„Nederland vazal der Angelsaksische mogendhedeh" De Russische Prawdacritiseert Nederlandss buitenlandsche politiek Het Russische blad ..Prawda" (De Waar heid) 'necft in een artikel getiteld „Vazal- Den van Londen en Washington" een aan val gedaan op -de buitenlandsche politiek van Nederland, zooals die tot uiting komt op de Vredesconferentie, in den Veilig heidsraad en op de vergaderingen der Vc-r- eenigde Volken. Het blad schrijft: „Onder •de vazallen der Angelsaksische mogend heden waren vooral de Nederlandsche af gevaardigden ter Vredesconferentie zeer actief. Waarom zijn het juist deze afgevaardig den die trachten olie op het vuur van de onvermijdelijke geschillen te werpen? Het •komt ons voor, dat het nationale belang van Nederland daarmede allerminst ge diend is. Het belang van Nederland eischt in de eerste plaats nauwe samenwerking tusschcn de groote mogendheden, omdat daarvan een duurzame vrede afhankelijk is. De houding van de Nederlandsche af gevaardigden wordt begrijpelijker, als we den aard der betrekkingen tusschen de 'Angelsaksische mogendheden en haar Ne- Vrlandschen vazal wat nauwkeuriger gaan lezien. Holland is een klein land met een geweldig koloniaal bezit, ljet bezit niet bet noodige kapitaal om deze gebie- den voor eigen gebruik te houden. Derhalve was het gedwongen de mach tigen van deze wereld in dat bezit te laten dcelen. De rijkdommen van de Nederlandsche koloniën, rubber, olie en tin. worden niet alleen door de Nederlanders, doch mede door Brit sche en Amerikaansche trusts geëx ploiteerd. Nederlandsche kooplieden, bankiers en planters staan in nauwe zakenrelatie met de internationale effectenbeurs en met monopolistische internationale kartels. Deze betrekkin gen werden nog nauwer na den oor log. tijdens welken het bestaan van het Nederlandsche koloniale rijk werd be dreigd door de successen en de kracht van de nationale vrijheidsbeweging in Indonesië. In koloniale kringen in Nederland hoopt men, dat men Indonesië weer als vroeger in de hand za! krijgen met de hulp van Engeland en Amerika. Er be vinden zich Britsche troepen in Indo nesië teneinde Nederland zijn koloniaal gezag over 70 millioen Indonesiërs te rug te geven. Zonder twijfel is het deze afhankelijkheid die de houding van Nederland bij kwesties van internatio nale politiek bepaalt. In <len Veiligheidsraad, op de zittingen van de algemeene vergadering der Ver- genigde Volken, stemmen de Nederland sche vazallen ten gunste van de Angel saksische heeren, onverschillig welke kwesties worden besproken of :n hoeverre 2ij de nationale belangen van Nederland raken. Men zou zeggen, dat het niet alleen •bij kwesties van buitenlandsche politiek 5s dat Nederland zijn onafhankelijkheid heeft verloren. Het tegenwoordige Neder landsche kabinet is dezen zomer gevormd onder omstandigheden, die in de geschie- Canatleeseli bruidenschip" in Rotterdam Te Rotterdam ligt sinds Zondag een bruidenschip", de ..Lady Rodney", een schip van Canadeesch origine, dat soeciaal ui: Halifax gekomen is om in Nederland Canadeesche vrouwen en bruidjes af te haien en naar het haar beloofde land te brengen. Het schip kan er 400 tegelijk meenemen en toch zal het verscheidenc- malen den overtocht moeten volbrengen, eer zsj allen, inclusief de nakomelingschap, fïie rec-ds het levenslicht aanschouwd hc-el:! naar Canada zijn ovc-rgcbracht. Zaterdag middag a.s. wordt de eerste reis onder nomen. De Radio geeft vanavond; 9ULVERSUM I. 301.5 M. is.00. 20.00 en 22.»'Nieuws. NCRV 20 8 Re sidentie-orkest. 21.30 vervolg. 22.30 Werken van F. Mendelsohn-Bartholdy (gr.). 23.00 Boyd Neei's Strijkorkest (gr.). HILVERSUM II, 415.5 M. 12.00. 20.00 en 23 4*0 Nieuws. VARA 20.18 itakaaïisch opera-programma. 21.15 Hoorspei. ?2,,The Ramblers". 22.35 Symphonie-ork iST-). 23.15 George Bizet-programrea (gr.). denis van souvereine staten haar weerga niet kennen. De Nederlandsche democra tische pers schreef verontwaardigd dat de Hollandsche politiek dermate afhankelijk werd, dat zelfs de regeering in een ander land is gevormd. Men vraagt zich af, of die Britsche invloed een gunstige is. On gelukkigerwijze is dit allerminst zoo. Die Nederlandsche democraten kunnen slechts bezorgd zijn over ondergTondsc'ne activi teit van leiders van „zwart front" en an dere fascistische of semi-fascistische or ganisaties. Verraders, die met het Hitier- dom hebben samengewerkt, wojden uit dé gevangenis ontslagen, de politie is ver mengd met pro-Hitler-elementen, Neder landsche fascisten verbergen zich in Ka tholieke kloosters. Ce Britsche reactio naire kringen zijn ten zeerste ingenomen met den politieken toestand in Nederland. Zekere Engelsche kranten gelooven zelfs, dat Nederland zijn politieke problemen nog het best oplost van alle landen van West- Europa. Met dergelijke, succesvol opge loste politieke problemen bedoelen zij blijkbaar de positie, die de reactie in Nederland inneemt, Nederland is slechts een der vazallen van het Anglo-Ameri- kaansche blok. Maar de aard van zijn be trekkingen met zijn patroons toont duide lijk hoe dit 'blok de stem van bepaalde kleine landen weet te winnen. Is het dan echter toelaatbaar dat een dergelijke stem in bepaalde gevallen van beslissende be- teekenis kan zijn? Burgerij vormt commissie voor de prijscontrole Te Rijswijk (Z.-H.) heeft zich uit de burgerij een commissie voor de prijscon trole gevormd, die zich ten doel stelt haar medeburgers te overtuigen van het algemeen belang van een goede toepassing der prijsvoorschriften. De commissie houdt op geregelde tijden zitting en neemt dan de door het publiek aangebrachte prijsovertredingen in behandeling, leden van de commissie moeten niet wor den gezien als een verlengstuk van over heidsorganen. maar als vertegenwoordi gers van de belangen der burgerij. Dit brengt mede, dat hun optreden niet dat van een politieagent zal zijn. Zij zullen de klachten zelf onderzoeken en zoonoodig alles in het werk stellen den betrokken handelaar van het onjuiste van zijn han delwijze te overtuigen of probeeren den klager en den vermoed el ijk en overtreder tot een minnelijke schikking te bewegen. Mocht dit streven in een enkel geval fa len, dan zal de klacht in handen van den prijscontroledienst worden gegeven Invasievoorscliot aan onderwijzers kan worden uitbetaald. Op vragen van het Kamerlid Van Sleen over de uitbetaling van het z.g. invasie voorschot aan onderwijzers heeft de mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen geantwoord, dat de uitbetaling van dit invasievoorschot thans onverwijld kan geschieden. Tweede Kamer bijeengeroepen Ten. einde een begin te maken met de openbare behandeling van het wetsont werp tot het instellen van een commissie- generaal voor Nederiandsc'n-Indië is de Tweede Kamer Vrijdag bijeengeroepen des ochtends te 11 uur. Na de behandeling van het wetsontwerp zal de Kamer op reces gaan tot den derden Dinsdag in September. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft gistermiddag het wetsontwerp tot het heffen van een vermogensaanwasbelasting in handen 'ge steld van een commissie van voorberei ding en voorts goedgekeurd de wetsont werpen inzake ongevallenverzekering van in Nederland wonende arbeiders, die in Duitschland werken: opheffing van de 'Nederlandsche rechtbanken op Britsch grondgebied en de wijziging der Ziekte wet. Op 29 Augustus komt de Eerste Kamer weer bijeen. Levenslang geëlscht in verraadzaak Voor het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam hebben zich te verantwoorden gehad de bejaarde J. H. V. en zijn huis houdster P. A. J. de L. uit de Sarphati- straat te Amsterdam, die er van verdacht werden, Joodsche Nederlanders aan de Duitschers verraden te hebben. De expediteur A. P., die tijdens de be zetting voor de z.g. „Einsatzstab Rosen berg" de inboedels uit de woningen van gedeporteerde Joodsche Nederlanders weg haalde, legde als kroongetuige zeer bezwa rende verklaringen af over de beide ver dachten, hetgeen tot heftige scenes leidde. Hevig opgewonden verweten verdachten en de getuige elkaar, dat zij stonden te liegen. De huishoudster kreeg het hard te verduren toen talrijke getuigen haar be schuldigden vele Joodsche Amsterdammers verraden te hebben, welke geen van allen uit Duitschland zijn teruggekeerd. De advocaat-fiscaal, mr. M. H, Gel mek. eischte tegen de vrouw levenslang en tegen J. H. V. twintig jaar. Uitspraak 3' Augustus. Koninklijk bezoek aan Limburg ten einde Op den derden dag van Haar bezoek aan Limburg heeft de Koningin in Tegelen het bedrijf van de Keramische Kunstnijverheid Tiglia bezichtigd en zich met enkele ar beiders onderhouden. Als herinnering aan het bezoek bood de directie aan de Ko ningin een schaal orchideeën en een sche merlamp aan. Daarna reden H. M. en haar gevolg met auto's naar Venlo. In het raadhuis liet de landsvrouwe zich uitvoerig inlichten over het herstel van de oorlogsschade in de zoo zwaar getroffen stad. Vervolgens bezocht de Koningin nog Velden, Axcen, Well en Gennep, waarna zij den terugtocht naar Het Loo aanvaardde. Overal werd zij door de langs den weg samengestroomde me nigte geestdriftig toegejuicht. Euwe Mint van Yanofsky Eerste rornle van het Gronlngsch Scliaaktoni-nooi Nadat de deelnemers aan het sehaaktour- nooi te Groningen des morgens op het Raadhuis aldaar officieel waren ontvangen, zijn de wedstrijden des middags geopend in ,.De Harmonie" met een toespraak door den burgemeester, mr. P. W. J. H. Gort van der Linden. Euwe kwam uit tegen Yanofsky (Canada) en na 46 zetten werd de Nederlander winnaar. De partij werd geopend met het Nimzo- witsch-Indisch, Wit (Euwe) verschafte zich. het looperpaar en bereikte reeds omstreeks den vijftienden zet een stelling, waarin de kansen duidelijk aan zijn kant waren. Euwe won in het eindspel een pion en even later nog een tweede. Toch was de partij moei lijk te winnen, maar ondanks het feit. dat er loopers van ongelijke kleur zijn, kwam op den 46sten zet de beslissing, toen Yanofsky moest opgeven. Het verloop van de partij was als volgt: Dr. Euwe (wit). A. Yanofsky (zwart). Nimzo-Indisch. I. d2—d4 Pg8—f6; 2. c2c4 e7—efi; 3. Pbl—c3 Lf8b44. e2—e3 d7—d6; 5. Pgl—e2 0—0; 6. a2—a3 Lb4xc3t; 7, Pe2xc3 e6—ea; 8. Lfl—e2 DbOe79. 00 Lc8—f5; 10. 12—13 Pb8—c6; II. PC3— da Pf6—da; 12 c4xd5 Pc6—b8; 13. e3—e4 Lfac814. Lel—e3 e5xd4; 15. Ddlxd4 f7—fa; 16. Talcl c7C5; 17. d5xc6 Pb8xc6; 13. Dd4a4 faxe4; 19. Da4xe4 De7xe4; 20. f3xe4 TfSxflt; 21. Le2xfl Lc8—e6; 22. Lfl—b5 Ta8c8; 23. Lb5xc6 Tc8xc6; 24. Tclxc6 b7xc6; 25 Le3xa7 Kg8—17; 26. a3—a4 Le6—b3; 27. a4—a5 Lb3c2; 28. La7—c5 Lc2—d3; 29. Lc5xd6 Ld3xe4; 30. a5a6 c6—c5; 31. Ld6xc5 h7—h5; 32. Kgl—f2 Lc4—d3; 33. a6—a7 Ld3e4; 34. g2g3 Kf5£6; 35. Kf2—e3 Le4—g2; 36. Ke3—£4 g7—g6: 37. g3g4 hóxg4; 38. Kf4xg4 Lg2—hl; 39. Kg4g5 Ke6—f7; 40. Lc5—d4 Lhl—g2; 41. Ii2—h4 Lg2—hl; 42, b2—b4 Lhlg2; 43. b4b5 Lg2—hl; 44. Ld4—f6 Lhl—g2; 45. h4—h5 g6xh5; 46. Kg5—f5 Zwart geeft het op. Eindstand: Wil: Kf5, Lf6, pionnen: a7, b5. Zwart: Kf7, Lg2, pion: g6. De strijd tusschen Sleiner en Lundin werd door den Zweed gewonnen door tijdover- schrijding van Steiner na den 37slen zet. Bolefslafsky—Guimard eindigde in remise na 41 zetten. Botwinnik won van den Hon gaar Szabo na 31 zetten. O' Keliy won na 41 zetten van Christoffel; NajdorfDenker af gebroken na 43 zetten. Bernstein—Kottnauer afgebroken na 42 zetten. Stoitz—Kotov afge broken na 40 zetten. Flohr—Tartakower af gebroken na 43 zetten. De .afgebroken partijen worden Maandag 19 Augustus verder gespeeld. Cricketwedstrijd HaarlemBirmingham Donderdagmorgen om elf uür zal op het terrein van Rood en Wit een eendaagsche cricketwedstrijd worden gespeeld tusschen een versterkt Haarlemsch elftal en Bir mingham. HET ENGELSCHE TEAM VOOR DE DERDE TESTMATCH. De Engelsche cricketploeg voor de derde testwedstrijd tegen Britsch-Inaië op de Oval te Londen is als volgt samengesteld: Ham mond, aanvoerder, (Gloucester). Voce (Notts), Fishlock (Surrey), Hutton' (Yorks), Eörieh (Middlesex), Wright (Kent). Compton (Midd lesex). Bedser (Surrey). Smith (Essex). Evans (Kent) en Washbrook (Lancashire). Dc oud-Haarleminer Jan van den Berg, directeur van het Olympisch Stadion (e Amsterdam, legt per 1 Januari 1947 zijn functie neer. Engelsch voetbal wordt voorbereid In Engeland begint het voetbalseizoen op Zaterdag 31 Augustus en over enkele dagen worden hier en daar vriendschappelijke wed strijden gespeeld. Spelers gaan in andere clubs spelen. Zoo heeft Chelsea een jongen Schotschen middenvoor. Galloway, voor 4000 pond van de Rangers overgenomen schrijft de N. R. C. en dat fe-t heeft in Londen de ton gen ios gemaakt. Want wat moet er dan met Tommy L2wton, dit pas vorig jaar voor 12.000 pond van Everton was overgenomen, gebeu ren? Inderdaad zijn er aanhoudende geruch ten dat Tommy zich noch in Londen noch in de Chelseaploeg erg thuis voelt en allerlei yernalen doen nu natuurlijk de ronde. De E.tptess weet al. dat Tommy naar Derby- gaat, omdat de bekerhouders voor de eerste maal in hun bestaan in het geld zwemmen en nu vast besloten zijn hun eerste bekerover- weinig door hun eerste kampioenschap te doen volger.. Als het waar is en Derby den Engel and-middenvoor tusschen Doherty en Horatio Carter kan plaatsen met Duncan links en den jongen Harrison wiens voorzetten den beker thuis gebracht hebben op der. rechtervleugel dan is dit op papier inderdaad een voorhoede om van te rillen en zou Derby ongetwijfeld als favoriet voor den titel star ten. Men zal even moeten afwachten, ma ar het Londensche publiek redeneert terecht, dat Galioway niet is aangeschaft om hem in de reserves te plaatsen. Tips en Tops in De bril van ^Sultan Sar^, verborg zich snel onder een Hleedje achter een stapel balken. Even daarna verscheen het aalgladde gezicht van den grootvizier in de opening naar een toren. „Hier moeten ze geborgen uoraeti Ali zei de grootvizier..het Verhaal gaai onder de bevolking,"dat het in deze minaret spookt. Niemand denkt eraan hier een voet te zetten. Het is dus een uitgezochte plaats om de geweren te verbergen„De spoken kunnen ze mooi bewaken, heer vizier', sprak AU en hij boog op kruiperige wijze, „Zorg crvoor3 dat het nog van nacht gebeurt, AU", zei de Vizier nog. „Als we het dorp gaan doorzoeken naar den bril, moeten de mannen zich hier verzamelen." „U kunt erop rekenen, grootmachtige", zei Ali en hij boog nog maar eens. Kort daarop schui felde de grootvizier weg en Ali volgde Sport in 't kort Kringkampioenschappen zwemmen. De door Zwemclub ..Haarlem" georganiseerde wedstrijden om liet kampioenschap van den Kring Haarlem (3e deel) hadden het volgen de esultaat: 59 M borstcrav/l meisjesadspiranten1. N. Kint (KVGB) 34.8 sec.; 2. L. Wensing (HPC) 37.8 sec.; 3. T. v. Meel (Haarlem) 38.2 sec. 3 x 50 M. wisselslag persoonlijk heeren: 1. J. v. Merkesteyn (Haarlem) 2 m. 1.8 sec.: 2. A. v. d. Boogaerde (DWR) 2 m. 5 sec.; 3. P. Smit (HPC) 2 m. 6.3 sec. 200 M. borsterawl damts: Door de afwezig heid var. Ida Smit kwam de overwinning aan Mej. C. Gonlach van JIVGB in 3 m. 3.8 sec. Tweede was Mej. N. K'r.t (HVGB) in 3 m. 6.6 sec, en Mej. E. van Duyn werd derde in 3 m. 13,6 sec. 50 M. -chooislag jongensaöspiranten: 1. J. Overeem (HPC) 39.5 sec.; 2. R. Solkamans (Haarlem) 40.2 sec,; J. H. Boeree (Haarlem) 40.3 sec. 200 M. schoolslag dames; 1. A. v. Wijk (DWR) 3 min. 14.2 sec.; 2 M. Proper (Haar lem) 3 m. 18.5 sec.; 3. D. Turkenburg (DWT) 3 m, 37 sec. 3 x 50 M. wisselslagestafette heeren: 1. Haarlem 1 m. 38.4 sec.; 2. HVGB 1 m. 41.8 sec. 5 x 50 M. borstcrawlestafette meisjesadspi ranten: 1. HVGB 3 m. 46.6 sec.: 2. DWT. De laatste wedstrijden voor het kringkam pioenschap zullen 2 September in het Sport- fondsenbad worden gehouden. HBCOud-Internationaals RKF. HBC opent Zondag a.s. het seizoen met een wed strijd tegen een elftal van oud-internationaals der vroegere RKF in het Heemsteedsche Sportpark. Het elftal der RKF'ers ziet er als volgt uit: Doel: Pot (HMS); achter: Van Deun (VDZ) en Dr. Haanappel (Leonidas); midden: Coo- len (RKTVV), Pik (VDZ) en Habets (Wils kracht): voor: Claessens (Sitt. Boys), Beeren- schot (Standaard), Van Lingen (Excelsior), Alsemgeest (Achilles) en Martin (HBC). De wedstrijd begint om kwart over twee en wordt voorafgegaan door een partij tusschen de veteranen van HBC en TYBB. Cricket in Engeland. De kansen voor Yorkshire, om evenals in 1939 kampioen te worden van de Engelsche crieketcompetitie zijn gestegen door de nederlaag, welke Lan cashire tegen Essex leed. Essex scoorde 349 en 219 runs voor 9 wickets en Lancashire 270 en 283, zoodat Essex met 15 runs won. De wedstrijd Leicester—Yorkshire werd een draw. Tot en met 9 Augustus had W. R. Ham mond met een batting-gemiddelde van 87,05 de beste cijfers. Hij batte 23 innings, bleef 3 maal not out, scoorde in totaal 1741 runs en zijn hoogste totaal was 214. Op hem volgt C. Washbrook met een gemiddelde van 71.96 cn een totaal van 2232 runs. Bij het bowlen heeft A. Boofn de leiding met een gemiddel de van 12.85 <76 wickets voor 977 runs). Dames-athleten naar Derby. De volgen de leden van de dames athletiek vereeniging GITA maken de trip naar Engeland mee: Ria Hermans. A. v. d. Aardweg. J. Brands- ma, S. Hut. M. Peper, R. v. d. Vliet. D. Len selink, D. Kappert. A. SUlwijk, N Hellker, T. Klaver, T. v. Gog, R. Mulder, E. Stouten, J. v. Gog. Als leider gaat mee de heer Jan Hut. De Gita-leden komen uit op de nummers 100 yards, 220 yards, 4 x 110 yards estafette, hoogspringen, verspringen, verder staan nog discuswerpen en speerwerpen op het pro gramma. De wedstrijd Derby—Gita wordt op Don derdagavond 22 Augustus gehouden. BINNENLAND De Amerikaansche militaire attaché zal Vrijdag in Den Haag onderscheidingen uitrei ken aan Nederlanders, o.a. aan luit.-generaal mr. H. J. Kruis en aan de commissarissen der Koningin in Overijssel en Friesland. Drie Alkmaarders hebben onlangs soldaten, die in verband met tie Amsterdamsche haven staking waren opgeroe pen, aangespoord tot ongehoorzaamheid. De Alkmaarsche rechtbank heeft hen tot f 100 boete en 3 maanden voorwaar delijke gevangenisstraf veroordeeld. De ex-waarnemend burgemeester van Den Haag, H. C. van Maas dijk. die tot 20 jaar ge vangenisstraf is veroor deeld, zal 9 September voor den Bij zon deren' Raad van Cassatie te recht staan. Zaterdag 24 Augus tus zal de herstelde spoorbrug over den Moerdijk in gebruik ge nomen worden. De K. L. M.-vlOOt in West-Indië bestaat thans uit -drie „Skymas- ters", vijf driemotoi'ige Douglastoestellen en een Fokker F 18, de bekende „Snip" die nog steeds goede diensten bewijst. De 40-jarige G. in Hemmen stiet bij het sloopen van een muur met een breekijzer op een projectiel. Bij de ontploffing werd hij op slag gedood. Een Helmondsche caféhouder, die 100 liter jenever had gekocht voor f 25 per liter is ver oordeeld tot f 6000 boete en een halfjaar sluiting van zijn café. Hij mag twee jaar lang het be roep van caféhouder niet uitoefenen. Een makelaar, die bij den verkoop bemiddeling had verleend kreeg i 2000 boete. De aluminium wals en persbedrijven te Utrecht, die door de Duitschers waren leeg geroofd, zijn gisteren weer gaan werken, met een deci der machines, welke in Hannover te ruggevonden waren. Een inwoonster van Roosendaal is te Bergen op Zoom door een mi litaire vrachtauto over reden en gedood. De auto reed door, maar de chauffeur, een militair die geen rijbewijs bezat, is later aangehouden. Mr. II. A. M. T. Kolf schoten oud-minister van Justitie is met in gang van l September benoemd tot burgemees ter van Eindhoven. Het m.s. „Ruys" niet 17.99 gerepatricer- clen, arriveerde (gister middag om drie uur te Amsterdam. De debar- katie had een vlot ver loop. Haarlem en Omgeving De heer J. A. P. Oosten te Haarlem is geslaagd voor het exa men Fransch L. O. De heer B. van Nc-ort te Heemstede is geslaagd voor de akte Nederlandsche taal en letterkunde M. O.-a. Zondag 8 September voorm. 10.30 uur hoopt Ds. J. de Groof, voor heen Indisch predikant •te Medan (N. O. I.), zijn intrede te doen als voorganger bij de Ver. van Vrijz. Hervormden alhier. Bevestiger is Ds. J. Heidinga. De Gereformeerde kerk te Heemstede heeft Dinsdagavond tot predi kant (in de vacature Ds. A. Dondorp) beroepen Ds. G. Toornvliet te Groningen. De heer J. H. Jan sen te Haarlem, slaagde te Utrecht voor het examen Fransch L. O. Voor de Prins Bern- harilstichting wordt te Hillegom op Donderdag 15 Augustus gecollec teerd. Deze instelling stelt zich ten doel, den militair in contact te houden met de burger lijke maatschappij en hem gelegenheid te ge ven tot studie en zoo noodig herscholing. Voor gedeelte B der hoofdakte slaagde te Haarlem de heer H. Asma te Haarlem. Naar aanleiding van het bericht over de uit breiding van het poli tiecorps te Heemstede, wordt ons verzocht er de aandacht op te vesti gen, dat er geen vaca tures zijn, zoodat solli- fdteeren geen zin heelL

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2