Smislof verdedigt zich taai Sport in het Kort i aps en Tops In de Wereldpolitiek De Dardanellen in het brandpunt Op een van de laatste dagen die aan de stilzwijgende verlenging van de overeen komst van Montrcux voorafgingen, heeft de Rusc.3i.-h-j diplomatie die blijkbaar een goed geheugen voor belangrijks data heeft zien met een nota tot de Turksche regeering gewend met het verzoek tot be sprekingen van ten ..aanpassing der over eenkomst aan de gewijzigde omstandig heden". waarmee het probleem der Darda- nellen zich plotseling aandient ais een nieuw brandpunt van internationale be langentegenstellingen. De hoop dat in de zoo gecompliceerde verhoudingen op het terrein van de internationale politiek, zoo als die z:eh momenteel demonstreeren, dit vraagstuk voorloopïg op den achtergrond zou blijven, is ijdel gebleken en een zeer netelige kwestie bevindt zich thans in het stadium dat de mogendheden, die er on middellijk mee te maken hebben, direct in overleg zullen moeten treden. De moei lijkheden die daarbij te voorzien zijn. zijn legio: zij zijn zoo talrijk en zoo nauw ver bonden met wrijvingen van het oogenblik. dat een voorspelling over het verloop van de aanstaande onderhandelingen noodzake lijk pessimistisch klinkt: Reeds thans heef', het Engelsche ministerie van Buitenlandsene Zaken onomwonden verklaard dat de inhoud der Rus sische nota elementen bevat, waarmede Engeland het onmogelijk eens kan zijn. Met name }tet Russische standpunt dat de tcekomst der Darda nellen een zaak is, die alleen de mogendheden rond' de Zwarte Zee aangaat, is voor de Britten onaan vaardbaar en reeds deze twee met elkaar in flagrante tegenstelling zijnde stand punten scheppen een urgent probleem: Wie zullen ter Dardanellen-conferenlie worden toegelaten? Het is duidelijk dat de Russen er een locaal probleem van willen maken, dat op <iie wijze gemakkelijk zal zijn op te los sen, wanneer men de methode van de Sovjets in aanmerking neemt. Reeds lang geleden is de Russische pers begonnen met een stelselmatige campagne tegen de Turk sche regeering en haar politiek wie dezer dagen de aan Nederlandsch adres gerichte besehuldiging van de Prawda heeft gelezen, behoeft zich geen illusies te maken: de gemakkelijke wijze, waarop de Russische pers heenstapt over de gebrui kelijke normen \an internationale oprecht heid is ook in de Turksche aangelegenheid niet achterwege gebleven en de Russen hebben het zelfs zoo bont gemaakt, dat een officieele verklaring van de Turksche regeering eenigen tijd geleden sprak van het voornemen der Turken „hun grond gebied tot het uiterste en als één man te zullen verdedigen." Het valt te verwachten, dat de Turk sche regeering zal weigeren te onderhan delen over de wijziging van de Dardanel- len-overeenkomst op een basis, als dooi de Russen voorgesteld.. Turkije verkeert xiiet in een gunstige positie bij dergelijke onderhandelingen, want onder meer is het Koerdische probleem voor de Russen een dankbare stok achter de deur: De wenschen van Armenië tot terugkeer der vroegere Koerdische provincies zouden met een gewapender. opstand kunnen wor den geaccentueerd en het behoeft geen betoog dat zulk een opstand zich minstens in de sympathie der Russen zou verheu gen. Het wordt onwaarschijnlijk geacht dat de Turken gemakkelijk van de zaak af zullen komen, als zij de Russische onder handelingsbasis afwijzen. Legale argumen ten zullen hen niet veel helpen in dit op zicht. De Russen wenschen een ongehin- derden toegang tot de Middellandsche Zee en wiHen de Zwarte Zee kunnen sluiten voor „vijandelijke mogendheden". Deze zee vormt aldus een strategisch gebied van de eerste grootte, waarvoor de Russen veel op het spel zullen zetten zelfs zui len zij er waarschijnlijk een nieuwe inter nationale breuk voor willen riskeeren. Het is begrijpelijk dat de Turksche re giering in haar eenzame positie tegenover de Sovjets haar steun zoekt in het Westen, temeer daar zij weet, dat zoowel Engeland als de Vereenigde Staten niet van plan zijn. het opdringen der Russen naar de Middellandsche Zee door afzijdigheid te bevorderen. Een recente verklarf.ig van den Turkschen premier heeft den nadruk gelegd op het bestaande Turksch-Britsche bondgenootschap, en tegelijkertijd de aan dacht gevestigd op het feit dat het Turk sche verdrag met Rusland in Juli 1945 op verzoek der Russen is beëindigd. Dit alles karakteriseert ..De Dardanellen" als een 'der gevaarlijke wrijfpunten tusschen Oost en West-, zooais er na den wapenstilstand zoovele aan den dag zijn getreden en waarvan er nog zoo weinige zijn geliqui deerd. 14.000 Canadeesclie deserteurs krijgen amnestie Canadeesehe minister van defensie 'Abbott, heeft een algemeene amnestie af gekondigd voor militaire deserteurs. De amnestie geldt evenwel niet voor militai ren. die sedert 1 Januari van dit jaar gedeserteerd zijn, noch voor hen die in acti.even diens: overzee deserteerden. De amnestie^ betreft 14.000 militairen. „Jud Suss" overleden De Duitsche filmacteur Ferdinand Ma rian, die in 1941 de titelrol vervulde in de film „Jood Süss" is te Münehen bij een auto-ongeluk gedood. Nederland vacantie-oord voor buitenlanders In een artikel over toerisme in Europa schrijft de Daily Mail o.m., dat sinds 1 Mei 10.000 Britten hun vacantie in Nederland hebben door gebracht. Ofschoon dat land dooi den oorlog zwaar getroffen is, al dus de Daily Mail, zijn er reeds 30.000 vacantiegangers uit Gr.-Brit- tannië, de V. S.. België, Frankrijk, Zwitserland en Zweden geweest. De toeristen kunnen tegen lage prijzen in restaurants eten en volop ook. De prijzen der maaltijden varieeren van 6 tot 14 shilling. Alleen vleesch en eieren kan men niet: ad libitum krij gen, hoewel men bij inlevering van bonnen een keuze kan doen uit al lerlei soorten vleesch". Het blad geeft tenslotte nog een lip: „Het bier is er gced en goed koop". A.N.W.B.-wegenwacht wordt uitgebreid Met ingang van 15 Aug. is de A.N.W.B. wegenwacht in het Noorden gestart. Een aantal belangrijke routes, alsmede de afsluitdijk, zijn thans ook in het pa tron ilieerïngssysteem opgenomen. Me dio September zullen ook het Oosten, en het Zuiden aan de beurt komen, dan zuilen dus de gele rijders van den A.N. W.B, het grootste deel van het land be strijken. Óp de nieuwe trajecten zullen ook solo-motoren in de gele kleur op den weg worden gebracht, alle voorzien van behoorlijke laadruimte, waarin al het benoodigde gereedschap voor hulpver leening aan de gestrande automobilisten en motorrijders kan worden meegeno men. Aardappelschaarsclite is van tijdelijken aard Den laatsten tijd is de voorziening mat aardappelen hier en daar vooral in de groote steden met moeilijkhe den gepaard gegaan. De ooi-zaak hier van is, dat de aanvoer beneden de be hoefte bleef. De boeren moeten mo menteel met een gering aantal arbeids krachten den graanoogst binnenhalen, waardoor er geen tijd en personeel over is, om gelijktijdig ook aardappelen te rooien en af te leveren. De aardappel ziekte maakt het onmogelijk, dat de V.B.N.A. groote voorraden aanlegt, I waaruit bü stagnatie in den aanvoer geput kan worden. Enkele weken geleden is een aantal partijtjes aardappelen wegens het op treden van, aardappelziekte vöbr men seheli, jke consumptie afgekeurd en tot veevoeder bestemd. Dit heeft aanlei ding gegeven tot de onjuiste geruchten, dat de tijdelijke aardappelschaarsehte een gevolg zou zijn van het feit. dat goede consumptie-aardappelen aan het vee worden gevoerd. In totaal was op 2 Augustus van het geheele kwantum aardappelen, dat van oogst 1946 op de veilingen is aangevoerd, 5.65 per. afge keurd en tot veevoeder verwerkt. De huidige moeilijkheden ziin dus in elk geval slechts van tijdeliiken aard, al dus deelt men ons van bevoegde zijde mede. Nieuwe aardappelbonnen Voor de week van 18 t. m. 24 Augustus geven de bonnen 409 Aardappelen recht op 3 K.G aardappelen en de bonnen 909 Aardapnelen op 1 K.G. aardappelen. Bovendien is voor het tijdvak van 18 t. m. 31 Augustus a.s. bon B 96 Reserve aangewezen voor 2 K.G. aardappelen. Zij. die deelnemen aan maaltijden van de Centrale Keuken moeten aldaar bon 409 aardappelen inleveren. De Radio geeft vanavond; VRIJDAG HILVERSUM I, 301.5 M. 10.00, 20.00 en 22.00 Nieuws. NCRV 19.20 Va- cantie-kampeerprogramma. 20.08 ,,The Tra vellers", 21.15 Orkestwerken (gr.). 21.30 Viool- recital. 22.30 Werken van Telemann en Mo zart (gr.). 23.00 Werken van Fransche componisten (gr.). HILVERSUM II, 415.5 M. 18.00. 20.00 en 23.00 Nieuws. VARA 19.15 Hoorspel. 21.15 Bob Scholie zing: met orkest begeleiding (gr.). 21.30 Men vraagtcn wij draaien. 22.15 Jazz-programma (gr.). 23.30 Gramofoonmuzlek. Verratier van wapendepots krijgt 10 jaar Het Bijzonder Gerechtshof te Utrecht heeft uitspraak gedaan tegen den gewezen marechaussee uit De Bilt M. J. Cn. G., die in 1944. als waperiofficier van de illegali teit te Utrecht door de Landwacht gegre pen, aan den S. D. belangrijke geheimen openbaarde omtrent de wapendepots der illegaliteit. Hij hoorde 1 Augustus j.l. één jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest tegen zich eischen. Het vonnis luid de 10 jaar rijkswerkinrichting met ontzet ting uit alle rechten voor het leven. In de motiveering van het vonnis ver klaart het Hot", dat G. bij zijn intrede in de illegaliteit zich had moeten reaüseeren, dat hij hiermede zijn leven voor de goede zaak veil had en dat hij. eenmaal gegrepen door den S. D., zich niet uit angst voor zijn leven had mogen laten leiden lot hel verraad, dat hij gepleegd heeft en dat zoo ernstige gevolgen heeft gehad. N.V.V. en E.V.C. Op het eind Juli in Amsterdam gehou den E.V.C.-eongres is besloten tot fusie met het N.V.V. over te gaan, hetgeen schriftelijk aan het N.V.V. is medegedeeld Het N.V.V. heeft dezer dagen aan het hoofdbestuur der E.V.C. een brief gezon den. waarin o a. wordt medegedeeld, dat weliswaar bevestigend is geantwoord op de door het N.V.V. gestelde vraag inzake de fusie, maar dat daaraan voorstellingen zijn toegevoegd welke een nadere toelich ting behoeven voordat zij door het N.V.V kunnen worden beoordeeld. Bovendien is niet concreet medegedeeld, of het E.V.C.- eongres het fusierapport, voor zoover hier- iver tusschen E.V.C. en N.V.V. overeen- 'emming bestond, heeft goedgekeurd. Zoo dra het hierover een schriftelijke bevesti "Ing heeft ontvangen, zal het N.V.V. de E.V.C. tot verdere besprekingen uitnoo- digen. Bloemistencongres in Kopenhagen De vorige week zijn in Kopenhagen en Stockholm congressen gehouden, waar bloemisten uit Engeland, Frankrijk. Belgic Zwitserland. Ttalië. Tsjecho-Slowakije, Ier land. Nederland, Amerika, Canada, Dene- marken. Zweden en Noorwegen aanwezig waren. Men besloot o a. de organisatie uit te breiden met Amerika en Canada. Waren voorheen slechts 161 Nederland- sche bloemisten bij de „Fleurop" aange sloten, thans is de Nederlandsehe organi satie met haar 816 leden en bloc toege treden. Vermoedelijk zal in 1948 Nederland het congres van „Interflor" ontvangen. Het hotel „Palast" te Kopenhagen was door de circa 1500Ö bloemen van de bloe misten uit Aalsmeer. Rijnsburg en West- land in een bloemenpaleis herschapen. Vooral de fraaie orchideeën en de forsche rozen uit Nederland trokken aller bewon dering. Ook het arrangement van de bloe men door de leden van de Nederlandsehe delegatie, dwong het respect af van de deelneme-rs aan het congres Een fraai bloemstuk met. door de fa Bier te Nieu- werkerk aan den IJssel gekweekte anthu- rium= werd aangeboden aan het Deen- sche koninklijk paar. waarvoor Teeds den zelfden dag een danktelegram werd ont vangen. West Indische voetballers in het Stadion Een overwinning van 64 voor de Volewijckers. Het voetbal in Curasao staat, gelet op het spel van Donderdagavond tegen De Vole- wijekers ln het Olympisch Stadion, waar 40.000 bezoekers bijeen waren, niet op een hoog peil, maar toch hebben de West Indiërs al en toe aardig partij gegeven. Een bepaald systeem houden zij er niet op na. Daartegen over zijn zij bijzonder snel en kunnen ge vaarlijk in den aanval zijn. Dat: bleek vooral in de tweede helft, toen ztj een fel offensief opzetten en er bijna in slaagden een achter stand in te halen. In de eerste helft ver kreeg Volewijckers een voorsprong van 21 en vergrootte dien na de hervatting tot 4—1. Daarna zetten de gaster, snelle aanvallen op, maakten eenige doelpunten, hadden verder j met pech te kampen. De Amsterdammers scoorden ook nog twee maal. zoodat het ein de met 64 kwam. Van den doelman Hato was gezegd, dat hij een ..wonderkeeper" was. Hij was echter gemakkelijk te passeeren, doch greep of ving enkele malen als een ..kat" don bal en zonder veel moeite trapte hij hel leer tot in de andere helft van het veld. Bijzonder snel was de linksbuiten Ber- nabela, door wiens aanvallen eenige doel punten zijn ontstaan. Vermeld zij, dat de spe lers met de rood-wit-blauwe vlaig het veld betraden en dat zij met het Wilhelmus be groet werden. Eerste klassen voetbal Volgens de Sportkroniek 2ijn de eerste klas sen van den Kon. Ned. Voetbalbond als volgt samengesteld* district 1: Ajax. Hermes DVS, DWS, ADO. Feijenoord. Emma, VSV, "t Gooi. Spar.a. EDO en RFC. District 2: Haarlem. Do Volewijckers. Xer xes. Neptunus, DOS. DI-IC, HBS, Excelsior, Blauw Wit, Stormvogels en DFC. Staiuiton-tournooi De uitslagen in de derde ronde van het schaaktoumooi te Groningen lulden: Slolz— Kotlnauer 1—0; FlohrYanofsky 10: Bot- ikSmislof 10; EuweChiistoffel 1—0; DenkerLundin 30: Steiner—Vidmar 1 -j Tartakower—Kotof BernsteinGui- mard afgebroken; O' KellyNajdorf 14 BoleslafskiejSzabo 03. De stand na de derde ronde is als volgt: Euwe en Botwinnik. ieder 3 p.. Denker 2',2 p.; Smislof. O' Kelly. Najdorf en Kotov ieder 2 p.: Tartakower I's p. plus 1 afgebroken partij; Guïmard en Flohr 1 p. en 1 afgebro ken partij elk; S'.oltz heeft ook 2 p.; Chiis toffel. Lundm en Szabo ieder 1 p.; Boles lafskiej. Yanofsky. Steiner en Vidmar eik 'F punt; Bernstein twee afgebroken partijen en Kottnauer een afgebroken partij. De derde ronde verliep in het algemeen minder spannend dan de eerste en de tweede; ze werd gekenmerkt door enkele gevallen van automatisch remise door herhaling van zet ten. Een veel rustiger kenmerk dan de tijd- overschrijdingen van den vorigen dag. Een van deze 1 emisepartijen was reeds na 19 zet ten ten einde. We belangrijkste partij van deze ronce was die tusschen Botwinnik en Smislof. want het betrof hier de ontmoeting tusschen twee van de drie spelers die de leiding hebben gehad. Donderdag waren 't er maar twee. Botwinnik en Euwe. dat is zeker geen toeval. Botwinnik—Smislof, Griinfeld-In-disch. Een goede, even belangwekkende als belangrijke partij. Wit aanvaardde een kleine verzwak king van zijn koningsstelling. verkreeg ech- te1- daardoor een sterk centrum en het loo- perpaar. Hij kwam in het voordeel, ruilde de damns en veroverde in het eindspel een pion. Het leek dat hij gemakkelijk zou winnen, ondanks loopers van ongelijke kleur, daar hij op den damevleugel over twee verbonden vrijpionnen beschikte. Smislof verdedigde zich'echter zeer taai en Botwinnik moest nog fijn spelen. Hij veroverde tenslotte een stuk, waarna Smislof ds partij opgaf. EuweChiistoffel. Slavisch damegambiet, ruü-variant, wit heeft in de opening niet veel bereikt. Na 14 zetten stond hij iets vrijer, maar zijn dame-pion was geïsoleerd. Rustig spelen had vermoedelijk vlug tot remise ge leid. doch Euwe wilde kennelijk winnen en besloot derhalve tot een gewaagde offercom- binatie. Hel bekende looperoffer op h7. dat al zoo vaak lot schitterende overwinningen heeft geleld, deed ook ditmaal zijn plicht, ofschoon niet zonder medewerking van Christoffel, Na enikele zetten heroverde Euwe het stuk en won daarna door zijn positioneel overwicht. Jaarvergadering ..Bloemendanl". Onder leiding van den lieer G. Voogd hield de voet- balvereeniging „Bloemendaal" haar jaarver gadering. In zijn verslag vermeldde de secre taris, de heer Hajema, de moeilijkheden, waarmee de club met het terrein te kampen heeft. De bestuursverkiezing werd uitgesteld tot de volgende bijeenkomst, die over vier weken gehouden wordt. Dan treden alle le den af. Zo-ndag 15 September worden de wed strijden om den Wallerbeker gehouden; uit- genoodigd zijn Schoten. Hillegom en HFC. HVGB speelt 2—3 tegen HZ en PC. In Stoop's Bad is Donderdagavond de promotie wedstrijd HVGBHZ en PC voor de hoofd klasse waterpolo gespeeld: het resultaat was 3—3, waardoor de Haarlemmers uitgeschakeld werden. Er rest nog KZ en PCDWR in Den Haag. De thuisclub moet winnen, om hoofd klasser te blijven. Om den llaarlemschen schaaktitel. In het clublokaal van „Het Oosten" begon de finale van het tournooi om het persoonlijk schaakkampioenschap van Haarlem, georga niseerd door den Haarlemschen Schaakkring. In zijn openingswoord deelde de secretaris, de heer Holman mede, dat de spelers die 6 punten of meer behalen, het volgende jaar direct in de finale geplaatst 2ullen worden, In de eerste ronde boekte de jeugdige Bouwmeester succes door tegen den winnaar van den ,Van Gorselen-beker", Kroone. remise te bereiken. Marwilz en Van Kampen speel den een fraaie partij welke na 23 zetten in een overwinning van eerstgenoemde eindig de. Hovlngh won tegen Geuzebroek spoedig een stuk. waarmede de partij feitelijk beslist was. Geuzebroek ihed tot den 43en zet stand, doch moest toen opgeven. De partijen Haale- bosMondria en Spinhoven—Blokker werden afgebroken, waarbij Haalebos, de huidige kampioen van Haarlem, en Blokker de beste kansen schijnen te hebben. „Halfweg" ongeslagen kampioen water polo. Het eerste zevental van de zwem- en poloclub „Halfweg" heeft door een overwin ning van 42 op D.J.K. 4 ongeslagen het kampioenschap behaald van de derde klasse A, kring Amsterdam. „Halfweg" promoveert automatisch naar de tweede klasse. Internationaal tournooi BM1IC. Zater dag 31 Augustus en Zondag 1 September organiseert de hockeyclub BMHC op haar terreinen te Bloemendaal een internationaal hockey tournooi. Twee Belgische clubs, een Deensch elftal en een. Er.gelsehe militaire ploeg hebben toegezegd te zuilen deelne men. Van de Nederlandsehe clubs zullen uit komen de Batavieren, de LSR-ploeg, Am sterdam en twee elftallen van BMIIC. nn® in De bril van Sultan Sar 29. Dien avond, toen de maan een vreemd licht wierp op de oude mina ret, sjokten drie mannen, met hun ar men vol ge,weren naar den ouden toren. „Zou het waar zijn, Halef?" zei één hunner wat bedrukt. Afwachtenzei Duitsch schrift), Russisch de tweede. Toen hij bij de wenteltrap was gekomen, zei Halef: „Ik kan pas tegen spojcen op, als ik ze ziel" Op dal oogenblik kreeg hij zijn zin. Een wit monster daalde langzaam langs de wenteltrap naar beneden en op de mannen toe. „Gelukkig, daar zijn ze", zei Halef. „Ik vind het nog griezeliger als het ergens bijna spookt, dan wan neer je ze ziet." Halef was namelijk een vreemd mannetje. „Dat gaat scheef", zei z?n kameraad eenigszins bibberend, „ik wil terug." BINNENLAND In het postverkeer met Duitschland zijn alleen brieven t.m. 20 gram en niet geïllustreerde brief kaarten met uitsluitend mededeelingen van per soonlijken aard toegela ten. Aangeraden' wordt deze in het Neder landsch. Fransch, (Latijnsch Engelsch of schrijven. Het gebruik van gevoer de enveloppen is ver boden Dc Brilschc regee ring heeft aan wijlen den luitenant ter zee der tweede klasse L. A. R. J. van Hamel post- huum een „Mention in Dispatches" verleend. Deze Nederlandsehe ma rine-officier heeft zich in 1940 bijzonder onder scheiden bij de evacua tie van het Brltscne ex- peöïiieleger uit Duin kerken. De Perhimpoenan Indonesia maakt bekend dat op Zaterdag 37 Augustus a.s. door alle Indonesiërs uit heel Ne derland het eenjarig bestaan van de Indone sische republiek op fees telijke wijze zal worden herdacht. De viering zal plaats vinden in Am sterdam. In de polders van Flakkee, welke in 1944 en 3945 onder water stonT den, is de oogst van tar we, gerst, aardappelen en suikerïbeten boven de verwachting. De Oestercultuur te Ierseke bloeit als nooit tevoren. De „aanslag" was in geen jaren zoo goed als dit'jaar en de vangst is builen ver wachting groot. Schel pen met 40 tot 50 jonge oestertjes zijn geen uit zonderingen. De Engel sche regeering heeft 60.000 Pond Sterling toe gestaan voor den invoer van Zeeuwsche oesters. Dit is too pet meer dan het vorige jaar. De prijzen van de stikstofmeststoffen voor het bemestingsjaar 1946/ '47 zijn ln vergelijking met de prijzen voor het afgeloopen bemestings jaar met 20 verlaagd. Haarlem en Omgeving I11 de vacature, ont staan door het bedanken, van den heer H. A. Douqué (K.V.P.) is tot lid van de Provinciale Staten van Noordhol land gekozen verklaard dis. W. A. van der Donk te Amsterdam. De heer W. C. Hart man te Haarlem is ge- slaagd voor de akte 2 Na (teekenen en tech nisch schetsen) bij de in Den ITaag gehouden examens Nijverheidson derwijs. Mcj. M. J. A. van Wyliclc te Haarlem is geslaagd voor het exa men Fransch L. O. Het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling organiseert op Zondag 18 Aug. a.s. een familie dag op een terrein van den heer Aart van Dob- benburgh. Duindoorn laan. zijweg van ce Zandvoortschelaan, te Bentveld. Aan het pro gramma werken o.a. me de Mevr. Kerkhof Pet, declamatie, de heer H. v. d. Wateren met dansgroep, voorts mu ziek, zang, enz. De bij eenkomst begint half elf en eindigt pl.m. 4 uur. Dc bloempjesdag te Heemstede voor de R.K, Veréeniging tot bestrij ding van de t.b.c. ..Her wonnen Levenskracht" heeft niet minder dan f 1020 opgebracht. Inbrekers hebben bij den slager W. H. aan den Bennebrockerdijk te Ber.nebroek door mid del van een valsche sleutel toegang gekre gen en een radiotoestel, een rijwiel en wat klein geld uit de toonbank lade gestolen. Voorts werden bij den smid K. aan den Ben- nebroekerdijk van diens erf een aut.o-bln.nen- en buitenband en een me talen spakenvelg ont vreemd. Het echtpaar J. Kuypcr—Kuiper ie Haar lem viert op den 27sten Augustus zijn gouden huwelijksfeest. De heer -Kuyper is een bekende persoonlijkheid uit het Haarlemsche vereeni- gingsleven; jaren lang - was hij bestuurslid van „Zar.g en Vriendschap" en ook in Doopsgezinde kringen wordt zijn naam met eere genoemd. Ook het onderwijs heeft hem gekend als een toegewijd opvoeder en een goeden collega.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2