Fokker steunt op Amerika Nederland en de Buitengewesten Avonturen Sport in het Kort Kort en Bondig Er komen Luchttaxi's en Zakenvliegtuigen „Een Amerikaansche vliegluigenfabriek. de Beech Aircraft Corporation te Wichita. Kansas, is bereid mei de Fokkerfabriek op wellicht vergaande wjjze samen te werken", zoo deelde dc heer J. E. van Tyen. bestuurder van de Fokkerfabrie ken, Maandag op een persconferentie mede. Als eerste uitvloeisel daarvan zullen weidra een flink aantal Nederlandsehe vliegtuigtechnici gelegenheid krijgen ge- ruimen tijd in de Amerikaansche fabriek mede te werken aan net ontwerpen en bouwen van c-en ultramodern vliegtuig- object met straalaandrijving. Zij zullen daardoor een eventueelen achterstand in ervaring, door de oorlogsjaren ontstaan, kunnen inhalen. Het. is niet uitgesloten, dat Beech Air craft in het kapitaal van de Fokkerfa briek of in dat van de nieuwe Neder landsehe combinatie deelneemt. Men stelt zich voor de deviezen-moeilijkheden te ontgaan door betalingen aan Beech te doen geschieden met Fokkeraandeelen. Verder is vérgaande hulp toegezegd bij het verkrijgen van de fabrieksuitrusting uit afgedankte legervoorraden ter ver vanging van de door de Duitschers ge roofde werktuigen en gereedschappen. In de nabije toekomst. De Nederlandsehe regeering heeft door een financieele bijdrage den opbouw van 100 zakenvliegtuigen type Fokker F 25 voor de Frits Diepen Vliegtuigen N.V. mogelijk gemaakt. Het betreft hier 4- pp>--nn~~ een-motorige vliegtuigen. Dan is er het vervoer van passagiers met .uo.ittaxi's. Fokker is hiertoe bezig met het vervaardigen van 8 vierpersoons vliegtuigen voor Frits Diepen Vliegtuigen, welke nog in den loop van dezen zomer in gebruik zullen worden gesteld. Dat dit bij den huidigen verkeersnood in Neder land voor velen een uitkomst zal zijn, behoeft geen betoog. Het is de bedoeling deze taxi-diensten zoo spoedig mogelijk ook tot het buitenland uit te breiden, zoodat dan iedere plaats in West-Europa ,,op verzoek" via den kortsten weg be reikbaar zal zijn. De Spoorwegen doen weer een stap vooruit Betere verbindingen met Noord en Oost. Een nieuwe dienstregeling der Nederland sehe Spoorwegen, ale op 1 Juli Ingaat, zal enkele zeer belangrijke verbeteringen be vatten in de verbinding met het Noorden en Oosten des lands, die niet alleen een groote tijdsbesparing zullen beteekenen. doch eveneens gelegenheid zullen geven de reismogelijkheid uit te breiden. Tot nog toe reden de treinen, die de verbinding onder hielden tusschen Westelijk Nederland (Am sterdamden Haag en Rotterdam) en Twenthe en Groningen, met de snelheid van goederentreinen (dus 60 km. per uur) Met ingang van 1 Juli wordt deze snelheid opgevoerd tot 80 km, dus even snel als de electrische- en Dieseltreinen in het veel benijde Westen. De tijdsbesparing. welke hierdoor wordt verkregen, maakt het tevens mogelijk de avondtreïnen uit het Westen naar Gronin gen en Twenthe en de avondretour-treinen c-en uur later te laten vertrekken. De in de maalindustrie Naar aanleiding van de gerezen moeilijk heden in de maalindustrie, verneemt het A. N P. van bevoegde zijde, dat het col lege 'van rijksbemiddelaars voornemens ls om zijn uitspraak in deze kwestie nog deze week ter kennis van de betrokkenen te brengen EXAMENS. Rijkskweekschool ie Haarlem. Voor het eindexamen zijn geslaagd de heeren: J. H. Triebeis, J. v. d. Veer en D. v. d. Wateren. Deze examens zijn hiermede geëindigd. Kennemer Lyceum te Bloemendaal. Geslaagd; HBS-B afdeeling de dames: J. C, P. Benema, G. Burger. J. M. Koek, A. M. Roos en de heeren; P. G. Bard, P. Borsje, C. W. d' Huy. J. Jansen, H. G. van Kappen, G. W. A. Keislsir. A. KessleiG. M. Kuyck, E. J. Loriaux, A. Pieper, J. F. Rigter, J. F. van Santen, P. van Schaardenburg, J. A. Seg- boer, H Snellen. R. Bettman. L. Bunge. H. Burger, G. V. Kloppenburg. P. C. W. Meulen- hoff. A. Peverelli, O. R. Rombouts, H. T. Spruit, J, Verwey, H. de Vries, J. G. Wie- benga. ftiontessori-afdeeling. Geslaagd: Gymnasium-B: W, H. de Savor- nin Lohmann. Geslaagd: HBS-B de dames: A. J. Staring T. M. Vet en de heeren: J. M. Beek, J. L. Schneider. LIJST VAX PERSOXEX OP JAVA. Aan onze bureaux te Haarlem en IJmuiden ligt lijst no. F 16 ter inzage, vermeldende de namen van personen, die zich in de kampen bij Djember, Bondowoso, Slagen, Poerwakerta, Djocja en Barargan bevinden. ORGELBESPELING IX DE GROOTE KERK. Dinsdag 25 Juni van 20—21 uur 1. Koraal Juga en voorspel. J. Pachelbel; 2. Preludium en Fuga g. kl. t.. D. Buxtehude; 3. Partite diverse sopra, J. S. Bach; 4. Fan tasia, J. S. Bach; 5. Marceau de concert, A. Guilmant. Malino-Conferentie zonder Sumatra De Ministerieele besprekingen in Londen (Van onzen parlementairen redacteur) Van een der ministerieele Engelandvaar ders vernam ik. dat de ministers Van Roven, Van Kleffens. Beel en Drees en de Nederlandsehe ambassadeurs bij de Fransche en Engelsche regeeringen elkaar op Britsehen bodem ontmoetten, louter en alleen, omdat minister Van Kleffens Zondagmiddag weer naar Amerika moest vertrekken. Mijn opmerking, dat men niet iich: bereid zal zijn. een dergelijk argu ment als het juiste te aanvaarden, aan gezien immers de afstand per vliegtuig van Engeland naar Nederland voor min. Van Kleffens een kleinigheid ware ge weest. lokte het ministerieele wederwoord uit, dat het: toch heusch waar was, m dat er nu eenmaal tegen de ongeloovig- heid van het publiek soms geen kruid gewassen is! Ik vernam nog, dat het onderwerp dei- bespreking onder meer de kabinetsfor matie was geweest. Er is dus ook nog wel wat anders aan de orde gekomen, vermoedelijk verschillende actueele in ternationale aangelegenheden, die mede voor Nederland van bijzonder belang zijn. Hiervoor zak dan de aanwezigheid van de beide ambassadeurs van nut geweest zijn. Opmerkingen, die ik nog heden uit den kring van de Partij van den Arbeid ver nam, doen mij vermoeden, dat opneming van jhr. mr. Tjarda van Starkenborgh Staehouwer in het kabinet nog steeds niet licht te verwachten valt. De kustvaart verzet de bakens Nu de Oostzee voor onze kustvaart, door verschillende politieke omstan digheden. zoo goed als verloren is, moeten de dappere kleine schepen zien, elders emplooi te vinden. Een vloot van tien Nederlandsehe kust vaarders stoomt op het oogenblik in de Middellandsche Zee om met Marseille als basis de Zuidelijke wateren en havens af te zoeken naar werk. De „coasters", die reeds zoo vaak den naam van Nederland op maritiem gebied hebben hooggehouden, verwachten in de janden om de Middellandsche Zee veel werk. Nergens immers zijn daar vergun ningen noodig en vooral de vaart op Italië biedt ruime mogelijkheden. Beroeps-moordenaars voor den Raad van Cassatie Maandag deed de Bijz. Raad van Cassatie te s Grsvenhage uitspraak tegen de SS-man- ner. H. Kromhout en p. j. Besteman. Zij stonden terecht wegens deelneming aan een ..S.lbertanne-Aktion". waarbij zij de burge meesters van Asten en Someren hebben ver moord. Door het Bijz. Gerechtshof te 's Hertogen bosch waren beiden tot de doodstraf veroor deeld, maar bij de eerste behandeling van de zaak voor den Raad van Cassatie, achtte de Procureur-fiscaal termen aanwezig om voor leyensiange gevangenisstraf te concludeeren. Bij een nader onderzoek evenwel bleken beide beklaagden niet alleen de bovenge noemde twee burgemeesters, maar ten minste y»i mensehen In „Silbertanne-Aktionen" te hebben vermoord, waardoor de procureur- fiscaal tenslotte toch de doodstraf voor bei den op haar piaats achtte. De raad ver werp het beroep. Op de Malino-conforcntie, welke tusschen de .\ederlandsclie regeering en bevolkings groepen in de Buitengewesten gehouden zal worden en waar voor die bevolkingsgroepen volle gelegenheid zal bestaan om bun wen- schen en ideeën ten aanzien van de toe komstige staatkundige verhoudingen naar voren te brengen, zal Sumatra niet verte genwoordigd zijn. Dr. van Mook zal deze conferentie, die binnenkort gehouden zal worden, presideeren. Op de conferentie zal men zich van twee talen kunnen bedienen, het Nederlandsch en het Indonesisch. De duur wordt geraamd op een week, doch is afhankelijk van de besprekingen. Na de opening zal mededee- ling worden gedaan van het gebeurde tij dens de Japansche bezetting en een over zicht worden gegeven van het verloop dei- besprekingen met de republiek. Voorts zal van regeerlngszijde in groote lijnen een uit eenzetting gegeven worden van de plannen voor de staatsrechtelijke organisatie van Indonesië binnen het koninkrijk. Het belangrijkste punt betreft de organi satie van Borneo en de Groote Oost binnen het. raam van Indonesië, waarbij volledige gelegenheid zal moeten bestaan om ver langens, wenschen en opvattingen bekend AGENDA DINSDAG 25 JUNI. Groote Kerk: Orgelbespeling 20—21 uur. Stadsschouwburg: Czardas-Fürstin. Rem brandt: Spijkers met koppen (14 JPalace: De iaatste kans (14 j.). Luxor: Intermezzo (14 jDeze drie 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: Roeping, 14. IC.30, 10 en 21.15 (14 WOENSDAG 26 JUNI. Concertgebouw: Haarlems Kunstcentrum: Dolf var, der Linden en het Metropole-orkest. 20 uur. Bioscopen: als Dinsdag. De Radio geeft vanavond: HILVERSUM I, 301.5 M. 18,00, 20.00, 23.00 Nieuws. AVRO 19,05 De waarheid over Java XIH. 19.20 Kwintet Opus 57. RNIO 19.45 Departementen spreken. 20,05 Weerpraatje, 20.05 Bonte trein. 21.30 Voor dracht. 21.50 Contact. 22.15 Bultenl. overzicht. 23.15 Avondmelodie HILVERSUM II, 413.5 M. 19.00. 20.00. 22.00 Nieuws. RNIO 19.15 Cau serie over oud-illegalen KRO 19 30 Arbei dersjeugd. 20.05 Kamerorkest. 21.00 Filmkwar tier. 21.15 Klaas van Beeck. 21.40 ..Wat doe ik in mijn vaeantie"? 22.30 Nina Dolce. 23,15 Fransch Cabaret. 23.45 Monia Liter. te maken. Tevens zal de instelling van eer algemeen regeeringscommlssarlaat in be schouwing worden genomen. Tenslotte zal men overgaan tot de aan wijzing van vertegenwoordigers voor de rijksconferentie. Indien van de zijde dei- deelnemers aanvullende onderwerpen ter sprake worden gebracht, zullen deze als nog op de agenda worden gezet. Nachtelijke kerkverstoorders In den nacht van Zondag op Maandag 2ljn onverlaten de Ned. Hervormde Kerk te Bloe mendaal binnengedrongen. Zij maakten zich meester van een zwaar zilveren, antiek doop vont, dat de vorm van een groot plat bord heeft. Tevens leegden ze een aantal collecte bussen, die hun een totaal bedrag van 170 opleverden. Windhonden rennen Plannen te Heemstede Op de begrooting voor 1946 van de Sport parken te Heemstede is een post van i 500 geraamd als opbrengst van wlndhondenren- nen in het Sportpark. Naar wij vernemen zijn de plannen daar voor nog in een voorbereidend stadium. Kringkampioenschappen bij HPC Begunstigd door prachtig weer hield de HPC ln Groenendaal wedstrijden met als inzet de titels van Kring Haarlem. Er waren vele in schrijvingen ontvangen en er was daardoor mooie sport te genieten. De 100 M. borstcrawl heeren. waaraan J. v Merkestevn ontbrak daar deze elders voor de samenstelling van de estafette-ploeg tegen Frankrijk moest zwemmen, bracht een uit gesproken overwinning voor den Haarlem- zwemmer H. Smits die den titel won in 1.4.2. Van den Boogaerde (DWR) stelde teleur dooi de tweede plaats te bezetten 111 den tijd van 1.6.4, J. Hogeland (HVGB) was op dreef met den tijd van 1,7.8. waarmede hij derde werd. De 100 M. borstcrawl dames bracht een verrassing daar niet de favoriete Mej. Mars man (HVGB) doch mej. I. Smit (HPC) op den. titel besiag legde. Laatstgenoemde was door geringe training den laatsten tijd eenigszins uit vorm. De beide wedstrijden van vorige week hadden haar blijkbaar goed gedaan terwijl bovendien haar routine den doorslag gaf. De 14-jarige mej. Marsman be gon eenigszins schuchter doch geleidelijk kwam zij er beter in. Zij kon mej. Smit die resoluut den kop had genomen echter niet meer benaderen en deze won in den goeden tijd van 1.25.5. De tijd van mej. Marsman was 1.16.0. Derde op dit nummer was mej. N. K:ni (HVGB) met 1.21.4. Een bijzonder spannend nummer was de 100 M. schoolslag heeren. De beslissing viel in de laatste serie. Hierin startten \V. Solka- mans (Haarlem). F. Roozekrans (De Water- trappers), J. Menger (HPC) en W. Wanrooy 162. Maar ivaar de „Snelle Vier" be land was, is Wag toen niet aan den weet gekomen, want aller aandacht was ge vestigd op het einde van den tuimel, waar de groep doorliep. Aan dat einde was een hooge, metalen deurdie bij het naderen van den hoofd Hinke-pink van-elf openging en zich achter den laatsten één-beener automatisch sloot. Als je nu denkt, dat. Wag en Warrel- door zalen en over gangen moesten loo- penheb je het mis. Voor hun neus kwam een bakje} zooals je wel eens ge zien hebt op de kermis. Toen de twee vrienden er in zaten, stapte een Hinke pink achter hun en daarna ging het heele geval omhoog, precies als btj een „Turksche schommel". Na een korte stijging, waarbij het Warrel een beetje wee in de maagstreek werd, arriveerde het bakje voor een tweede deur. die eveneens vanzelf open zwaaide. De be geleidende Hinke-Pink riep uit: „I-Iier twee vreemdelingenwillen spreken Meester My ster ia". (HVGB). HoozeKi-ans ce dut- terfly zwom nam daarmede een voorsprong. Toen hij na de eerste baan tot den klassie ken schoolslag overging, liep Solkamans ge leidelijk in en zij tikten daarop gelijk aan. Beider tijd bedroeg 1.20.4. Bij overzwemmen klopte Solkamans zijn concurrent. Zijn tijd bedroeg toen 1.20.0. De dede plaats bezette W. Wanrooy. Het gaat met den schoolslag nu beter in Kring Haarlem, De concurrentie op dit num mer wordt grooter en steeds meer zwem mers dringen zich op dit nummer naai voren. De tijd van 1.23.0 voor W. Frankental (HVGB) en 1,24.4 van J. Menger (HPC) wij zen daarop. Voor den kring is dit een geluk kig teeken. Waterpolo: Haarlems zeventalRest van. Haarlem 94. Nieuws over Derby-Haarlem Howard P. Channon. de chef-redaeteur van de Derby Evening Telegraph, heeft eenige weken na onze actie voor correspondentie HaarlemDerby een dergelijke actie in zijn krant op touw gezet en nog meer resultaat gehad dan wij, aangezien nu eenmaal ieder een in. Derby in het Engelseh kan correspon- deeren. De velen die zich in Haarlem opge geven hebben, kunnen dezer dagen dus een bombardement van brieven verwachten. Wij verzoeken hun, ons even bericht te sturen bij de ontvangst van den eersten brief, zoo dat wij een globaal overzicht kunnen krijgen van het aantal tot stand gebrachte corres pondenties. Er bestaat tevens gelegenheid, zich alsnog op te geven, onder vermelding van leeftijd, levensomstandigheden en lief hebberijen. Sportuitwisseling gaat door. Het Algemeen Secretariaat van de En- gelsch-Nederlandsche sportorganisatie deelt ons ten aanzien van het uitzenden van Ne derlandsehe sportbeoefenaren naar Engeland nog mede, dat het bericht van een Neder landsch dagblad, als zou deze niet door kun nen gaan wegens de voedselschaarschte in Engeland, van eiken grond ontbloot is. Dit geldt dus ook voor de uitwisseling tusschen Haarlem en Derby, Het team, dat döor de keuze-commissie van den Derbyschen County-crickelbond is gekozen voor uitzending naar Haarlem, ziet er aldus uit-: W. Carter (Borough Police), cap tain; ,T. Akers (St. Peter's), wicket-keeper; L. Simpson (LMS), T. Foulkes (Blackwell Col liery), D. Harper (id.), C. Shipman (Heanor Amateurs), W. Antïll (Chadaesden). F. Ras mussen (LMS). A. West (Heanor) S. R. Brom- field (St. Peter's), H. T. Crick (Alvaston Boulton), F. Sadler (Alleslree), R, Harris (Chaddesden), F. Turner (LMS), en umpire W. Oates. Cricket is naderhand bij het programma gevoegd en het Sportweek-comité deelt ons mede, dal de wedstrijd vermoedelijk op 8 of 9 Juli op een van de Haarlemsche terreinen gespeeld zal worden. WANDELSPORT. Te Nijmegen werd Zondag een speciale wandelmarsch gehouden van de „Gouden Kruisdragers". Dat zijn de wandelaars die meer dan tien maal de Vler- daagsche hebben geloopen. De marsch stond onder leiding van Majoor Breunese, die van de wandelaars een spontane ovatie ln ont vangst te nemen had. In principe werd be sloten tot oprichting van een organisatie van Gouden Kruisdragers ter propaganda van de vierdaagsche en tot moreelen steun van majoor Breunese. Over den legerorder, waarbij het aan leden van de Koninklijke Nederlandsehe Land macht verboden is aan de Vierdaagsche af- standmai-sehen deel te nemen, verneemt het A.N.P., dat de vierdaagsche te Nijmegen in elk geval zal doorgaan onder auspiciën van den N.B.V.L.O. en dat bij de bevoegde auto riteiten de noodige stappen zullen worden gedaan om de vierdaagsehe in haar tradi- -.ioneelen en opvoedkundigen vorm voor het Nederlandsehe volk le handhaven. Eerlang kan een brochure verwacht worden, waarin de kwestie Breunese in het juiste licht ge steld zal worden. ATHLETIEK. Op de nationale jubileum atletiekwedstrijden van „Zeeburg" le Am sterdam vestigde de Zeeburgsche mej. E. Dammers een nieuw Nedeilandsch record speerwerpen. Zij wierp 41.99 M. Het oude stond op haar naam met 41.08 M. ATHLETIEK. Lamorée (Ned.) evenaarde in de internationale atletiekwedstrijden te Brussel het Nederlandsehe record polsstok- hoogspringen (3.90 M.). GYMNASTIEK. Zondag werd in den Mu- ziektuin in den Alkmaarder Hout de jaar- lijksche driekringen wedstrijd gehouden. De traditie, dat de ontvangende kring wint, werd ook nu gehandhaafd, want de kring Alkmaar e.o, behaalde de overwinnlg, zelfs met groote meerderheid, n.l. met 984,75 p. tegen den Zaanschen Turnkring 941.25 p. en den Kennemer Turnkring 834.75 p. Vooral de achterstand bij de dames van de Kennemer ploeg was belangrijk, terwijl die bij de hee- pDn drietal invallers klein bleek te zijn. De nieuwe districts-kampioen. de Kennemer G. J. Wiethaar, werd no. 2 van alle deelnemers. WATERPOLO. Het door den KNZB ge organiseerde jeugd-kringentournooi te Woer den trok veel belangstelling. De resultaten luiden: GoudaUtrecht 41. HaarlemDen Haag 4—1, Utrecht—Het Gooi 5—0, N. Holland Rotterdam 12, GoudaAmsterdam 11, (A'dam w. m. s.). Den HaagN. Holland 31, AmsterdamDen Haag 22 (A'dam w. m. s.). Finale: HaarlemAmsterdam 52. VOETBAL Het Nederlandsehe politie- elftal is na een proefwedstrïjd aldus samen gesteld: Kraak (Stormv.); Giesbers (Eindh.) en Rampen (UW); Huibrechts (BW), Kam- meijer (Be Q., Gr.), Wolfjes (Veendam): Hart man (Haarlem), v. Eist (Theole), Witkamp (Be Q.), Heijster (Hermus DVS) en Bremen. (Maurits). WIELRENNEN. In de Maandagmiddag gehouden Ronde van Kerkrade werd bij de beroepsrenners Janssen uit Elsloo winnaar. (120 km. 3.21.54.6), op 25 sec. gevolgd door Schweitzer. Joossen. De Hoog. Van Herzelé (B.) en Bijl. De amateur Ravesteijn werd win naar in zijn categorie. DAMMEN. De heer J. W. van Dartelen uit Heemstede heeft te Luik een vierkamp, gespeeld met drie sterke Belgische dammers, waaronder de Belgische kamipoen Léon, Vaessen. Van Dartelen won twee partijen en speelde een remise. Hij behaalde hiermede den eersten prijs. ZEILEN. Invitatïewedstrijden De Water- vrienden. Voorgittklasse: B. Jonkers 8 pnt.; 16 M2 eenheidsklasse: H. Schmidt 34 pnt.; 16 M2 toerklasse: H. Brandsma 36 pnt.; 12 M2 BM-klasse: N. Morsseld 36 pnt. De prijs voor de beste start werd gewonnen door A. van Hemert met een start van l'/j sec. KAATSEN. Ledenwedstrijd kaatsve-reeril- ging Frisia. le prijs: R. Hilma, J. A. Wiersma en K. v. d. Velde Jr. Op de groote kaatspartij te Zeist wist Frisia den 2en prijs te behalen. BINNENLAND Mr. M. P. L. Steen- bergh, die het hoofd was van de economi sche- en scheepvaartmis sie in Washington, is be-* noemd tot Groot-Offi cier in de orde van Oranje Nassau. Een spoorlijn over den afsluitdijk achten de Ned. Spoorwegen. voorloopig r.iet rendabel genoeg. Bovendien zijn de materialen te beperkt. Als eeresaluut aan Engeland zuilen op 31 Aug. vertegenwoordigin gen in nationale kleeder- dracht en van de arbei dende bevolking uit de 11 Nederlandsehe pro vinciën tezamen met de Nederlandsehe strijd krachten in Engeland een grootsche demon stratie geven in Londen. De paardetram zal te Utrecht tijdelijk in eere hersteld worden, zulks met het oog op de naderende lustrum feesten. Het tijdelijk bü de PRA gedetacheerde Rijkspolitiepersoneel zal dezen dienst met ingang van l Juli verlaten. Een straatcollecte in Rotterdam ten behoe ve van de noodgebieden in Zeeland bracht niet minder dan f 115.000 op. Het bezoek van de drie Amerikaansche oorlogsbodems aan Am sterdam zal op 25 Juli plaats hebben. Twee torpedojagers en de zwa re kruisen ...Houston" zullen de hoofdstedelijke gasten zijn. De Finsche ijsbre- lccr „Sisu" is in Rotter dam aangekomen, om de bemanningen over te brengen van de sleep- booten, die Finland van Nederland, België en Frankrijk heeft gekocht. De lijken, van de vijf padvinders, die tijdens de ramp op de Nieuwe Maas (verleden week Zondag) verdronken, zijn door de rivierpoli tie te Rotterdam opge- dregd. Haarlem en Omgeving Mej. F. C. M. Grim- melt is benoemd tot in- spectrice van den Ar beid in tijdeiijken dienst en te werk gesteld te Haarlem. De Haarlemsche Bond van Muziekveree- nigingen heeft tot se cretaris benoemd den heer G. Wever, Van 't Hoffstraat 165, Haarlem. B. en W. van Haar lem vragen aan den Noodraad een crediet van f 23.350 om centrale verwarmingsinstallaties in enkele gemeentege bouwen te verbeteren o.a. f 12.000 voor de 2e HBS aan het Santpoor- terplein. Geslaagd zijn voor het examen len knecht in het hoveniersbedrijf de heeren N. J. de Wit, Th. Wolff, H. Teeuwen, C. J. v. Ooyen en H, Spierenburg. Voor het middenstandsdiploma slaagden de heeren J. Bakker en N. J. v. Beek. Allen zijn leden van de tuinbouwstudie- club „Haarlem". De heer W. B. Rey- nen, secretaris der Ned. Maatschappij voor Nij verheid en Handel, te Heemstede, wordt 5 Juli 60 jaar. Het Koloniaal Mu seum te Haarlem werd 10 Juli 1871 in het pavil joen welgelegen ge opend. Dit is dus over enkele weken 75 jaar ge leden. In 1913 werd het museum overgedragen aan het Koloniaal In stituut te Amsterdam (thans Indisch Insti tuut). Johez-Harmonie geeft Zondag 30 Juni des avonds te 8 uur. een concert in het Bloemen- daalsche Bosch. Op het concours van den Bond van accordeon en mondaccordeon ver- eenigïngen te Hoorn be haalde de Haarlemsche Klavar Accordeon Club den eersten prijs met het hoogste aantal pun ten op dit concours toe gekend. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Haarlem heeft voor de vervulling van de vijfde predikantsplaats het vol. gende tweetal gesteld: Ds. G. W. Rijksen te Al melo en Ds. A. Vellema te Zevenhuizen. De ver kiezing zal plaats heb ben op a.s. Zondag na den morgendienst.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2