Geringe omzetten ter beurze Sport in het Kort Het consumentencrediet aan de orde r Effecten- en Geldmarkt Koersverloop door re geering sbesluiten beïnvloed Regeering handhaaft haar goedkoop geld-politieh Grootboekmissie geen succes De Amsterdamsehe effectenbeurs lijdt nog altijd een kwijnend bestaan, want '/.ij beweegt zich tengevolge van de regee- ringsbemoeiing met hei effectenbezit in een sfeer van groote onzekerheid. Ten sion e is de koersvorming van het effect resultante van vraag en aanbod en nu dit aanbod voor een goed deel afhankelijk is van regeeringsbesluiten, ligt het voor de hand dat van een normale koersont wikkeling geen sprake kan zijn. Zoo hangt thans, gelijk we de vorige week reeds opmerkten, het voor de ze kerheidstelling gedeponeerde effectenbe zit boven de markt, dat op f 50 a f 60 millioen wordt geschat, een bedrag, dat bij de huidige geringe omzetten dik wijls niet meer dan goed f 1 millioen per dag uiteraard van grooten invloed is. Ook de bepaling, dat geen credieten mogen worden verstrekt, zoolang men nog effecten bezit, zal het aanbod op de beurs vergrooten, want naarmate het be drijfsleven zich herstelt zal de behoefte aan nieuwe geldmiddelen grooter worden. De minister heeft met deze en dergelijke bepalingen de bedoeling een verdere uit zetting van den geldsomloop tegen te gaan, aangezien de banken blijkbaar niet in voldoende mate over vrije middelen beschikken om daaruit aan de erediei- vraag te kunnen voldoen. In hoeverre dit juist is, kunnen we niet nagaan, maar wanneer men voor bona-fide credieten, ten behoeve van de zoo noodzakelijke uit breiding der productie, zijn effecten moet. verknopen van welker opbrengst, ge lijk men weet, weer de helft wordt ge blokkeerd beteekent zulks een zoo danige belemmering van een normale bedrijfsontwikkeling, dat men zich af vraagt of de monet aire voordeel en wel tegen de commercieele nadeelen opwegen. De geldsomloop zal zich tenslotte moeten aanpassen bij de toenemende productie der goederen en, wanneer zij thans te groot is, alleen door het heffen van be lastingen mogen worden verminderd. Vandaar dat het voor heel ons maat schappelijk leven zoo fnuikend is, dat tengevolge van de nog steeds voortdu rende regeeringscrisis, de belastingont- werpen niet tot wet verheven en uitge voerd kunnen worden. Beantwoorden de buitengewone belastingen aan hun doel, dan zal het met de geldblokkade moeten zijn afgeloopen en ook aan den fondsen handel geen belemmering meer in den weg moeten worden gelegd. Ook de wijze, waarop de staatshuis houding wordt gefinancierd en die nog steeds een voorloopig karakter draagt, zal dan moeten worden herzien. De ver houding. welke thans tusschen z.g. kort geld en lang geld bestaat, is abnormaal, zoolang als er groote bedragen voor den fiscus moeten worden gereserveerd. Het Kijk komt thans aan dezen overvloed van kon geld tegemoet door de uitgifte van schatkistpapier, waarvan thans 2V»% 5- jarige en 2% 3-jarige biljetten worden afgegeven, welke voor banken, die tijde lijk over ruime middelen beschikken, allicjit eenige aantrekkelijkheid kunnen hebben en in zooverre een concurrentie beteekenen voor de 2l/?_% Spaarcertifica- ten, welke 5 jaar loopen en op den hui- óigen koers een rendement van 2K% opleveren, maar voor spaarbanken en particulieren minder geschikt zijn. Wat spaarbanken e d. betreft, deze hebben tot het bedrag, waarvoor zij op de Het Nationaal Welvaartsplan VTat betoogd wordt. De eerste nota is verschenen over het Na tionaal Welvaartsplan 1946. Het is de bedoe ling dal het Centraal Planbureau, ten behoe ve van de coördinatie van het regeeringsbe- leid op economisch, sociaal en financieel ge bied. geregeld publicaties uitgeeft. Een deel van deze eerste nota is al verwerkt in een onlangs gepubliceerde nota der regeering ©ver de financiën. Aan de nota ontleenen wij nog, dat het geheele plan berust op een kolenproducile die moet worden opgevoerd tot een jaarge middelde van 28.500 ton per dag. De brandstoffenrantsoenen voor huisbrand kunnen in het stookseizoen 1946.1947 ten hoogste 12 eenheden bedragen. De invoer wordt gesteld op f 2.800.000.000, Inclusief f 500.000.000 voor militaire doel einden. Het verkeersapparaat wordt in 194C hersteld tot 80 van de capaciteit van 1938. De outillage der metaalindustrie zal in dit jaar hersteld moeten worden tot 100 #/o van 1938. De overige industrie moet in 3 jaar dit her stel bereiken. Eventueele verdere verhooging van de kos ten van levensonderhoud blijve bepaald tot 85 "'o boven 1938, Op de overheidsuitgaven moet zooveel gelijk bezuinigd worden, De voedselrantsoenen dienen ongeveer op het. tegenwoordige peil te worden gehand haafd. De Radio geeft vanavond: 18.00, 20.00, 23,00 Nieuws. VARA 18.35 Metro- pole Orkest. 19.00 Liedjes van vroeger en nu. 19.15 Denk om de boent. 19.30 Prof. Dr. W. Banning. 20.05 Weerpraatje. 20.08 „De brui lof. van Cana" (hoorspel). RNIO 23.00 Op de brug. 21 15 Spaansche klanken. 21.30 Verzoek. progr. 22.00 Bultenlandsch overzicht. 22 15 Jan Corduwener. VPRO 22.40 Avondwijding HILVERSUM II, 115.5 M. 19.00. 20 00. 22.00 Nieuws. RNIO 19-15 Prijs- beheersching. KRO Bacn-sonate. 19.40 Repor tage. 20.05 Vaudeville orkest. 20.25 Puzzle ru briek. 20.40 Beuker en Denijs. 21.00 Als Hil versum I. 21.15 De gelaarsde kat. 22.30 Klaas v* Bceck. 22.45 Volkshoogeschoolwerk 23.00 Als 22.30. 23.45 Het ABC der muziek. Grootboekobligaties hebben ingeschreven, bij het Rijk 3V25-jarige biljetlen kun nen ltoopen, terwijl ze thans a 2V2% deposito's kunnen plaatsen. Maar het is duidelijk, dat ook bij deze percentages op de aan inleggers betaalde rente nau welijks een marge overblijft. Particuliere beleggers zijn er echter het ergste aan toe, zoolang de regeering den rentestand kunstmatig laag houdt. Het is wel ge bleken dat de uitgifte der 3Groot boek-inschrijvingen geen groot succes is geweest. Terwijl de minister op ten minste f 1 milliard had gerekend, is er naar thans wordt aangenomen, voor niet meer dan f 800 millioen ingeschreven, waarvan nog een groot deel van de ban ken afkomstig is. Een wijziging van de rentepolitiek der regeering is niet alleen voor den beleg ger van belang, maar zij zal ongetwijfeld ook tot de zoo zeer gewenschte ontwik keling van het bedrijfsleven kunnen bij dragen. Te vaak getrouwd- De man van een 27-jarige inwoonster van Rotterdam, Zuid Slavische van ge boorte, was in 1944. door de Duitschers ge fusilleerd. Zij hertrouwde met een Maastrichtenaar, die in Duitschen dienst trad maar merkte later, dat deze reeds gehuwd was. Zij dacht weer vrij te zijn en trad opnieuw in den echt, thans met een Eindhovenaar. De Rotterdamsche of ficier van justitie vond dit echter een beetje te veel van. het goede en eischte 6 mncl, gevangenisstraf wegens bigamie. Anjerdag De inzameling voor liet. Prins Bernliard-fonds Voor de op Zaterdag 29 Juni te houden Inzameling van gelden ten behoeve van het Prins Bernhard Fonds is te Haarlem een comité van actie samengesteld, waarvan de burgemeester het eere-voorzitterschap op zich heeft genomen. De samenstelling van het Comité is voorts ais volgt: voorzitter: Mr. Th. A. Wesstra. gemeentesecretaris; secretaresse Mej. B. E. Harmens. vice-presidente van de U. V. V.; penningmeester: Jhr. J. T. v. Spengler, Directeur Robaver te Haarlem. Leden: Mevr J. v. Nispen-v Wely. presi dente van U.V.V.. Haarlem; Mevr M. D. Eickholz. 2e secretaresse van de UV.V,; Mej. J Kijne en de heer A. J. Kloek, van de Ned. Jeugdgemeenschap, afd. Haarlem: de heer P. H. Borghouts. voorzitter en de heer W. J. B M. J. v. Hemt. directeur van Ned. Volksherstel, Dlstr. Kennemerland Zuid afd. Haarlem. Zooals dezer dagen in de bladen reeds bekend werd gemaakt, is het doel van het Prins Bernhard Fonds, financleelen steun te bieden aan instellingen en vereenigingen die de geestelijke en cultureele opheffing van ons volk willen bevorderen. Het Comité doet een dringend beroep op een leder dit sympathieke doel te steunen en naar draagkracht een steentje bij te dragen tot het hereiken ervan. De collectanten op straat zullen An.jer- embleempjcs aanbieden voor 10 cent of voor meer, terwijl levende anjers verkrijgbaar zullen zijn a f 2.50 bij: bloemenzaken, die daarvoor een kenteeken dragen: aan de Cantlnewagen der U.V.V., die op verschil lende plaatsen ln de stad te vinden zal zijn en in diverse groote zaken, alwaar ook de embleempjes verkrijgbaar zijn. Haarlemsche Christelijke Besturenbond De Haarlemsche Christelijke Besturenbond hield een algemeene vergadering, waar bijna alle afdeeiingen aanwezig waren. De voorzitter releveerde den langen weg van rechtsherstel, om weer in bezit te komen van eigen gebouw. Plannen werden besproken om de jonge ren nog intensiever aan het werk der Chr. vakbeweging te iaten meedoen. Het plan van het landelijk bijzonder fonds, dat een extra bedrag wil inzamelen, om dit aan het C. N. V. aan te bieden voor haar t.b.c.-fonds, vond aller bijval. Ook ln onze plaats zal hiervoor worden gewerkt. Nederlands handel ln Mei Dalende invoer, stijgende export. Volgens de maandslatisl.iek van den in-, uit- en doorvoer over Mei '46, bedroeg het totaal gewicht van den invoer 734,394 ton (April 932.615). De totale waarde is niet be kend. Belangrijke posten waren o.a. mais, rogge, sinaasappelen, suiker, ijzererts, i.izer- lcies, steenkolen, kunstmest, petroleum, ben zine. De uitvoer had in Mei een gewicht van 284.762 ton (April 230.506 ton). Belangrijke posten waren onder meer: zaaizaden en gra nen, tarwe, versche groenten, bloembollen, j adioartikelen en gloeilampen. Een vrij belangrijke export kwam verder nog voor bij versche zeevisch, aardbeien, stroo, triplex, konijnenvellen, kunstzijden garens, damesbovenkleeding, sigaren en ge distilleerd. De voornaamste landen bij den invoer wa ren: Duilschland. België, Curasao, V. S. v. Amerika. Spanje, Gr. Brittannië. De uitvoer ging voornamelijk naar: België. Frankrijk. Gr. Brittannië, Duitschland, Zwitserland, Zweden en Tsjecnoslowakije. Majoor Breunese afgetreden als leider der Vierdaagsche Bij het actie-comité voor de Vierdaagsche Afsïandsmarchen te Nijmegen is bericht bin nengekomen. dat majoor Breunese heeft be sloten, voor dit jaar af te zien van het leider schap over deze marschen in verband met 't verbod van de ministers van oorlog en ma rine aan de leden der gewapende macht, aan de marschen deel te nemen indien deze onder leiding van den majoor zouden staan. De lei ding van dit sportieve gebeuren is thans in handen van de bestuursleden van den Bond voor lichamelijke oefening, de heeren Van Wageningen, Bijleveld en dr. Avenarius. AHTLETIEK, Onze landgenoot Flits de Ruyter slaagde er tijdens wedstrijden van de Racing Club de Bruxelles in, het met 5.29.9 op zijn naam staande Nederlandsch record 2000 M. hardloopen te verbeteren tot 5.21.4. Hij werd echter tweede achter den Zweed Ahlden, die den afstand in 5.15.0 af legde. SCHAKEN. Ons nationale schaakteam voor den wedstrijd tegen België te Breda op Zaterdag 29 en Zondag 30 Juni is als volgt samengesteld: Dr. Euwe, Cortlever, Vlagsma, Koomen, Dr. Wind, Spanjaard. Henneberke. Sumpers, Van Doesburgh, Van Oosterwljck, Bruyn. reserve Wesseling. WIELRENNEN. De Paus heeft Woens dagochtend een openbare audiëntie verleend aan 74 wielrenners, die te Rome arriveerden, voor den belangrijksten wiel ei-wedstrijd van Italië, de Ronde van Italië. De renners reden het binnenplein van St. Damascus op en de Paus verscheen op het balkon om zijn apos- tolisehen zegen te geven. ATHLETIEK. Herbert Mc. Kenley verbe terde hel wereldrecord 440 yards met 0.2 sec. en bracht dit op 46.2 sec. Het oude record stond met 46.4 op naam van den Amerikaan Ben Eastman. Ook op de 220 yards leverde Mc Kenley een bijzondere prestatie door hier bij een tijd te noteeren, welke slechts 0.3 sec. boven het op naam van Jesse Owens staande wereldrecord van 20.3 sec. bleef. KORFBAL: Aan de seriewedstrijden van Fluks, welke deze vereeniging a.s. Zondag organiseert ter viering van haar 35-jarig be staan, nemen o.a. Animo Ready I en Haar lem I deel. Animo Ready I speelt tegen Fluks 2, ALO-comb. en Vian Orlëntus 3; Haarlem I heeft als tegenstandsters Fluks 3 Koog Zaandijk 3 en Leonidas. Tweede Kamer (Van onzen parlementairen redacteur). Nadat het wetsontwerp je ter herzie ning van den vermenigvuldigingsfac tor in de regeling voor Eerste Kamer verkiezing debat- en stemmingsloos was aangenomen, kwam Donderdag middag in de Tweede Kamer het wetsontwerp inzake het consumenten crediet aan de orde. Dit ontwerp beoogt de basis te leggen voor verstrekking van crediet (onder voorziening in de kosten van overheids wege) in den vorm van waardebonnen aan loontrekkenden, opdat deze gebruiks goederen kunnen aanschaffen. Het cre diet zal ten hoogste f 100 per persoon en nog eens zooveel voor het geheele gezin mogen bedragen. De heer Van Lienden (P. v. d. A.) bepleitte spoedige tenuitvoe- legging der wettelijke regeling en soepele toepassing van de afbetaling der ver strekte credieten. Voor bepaalde groepen en gevallen zou de heer Andriessen (K. V. P.) geen terugbetaling vereischt wil len zien. Dr. Ir. Hacke (P. v. d. V.) brak een lans voor opneming van vrou- weji in de uitvoeringsorganen en pleitte ook al voor crediet verstrekking in be paalde gevallen a fonds perdu. De heer Schmal (C.-H.) berekende, dat het crediet zelf zeker 5000 millioen gulden zou kos ten, en als daarvan ooit 1/4 weer in de schatkist zou komen door terugbetaling, ware het al heel mooi. Was het daarom eigenlijk niet eenvoudiger om de waar debonnen gratis en niet bij wijze van crediet te verstrekken? Deze redeneering ging den heer Smeenk (A.-R.) te ver. De heer Hoogkarspel (Comm.) zou loonsver- 'hooging of prijsverlaging beter hebben gevonden dan consumentencrediet. Uil- keeringen zonder terugbetalingsplicht ware te bekostigen uit opbrengst van de Duitscne herstelbetalingen alsmede uit datgene waarmee zich tijdens de bezetting de ..parasieten" hadden verrijkt. Minister Lieftinck noemde het voorstel een van die maatregelen in het geheele economisch beleid, die versterking van de koopkracht teweegbrengen. Overigens moeten wij ons geen al te groote voor stelling maken van de mogelijkheid tot verkrijging van de gebruiksgoederen waarvoor de credieten bestemd zullen 165. Ze kwamen in een hooge, ruime zaal, waar het volle daglicht door een glazen plaat naar binnen scheen, eti langs de wand van die zaal stonden reusachtige lampen naast enorme ma chines, waar de buizen uit- en in lie pen en honderden raderen en raadjes het Wag en Warrel groen en gee voor de oogen deden schemeren. „Hier staat mijn Ahasfli^-machine" wees de mees ier zijn gasten met een sluwe blik. Ik -al onmiddellijk een groote'hoeveelheid vervaardigen en dan krijgt U dat mee, op i'oorwaarde, dat ik nooit meer lastig gevallen zal worden om dergelijke dingen." „Dat gaat de goeie kant uit", fluisterde Wag. De toovenaar hep op de machine toe en haalde een handle over. Hierop kwam uit de aangrenzende ka mer een lorrie met den ketel, die Wag en Warrel al zoo vaak hadden gezien en deze reed tot vlak voor de machine. „Maar voor mijn rnachine werken kan. moet ik even een paar lampen opsteken, anders loopt de zaak niet zooals ze loo pen moet." Onmiddellijk gloeiden drie van de vele schijnwerpers aan. Toen Wag zijn vriend toevallig aankeek, zag hij tot zijn schrik, dat hij dwars 'door hem heen kon zien, zooaat alleen zijn geraamte was overgebleven. En toen hij langs zijn eigen lichaam naar beneden keek, zag hij, dat zijn eigen beeltenis eveneens totaal veranderd was. Waar eerst een gezonde Wag had gestaan, s£ond nu nog maar een geraamte. zijn. De heer Hoogkarspel kreeg van den Minister te hooren dat na wat er destijds al internationaal is vastgesteld omtrent ons aandeel in de vorderingen op Duitsch land, heusch bitter weinig van die her stelbetalingen te verwachten valt. En dus moest men daarop niet gaan bouwen door tot uitkeeringen zonder terugbetaling over te gaan. Evenmin hoorde er sprake te wezen van een stelsel van uitkeeringen a fonds perdu. De bewindsman gaf toe, dat er honderden millioenen gemoeid zul len zijn met de uitvoering van deze wet, die echter zal geschieden ter betere rechtvaardige verdeeling van de koop kracht. Tegen geldsmijterij zal ten volle gewaakt worden. Minister Drees verklaarde vervolgens, dat er op het oogenblik niet gedacht kan worden aan algemeene verhooging van loonen, maar dat de Regeering wel de mogelijkheid overweegt van verhooging van den kindertoeslag. Vrijdag komt men zeker met de afhan deling van het ontwerp gereed. E. v. R. „Indonesische Taal" In een berichtgeving over de aanstaan de Malinoconf eren vie, die in ons blad van Dinsdag 25 dezer werd opgenomen, werd gesproken over het feit, dat men zich op deze conferentie zou bedienen van twee talen, het Nederlandsch en het „Indonesisch". Tengevolge van oppervlak kige correctie bleef deze term, die het bestaan van een denkbeeldige taaleenheid in onze overzeesche gebiedsdeelen sugge reert, gehandhaafd, ofschoon het voor de hand ligt dat hier 6prake is van een fou tieve formuleering. Waarschijnlijk heeft de berichtgever bedoeld dat op de confe rentie naast het Nederlandsch een door de Indische delegaties overeengekomen taal als het Maleisch zal worden gebruikt. Kantonrechter te Haarlem Een aanbeveling. De arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft, ter vervulling van de vacature van kantonrechter te Haarlem, de navolgende alphabetische lijst van aanbeveling opge maakt: mr. A. van Assendorp, kantonrechter plaatsvervanger bij het kantongerecht te Maastricht, tevens griffier bij dat kanton gerecht; mr. J. G. Berenschot, Nederlandsch-Indisch rechterlijk ambtenaar met verlof, laatstelijk lid van den Raad van Justitie te Batavia en lid van het Hoog Militair Gerechtshof aldaar; mr. F. J. Gerritsen, Kantonrechter-plaats- vervanger bij het kantongerecht te Haar lem, tevens advocaat en procureur alhier; mr. C. B. Reinhold, kantonrechter-plaats vervanger bij het kantongerecht te 's Graven- hage, tevens advocaat en procureur aldaar, is met het lot afgevallen. H.O.V. Op het eerste Zomerconcert, hetwelk heden avond door de H.O.V. In de Gem. Concert zaal te Haarlem zal worden gegeven, is de pianiste Maria de Jong wegens ziekte ver hinderd, haar solistische medewerking te verleenen. Als soliste zal thans optreden Ans Bouter. en wel met het pianoconcert in C gr. terts K. V, 415 van W. A. Mozart. EXAMENS Rijkskweekschool te Haarlem. Vöor het examen Nuttige Handwerken zijn geslaagd de dames: A; v. Gelder, C. H. Klein, L. Koene, A. v. Nes, E. A. Visser. Deze examens zijn hiermede geëindigd AGENDA VRIJDAG 28 JUNI. Concertzaal: H.O.V. Zomerconcert, 20 uur. Rembrandt: Spijkers met koppen (14 j.). Pa lace: De wraak van den onzichtbaren man (18 j.). Luxor: Intermezzo <14 j.). Deze drie 14. 16.15. 19 en 21.15 uur. Frans Hals: Blanke Slavin (bov. 14 j.). 14, 16.30, 19 en 21.15 uur. ZATERDAG 29 JUNI. Anjerdag. Rembrandt: Haarlems Kunst Centrum: Extase, 24 uur. Bioscopen: verder als Vrijdag. De invoer in ons land had in Mei 1946 een gewicht van 734.394 ton; hel gewicht van den uit voer in die maand be droeg 284.762 ton. De Tilburgenaar Jansen, bekend uit de zaak Klef, zal wellicht alsnog strafrechterlijk worden vervolgd we gens zijn vermoedelijke pogingen om met val- sche stembiljetten de verkiezingen te Tilburg te beïnvloeden. Hij was na verhoor op vrije voe ten gesteld. Twee jongetjes kwamen om te Rotter dam, een werd door een motor overreden toen hij onverwachts den weg overslak en een an der viel bij het visschen in de Zalmhaven en verdronk. Een politiek-gedeti- neerde uit de cellenba rakken te Scheveningen, die voor een verhoor naar Den Haag was over gebracht, wist uit een cel in. het paleis van Justitie te ontsnappen. Donderdag is in het Zeisterbosch de landdag van de L, O. en de L. K. P. gehouden, waar door vele sprekers uit drukking werd gegeven aan hun ontevredenheid ■over den gang van za ken met de zuivering en de lieerschende cor ruptie. Een leerling-chauf feur te Aimelo drukte in een bocht, die hij achteruit rijdende moest nemen, in plaats van op de rem op het gaspe daal, met het noodlot tige gevolg, dat een 13- jarlge jongen ;usschen een muur en den wa gen werd doodgedrukt, Hoofdofficier-vlieger 2e klasse A. W. Wit holt, die zich bijzonder on derscheiden heeft als commandant van een Nederlandsch bommen werpers-squadron, is door Koning George van Engeland de Disting- tiished Service Order verleend. Uit Djogjakarta wordt gemeld, dat heden aldaar een kabinetsver gadering zal worden ge houden. om een reorga nisatie van het republi- keinsch kabinet te be spreken. BUITENLAND Honderden Duit schers hebben in Ham burg gedemonstreerd tegen het vorderen van huizen voor het nieuwe hoofdkwartier van het Britsche militaire gezag. Een Wellington bombardementsvliegtuig kwam boven het dorp Huttoncranwich in Kent in botsing met een Spit fire. Zes leden der be manning van de bom menwerper en de piloot van de Spitfire kwamen om het leven. Turkije en Zweden hebben een luchtvaart overeenkomst gelee- kend, Max Koegel, voor malig commandant van het concentratiekamp Flossenburg. die dezer dagen is gearresteerd, heeft zich door ophan ging van het leven be roofd. De Belgische krijgs raad heeft bij verstek de doodstraf uitgespro ken tegen Frans Daels, voormalig hoogleeraar aan de universiteit te Gent, die beschuldigd werd de politiek van den vijand te hebben ge diend. Langs de kusten der Noordpoolzee zul len in den loop der ko mende vijf jaren 140 nieuwe vuurtorens en zestien radiobakens en radarstations worden ge bouwd De Anierikaansche kruiser „Fargo" is te Triest aangekomen. Haarlem en Omgeving Geslaagd zijn voor het eerste deel van het examen voor de akte N. S, van het nijver heidsexamen te Amster dam de dames Th. J. F. van Oyen en J. H. B. de Wilde te Haarlem, M. E. de Vos te Heemstede en E. Pieck te Overveen. De kerkeraad der Gereformeerde Kerk (Onderh. art, 31 K. O.) heeft het verzoek van den kerkeraad der Gere formeerde Kerk van Haarlem tot een samen- spreking afgewezen. Een bazar wordt door de Christelijke Pad- vindersvereeniging ge houden op 3 Juli in het wijkgebouw der Ned. Herv-. Gem. in de Leid- sciie straat.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2