De afzet van Haring Tachtigduizend gulden voor 300 vaten Haring Aanvoer wordt centraal afgeleverd In verband met de maximumprijsrege- ling voor haring en haringproduclen is een verdeeling van de aangevoerde haring onder de groothandelaren noodzakelijk ge worden. Te Katwijk aan Zee, Schevenin- gen, Vlaardingen en IJmuiden werden daartoe verdeelingscommi&sies ingesteld. Voorts werd in overleg met het Bedrijf schap voor Visscherijproducten besloten de aangevoerde haring centraal af te leveren aan den detailhandel. Overwogen werd daarbij, dat het, gelet op de huidige schaarschte aan eiwit en vetten, noodig is. dat de belangen der voedselvoorziening prevaleeren boven die van den individuee- len producent en handelaar. Een centrale aflevering der aangevoerde haring waar borgt een betere spreiding over het land dan wanneer de aflevering individueel zou geschieden. Door centrale aflevering wordt tevens aan de gegronde bezwaren van de handelaren, die voornamelijk of uitslui tend in het binnenland verkochten, tege moet gekomen, terwijl tevens ongewensch- te practijken, welke bij individueele af levering in sommige gevallen zouden kun nen voorkomen, niet zoo gemakkelijk kun nen worden toegepast. Bij den afzet der haring zullen dan de volgende richtlijnen gelden, welke voor zooveel noodig afzonderlijk aan betrokke nen als aanwijzingen op grond van de „Verordening op den afzet van visch" zullen worden gegeven: De reeder levert de geheele vangst en dit ingevolge het daaromtrent in de „Verordening op de Zeevïsscherij" be paalde onmiddellijk na binnenkomst van het vaartuig af aan den afslag, waar bij ter beschikkingstelling aan de plaat selijke commissies voor de verdeeling van haring als zoodanig beschouwd kan wor den. Rechtstreeksehe aflevering door een ree dei- aan handelaren is niet toegestaan. De aflevering geschiedt onder toezicht van den controleur van den Dienst der Neder- landsche Haringcontrole, die een opgave verstrekt van de grootte der partij, ge wicht en de prijzen. De bedoelde commissies zorgen, dat de haring wordt geleverd naar den handel in de daarvoor in aanmerking komende plaatsen, waarbij voor zoo goed moge lijke spreiding over het land gezorgd dient te worden. De aflevering der haring dient plaatse lijk centraal te geschieden naar de plaats van bestemming. Aflevering rechtstreeks door een handelaar aan een afnemer is derhalve niet toegestaan. De plaatselijke commissies moeten zich omtrent de leve ring naar de plaatsen"jnèt.ejlcaa;]: verstaan. Er werd overeengekomen, dat dé Vak groep Groothandel in Visch het Bedrijf schap binnen 14 dagen een voorstel zal doen omtrent de deelgerechtigde handela ren. Het Bedrijfschap zal daarna zoo spoe dig mogelijk vaststellen, welke handelaren in deze deelgereohtigd zijn. Met de belan- Marktbericht van Zaterdag De trawlers besomden f47.888. Verdere be sommingen: Kotter: LL 677 f 5677. Motorloggers: KW 78 f 9341, 91 f 3082. Kustvisschers: BR 25 f79. 15 f210; KW 226 f 158, 206 f721, 228 f1279, 77 f1441; IJM 207 f 216. 202 f28, 241 f741, 215 f 189, 249 f501. 52 f3710; UK 34 f1612. 76 f2298, 194 f 260, 142 f 1529, 68 f 3954, 16 f1517, 234 f813, 22 f1141; YE 7 f 32, 117 f 49; FX 29 f 3848. Prijzen van -de in de vrije markt verkochte visch: gr. schol f22—f21; md schol f27—f21; zetschol fGl—f24,50; kl. schol II f25; Tarbot II f49; Tarbot IH f46—f44; Griet I f 51—f 45, alles per 50 K.G. Tarbot f 1,14f0,98: gr. Tong f 1.38—f 1,14; md. Tong f i,38f 1,20; kl.m.d Tong f 1,48 f 3,28, alles per K.G. Vischaanvoer in Ostende De aanvoer van zeevisch in Ostende ge durende de week van 21 tot en met 27 Juni bedroeg 432.700 K.G. met een op brengst van 4.180.000 fr. Eén stoomtrawler kwam binnen met ruim 110.000 K.G. IJslandsche visch en besomde 650.000 Ir. De IJslandsche visch bracht op: kabeljauw 8—9.60 fr., schel- visch (naar grootte) 59 fr., ihedlbot 24 34.50 fr.; koolvisch 2.804.40 fr.. Aanvoer pekelharing Alhier kwamen binnen van de haring- visscherij de motorloggers KW45 met 306 kantjes, KW73 met 380 kantje® en KW43 met 277 kantjes pekelharing. H.H.V. organiseerde tuinfeest Zaterdagavond hield de Vereeniging van Oud-léerlingen van HBS A hel tradi- tioneele tuinfeest in „Groenendaal". Tijdens het oi/icieele gedeelte sprak de heer P. C. André de la Porte de eind- examinandi 1946 toe. Spreker zeide dat men een traditie van jaren her hoog hield door het houden van dit tuinfeest. Reeds in 1911 was de H.H.V. opgericht. Op de eindexaminandi 1946 rust de plicht de traditie der vereeniging te helpen hooghouden. Aan het slot van zijn korte rede vroeg spreker deze eindexaminandi of zij daartoe bereid waren, waarop allen met een luid „ja" hun instemming te kennen gaven. Hierna volgde een gezellige avond met gelegenheid tot dansen onder leiding van „The Sevenclub" band, afgewisseld met het optreden van de ,,Ranchero6I!, drie zingende meisjes met accordeon- en gui- laarbegeleiding. Een gemeenschappelijk diner ging aan bet geslaagde tuinfeest vooraf. gen van hen, die voornamelijk of uitslui tend in het binnenland verkochten, zal daarbij rekening worden gehouden. De aangevoerde haring zal tot nader or der niet in het koelhuis mogen worden geplaatst. De centrale aflevering vindt plaats on der toezicht van den Dienst der Neder- landsche Haringcontrole. Het Bedrijfschap zal zoo noodig, hetzij via genoemden dienst, hetzij rechtstreeks aan de plaatselijke commissies nadere op drachten geven inzake de aflevering der haring naar plaatsen in het land. De van de commissie voor verdeeling ontvangen haring dient door den klein handel onverwijld aan de consumenten te worden verkocht. Inleveren vacantlebonnen Leden van den Centralen Bond kunnen hun vacantiebonnen inleveren Dinsdag avond tusschen 7 en 8 uur bij Beek, Kastanjestraat 24, IJmuiden-Oost. Velsert I'S wint opnieuw Zaterdagavond speelde Veisen II tegen OSV III en wist deze ontmoeting met 42 te winnen. Veisen speelde aanvankelijk met den stijven bries in den rug en wist al vrij spoedig door Kaldenbach te scoren, welk doelpunt echter geannuleerd werd. Hoe wel de Oostzaansche aanvallen niet van gevaar ontbloot waren, kreeg de doelman der thuisclub betrekkelijk weinig te doen, doordat zijn achterspelers Haver en Snee- ker den OSV-aanval vrijwel de baas Aan den overkant wist Tromp na goed werk van Kaldenbach den Zaanschen doelman te passeeren. En nog vóór de rust bracht Hoenderdos den stand op 20. Al spoedig na de hervatting echter bracht OSV met een mooien kopbal den stand op 21. Het begon toen geducht te spannen, daar OSV sterker bleef. Even kwam er ontspanning, toen een OSV-back den bal in eigen doel joeg, doch direct hierop volgde Kaldenbach na een goed genomen hoekschop dit voorbeeld (32). OSV trachtte de kans nog te doen kee- ren. doch Nijssen c.s. bleken lastig te pas seeren. Bovendien schoten de OSV ers slecht. Ten slotte bracht De Vromen zijn club in veilige haven (42) Er was groote oppositie bij de haring- reeders toen minister Lieftincfc een einde maakte aan de fancy-prijzen, die in de eerste weken van de teelt voor de pekel haring werden betaald en die zelfs stegen tot 800 gld. per kantje, een prijs die on getwijfeld nooit eerder voor dit artikel werd betaald. De haringreeders meenden, dat hen te kort gedaan werd, wanneer htm niet meer dan 35 voor een kantje werd betaaid en toen ook de kleinhandel de winstmarge te laag vond, verdween de pekelharing, die nu echter wel gauw weer voor de tweede maal boven water zal komen, aangezien er thans een regeling voor den afzet in het leven geroepen is. In een „brief uit Vlaardingen" dien we aantroffen in het laatste nummer van „Het Burgerlijke Stand ONDERTROUWD: C. P. de Leur. Heide- straat 45, IJmuiden-Oost en W. Groenendijk. IJmuiderstraatweg 37, IJmuiden-Oost, t. a. Heidestraat 45, IJmuiden-Oost; J. j. Eliveld. Haarlem, Gen. de Wetstraat 75 rd en C. Smoor, Zanderstraat 31, IJmuiden-Oost, t. a.?; L, Schoorl, Noorderdorpstraat 29, Santpoort en W. Gerritsen, v. Wassenaerstraat 8. IJmui den-Oost. t. a. v. Wassenaerstraat 8, IJmui den-Oost; W. van Ombergen, Meidoornstraat 9, IJmuiden-Oost en W. Holman, de la Rèy- straat 14, IJmuiden, t. a. de la Reystraai 14, IJmuiden; G. v. d. Wel, Beverwijk, Noorder- wijkweg 12 en T. Goldewijk, Burg. Rambon- netlaan 18, IJmuiden, l. a. Burg. Rambonnet- laan 18, IJmuiden; G. Tieman, Wulverder- laan 4, Santpoort en B. Nette. Wulverderlaan 4, Santpoort, t. a. Wulverderlaan 4, Sant poort; S. van Hooff, Kennemerlaan 147, IJmuiden; P. C. Pronk, Kennemerlaan 93. IJmuiden en J. Vïeeschhouwer. Krommenie, Krommeniedijk 50, t. a. Krommenie, Krom- meniedijk 50; S. C. den Heyer. B. Rambon- netlaan 278, IJmuiden en C. S. Schoone, Spie- gbellaan 5, Driehuis, t. a. Zeeweg 356, Drie huis; J. Viskil, Conradistraat 17, IJmuiden en J. C. Sehadé, Zeeweg 16 rd., IJmuiden-Oost, a. B. R. van de Ree, Kortenaerstraat 1, IJmuiden-Oost en M. de Boer, de Lumey- straat 30, IJmuiden-Oost, t. a.?; H. J. Mus- kee, Emmen, Heerendijk 141, en A. Modder man, Bloemend.str.weg 149 a, Santpoort, t. a. Bloemend,str.weg 149 a. Santpoort. GEHUWD: D. Souljé en G. Scholder, Tuin derstraat 77, IJmuiden-Oost; H. M. Rijs en J. M. Oudendijk, Kennemerpl. 7, Haarlem; A. J. M. Meesters en A. J. Veuger, Terras- weg 42, Santpoort; W. Suhr en A. Molenaar, Heussensstraal 68, Haarlem; J. J. Rietdijk en N. de Boer, Nachtegaallaan 1, Hilversum; W. C. Korver en G. M. Heijligenberg. Tuinders straat 99, IJmuiden-Oost; T. Vis en M. C. van Herle, Oranjestraat 41 rd., IJmuiden; J. C. de Maijer en J. M. E. Waalberg, Wijk aan Zeeër- weg 182, IJmuiden-Oost; J. Notenboom en W. Bosman, Uitendaalstraat 47, Santpoort. GEBOREN: F. Hofman, d., Napierdwars straat 3, IJmuiden; C. C. Hamers, z., Fazan tenlaan 48, IJmuiden-Oost; W. v. d. Meer, z., Da Costalaan 51, Driehuis; M. L. Spaans, d,. Hofdijklaan 35, Driehuis; A. Honing, d„ Gr. Hout of Koningsweg 34, Velsen-Noord;- Jac. Prins, d., Snelbusstraat 5, IJmuiden; J. C. Mattiesing, d., R. Claeszenstraat 29, IJmui- den-Oost; L, Zwart, z., de Ruyterstraat 128. IJmuiden-Oost; C. Nieuwenhuizen, z,. Wijker- straatweg 209, Velsen-Noord; J. Clots, z., Bloemstraat 73, IJmuiden; M. D. Spuls, z., Cederstraat 50, IJmuiden-Oost; M. J. Rol- vink, z„ Lijsterlaan IR, IJmuiden-Oost; L. A. Jongsma, Varensusstraat 16, IJmuiden; J. Posthuma, z., Hoofdstraat 91, Santpoort; C. Kwast, z., de Lumeystraat 18, IJmuiden; A. Alders, z„ IJmuiderstraatweg 104, IJmuiden- Oost; J. Meurs, d„ Doodweg 57, Velsen-Z.; J. F. W. Korting, d., Kelkweg 131, Santpoort; II. Blok, d.. Elzenstraat 7, IJmuiden-Oost; L. Verhagen, d., J. T. Cremerlaan 22, Santpoort; C. Schavemaker, d., Beecksanghlaan 34, Vel sen-Noord; B. M. Nooy, z„ Wijk aan Zeeër- weg 53, IJmuiden-Oost; J. Buis, z., Kortenaer straat 12 rd. IJmuiden-Oost; A. Bal, z.« J, P. Coenstraat 17. IJmuiden; J. Voogd, d„ En- schedestraat 30, IJmuiden; J. Groen, z„ D. Hartoghstraat 29, IJmuiden: M. C. Kortekaas, d„ Corverslaan 83, Velsen-Noord; H. J. Ze ge), d.. Tuindersstraat 88. IJmu:den-Oost; L. Boers, d., J. Kostelijklaan 2, Veisen: B. Vas- tenhouw, z.. K. Wilhelmstraat 33, IJmuiden; G. van Egmond, d„ Hyacinthenstraat 15, Santpoort; J. F. Möller, z.. Harddraverslaan 39, Santpoort. OVERLEDEN: M. C. Warger, 28 j„ eehtge. v. C. J. Bakker, Rembrand:laan 17, IJmuiden- Oost; P. Hoek, se j„ echtg.e weduwnaar v. P. v. b. Pias, Huygensstiaat SS. IJmuiden. Nieuw Visscherijolad" vertelt de brief schrijver, klaarblijkelijk een haringreeder: ,,van onze reederij is er van zeven een heden 6lecht6 één in de vaart gebracht- Die heeft ep het oogenblik twee reizen gedaan en 80 duizend gulden besomd voor zoowat 300 vaten baring, zooals ze uit zee wordt aangevoerd." Deze haringreeder bekijkt de zaak echter door een andere brii ais de meesten zijner collega's, im mers verder schrijft hij: „De prijzen wa ren ook buitengewoon hoog. De regeecring heeft thans een vasten prijs gesteld. De thans betaalde prijs i6 toch te hoog. want haring is toch een volksvoedsel en ai zou de prijs maar 35 gulden per vat zijn. dar. zou er voor een xeeder en visscher toch nog iets te verdienen vallen." Oorlogsgetroffenen vergaderden AM. opgericht. Stichting S.B.O. Teneinde de belangen van oorlogsge troffenen, welke door de bezetting hun woning of bedrijf zijn kwijtgeraakt, te bevorderen, werd in gebouw „Concordia" een vergadering belegd, welke buitenge woon druk bezocht was. Daar individueel bij den wederopbouw weinig of in 't geheel niets bereik-t kon worden, wilde men trachten door geza menlijk overleg bij de betreffende instan ties betere resultaten te krijgen in ver band met schadevergoeding en opbouw. Het onderwerp van dezen avond was: „Schadevergoeding, hoofdzakelijk materi- eele schade aan de door den oorlog ge- teisterden op ruime schaal en tot zoo vol ledig mogelijke bedragen". De vergadering stond onder leiding van den heer L. Harsveld, welke zijn tevre denheid betuigde over de groote op komst, waarna hij de voorafgaande werk zaamheden voor deze bijeenkomst toe lichtte. Herhaalde pogingen werden aan gewend om -.tot betere resutalen te ge raken, doch besprekingen o.a. met den wethouder van Openbare Werken en het secretariaat van de Stichting Wederop bouw Veisen over het probleem schade vergoeding, vermochten niets. Daarom wekte ®pr. op tot aansluiting bij de Lan delijke Organisatie van de Stichting voor de belangen van Oorlogsgeteiöterden (S, B. O.). Om de aanwezigen eenig inzicht te geven van het doel dezer Stichting, wer den de statuten voorgelezen, waarbij tevens werd medegedeeld, dat via radio en pers propaganda voor dit doel zal worden gemaakt. Hierna was het woord aan de aanwe zigen, waarbij de heer A. D. Dijkstra op merkte, dat reeds een commissie lot on derzoek naar de mogelijkheid voor ge noemde schadeloosstelling door den bur gemeester van Veisen in het leven was geroepen, doch deze commissie heeft als adviseerend lichaam weinig kunnen doen. De heer Harsveld merkte hierbij op. dat geen der aanwezigen ooit iets van deze commissie heeft vernomen eri sprak zijn verwondering uit, dat deze commis sie het publiek weinig heeft voorgelicht. Op voorstel van den voorzitter werd na eenige discussie overgegaan tof een de geheele gc-meente omvattende afdeeling Veisen van de Landelijke organisatie van de Stichting Belangen Oorlogsgeteasier- den. Meer dan 100 van de aanwezigen meldden zich als lid. Zoo spoedig mogelijk zal met het be stuur der Landelijke Organisatie contact worden gezocht om een tweede bijeen komst voor de geheele gemeente te be leggen. Na stemming werd vervolgens het voorloopige bestuur van de afd. Veisen samengesteld uit de heeren: L. Harsveld. voorzitter; G. Ruysenaars. secretaris: D. Renoov. penningmeester: H. A. van Dig gelen. H. Hamers en K. L. G. Mollevanger. Bij de bespreking van het punt „Stich ting Wederopbouw Veisen" bleek, dat deze is samengesteld uit verschillende af gevaardigden van organisaties, bedrijven en uit de burgerij. Daar van Velsen-Noord in deze Stichting (waarvan het secretari aat berust bij mr. A. W. Hellema te IJmui den) niemand zitting had, werd, na pro test bij den wethouder van Openbare Wei-ken, bereikt, dat Velsen-Noord alsnog een lid zou aanwijzen. Hiervoor werd de heer H. Hamers benoemd Kennemers verslaat B.F.C. (31) De Kennemers verdedigen tot dusver hun tweede-klasse-schap uitstekend en, zooals de zaken er thans voor staan, zou het aï heel raar moeten gaan, als Bever wijk het volgend seizoen zonder tweede klasser moest stellen. Gisteren werd BFC volgens de regelen der kunst en volkomen verdiend met 3 verslagen, zoodat de Bussumsche 3e klas- sers van hun reisje naar Beverwijk weinig pieizier hebben gehad. Het dient echter erkend, dat zij hTanig partij hebben gegeven en pas, toen Bleeker het derde punt scoorde, het hoofd in den schoot leg den. waarna de Kennemers het spel vol ledig beheerschten. De Kennemers begonnen goed door reeds na eenige mmuten spelen door haar links binnen Steeman de leiding te nemen. Wie dacht, dat deze spoedige tegenslag de Bussummers zou deprïmeeren. vergiste zich; integendeel, de BFC'ers vergrootten "min activiteit en zagen na een kwartier kans door hun rechtsbuiten, wiens schot door een der Kennerner-verdedeers van richting werd veranderd, den gelijkmaker langs den verrasten Van Urk te plaatsen tlI). Vlak voor de rust echter profiteer de Bleeker van een mistrap van een der BFC-achterspelers en had de Kennemers opnieuw de leidiag. Rust 21 Na de rust hebben de BFGers nog ge- ruimen tijd alles op alles gezet, om de kansen te doen keeren. doch ze vonden de Kennemers-verdediging in goede con ditie. Ongeveer een kwartier voor het ein de viel de beslissing, toen Bleeker een doel kopte en de Bussummers zich ge- door Verbeek genomen corner in het BFC- wonr.en gaven. Scheepsberichten Rotterdam aangekomen 29 Juni: Stad Arn- hem. erts: Cypria, phosphaat; Donald S. Wright, stukg. Rotterdam 29 Juni. vertrokken: Foreland, ledig; Dalhem, ledig; Gerodimos, kolen; Progres. ledig. IJmuiden. Aangekomen op 28 Juni: Haze- wint; Ponze. hout. Aangekomen op 29 Juni: Drake, stukgoed; Prinses Juliana, banden. Vertrokken op 28 Juni; Runo; Frans van Mieris; Wim; Deo Duee. Vertrokken op 29 Juni: Manfred. SANTPOORT Chr. Historische Unie Donderdagavond 5 Juli houdt de Chr. Hist. Unie een vergadering in de Ned. Hervormde Kapel. Sprekers zijn de heeren A. ten Broeke over „Koers houden", J. C. Aschoff over „Christelijke politiek" en Jaap Kolkman over „Geen strijd om beu zelingen". Athletiek-vereenigingskamp Zondagmiddag had op het terrein der RKSV „Veisen" een interregionale ver- eenigingskamp plaats, waaraan werd deel genomen door de vereenigingen DEM. DO COS. IEV, VIOS, Holland. AVSM, KDO en Veisen. Voor den winnaar van dezen kamp was door „IJsvries" te IJmuiden een wieselprijs ter beschikking gesteld. Deze werd met groot en voorsprong door DOCOS uit Leiden gewonnen. De ern stigste mededinger was nog DEM uit Be verwijk, doch tenslotte zegevierden do Leidenaars toch met een flinken voor sprong. In het nummer hoogspringen B legden zij zelfs beslag op de eerste drie plaatsen en bij de estafette zegevierden zij op alle nummers. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: 100 M. hardloopen B en C: 1. Ludlage DÖCOS) 11.3; 2. Schouten, idem; 3. v. d. Pal (DEM). 100 M. hardloopen D: 1. Grupping (Hol land) 11.5 sec.; 2. Bouchier, idem; 3. v. d. Meer, ASVM. .1 800 M. hardloopen Jtitn. A: 1. Tuinman (DOCOS), 2 min. 12.8 sec 2. Adrichem (DEM); 3. v. Grieken (ASVM). 800 M. hardloopen B en 1. v. d. Wiel (DOCOS) 2/19.9; 2. Kooiman (DEM). 800 M. hardloopen D: De Vries (Holland) 2/17.1; 2. Stam (DEM); 3. Smit (IEV). 400 IW. hardloopen C: 1. Werp (DEM) 58.7 sec.; 2, Ludlage (DOCOS); 3. Van Gent idem. 3000 M. hardloopen C: 1. De Ree (Hol land) 9 ra. 54; 2. Van Heteren (DOCOS). 3000 M. hardloopen D: 1. Tervoort (DE M) 10.16.4; 2. Smit <3EV); 3. Schavemaker (IEV). Kogelstooten D: 2. Gieske (DOCOS) 9.74 M.: 2. Stam (DEM); 3. Schocmaker (IEV). Discuswerpen C: 1. Gieske (DOCOS) 28.50 M.2, HoogtrwesT (Holland); 3. Bergisma (AVSM). Hoogspringen B: 1. Schouten (DOCOS) 155 M.2, Eresser, idem: Hoogspringen C: 1. Schavemaker (IEV) 1.50 M. Hoogspringen D: s. Bouchier (Holland) 1.60 M.; 2. Van Egmond (DEM); 3. Grup ping (Holland). Speerwerpen C: 1. Schavemaker (IEV) 38.12 M.; 2. Bresser (DOCOS); 3. Ludlage idem. Estafette 1 x 80 M. Jwi. B.: 1. DOCOS 46 5; 2. DEM; 3. IEV. Idem 4 x 160 M. Jon. A: 1. DOCOS, 49.4; 2. KDO; 3. DEM. Idem 4 x 100 M. heeren: 1. DOCOS, 49.3; 2. Holland 49.7; 3. DEM. Olympische Estafette: 1. DOCOS. 4/03-6; 2. DEM: a IEV. Na afloop wérd door Wethouder Nijssen den wisseiprijs aan DOCOS overhandigd.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 3