Belangengemeenschap Schoonenberg VELSEN Heroprichting „Oude S.D.A.P." in Velsen Naar wij vernemen, bestaat in onze ge meente het voornemen, te komen tot de heroprichting der „Oude S.D.A.P. Men is van plan, zoo mogelijk nog deel te nemen aan de aanstaande raadsverkie zing. Verder wordt nog gemeld, dat in de kringen van degenen, die zich met deze heroprichting bezighouden, het initiatief is genomen in deze gemeente te geraken tot de vorming van een „socialistische concentratie", waarbij gedacht wordt aan het uitkomen van een gemeenschappelijke lijst van de Partij van den Arbeid, de C. P. N. en de partijlooze socialisten. Een voorstel in dezen zin is reeds gericht tot het Federatiebestuur van de Partij van den Arbeid en de C.P.N. Cafébezoek na 6 uur verboden Voor meisjes beneden 18 jaar Voor een ieder is van heden af gedu rende drie maanden op de secretarie dezer gemeente, ter lezing nedergelegd een bij besluit van Burgemeester en wethouders van 25 April 1946 vastgestelde Verordening tot aanvulling der Algemeene Politiever ordening der gemeente Velsen met een nieuw artikel (art. "33), waarbij het aan een vrouwelijke minderjarige beneden den leeftijd van 18 jaren, die van Nederland- sche nationaliteit is, verboden is zich na 6 uur des namiddags als bezoekster te be vinden in een tapperij, tenzij zij vergezeld is van een meerderjarige en tevens voor zien is van een schriftelijke toestemming van dengene, die de ouderlijke macht of de voogdij over haar uitoefent, om zich aldaar met die(n) met name genoemde(n) meerderjarige op te houden, dan wel in gezelschap is van tenminste één harer ouders of haren voogd. De tapper is verplicht zorg te dragen, dat geen vrouwelijke persoon in strijd met het hiervoren bepaalde in zijn tapperij wordt toegelaten of vertoeft. Bovenvermelde verordening treedt in werking op den derden dag na dien dezer afkondiging. Voorwaardelijke Hinderwet-vergunningen Bij besluit van Burgemeester en wet houders der gemeente Velsen van 31 Mei 1946 zijn voorwaardelijke vergunningen verleend aan M. Overdorp, Tusschenbeeks weg no. 7 te IJmuiden-Oost, tot het uit breiden van de auto-reparatiewerkplaats in het perceel gelegen aan den Tusschen- beeksweg no. 7 te IJmuiden-Oost; aan de N.V. Bataafsche Import Mij. Ver koopkantoor van „Koninklijke Shell" Pro ducten, Wassenaarscheweg 80 Je 's-Gra- venhage, tot het oprichten van een ben zinepomp-installatie op het perceel Garage Mijnenveegdienst, Haringkade te IJmui- den; aan de firma P. Roodnat en Zonen, Edisonplein 3 te IJmuiden, tot het uitbrei den van de scheepstimmermanswerkplaats in het perceel, gelegen aan de Industrie straat no. 7 te IJmuiden. Geen contact met Duitsche militairen Voor een ieder is van heden af geduren- de drie maanden op de secretarie dezer gemeente ter lezing nedergelegd een bij besluit van burgemeester en wethouders dezer gemeente van 30 April 1946 vastge stelde Verordening betreffende het betre den van wegen te IJmuiden. Ingevolge de bepalingen dezer verorde ning is het een ieder verboden, buiten noodzaak stil te staan of zich op te hou den op gedeelten van openbare wegen of andere voor het publiek toegankelijke plaatsen, gelegen binnen een afstand van 50 Meter van terreinen, gebouwen, sche pen of andere objecten, waarop of waarin zich Duitsche militairen bevinden. Voorts is het aan een ieder, aan wien hiertoe niet door het bevoegd gezag ver gunning is verleend, verboden op den openbaren weg of op andere voor het publiek toegankelijke plaatsen op eeniger- lei wijze zich in verbinding te stellen met, of te trachten door daden, gebaren of an derszins de aandacht te trekken van Duit sche militairen. Bovenvermelde verordening treedt in werking met ingang van den dag na dien dezer afkondiging. Enkhuizen-vaart Onder bovenstaand motto organiseert de Vereeniging Hoogoven Staten voor haar leden en belangstellenden een boottocht naar Enkhuizen. Deze wordt op den 2en Pinksterdag, 10 Juni, gehouden. Hoogoven-Staten heeft voor dezen tocht beslag weten te leggen op de nieuwste boot van de lijn EnkhuizenStavoren, de „Van Hasselt", welke de passagiers op neemt aan den steiger van de „Alkmaar Packet" te Velsen-Noord. Het vertrek is bepaald op 's morgens half zeven. Agenda voor Velsen VRIJDAG 7 JUNI. Bioscoop De Pont: 8 uur: Meisjes achter tralies. Thalia Theater: 7 en 9 uur: Roode Aarde. ZATERDAG 8 JUNI. Bioscoop De Pont: Zie Vrijdag Thalia Theater: Zie Vrijdag. voor het publiek opengesteld Naar wij vernemen, hebben burgemeet ter en wethouders besloten, het onlan<_ door de gemeente aangekochte landgoed „Schoonenberg" voor het publiek open te stellen. Het park is geopend tusschen zonsopgang en zonderondergang. Het is verboden zich buiten de paden te begeven en de in de buitenplaats aanwezige bunkers te be treden. Veertig jaar bij Van Gelder Zonen Dinsdag 11 Juni zal de heer K. Raat den dag herdenken, waarop hij veertig jaar geleden in dienst kwam bij Van Gelder Zonen N.V. Kon. Papierfabrieken. De jubilaris, die reeds als jongen aan het bedrijf kwam, is sedert vele jaren werkzaam in de afdeeling electriciens- werkplaats. Tennis-competitie Zondag 9 Juni speelt Velserbeek 1 thuis tegen Beverwijk 3 en komt uit met de dames mevr. N. Burger, mej. M. Kwak en J. van Splunter, J. v. d. Lans en J. Dalmeyer. Velserbeek 2 speelt uit tegen Beverwijk 4 en komt uit met: de dames mevr. H. Gerssen, mej. L. v. Gelder en G. Burger, P. de Weerdt en G. Gerssen IJMUIDEN SCHEEPSBERICHTEN Aangekomen 5 Juni te Rotterdam: .Hase- wint, Londen; Walenburgh Londen;. Irish Plane (Ier!.) Huelva; Haskerland, Southamp ton. auto's; Hansy, ledig; ICota Inten, Batavia, passagiers; Oleum, olie; Pool Fisher, aard appelen; Poznas, Hellevoetsluis, ledig; Bright Side, terug uit zee. Vertrokken: Bright Side, Londen, ballast; Nato, Bergen, stukgoed; Don, Grangemouth, ballast; Mailand, Oslo, kolen; Trompen- burgh, Londen, stukgoed; Sysla. Havre, le dig: Pan, Horton, kolen; Sverre Nergaard, Antwerpen, ledig; Gouwe, Oscarsham. kolen; Oranje Nassau, Harwich, passagiers;"Batavia, Harwich, passagiers; Blekinge Immingham, ballast; Seattle, Oslo, kolen. 6 Juni aangekomen: Van Ruysdael. Antwer pen, stukgoed; Fulton, Bergen, ledig; Glen, Newcastle, stukgoed; Prinses Margriet, zout; Ceronia, Rosyth, ledig. Aangekomen 5 Juni te IJmuiden: Brajara, Aruba, met 11.500 ton olie. 6 Juni Inviken. Narvik 5823.3 ton erts, (lig plaats Hoogovens). Vertrokken op 5 Juni: Amstelstroom naar Antwerpen. Vertrokken op 6 Juni Barosund naar Rot terdam; Empire Daffodil naar Londen. Een nieuwe DC 4. de PH-TAS. werd door den burgemeester van Schiedam, den lieer Alberts, op Schiphol gedoopt met een i'Ieseh Sehiedaniscbe jenever met den naam „Schiedam". Na de cere monie bood burgemeester Alberts den heer Martin, directeur tan de K.L.M. een i'lesch met liet geestrijke vocht aan. (F) Proeftocht van de sleepboot Witte Zee De nieuwe motorsleepboot Witte Zee van L. Smit Co's Internationale Sleep dienst heeft deze week proefgevaren, zoo meldt het Rotterdamsch Nieuwsblad. De Witte Zee werd in 1941 bij de Werf J. en K. Smit te Kinderdijk in aanbouw gegeven, tegelijk met de Poolzee. Het lag in de bedoeling het afbouwen in een zoo danig tempo te doen geschieden, dat de reederij er na het einde van den oorlog zoo spoedig mogelijk de beschikking over zou hebben. Dit plannetje is echter door de bezetting getorpedeerd, want de onaf- gebouwde sleepboot werd kort na den dollen Dinsdag door de Duitschers van de werf weggehaald en naar Duitschland overgebracht. Kort na de capitulatie heeft men het vaartuig te Hamburg teruggevonden. Het werd zoo spoedig mogelijk naar de werf te Kinderdijk teruggesleept waar het met i spoed werd afgebouwd. De Witte Zee is een sleepboot met een Smit-Man-motor, waarmede een kracht van 1000 PK kan worden ontwikkeld. Het schip is zeer fraai ingericht. Van de tijdens den oorlog in aanbouw gegeven vier motor-zeesleepbooten zijn thans in dienst gesteld de Tyne, de Pool zee en de Witte Zee, terwijl het vierde schip de Javazee in de Oostzee is gezon ken. De vlooi van L. Smit Co's Internatio nale Sleepdienst heeft thans een ver jongingskuur ondergaan. Zij bestaat thans voor het grootste deel uit moderne motor- zeesleepbooten. die een vergelijking met buitenlandsche mededingers glansrijk kan doorstaan. Scheepvaart 6 Juni. Aangekomen: Beara van Aruba, Inviken van Narvik (Hoogovens), Norden van Rotterdam. 6 Juni. Vertrokken: Barosund na R'dam, Empire Daffodil n. Londen, Sirius van Velsen. n. Danzig, Redstar n. Londen, Buil Finch n. Sorehamn, Rapid n. Gra- vesend, Roelf n. Bordeaux, Drake naar Londen, Nottingham n. Southampton. De Naco rijdt op Tweeden Pinksterdag De Naco, die een autobusdienst onder houdt tusschen Haarlem en Alkmaar en Haarlem en IJmuiden zal op den Tweeden Pinksterdag, met uitzondering van eenige zeer vroege ritten, rijden als op werk dagen. De Nieuw-Holland Het ligt in de bedoeling het m.s. „Nieuw Holland" van de K.P.M., dat thans te Amsterdam ligt, omstreeks 15 Juni a.s. met een groot aantal passagiers, van Am sterdam naar Indonesië te laten vertrek ken. Aankomst repatrieeringsschepen Naar ons wordt bericht kunnen de na volgende repatrieeringsschepen, op on- jeveer de onderstaande data te Rotterdam of Amsterdam worden verwacht; „Kota itiroe" 13 Juni, te Rotterdam; „Johan de Witt" 16 Juni, te Amsterdam: „Tegel berg" 18 Juni, te Amsterdam; „Sumatra" 23 Juni, te Amsterdam. Laatstgenoemd motorschip heeft pl.m. 80 passagiers aan boord. Marktbericht van Donderdag De aanvoer bedroeg heden 146.305 kg, vaaronder 15990 kg schol. 79270 kg scnel- •isch, 6435 kg wijting, 2190 kg poontjes, 1100 kg wolf, 1260 kg koolvisch. 4900 kg tarbot en griet, 6165 kg tong, 985 kg roode poon, 2310 kg heilbot enz. De trawlers besomden f 58 767. Verdere besommingen: Motorloggers: KW 25 f 3504, KW 78 f 6710. Kustvisschers: IJM 217 f 24, UK 44 f 148, UK 45 f 243, UK 121 f 76. UK 162 f 848, UK 91 f 451, UK 47 f 47, TX 49 f 950, KW 10 f 514, IJM 27 f 770. in den Vischhandel gevormd Reeds 70 handelaren toegetreden Een voorloopige werkcommïssie be staande uit de heeren J. L. Uitzinger, G. Siewertsen, W. Doevendans, J. Spek, A. Molenaar, J. Krijger, A. Rietdijk en K. Wijnschenk heeft het initiatief genomen tot het vormen van een belangengemeen schap van groothandelaren in zeevisch. Voorloopig zijn reeds 70 groothandelaren toegetreden, die ongeveer de helft van den totalen handel vertegenwoordigen. De bedoeling is, de visch gecombineerd tegen de maximumprijzen over te ne men resp. te koopen wanneer een ver deeling beneden de maximumprijzen ge schiedt en de overgenomen of toegewezen visch voor gemeenschappelijke rekening te verkoopen. In algemeenen zin beoogt de „Belangengemeenschap Vereendgde Vischhandelaren IJmuiden" het beharti gen der belangen van de aangesloten deelnemers. Voor het financieren van de aankoopen enz. moeten de deelnemers een zeker bedrag per toegewezen punt storten of een bankgarantie stellen. De vaste vischknechts van de handelaren- deelnemers, alsmede een aantal personen voor bureau-werkzaamheden gaan over naar de combinatie. Zij blijven in dienst van hun werkgevers, zooals nog steeds het geval is bij de Vakgroep. Aangezien de handelaren unaniem van oordeel zijn, dat de huidige winstmarge niet toereikend is, om de nood zakelijkste onkosten te dekken, acht de voorloopige werkcommissie het alleen mogelijk, om door middel van de combina tie een gunstig resultaat te bereiken. Aan prijsdrukking in den afslag wordt niet gedacht; de voorloopige werkcom missie is er zich van bewust, dat een productieapparaat, in dit geval de ree derij en de opvarenden, loonende visch- prijzen moeten maken om het apparaat in zijn geheel in werking te houden. Een stilliggende vloot geeft geen werk en geen inkomsten. Jubileum bij N.V. „Frigo" De heer R. S. van der Veen, adjunct directeur der N.V. „Frigo", herdacht gisteren den dag dat hij 40 jaar geleden bij dit bedrijf in dienst trad. Vele bloe menmanden sierden de zaal waar de ju bilaris werd gehuldigd. Jhr mr Van Lennep, commissaris der N.V „Frigo" sprak den jubilaris toe namens directie en commissarissen. Hij prees de nauw gezetheid en den ijver van den heer v. d. Veen en bracht hem dank voor de vele diensten die hij het bedrijf beeft bewezen. Spreker besloot met de hoop uit te spre ken dat de heer v. d. Veen nog niet zou weggaan, doch zijn krachten aan he( be drijf zal blijven geven. Hierna overhan digde hij den jubilaris een enveloppe met inhoud, waarvoor de heer v d Veen te zijner tijd de Winkler Prins zou kunnen, koopen, die hij zoo graag wilde hebben. Vervolgens sprak de b'oekhouder, de heer W. F. Serlie, een kort woord namens het personeel. Ook hij releveerde de pret tige samenwerking met den heer v. d. Veen. Na afloop bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Velen uit de visscherij- wereld gaven door hun aanwezigheid blijk van hun belangstelling. Nieuws van Sportver. „Dmuiden" Op Zondag 23 Juni organiseert de Sportvereeniging „IJmuiden" een boot tocht voor de kinderen naar Amsterdam, waar een bezoek zal worden gebracht aan Artis. Noordersluis-wandeltocht De IJmuider Wandelsport Vereeniging „De Kennemer Jagers" heeft voor den Tweeden Pinksterdag weer een Noorder- sluis-Wandeltocht uitgeschreven. waar voor ook nu weer groote belangstelling bestaat. Vele inschrijvingen zijn reeds binnengekomen, zelfs van een wandelclub uit Zuid-Limburg. Er is een fraai par cours uitgezet, dat vooral voor de deel nemers en deelneemsters uit het binnen land vele attracties biedt. De deelneming is opengesteld voor per sonen van 12 tot 16 jaar voor de 15 KM, en voor personen van 16 jaar en ouder voor de 30 en 40 KM. Vertrokken wordt van Café Flora aan den Zeeweg, IJmuiden-Oost. Nadere in lichtingen verschaft de heer H. C. Smit, Zeeweg 314. Driehuis. SANTPOORT VOETBAL. De tusschen de winkeliersvereeniging „De Santhaes" en de supportersver een i- ging „Geel Blauw" gespeelde wedstrijd eindigde in een 52 overwinning voor de „hazen". BEVERWIJK De Avond-Vierdaagsche Evenals in eenige andere steden van ons land, wordt ook in Beverwijk op 19, 20, 21 en 22 Juni de zoogenaamde Avond- Vierdaagsche wandeltocht georganiseerd. Dit is voor de eerste maal, dat Beverwijk de avond-tippelaars te zien krijgt. Wij vernemen, dat voor dit wandelfestijn veel belangstelling is, niet alleen van in- dividueele loopers, maar ook van talrijke veveenigingen, alsmede van groepen mili tairen en politie. Een afzonderlijke groeps- prijs wordt voor groepen van minimum 15 personen beschikbaar gesteld. Op de genoemde dagen van dezen Beverwijk- schen Avond-Vierdaagsche wordt iederen avond een prachtig parcours door de orga nisatoren aangewezen. Op 19 en 20 Juni wordt het polderlandschap „genomen"' en 21 Juni wordt langs Heemskerk aan Duin geloopen en den laatsten dag gaat de wan deling langs Noordzeekanaal, Papierfa briek (Velserbrug), door het park Roos- wijk en over den ouden Wijk aan Zeeër- weg naar Wijk aan Zee en vandaar naar Beverwijk terug. Op de eerste drie avonden wordt 15 K.M. geloopen en Zaterdag 22 Juni 20 K.M. De' start heeft plaats bij het K.S.A-gebouw aan de Peperstraat en de finish is telkens op de Breestraat. Het voornemen bestaat om des avonds tusschen 6 en 7 uur te doen. starten, zoodat de wandelaar(sters) tus schen 9 en 10 uur 's avonds binnen kun nen zijn. Geen Aardbeienmarsch. De traditioneele „aardbeienmarsch", welke op 30 Juni zou plaats vinden en door D.E.M. was voorbereid, gaat dit jaar wegens bijzondere omstandigheden niet door. Nieuwe zitplaatsen op het R.C.H.-terrein? „Haarlem" voert onderhandelingen om voor haar kampioenswedstrijden het aan tak zitplaatsen op het R.C.H.-terrein uit te breiden. Wanneer deze onderhandelingen resultaat hebben, zullen telkens 15.000 per sonen deze wedstrijden kunnen bijwonen. Nieuws uit het buitenland Senator Warrin Austin, republikein, is benoemd tot Amerikaansch vertegenwoordi ger bij de UNO als opvolger van Edward Stettinius. Hij zal pas in Januari in functie treden. De Russische legers in Duitschland, Po len, Oostenrijk, den Balkan en Hongarije omvatten in totaal nog 3 millioen man, dat is de helft minder dan op het tijdstip van. den wapenstilstand, zoo meldt Un. Press. De Ameriltaanschc legerleiding heeft een order uitgevaardigd volgens welke Arneri- kaansche soldalen verboden wordt al te ver trouwelijk om te gaan met Duitsche meisjes. Stalin en de leden der Russische regee ring hebben Woensdag het stoffelijk over schot van Kalinin naar zijn laatste rustplaats gedragen.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 3