20 SCHAKERS Verhooging der Marinebegrooting met 122 miliioen Sport in het Kort Kort en Bondig Tips en Tops Overneming van een Engelschen kruiser monetair niet mogelijk Zooals gemeld is bij de Tweede Kamer ingediend een ontwerp tot wijziging der marinebegrooting voor 1946. Door de wij zigingen wordt het totale bedrag der be groot ing gebracht van f 326.008.331 op 1 448.012.646. Blijkens de toelichting worden de pro memorie geraamde acht mijnenvegers, waarvan oorspronkelijk de kosten onbe kend waren, thans reeds gebruikt voor patrouüledierasten in Nederlandsch-Indië. Het totaal der aanschaffingskosten be draagt f 10.700.000. De wijziging betreft voorts de aanschaffing, tot een bedrag van f 300.000 voor een eveneens pro me morie geraamd opleidingsvaartuig voor de onderzeebootbestrijding. Deze post wordt verminderd met resp. f 25.000.000 en I 30.000.00,. Het eerste bedrag betreft de voorgenomen aanschaffing van een krui ser. van welke aanschaffing is afgezien, aangezien gebleken is, dat het monetair niet mogelijk is van de Engelsche ma rine een moderne kruiser over te nemen. Het bedrag van f 3.000.000 betreft den oorspronkelijk geraamden eersten termijn van de tweede „lightfleetcarrier", die in Nederland zal worden gebouwd en waar van nu reeds wordt gezegd, dat aan den bouw dit jaar niet kan worden begonnen. Radar De post voor aanschaffing, herstel en wijziging van vliegtuigen wordt verhoogd met f 16.201.000 en gebracht op f 43.121.000. Bovendien zullen uit dezen post de kosten bestreden moeten worden voor de aan schaffing van instrumenten, waaronder radar voor de vliegtuigen, bestemd voor Hr.Ms. „Karei Doorman". Ook deze vlieg tuigen dienen om aan de huidige situatie in Nederlandsch-Indië het hoofd te kun jnen bieden. Voor aanschaffing op materiaal voor uitrusting van schepen enz. wordt I 2.500.000 aangevraagd; voor radar-oefen- materiaal o.a. f 1.600.000. Voor herstelling van schepen en vaar tuigen door particulieren wordt f 1 500.000 meer aangevraagd. Voor den post nieuwe gebouwen en terrc-inen wordt een verhooging van 1 7.275.160 voorgesteld. Daarvan f 2000.000 bestemd voor uitbreiding van hei kampement Woeslduin en f 2.300.000 voor uitbreiding van het opleidingskamp te Hilversum. Marinebasis Soerabaja Voor herstel, vestiging en inrichting van de marinc*»asis in Soerabaja wordt f 29 280.000 meer aangevraagd. In ver band met de noodzaak van het marine- etablissement. zoo spoedig mogelijk weder om in te richten om de vloot te kunnen repareeren, waartoe werkplaats-inrichtin gen en een drijvend dok kunnen worden overgenomen uit surplus-voorraden der Amerikaansche marine op de Philippijnen, ■wordt een bc-drag van f 19.280.000 aange vraagd. Voorts is nog een bedrag van f 10.000.000 xioodig, omdat voorzien wordt, dat het oorspronkelijk geraamde bedrag van t 14.500.000, dat gebaseerd was op gegevens van 1940 in de tegenwoordige omstandig heden niet toereikend zal zijn Voor het inrichten van een vliegtuigbasis en het aanschaffen van klein materiaal en andere benoodigdheden voor de vloot uit bovenbedoelde surplusvoorraden wordt een bedrag van f 15.816000 aangevraagd. Het is bovendien, in verband met het binnenkort wegvallen van den Britschen steun in Ned.-Indië noodzakelijk op kor- len termijn voorzieningen voor de in standhouding der vloot aldaar te treffen. Hiervoor is een bedrag van f 15.000.000 aangevraagd. Voor traktementen van burgerpersoneel Jn Ned.-Indië, waarvoor een memorie- post was opgenomen, wordt thans f 4 956.000 aangevraagd. Een bedrag van f 1.520.000 wordt aan gevraagd teneinde nog niet betaalde scha devergoedingen voor in 1940 gevorderde Het Provinciaal W aterleidingbeclrijf Verlioofring der tarieven? Het Provinciaal Waterleidingbedrijf in Noordholland had geen gunstig resultaat in 1945. De rekening sluit namelijk met een verlies van f86.823. Het was mogelijk' dat uit de reserves te dekken, daar de exploitatie- reserve f 2.950.000 bedraagt. In het verslag word: opgemerkt: „De vraag in hoeverre de zeer lage tarieven op den duur zullen kun nen worden gehandhaafd, durven wij thans nog niet te beantwoorden". Limburgers waren opgetogen over Koninklijk bezoek Na haar bezoek aan de passiespelen te Te- gelen heeft de Koningin een tocht gemaakt door Noord-Limburg, om zich op de hoogte 1e stellen van de verwoestingen "ten gevolge van het oorlogsgeweld en van den toestand der bewoners in de geteisterde dorpen. Over. al wapperden de vlaggen, waardoor de Lim burgers uiting gaven aan hun vreugde over dit zeer gewaardeerde Koninklijk bezoek. 3n alle dorpen liet de Koningin zich uitvoe rig inlichten over de aangerichte schade en over de maatregelen tot herstel. In Sevenum vertoefde H. M. geruimen tijd in de boerderij van de familie De Groot, welke in den oorlog een centrum van illegale actie is geweest. Zij onderhield zich hier o.a. met prof. De Quay, die in deze boerderij was ondergedoken. en ten deele verloren gegane schepen te kunnen voldoen. De post kosten directoraat-generaal luchtstrijdkrachten wordt verhoogd met t 15.035.400, daarvan komt f 7.517.700 ten laste van het Departement van Oorlog. Voor personeelsuitgaven is f 18.122.000 meer uitgetrokken, o.a. voor betaling van achterstallige traktementen aan in Ne derlandsch-Indië krijgsgevangen ge weest zijnd marinepersoneel, (f 3.791.000); voor de vergoeding in geld voor uitrus ting en gratis verstrekking van kleeding (f 3.406,000) en voor de aanschaffing van kleeding in het loopende jaar, welke eerst in het volgende jaar gratis of tegen be taling zal worden verstrekt (f 10.745.000). De post voeding wordt verhoogd met f 9.362.000. Ongeëvenaard aantal geboorten Het sterftecijfer is weer vrijwel normaal Volgens ihet Centraal Bureau voor de Statistiek vertoonen de cijfers over den loop der bevolking in 1946 tot en niet Juni, opvallende verschillen met die van de laatste jaren voor den wereld oorlog. De huwelijksfrequentie is v-eel-lioo- ger: 52380 huwelijken (11.3 per 1000 inwoners per jaar) in JanuariJuni 1946 tegenover 3.4301 huwelijken (8 per duizend gemiddeld) in de overeen komstige periode 1936/1939. Ongeëvenaard is de stijging van het aantal geboorten. Lag het geboortecij fer in Januari 17946 al niet onaanzien lijk boven het gemiddelde van Januari 1936/1939 (20.1 per duizend), ondanks het geringe aantal geboorten in de groote steden als gevolg van de honger- periode, in de maanden FebruariJuni 1946 steeg het geboortecijfer tot resp. 28.4 34.0, 34.9. 35.4 en 33.1 per duizend. In Mei 1946 bedroeg het aantal eerst geborenen 9.2 per duizend (in 1936/'39 6.5 per duizend) het aantal later ge borenen 26.2 per duizend (in 1936/'39 14.7 per duizend). Het totaal aantal levendgeborenen in Januari-Juni 1946 bedraagt 145041 te genover 89053 gemiddeld in de over eenkomstige periode 1936/1939. Het aantal geboorten in het door den oorlog verarmde Nederland is in het eerste halfjaar 1946 aanzienlijk hooger dan ihet in de meest welvarende jaren ooit geweest is. Een spoedige daling is waar schijnlijk. Het aantal onwettig levendgeborenen in Januari-Mei 1946 was 3374 tegen 1099 gemiddeld in de overeenkomstige periode van 1936/1939. De verbetering der voedselvoorzie ning en de gunstiger hygiënische om standigheden hebben het sterftecijfer weder biina doen dalen tot het punt van 1936/193^. Het aantal overledenen in Januari-Mei 1946 bedroeg 38207 (9.9 per 1000 inwoners per jaar) tegen 34720 (9.7 per duizend) in de overeenkomstige periode van 1936/1939. Waarschijnlijk is het sterftecijfer over 1946 iets geflat teerd door het voortijdig overlijden van talrijke ouden van dagen in de laatste maanden der bezetting. De kindersterfte beneden 1 jaar be droeg van Januari-Mei 1946 45.5 per 1000 levendgeborenen tegen 43.9 per 1000 in de. overeenkomstige maanden van 1936/1939. De cijfers van de sterfte aan tuberculose der ademhalingsorga nen per 10.000 inwoners waren voor Januari-Mei 1946 en 1936/1939 resp. 4.0 en 3.6. De Radio geeft vanavond; HILVERSUM I, 301.5 M •-fi.oo, 20.00 en 22.00 Nieuws. KRO 19.15 The Mauna Kara Hawaiïans. 20.15 Kamerorkest. 21,15 Klaas van Beek. 22.35 Gramofoonmuziek 23.00 Ensemble „Splendora". 23.30 „Paris vous présente (gram.). HILVERSUM U, 41S.5 M. IS.00. 20.00 en 23.00 Nieuws. AVRO 19.30 Om roeporkest. 20.05 Vervolg. 20.25 Cabaretpro gramma. 21.18 „Les Gars de Paris". Musette- orkesl. 22.00 „Contact" (gram.). 22.30 Vervolg. 23.30 „Moment Musical". Jan J. van deu Berg verlaat het Olympisch Stadion In de vergadering van aandeelhouders van de N.V. "Maatschappij „Het Neder- landsche Sportpark" deelde de voorzitter mee, dat de directeur, de heer Jan J. van den Berg den wensch te kennen heeft gegeven, per i Januari 1947 zijn functie te willen neerleggen. Daarmee zal een be kende figuur in de Amsterdamsche sport wereld afscheid nemen. Begin April 1920 werd de heer Van den Berg benoemd, toen Amsterdam nog over het kleine stadion aan den anderen kant van den Amstelveenschen weg beschikte. Het Olympisch Stadion is in 1928 in gebruik ge nomen. in den loop der jaren is gebleken, dat de heer Van den Berg een organisator in hard en nieren was, tevens iemand, die van geven en nemen wist, waardoor hij de ach ting genoot van geheel sportief Nederland. Hij was goed thuis in alle takken van sport, in het bijzonder in het voetbalspel. Veertig jaar geleden behoorde hij tot de beste voet ballers van ons land. Hij speelde met HFC „Haarlem" en vervulde een groot aantal ja ren het voorzitterschap. Bij zijn aftreden in 1920 werd hem het eere-voorzitterschap aan geboden. Na zijn vertrek naar Amsterdam heeft hij de club der roodbroeken niet ver geten, in tegendeel, steeds was hij in den kring der Haarlemmers. Belgische zege bij athletiekwedstrijden De landenwedstrijd tusschen de heeren- ploegen van Nederland en België, welke Zondagmiddag op de Nenijto-Sintelbaan te Rotterdam werd gehouden, eindigde in een overwinning van 7772 voor de Belgen, een zege, welke voor de eerste maal athletiek-gesehiedenis tusschen de landen, aan de Belgen ten deel viel. Wanneer wij de veertien op het programma staande nummers in twee groepen verdeelen, dan komen wij tot de opmérkelijke conclusie, dat de Belgen zes van de acht loopnum mers hebben gewonnen, terwijl Nederland ijf eerste plaatsen wist te bezetten van de zes technische nummers. De 100 Meter leverde een onbetwiste zege voor Brackiman op, die een tijd no teerde van 10.7 sec. Lammere werd na har- den strijd met invaller Peelaert tweede in 10.8 sec. De 200 Meter werd door Scholten gewonnen. De 400 M. werd binnen de 50 seconden geloopen door den Belg Kunnen, maar het was een verdienstelijke prestatie van Blok, dat hij, als tweede eindigende, ook binnen die tijdgrens bleef. Het werd een tactische strijd op de 800 M. De Belgen trachtten het tempo aan te geven. Goossens had den kop genomen en na een vrij langzame eerste ronde trachtte De Ruyter enkele malen de leiding over te nemen, maar het was Brancart, die hem opving. In de eindspurt wist Brancart van de derde plaats komend met gering ver schil De Ruyter te slaan. Op de 1500 M. liep Reiff in een hoog tempo, zoodat De Ruyter na 1006 M. hem niet meer kon volgen en den strijd staakte. De 4 X 200 M. gaf in den uitslag den doorslag, want op dat oogenblik was de stand 7270 in het voordeel van de Bel gen. De gasten wonnen in 1 min. 29 sec. en daardoor den landenwedstrijd. Dat Lamoree het polsstokhoog6pringen won, behoefde natuurlijk geen verwonde ring te wekken en hij was de eenige die 3.75 M. haalde en deed daarna nog enkele pogingen om een afstand van vier Meter te overwinnen, -waarin hij evenwel niet slaagde. Harper wint het enkelspel op Leimo- nias. De Australische speler Harper heeft tijdens een toumooi van Leimonias te Den Haag het enkelspel gewonnen van mr. Wil ton met 64, 3—6, 86. Er werd uitstekend gespeeld tusschen twee spelers ,die zich niet •ot het achterveld bepaalden en die elkaar gestookten met goed beheerschte drives. Het gemengd dubbelspel bracht als verrassing een nederlaag van mej. Hermsen en Harper te gen mej. Xnottebelt en Rinkel in drie sets. n..l. 6—1, 3—6 en 7—5. Harper en Rinkel won nen het dubbelspel van Wilton en Bouman, het damesdubbelspel leverde een overwinning op voor mej. Couquerque en mevr. Van der Kruk tegen mevr. Jonquere en mej. Knotte- belt en het damesenkelspel was voor mejuf frouw Couquerque, die van mevr. Van der Kruk won. Engelsche korfbalbond opgericht. Een dezer dagen is opgericht de Engelsche korf balbond. Voorzitter werd de heer Alderman Clark, waarnemend burgemeester van de Londensehe voorstad Willesden als secreta ris treedt op de heer Ellis uit Mïtcham; ver der hebben in het bestuur zitting vertegen woordigers uit Croydon, Wandworth, Huil, Sheffield en Derby. Hermes heeft de leiding in de cricket competitie. Door een overwinning van vier wickets op de eerste innings van Hermes DVS (128 voor 6) tegen HCC 1 (126) hebben de Schiedammers de leiding genomen in de oric- ketcompetitie. te Groningen aan de „start" Prins valt uit Wat niemand verwacht heeft is toch ge beurd: alle 21 spelers, die een uitnoodiging hadden ontvangen voor deelneming aan het internationaal sehaaktournooi. dat van 13 Augustxis tot 7 September te Groningen wordt gehouden, zijn ook aldaar gearriveerd. In verband met den landenwedstrijd Sov jet-RuslandVereenigde Staten, welke ont moeting op 9 September te Moskou begint, moet het tournooi te Groningen op 7 Septem ber zijn afgeloopen, Daarom moest het pro gramma zoo worden samengesteld, dat slechts 19 ronden worden gehouden, met andere woorden, er kunnen slechts 20 spelers aan. het tournooi deelnemen. De tweede Neder- landsche speler Lod. Prins werd uitgenoo- digd zijn deelnemen op te geven. Gelukkig kwam de Russische leider, Versov met een prachtig voorstel. Hij bood Prins aan, ter tegemoetkoming, een plaats in het. eerstvolgend internationaal meestertournooi, dat in Rusland binnen niet al te langen tijd zal worden gehouden. Een. aanbod, dat Prins aanvaardde. Maandagavond vond de loting plaats, welke het volgende resultaat had: 1. Smislof (Rus-; land), 2. Steiner (V. S.), 3. Botwlnnik (Rus land), 4. Denker (V. St.), 5. Boleslafskiej (Rusland), 6. O' Kelly (België), 7. Bernstein (Frankrijk), 8. Euwe, 9. Stoltz (Zweden), 10. Flohr (Rusland). 11. Tartakower (Frankrijk), 12. Kotov (Rusland), 13. Yanofsky (Canada), 14. Kotlnauer (Tsjec'ho-Slowakije). 15. Claris- toffel (Zwitserland), 16. Guimard (Argenti nië), 17. Najdorf (Argentinië), 18. Szabo (Hongarije), 19. Lundin (Zweden), 20. Vidmar (Joego-Slavië). Dinsdagmiddag wordt de eerste ronde ge speeld. Er wordt eiken, dag met uitzondering van Zondag en Maandag van 1419 uur ge speeld, daarna is een pauze van anderhalf uur, om half negen vangen de partijen, die nog niet afgeloopen zijn weer aan tot half elf. Het tempo is bepaald op veertig zetten in. tweeenhalf uur per speler. Elke Maandag wordt gereserveerd voor afgebroken partijen, De Zondagen zijn rustdagen. Schaakpartij met levende figuren te Amsterdam Veresov en Szabo spelen remise. De ?ondag door de schaakclub „De Vole- wljekers" georganiseerde schaakpartij met levende figuren is een succes geworden. Zoo wel het fleurige schouwspel, als de partij wa ren interessant, zoo dat de talrijke toeschou wers geen spijt van hun gang naar het Mos- veld gehad zullen hebben. Dr. Max Euwe. die als leider fungeerde, stelde de schaakmeesters Veresov (Rusland) en Szabo (Hongarije) aan het publiek voor. Veresov, die met wit speelde, opende de partij met e2—e4. waarop Szabo zich Fransch ver dedigde. Wit koos een. ongunstig geboekt staande variant en scheep reeds spoedig een stuk te moeten verliezen. Op vindingrijke manier wist 'hij echter goede tegenkansen te krijgen, waarbij hij zelfs twee torens offerde! Ook Szabo had echter een offer in petto. Op de 14e zet liet hij namelijk zijn dame, welke evenals haar gemaal op een paard gezeten was, het veld verlaten, doch een zet later riep hij haar weer terug, daar hij een pion liet promoveeren. Na 33 zetten kon zwart ten slotte door herhaling van zetten remise af dwingen. Het was een frpaie partij, waarbij men in aanmerking moet nemen, dat den meesters voor iedere zet slechts ca. l minuut bedenktijd weid gegeven. Terwijl de spelers over hun zetten nadachten, voerden de in rood en grijs gekleede pionnen ryhtmische dansen uit, die het karakter van de vooraf gegane zeiten moesten uitbeelden. Zwemploeg van Derby in Heemstede Tot besluit van het bezoek aan Haarlem en omgeving, waren de zwemsters en zwemmers uit Derby de gasten van de Heemsteedscfte Poloclub, die een ontmoeting HaarlemDer by organiseerde. De vriendschapsbanden zijn verstrekt, mede door het gezellig samenzijn, dat na afloop in restaurant Groenendaal volgde. De prestaties der gasten stonden op hetzelfde peil als Woensdag j.l. Steeds be reikten zij de laatste plaatsen. Het publiëk genoot dan ook alleen van de felle kampen tusschen de Haarlemsche dee)neemers(sters) Eerst aankomenden waren: 100' M. rugslag dames: T. Kamp l min, 30.1 sec.; 100" M. schoolslag dames: 1. Nel Turkenburg 1 min. 28.7 sec.; 100 M. borstcrawl dames: I. Srr.it 1 min. 18.4 sec.; 100 M. rugslag heeren F. Maus 1 min. 18.7 sec.; 100 M. borstcrawl hee ren A. v. de Bogaerde i min, 6.8 sec. Aan het nummer 200 M. schoolslag heeren namen twee zwemmers uit Derby en-twee uit Haarlem deel. waarbij Frankenthnl won in 3 min. 3.6 sec.; 2. J. Menger 3 min. 7.4 scc.; daarna volgden D. Hubball Jn 3 min. 19.4 sec. en R. Hannock in 3 msn. 28.7 sec. De esta fette-ploeg van Haarlem won de 4 maal 100 M. borstcrawl van Derby ln 4 min: 5S.3 sec. Ook bij het waterpolospel was HPC bedui dend sterker, getuige de uitslag van 7—1 (rust 50). Mrs. Freda Crooks en miss Norma Gillespye verzorgden een goede demonstra-, tie schoonspringen. Vermeld zij. dat Jhr. A. van der Poll de gasten namens het gemeente bestuur van Heemstede welkom heette. Dinsdagavond vertrekt het Engelsche gezel schap naar Derby. in De bril van Sultan Sar 26. Hassan scheen even goed te kun nen hollen als dansenwant de vrien den hadden moeite hem bij te houden toen ze met zfn allen een goed heen komen zochten. Op eenige honderden meiers afstands van het paleisaan den oever van een meer, stond een minaret. Het was een oeroud, vervallen bouw werk, uit den begintijd van den Islam in Perzië. „Wij zullen onze tenten in dit oude getuigenis van Allah opslaan", zei de Sirdar, „het is honingzoet schui- len in een oude minaret." De vrienden bedachten zich niet lang. De Sirdar en 'kunnen misschien iets wijzer Tops bestegen reeds de wenteltrappen. Hassan volgde. Tips wilde juist als laatste naar boven gaan, toen zijn ge oefend oor de slepende slap van den grootvizier in de nabijheid meende te hooren. „Kom nu toch", zei Hassan. Eén oogenblik, Pasja", zei Tips, „wij - worden. BINNENLAND De baldadigheid der Rotterdamsche jeugd neemt ernstige vormen aan. Nadat vorige week eenige knapen een lorrie op het hoofdspoor Rot terdam—Dordrecht had den gereden, hetgeeen gelukkig bijtijds ontdekt werd, probeerden zij de zer dagen op de spoor baan enkele wissels te verzetten. Zondag wer den vier jongens van 12 tot 14 jaar betrapt, ter wijl zij beaig waren de buitendeur dicht te spij keren van een school, waarin het Leger des Heils een bijeenkomst ihïeld. De politie trok de spijkers er weer uit en nam de daders mee naar het bureau. Gisteravond dron gen vier met revolvers gewapende mannen het pjaatskaartenkanioor van het station te Hel mond binnen, hi el-den den bureaulist met een revolver in bedwang en verdwenen met vijf goedgevulde" geldkisten. Negentig kinderen uit Putten zijn in de hoofdstad aangekomen, waar zij een week bij particulieren zullen, ver blijven. In Hilligersberg - reed een goederentrein met te groote snelheid tegen een steotblok, waardoor twee wagons in elkaar schoven. De 29-jange spoorwegarbei der G. J. uit Rotterdam, die in een der wagons stond werd hierdoor ge dood. In de mijn Julia te Eygelshoven ontstond brand in een afvoerga- lerïj. Door de galerij on der water te zetten is het vuur gèbluscht. Er is alleen materieele schade. Goederen welke door Naarden-Bussum voor het getroffen Groesbeek beschikbaar waren gesteld zijn daar gedeeltelijk bij vriend jes van de leden der ver- deelingscommissie te recht gekomen. De goe deren zijn in beslag ge nomen en zullen nu door de H.A.R.K, wor den verdeeld. Haarlem en Omstreken De heer A. J. M. Angenent wethouder van Openbare Werken der gemeente Haarlem zal Donderdag geen spreek uur houden. Te Haarlem is op gericht een af deeling van den Ned. Bond van Schoenmakersgezellen, waarvan secretaris is de heer R. Weetering, Oranjeboomstraat 142. De heer C. v. d. Weele, candidaai te Apeldoorn as beroepen als predikant bij de Chr. Gereformeerde Ge meente te Nieuw Ven nep Het Chr. Gemengd koor „Sol! Deo Gloria" te Bennebroek, dirigent- S. P. Visser, behaalde op het Zangconcours te Leusden in de aideeling Uitmuntendheid B den eersten prijs. Het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" te Bennebroek, dirigent de heer Ard. Nteman, be haalde op het concours te Aalsmeer in de twee de afdeeling den twee den prijs. De heer A. J. van Rgn Sr.. Kastanjestraat 13. is Vrijdag 16 Attgus- tus 25 jaar in dienst bij de N.V. Koninklijke Pharmaceutische Fabrie ken v.h. Brocades, Stheeman en Pharmacia te Haarlem. Dc Ned. Christ. Ra- diovereeniging geeft a.s. Donderdagavond 20.08 een radio-uitzending uit Zandvoort om een. in druk te geven van de genoegens van de bad plaats. De bloempjesdag Herwonnen Levens kracht" wordt door de afdeeling Heemstede van de R.K. Vereeniging tot bestrijding der t.b.c. op 15 Augustus gehouden.. De 7 menschen, cie gewond werden toen Za terdagavond, tijdens het vuurwerk te Haarlem, het dek van een zolder schuit in het Spaarne inzakte. zijn zoo blijkt uit de nader inge komen rapporten toen wat ernstiger gewond dan eerst gedacht werd. Allen werden niet alleen per ziekenauto naar het Gasthuis gebracht, maar na behandeling ook weer naar huis vervoerd; Er waren er met sc-heurwonden, afgesne den kniepeezen. ge»i kneusde enkels, eji2t

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2