Avonturen van en Warrel Sport in het Kort Kort en Bondig Een bedreigde bakker en een vafsche P.O.D.-er De insluiping bij den banketbakker D. 1e Heemstede aan de Zandvooitschelaan. da- leerende van December 1945, waarbij een 'appelkoopman v. Z. en zijn maat de K. een kast in 't huis van den bakker wisten te for- eceien. maar tijdig gestoord werden door den heer des huizes, is Donderdag voor de Haar lemsche rechtbank toi volle klaarheid ge komen door de bekentenis van v. Z. De officier refereerde in zijn requisitoir aan het vonnis, dat tegen de K. werd uitgespro ken, die tot 14 jaar is veroordeeld. De ver dediging besneed hem echter de term „mededaderschap" en wilde deze vervangen zien door „medeplichtigheid", daar deze, haais inziens, overeenkwam met de houding van den appelkoopman ten opzichte van de insluiping, die door de K. in scène gezel werd. v. Z. diende slechts ais bliksemaflei der, terwijl zijn aandeel aan de insluiping veel minder was dan dat van de K. Ken Heemsteedschen hovenier, die zich tu de bevrijding in de rijen van de POD zag op genomen. steeg dit klaarblijkelijk zó£ naai het hoofd, da; hij besloot eigen beurs te spekken mes de mogelijkheden, die een semi- politieele functie hem verschaften. Een oude dame. wier zoon ;n Februari van dit jaar »iog steeds niet uit Duitschland was terugge. Jtecrd. werd gepaaid met schoone beloften en zij* betaalde grif f25 aan den dik-doenden POD-er, die ..het varkentje wel eens even zou wasschen". Deze minderwaardige mentaliteit, wellicht voortvloeiende uit een fantast ischen geestes- aanleg, zal den tuinman duur komen te staan, jndien tenminste de eisch van den Haarlem- echeh officier ad. 8 maanden (waarvan c:e helft voorwaardelijk) in een vonnis wordt omgezet. Het O. M. legde sterken nadruk op de wenschelijkheid van een streng toezicht gedurende den bedongen, driejarigen proef- .lijd. Uitspraak in deze beide zaken over veertien dagen. Uitspraken Haarl. Rechtbank De volgende Haarlemmers werden Don derdag door de Arrundissements-Recht- bank gevonnist: Gebr. v. d. H 8 maan den (4 voorw); B. G. v. W. 6 maanden voorw.; A B. 1 jaar (8 maanden vranv.! J. G. P. en J. P. 2 jaar onvoorwaardelijk wegens diefstal met inklimming; J. A G. L. en N. B. vrijspraak: M. E. V. wegens cvertredir.g van artikel 251 bis Wetb. v. Str .fr. 6 maanden. De Amsterdammers P. M. M. en B. v. L. kregen respectieve lijk 10 maanden en 1 jaar. Al deze straf ten met de bepaling, dat de tijd, door gebracht in preventieve hechtenis in mindering zal worden gebracht. L UCHTSLA G IN HET GOOI Op het fraaie buiten Gooi lust zijn talrijke aalscholvers in de hooge boomen neergestreken, tot groote ergernis van de reigerkolonie. De reigers verdedigen hun have en goed met groote felheid tegen de bezet ters'.tie hen van hun nesten trach ten te verjagen om er zelf in te gaan huizen, In den strijd mengen zich nog de zwarte kraaien, die van de gelegenheid gebruik maken om de eieren te rooven. De gevechten duren den geheelen dag voort. Aan beide zijden ivorden verliezen geleden. Het ligt in de bedoeling om de „be zetters*" te vernietigen. Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" Van bet Donderdagavond door Z. en V. gegeven concert heb ik alleen het tweede deel kunnen bijwonen en daardoor de 1ste uitvoeringen van 2 werkjes van Jaap Vran- ken en 1 van Fred. Roeske gemist, hetgeen ik van verschillende zijden vernam, geen groot gemis was. Wèl heb ik enkele oude répertoire-nummers van Grétry, Riga en Hégar gehoord. De uitvoering daarvan gaf mij den indruk dat ons oudste man nenkoor nog niet het peil zijner roemrijke Jaren herwonnen heeft. Kieuw bloed 2al daartoe noodig zijn. Een nieuwe dirigent is er al: Jack P. Loory. Hij debuteerde als zoo danig op dit concert; zjjn leiding was doel bewust. levendig, rytlimisch scherp. Laten we hopen dat hij er in slaagt Z. en V. weer omhoog te brengen, zoodal ook in de fortes de klank mooi blijft en aan de zuiverheid aandacht geschonken wordt. De sopraan José Candel zong o.m. ,,Vier MadcherLlieder" van Hub. Cuypers op zeer hartstochtelijke teksten; het tweede en het derde daarvan bevielen me verreweg het beste. Zang en voordracht waren in alle uitstekend. Dat de begeleidingen van Em my v. Eden dit ook waren spreekt van zelf. Evenzoo secondeerde zij het prachtige viool spel van Zoltan Székely. dal zich in de hef tige .Jmprovzlsatie" van E. Bloeh en de bril jante en hoogst karakteristieke „Eoemeen- sclie Dansen" van Bavtok manifesteerde. In Vlotii's 22ste Concert bracht hij een mooie cadens aan; overigens is zoo'n stuk met pianobegeleiding, hóe goed ook gespeeld, uit zijn eigenlijk verband gerukt. K. DE JONG. Concert in de Bakenesserkerk Er was op het concert van Donderdag avond heel wat te genieten en ook heel wat eeren. De door Hendrik Lasschuil knap gespeelde Praeludfa en Fugae van Bach en Buxiehude toonden dat de oudere orgel meester, later door Bach overschaduwd, .och ook een componist van bet eekenis was. Ver assend was cie zang van Paul Koop: een nog niet door mutatie aangegrepen zeer krach tige heldei e stem, die met de beste sopranen kan wedijveren; bovendien zeer zuivere in tonaties. In een Sonate van Handel met ste reotiepe melodische wendingen in de Menuet bewees de hoboïst Gé van Koten zijn be kwaamheid; in de Koraalfantasie uit Canlate 147 (bekend uit de bewerking voor 2 piano's onder den titel „Jesu Man of Joyce") speelde hij de koi aalmelodie, het ontbrekend orgel egister imiteerend (zooals "t programma .-ermeldde). dus ongeveer als koffie ter ver hanging van koffiesurrogaat. en bewees dat een echte hobo, goed bespeeld, boven elk orgelhoboregister verre te verkiezen is. De fluitist Henk de Graaf produceerde 'n mooien toon in de langzame gedeelten van een Sonate van Marcello; in de snelle figuren had de toon neiging tot overslaan. En in een Dubbelconcert van Telemann (ook een voor- treffelijken ouden meester) hoorden we uit stekend samenspel van orgel, fluit en hobo. K. DE JONG Haarlemsche première van „De Roode Aarde" De eminente Deensche verzetsfïlm „De Roode Aarde" zal in het Haarlemsche Rembrandt-theater haar première bele ven en wel in een nachtvoorstelling om 12 uur ten bate van de Stichting 1940— 1945 op Donderdag 2 Mei, Behalve de sympathieke geste van de bioscoopdirectie, om haar theater belan geloos af te staan, zal het Haarlemsche PoSitie-Amusementsorkest voor een pas sende muzikale omlijsting zorg dragen. Kaarten voor deze voorstelling zijn aan de cassa van het theater verkrijgbaar an 1015 uur. Burgerlijke Stand HAARLEM 25 April 1946 BEVALLEN: 22 April. ,J. G. MeureBeers, v..\ i, A. GartMense, d,: C. M. Eichhoni— Uoomans, z.23 April, E. M. Kraak—van de: Peet, cl.; H. van BaakelSchoon, d.; J. H. Weimes—Joublj, d.; T. i. m. Schouten—Stol, 24 Apiil, A, van der Ploeg—Denneman. «i MVerspuij—van der Heijden, d.: L. R .van Veen—Wormhoudt, z.; G. Muller— Mul der. ci.J. P. van Roodseiaar—Lammers, z.; M. Bun;-Hofsiee, z.; T. G. Tollenaar—Mud- de. d.: M. OorthuisBuijs. z.: E. Lodewijks— Boutkan. d.; 25 Apr)!. J. Rekman—Snoek, z.; \V. van der Pligt—Verkerk, d.; C. Schol- Geijlenbeek, d.: K. E Noor—van der Veen, J. T. Veen ingaVerbruggen, d.: G Bakkum—Huijsmans. c.; J. C. Buijs—Speij- ker. z.: P. Wester—Kraal, z.; G. P. de Vries s-Scholte, z.; N, Stegeman—Westhof, d. OVERLEDEN: 24 April, A. Horemanvan Gelder. 61 .i., Grebbestraat ONDERTROUWD: 25 April, W. E. v. Zwle- Xen en A. M. Baaij; D. A link en N". Zwart J. E- Zwarts en M. H. Poulen; P. A. Bax en P. A. Thee!; J. M. v, d. Wetering en G. Boei kool; J. N. Blom en J. de Graaf; A. A v. d. Meij en T. Bosma; A. J. B. v. Maris en C. J. M. Goddijn; c. v. Puffelen en P. v. Gruiter; T C. E. Reerink en .1. M. A. J. Ger- fitsen; G. F. Eikelenboom en C. A. Val kenier. GEHUWD: 25 April. P. B, Janssen en F. C. Klooster; A. H. Baltus en A. A. Kortekaa?: W. C. v. d. Wijngaart en L. Groen; W A. F. Augustinus en M. J. Christiaans; P F. Kla verweiden en D. F. Kuit; W, cie Graaf en J. C. Lukkien; J. C. Boller en A. j, Weber; H C. Bankert en P. Kaestner; F. Masmeijer en A. K. de Gier; j. p. c. Minderman en C. J, AGENDA VRI.IDAG 26 APRIL. Concertgebouw: Gala-avond Haarlems Kunst Centrum met artistenbal. 20 uur. Stadsschouwburg: Comedia „Taituffe", 2f Uur, Rembrandt: De Groot'e Kraak <18 i Palace: „Waterloo Road" (18 j.). Luxor: De moord aan de Rivièra (18 j.). Deze drie Bioscopen, 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Mals: Zet 'm op George, 14, 16.30, 19 uur. Voorstelling ten bate van de Stichting 1940- 3945, 21.15 uur. ZATERDAG 27 APRJL. Begijnhofkapel: Caecilla-trio. 20 uur. Park- Taan 32: Solisteneoncert, 20 uur. Stadsschouw burg: Comedia. 'k Zie. 'k zie wat jij niet zie: 39 uur. Bioscopen, ais Vrijdag. Repatrieering De „Willem van der Zwaan" is 22 April uit Tandjong Priok vertrokken met een aantal repatrieerenden aan boord. De vermoedel-ke datum van aankomst tc Suez is 18 Mei. De persafd. van den dienst der Tepa- trieering deelt mede. dat het Centraal Bureau Verzorging Oorlogsslachtoffers, afd. Repatrieeringszaken verplaatst is van Carel van Bylandtlaan 30 naar Was- senaarsche weg 14, 's-Gravenhage, tel. 117463 tot en met 117466. De „Boschfontein" is Donderdag met 810 repatrieerenden in Amsterdam aan gekomen. De passagierslijsten van de „Kiipfon- tein", die vermoedelijk op 30 April in Amsterdam zal arriveeren. liggen aan onze bureaux ter inzage; men kan ze te vens in de étalages van Vroom en Drees- mann raadplegen. Nationale herdenking oj) 3 en 4 Mei Het bestuur van den Bond van Oud- Illegale Werkers te Haarlem schrijft ons: Hoeveel reden er ook moge zijn om de bevrijding van het Duitsche juk binnen kort feestelijk te herdenken, ons oud- illegale werkers past het in de eerste plaats onze naamloos strijdende en ge vallen makkers in rouw te gedenken. Het zal om economische redenen niet mogelijk zijn op 3 Mei een nationalen rouwdag te houden. Men heeft echter be sloten den avond van dien dag tot na tionalen herdenkingsavond te bestem men. Van 18 uur af zullen de vlaggen half stok worden gehangen. Om 19.30 uur komt men in de Groote Kerk bijeen voor een herdenkingsdienst, waarna een stille omgang naar de Dreef (monument) wordt gehouden. Het neerleggen van een eenvoudige bloemenhulde op deze plaats is toegestaan. Iedereen kan zich bij dezen stoet aansluiten. Het is gewenscht dat lokaliteiten voor openbare vermakelijk heden enz. van 18 uur af sluiten. Zaterdagmorgen 4 Mei om 11 uur zullen door geheel Nederland twee minuten vol strekte stilte in acht genomen worden. Op 3 Mei van 1824 uur en 4 Mei 724 uur zal een eerewacht post vatten aan de J. Gijzenvaart. Dreef en Westergracht, Oud-illegalen, die hieraan willen mede werken worden verzocht zich voor Zater dag a.s. op te geven bij het secretariaat, Nassauplein 4. Het 60-jarige Spaarne De roei- en zeilvereeniging Het Spaarne vierde in Juli van "het vorige jaar haar 60- jarige jubileum, doch er bestond zoo kon na de bevrijding nog geen gelegenheid tot het vieren van groote feesten. Den afgeloo- pen winter is echter een jubileum-revue voorbereid. Spaarne-spetters genaamd, waarvan één voorstelling ook voor het pu bliek in Haarlem en omstreken, dat geen lid der vereeniging is. op 6 Mei in den Haarlemschen Stadsschouwburg wordt ge geven. De regie van deze revue berust bij Wim Faauw. Op 6 en 7 Juli organiseert Het Spaarne jubileum-roeiwedstrijden op het Noorder Buiten Spaarne Op deze baan werd tot 1901 de Varsity geroeid. Koos Vorrink verweert zrch In Wageningen heeft Koos Vorrink voor een vergadering van de Partij van den Arbeid zich verweerd tegen de arti kelen, welke de laatste dagen gepubli ceerd zijn in verband met de rol, welke hij in de zaak Arnold Meyer zou spelen. De heer Vorrink erkent, dat er contact is geweest met Arnold Meyer, met de N.S.B. en ook met Van Rappard. Dat contact had spreker nuttig en noodig ge acht om er achter te komen, wat in het brein der bezetters rondspookte met be trekking tot.de bedoelingen met het Ne derlandsche volk. Ten opzichte van Meyer lukte dit contact wonderwel, want het was Meyer zelf, die het contact zocht. De heer Vorrink was echter niet op de plannen van Meyer, tot een* vergelijk te komen tusschen Nationaal Front en N.V.V., ingegaan. Serviesgoed Binnenkort zal voor personen, geboren in 1926 of later, wederom een bon voor serviesgoed worden aangewezen. Deze bon zal een waarde hebben van twee punten M. 5000 Nederlandsche kinderen kunnen weer naar Engeland The World Friendship Association in Londen heeft plannen uitgewerkt en ge deeltelijk reeds uitgevoerd voor de uit wisseling van 11.000 Engelsche kinderen met ongeveer 10.000 kinderen uit landen op hel continent, in den leeftijd van 14 tot 18 jaar, voor een 14-daagsch verblijf in het buitenland. 5.000 hiervan zullen Nederlandsche zijn. die in de maanden Juli, Augustus en September a.s. in groe pen van 180 per boot naar Engeland zul len oversteken, waar ze zullen worden ondergebracht bij Engelsche families. Alleen de reiskosten ad f 65 worden in rekening gebracht. Voor zoover eenigszsns mogelijk, zullen de families van de uit gezonden kinderen op haar beurt een gast voor 14 dagen onderdak moeten ver schaffen. Iedere deelnemer aan de reis moet lid zijn van de World Friendship Associati on. Opgave van lidmaatschap en aanvrage tot deelneming zijn te richten aan de World Friendship Association, Neder landsche afdeeling, Amsterdam. 114. Wag ging staan en kon zóó weer stand bieden aan het binnenstroomende meerwater. Gelukkig bleef de verbin dingsdraad tusschen Wag en Angelius ongeschonden. „Als die Saai a Mander Warrie in de kelders heeft opgesloten" zei Wag „dan verdrinkt hij vast en zeker". Angelius antwoordde nietmaar trok den beduusden Wag aan den draad mee naar het binnenste van het paleis. Haar zat een radelooze Saai a Mander, bedolven onder stukken troonhemel en kroonluchters, te brullen van woede. Toen hij de vreemde instrumenten zijn troonzaal zag binnenkomen, liep hij paaTS aan, zoodat Wag tegen Angelius zei, dat het een raar gezicht was, dat groene snuit van Saai met een blauwig waasje van opperste razernij. Een salamander kan zich onder water heel goed redden, maar met een zware sta pel brokken paleis op zijn hoofd en schouders kan zelfs zoo'n dier niets beginnen. Burgemeester en ambtenaren beboet Boeten van den economischen rechter te Almelo G. H. P. B., burgemeester van Olden- zaal, 1 200; gemeente-secretaris te Olden- zaal f 300; chef afd. soc. zaken te Olden- zaal f 150: gem.-ontvanger te Oldenzaal f 75; afdeelingsehef ter gemeentesecreta rie f 75 en H. S., gepensionneerd wet houder, f 25. De burgemeester moest zich verant woorden, omdat hij in het najaar van 1945 vier paar schoenen in ontvangst had genomen, zonder daarvoor bonnen te heb ben gegeven. De anderen stonden voor soortgelijke feiten terecht. De Officier merkte op, dat de schoenen, die door de aartsbisschoppelijke hulpactie voor arm lastigen beschikbaar waren gesteld, voor driekwart zijn terechtgekomen bij de ge meente-ambtenaren van Oldenzaal. De chef van de afd. sociale zaken werd bovendien nog beboet omdat hij peul vruchten voor de inmiddels opgeheven Centrale Keuken in het najaar van 1945 zonder bon aan eenige kruideniers ver kocht had. Ook deze laatsten kregen een :leine boete. Oudheidkundige ontdekking in Oosterbeek Bij opgravingen in de Ned, Herv. Kerk te Oosterbeek is gebleken, dat daar de eenige Karolingische kapel in N.W. Europa staat, uit de 9de tot de 10e eeuw dateerend, dus ouder dan de kapel te Nijmegen. Het ge bouw is door deze ontdekking tot nationaal monument geworden. De overheid acht het tijdstip nog niet gekomen om de nieuwe ontdekking door iedereen te laten bezich tigen. Het snelle uitdrogen van de funda- mentenresten maakt, dat deze met den dag brozer worden, waardoor de kans op be schadiging zeer groot is. Weerzien der Schaakmeesters Bij de Uitgeverij Vrij Nederland is een handig boekje verschenen, getiteld Weerzien der Schaakmeesters" door Lod. Prins en Hans Kmoch over het Schaaktournooï in Hastings 19451946. Na een inleiding van drs. J. M. den Uyl geeft het een practisch overzicht van de gespeelde partijen met nabeschouwing en analyse. Voor schaakliefhebbers een zeer aantrekkelijk werkje, (f 2.50). Spannende halve finales Bij de sehoolvoctlkilwedstrijden. De uitslagen van afd. E. waren: St. Aloy- siusschool (H'stede)—Jacobaschool (H'stede) 0—1; St. Bavoschool 4 (Eemstraat)—Pr. Mar- grietschool 1—6; MarnixschoolJ, P. Coen- school 1—0; RijksleerschoolJ. Ligthartschool 0—3. Vrijdag komen in de halve finale Jacoba school legen Pr. Margrietschool en Marnix school tegen J. Ligthartschool. Waarschijnlijk zullen de Jacobaschool en de J. Ligthartschool wel hgt laatste woord hebben. Afd. b had rust. In afd. C kon de St. Bavoschool 1 (Eem- itraatj het niet bqlwerken tegen de St. Je- oenschool l. De andere wedstrijd was span nender en werd eerst na het nemen van trafschoppen ten voordeele van ULO B 2 beslist. St. Jeroenschool 1St, Bavoschool 1 (Eem- raat) fi—0; 2de HBS B 3—ULO B 2 2—2, ULO B 2 Wint. De uitslagen in afd. B waren iets tegen verwachting in. De Haarlemsche Am bachtsschool toonde zich juist iets sterker den de Nijverheidsschool uit IJmuiden, ter wijl ULO B 1 het tegen de lste HBS B 2 niet verder kon brengen dan 00 en bij het nemen van strafschoppen verloor. Nijverheidsschool (IJm.)Ambachtsschool 6—1; lste HBS B 2—ULO B 1 0—0, lste HBS B 2 wint. In afd. A leverden de halve finales een gelijk spel op. Het was vooral van HBS A I een kranig stuk werk. daar ze op een gegeven moment een 0—3 achterstand had. Triniteitslyceum l—R. HBS 1 Velsen 3—3, Triniteitslyceum wint; 2de HBS Bl—HBS A 1 4—4, HBS A 1 wint. De volgende finales zijn dus bekend: Za terdag: Afd. A: Triniteitslyceum—HBS A 1 30 EDO; Afd. B: Ambachtsschool—lste HBS 2 3.15 EDO; Afd. C: St. JeroenschoolULO B 2 10.30 EDO. ZWEMMEN, Volgens radio Moskou heb ben Leonid Mechkov en Boitehenko tijdens de Russische zwemkampioensehappen de 100 M. schoolslag in resp. 1/6.7 en 2/7.1 gezwom men, waarmee zij beiden beneden het we reldrecord bleven, dat met 1/7.3 op naam van den Amerikaan Hough staat. SCHAKEN. Na in de vijfde ronde van het internationale tournooi te Maastricht Euwe verslagen te hebben, won Prins in de zesde ror.de van Doerner. De ontdekking van dit tourr.ooi, de Limburgsche kampioen Vinken, behaalde remise tegen Euwe. De stand in de meestergroep is thans; Euwe uit 6, Vinken en Prins 4 uit 6, Alexander en Devos 312 uit 6. v. Scheltinga 3 uit 6, Soul- tanbeieff 2Vj uit 6. Wolthuis 2 uit 6 Doer ner i'.-j uit Vlagsma 1 uit 6. WANDELSPORT. Voor de bloëmbollen- toeht „Jan Passtoors", die Zaterdag 27 en Zondag 28 April gehouden wordt, hebben zich reeds 3400 personen laten inschrijven. De start heeft plaats bij gebouw Rosehaghe, in de Hoofmanstraat te Haarlem. De Radio geeft vanavond: HILVERSUM I, 301 M. 18.00, 20.00. 23.00 Nieuws. 16.30 VARA De school Is uit. 17.00 Hollandsch Trio. 18.18 RNIO The Sunny Sisters. 18.3# Progr. v. d. Ned. Strijdkr. 21.00 Op de brug. 23.16 VARA The Bill Billies. 21,30 Men vraagt en wij draaien. 22.15 Metropole Orkest. 23.16 Orgel spel. 23.40 Dansplaten. HILVERSUM II, 415 M. 19.00, 20.00 en 22.00 Nieuws. 16.00 NCRV De clamatie. 17.45 RNIO Rijk overzee. 18.00 NCRV Orgelbespeling door Stanley James. 18.30 en 19.30 The Travellers. 21.00 RNIO Op de brug. 20.15 en 21.30 Radio Philh. Orkest. 22.30 Zangrecital door Lucie BoJman, 23.10 Avondconcert. BINNENLAND De voorlooplge spoorbrug bü Venlo wordt 30 April in ge bruik genomen. Het Regeerings-Di- rectoraat motorvoertui gen is opgeheven. Re gistratiebewijzen var» auto's blijven echter hun waarde behouden. Een broer van Sjah- rir is een maand geleden op Sumatra ontvoerd, maar later weer vrij gelaten Ter herdenking van den in Mei 1940 gebo den weerstand zal op 10 Mei 1946 een plechtig heid op Ypenburg. wor den gehouden. De Generale Synode der Geref. Kerk komt te Zwolle bijeen op 27 Augustus. De Hoogere Krijgs school zal 1 Mei officieel worden heropend. Het gevonden pro jectiel. Twee militairen van de 5e Gezagscom- pagnie te Middelburg speelden met een aldaar gevonden granaat. Het dir.g ontplofte en de twee mannen werden gedood. Een geïnter neerde werd licht ge wond. Gasvergiftiging. Te Apeldoorn werd een be jaard echtpaar het slachtoffer van de open gaskraan. De vrouw is overleden; de toestand van den man is zorg wekkend. De minuut, stilte op Zaterdag 4 Mei is offi cieel bepaald op 's mor gens 11 uur. Haarlem en Omgeving Van 28 April af wor den door de Comm. Bij zonder Kerkewerk der Ned. Hervormde Ge meente weer bijzoonde- 1e diensten in de Groote Kerk belegd. Aanvang 7 uur. Het onderwerp voor den eersten dienst is „Waarschuwing tegen de wanorde!" Spreker is Ds. D. Tromp van Amsterdam. In het midden der Gereformeerde Kerken heeft zich een actie ont wikkeld die streeft naar verlevendiging van het oecumenisch besef op de basis van Gods Woord en de drie for mulieren van Eenigheid. In de adviescommissie hebben onder meer zit ting Ds. J. C. Brussaard te Bloemendaal, ds. Don- dorp te Heemstede en mej. Dr. Mr. G. M. J. van der Molen te Aer- denhout. Tot voorzitter is benoemd Ds. J. C. Brussaard te Bloemen daal. Candïdaat M. Swee- pe hulpprediker te Hol- iandsche Veld, heeft be dankt voor het beroep naar de Gereformeerde Kerk te Vijfhuizen. Ds. A. Zweep, pre dikant bij de Chr. Gere formeerde Gemeente te IJmUiden is beroepen te Werkendam. Voor het examen „Aanteekening Kraam- verplcging" slaagden in het Diaconessenhuis te Haarlem, de zusters: F. Bosgraaf; D. Dolinga; J. M. de Haan; J. W. van Heeren; A. G. Hol- lenberg; M. Koelstra; L. J. Leenhard; J. M. Mid dendorp; L. Timmer: A. G. VeenN. B. v. d. We tering; J. M. Zwaan; S, A. Zwaai. Ds. H. J. Plagge- mars te Spaarndam heeft bedankt voor liet beroep der Ned. Herv. Kerk te Axel. Ds. A. Zwiep te IJmuiden staat op een tweetal voor predikant bij de Christ. Geref, Kerk te Biezelinge. De Haarl. Socialis tische Jeugd Federatie heeft voor Mei het vol gende programma: 1 Mei avondfeest voor VS historisch en folkloris tisch programma. 'eMid- dags een feest voor alia leeftijden. In optocht gaat men naar de Gr. Markt 0111 een Meiboom te planten. Zaterdag 4 Mei wordt een bevrij dingsfeest gevierd, o.a. is er een kampvuur. „Door duisternis tot licht'' was de titel van een revue, die Don derdagavond, onder groo te belangstelling door de Hillegommerdijksche tooneelvereeniging „Ons Genoegen" te HJllegom werd opgevoerd en waarin verschillende herinneringen aan de Duitsche tyrannie wer den opgehaald. Muzi kale medewerking ver leenden „The Ha pp;* Boys",

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2