Sport in het Kort en Tops Haarlemmers Peters en Bijster wielerkampioen Schulte in de achtervolging onttroond Tijdens de Zondag in het Olympisch Sta dion gehouden wedstrijden om de wieler kampioenschappen van Nederland hebben de Haarlemmers van zich laten spreken. In de eerste plaats slaagde Peters er in Schulte in de achtervolging te kleppen en dan werd Bijster kampioen sprint bij de amateurs. In den eindstrijd kwam hy tegen Hyzelen- dcorn die hij twee maal klopte. In het alge meen kampioenschap won hij zelfs een rit van Aric van Vliet. IV'. Haarlemmer C. Bijster (links) wewl niet alleen kampioen sprint der ama teurs, doch slaafde er ook in eenmaal van Van l.'et (rechts) te winnen in het iilyemeen kaniokK-oscïiaj). In den beslis- singsrit won Van Vliet. Voor een prachiigen eindstrijd zorgden Pe ters en Sahulie in het kamipöenschap ach tervolging. Schulte, titelhouder en in jaren ouder en rijker in ervaring dan Peters, leed voor de eerste maal in zijn wielercarriere een zware nederlaag. Zwaar was deze nederlaag zeker, nier vanwege het feit, dat Peters met enkele meters verschil won, maar wel in verband met Os manier, waarop het gebeurde. Peters liep na den s'.ari onmiddellijk uit en na drie ronden lag hij iwintig meter,yoor op Schulte. Deze beging de o.i. tactisché fout om door eentxlia krachtinspanning te trachten niet alleen zijn achlerstand in te loopen. maar zelfs een kleinen voorsprong te verkrijgen, hetgeen hem inderdaad gelukte. Maar Peters, die veel heeft geleerd sedert het vorig jaar, teen hij ook tegenover Schulte in den eind strijd stond. h?.d zijn krachten beter ver deeld. HU had nog voldoende reserve om in de tweede vijf ronden het. tempo vol te hou den en tenclotte te verhoogen. Drie ronden voor het einde lag Schulte nog iets voor. maar daarna snoes', lv'i bukken voor het tem po van Peiess, 1st de laatste anderhalve ronde bleek Peters over een machtigen eindspurt te be- "h'kl-Ts. waar tegenover Schulte mach teloos stond. Schulte had waarschijnlijk ver standiger gedaan, niet op de helft van den strijd, maai- in de laatste twee ronden zich extra in te spannen, waarbij 'net zeker niet onmogelijk ?ou -yn geweest dat Peters daar door moreel geknakt zou zijn geworden. De Jaatsle overwon S"hu!te's offensief op de helft van den wedstrijd en daaruit putte hij nieu wen moed voor de tweede helft. Het is wel buitengewoon jammer, dat slechts een ver tegenwoordiger per land in de wereldkam pioenschappen achtervolging mag uitkomen. Met Peters en Schulte had Nederland een fraaie kans gemaakt op eerste en tweede plaats. In de sprintnummers beroepsrenners viel niets bijzonders te noteeren. Van Vliet had in beide ritten meer moeite met Derksen dan ©ogenschijnlijk leek. Toen hij eenmaal prof- kanvpioen was geworden, bleek de spanning bij hem volkomen verdwenen. Er volgde een dusdanige, reactie, dat hij den tweeden rit tegen den amateurkampioen Bijster om het rlgemeen sprintkampioenschap van Neder land verloor. Het werd een korte sprint, van 175 meter af, waarbij Van Vliet op drie leng ten achter Bijster lag. Het bleek een fout te zijn tegen den snellen amateurkampioen, want deze zette zoo snel aan, ging zoo goed Sportuitwisseling mei Derby Zwemmers (sters) en Athleten in Haarlem Tijdens de viering van het 700 jarig bestaan der stad zal de sportuitwisseling met Derby worden voortgezet. Een gezelschap dames- athleten, zwemsters en zwemmers, zal in Haarlem de gast zijn en er in wedstrijden uitkomen. Woensdagavond 7 Augustus wor den in Stoop's openluchtbad internationale zwemwedstrijden HaarlemDerbv gehouden en den volgenden avond, 8 Augustus, ontmoe ten de dames-athleten van Haarlem en Derby olkaar op het terrein van EDO, waar voor een aantrekkelijk athletiekprogramma ge zorgd zal worden. De voetbalwedstrijd tus- «chen de steden kan wegens het gesloten Éeizoen niet doorgaan. De Radio geeft vanavond; SulversUM I, 301.5 M. 7.00, 8.00, 13.00, 19.00. 20.00. 22.00 Nieuws. 17.15 All-round sexlei. 20.08 Zomer-potpourri 21 10 NCRV-orkest. 23.00 Concert fluit, viola da gamba en clavecynrbel. 23.30 Avondconcert HILVERSUM II, 415.5 M. 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 23 00 Nieuws 17.00 Vaeantie-progr. 17.30 Cabaret-liedjes'. 18.15 Ramblers. 20,20 Kurhausconcert 0 1. v Xgnaz Neumark m.m.v. Iskar Aubo 21.00 G. G. Cabaret. 22,10 Metropole-orkest, door, dat Van Vliet hem op dezen korten, afstand niet meer kon bereiken. Van Vliet, die nu tien maal kampioen van Nederland is geworden, leefde geheel voor den wedstrijd tegen Derksen. Toen deze achter den rug was, moest er een inzinking komen. Met het bovenvermelde gevolg. In den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland achtervolging achter groote motoren over 100 k.nr. was van strijd geen sprake. Van. der Voort, prachtig geleid door Pasquier, wist zich langzaam maar zeker naar den kop te werken en passeerde al zijn tegenstanders. Hel werd een verdiende zege van Van der Voort met Bakker achter Van der Bom als goede tweede De Best werd zevende. KANO-SPORT Kano-Kampioenschappen voor Haarlemmers Fraaie prestaties van W. v. d. Kroft In de Zondag op de Boschbaan te Am sterdam gehouden wedstrijden om het kampioenschap van Nederland op de korte baan hebben de Haarlemmers kans gezien vier van de zeven kampioenschap pen te behalen. Het leeuwenaandeel hier van komt toe aan Wim v. d. Kroft, die kans zag in de R 1 S en de K 1 hel kam pioenschap tè behalen. Vooral de K 1 mag een prachtige prestatie genoemd worden daar hij zijn groote rivaal Kraaier en den jeugdigen Stroo, beiden van de Geuzen, pp overtuigende wijzé 'achter' zich liet. i-iet eerste kampioenschap, dat in de R 1 S JüUO M. was een zeer goede wedstrijd van v, d. Kroft (HKV). Nadat hij de leiding had genomen kwam het heele veld na ruim de halve baan weer bij elkaar; dit bleef tot ongeveer 850 M. Hier vond v. Kroft het genoeg, en met een schitterende eindspurt ging hij snel enkele bootlengten op de andere vooruit om.te winnen .in den tijd van 4.46.2. Bosse—Kuperus (HKV) zorgden voor het tweede kampioenschap, in de R 2 S. Lagen de Haarlemmers op achthonderd meter nog ruim voor,zij moesten voor hun zege vechten, want toen kwam het koppel LeeuwerikWeis (Zwetplassers) het hen danig lastig maken, maar deze konden toch niet verhinderen dat BosseKuperus met 1 sec. verschil als eerste door de finish gingen in den tijd van 4.12.2. De K 1 1000 M. bracht v. d. Kroft (HKV) zijn tweede kampioenschap. Na een snel len start nam deze de leiding. <Toep kwam Kraaier (Geuzen) op zetten en pas seerde hem; v. d. Kroft bleef echter in een boog tempo volgen. Na ongeveer 800 M. vond hij aan Kraaier genoeg eer bewezen en met een felle spurt passeerde hij zijn rivaal om keurig varende steeds meer uit te loopen, Kraaier bleek toén geen reserve meer te hebben waarvan zijn clubgenoot handig gebruik maakte om hem ook nog te passeeren, doch deze kon voor v. d. Kroft geen bedreiging meer vormen, zoodat laatstgenoemde in 4.19. wat een prachtige tijd is, aLs eerste aan kwam. Het vierde Haarlemsche kampioenschap werd in de K 1 dames gewonnen door mej. A. de Waal Malefijt (Trekvogels) voor haar rivale mej. H. Stroo (Geuzen). Na een keurig gevaren wedstrijd, waarin zij geleidelijk steeds meer uitliep zag zij kans met ruim 4 sec. verschil haar kam- pioenschap een feit te maken in 2.52.8. De drie rest eer end e kampioenschappen kwamen bij de Geuzen terecht, en wel in de K 2 bij KraaierStroo, die in den prachtigen tijd van 3.58.2 zegevierden, wat bijzonder mooi is, daar zij onder de 4 min. bleven. De RIS dames was voor mej. H. Stroo, terwijl de Geuzen IV, Kraaier-Tates- StrooSwartsenberg het laatste kampi oenschap in de wacht sleepte. De overige voor Haarlem belangrijke uitslagen lui den: K 1 adspiranten: 2. L. de Waal Ma lefijt (Trekvogels) 2.24; K 1 dames junio ren: 3. A. v. d. Graaf (Trekvogels) 1.31. R 2 S gemengd: 1. Mevr. L. v. d. Anker- DoedensH. Mica (Trekvogels) 2.10.4; K 2 gemengd; In dit nummer wonnen mej. A de Waal (Trekvogels)W. v. d. Kroft (H.K.V.) met grooten voorsprong, doch zij voeren dit nummer buiten mededinging mee. Vereenigingsestafette 2. Trekvogels 4.3.5. Amerikanen heden in Haarlem Op het EDO-terrein wordt hedenavond om halfzeven een honkbalwedstrijd gespeeld tusschen een ploeg van den Nederlandschen Honkbalbond en een Amerikaansch negen tal. dat j.l. Zaterdag in' Rotterdam een de monstratie heeft gegeven. De Nederlandsche ploeg is als volgt samengesteld: Van Holst, Geurts. De Klein, Keulemans, Schijvenaar, Odenthal, Voetelink, Van Leuven en Ha lewijn. CRICKETUITSLAGEN. Rood en Wit heeft met 59 runs op de eerste innings van HBS gewonnen. De Hagenaars scoorden 109 runs en de Haarlemmers 168. Na een span nend slot won CVHW van Sparta, Nadat de Rotterdammers 76 runs hadden gescoord, had den zij een kans op de overwinning bij den stand van 56 voor negen wickets. De laatste batsmen passeerden het totaal. Met 2 runs won CVHW. In den wedstrijd Rood en Wit 3 Haarlem 2 scoorde- Everard (106) een cen- wickets en Haarlem 2 136. Na, I-Iackenitz in het tweede en W. Kramer in het eerste elftal is c!^ derde Rood-en-Witter die in dit H. B. S.—ROOD EN WIT. De Haarlem- nun uilwedstrijd te gen oe Hagenaars te Bloemendaal en won nen met duidelijke meerderheid. H. B. S. had zijn totaal van 109 in hoofdzaak aan Herklots (62) te danken. De overigen konden het bowien van H. Winter, die vijf en van Syleveld, die vier wickets nam, niet over meesteren, Rood en Wit overschreed het H, B. S.-totaal voor het verlies van slechts vijf wickets, ofschoon het v. d. Togt en v. Zee land miste. Nadat Kramer en van Bueren ieder voor 10 en de la Mar voor 14 waren verdwenen legden aanveorder van Baasbank (33) én zijn broer, die eveneens de 30 runs bereikte, den grondslag voor de overwinning. Omdat er nog veel tijd over was voltooide Rood en Wit zijn innigs met levendig crecket. en bracht het tot 168, winnend met 59 runs. Van der Vegl had 7 wickets genomen; Wun- der en van Katwijk boekten weinig succes, ofschoon de eerste zeer caivei- bowlde. Rood en Wit's cijfers zijn tot dusver: 3 gewonnen, 1 draw, 3 verloren. NEL VAN VLIET IN GOEDEN VORM. De Robbenzwemster Nel van Vliet noteerde op de te Gent gehouden internationale zwem wedstrijden een tijd van 1 min. 19.8 sec., op de 100 M, schoolslag, waarmede zij zoowel het door haar op 12 Juni te Alkmaar geves tigde Nederlandsche record als het wereld record. dat sinds 1943 op naam staat van de Duitsche Gisela Grass, evenaarde. 'T GOOI BLIJFT EERSTE KLASSER. Door een overwinning van 2—0 op TOG is 't Gooi eerste klasser gebleven. ETO VERLIEST OPNIEUW. De Hoofd- dorpsche kampioen ETO speelde een promo tie-wedstrijd tegen DTS en verloor met 6l. De club uit Oudkarspel heeft de beste kans derde klasser te blijven. „AVATERTRAPPERS" KAMPIOEN. De eerste zeventallen van de R.K. zwemvereeni- ging „De Watertrappers" zijn afdeelings- kampioen in de zomercompetitie geworden. De dames hebben allé wedstrijden in de der de klas E gewonnen, met 23 doelpunten voor en 2 tegen. De heeren werden kampioen der de klas met 14 punten uit 8 wedstrijden en een doelgemiddelde van 3712. De dames spelen promotiewedstrijden en de heeren gaaan automatisch over naar'de tweede klas. RUSSISCHE SCHAKERS NAAR GRONIN GEN. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Russische schaakmeesters Botwinnik, Smys- lov, Boleslavsky, Flohr en Kotov aan het we. reldschaaktournooi te Groningen deelnemen. BESLISSINGSWEDSTRIJD ATTESSE—RIG- TERSBLEEK. Voor een plaats in de eerste klas van den KNVB in het oosten zullen Vi tesse en Rigtersbleek een beslissingswedstrijd spelen, EXCELSIOR WEER EERSTE KLASSER. Door met 3—2 van VUC te winnen, is Excel sior eerste klasser geworden van den KNVB. Den Haag verliest een eerste klasser en Rot terdam heeft er nu zes. ZEVENKAMPDAG ,.RCH". RCH hield Zaterdag en Zondag haar jaarl. zeven kamp voor adspiranten, junioren en senio ren. Beide dagen werd er fel om de wissel- prijzen gestreden en de resultaten waren vrij goed te noemen. Zaterdagmiddag werd H. Twisk met een totaal van 3701 punten kampioen bij de ad spiranten van 13 tot 16 jaar en F. Lubber? met 2964 punten bij de adsp. van 10 tot 1- Jaar. Verder kwamen nog een 16 jongens voo een prijs in aanmerking. Wim Hansen die reeds drie jaar achtereen beslag gelegd had op den fraaien zilveren be ker moest deze maal de vlag strijken. Rud v. d. Meer met 3933 punten werd nu eerste; Wim Hanse met 3876 punten tweede; AV. Kok met 3796 punten derde. Bij ds junioren behaalde G. Biesbrcuck den eersten prijs met 3197 punten. Ned. Wielerploeg voor Zurich De sport commissie van de Nederland sche Wielren-Unie heeft de volgende renners aangewezen voor de aanstaan de wereldkampioenschappen, welke van 23 Augustus tot en met 1 September te Zürieh worden gehouden. Sprint-ama teurs: Bijster, Hijzelendoorn en Bonte- koe. Sprint professionals; Van Vliet en Derksen. Achtervolging professionals: Peters en Schulte, van wie slechts een renner mag starten. Stayers: Van der Voort. Wegrenners amateurs: Kleefstra, Verhoeven, Van Beek, Harmans, De Booy, Van Os, Voor ting en P. Peters. Wegrenners professionals: Middelkamp, Schulte, Schellmgerhoudt, Vooren, Lam- brich'ts, Steenbakkers, Janssen en Van der Voorde. De insdhrijvingen sluiten op 5 Augus tus, terwijl de Nederlandsche kampioen schappen op den weg eerst op 18 Augus tus te Valkenburg zullen plaats vinden. Het gevolg is datde Unie 8 renners voor Zürieh in elke categorie heeft ingeschre ven, waaruit t.z.t. een keus van -vier zal worden gedaan. Militaire Vrachtauto reed tramwagen der N.Z.H.T.M. omver Twaalf lichtgewonden bij botsing te Amsterdam Zondagavond is te Amsterdam op dè kruising NassaukadeRozengracht eeh ernstig verkeersongeluk gebeurd. Om kwart over tien kwam een militaire zes tons vrachtauto met groote snelheid van de Nassaukade. Eerst op het laatste oogérr- blik zag de bestuurder, dat een tramtrein van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Mij., welke uit de richting Haarlem kwam, de kruising passeerde. De autobestuurder slaagde er niet meer in, den zwaren wagen tijdig tot stilstand te brengen en met een. geweldige klap botste de vrachtauto te'gert den voorsten tramwagen, welke omsloeg. Voorbijgangers, omwonenden en perso-, neel van de dichtbij gelegen brandweer kazerne snelden toe en wisten alle tram passagiers uit den wagen te halétt, die geen van allen ernstig gewond bleken te zijn. Twaalf hunner hadden snij- en schaafwonden aan gelaat en handen. Op het oogenblik dat de autobestuurder der vrachtauto pogingen deed den w,agen tot stilstand te brengen, bevonden zich óp voor- en achterbalcon van de tram ver scheidene personen. Eenigen zagen hét" ge vaar aankomen en sprongen van de tranj nog voor de auto tegen de tram botste, frt het korte oogenblik dat de tram no:g over eind stond, hebben zij kans gezien' naar den kant te kruipen. Dit is hun geluk ge weest, want anders waren zij ongetwijfeld door het 'vallende gevaarte verpletterd! De bestuurder van den militairen' vracht wagen liep geen letsel op. Grutterswaren, Stroop en Erwten duurder Voor de akkerbouwproducten voor :dén oogst 1946 zijn verhoogde richtprijzen vast gesteld. Deze zullen met ingang van heden ook tot uitdrukking worden gebracht -in den prijs voor den consument, met.name voor een aantal artikelen, waarvoor geen toeslagen uit het Landbouw-crisisfonds ten behoeve van den consument wor den gegeven. Voorloopig blijft de brood prijs ongewijzigd. De nieuwe pTijzen voor dén verbruiker zijn voor los uitgewogen artikelen:bloem maximaal 0.34 per K.G.; tarwegries 0.52 per K.G.; haverpiout 0.56 per K.G.; gort en gortproducten 0.42 tot 0.56 per K.G.; gemengd meel 0.48 per K G.; pud ding- en custardpoeder per 100 gram 0.10 zwarte stroop 0.29 per pond: groene erw ten (prima geschoond) 0.i9 per pond; spliterwten 0.24 per pond. Voor verpakte „artikelen: tarwebloem per 400 gram 0.19; per 500'gram 0.22; zelfrijzend bakmeel (in cartonverpakking) per 200 gram 0.15, per 300 gram 0.21, per 400 gram 0.27, per 500 gram. f 0.33; in andere dan cartonverpakking 1 cent minder; banketbakkerspoeder (in carton verpakking) per 200 gram 0.17, per 300 gram 0.24, per 400 gram 0.30, per 500 gram 0.37; in andere dan cartonverpak king 1 cent minder; tarwegries (in carton verpakking) 0.64 per K.G., in andere dan 'artonverpakking 0.62 per K.G.; haver mout (in cartonverpakking) 0.68 per K.G. "n andere dan cartonverpakking 0.66 per K G.; gort en gortproducten (in cartonver pakking) 0.54 tot 0.68 per K.G., in andere dan cartonverpakking 0.52 tot 0.66 per K.G.; gemengd meel (in carton verpakking) 0.60 per K.G., in andere dan cartonverpakking 0.58; aardappel meel per 200 gram 0.15; maizena en ge- oxydeerd aardappelmeel per 200 gram 0.17; pudding- en custardpoeder (w.o. griesmeelpudding en chocoladepudding poeder uit minder dan 24 cacao bestaan de) per 100 gram 0.16, per 200 gram f 0.24 per 250 gram 0.29, per 300 gram 0.34, per 400 gram 0.45, per 500 gram 0.55, per 1000 gram 1.05; in zakjes 0.11 per 100 gram; chocoladepuddingpoeder be staande uit tenminste 24 cacao (in car tonverpakking) per 100 gram 0.18; zwarte stroop per pond 0.33. H.O.V. Woensdagavond 31 Juli zal in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem het vierde Zomerconcert plaats vinden, gege ven door de Haarlemsche Orkest Vereeni- ging onder leiding van Ke&s Hartvelt. De soliste is Renate Zwaardemaker, die met orkestbegeleiding het vioolconcert in D gr. terts Op. 77 van Joh. Brahms zal voordragen. Vóór de pauze zal nog worden uitgevoerd de Sinfonia in Bes gr. terts van Joh. Chr, Bach, terwijl het orkest tot besluit Schu bert's Vierde Symphonie in c kl. terts ten gehoore zal brengen. in De bril van Sultan Sar Vy 14. Dat het niet zoo héél stil was in het paleis, bleek spoedig, In de volgen de ruimte zag Tops een ondeelbaar oogenblik, hoe een paar oogen hem door een spleet in het gordijn aanstaarden. Het roaren loerende oogen, die weinig goeds voorspelden. Zij verdwenen da delijk, toen Tops dien kant op keek. Tops wilde hier echter het zijne van roeten. Hij stapte moedig op het gordijn toe en keek óók loerend, maar in 'de andere richting. Wat hij daar zag, stelde hem allerminst gerust. Het aangren zende vertrek was letterlijk gevuld met mannen, die in uiterlijk stérk uiteen liepen. Maar één ding hadden ze ge meen: ze maakten allen een erg ongun- stigen indruk. Roerloos zaten ze in een cirkel om een waterpijp en zwegen. „Dat ziet er hoopvol uit', dacht Tops. Wij moeten zien, dat we hier heelhuids uitkomenTips", zei hij tegen z'n broer. BINNENLAND H. M, de Koningin "heeft den in Nederland vertoevenden bevelheb ber van de Amerikaan- sthe zeestrijdkrachten in Europa, admiraal H. Kent Hewitt, benoemd tol groot-offiicev in de Orde van Oranje- Nassau. ■••^- Dertig van de mooi ste zwarte Hollandsche rijpaarden en zes schim- 7 m'els, alle ongeveer «vijf jaar oud en gefokt .in het Oosten van Nedef- "iand, zullen Woensdag a.s. door H. M„ Konin gin persoonlijk aan ko ning George van Enge land worden aange boden. -De verkoop van mo torbenzol, van touolvrije 'benzol, handelsbenzol en benzeen wordt met ingang van 1 Augustus vrijgegeven, De Nederlandsche consul-generaal te Kaap- 'staci, dl'. A. L. Wurf- abin. is bij het bekliip- "nien van den Tafelberg verongelukt. Een directeur van een zuivelfabriek in het Zuiden der lands heeft 40.000 blikjes geconden seerde melk ten eigen -bate verkocht. ,De schuld aan de fabriek loste hij af door clan- destienen -verkoop van melkproducten. Er was voorts een melkbonnen- tekqrt van 8000 rantsoe nen boter in zijn bezit. Haarlem en Omgeving Mej. M. H. Deu- mens te Haarlem is te Den Haag geslaagd voor de akte A Ned. taal en letterkunde M. O. Het concert in het Bloemendaalsche Bosch, dat de H.O.V. op Dins dag 1.6 Juji j.l. zou geven ëh dat door ongunstig weer geen-doorgang kon vinden, zal thans plaats vinden' op Dinsdag 30 Juli a.s., 's avonds te 20 uur, o. 1. v. Kees Hartvelt. Het volgende programma zal ten ge hoore worden, gebracht: Joh. Wagen aai-: Cyrano de Bergerac; G. Pucci ni: Fantasie uit Tosca; J Sibelius: Valse triste; Ch Gounod: Balletmu ziek uit Faust; G. Bizet: L' Arlesienne Suite No. 1 en P. van Anrooy: piet I-Iein Rhapsodie. Tot Hoofd van de Chr. Nationale school te Kruiningen (Z. Beve land) is benoemd de heer H. Kroon, onder wijzer aan de Clhr. School te Hoofddorp. Tot onderwijzeres aan de Chr; School te Delfgauw bij Delft werd benoemd mej. G. v. d. Ploeg, tijdelijk onder wijzeres te Hoofddorp. Mej. M. E. Oder- kerk, te Muiden, is be noemd tot onderwijze res aan de Christ, school te Hoofddorp. Toen te Bloemen- tlanl Vrijdagavond half negen op het gemeente huis de ambtenaren be zig waren den uitslag der raadsverkiezingen vast te stellen kwam nog een ingezetene bin nen, die de vraag stelde of hij nog kon stemmen. Hij had het op den dag schoon vergeten en dacht, dat hij het nu -nog wel kon doen. Toen •men antwoordde, dat alle stembureaux in ons land klokslag vijf uur .gesloten worden, was de man erg teleurgesteld. - Een groote bridge drive om prijzen zal op 9 Augustus door V.V.V. te Zandvoort georgani seerd worden in het pa viljoen aan de Noord- -.Boulevard. De inschrij ving staat tot 8 Augus- tus open te Zandvoort bij de ATW op het Sta tionsplein, te Haarlem o.m. bij den heer L. Ger- meraad, Dr. D. Bakker laan 50, tel. 23888. De op- bi-engst komt ten goede aan „Nederland helpt Indië", - Zaterdagmiddag heeft de burgemeester van Zandvoort, de heer H. v. Alphen in tegen woordigheid van vele genoodigden de plaatse lijke vereeniging voor Vreemdelingenverkeer In eere hersteld. Ten f 0,30 per M2. heeft de gemeente Haar lem aangekocht van J. J. Jacques c.s. 4010 M2 grond, die noodig is voor de doortrekking van de Delftlaan naar den. Rijksstraatweg. In den AVaarderpol- der, het nieuwe indu strieterrein van Haar lem, zijn 600 M2 grond gekocht door de firma O. P. Middelkoop te •Vijfhuizen. De prijs is 110 per M2.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2