Leiders handhaven zich H eb ik geen aanleiding om een Luidspreker'in de IJmuider Cou rant te plaatsen? Luidsprekers HONKBAL Er waren dit week-end twee 7-eer spannende wedstrijden ie zien in de eerste klasse der honkbaleompetitie. Zoowel Sehoten als Haarlem verloren met sleehts 1 punt verscliil resp. van V.V.G.A. en Blanw-Wil. H.H.C. stelde teleur door jnet groote cijfers van Ajax te verliezen, terwijl E.D.O. een no-run zege op Quick wist te behalen. IJMUIDEN Ernstig ongeval bij de Hoogovens Zaterdag- had een ongeval plaats in het magazijn van de Hoogovens. Toen de ongehuwde los-arbeider II. J. Fiege. wonende te VcLsen-Xoord bezig was. materiaal op een stelling te plaatsen, gleed de ladder, waarop hij stond uit, met het gevolg, dat Fiege een val van ongeveer drie meter maakte. Het een bekkenfraetuur werd het slachtoffer in het Iloode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. S'aar wij vernemen, is zijn toestand bevredigend, hoewel gerekend moet wor den op een langdurig verblijf in het zie kenhuis. Succes voorTerrasvogels Beslag gelegd op den Jan van Eek-beker Ondanks de sterke bezetting van het Jan van Eck-tournooi is Terrasvogels er in geslaagd beslag op den beker te leg gen door achtereenvolgens W.M.S. met 20 en Olympia uit Gouda met 31 te kloppen. TERRASVOGELS—W.M.S. 2—0. Al gauw vertoonden de Vogels,een uit stekend combinatiespel. Een doelpunt kon niet uitblijven en dit kwam ook prompt van den voet van Tabernal, na dat Goedhart een afgemeten voorzet had gegeven. (10). Terrasvogels bleef het spel beheerschen Soms kwam W.M.S er eenvoudig niet aan te pas. Met kunst en vliegwerk wisten de Amsterdammers echter tot de rust hun doel voor verdere doorboring te behoeden. Rust 10. Na de rust was het van hetzelfde laken een pak. Maar zeer weinig naderde W. M. S. gevaarlijk het Terrasvogels-doel en dan bracht men 't hoogstens tot een hoek schop, dank zij het keurige verdedigen van Zaal, Akkerman en De Ruyter. De Jonge Sr. bracht met een welge mikt schot den stand op 20 en deze 2 doelpunten bleken voldoende om Terras vogels in de finale te brengen. TERR AS VOGELS—OLYMPIA 3—1. Deze strijd was nog maar drie minuten oud, of Goedhart had zijn club uit een voorzet van Tabernal de leiding gegeven. (10). Ook hierna verkeerde het Olym- pia-doel door het goede combinatie-spel der Vogels voortdurend in gevaar, terwijl de Goudsche aanvallen meestal reeds in de kiem door Zaal c.s. werden ge smoord. Tien minuten voor de rust wist Röbken den stand op 20 te brengen. Het eerste kwartier van de tweede helft domineerden de blauwhemden we derom en in deze periode bracht Goed hart een mooie kans door van vlak bij hoog over te schieten om zeep doch toen volgde een inzinking en kwam Olym pia verwoed opzetten. Na 20 minuten bracht zij den stand op 21. Röbken wisselde nu met Bunschoten, die Dord- munt had vervangen, van plaats. Olympia bleef in den aanval en Terrasvogels moest zich volledig op verdedigen toe leggen Eén minuut voor het einde volg de een uitval van de Terrasvogels-voor- hoede, waaruit De Jonge Sr. na eenig heen en weer getrap wist te doelpunten. Met 31 stelde Terrasvogels zich dus in 't bezit van den beker. Athletiek kampioenschappen op „Watervliet" Spannende estafettes De athletiekkampioenschappen van Noord holland voor meisjes en damesestafettes op de sintelbaan van de HAV „Suomi" hebben Zondag onder flinke belangstelling een be hoorlijke spanning teweeg gebracht. Er wer den goede tijden bij de loopnummers ge maakt. De meisjeskampioenschappen telden vele deelneemsters, waaronder Beppie Vleesch- houwer van Lyc.urgus, Krommenie, Neder- landsch recordhoudster verspringen, welke slechts 1 c.M. beneden haar record kwam met een sprong van 5.30 M. Zij toonde zich superieur op de 80 M. A. Opvallend was het loopen van den Suomi-sprinter J. v. d. Heide, door wiens toedoen het clubrecord Olympi sche estafette werd verbeterd. De uitslagen zijn: 4xioo Meter heeren: 1, Haarlem 3.37.6; 2. Suomi 3.43.7; 3. A. V. Zaanland gediskwali ficeerd. 10 x 10 M. dames: l ADA, A'dam 2.13.4; 2 Sagitta. Amsterdam 2.16.1; 3 Gita, Haar lem 2.17.6 3 x 100 M, heeren: 1, H'lem 0.17.7; 2. Haar lem II 8.29: Suomi 8.31. Verspringen meisjes B: 1. N. Buch, Sagitta 4.63 M.; 2. A. Couwenhoven, Dovens 4.56 M.: 3. I. van Vuren, ADA 4.52 M. Kogelstooten meisjes B: 1. L. Reygwaart, Sagitta 9 M.; 2. N. van Bueren, Sagitta 7.91 M.3. A. de Vries. Volewijckers 7.89 M. Hoogspringen meisjes A: 1. F. Corstens. Volewijckers 1.40 M.; 2. J. W. Visser. Sagitta 1.40 M.; 3. A van Bijnen Volewijckers 1.40 M. Zweedsche Estafette: 1. Haarlem 2.3.7: 2. Suomi 2.48; 3. A. V. Zaanland 2.15.1. Discuswerpen meisjes A: 1. A. van Bijnen, Volewijckers 29.54 M 2. W. Mol. Lycurgus 23.22 M.: 3. J. W. Visser, Sagitta 23.05 M. 4 x 100 M. heeren: 1. HAV Haarlem 44.7 sec.: 2. Suomi, Velsen 45.6 sec.; 3. A. V. Zaandam 46.7 sec. 4 x too M. dames: 1. ADA, Amsterdam 52.8 sec.; 2. Sagitta, Amsterdam 53,1 sec.; 3. Sa gitta n, Amsterdam 54.5 sec. 00 Meter meisjes B: 1. M. de Beun je, ADA «.4 sec.; 2. L. Falcli, Sagitta 8.7 sec.; 3. W. Lust, Zaanl. 8.8 sec. 90 Meter meisjes A: 1, B. Vleeschhouwer, Lycurgus 10.8 sec.; 2. E. Praag, Lycurgus 11 sec.; 3. J. W. Visser. Sagitta 11.5 sec. Kogelstooten meisjes A: 1. N. Klerk, Doves 8.45 M.2. I. Degenaars, Sagitta 8.88 M.; 3. J. Kaat, Lycurgus 8.51 M. Hoogspringen meisjes B: 1. L. Falch, Sagit ta 1.25 M.; 2. L. Reygwaart, Sagitta 1.25 M.; 3. W. Lust, Zaanl. 1.25 M. Olympische Estafette heeren: 1. HAV Haar lem 3.40.8; 2. Suomi 3.42; 3. Zaanland 3.53.2. Vèrspringen meisjes A: 1. B. Vleeschhou wer. Lycurgus 5.30 M.; 2. A. P. v. d. Werf, Suomi 4.91 M.: 3. E. Praag, Lycurgus 4.90 M. Aanvoer van pekelharing Van de haringvisscherij zijn alhier bin nengekomen de KW 29 met 556 kantjes en 60 kisten versche, KW 73 met 680 kantjes, KW 50 met 636 kantjes, IJM 264 met 364 kantjes en 160 kisten versche. De strijd der Geref. Kerken Donderdagavond zal Ds. H. Vogel uit Amsterdam in de Ned. Herv. Kapel op een vergadering den strijd der Geref. Kerken behandelen. De vergadering is uitgeschreven door de Geref. Kerk Art. 31. Dat is een vraag die de huisvrouw zich wel geregeld mag stellen tot eigen voordeel. Croote militaire operaties in China Zoowel het nationalistische als het communistische hoofdkwartier in China melden, dat sterke regeeringsstrijd- krachten, ondersteund door lucht macht en artillerie, bezig zijn met de omsingeling van Tsjengten, de door de communisten bezette hoofdstad van de provincie Jehol. Tegelijk wordt mel ding gemaakt van een verbitterden slag ten oosten van de om 'haar kolenmijnen bekende stad Tanghan, gelegen aan den spoorweg Peking-Moekden in Noord- Cnina, en van felle gevechten tusschen de nationalistische en communistische troepen in het gebied van Soechow in het zuiden des lands. Blijkens Chineesche persberichten rukken de nationalisten van het Noor den en zuidoosten uit op Tsjengten aan en volgens communistische berichten hebben de regeeringstroepen Pingsjoean veertig mijl ten oosten van het „Roode Bolwerk" Tsjengten, genomen. i Een Chineesche regeerinigsauto'riteLt 1 verklaarde, dat de aanval op Tsjengten een voltooiing is van het ultimatum aan de communisten om de aanvallen op Tatoeng ten westen van Peking stop te zetten. Een communistische woord voerder noemde het offensief een deel van het plan van maarschalk Tsjang Kal Sjek „om China in den burger oorlog te storten". Nieuwe beschuldiging van Vietnam tegen Frankrijk De geladen atmosfeer tusschen Frank rijk en Vietnam is nog toegenomen, toen het Fransche ministerie van buitenland- sche zaken door Vietnam uitgesproken be schuldigingen ontving, dat meer dan 6000 Duitsehers. die tot de SS hebben behoord, thans als soldaten van het vreemdelingen legioen in Indochina wreedheden begaan en dat 2000 bewoners van Cochïn-China door de Franschen zijn samengedreven en op grond van hun nationalistische activi- teil op een eiland in een gevangenis zijn ondergebracht. De Vietnameesche delegatie zegt, dat deze beschuldigingen zijn gebaseerd op rapporten van ooggetuigen Het Fransche ministerie van buitenland- sche zaken heeft deze beschuldigingen als ..belachelijk, overdreven en onwaar" van de hand gewezen. Trustee-schap? De vroegere Amerikaansche onderstaats secretaris van Buitenlandsehe Zaken, Sumner Welles, heeft in een radiorede er op aangedrongen, dat de Ver. Staten in den Veiligheidsraad het initiatief zullen nemen tot de oprichting van een interna tionaal trusteeschap met Palestina als eer ste ..concern". Het trusteeschap zou een eind moeten maken aan gewelddaden en verdrukking. Partisanen-probleem in Italië Er komen uit Italië berichten, waaruit blijkt. dat zich in de bergen van dit land talrijke partisanen ophouden, die voor de autoriteiten een moeilijk probleem vor men. De Milaneesche bladen melden nu. dat zich 200 vrijwilligers gevoegd hebben bij de partisanen in de bergen van Casale. Bij deze groep wordt, evenals bij ver schillende andere, gesproken van een ..hoofdkwartier". Het semi-officieele nieuwsagentschap Ansa bericht dat de partisanen in Pie- ont en Lombardiie gecontroleerd wor den door een hoofdkwartier te Milaan, terwijl de „Corriere Lombardö melding maakt van het feit dat de partisanenbe- weging zich van Ligurië, Piemont en Lombardije uitgebreid zou hebben tot het. gebied van Venetië, dat in het Oos ten grenst aan het ontvlambare Venezia Julia, het door Joegoslavië en Italië be twiste gebied. Proclamaties der partisanen blijven evenwel elk politiek motief ontkennen. HaarlemBlauw Wit 45 Het zag er hoopvol uit voor Haarlem na de eerste slagbeurt, immers 3 punten konden toen reeds gescoord worden door een serie honkslagen van Ferment, Voe telink, Langereis en Ottolander. Het was dan ook jammer, dat het veldwerk eeni- ge hiaten vertoonde, waardoor de Amster dammers in de 3e innings de leiding kon den overnemen, mede dank zij een fraaien tweehonkslag van De Bruyn. Haarlem wist gelijk te komen, toen Voetelink en Langereis den bal weer goed wisten te raken. Hierna konden de wer pers eenigen tijd het scoren beletten. Te vermelden vallen het uitstekende veldwerk der Amsterdammers, met Al- tink II als uitblinker, het fraaie dubbel spel van Voetelink in de 5e innings en de slagprestaties van Voetelink, Langereis en Tolmeyer. Wilders: 7x3 si-, 1x4 wijd, 8 honksl tegen Smidt: 8x3 si., 3x4 wijd, 6 honksl. tegen Blauw-Wit 013000100 5 Haaarlem 301000000 4 H.H.C.—Ajax 3—18 Ajax heeft niet veel moeite gehad om revanche te nemen op H.H.C.. immers de roodbroeken waren totaal uit vorm; zoo wel de werpers Van Holst. Hoogenbosch en Duinker als de fielders hebben getracht Ajax het scoren te beletten, doch het is niet gelukt. Reeds in de eerste innings kon Ajax door 5 vrije loopen, gevolgd door een honkslag van Geestman 5 punten scoren, waarna de zege in de 3e slagbeurt reeds een feit werd, toen de Amsterdammers weer 6 punten binnen haalden. H.H.C. stelde alles ir. het werk om ten minste de eer te redden, doch deze po gingen stuitten af op het goede veldwerk van Ajax. De besten aan slag waren Beumer (met 3 tweehonkslagen). Geestman en Waan- ders. Geestman 3x3 sl.. 8x4 wijd, 4 honksl. v. Holst Duinker 10x3 sl., 12x4 wijd, 7 honksl. Hoogenbos Ondertrouwd: J. W. SCHACHTSCHABEL en G, FALK Huwelijksinzegening op D.V. Dinsdag 10 Sept. a.s. des nam. 2.45 in de Ned. Herv. Kerk te IJmuiden door den Weieerwaar den Heer Ds. Johs. Bronsgeest. Driehuis. P. C. Hooftlaan 69. IJmuiden. Julianakade 36. 28 Aug. 1946. Toek. adres: Julianakade 36. Heden overleed na een langdurig lijden, onze lieve Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgrootmoe der, Mevrouw ARIAANTJE PRINS Weduwe van den Heer Jacobus van Splunter in den ouderdom van 73 jaar. Wormerveer M. Gerkens-van Splunter K. J. Gerkens Heemstede A. M. Peereboom Voller- Westerhout Wormerveer C. G. Bus-van Splunter D. M. Bus. Krommenie: C. van Splunter D. van Splunter-Groot Velsen Meervlietstraat 92 A. J. van Splunter A. van Splunter-Francïs J. A. van Splunter N. van Splunter-Leijen Klein- en Achterklein-' kinderen. Velsen. 31 Aug. 1946. Bezoek rouwkamer „Wes- terveld" liefst Dinsdag a.s. van 34 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 4 September a.s. na aan komst trein 15.20 uur, op de begraafplaats „Wester- veld" Driehuis. Voor uw deelneming betoond bij het overlijden van onzen besten Vader. Behuwd- en Grootvader, den Heer JACOB NOL, betuigen wij U onzen harte- 1 ijken dank. J. Wichmann-Nol H. WichmAnn. IJmulden-O.. Augustus 1946. Zeeweg 278. De inningscijfers waren: H.H.C. 000000102=3 Ajax 5 1 6 2 2 0 0 - 0 -2 1" E.D.O.—Quick 10—3 Zelfs met invallers voor Schijvenaar en Odenthal kon E.D.O. een no-run zege boe ken op Quick. Op regelmatige'wijze werden de punten gescoord en er werd flink ge slagen op Busnach en Van Elk, vooral in de 4e innings. Vooral Hellingman blonk uit aan slag, door in 5 slagbeurten even veel honkslagen te plaatsen, v. d. Born 10x3 sl.. 2x4 wijd, 2 honksl. v. Elk 4x3 sl., 4x4 wijd, 10 honksl. Busnach E.D.O. 00250102— 10 Quick 000000000= 0 RUSSEN MELDEN BRITSC'HE ACTIE-BIJ ZUIDELIJK PERZÏë. Het Sovjet-nieuwsbureau meldt uit Te heran, dat 10.000 Sikhs van de Pendsjaab- sche divisie in de haven van Basra (Irak) aan land gegaan zouden zijn en dat Britsche officieren in Basra ronduit zeggen, dat zij gezonden zijn om Khoesistan (de zuidwes telijke provincie van Perzië) te bezetten. Het nieuwsbureau zegt verder, dat groote hoeveelheden wapens voor Arabieren uit Koeweit en Bahrein (Perzische Golf) "bin nenstroomen en dat intensief gewerkt wordt ter voorbereiding van een opstand, welke ten doel heeft een „onafhankelijk" Khoezi- stan te stichten. Agenda voor Haarlem MAANDAG 2 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Geloof en Wetenschap: „Het vierde beest". 20 uur. Rembrandt: Mijn hart klopt voor Belita. Palace: Ride 'em Cow boy. Luxor: Het boek der wildernis. Deze drie: 14.00. 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Frans Hals: De kans van haar leven, 14.00. 16.30, 19.00 en 21.15 uur. City: The Lambeth Walk: 14.15, 16.30. 19.00 en 21.15 uur. DINSDAG 3 SEPTEMBER Stadsschouwburg: „Het onstuimige hart" (Residentie tooneel), 20 uur. Bioscopen: als Maandag. Hiermede stellen wij U in kennis dat na een langdu rig en smartelijk geduldig gedragen lijden is overleden onze liefhebbende Man. Vader, Grootvader en Oom JACOB PRINS in den ouderdom van 63 Jaar. Uit aller naam: Familie Prins IJmuiden. 30 Aug. 1946. Pres. Krugerstraat ?7. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 3 September op de Wester begraafplaats Oud-Katho lieke gedeelte te IJmuiden, des namiddags te 3 uur. Vertrek van het sterfhuis 2.30 uur. Met diepen smart geven wij U kennis dat na een lang durig geduldig gedragen lij den is overleden onze ge liefde Man en Vader, Be huwd- en Grootvader JOHANNES AXTONIE BAKHUIZEN in den leeftijd van 72 Jaar Uit aller naam: Familie Bakhuizen IJmuiden. 30 Aug. 1946. IJmuiderstraatweg 33. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 3 September op de Wester Begraafplaats te IJmuiden des nam. te 2 uur, Vertrek van het Antonius Zieken huis, alwaar de overledene is opgebaard, te 1.30 uur. Eenige algemeene kennisgeving. Th. M. B. Mak, Arts te Santpoort heeft de PRAKTIJK HERVAT GOED TEHUIS gezocht voor hondje, 8 w. tegen adverten- tiekosten. Willemsbeekweg 102 IJmulden-Oost. Ruilen: WANDELWAGEN TJE voor wol of h. sell. m. 42. v. d. Vondellaan 41, Driehuis. Ruilen NW. OVERALL voor luiers. Adres te bevr. bur. v. d. blad. Te koop: 2 KIPPEN, eersten leg wegens plaatsgebrek f 24. Burg. Rambonnetlaan 21, IJm. Te koop: zw. D. MANTEL o. kw. Frans Naereboutstraat 22, IJmuiden-O. O. kw. WINTERMANTEL te koop, donker blauw met echte bontkraag. Bakkerstraat 13, IJmuiden. TE KOOP: 1 pr. zw. 1. h. sell. m. 41-42, z. g. a. n. Wijk aan "Zeeërweg 50. IJm.-Ó. Oude kwal KINDERWA GEN te koop. H. Rook, Tulpen straat 23, Santpoort. 1-Jarige HERDERSHOND te koop. Leeuweriklaan 7 zw., IJmuiden-Oost. Te koop: nieuw VLOER KLEED. Adres te vern. bur. v. blad. Gevraagd: FLINKE MEISJES voor diverse afdeelingen. Vergoeding reisgeld. Prettige werkkring. Wasscherij en Chemische Wasscherij HOEK EN VAART Rlnemendaalschestraatweg 17. Santpoort-St. Wij vragen voor ons bedrijf eenige Constructie-bankwerkers Alleen zij die op de hoogte zijn van de fabricage van stalen deuren, bordessen enz. van teebening kunnen werken geli teeren. zelfstandig en te reflec- Machïnefabriek Stationsweg 209. en Constructiewerkplaats IJmuiden. PRIJSVRAAG ORANJEVEREENIGING OUD VELSEN De inzending van de oplossing der prijsvraag is verlengd tot 5 September a-s. Stuurt uw oplossing in bij Notaris Boerlage, Meervliet straat 4, Velsen. ilET BESTUUR

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 8