Slechts 30 pCt. van den import door export gedekt De nieuwe bonnen Milde Gedachten Avonturen van Wag en Warrel Sport in het Kort Deviezéncontrole voorloopig volstrekt lijdelijk De kern van het deviezenprobleem1 noemde de president van de Nederland- sche Bank. dr. M. W. Holtrop, Woens dag in een persconferentie het niet be schikken over voldoende buitenland - sche betaalmiddelen, d.i. over deviezen. Daarvoor is tijdelijk uitkomst te vin den door of in het buitenland deviezen te leenen, d.i. crediet op te nemen, of eventueel beschikbare buitenlandsche bezittingen te liquideeren, b.v. dus door den verkoop van buitenlandsche eflec- ten. Op den duur zal men echter de te ring naar de nering moeten zetten en zijn aankoop van goederen en gebruik making van diensten moeten beperken tot het bedrag van den mogelijk geble ken verkoop van goederen en der pres tatie van diensten; Vóór den oorlog konden wij ons steeds de weelde van een grootere im- J>ort dan export van goederen veroor- oven. doordat het tekort op de zgn. handelsbalans kon worden goedgemaakt door een overschot op de zgn. diensten- balans. Het is moeilijk van de cijfers van onze handels- en betalingsbalans van 1946 reeds thans een betrouwbare schatting te geven. Aangenomen mag echter wel worden, dat de invoer circa 2000 a 2300 millipen zal bedragen, waar tegenover een export zal staan van ver moedelijk slechts 600 a 700 millioen. De export zal den import derhalve slechts voor ca. 30 procent dekken, tegen een percentage van 74 in 1938. Ter verge lijking diene, dat in het le kwartaal van 1946 de'. Engelsche import voor 69 pro cent, de Belgische voor 52 procent en de Fransche voor 28 procent door ex port werd gedekt. Onze dienstenbalans zal helaas nauwelijks meer een over schot vertoonen. Wel vormen daarin de rente en dividenden op buitenlandsche beleggingen nog steeds een netto bate, dr-ch de scheepvaart levert per saldo nog stëeds een tekort op, evenals het reisverkeer. Een bate geeft daarentegen de internationale drie- hoekshandel. Houden wij dan boxen dien nog rekening met de overheids uitgaven in het buitenland, o.a. die ten behoeve van Indië, dan moet aangeno men worden, dat het tekort op de totale betalingsbalans niet, zooals gewoonlijk, geringer zal zijn dan op de handels balans, maar d-it integendeel nog met een belangrijk bedrag zal overtreffen. Ter dekking van dit tekort staan ons ten dienste: a. de uiterste zuinigheid bij den import: b. de bevordering tot het uiterste van den export: c. het opnemen van buitenlandsche credieten en d. het gedeeltelijk liquideeren van buiten landsche beleggingen Nu ons land letterlijk hongert naar buitenlandsche goederen, «kan de ver deeling der deviezen niet worden over gelaten aan het vrije spel der economi sche kraahten. De vrije economie biedt geen mechanisme, dat de catastrophale evenv/ichtsverstoringen van dit moment op rationeele en maatschappelijk aan vaardbare wijze kan herstellen. Rege lend ingrijpen is derhalve onvermijae- lijk. Daartoe zijn de volgende maat regelen genomen: 1. het afhankelijk maken van den invoer van invoerver gunningen. 2. het afhankelijk maken van aen export van exportvergunnin gen, 3. de onderwerping van het geheele deviezenverkeer aan de controle van de Nederlandsche Bank. De reactie van het publiek op dit complex van maatregelen toont, dat het zich onvoldoende bewust is van den ernst van den toestand, waarin ons Geldig tot en met 22 Juni Bonkaarten KA, KB en KC 606. 331 Algemeen 250 gr. jam, siroop etc. 332 Algemeen 100 gram koffie 333 Algemeen 50 gram cacao 335 Algemeen 250 gram waschpoeder A61 Reserve 1 ei Bonkaarten KF 606 379 125 gram boter Bonkaarten LA, LB en LC-606 A50 Melk 2 liter melk B50 en C50 Melk 3',< liter melk 244 Aardappelen 1 kg aardappelen 245 Aardappelen 200 gram brood Bonkaarten KD en KE 606. 831 Algemeen 250 gr. jam. siroop etc. 832 Algemeen 50 gram cacao 833 Algemeen 250 gram waschpoeder Bonkaarten KG 606 877 BMV 125 gram boter 878 Suiker 400 -gram suiker Bonkaarten LD en LE 606 D50 Melk en E50 Melk 6 liter melk 744 Aardappelen 1 kg. aardappelen Tabakskaarten: 7*32 2 rants, tabaksartikelen V32 en X 32 100 gr. choc, of suikerwerk Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag worden gebruikt, met .uit zondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag mag worden afgeleverd. De bon A 61 voor 1 ei blijft geldig tot en met 6 Juli. De bonnen '878 voor sui ker blijven eveneens geldig tot en met 6 Petroleum an 16 Juni tot 13 Juli zal od de bonnen 334 en 834 algemeen twee "liter petroleum verkrijgbaar zijn. Voorinle- vering van de bonnen is niet toege staan. land verkeert en van de noodzakelijk heid de gegeven voorschriften loyaal na te leven teneinde ons herstelpro gramma te doen slagen. Dit blijkt 1. uit de traagheid in het vervullen van de verplichting tot aanbieding, resp. aan gifte van dollar- en pondenvorde ringen: 2. uit de zeer vele ongerecht vaardigde aanvragen om over aanwe zig dollar en ponden tegoed zelf te mogen beschikken; 3. uit de talrijke min of meer openlijke deviezenover- tredingen, welke door het publiek wor den begaan, zooals de frauduleuze ..ge schenk" zendingen, de „zwarte" bui tenlandsche reizen en de rechtstreeksche deviezensmokkelarij. Deze euvelen kunnen slechts mei succes bestreden worden, wanneer het deviezenrecht in het rechtsbewustzijn -van het publiek doordringt en daarin wordt aanvaard. Daartoe is het besef noodig, dat de deviezéncontrole voor loopig volstrekt onvermijdelijk is en dat zonder deze ons land de voor her tel en wederopbouw allernoodzake lijkste importen niet zal kunnen finan cieren. Directie Wilton-Feijenoord in vrijheid De directeuren en eenige hooge func tionarlssen van de werf .Wilton-Feyenoord" die thans 13 maanden gedetineerd zijn ge weest. zijn op vrije voeten gesteld in af wachting van hun berechting. De hun ten laste gelegde feiten beperken zich tot mede werking aan uitzending van arbeiders naar Duitschland en economische collaboratie, zonder dat gezegd kan worden, dat zij dit deden om bij den vijand in liet gevlij te komen of om orders te verkrijgen. Agent-provocateur gezocht In 1941 werd een groote groep illegale werkers door den Sicherheitsdlenst gear resteerd. Deze groep, .de organisatie „Stij kei", bestond uit militairen, politieman' nen en burgers. Allen zijn overgebracht naar Berlijn waa: in October 1941 voor een „kriegsgericht" een groot proces werd geënsceneerd. Tientallen doodvonnissen zijn toen uitgesproken en ook voltrokken. Door de politieke recherche afdeeling te :s Gravenhage is thans een onderzoek inge steld naar de wijze, waarop het den S. D. mogelijk gemaakt is deze groep in zijn heel in handen te krijgen. Spoedig bleek, dat ook hier weer verraad de oorzaak was. De S. D. maakte bij dit soort werk gebruik van menschen die tegen een maandsalaris van f 200 den titel ont vingen van „Polizei-Angestellte". Zij wis ten vertrouwen te winnen van ondergrond- sche werkers met alle noodlottige gevolgen van dien. Twee personen (Nederlanders) hebben bij het oprollen van de organisatie Stijkel ccn hoofdrol gespeeld. Een van deze mannen, genaamd Van Weezei is reeds 'gearresteerd en heeft een volledige bekentenis afgelegd. Zijn collega is nog voortvluchtig. Thans verzoekt het hoofd van de P. R. A. te 's Gravenhage de opsporing, aanhouding en voorgeleiding van: Wil helmus. Stephanus van Dam, geboren te Doetinchem 26 Augustus 1897, van beroep vischhandelaar, laatst wonende Hofwijckplein 38. te 's Gravenhage. Van Dam was van 1940 tot'3945 werk zaam als „Polizei-Angestellte". Zijn sig nalement luidt: groote forsche figuur, donker type, draagt vermoedelijk een uilenbrll, loopt eenigszins gebogen. Brabantsche vendelzwaaiers naar Haarlem Tijdens de rust van den laatsten competi tie-wedstrijd HaarlemDWS Zondag a s. op het HFC-terrein, zal op het middenveld een demonstratie vendelzwaaien gegeven wor den. Een der oudste gilden uit Noord-Bra bant, ca. 50 man sterk, komt dien clag n.l. naar Haarlem om op deze wijze uitdrukking te geven aaii gevoelens van dankbaarheid voor al hetgeen de inwoners van Kenne- merland voor de zoo zwaar geteisterde ge bieden hebben gedaan. Zoo zal men kennis kunnen nemen van deze typische uiting van het volksleven, door de Brabantsche Schutters Gilden sinds eeuwen in eere gehouden. „Zij had een idee" „Zij had eén idee", waarmee de tooneel- club ..De Retinie" onder regie van den heer Herman Deinum gisteren- hel publiek in den Stadsschouwburg een 'vroolijken avond be zorgd heeft, zweemt bedenkelijk naar het genre, dat men in de winkels van bruiloftsj artikelen kan koopen. Dit genre heeft geen andere functie dan de gasten in after-dinner stemming aan het lachen te houden en aan dezen eisch heeft dit uit het Engelsch ver taalde blijspel rijkelijk voldaan. Het ver schafte zelfs op den koop toe nog een oogen- blik van zeer realistisch geënsceneerde sen satie; en een aardig, door den heer Deinum ontworpen interieur-decor bracht een voor bet oog weldadige omlijsting aan, waarbin nen de spelers onder zijn zorgvuldige leiding alles uit het stuk hebben gehaald wat er bij mogelijkheid uit te halen was. H. G. CANNEG.IETER CRICKET IN ENGELAND Een gemiddelde van 143 Walter Hammond, aanvoerder van Glou cester en van Engeland, heeft Maandag vijfde innings in de competitie gespeeld was eenige weken absent geweest wegens een kwetsuur, maar vierde zijn terugkeer met een 104 tegen Somerset. In vier van zijn 'vijf innings heeft hij centuries gescoord; de vijfde leverde 59 not out op Zijn totaal aantal runs is nu 572 en zijn gemiddelde 143. Zijn jongste century, die vijf zessen en zes'vieren bevatte, scoorde hij in twee uur. Engelands' tweede prominente batsman, Denis Compton (Middlesex) heeft tot dus ver 915 runs gescoord in 17 innings, drie maal not out, gemiddeld 65.39. Tegen Sus sex werd Compton Maandag door James Langridge met den eersten bal. dien hij kreeg, gebowld, maar Robertson (128) en Edrich (109) redden Middlesex en het be reikte een totaal van 317. Brian Valentine, de aanvoerder van Kent die verleden jaar ongeoefend aan de Span- jaardslaan uitkwam in een militair elftal en voor 0 gebowld werd, heeft nu alweer 549 runs in tien innings gemaakt, gemiddeld 54.90. Schaaktoornooi te Zaandam Meestergroep: EuweMuhring !- Ekström—List 10: Znosko BorovskyStoltz 01; Thomas—Szabo Vj'i; Soultanbeieff— Kramer 10; ChristoffelWood 01. Afgebroken partijen: List—Wood 1—0; List —Soultanbeieff V-Vi. Internationale reservegroep a: van Steenis —Vinken l—0, van Scheltinga—Schelfhout 1—0: Henneberke-^v. d..Berg (Leiden) SmakSchoonhoven van Oosterwijk BruynO' Hanlon V6BeenMeyer j'j Damesgroep:' mevr. Klijnmevr. Rooclzant 0l; mevr. 'Jonkersmej. Bannink 0— l. Ronde van Luxemburg De uitslagen in de tweede etappe van de ronde van Luxemburg luiden: 1. Schotte (België) 10 uur 12 min. 40 sec.; 2. Diederich (Luxemburg) zelfde tijd"; 3. Callens (België) zelfde tijd; 4. Clemens (Luxemburg) 10 uur 12 min. 45 sec.; 5. Lambrichs (Nederland) 10 uur 15 min. 42 sec.; 6. Vooren (Nederland) 10 uur 15 min. 47 sec. Seyen, Schellïngerhout en Jansen eindigden in deze etappe respectie velijk op de llde, 14de en 20ste plaats. Haarlemmers dammen in Limburg Het bestuur van .den Limbui'gschen Dam- bond heeft het programma voor de tournee van het hoofdklasse-team der Haarlemsché Damclub door Limburg officieel ais volgt vastgesteld: Gespeeld wordt op 15 Juli te Maastricht tegen de oudste Limburgsclie tlamvereeniging „De Schuivers"; op 16 Juli te Maastricht tegen het M&astriehtsch tien tal; op 17 Juli :e Hoensbroek legen „De Juiste Zet", kampioene van Lintburg 1946; op 10" Juli te Kerk ra de legen het Kerkraadseh tiental; op 19 Juli te Heerlen tegen „Onder Ons" en op 20 Juli te Heerlen tegen het Mijnstreek-tiental. Len groot dammersbal beëindigt de feeste lijkheden. De Haarlemmers vertrekken na een feest avond ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van den Limburgschen Dambond Maan dagmorgen 22 Juli naar de Spaarnestad. Oefenwedstrijd Haarlemsche twaalftallen Wegens den op 6 Juli a.s. te spelen ste llenwedstrijd HaarlemAmsterdam spelen twee Haarlemsche 12-tallen a.s. Zaterdag avond om kwart voor 7 op het terrein van Oosterkwartier een oefenwedstrijd. De opstelling is: A-12-tal: Aanval; Hee- ren: H. Hommers. N. Struykenkamp. Dames: B. Ploóyer-Zandstra, G. Starink, allen Oos terkwartier. Midden; Heeren: A. Vink. K. Kaayk. Dames: Mevr. Kaayk, Mevr. Rip, al len Sport Vereent. Verd.:" Heeren: A. Drog- trop. P. Bakker. Dames: A. Schornagel, D. Luikel, allen OÓsterkwartier. B-12-iaï: Aanval. Heeren: L. Reyns (Haar lem), L. Waage (O'kwartier). Dames: E. Eekhout (Haarlem), T. Brouwer (Onder Ons). Midden; Heeren: Th. Poelgeest, P. Mo lenkamp.. Dames: N. Starink-v. d. Pieter man, T. Poelgeeft-Handgr.aaf, allen Ooster kwartier. Verd.:'Heeren; J. Wals (THB)D. Oudejans (Aurora). Dames: W. Sterk-Com - piet (Animo Ready). R. Muyen (Watervliet) De avond maakt milder dan de mor gen: de ouder wordende mensch wordt meer vergevensgezind. En hij gaat de menschen beter begrijpen. Vroeger zou ik heel boos geworden zijn op den man, die mij bij den trein tracht weg te dringen om zijn plaatsje te bemachtigen. Nu overweeg ik, dat deze man, zijn heele grauwe leven lang, om een plaatsje in de.zon in de rij heeft gestaan. En dat hij alle anderen vóór heeft zien gaan. En dat hij nog in de rij staat. Achteraan. Al maar achteraan. En mag hij dan nu niet dringen öm één zitplaatsje voor twaalf minuten van Amsterdam naar Haarlem? Vroeger had ik kwade woorden ge vonden voor den man, die kwade, nij dige woorden voor mij heeft. Ach neen, laat ik zwijgen. Deze man krijgt nooit anders dan kwade woorden van zijn baas, omdat zijn baas een kwade maag en eén kwade vrouw heeft. En dan mag hij op mij zijn kwaadheid vieren. Dat is menschlievendheid. Vroeger kon ik boos zijn om de snib bigheid van een vrouw tegen wie ik niet snibbig, was. Maar zij heeft een ziek kindje thuis en een zwijgenden man, moe van zijn werk en moe van de zor gen. En zelf zag zij haar droomen van een huisje in groen en bloemen en zon verkeeren tot de werkelijkheid van een grauwe kamer in een grauwe buurt. Zij heeft kringen onder haar oogen. Haar kleine figuur werd slordig en lomp. En hebt ge gezien, dat zij een uur ge huild heeft om dat kindje en dien man eri die grijze straat in den regen? En vroeger waren de vrienden vroo- lijk. En Vroeger scheen de zon over Holland, zelfs als het regende. En vroe ger kostten de aardbeien een kwartje het pond en ge hadt uw huis vol bloe men voor enkele guldens. Nu moogt ge niet kwaad zijn omdat de menschen kwaad zijn. De aardbeien zijn duur. En de bloemen schaarsch. En de vrienden zijn niet vroolijk, om dat de vroolijkheid niet vriendelijk is voor de vrienden. Ik ga nu opzij voor den man, die twaalf minuten zitten wil: bevoor rechte van Amsterdam naar Haarlem, maar daarna weer op zijn eeuwige plaÉits: achter in de rij. En ik tracht vriendelijk te zijn voor den nijdigen man. Laat hij eens een maal geen kwade woorden hooren. Zijn baas, zijn maag en zijn vrouw zijn zuur genoeg. Zes rozen en een bakje aardbeien voor een snibbige vrouw, goede wen- schen voor een ziek kind en een vrien delijke gedachte voor een zwijgenden man. En zeg niet dat de menschen zoo slecht 'geworden zijn. Het land is ziek. En de menschen zijn menschelijk. Wanneer het land hersteld is, staan de huizen vol bloemen. Misschien schuift de man-in-de-rij wel óp. Mis schien wordt de baas wel weer aardig, omdat de vrouw van den baas ook weer aar'dig wordt. Dan zitten wij zpnder te dringen allemaal van Amsterdam naar Haar lem. En misschien wel tot Leiden. En de zon zal schijnen over Holland. Ook wanneer het regent. ELIAS pi 152. „Warrie" fluisterde Wag, als we dien snuiter te 'pakken krijgen, zijn we binnen. En meteen stapte hij den 'koker in. gevolgd door Warrel, die eigenlijk niet goed durfdemaar toch ook niet alleen achter wilde blijven. Hol klonken hun stappen in de donkere ruimte. Vocht droop langs de wanden en een koude wind streek langs hun gezicht. Plotseling: bijna algeheele duisternis. Het gat achter de twee vrienden werd af gesloten,"de luchtstroom, die hen eerst tegemoet woei, zoog hen nu voorwaarts. Sterker en sterker werd de zuiging, zóó dat Warrel niet meer op zijn beenen kon blijten staan en Wag meetrekkend door den koker, dwarrelde. „Hou op!" wilde Wag nog roepen, maar het toas te laat: ook hij had het evenwicht ver loren en getweeën werden ze voort- gezogen met een suizende vaartwie weet waarheen....Z wandelsport. Voor de vierde maal wordt in Haarlem, Beverwijk en tai van an dere plaatsen in het district Noord-Holland door den Noord-Hollandschen Wandelsport bond een Avondvierdaagscne georganiseerd op 19, 20. 21, 22 Juni. De eerste drie dagen wordt telkenmale 15 k.m. gewandeld, den laatsten da'g 20 km. Zondagmiddag om 2 uur zal de traditio- neele trial meet tusschen de veveenlgingen Vlug en Lenig. Haarlem en Hellas (Utrecht) op de Haagsche Sintelbaan aan de Laan van Poot worden gehouden. Recordverbeteringen Bij de te Alkmaar door D.A.W. georgani seerde zwemwedstrijden verbeterde A. Slik ker het Nederlandsöhe record 3 x 100 meter wisselslag in den tijd van 4 min. en 13 sec. Het' oude record stond op naam van C. G. van Aalst met een tijd van 4* min. 18.6 sec. Voorts slaagde Nel van Vliet van de Robben er opnieuw in het record 100 meter school slag te verbeteren. Zij noteerde thans een :ijd van 1 nun. 19.8 sec., hetgeen een verbete- ing van 0.8 sec. is op haar den 24s:tn Maart e Amsterdam gemaakten recordtijd van i nin. 20.6 sec. De Franschman Jany verbeterde te Mar seille het Europeesche record 100 M. borst- :rawl en bracht het op 56.7 sec. De Radio geeft vanavond: HILVERSUM I, 301.5 M. 18.00. '20.00, 23.00 uur Nieuws. AVRO 17.30 The Skymasters. 19.05 Spori- pr aatje. 'IS.20 Cabaret. 20.15 Concertgeb. Ork. 21.35 Melropole-onk. 23.15 Hallo Amerika. - HILVERSUM II, 415.S M. NCRV 18.00 Celesta Ensemble. RNIO 19.«0 Over Stcreoforrie. NCRV 20.05 „Die Jahres- zeiten". 23.00 Avondconcert. AGENDA DONDERDAG 13 JUNI. Groote Kerk: Concert 20 uur. Stadsschouw burg: Spel met het Noodlot, 20 uur. Hotel De Leeuwerik: Lezing maj. v. d. Vecht, 20 uur, Zuiderkapcl: Ds. B. E. J. Bik, 20 uur. Rem brandt: Waltz time. Palace: De verbluffende Mr. Williams. Luxor: De vrijheidsheld. Deze drie: 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: Het lied van de vrijheid, 14. 16.30, 19 en 21.lt uur. Alle bioscopen toegang 14 jaar. VRIJDAG 14 JUNI Stadsschouwburg: Heigo Kolt, 20 uur, •BINNENLAND Nederland zal op de Inlcrnationale Ge- zondheidsconferentie van de Vereenigde Na ties, welke op 19 Juni a.s. le New York gehou den zal worden." verte genwoordigd zijn in den persoon van Dr. C. van den Berg. directeur-ge neraal van de volksge zondheid, die tevens als leider van de Neder landsche delegatie op- tre nt. Dr. Ir. Z. Y. V. D. v. d. Meer is bij K. B, benoemd tot directeur- generaal van de volks-, huisvesting.tevèns belast met de waarneming van het anvbt van. hoofd-in- specteur voor de volks huisvesting. Josef Holzer, de be kende Weensche diri gent. uit vroeger jaren bekend uit de radiopro gramma's. is op 65-jari- gen leeftijd te Hilver sum overleden. Vermiste Nederlan ders in Rusland ztillen worden opgespoord door een centraal inlichtin gen-bureau van het Ne derlandsche Roode Kruis te Moskou. Desbetref fende vragen moeten gericht worden tot het Informatiebureau van het NRK. Benoorden- houlscheweg 7, Den Haag. Een doodelijk onge val deed zich Woens dagmorgen voor op de emplacementen van de Staatsmijn Hendrik, waar een stuk sleen door een vloer sloeg en een 48-jarigen houwer meesleurde. Friesland heeft Woensdag een uit 11 personen bestaand Roode Kruis-team naar Indië gezonden. De kos ten worden gedekt door gelden, die i.n deze pro vincie zijn ingezameld •voor hulpverleening aan Indië. Op voorstel van cle KLM zal het Europee sche nachtluchtpostver- keer met ingang van 1 Juli in eere hersteld worden. Schiphol zal bij dit verkeer een zeer be langrijke plaats inne- In de Woensdag te Leiden gehouden jaar- \ergadering van de Maatschappij der Neder landsche Letterkunde zijn o.m. tot gewone le den benoemd Jkvr. Dr. H. A. L. Quarles van Ufford en de»lieeren Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, dr. P. H. Sehröder, Jhr. W. Sand- berg, Dr. J. C. J. Bie- rens de Haan, dr. P. J. Bouman. Jhr. Ir. Six van Hiïlegom en J. A. Bierens de Haan.- BUITENLAND Sir Malcolm Camp bell, de zestigjarige „snelheidsduivel" zal dit jaar met een turbine- raceboot een aanval doen op het wereld record. Engeland heéfl Ame rika hulp verzocht bij de handhaving der orde in Palestina wanneer daar 100.000 Joden zullen worden toegelaten. De Groot-Moefi van Jeruzalem is waarschijn lijk in Syrië: de seere- laris van de Arabische Liga verklaarde dat hij „veilig" was. In Triest beslaat groote vrees bnder de Italiaansche bevolking voor een inval der Joe goslavische troepen, die algemeen op 15 Juni verwacht wordt. on danks de geallieerde ge ruststellingen. Haarlem en Omstreken Jeugdkampen voor jongens en meisjes, die geen lid zijn van een of andere Jeugdorganisatie zullen georganiseerd worden door den Her vormden Jeugdraad in samenwerking met de Vereéniging van Vrijzin nig Hervormden. Mr. Th. H. M. VCr- spyck ie Bioemendaal is benoemd tot bestuurs lid van het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten. Ds. C. Meyer te Zuilichem heett aange nomen het beroep als predikant bij de Gere formeerde Kerk van Be verwijk. Een vierjarig kind In de Havikstraat (Haar lem Noord) speelde in bed met lucifers met het gevolg dat eenige de kens en een bedstel een prooi der vlammen werd.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2