ALKMAAR PACKET C» Irö, Dadels Sport uit Umuiden en Velsen. Beider Belang Luidsprekers Let op V.U.C.Stormvogels 02 Stormvogels is er in geslaagd dezen be langrijken wedstrijd met 2—0 te winnen, nadat de rust met 00 was ingegaan. Bij de Vogels heeft vooral de verdedi ging zeer veel tot de overwinning bijge dragen. Kraak heeft het niet overmatig druk gehad, maar enkele gevaarlijke scho ten, o.a. een van Stam voor de rust, schit terend uit zijn doel gehouden. Haak en Schipper vormden een zeer hecht back- stel. In de middenlinie streden Van Ge- mert en Goedhart om den voorrang en deed Snoeks tal van goede dingen. In de voorhoede vlotte het vooral voor de rust niet zoo goed. Wel deed men in het veld aardige dingen, maar de afwer king liet veel te wenschen over, hoewel het ons toescheen, dat de beide achter spelers van VUC, Rolfes en Oostdijk, toch wel te passeeren waren. Eenmaal kopte De Boer buiten doelman Flipsens bereik tegen de kruising van lat en paal en liet v. d. Kuil, die wel de zwakste speler uit den Stormvogels-aanval was, een pracht van een kans ongebruikt. Na de rust speelde vooral De Boer veel actiever, was Meyer agressiever en durfde meer op eigen initiatief iets te doen. Na ongeveer 20 minuten spelen zwenkte deze speler plotseling naar binnen en gaf Flipsen geen kans (01). Het viel ons op, dat VUC dapper bleef volhouden. Goedhart en Schipper hiel den echter Holleman goed in bedwang, terwijl het binnentrio van VUC het tegen Van Gemert verre van gemakkelijk had. Toch spande het een paar maal geducht voor het Stormvogelsdoel en moest Kraak er aan te pas komen, wat hij op zijn bekende betrouwbare manier deed. Doordat VUC in tegenstelling met haar gewoonte van de laatste weken haar ver dedigende houding, welke zij trouwens den geheelen middag al niet zoo sterk had doorgevoerd, nu definitief had laten varen, liepen Van Pel c.s. nog al eens in de buitenspelval, maar kreeg tevens de snelle Meyer, die o.i. té' weinig te doen kreeg, gelegenheid snel door te breken. Bijna leidde dit tot een tweede doelpunt van zijn voet. Vijf minuten voor het eind laveerde De Boer door de Haagsche defensie, gaf op tijd den bal aan Van Pel en deze maakte geen fouten (02). Stormvogels verdiende de overwinning ongetwijfeld. Het verschil tusschen de beide voorhoedes mag dan al niet groot geweest zijn, de verdediging der Vogels \gas zeker superieur aan die der Hage- VelsenR.C.H. 45 Met den oneven goal uit 9 stuks is RCH, dat met 6 invallers uitkwam en o.a. Han- s* miste, geslaagd van Velsen, dat het zonder Ninaber en v. d. Pol moest doen, te winnen, hoewel het er met de rust allerminst naar uitzag. Toen toch had Velsen een dusdanigen voorsprong 30 dat haar aanhang de overwinning veilig waande. Doch voetbal is nu een maal onberekenbaar en dat ondervond Velsen aan den lijve. Na de rust profi teerde RCH geducht van den stevigen wind en hoewel Hanse, zooals gezegd, op het appèl ontbrak, de overige wèl-aan- wezige eerste elfiallers. alsmede Hanse's plaatsvervanger, bleken over een goed schot te beschikken. Van grooten afstand namen zij doelman Demmers onder vuur en met succes. In betrekkelijk korten Hinderwet Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen hebben de beslissing op het verzoek van: de N.V. Bataafsche Import Maat schappij, Verkoopkantoor van Ko ninklijke Shell Producten, Wassenaer- scheweg 80 te 's-Gravenhage, om ver gunning tot het oprichten van een ben- zinepompinstallatie op het perceel Ga rage Transport-afdeeling Mijnenveeg- dienst, Haringkade te IJmuiden; de vischconservenfabriek van Zwie- ten. Industriestraat 28-30 te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande vischconservenfabriek in het perceel gelegen aan de Industrie- straat 28-30 te IJmuiden: L. Nieron Groot. Jac. van Heems kerkstraat 23 te IJmuiden, om vergun ning tot het uitbreiden van de inrich ting tot het bewerken van vleeschwa- ren in het perceel gelegen aan de Jac. van Heemskerkstraat 23 te IJmuiden; J. A. Stal?, P. C. Hooftlaan 9 te Drie huis, om vergunning tot het oprichten van een timmerfabriek in het perceel gelegen aan den IJmuiderstraatweg 113-115 te IJmuiden: C. H. ten Broeke, Fazantenlaan 31 te IJmuiden-Oost, om vergunning tot het oprichten van een machinale timmer manswerkplaats in het perceel gelegen aan de Haringkade 35 te IJmuiden, verdaagd op grond dat het onderzoek nog niet zoover gevorderd is. dat daar omtrent thans reeds een beslissing kan worden genomen. Agenda voor Velsen MAANDAG 27 Mei. Bioscoop De Pont: „Dat afspaakje met mijn Vrouw", 8 uur. Thalia-Theater: „De twee straatjon gens van Parijs". 7 en 9 uur. DINSDAG 28 MEI. Bioscoop De Pont: Als Maandag. T'ialia-Theater: Herman Rinkel's Va riété met De Kilima Hawaiianis enz. tijd hadden de Haarlemmers het voor beeld van voor de rust van Kramer (2) en Bakkum gevolgd, zoodat de stand toen weer gelijk was. Een oogenblik stond Velsen perplex, doch weldra begreep zij, dat het zoo niet ging. Het was Hirsch, die zijn club op nieuw de leiding wist te geven (43). Had toen Velsen vooral in het cen trum, zich wat meer op verdediging toe gelegd, wellicht had zij dezen voorsprong weten te handhaven. Maarschalk trok o.i. echter wel wat al te veel achter zijn voorhoede aan en hiervan profiteerde RCH. Nog tweemaal werd doelman Dem mers met mooie schoten gepasseerd (4—5). KinheimD.T.S. 22 (Vriendschappelijk) Door het niet opkomen van den scheidsrechter kon de wedstrijd Kin heimD.T.S. niet doorgaan. Er werd besloten een vriendschappe lijk partijtje te spelen. Eindstand 22. TYBBTERRASVOGELS 46 De thuisclub boekte reeds spoedig na den aanvang succes toen Roelofs een voorzet van Van Berkel fraai Inkopte, doch reeds spoedig was de stand gelijk en 2 kapitale blunders van den Tybb-doelman waren oorzaak dat de bezoekers den voorsprong tot 31 opvoerden. Kort voor de thee was het weer Roelofs die met een pracht schot den achterstand verkleinde. In de tweede helft was de thuisclub, gesteund door den krachtigen wind, meerendeels in den aan val, zonder echter kahs te krijgen de sterke Terrasvogel8verdediging met Röbken aan het hoofd te passeeren. Aan de andere zijde kan de anders zoo hechte TYBB-verdedi- ging maar geen vat krijgen op het zeer vlugge aanvalsspel der bezoekers, die den voorsprong tot 52 opvoerden, alvorens van Riel kans zag aan de andere zijde te doelpunten. Nadat beide partijen nog een maal gedoelpunt hadden kwam het einde van dezen slecht gespeelden wedstrijd, wel ken Terrasvogels door haar enthousiast spel zeer verdiend won. Candldaten Gemeenteraad Partij v. d. Arbeid Het bestuur van de Federatie Velsen van de Partij van den Arbeid heeft uit de door de afdeelingen opgegeven can- didaten een groslijst opgemaakt, ver meldende 34 namen. Hieronder volgen de eerste vijftien candidaten: 1 W. F. Visser. 2 A. J. van Leusen. 3 D. Verbaan, 4 N. W. van Nif- terick, 5 E. Luikman, 6 H. de Boer, 7 R. Verbeek, 8 J. de Groot, 9 mevr. Werre, 10 A. Langkamper, 11 H. An drea. 12 C. de Jong, 13 mevr. W. Snoek- Gabel, 14 A. P. F. Bijtelaar, 15 H. P. Brits. Over de volgorde van de in te dienen lijst zal alsnog door de hedenavond in het Rex-Theater te houden huishoude lijke vergadering worden beslist. BIOSCOPEN Thalia-Theater. „De twee straat jongens van Parijs". Een moderne versie van „De twee Weezen" of „De klokken luider van Parijs" zou men deze van romantiek druipende film. die tevens wemelt van toevalligheden, kunnen noe men. Er is een inbreker, die in de ar men loopt van den heer des huizes, die pas tot de ontdekking was gekomen, dat het schattige jongetje, waarvan hij meende de vader te zijn. niet van hem is en die dat knaapje aan den inbreker meegeeft plus een groote som gelds. Een ontroostbare moeder en een onge lukkige vader die wel de vader was jaren van zoeken naar het vermiste knaapje, dat met een mede-slachtoffer tje een ellendig leven bij zijn „pleeg ouders" heeft en eindelijk, na vele ja ren een gelukkig weerzien. Een film. die dank zij het meesterlijke spel van een keur van Fransche artisten. die van de romantiek een stuk realisme hebben gemaakt, tot de beste van dit genre ge rekend mag worden. In het voorprogramma: Holland België. „Het lied van alle tijden" De tooneelvereeniging ..Concordia", gaf Zaterdagavond in gebouw Concordia haar eerste uitvoering na de bevrijding. ..Het Lied van alle tijden", van D. H. Scheffer, een tooneelwerk van een apart genre, speelt in het tweede jaar der Fransche Republiek, 11 November 1793. De revolutie woedt op haar hevigst. De gematigde Girondijnen zijn door de ul tra-revolutionaire Jacobijnen ten val gebrachr en de wetgevende macht be rust bij de Nationale Conventie, aan het hoofd de gevreesde Robespiere. Couthon en Saint-Just. De verschillende scènes van dit aan grijpende stuk boeiden ten volle en vooral in het laatste bedrijf, dat speel de in de Conciergerie werd uitstekend spel te zien gegeven. De regie was bij den heer L. W. Boeree in goede handen. Er was aan het slot een hartelijk ap plaus. dat ten zeerste verdiend was. Kleuteronderwijs De kleuterschool aan de Casembroot- straat, die jarenlang voor andere doel einden is gebruikt, is ter beschikking gesteld aan „Volksonderwijs". Ten ein de de school weer spoedig aan haar doel te doen beantwoorden, wordt heden in hAt gebouw der kleuterschool een op richtingsvergadering gehouden. Op de zen avond zullen het woord voeren de heeren Y. J. Reitsma, voorzitter van „Volksonderwijs", P. H. v. Os, voorzit- ter van de Ned. Onderwijzers Vereeni- ging, afd. Kennemerland en J. Hennink, voorzitter van den Centralen Ouderraad. Er is meermalen geklaagd over onvol doende gelegenheid tot het ontvangen van kleuteronderwijs. Daarom hopen de vertegenwoordigers van bovenge noemde vereenïgingen, dat vooral ook belanghebbenden deze oprichtingsver gadering zullen bezoeken. Krijgï d>che veilingen een betere haven? Op den dag, dat de Scheveningsche ha ringvloot naar zee trok, om deel te ne men aan de haringvisscherijwerd in Den Haag door wethouder dr. B. v. d. Tempel een adviescommissie voor de Scheveningsche visschershaven geïn stalleerd. Na een korte schets gegeven te heb ben van de geschiedenis van de Sche veningsche haven deelde de wethouder mede, dat het gemeentebestuur gemeend heeft het vraagstuk van de inrichting der Visschershaven opnieuw aanhangig te moeten maken. Eenerzijds om oude, onvervulde ver langens, zooals ten aanzien van den diepgang der schepen en van den toe gang der haven en het daarmede sa menhangende vraagstuk, of de haven geschikt gemaakt kan worden voor de kleine vrachtvaart, in oogenschouw te nemen, anderzijds te doen nagaan of, en in hoeverre, in dezen tijd van op bouw, de outillage van het havenc-om- plex aanvulling en wijzigingen behoeft. De voorzitter der commissie, prof. ir. J. W. Thierry, noemde de beide vraag stukken levenskwesties voor de Sche veningsche bevolking. Nieuw aanbod aan geïnterneerden on Java Sjahrir heeft aan United Press ver klaard dat de Indonesische regeering de nog overgebleven dertigduizend ge- interneerden op Java zal aanbieden in vrijheid op Java te wonen of geëva cueerd te worden naar de door de Ne derlanders gecontroleerde gebieden. De premier zeide. dat voor dit plan reeds de goedkeuring van het kabinet is ver kregen en dat de regeering thans ga ranties van de leiders van het republi- keinsche leger probeert te verkrijgen dat de veiligheid van de geïnterneerden nadat zij losgelaten worden, verzekerd zal zijn. Sjahrir zeide dat het plan was ingegeven door de overtuiging dat de groote meerderheid der geïnterneerden, voornamelijk uit Indo-Europeanen be staand die hun geheele leven op Java hebben gewoond, er de voorkeur aan zal geven daar te blijven indien vrij heid en veiligheid gegarandeerd wordt, in plaats van overgebracht te worden naar nieuwe interneeringskampen in de door de Nederlanders gecontroleerde gebieden, of naar Nederland, waar zij geen connecties hebben. De eerste reactie in Nederlandsche en Britsohe kringen op Sjahrirs voor stel was sterke twijfel diat de Indone siërs de veiligheid van de geïnterneer den wanneer deze eenmaal uit de kam pen zouden zijn vrijgelaten, ktfhnen ga randeeren. Pe Britsclie nationale Unie van fabrikan ten heeft zich tegen de nationalisatie der Britsehe staal- en ijzerindustrie verklaard. De Italiaansche politie heeft een clan- destienen fascistischen zender in beslag ge nomen en den leider, een bekend fascist, ge arresteerd. De heer en mevr. Johs. Bronsgeestden Hengst, ge ven met dankbaarheid en blijdschap kentiis van de geboorte van hun zoon JACOBUS JOHANNES WINSTON VICTOR Velsen, 24 Mei 1946. Driehuizerkerkweg 7. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders HENDRIK GUTTER den 2en Juni den dag te herdenken dat ze vóór 25 jaar in den echt werden verbon den. Dat ze nog lang ge spaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare kinderen TRUUS GERARD JO en ARIE IJmuiden, Pres. Steynstr. 17C Architecten, Aannemers, etc. voor Uw lichtdrukken en typewerk zorgt de Kennemer Licht druk- en copieerinrichting. Velsen-Noord: Duinvlietstr. 128; Beverwijk: Zeestraat 53. Volop Goedkoope GROENTEN Mooie Witte Boonen Cïtroenboonen Gele Boonen Capucijners Grauwe Erwten enz. enz. ALS ZE 'T GAS RUIKEN ZIJN ZE GAAR! Geen „Neen" te koop. Kennemerlaan 27 IJmuiden Gevraagd NET MEISJE. Aanb. Mevr. Heere. Hotel Augusta, IJmuiden. RUILEN groot huis IJmui den voor kleinere woning omg. Watertoren. Annastr. 32 Nieuwe COCOSLOOPER 5.40 M. lang 92 c.M. br., v. o. kwaliteit ruilen voor trap- looper. Adr. Sirenestraat 1. RUILEN 1 stel nieuwe madras gordijnen voor la kens, sloopen of theedoeken en pr. bruine pumps blok- hak m. 41. voor zwarte, of een lap gebloemde zomer stof Wijk a. Zeeërweg 106, IJmuiden. Aan de Anti-Rev. Kiezers en Kiezeressen Wij verzoeken de adressen van Zieken. Invaliden en Ouden van Dagen die a.s. Woensdag per auto naai- de stembus moeten gebracht worden, we dei* op te geven bij H. HOMBURG, Kennemerlaan 11G en A. DE JONG, Edisonstraat 7. PASSAGIERSDIENST VELSEN-AMSTERDAM v.v. Van S t/m 11 Juni en dagelijks van 13 Juli af tot nadere a ank ond ig ingi: Van Velsen (Noord) 9.3018.45 uur Van Amsterdam S.0017.15 uur Vraagt inlichtingen aan de kantoren. Stemt lijst BAKHUIZEN VAN DEN BRINK ^Partij van de Vrijheidj Waarom stem ik Daarom stem ik C.H.! DéL&rom stem ik Woensdag: Omdat: De Ohrist.-Hist. Unie stelt: Boven het ieder-voor-zïch: het allen voor allen! Boven den Staat: Het Woord! Tegen de revolutie: Het Evangelie! Mr. Dr. J. VAN BRUGGEN, no. 1 van lijst 7 Zijn op komst Volvette Goudsche Boeren Edammer Boeren Leiösche enz. enz. Groote sorteering Versnaperingen VERMICELLI Keuze kwaliteit op al uw bonnen. Geen „Neen" te koop. BEIDER BELANG Kennemerlaan 27 IJmuidca WONINGRUIL. Wie ruilt woning in IJm., Wilheimina- kade 49 voor woning in Oud. Velsen, IJm. O. of Drieh.? TE RUILEN cassette Wel- lo tafelzilver, 53 deelig voor radio of damesfiets. Edison- str. 47. WIE WIL bovenwoning Julianakade ruilen voor be nedenhuis, liefst omg. Ken nemerlaan. Julianakade 16rd. Belast, ambtenaar zoekt PENSION tegen 1 Juni. Br m. prijsopg. Terrasweg 44. Te koop agb. HERDERS HOND, oud 7 mnd. Te be vragen bur. blad. Te koop mod. RADIO TOESTEL. Tuindershofje 11. IJm. O. Te koop 4-d. KONIJNEN HOK; bontje voor mantel pak; rolschuier. Ger. Dou- straat 34 TOONBANKVITRINE te koop. Bakkerij „De Hoop", Zeeweg 18.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 4