De logger Java maakte een recordreis Visscherij-Snufjes Na een reis van tien dagen was Vrij dagmorgen aan de markt de motorlog- ger Java KW 159. Dit is de grootste en modernste logger van de Katwijksehe vloot en doet niet onder voor een motor- trawler als de Dirkje. De vangst was een record, want deze bestond uit niet .minder dan 1000 manden visch, hoofd zakelijk bestaande uit schelvïsch en schol. De lossing geschiedde door twee Een goede dag voor V.Z.V. Donderdag jl. moesten van de vijf zeventallen, welke de V.Z.V. dezen zo mer laat spelen, vier zeventallen te wa ter. En van de acht te behalen punten v elden er zeven thuis gebracht. Het eene verliespunt werd geboekt door het tweede dames-zevental, maar toch was dat een deels een meevaller, omdat op een nederlaag was gerekend. Het spel was inderdaad nog geen openbaring, maar dat de achterhoede zich zoo wist te weren, dat niet eenmaal het doel werd doorboord, is toch zeker een fele- citatie waard. Mej. de Bie in ihet doel was tevens een hoop voor later. Zij weerde zich lang niet slecht. Het derde heeren-zevental wist na een matig begin den strijd in zijn voor deel te beslissen. In de achterhoede was het een verbetering, dat Zwemmer mid den ging spelen. Schaohtsohabel kon hierdoor naar voren gaan en dat be tee llende daar ook winst. Schul, een In disch gerepatrieerde, had last van het koude water en kon den wedstrijd niet uitspelen. Toch kon men zien dat hij het spel kende. De Jager deed het ook niet slecht. De strijd werd tenslotte met 31 gewonnen en de eerste punten zijn binnen. Schreven wij van het eerste zevental de vorige maal, dat zij hard moesten trainen, wij willen dat nogmaals doen. Niet omdat het vertoonde nu zoo heel slecht was, maar omdat vooral in het begin de Velsenaren aan snelheid te kort kwamen. Dat de rust met 11 in ging was te wijten aan net feit, dat de voorhoede geen gelegenheid kreeg om haar gewone spel te ontplooien. En dat zulks na de rust beter ging was alleen maar de zwakte van de tegenpartij, die in de eerste helft te veel van haar krachten had gevergd. Nu konden som mige V.Z.V.'ers die over meer „lucht" beschikten zich los maken en dat bracht doelpunten mee. Het eerste doelpunt van C. Visman was een bal. die geheel van achter werd geplaatst toen hij even vrij lag. Overigens was deze kans goed benut. Dat Wevers er toch neg heel wat van kan, liet hij dezen avond weer zien en er zal geen supporter 2ijri. die durft te zeggen dat V.Z.V. geen goeden doel- verdediger heeft. De strijd werd ten slotte met 52 gewonnen en met 2 ge speeld en 2 gewonnen wedstrijden gaan <«2e jongens aan het hoofd van de rang lijst. Van de 5 doelpunten was vooral hei laatste van Swier het noemen waard. Tenslotte wisten de dames van het eerste zevental in Haarlem een over winning te behalen op H.V.G.B. 1. De uitslag 31 en het feit dat V.Z.V. voort durend in den aanval was, geeft ons goede hoop. Een goed begin Donderdag was van zijn eerste reis binnen de nieuwe motonkotter IJM 52. met een vangst van 200 manden, hoofd zakelijk schol. De lossing geschiedde overeenkomstig de losregeling voor de trawlers. Deze eerste reis bracht f 5466 op. Weer Zweedsche kotters binnen Vrijdagmorgen waren weer twee Zweedsche kotters aan den afslag, met 'besommingen van resp. f 4760 en f 4500. De v:.9oh van deze schepen is geheel be stemd. voor binnenlandsche consumptie. E?n nieuwe waterschout Bij K.13. is. met ingang van 22 Mei 1946, benoemd tot waterschout te IJmuiden W. G. Meijboom, secretaris van het Centraal Atiministratiebureau van de Reedersver- ocniging te IJmuiden. Afhalen distributiebescheiden De bewoners van IJmuiden, Velsen (dorp) en Driehuis moeten him distri butiebonnen halen op Maandag 24 Juni de letters M t/m O en op Dinsdag 25 Juni de letters P t/m R. Stormvogels Stormvogels maakt 29 en 30 Juni een uitstapje naar Hoensbroek, alwaar een wedstrijd wordt gespeeld tegen de ver- Ceniging van dien naam. Naar we vernemen, zullen er binnenkort pogingen worden aangewend om de sup portersvereniging van „Stormvogels" weer nieuw leven in te blazen. Agenda voor Velsen ZATERDAG 22 JUNI. Bioscoop De Pont: 2 en 4.30: De kin- aeren van kapitein Grant. 8 uur: De smokkelaars van El Rio; Tarzan en de ■groene godin. Thalia-theater: 7 en 9 uur: The Lam- oeth Walk. ZONDAG 23 JU NL Bioscoop De Pont: 2.30, 5 en 8 uur: De smokkelaars van El Rio; Tarzan en de groc-ne godin. Thalia-theater: 2.30. 4-30, 7 en 9 uux: Tne Lambeth Walk. ploegen, ook een unicum voor een log ger. De geheele vangst werd tegen de maximumprijzen "afgenomen, waardoor ook de besomming een record werd, na melijk f 15000. Jubilarissen bij de Hoogovens Bij de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V., wei-den jongstleden Woensdag de heer M. Paardekooper, storingsmonteur van de Electro-Techmïsche Afdeeling en de heer F. Postma smid bij de Centrale Werkplaatsen geh-uldigd., ter gelegen heid van hun vijf-en-twintigjarig jubi leum. De heer Paardekooper werd in de electrotechnïsche werkplaats en de heer Postma in de centrale werkplaats be jubeld in tegenwoordigheid van hunne eehtgenooten en kinderen. Bij beide gelegenheden trad Ir. F. W. E. Spies, de bedrijfsdirecteur, namens de directie als feestredenaar op en over handigde de gebruikelijke enveloppen. De heer Paardekooper werd vervol gens toegesproken door Ir. Michielsen onder aanbieding van het gedenkbord en het vereerend getuigschrift van de maatschappij. Vervolgens hield Ir. van Ees, chef van de Electrotecihnische werkplaatsen een hartelijke rede, doorspekt met oude herinneringen en hij bood de geschenken van de afdeeling aan, waartoe ook ve len daar buiten, hadden bijgedragen. De heer A. van Buitene getuigde van de vriendschap en waardeering van de kameraden van den heer Paardekooper, die na afloop dank zei voor alle bewij zen van medeleven. De heer Postma ontving de geschen ken van de maatschappij uit handen van Ir. P. P. van Beek, chef van de Centrale werkplaatsen. De heer W. Barg, collega van den jubilaris en voorzitter- van het huldi gingscomité, hield een geestige toespraak en deed zijn speech vergezeld gaan van tal van geschenken. De heer Demmers herdacht de oude jaren uit den tijd van den opbouw waar na nog de heer van Houten zijn waar deering uitsprak. VELSEN BIOSCOPEN THALIA THEATER. The Lambeth Walk. Een aardige klucht ligt aan deze film uil het hartje van Loudens prole- tariërswijk ten grondslag en met de be kende melodie heeft de componist Noel Gay de wereld veroverd. Bill Snibson, vertolkt door Lupino Lane, komt in een prachtig kasteel terecht in plaats van in een cel, waarin hij vreesde terecht te zullen komen en hij wordt, schooier als hij is, zoomaar tot erfgenaam van een graaf gebombardeerd. ALs hij op een te zijner eere op he: kasteel gegeven feest zijn vrienden uit Lambeth en ook zijn vriendinnetje Sally en met hen allen de Lambeth Walk introduceert is het lieve leven aan den gang. De stroefste lach spieren van den stroefsten bezoeker ko men los; lachsalvo's zijn niet van de lucht. Als lachen inderdaad gezond is, zullen de doktoren van IJmuiden en om streken het den eersten tijd ongetwijfeld erg slap krijgen. BIOSCOOP DE PONT. Deze week een programma voor sensatieliefhebbers. In „Tarzan en de Groene Godin" beleeft Tarzan weer een van zijn triomfen, dit maal in de oerwouden van Guatemala. Hij slingert zich van boom tot boom, ver slaat poema's, en vecht met mannenmoed tegen een overmticht van inboorlingen. Dit alles, om in het bezit te komen van de Groene Godin, een afgodsbeeld waar in zich een formule bevindt voor een bij zonder explosieve stof. Na veel slinger en vechtpartijen en een hevigen storm op zee, komt hij natuurlijk toch als over winnaar uit den slag. Vrijwillig vernie tigt hij dan de formule, die een verschrik kelijke vernietiging der menschheid ten gevolge kon hebben. Als voorfilm wordt vertoond „De smok kelaars van El Rio", eerx super-knokfilm met wilde achtervolgingen. De Kennemers naar Leerdam De Kennemers zijn in de promotie-de- gradatie-eompetitie niet slecht gestart door op Allen Weerbaar uit Bussum 2 kostbare punten in de wacht te sleepen. Dat zal den Wijker burgers moet geven' Morgen trekken zij naar Leerdam om daar de club van dien naam partij te geven. Leerdam schijnt, zijn onze infor maties juist, over een pittig elftal te be schikken, 2O0dat de Wijkers er goed aan zullen doèn van stonde af aan alle zeilen bij te zetten. Voor deze zelfde competitie ontmoeten elkaar ook de twee Bussumsche 3de Was sers, Allen Weerbaar en BFC, welke laatste club liet kampioenschap harer afdeeling behaalde na een beslissingswed. strijd met Donar (Hilversum), welken zij met 10 (na verlenging) won. Kennemers 2 moeten morgen haar re- HRcf 't'assesSc^aP verdedigen tegen DE PLANTSOENDIENST KLOPTE O.W. Een elftal, gevormd door personeel van den Plantsoendienst, klopte Woensdag j.l. een elftal van Openbare Werken met 53. Ouderavond Hervormde Kleuterschool Voor de kleuterschool van de School- vereeniging „Uw Koninkrijk Kome" te VeLsen-Noord werd in het gymnastiek lokaal van de school voor Chr. Volkson derwijs aan de Van Langeveidstraat een ouderavond gehouden, die volkomen aan zijn doel heeft beantwoord. Deze ouderavond kon worden be schouwd als een openbare les, niet alleen voor de kleinen, maar ook voor de ouders. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer Chr. G. Holling verwelkomde de aanwezige ouders, waarna, geheel in den stijl van dezen avond, uit den Kinder bijbel van Van der Hulst werd gelezen. Mej. A. Markerink, hoofd van de kleu terschool, nam vervolgens de leiding over en liet de ouders, evenals de kleinen, van papier een vliegtuig vervaardigen, waar bij alle Fröbelarbeid als vouwen, knippen en. plakken te pas kwam, wat de tijdelijke leerlingen veel genoegen deed. Een gezellige pauze, waarin thee, koek en zelfs sigaretten de stemming verhoog den, werd gevolgd door een les in ver schillende spelen, waarin de ouders voor de uitvoering zorgden. Groote hilariteit veroorzaakte het kabouterspel „Rompie de pompie", het vermaarde spel „de Mos selman" en „Kat en Muis". Al met al kon de voorzitter zijn voldoening uit spreken over het slagen van dezen kleu terschool-ouderavond, welke eerst laat afgeloopen was. Burgerlijke Stand Geboren: D. de Koning, d., Snelliusstr. 3, IJmuiden; G. Rensen, z., Platvoetstraat 21, Santpoort; C. J. Nijman, d., Iepenstr. 28, IJmuiden O.; J. Holfakker, z., Hoofd straat 23 rd., Santpoort; Chr. J. v. d. Swan, d„ Eschdoornstraat 29, IJmuiden O.; C. den Hollander, d., Kerkerinklaan 42, Santpoort; S. Schoone, d., Zeeweg 219, IJmuiden O.; KI. Schokens, z., Ker kerinklaan 58, Santpoort; N. J. Klaver, d., Feithlaan 8, Driehuis; W. Huijzer, z., Sparrenstraat 29, IJmuiden O.: A. Broek- meulen, d„ Hoofdstraat 37, Santpoort; L. J. J. Nobels, z., Zeeweg 161, IJmuiden O.; R. B. J. Nieuwenhuis, z., Hoofdstraat 50, Santpoort; G. Visser, d., Voorplaats 21, Santpoort; T. J. Dekker, z., van Wasse- naerstraat 44, IJmuiden O.; A. Bakker, z.. Narcissenstraat 26, Santpoort; J. Luit jes, d., Frans Naereboutstraat 34, IJmui den O.; G. A. Spanjaard, d., Terrasweg 8, Santpoort: L. F. Herinevanger, z., Zee weg 405, Driehuis. Overleden: G. Verstappen, 68 j., ongeh., Willemsbeekweg 12, IJmuiden O.; A. C. Mandersloot, 71 j., weduwe van G. Schou ten, Driehuizerkerkweg 43, Driehuis; H. v. d. Wiele, 57 j., echtg.e. v. N. C. Koop, Oosterduinweg 30, IJmuiden O.; Chr. v. Heijst, 69 j.. echtgen.e. v. J. M. M. E. v. Leeuwen, Meervlietstraat 36, Velsen. Ondertrouwd: J. Rens, Trompstr. 185, IJmuiden O. en ,J. D. Metselaar, Ve'.ser- duinweg 274, IJmuiden O., t.a. Velser- duinweg 274, IJmuiden O.; R. J. Bakker nes, Alex. Bellstraat 51. IJmuiden en C. G. Schol, Cypressenstr. 25, IJmuiden O., :.a. Alex. Bellstraat 51, IJmuiden; A. van den Broek, 's-Gravenhage. Beeklaan 170 en W. Sluimer, de Roemerstraat 10, IJmui den, t.a. 's-Gravenhage, Valkenboschka- de i40; J. Sierink, Pastoorsstraat 1, Sant poort en L. de Veen, Pastoorsstraat 1, Santpoort, t.a. Pastoorsstraat 1, Santpoort; J. W. Donker. Haarlem, Lange Heeren straat 12 en A. M. W. Smits, Kluijskens- laan 31, Santpoort, t.a. Kluijskenslaan 31, Santpoort; J. Wittebrood, Wijkerstr.weg 166, Velsen N. en M. J. E. van Veghel, Wijkerstraatweg 166, Velsen N., t.a. Wij- kerstraatweg 166, Velsen N.; L. Venus, Terrasweg 37, Santpoort en J. M. van Eif, Terrasweg 37, Santpoort, t.a. Terras weg 37, Santpoort; J. A. Melis, 2e Tor- ricellidwarsstraat 9, IJmuiden en J. Kra mer, 2e Torricellidwarsstraat 9, IJmui den, t.a. 2e Torricellidwarsstraat 9, IJmuiden; J. Hormans, B. Rambonnet- laan 40, IJmuiden en A. de Bruijn, v. d. Helststraat 1, IJmuiden O., t.a. Rambon- netlaan 40, IJmuiden; A. Schreuder, Groeneweg 35, IJmuiden O. en C. Dekker, Berkenstraat 30, IJmuiden O., t.a. Berken- straat. 30, IJmuiden O.; A. Gravemaker, Wüstelaan 22, IJmuiden O. en E. A. Dijkhuizen, Annastraat 28, IJmuiden, t.a. Lijsterlaan 22, IJmuiden O.; J. Böhm, Princestraat 36, Velsen N. eni E. v. d. Linde, van Speijkstraat 19, IJmuiden O.; R. Zoet, Beverwijk, Iepenlaan 13 en M. J. Schipper. Corverslaon 105, Velsen N., t. a. Corverslaan 105, Velsen N.; D. Meen- horst, W. de Zwijgerlaan 35, Santpoort en A- Riem, 's-Gravenhage, lev. d. Bosch- straat 209a, t.a. W. de Zwijgerlaan 35, Santpoort; I. van der Linde, Walraven- straat 16, Velsen N. en A. de Vries, Be verwijk, Vondellaan 15: L. KorEdon. Be verwijk, K. Delfsweg 68, en J. Beekman, P. Heinstraat 78, IJmuiden O., t.a. Be verwijk, K. Delfsweg 68. Getrouwd: M. L. Klinge en G. E. M. Kroone, Acaciastraat 40, IJmuiden O.; C. J. Knijn en M. Groen, Eendrachtstraat 11, Wormer; P. J. Booij en C. M. Zwa nenburg, Hofdijklaan 92, Driehuis; J. H. Pot en C. Hofland, Amsterdamstraat 31, Haarlem: J. van Wijk en T. Blom, D. Domastraat 109, Zaandam; W. Prins en A. te Strake, J. P. Coenstraat 1, IJmuiden; G. C. Wilmink en C. H. Giesberts. de Ruijterstraat 64, IJmuiden O.: C. Malers en A. W. Müller, Zeeweg 291, IJmuiden O. Inbraak Bij de familie P. aan de Burgemees ter Rambonnetlaan is, tijdens afwezig heid der bewoners ingebroken. Alles werd overhoop gehaald, maar veel wordt er niet vermist. De bezoekers stelden zich tevreden met een klok en wat kinderkleertjes. - CDLXXXX. Er is bezig iets te veranderen in de vischhal: als je 's morgens zoo eens om je heen kijkt, is dat duidelijk merk baar. Het lijkt nu al, of er een andere sfeer is, nu ei- wat meer individueel wordt gewerkt. De vischkoopers, die tot nu toe, dat wil zeggen tijdens de samen werking, in hoofdzaak contrólewerk deden, steken zelf de handen uit de mouwen, ze werken weer meer met hun eigen personeel, ze pakken de visch weer in kisten met hun eigen naam er op, kortom, het begint weer wat op den ouden tijd te gelijken, ook al is de visch nog niet vrij. Ais ik me niet verbis hebben we nu drie soorten van handeïs- instanties. Daar is in de eerste plaats nog de Vakgroep, die zich met den ex port bemoeit, dan is er de Belangenge meenschap, waarin zich ongeveer 70 procent van de handelaren vereenigd hebben en dan zijn er de zelfstandigen, die echter ook al weer bij elkaar zijn gekomen, waaronder er althans kleine combinaties zijtn gevormd, die een vrij willige samenwerking zijn aangegaan. Maai* ondanks dat er nog veel geregle menteerd is, komt toch de individuali teit meer naar voren en zijn we deze week tooh weer een stap vooruit ge gaan in de goede richting. Een handicap vormen nog altijd de minder gunstige vervoergelegeraheden. Nu het spoor geen visch meer als stuk goed verzendt, moeten alle stuikgoed- zendingen, d.w.z. datgene, dat als stuk goed verzonden zou kunnen worden, per vrachtauto naar de plaatsen van bestemming worden gebracht. Een ze kere samenwerking ten aanzien van het vervoer, vooral tusschen de sterren van mindere grbotte, lean dus ndet gemist worden. Anders worden de vrachtkosten veel te hoog en zouden bestellingen naar de veraf gelegen plaatsen niet uitge voerd kunnen worden. Er is over het algemeen veel vraag naar visch en zelfs uit België, waar den laatsten tijd een overvloed was, komen weer bestellingen binnen. Het wachten is nu op Frankrijk, dat onze volgende buitenlamdsche afnemer is, maar waar mee de zaak nog niet voor elkaar schijnt te zijn. alhoewel er al zekere voorbe reidende maatregelen zijn getroffen en inleidende besprekingen gehouden. Met onze maatjesharing gaat het niet naar wensch; de kranten hébben hier over al heel wat geschreven en zoodoen de behoef ik er niet veel meer over te vertellen. Er schijnt een soort van stille actie gevoerd te worden door grossiers en détaillisten om de haring uit de cir culatie te houden; het is zoo iets als lijdelijk verzet en dit heeft tot gevolg, dat de burgerij thans op een houtje kan "bijten in plaats van de tanden in een lekkere vebte haring te kunnen zetten. Deze extra aanvulling van ons vetrant- soen wordt ons dus voorloopig onthou- den. Daar volgt natuurlijk een donder slag op. want minister Mansholt laat het er vast niet bij zitten. Er wordt al gesproken over distributie door de over heid. PIETERMAN. SANTPOORT Landdag Morgenmiddag wordt door de classis Haarlem der Geref. Kerk in het Rijkens- park een evangelisatie-landdag gehouden. De voormalige predikant der Ger. Kerk alhier, ds. W. G. Harrestein, zal o.m. als spreker optreden. Politie-elftal in actie Dinsdag a.s. ontmoeten de Velsensche politie-kampioenen hun VJaardingsche collega's op het Velsen-terrein. Winkeliers contra bakkers De Santpoortsche winkeliers hebben het tegen de IJmuider bakkers niet kun nen bolwerken: ze verloren den voetbal wedstrijd met 52. Concert Vox Humana Het gemengde koor „Vox Humana", dat zich Hemelvaartsdag op het concours te Amsterdam zoo kranig weerde, geeft op 29 Juni een concert in „Zomerlust". GOEDE TIJDING VOOR NATUURLIEFHEBBERS. Het fraaie landgoed „Duin en Kruid- berg" is voor hen, die daarvoor een wan- delkaart koopen, weer opengesteld. Fiets kaarten worden nog niet afgegeven. PREDIKBEURTEN ZONDAG 23 JUNI IJMUIDEN. Ned. Iferv. Kerk. Kauaalstr. 10.30: Dr. C. de Beus uit Overveen. 5.30: Ds. J. Bronsgeest, uit Velsen. Goede Herder kerk 10.30: Ds. G. F. Callenbach. Leger des Hells 10.30: Heiliglngsdlenst. 8: Verlossings samenkomst. Oud Kath Kerk 10: H. Dienst Geref. Kerk (art. 31 K.O.) 10 en 5.15: Ds. F. Boonstra. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. A. Zwiep. Vrije Evangelisatie 7.30: J. Se- vensma, uit Amsterdam. Gebouw Willems beekweg 38: 3: K. Rozendaal. uit den Haag. Geref. Kerk, Kanaalstraat- 9. Ds. E. G. v. Teyllngen 3.30: Ds. S. E. Wesbonk, Goede Herderkerk. 9: Ds. S. E. Wesbonk. 3.30: Ds. E. G. van Teylingen. VELSEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. G. W. van Deth, pred.-directeur Klnderaorg. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk en Kapel (ln de Kerk) 10: Ds. J. Bronsgeest. Ned. Herv. Kapel 5: Ds. C. de Ru. Provinc. Zie kenhuis 10.30: Ds. H. J. Visser. Geref. Kerk (Alt. 31 K.O.) 10.30 en 5: Ds. J, Keijzer. BINNENLAND Mr. J. G. van Blom, oud-seeretaris-generaai van het departement van Justitie, is in den leeftijd van 82 jaar te 's Gravenhage overleden. Een nationale ha- vcnraacl is ingesteld, die een tijdelijk karakter zal dragen en tot taak zal hebben, den minis ters van advies te die nen inzake Nederland sche havenproblemen. Voorzitter is mr. W. H. Fockema Andrea te Rotterdam. Het dagblad „De Telex" te 's Gravenhage is samengevoegd met het weer verschijnende dagblad „De Nederlan- der"5. Hoofdredacteur is de heer P. Brynen van Houten, lid van het hoofdbestuur der C.H.U. De Koningin heeft Vrijdag aan boord van den torpedobootjager „Banckert" te Rotter dam posthume onder scheidingen uitgereikt. Vervolgens begaf H. M, zich aan boord van den onderzeebootjager Queen Wilhelmina", die daags tevoren uit Lon den was gearriveerd. De Tweede Kamer zal a.s. Donderdag het wetsontwerp Inzake het Consumentencrediet be handelen. Het verzamelde werk van Herman Gorter zal binnenkort in 7 deelen het jicht zien als de eerste volledige editie van het werk van dezen grooten dichter. BUITENLAND De „luipaardman- tien" in Nigeria (Afrika) oefenen een verschrik kelijke terreur uit on der de bevolking van dit Engelsch mandaat; deze ritueele moordenaars mishandelen en vermin ken hun slachtoffers op afschuwelijke wijze. Hun activiteit is de laat ste jaren sterk toegeno men. Volgens Eisenhower zullen alle Amerikaan- sche troepen uit het Middellandsche-Zeege- bied, Afrika en Oosten rijk worden teruggetrok ken voor het einde van 1947. .De Amerikaansehe legerbegrooting heeft 375 millioen dollar uitge trokken voor de ontwik keling van atoomenergie. De legerbegrooting is ongeveer 14 milliard la ger dan in het voor gaande jaar. De nazi-leider Lie- benau. die wegens zijn activiteit in de onder- grondsche nazibeweging was gearresteerd, is uit het hospitaal te Lune- berg ontsnapt en per auto naar de Russische 2011e ontkomen. De a.toombomproef van Bikini Atol zal op 1 Juli op een nader aan te geven tijdstip plaats hebben; in den loop van Augustus zal een tweede en in 1947 een derde proefneming worden uit gevoerd. Tot voorzitter van de voedsclconferentie te Washington, waar 20 landen vergaderen, is gekozen de lieer L. Pe ters, een Nederlander, die zijn functie aan vaardde met een beroep op Rusland, zich bij de organisatie aan te slui ten. De bevolking van Zweden en Finland wordt verontrust door vliegende bommen die vanuit, de richting van de Baltisehe kust op ge regelde tijden over de beide landen komen. Men neemt aan dat het Russische raketbommen zijn, waarmee proeven worden genomen. Haarlem en Omgeving Jhr. H. van Lennep te Heemstede, is be noemd tot lid van den natonalen havenraad, voor de haven van Am sterdam. De heeren J. Kok, tv. MUhlbaum en J. J. Iloogervorst, leerlingen van de Radiotechnische school te Haarlem zijn geslaagd voor het exa men „Radiotechnicus" van het Ned. Radioge- nootschap te 's Graven hage. Dc Haarlemsche Raatl vergadert Woens dag a.s. Ten bate van de jeugd van het zwaar ge teisterde Putten geven de leerlingen van Anny Bonarsus Zondagmiddag in den Stadsschouwburg te Haarlem een opvoe ring van twee kinder- opcrettes.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2