dat deze goe deren uit Australië worden vervoerd. Voorloopig geen bier naar Amerika Aan de Amerikaansche bladen is mede gedeeld, dat de Nederlandsche regeering den uitvoer van bier naar de V.S. heeft opgeschort. „Wij hadden gedacht bier naar de V.S. te zenden, teneinde voldoende valuta te verkrijgen voor den aankoop van textiel en machinerieën voor het her- stol van het land", aldus de verklaring. Nu de Amerikanen vrijwillig het bierverbruik hebben verminderd, is de regcering van meening, dat export van bier op dit oogenblik tot onaan gename internationale betrekkingen zou kunnen leiden. Via den hulsarts, den G. G. D. en een speciale, beoordeelende, sociale commissie Volksherstel, zullen die -vrouwen, welke oorlog geestelijk en lichamelijk ont redderd heeft achtergelaten, een paar we ken rust in Bloemendaal kunnen genieten. Natuuriyk dringt zich hier de vraag op hoe by het ontbreken van „moeder-de-vrouw" het huisgezin moet blijven draaien. wy vernamen van den heer van Liemt Jr., dat een plaatsvervangster in het tijdelijk moe derloos gezin zal zorgen. Van 14 t.m. 27 April gelden de volgende nieuwe bonnen: Bonkaarten Ka, Kb, Kc 604: 173 t.m. 178 algemeen 800 gram brood 179 algemeen 200 gram bloem 180 algemeen 100 gram gedr. zuidvruchten 181 algemeen 400 gram suiker 182 algemeen 250 gram margar. 183 algemeen 125 gram margar. 184 algemeen 100 gram vet 185 algemeen 150 gram kaas B 38 reserve 1600 gram brood C 38 reserve 800 gram brood B 39 reserve 2 K.G. aardapp. Bonkaarten La, Lb, Lc 604: 107 108 109 vleescïh 100 gram vleesch 110 vleesch 200 gram vleesch 103 aardappelen 2 K.G. aardapp. A 25 melk 2 Liter melk B 25, C 25 melk 3!/2 Liter melk Bonkaarten Kd, Ke 604: 679 680 algemeen 800 gram brood 678 algemeen 200 gram bloem 677 algemeen 500 gram suiker 676 algemeen 100 gram gedr. zuid vruchten 675 algemeen 250 gram boter 674 algemeen 125 gram margarine 673 algemeen 100 gram kaas D 37 D 38 reserve 400 gram brood E 37 reserve 500 gram rijst of kindermeel Bonkaarten Ld, Le 604: 607 608 609 vleesch 100 gram vleesch 603 aardappelen 1 K.G. aardapp. D 25 E 25 melk 6 Liter melk Ta-bakskaarten enz.: T 23 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) V 23 100 gram chocolade of suikerw. X 23 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen knport-cigaretten) De bonnen voor melk en aardappelen gelden tot 20 April a.s. Voor de week van 21 t.m. 27 April zullen nog bonnen wor den aangewezen voor melk, aardappelen, jam, cacao, tabak, versnaperingen, luci fers en zaohte zeep. Bovengenoemde bon nen kunnen reeds op Vrijdag 12 April a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk en aardappelen waarop eerst met ingang van Maandag 15 April mag worden afgeleverd. Bij deel neming aan maaltijden van de centrale keuken moeten aldaar de bonnen ,,107 of 607 vleesch" voor vleesch en de bonnen „103 aardappelen." voor aardappelen wor den ingeleverd. In de week van 21 t.m. 27 April moeten bij de centrale keuken worden ingeleverd de bonnen „108 of 608 vleesch" voor vleesch, alsmede de voor die week aan te wijzen aardappelbonnen. AGENDA DONDERDAG 11 APRIL Groote Kerk: Orgelbespeling, 16—16 uur. Stadsschouwburg: Haarl. Toneel Club: Tilly uit Bloomsbury, 20 uur. Brinkmaim: Lezing Kunst en leven, 20 uur. Haarl. Kegelbond: Lezing Jehova's Getuigen, 19.30 uur. Rem brandt: De Madonna der zeven manen (18 J.). Cinema Palace: Kaarslicht in Algiers (a. Luxor: De wilde brigade (18 j.); deze drie bioscopen 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: Vrouwenparadijs, 14, 16.30, 19 en 21.15 uur. VRIJDAG 12 APRIL. Stadsschouwburg: Haarl. Toneel Club: Tilly uit Bloomsbury. 20 uur. Gem. Concert gebouw: Vergadering Eenheidsvakcentrale, 20 uur. Ged. Oude Graclit 104: Lezing voor de Volks-Universiteit, 20 uur. Bioscopen: Nieuw programma. De sclioeiienbon-Ioterij Een aanvullende regeling: voor kinderen De nationale schoenenbon-loterij is in werking. Het tad van avontuur draait. De gelukkigen trekken op naar de Distribu- tiebureaux om hun bon te halen. De Haar lemmers moeten naar de Vleeschhal ko men. Bij den ingang worden zij door een ambtenaar opgewacht die op de Stam kaart nagaat of de gelukkige in 1945 of 1946 al een schoenenbon heeft gehad. Zoo ja, dan wordt hij teruggestuurd. Het regent klachten van ouders die voor hun kinderen komen die ook al hebben zij een bon gehad.toch weer groote behoefte heb ben aan een nieuwen bon. De schoenen in 1945 gegeven er waren, er van niet te beste kwaliteit! zijn óf versleten, óf te klein geworden. Maar de Distributie diensten mogen geen afwijkingen toe staan. Wie in dien tijd een bon gehad heeft, krijgt absoluut geen nieuwe. On getroost gaan de ouders weg. Alleen ver namen wij, dat er kans is geen zeker heid dus! dat er binnenkort een aan vullende regeling uit Den. Haag komt voor de kinderen. Er komen zoo ver nemen wij zooveel klachten, dat het duidelijk wordt, dat met de thans be staande bepalingen niet volstaan kan worden. Monetair accoord met Frankrijk Uit Parijs wordt bericht dat op 9 April een monetaire overeenkomst tusschen Ne derland en Frankrijk is geteekend. Deze overeenkomst geldt voor onbepaalden tyd en kan steeds met een termijn van drie maanden worden opgezegd. De koers van de Fransche franc is vast gesteld op f 2.2273 per 100 Fransche francs. Deze koers kan slechts worden gewijzigd na voorafgaand overleg tusschen beide partijen. O.a. is in deze overeenkomst bepaald, dat in het verrekeningsverkeer zijn toe gelaten betalingen wegens goederenleve ranties (incl. nevenkosten), diensten, reis kosten en kosten van levensonderhoud, enz. Om schommelingen ten aanzien van de loopende betalingen op te vangen, wordt wederzijds een monetair crediet verleend, dat 40.000.000 gulden resp. een overeenkomstig bedrag in Fransche francs bedraagt. Wanneer het saldo na compensatie der wederzijdsche rekeningen dit crediet overschrijdt, is het crediteurland gerech tigd goud te verlangen. Berechting economische delicten Herziening: op komst. De ministers van Handel en Nyverheld, van Landbouw, Visscherij en Voedselvoor ziening. van Scheepvaart en van Justitie hebben by de Tweede Kamer Ingediend een wetsontwerp „Wijziging van de Distributie- wet 1939, de prysopdrijvings- en hamster- wet 1939 en de bodemproductiewet 1939". Deze wetten kennen twee soorten van strafbare feiten: het opzettelijk en het door schuld niet nakomen van een voorschrift. Beide soorten van strafbare feiten worden beschouwd als misdrijven. De ministers zyu zich van de weinig ele gante wyze, waarop de onderhavige delic ten worden strafbaar gesteld, bewust. I)e geheelc berechting van economische delic ten wordt echter momenteel aan een her ziening onderworpen. Op het resultaat der desbetreffende voorstudiën willen zy niet vooruit loopen, terwyi zij zich bovendien omtrent de straffen en maatregelen gaarne nader willen beraden. Daarbm wordt thans niet van het svsieem van het besluit be rechting economische delicten afgeweken. De Radio geeft vanavond: AVRO 17.00 Kaleidoscoop. RNIO 17.30 Neder land helpt Indië. AVRO 17.35 De Zevenklap per. RNIO 18.00 Nieuws. AVRO 13.18 Les Gars de Paris. 18.45 Sportpraatje. 19.05 Cabaret- progr. RNIO 19.30 Progr. Ned. Strjjdkr. 20.00 Nieuws. AVRO 20.06 Radio-Philh. Ork. 21,30 Causerie. 21.45 Orgelconcert. 22.00 Renova- sept. causerie. 22.40 Gram. muz. RNIO 23.00 Nieuws. AVRO 23.15 Red White and Blue Stars. 23.45 Gram. muz. HILVERSUM II. 415 M- NCRV 17.10 Beroemde zangers. 18.30 Gram. muz. 18.15 Kamerork. RNIO 19.00 Nieuws. NCRV 19.40 Causerie, RNIO 20.00 Nieuws. 20.05 RVD antwoordt. NCRV 20,20 Clavecimbel- muz. 21,00 Lijdensmeditatie. 21.30 Mannen koor. RNIO 22.00 Nieuws. NCRV 22.15 Actueel geluid. 22.30 Concert orgel en cello. 23.00 Avondconcert. 23.50 Schriftlezing. 103. Gelukkig waren Prins Angelius en zijn leger op hun hoede. Met hun lans prikten ze Wag in zijn broek en trokken hem, druipend en wel, de hoogte in. Maar ach, die arme Warrel kon niet meer .gered worden, leek het wel. De voorste van de visschen greep hem bij zijn bovenste linkerarm en zette hem rechtop in zijn bekToen Warrie pro beerde eruit te springen, sloten de tan den zich met een harde klap om hem heen en War zat gevangen m de vreemdste cel, waarin ooit een spin op gesloten is geweest. Wag werd inmid dels door tien bijen op een rek van gekruiste lansen gedragen en zag met angst en beven „hoe zijn trouwe kame raad werd opgesloten" door de boos aardige visch. Ook zag hij, hoe koning Saai grijnslachte voor zijn torenvenster bij het aanschouwen van de goede vangst, die één van zijn visschen had gedaan. Zeven maanden spoorwegslag Tijdens een persvoorstelling te Amster dam maakten wij kennis met de eerste film-vrucht van de Nederlandsche Spoor wegen sinds de bevrijding: een kort relaas over het herstel van den „ijzeren weg". Geen propaganda-filmpje, slechts een herinnering in celluloid aan de moeizame worsteling van desolate vernieling en vol komen ontreddering naar een eenigszins normaal functioneerend bedrijf. De ju'bi- leumfilm van de Sohweizerische Bundes Bahn, die ter gelegenheid van het 100- jarig bestadn van het spoorwegverkeer in Zwitserland Vervaardigd werd, ging aan de N S.-documentaire vooraf. Dit knap gemonteerde werkje was als het ware een leerzame tegenstelling tot zijn Nederland sche collega, een tegenstelling waaruit te leeren valt, hoe ver onze Spoorwegen nog van het einddoel: een comfortabele, snelle vervoersorganisatie, af zijn. "Maar tegelijk leert de Nederlandsche versie van het thema Spoorwegherstel, hoe hard er in de afgeloopen maanden gewerkt is. Zeven maanden na den oorlog snelden onze trei nen langs duizenden kilometers spoorbaan, terwijl begonnen werd met anderhalve locomotief en een deplorabel railsnet. Het ongeveer 150 Meter lange filmpje, dat door Multifilm te Haarlem vervaardigd werd, zal binnenkort in de Nederlandsche bioscopen gaan i-ouleeren. Boottochten van Snelverband Voor lichamelijk gebrek kt gen. De boottochten van Snelverband voor licha melijke gebrekkigen worden dit jaar gehou den op Woensdag 5 en Donderdag 6 Juni. De reis gaat naar Wormerveer. Onder dank betuiging aan de gevers wordt gemeld, dat op 10 lijsten binnengekomen is f 1047,82. De commissie doet een beroep op autobezit ters om zich beschikbaar te stellen voor het brengen van patiënten naar de boot en ook het afhalen. Men kan zich daarvoor opgeven bij mej. C. W. Bont, Hofdijkstraat 50, Haarlem. Bussen op Zondag tot 23 uur Zooals wij reeds mededeelden, zullen de trams en bussen van de N, Z. H. met In gang van 14 April ook op Zondag gaan rij den. Van de zijde der Directie vernamen wij dat de Zondagsdienst op Bloemendaal en Overveen tusschen 8.60 en 9.50 uur om de dertig minuten zal worden gereden, daarna is de frequentie ongeveer als op werkda gen. Om 22.50 uur vertrekken de laatste bussen van het Haarlemsche station, van Bloemendaal gaat er om 23.05 nog een bus naar Haarlem, zijn Overveensche collega gaat dan „naar de stal". Lotsy ais pleitbezorger Aan een bericht in de Sportkroniek ont- leenen wij het volgende: Het bestuur van het Zweedsche Rijkssport- verbond heeft ln zijn orgaan Svensk Idrot een oproep gericht tot de Zweedsche Sport- vereenigingen en -bonden, naar aanleiding van een brief van Karei Lotsy, den bonds voorzitter van den KNVB. In dit schrijven deed hij een beroep op de goede gezindheid in Zweden ten opzichte van ons land. De Zweden hebben daarop een spontane actie ontketend voor het bijeenbrengen van sport- materiaal ten bate van de getroffen Neder landsche sportbeoefenaars. De Zweedsche oproep eindigt met de woor den: „Helpt ons te helpen en laat ons onze dankbaarheid toonen aan het land, dat ons bij de Olympische Spelen van 1928 gastvrij heid verleende". WIJZIGINGEN KNVB-PROGRAMMA. GooiEDO wordt RFCGooi; DWSVUC vervalt: toevoegen in ï-3d: SDW—Schagen; SuccesDFC; Schoten—WA. In I-4d i pl. v. ETO—DIO DIO—VVD. KENNEMERLANDS VETERANENTOURNOOI Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „Kennemerland" worden de feestelijk heden op het groene veld a.s. Zaterdag ge opend met een veteranentournooi. De loting had tot resultaat: a. KennemerlandHaar lem; b. AFCHFC. Hierna komen de ver liezers en de winnaars van a. en b. tegen elkaar. De hoofdprijs bestaat uit een fraaien bokaal. Deze wedstrijdenreeks wordt gehouden op hel Kennemerland-terrein aan den Bredero- deweg te Bloemendaal: aanvang drie uur. De prijsuitreiking geschiedt in Hotel Roozen- daal te Overveen, het clubgebouw van „Ken nemerland". LAWTENNIS. Door een overwinning met 6—2, 64 op Potterlon is Van Swol in het Surrey-tournool bij de laatste acht geplaatst. Hij zal nu tegen den sterken Chineeschen speler Kho Sin Kie uitkomen. WIELRENNEN. De Nederlandsche renner Cor Bijster zal op Goeden Vrijdag aan wie lerwedstrijden te Londen deelnemen. Hij komt in drie sprint-matches en een invita tie-race over 5 mijl uit tegen den Engelschen kampioen Harris, den Belg Marquent en den Fransehman Rival. BILJARTEN. Dezer dagen is het jonge Waalwijksche biljartwonder Kees de Rutj- ter, kampioen le kl. klein biljart 1!H4, vol komen gerehabiliteerd. Hij zal binnen een maand uitkomen tegen Van Vliet, kampioen van Nederland 45/2 hoofdklasse. Ook v. d. Pol zal hij vermoedelijk nog ontmoeten. KRACHTSI'OKT. De 52-Jarlge Haar lemmer H. M. de Wolf neemt deel aan de ontmoeting Nederland-België gewichthef fen, die 13 April te Breda gehouden wordt. De heer de Wolff heeft een respectabelen staat van dienst: 10 eerste prijzen, een eer ste prijs ln een selectiewedstrijd. 7 kam pioenschappen van N. Holland, 1 van W. Nederland, 1 van Nederland, een eerste prijs Nederland-Belgie, werelrecord 2-han- dig trekken 1926, medaille van den Ita- llaanschen bond voor de beste prestatie ln 1927 eu nog vele pryzen en medailles. HANDBAI. De meervoudige Zwitser- sche kampioensploeg Bern zal een tournee door ons land maken en Maandag 22 April te Amsterdam tegen een Westelijk districts- elftal uitkomen. BINNENLAND Geen knollen, maar bollen voor citroenen. In ruil voor Nederland sche bloembollen (gla diolen) zullen ïtaliaan- sche citroenen naar Ne derland worden gezon den. Het zal evenwel nog eenige maanden duren, voordat de gele vruchten de reis naar het Noorden zullen be ginnen. Eduard van Beinurn is door den Zweedschen Koning benoemd tot Ridder in de Noordster, een zeldzame orde voor prestaties op het gebied van kunst en weten schap. De Koning van Dene marken heeft Eduard van Beinurn benoemd tot Ridder in de Dan- nebrogorde. De Amerikaansche jeugd heeft de jeugd van Nederland een groot aantal in smaakvol be schilderde kisten verpak te boeken gezonden, die Woensdag in het gebouw van de Mij. voor het Algemeen Nut te Am sterdam zijn aange boden. Een vrachtauto met waschgoed van een Apeldoornsche wassche- rij werd Woensdag te Amsterdam gestolen. Toen de bestolen chauf feur eenlge uren later met een andere auto naar Apeldoorn liftte, passeerde hij in de buurt van Laren zijn eigen auto. De dief, een jeug dige monteur uit Am sterdam, werd naar de Hilversumsche politie gesleept. Hij beweerde het waschgoed te heb ben weggegooid. Markt in staking. De kooplieden van de Hilversumsche markt zijn Woensdagmorgen in staking gegaan wegens het optreden van amb tenaren van de prijzen- controle, die vele pro- cessen-yerbaal wegens te hooge prijzen op maakten nog voordat de goederen behoorlijk wa ren uitgepakt. Na eenlge uren werd de markt toch geopend. De tentoonstelling „Weerbare Democratie" te Amsterdam zal in ver band met de groote be langstelling aldaar tot 15 April a.s. blijven. De Fokkerfabriek zal uit de onmiddellijke omgeving van Amster dam moeten verdwijnen, aangezien het uitvoeren van proefvluchten met groote machines in de nabijheid van een druk ke luchthaven als Schiphol te gevaar lijk is. 50 Blokbaml-taxi's zullen Maandag a.s. te Amstex-dam weer in dienst worden gesteld. De vrachtprijs bedraagt 75 cent per eerste kilo meter en 15 cent voor elke volgende 500 Meter. Haarlem en Omgeving Rectificatie. Ter ver betering van een bericht in ons vorig nummer deelen wij mede, dat Mr. A. Somerwll, waarne mend ambtenaar van het openbaar Ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Haarlem, benoemd Is tot ambtenaar van het Openhaar Ministerie bij de Kantongerechten in het arrondissement Am sterdam. Het jongenskoor „de Minnestreelen" on der Hubert Cuypers, uit Amsterdam, geeft een concert in de Geref. Kerk te Hillegom op Vrijdag 24 April. Een soort vakschool voor clandestiene slach ters werd door de CCD onder de Zilk ontdekt. Een slager was de leeraar, leerlingen waren een bakker en een bloe- menkoopman. Allen wer den aangehouden. Eenl ge varkens werden in beslag genomen. In Bcnncbrock zul len ae buurtvereenigin- gen afgevaardigden be noemen in hel Oranje- Comité, dat zal zorgen voor de nationale feest dagen. De buurtvereeni- ging „Wilhelmina" be noemde de heeren W. F. v. d. Rotte, M. Huys- man en H. Plant ais zoodanig. De Vereeniging „het Leidsche kwartier" or ganiseert een herden kingsplechtigheid aan de Westergracht te Haarlem in den avond van 3 Mei. Omliggende buurtvereeniglngen wer ken mede. Dc Haarl. Hawaiian muziek vereeniging zal op 13 en 20 April een uitvoering in het gebouw van den Haarl. Kegels

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2