Twee ongelukken Sport in het Kort Duizenden wachffen op Haarlems Wereldkampioen Duizenden hebben Maandagavond i Kampioen", Engelmoér, namens de Gerard Peters willen huldigen, ter ge legenheid an het behalen van het wereldkampioenschap der achtervol gers. maar de kampioen verscheen niet op liet tijdstip, waarop het bestuur van de H.S.Y. „De Kampioen", dat de hul diging voorbereid had, gerekend had. Peters had de vorige week veel steun ondervonden van Gerrit Schutte en toen deze Zondag op den weg reed, was hij de helper. Zij hadden besloten Maan dagmorgen 0111 vijf uur uit Zurich te ver'.'-ckken en Peters verwachtte om zeven uur des avonds in Haarlem te zijn. Pech achtervolgde den kampioen thans en daar kon hij niet tegen op. Even voor 's Hcrtogenbosch raakte de motor van de auto onklaar en Peters zag zich verplicht verder met den trein te l ijden Daardoor kwam hij zoo laat in Haarlem. Op het Stationsplein hadden zich tegen zevenen enkele honderden ver zameld en dit aantal groeide tot eenige duizenden aan. Langs den Kr uitweg en Kruisstraat hadden velen een plaatsje gezocht, maar oo de Groote Markt was het_ nog drukker. ue organisatoren stonden voor moei lijkheden. Zii hadden alleen het ver moeden. dat Peters om vijl uur vertrok ken was en ieder oogenblik kon hij ver wacht worden. Getelefoneer hielp niets; het bracht aileen geruchten. „Om kwart voor negen komt hij aan" ging van mond tot mond, ..en hij rijdt met zijn auto bij de posterijen aan de Baljuws laan het slation op". Velen begaven zich in die richting, maar Peters kwam niet. Een dame had een prachtig bericht. Op het perron vroeg zij aan een bestuurs lid. of Gerard Peters een bruine koffer had; zij had op den Schoterweg een jongeman in een auto zien rijden en hij was in het bezit van een koffer. Piet Peters, de broer, vertelde, dat Gerard inderdaad een bruine koffer had. Dade lijk werd de telefoon weer in werking gesieid: de kampioen was evenwel niet thuis. Buiten op het Stationsplein hielden de Postfanfare en „St. Caecilia" de stemming er in. Om beurten brachten zij roolüke muziek ten gehoore. Kwam er weer een trein binnen, dan keek men met spanning naar den uitgang. De camera-man stond op een auto, om de aankomst te vereeuwigen, maar tever geefs. Tegen negen uur besloot het bestuur naar" het Concertgebouw te gaan, om daar de komst van den kampioen af te wachten. Een lid ging met de groote krans hc'. perron r.f. gevolgd door vele belangstellenden. Geiuich steeg op voor den kranrdrager. die uit verlegenheid niet verder durfde ïe loopen. Medege deeld werd. dat de zegetocht niet door ging en de duizenden wachters keerden huiswaarts. Het bestuur van „De Kam pioen" betreurt natuurlijk den gang var. zaken, doch te begrijpen is. dat het dezen tegenslag n.'^t had kunnen voor komen. De open landauwers. waarvan een met roede en witte aniers versierd was. reden naa- de stallen terug en de muziekcorpsen trokken onder het spe len van marschen naar het Concert gebouw Huldiging in het Concertgebouw, Gerard Peters heeft zijn clubgenooten niet teleurgesteld. Toen een gedeelte van het goed verzorgde cabaret-programma, waaraan medewerkten de humorist Kees de Lange, de imitator Oradi en de Spelbrekers, was afgewerkt, kwam het bericht, dat Peters in Haarlem was aangekomen en dat hij zich naar huis had begeven, om zich te vprkleeden. Ruim clf uur volgde de huldiging. waarbij toespraken zijn gehouden door de heeren Jansen, voorzitter van „De ae Ned. Wielrenunie, Bouquet, voorzitter van „Olvmpia", Amsterdam, Jan Lust van D.T.S., Zaandam en J. J. Luijken, voorzitter van de voetbalclub E.D.O. Bij de huldiging werd ook Cor Bijster betrokken, die in Zurich een prachtig resultaat geboekt heeft. Voorting was nog niet uit Zwitserland teruggekeerd. Aangeboden werd ook een bloemen mand van het gemeentebestuur van Haarlem, welke overhandigd zou wor den op het Stadhuis; de officieele ont vangst was echter afgelast. Nadat Gerard Peters woorden van dank had gesproken en wat van zijn pech met de auto had verteld, werd het feest voort gezet. Vier dooden vele gewonden Gisterochtend zijn in het Gooi twee ernstige verkeersongelukken voorgeval len, een bij Muiden en een bij Laren. Bij Muiden wilde een militaire vracht auto een zware truck passeeren het oogenblik. dat deze vaart vermeerderde. De militaire auto moest uitwijken en ramde een uit de tegenovergesteld rich ting komende autobus van de Gooische Tram. Deze laatste was een voor passa giersvervoer geschikt gemaakte vracht wagen. Alle inzittenden werden eruit ge slingerd en 2 op slag gedood. Twee anderen overleden spoedig daarna. In een nabijge legen café werden vijf zwaar en vijf licht gewonden binnen gedragen. Van de inzittenden van de militaire auto werd een aan het hoofd gewond, een ander brak een been. Het beruchte kruispunt van den rijks straatweg Bussum—Baarn en den weg LarenHilversum is een vrachtauto met 15 arbeiders uit Haarlem en Amsterdam, die in Venray werken voor den weder opbouw, op het Gooische trammetje ge reden. De chauffeur zag de tram te laat en remde .nog uit alle macht, maar dooi de gladheid van den weg kon hij zijn wagen niet meer houden en botste op de locomotief, die ontspoorde Tien arbeiders werden gewond. Van de Haarlemmers, die kwetsuren opliepen, is slechts een er vrij ernstig aan toe. Twee Amsterdammers en een vrouwelijk passa gier werden in het ziekenhuis opgenomen. De Radio geeft vanavond; HILVERSUM I, 301.5 M. 19.00. 20.00. 22,00 Nieuws. 19.15 Muziek na den maaalti.id. 19.45 Dep. spreken. 20.05 Weer- praatje. 20.08 Het biddend Nederland. 20.15 Hartveld kwartel. 20.50 Luisterspel. 22,35 Tsjechische volksliedjes. 22.45 Ouders, het gaat om uw kind! 23.00 Gv.pl. 23,15 Staunton tournooi. 23.30 Slotaccoord. H1LVESUM II. 415.5 M. 20.00, 23.00 Nieuws. 19.00 En nunaar bed. 19.05 Don Barrïto. 19.15 PTT-kwartier. 19.30 Jan Dahmen en Pierre Paila. 20.05 Actualitei ten. 20.10 Vaudeville-orkest. 21.05 Politierech ter. 23.10 „Het dansliedje deint". 22100 „Con tact" 22.35 Buitenlandsch overzicht. 22:30 „Contact" 23.15 Palais de Dance. 23.45 Noc turne. Levenslang geëischt tegen SS-ronselaar Tientallen Nnmeegsche SS-mannen. die te recht hebben gestaan voor het Bijzondere Hof te Arnhem, hebben P. N. genoemd, als de man. die hen in de ellende dompelde Drankzucht was een noodlottige factor, toen de mannen met een door'alcohol beneveld brein hun handteekenmg zetten onder een stuk drukwerk, dat later een aanmeldings formulier voor de SS bleek. Spoedig volgde dan de oproep voor de keuring en slechts weinigen kwamen het in dronkenschap onbe wust gegeven woord niet na. Eindelijk is die ronselaar zelf in de zaal verschenen om be recht te woiden, „Het houden van een wervingsbureau van de SS in zijn café", luidde de dagvaarding „Geronseld heb ik de mannen nooit. Zij kwamen allemaal vrijwilligzoo ver weerde de verdachte zich. De stukken spraken echter andere taal. De president ging voor met het voorlezen van de beschuldigingen, terwijl de onrust merkbaar werd bij den verdachte. Ze kwa men allemaal op het zelfde neer. Nleuwen- huis voerde de jongens dronken en liet ze teekenen. „Dat zijn van A tot Z allemaal leugens-. God is mijn getuige", zoo riep N. uit. toen nt de verklaringen had voorgelezen. Nimmer kreeg hij geld van de moffen, zoo beweerde hij, alleen maar 25 liter jenever extra per maand. Voor zijn klanten „Eigenlijk verdiende deze kroeghouder, die zich verlaagde tot werfagent van de SS, de doodstraf", zeide mr, Oskam, in zijn re quisitoir, maar aangezien de doodstraf niet meer in de mode is. vraag ik levenslange gevangenisstraf". Agenda voor Haarlem Stadsschouwburg: „Het onstuimige hart" (Residentie tooneel), 20 uur. Rembrandt: Mijn hart klopt voor Ec-iita. Palace: Ride 'em Cowboy. Luxor: Het boek der wildernis. Deze drie 14.00, 1(1.15, 19.00 en 21.15 uur. Frans Hals De kans van haar leven 14.00, 16,30. 19.00 en 21.15 uur. City: The Lambeth Walk 14,15, 18,30. 19,00 en 21.15 uur. WOENSDAG 4 SEPTEMBER Concertgebouw: Opera-conCert, 20 uur. Bioscopen: als Dinsdag. Afschuwelijk misdrijf op Roosendaalsche boerderij dagen vernam de Roosendaal sche politie, dat de 21-jarige boeren dochter Johanna P., onder verdachte omstandigheden dooa was aangetroffen. Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld naar het reeds gekiste lijk van het meisje. Bij de sectie kwam vast te staan, dat het bij den dood reeds in staat van volkomen uitputting verkeerd had en door een snijdend voorwerp aan den hals en tusschen de schouderbladen was gewond. Vermoed werd, dat het meisje zich had opgehangen, doch aanvankelijk be weerde de vader, dat dit niet mogelijk was. Donderdagmorgen viel hij door de mand, toen de politie hem het touw toonde, waarmede de misdaad was ge pleegd en dat bij huiszoeking was te voorschijn gehaald. Daarna, des mid dags, heeft hij in zijn woning een alkoof van 212 x iy2 x 2 m. geopend, waarin hij zijn dochter 6 maanden lang, met als eenig voedsel eiken dag wat melk, had opgesloten gehouden. Hij wurgde haar daarop met een eind touw. Het meisje was zoo uitgeput, dat het zich niet kon verweren. Reeds enkele maanden lang zou de boer getracht hebben zich ervan te ont doen ."Het kind was de laatste jaren niet geheel normaal, de vader staat in de buurt bekend als uiterst gierig. Alleen door een kier tusschen de deu ren konden licht en lucht in de alkoof binnenkomen. Al dien tijd moet het meisje daar practisch ongekleed gelegen hebben op stroo, dat zelden werd ver- verscht. Als het al te erg werd kreeg het een geringe hoeveelheid versch stroo, 03Ti bovenop het platgelegen en besmeurde te leggen. Eenmaal heeft het kind een uitbreekpoging gedaan, doch de laatste weken was het volkomen apathisch. De dader heeft steeds getracht den toestand in zijn huis geheim te houden. Enkele Roosendaalsche inwoners schij nen geweten te hebben, dat er op de boerderij iets vreemds gebeurde. Nie mand slaagde er echter in tot de woning door te dringen, omdat P. deze herme tisch van de buitenwereld afgesloten hield. Ook zijn kinderen behalve Jo hanna telt de familie nog drie zoons van 20. 16 en 14 jaar en drie dochtertjes, van wie het jongste zeven is hield hij buiten de kamer met het alkoofje en hij wist hun vrees in te boezemen en het stilzwijgen op te leggen, door Johanna als zeer gevaarlijk krankzinnig voor te stellen. BEZOEK VAN DE KONINGIN UITGESTELD. Het aangekondigde bezoek van H M. de Koningin aan Amsterdam zal met het oog op de vele werkzaamheden, die haar gedurende deze maand wachten, pas later in het najaar kunnen plaats hebben Mr. Steenberglie geen lid van commissie-generaal Mr. M. P. L. Steenberghe heeft, in tegenspraak met de dagbladberichten. waarin hij genoemd wordt als toekom stig lid van de commissie-generaal voor Nederlandsch-Indië, verklaard, dat hij weliswaar accoord gaat met de politiek van het huidige kabinet ten opzichte van Nederlandsch-Indië, maar wegens een verschil van inzicht over de samen stelling van deze commissie, een benoe ming tot lid ervan meent niet te mogen aannemen. Een ander bericht meldt, dat mr. Steen berghe heden per K.L.M. naar New- York vertrekt. Staunton-tournooi De Palestijnsche kwestie Arabieren slaan Britsche uitnoodiging af Het. Arabische hooge comité heeft de uitnoodiging van de Britsche regeering deel te nemen aan de Londensche confe rentie over Palestina verworpen. In een brief aan den Hoogen Commis saris voor Palestina wordt verklaard, dat het comité geen uitnoodiging kan a vaarden „dan alleen volgens de beginse len en op de voorwaarden, welke door het comité zijn vastgesteld". Hieraan wordt toegevoegd, dat de Palestijnsche Arabie ren het recht hebben hun eigen politieken leider te kiezen en dat zij in feite een stemmig den groot-Moefti als zoodanig gekozen hebben. Koning Abdoelah van Transjordanië heeft een spoeduitnoodiging gestuurd aan de Arabische Hooge Commissie voor Pa lestina ten einde een afgevaardigde van deze commissie naar de hoofdstad van Transjordanië te doen komen. De uitnoo diging schijnt samen te hangen met de weigering der Palestijnsche Arabieren om de Londensche conferentie bij te wonen. Volgens Reuter neemt men te Jeruza lem aan, dat de Britsche minister van Buitenlandsohe Zaken, Bevin, aan het Joodsch bureau een boodschap zal doen toekomen, welke het bureau in staat zou stellen op zijn beslissing om de Lon densche conferentie inzake Palestina niet bij te wonen terug te komen. Tips en Tops in De bril van Sultan Sar 44. Onze vier vrienden liepen behoed- zaam door het dichte woud dat het eiland bedekteEr was geen mensehe- lijk wezen te bekennenen de stille was beklemmend. Maar toch had Hassan zich niet vergist: er klonken geluidetx. Af en toe zuchtte iemand diep. Het icas ook alsof er een vrouw huilde en alsof twee mannen zachtjes spraken. „Ik zou wel eens willen weten ivaar die gelui deen vandaan komen", zei Tips, ,.er moeien hier ergens menschen zijn, die in gevaar verkeeren". En hij keek, spie dend tusschen boomen en struiken, maar cr was niets te z*en. ,.Er valt nog weinig te verpletteren of ïe worgen zei de Sirdar bedroefd. „En een dans gelegenheid kan je het hier ook niet noemen", klaagde de Derwisj, „ik zie geen enkele slang". Maar nauwelijks had hij dit gezegd of hij voelde een vin nige tik op zijn neus. Een noot rolde voor hem in het gras. Die moet van boven komen", zei Hassan en hij keek omhoog. Euwe een punt voor op Botwinnik In een zeer spannend en glorieus eindspel wist de jongste speler uit dit tournooi. de Canadees Yanofsky na 33 zetten, den sterken speier Botwinnik mat te zetten. Dit was een tweede groote sensatie, nog grooter dan die van de 14e ronde. Toen Bot winnik het opgaf omdat hij mat niet kon be letten. begon het publiek te applaudisseeren, wat echter door de wedstrijdleiding direct werd gestopt met het oog op de andere spe lers. die nog bezig waren met hun partijen. Sommige officials dachten, dat het applaus de Russen zou kunnen kwetsen, maar dit kon allerminst het geval zijn. want in Russische wedstrijden krijgt in het algemeen iedere overwinnaar een applausje. Daar Euwe weer gewonnen heeft, heeft hij thans voor het eeist alleen de leiding, en wel met een vol punt. Enkele dagen geleden had Euwe zelf dit niet durven droomen. Voor Yanofsky beteekent de overwinning op Botwinnik in hoofdzaak een moreel suc- es. Zijn kansen op een prijs blijven gering, ,ant hij heeft te veel nederlagen moeten lijden alvorens op gang te komen. De uitslagen zijn: Euwe wint van Vidmar; Sioltz wint van Bernstein; Flohr wint van O' Keily; TartakowerBoleslafskiej afgebro ken; Kotov wint van Denker; Yanofsky wint van Botwinnik; KottnauerSteiner afgebro ken; Christoffel verliest van Smislof; Guï- mardLundin remise; Najdorf wint van Szabo. De stand ziet er als volgt uit: Euwe l2Vi pnt.; Botwinnik 11 li pnt.: Smislof 10'i pnt.; Szabo 9'.i pnt.; Flohr. Najdorf en Stoltz ieder 9 pnt.: Denker 8 pnt.; Tartakower 7>£ pnt. en 1 afgebroken partij; Lundin en Ko tov ieder 7li pnt.; Boleslafskiej en Kottnauer ieder 7 pnt. en 1 afgebroken partij; Yanofs ky pnt.; Guimard ö'.j pnt.; Steiner 4>i pnt. en l afgebroken partij; Bemstein 4'j pnt.; Christoffel en Vidmar ieder 4 pnt.; O' Kelly 3'.é pnt. Vandaag speelt Euwe tegen Stoltz en Bot winnik tegen Kottnauer. Het Spaarne wint in Zaandam Bij de jaarlijksche roeiwedstrijden van de Zaanlandsche Roei- en Zeilvereeni- ging op de Voorzaan heeft het Spaarne den vereenïgingsprijs gewonnen. De uit slagen van de wedstrijden, waarin de Haarlemmers een prijs wonnen luiden. Snelroeien dames, gladde skiff: 1 Wil lem 3; 2 Het Spaarne. StyI roeien dames overnaadsche vier beginnelingen: 1 Tromp, 2 Het Spaarne; 3 Die Leythe. Snelroeien gladde vier dames: 1 Wil lem 3, 2 Het Spaarne, 3 Z.Z.V. Overnaadsche vier veteranen: 1 Het Spaarne. 2 Z.Z.V. Acht veteranen: 1 Het Spaarne, 2 Z.Z.V. OM DE HAARLEMSCHE ZWEM TITELS. De door de R.K. Zwemvereeniging „De Wa tertrappers" georganiseerde wedstrijden voor de laatste Haarlemsche Zwem titels, hebben een goed verloop gehad. Voor de eerste maal werd in den Haarlemschen Kring de 400 M. borslcrawl voor heeren verzwommen. Gezien de goede inschrijvingen en de prestaties, staat het vast dat dit nummer voortaan ge regeld op het programma zal voorkomen. Een goede prestatie leverde de jonge Overeem, die zich op fraaie wijze derde wist te plaatsen-. De uitslagen waren als volgt: 100 M. rugslag dames: 1. H. Cassee (DWR) l m. 28.8 sec.; 2. E. Kruyt (I-IVGB) l m 31.3 sec.; 3. J. Wisker (DWR) 1 m. 35.4 sec. 100 M. schoolslag heeren op uitnoodiging: 1. F, Roozenkrans (DWT) 1 ni. 22,8 sec.; 2. J. v. Lit (Haarlem) 1 m. 24.4 sec.; 3. B. Fran- kenthal (HVGB) 1 m. 25.2 sec. 100 M. schoolslag dames: l, N. Turkenburg (DWT) 1 m. 29.4 sec.; 2. A. v. Wijk (DWR) 1 m. 31.8 sec.; 3 W. Eysker (HPC) l m, 32.7 sec. 400 M. borsterawl heeren: l. J. v. Merk*>- sleyn (Haarlem) 5 m, 35,2 sec.; 2. A. v. d. Boogaerde (DWR) 5 m, 48.3 sec.; 3. J. Over eem (HPC) 5 m. 49.1 sec. 4 x 100 M, boratcrawlestafette dames: l. HVGB (E. V. Duyn, Cl. Gonlag, N. Kint. M. Marsman) 5 m. 32 sec.; 2. DWR 5 m. 50.8 sec.; 3. HVGB 2 6 m 23.8 sec. HPC NAAR UTRECHT. Zaterdag 7 Sept. neemt HPC in Utrecht deel aan een driekamp tegen UZSC en de Fransche vereeniging „Les Pellicans" uit Valenciennes. RIPPERDA WON ELS WO UT TO U R NO OI. Voor den vierden keer heeft Ripperda het Elswouttournooi gewonnen, In den eindstrijd won de club van de verjongde ploeg van TIJBB met 5—0. In de eerste ronde won Rip perda met 3—0 van RCH 2 en de strijd TIJBB EHS eindigde 00: na het nemen van straf schoppen kwam TIJBB In den eindstrijd. De wedstrijd RCH 2—EHS eindigde 4—1 voor de Racing. De heer H. Ponsteen reikte de prij zen uit. REVANCHES VAN DE WERELDKAM PIOENSCHAPPEN. Het programma voor de revanches der wereldkampioenschappen, welke hedenavond iri het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gehouden, vermeldt een sprint voor professionals. Van Vliet. Derksen en de Belgen Sche- rens en Gosselin nemen deel. In de achter volging rijden Peters en Ortelli en bij de amateurs de wereldkamipoen Rloland tegen onzen landgenoot Gleseler. Tenslotte staat er een wedstrijd achter groote motoren op het programma met Besson (Zwitserland), Lemoine (Frankrijk), Michaux (België), Fro- sio (Italië) en de Nederlanders Van der Voort en Bakker, BINNENLAND De Amerikaansche voordrachtskunstenares Kuth Draper zal vermoe delijk een tournee door ons land maken. Als da tum wordt de maand October genoemd. Johan W. Broede- let, die vooral bekend is geworden als auteur van kluchten en blijspelen en jarenlang verbonden is geweest aan de Haag- sche Post als tooneelcri- ticus en aan de Haagsche Courant als schrijver van „vastiaire-conimen- taren", is op 69-jangen leeftijd in de Residentie overleden. Aan prof. dr. A. M. Brouwer, is op diens verzoek eervol ontslag verleend als gewoon hoogleeraar in de facul teit der Godgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. De termijn voor aangifte van huwelijken met onderdanen van vijandelijke of vreemde mogendheden is ver lengd tot 15 September. Belanghebbenden wor den er op gewezen, dat niet nakoming van de aangifte-plicht groote moeillijkheden kan ver oorzaken. Voor bloembollen van den oogst 1946 zijn volgens een verordening van het Bedrijfschap voor sierteeltproducten minimumprijzen vastge steld. De 100.000ste lucht vaartpassagier op het binnenlandsche net sinds de bevrijding, wordt Donderdag door de K. L. M. verwacht. van de 40.000 val- sche textielpunten, die een bende vervaardigd had, heeft de Utrecht- sehe economische re cherche er 8000 achter haald. Reeds 30.000 waren er verkocht. Twaalf per sonen zijn gearresteerd. Een roofoverval op een 36-jarige vrouw heeft Zondagavond aan de O. Z. voorburgwal te Amsterdam plaats gehad. De buil was gering. De vrouw moest in een zie kenhuis opgenomen worden. Om zelfmoord van ter dood veroordeelde politieke gevangenen te voorkomen, heeft de minister van justitie bij zondere maatregelen ge nomen. De Viking, het eerste na-oorlogsche Britsche type verkeers vliegtuig, is gisteren in lijndienst van de Bri tish European Airways op Schiphol aangeko men. Het KLM-vlieg tuig Twente is gisteren ver trokken op een tweede proefvlucht naar Zuid- Amerika, ter inleiding van den geregelden dienst. De voorgenomen tocht per luchtballon van den heer Boesman heeft geleid tot een avontuurlijke nachtelijke vlucht over het IJsel- meer, die zonder onge lukken bij Heerenveen eindigde. Haarlem en Omgeving Ter gelegenheid van liet honderdjarig beslaan van de bakkerij De Dood is Maandagmiddag een receptie gehouden, waar vertegenwoordigers van de bakkerspatroöns, kegelaars en de Kleine Houtstraatvereeniging N.Z. gelukwenschen heb ben aangeboden. Deze straatvereeniging zorgde des avonds voor een ver rassing, Het Chr. fanfa recorps Arti et Religio- ni" bracht de familie De Dood een serenade. Ds. F,, de Jong te Pematang-Siantar, met verlof te Heemstede, is benoemd tot hulppredi ker bij de Geref. Kerk te Vijfhuizen. Ds. ,T. de Graaf, die de laatste 7 jaar als pre dikant in Indië werk zaam is geweest is voor nemens a s. Zondagmor gen intrede te doen als voorganger van. de Ver. van Vrjjz. Herv. te Haar lem, nd* tevoren te zijn bevestigd door ds. .T. Heidinga alhier. De afdecling Haar lem en omstreken van de Evangelische Maat schappij heeft dezer da gen de Koninklijke goed keuring op haar statu ten ontvangen. Kapelaan J, B. >1. Blankers, die geduren- de acht jaar zijn diens ten aan de parochiekerk St. Liduina te Haarlem vervuld heeft, zal over geplaatst worden mar <ie St. Jozef skerk te Rotterdam.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2