Nederland schreeuwt om huizen Sport in het Kort „Ratiobouw" een stuwende kracht „Woningnood" is Mank Jieoi't gekregr 11 woord, dat in het na-oorlossehe Nederland een hemchten ,tTO.v Woningnood" veronderstelt kippenhokken in plaats van hui/en en het roept tegelijkertijd de cijfers van het bouwplan 1946 in gedachten. Tienduizend woningen moeten in ons geteisterd landje nog voor het einde van dit jaar herrezen zijn. 1947 zal er veertigduizend voor zijn rekening moeten nemen en de daaropvolgende jaren elk zeventigduizend. Deze cijfers ontlokken den leek een begrijpelijke vraag: En de materialen daar voor? waarbij hij nog niet eens denkt aan de benoodigde vakmensehen „Ratiobouw" onderzoekt nieuwe bouwsystemen. Maar deze problemen zijn niet de eenige, idie rijzen bij het grootsche plan van Ne derlands wederopbouw. Een juiste uitvoe ring van den woningbouw vraagt aller eerst een topleiding, die de technische en ■wetenschappelijke problemen beheerscht. Zoowel het bedrijfsleven als de overheid zullen hierin moeten samenwerken. „Com mentaar". het orgaan van den Regeerings- voorüchtingsdienst, wijdt een uitvoerig artikel aan een nieuw in het leven ge roepen Stichting, die onder den naam „Ratiobouw" bedrijfsleven zoowel als overheid bijstaat in de ontwikkeling van nieuwe bouwsystemen. I-Iet werk van deze stichting zou in één zin gevat kunnen worden: ..Hoe zorgen wij zoo gauw moge lijk voor zooveel mogelijk, goede, perma nente woningen?" De materialenpocitie en de arbeiders- schaarschte zijn oorzaak van een naarstig zoeken naar nieuwe wegen. Nieuwe we gen, die niet te veel mogen afwijken van de oude, in ons land bestaande bouw systemen, nieuwe wegen, die zoo goed als parallel loopen met de wegen, waarlangs de woningbouw na den vorigen oorlog zich in ons land bewoog. Ook toen was I aller aandacht gericht op beton, waarover Nederland immers ad libitum beschikken kan En toch is de zaak niet zoo eenvoudig. Een eerste opwelling opvolgen zou be- teekenen: Bouw maar raak. Maar met dergelijke impulsieve „woedes" is de toe komst allerminst gebaat Huizen, die in de komende jaren worden opgetrokken, zul len minstens 60 jaar mee moeten. Moeilijk heid nummer één: Grindbeton is niet ge schikt voor een bouw van dergelijke so lide woningen. Vóór den oorlog bouwde men desondanks van dit materiaal, maar dan werd de duurzaamheid opgevoerd, door toevoeging van Duitsch „Bims". Ons land maakt alleen „Sintelbims" (de Hoogovens zijn een der voornaamste pro- döcóiiteTi)'-maar de hoeveelheid is op geen stukken na voldoende om de enorme vraag t.e dekken. Geheel nieuwe paden worden ingeslagen. Een nieuwe tijd schept andere ideeën. Zoo zijn sinds den oorlog ook in het beton geheel nieuwe systemen gevonden, die het mogelijk maken, comfortabele en vooral sterke huizen te bouwen met een minimum aan deviezen. Al deze systemen (er zijn er na den oorlog een 40 ontwikkeld) passee- Ten de Stichting „Ratiobouw", die ze, zoo. wel aan de hand van praktijkproeven als van theorie-tests, probeert en alleen de besten een kans geeft. Van de veertig voorgelegde bouwsystemen werd aan een gunstig advies van „Ratiobouw" hecht. Wat cn hoe wordt er gebouwd? De aanbevolen systemen zijn van den meest uiteenloopenden aard. Men vindt er onder met een staalskelet. met toepassing van kunstharsplaten, maar verreweg de meeste passen al dan niet gewapend be ton toe. Andere firma's maken de „bouw- dooswoningen", die op de fabriek in on derdeden vervaardigd worden, waarna de „elementen" op het werk aaneengegoten worden. De snelheid, waarmee men op deze manier kan bouwen, is begrijpelijker wijze groot, doch problemen rijzen met het oog op den leidingaanleg en de afwerking van den binnenbouw. Tenslotte zal bij velen de vraag opko men, hoe het met de architectonische waarde van al deze nieuwe huizen gesteld Het Bureau Bouwsystemen eischt te recht, dat de vormgeving van de te bou wen woningen in handen wordt gelegd van een daartoe bevoegden architect. Moe ten wij onszelf dus gewennen aan de meest rationeele woningen, die er te bouwen zijn, wat betreft de innerlijke en uiterlijke afwerking kunnen de toekomstige bewo ners gerust zijn: Het nut zal de schoon heid niet overtroeven. Wielrennen „Nordpolspiel" voor den rechter Doodstraf geëischt tegen Duitschen spion Matthijs Adolf Ridderhof uit Amster dam, spion in Duitschen dienst, koopman van beroep. Zijn geweten is bezwaard met den dood van 54 Engelsche agenten, die in 1941 op geraffineerde wijze in de netten van de Duitsche contra-spionnage ver strikt raakten, dank zij de Judasrol van Ridderhof Hij wist het vertrouwen te winnen van :n ondergrondse!)e organisatie in de Re sidentie, zóó dat hem werd opgedragen een wapendropping in ontvangst te nemen. Een gefingeerde overval op het wapen depot speelde de buit in handen van de Duitschers en bovendien kwam een ge heime zender aan het licht. Een van Ridderhof's slachtoffers werd door de Duitsche „Abwehr-organisation" gedwongen, der? zender voor valsche be richten te misbruiken, tengevolge waar van 60 geheime agenten uit Engeland in België en Nederland gearresteerd werden. Dit was het door de Duitschers meermalen gespeelde „Nordpolspiel". Nogmaals wist Ridderhof zich bij een illegale groep, die nauw contact met de Intelligence Service onderhield, in te drin gen en ook hiervan was het gevolg, dat alle leden gearresteerd werden. De advocaat-fiscaal eischte tegen den beklaagde de doodstraf, ,doch willigde het verzoek van den verdediger, om de zaak op 30 September opnieuw te r ..behandelen:.'in. De advocaat had n.l. geen gelegenheid gehad zijn pleidooi grondig voor te bereiden, JO VINCENT HEEFT SUCCES IN LONDEN. Dinsdagavond heeft een tot den nok gevul de Royal Albert, Hall, die zeven duizend menschen kan bevatten, de Nederlandsche zangeres Jo Vincent, die voor het eerst na den oorlog in Londen optrad, een enthousias te ontvangst bereid. Jo Vincent bracht, begeleid door het BBC Gieselers groofe dag Goede revanche-wedstrijden De zwaar rijdende, taaie zwoeger Gieseler uit Rotterdam heeft Dinsdagavond in het Olympisch Stadion tijdens de revanchewed strijden van de wereldkampioenschappen van Zurich bewezen, dat de beslissing van de N. W. U., om geen Nederlandsche ama teurs af te vaardigen voor het wereldkam pioenschap achtervolging zachtjes gezegd open staat voor critiek. Gieseler, van wie men aanneemt, dat hij onze snelste achter volger is en die daarom was .uitgekozen voor de achtervolging tegen den Fransch- man RIoland, slaagde er in, de wereldkam pioen op ondubbelzinnige wijze te slaan. Uitgelaten van vreugde en onder daverend gejuich ging hij over de eindstreep. Zijn tijd over de 4 k.m. was 5 min. 31 1/5 sec., die van Rioland 5 min. 35 3/5 sec. Van de vier wereldkampioenen, inclusief Derksen, kon alleen G. Peters zijn tegen standers verslaan. De zich tot het uiterste gevende en prachtig^ rijdende Deensche kampioen Federsen, die in Zurich de derde plaats bezette, werd volkomen regelmatig geslagen. De tijd van Peters over de 5 k.m. was 6 min. 33 3/5 6 min. 39 sec. Van de beste beroepssprinters ter reld bestreden Van Vliet, Derksen, Scherens en Gosselin eikaar. Wie dan ook wereldkam pioen mag worden, Van Vliet bewees, dat hij beter nog dan Derksen in staat is zijn tegenstanders te slaan: hij won zijn drie ritten in meesterlijken stijl. Eerst moest Gosselin het onderspit delven in 112/5 sec. daarna Scherens in 12 sec. en tenslotte zijn waarschijnlijke opvolger als wereldkam pioen, Derksen, weer in 112/5 sec. Derksen won eveneens de ritten tegen Scherens en Gosselin. Scherens tenslotte won geen en kele rit, want hij verloor ook nog van zijn landgenoot Gosselin in 12 1/5 sec. Derksen was ondanks zijn laatste neder laag tegen Van Vliet dermate op dreef, dat wij hem met gerust hart tegen de sterkste buitenlanders kunnen laten rijden. De finale van den amateurswedstrijd over 6 k.m. werd gewonnen door Faanhof in 8 min. 25 sec., met Harmans op de twee de en Krevel' op de derde plaats. De stayers wedstrijd over 100 k.m. eindig de aldus; 1. Lemoine (Frankrijk) 1 uur 22 min. 26 2/5 sec.; 2. Chaillot (Frankrijk) op 5 Meter; 3, Frosio (Italië) op 100 meter; 4. Van der Voort (Nederland) op 200 meter; 5. Besson (Zwitserland) op 450 meter; 6. Bakker (Nederland) op 480 meter. De Italiaan Frosio, wereldkampioen 1946 bleek een geweldig tempo te bezitten. On geveer 50 k.m. lang hield hij onbedreigd de eerste plaats en gaf geen gelegenheid tot passeeren. Bakker, die ondanks zijn 6e plaats in den uitslag, den wedstrijd van zijn leven reed, was' op de tweede plaats gaan rijden, waarna v. d. Voort het ineens op zijn heupen kreeg en van de vijfde plaats een aanval op Frosio opende. Hij had na het passeeren van drie tegenstanders nog ge noeg adem om den Italiaan zoo snel te passeeren, dat deze renner, die niet zoo'n sterk sprinter is, in een poging hem bij te houden los raakte. Zijn gangmaker merk te er niets van en Frosio reed een ronde lang zonder gangmaker. Toch kon Voort hem geen „lap" geven. Zonder groot HANDBALTOURNOOI BATO. Zondag 8 September zal de G.V. Bato ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan een handbaltour- nooi organiseeren op de Gemeente Sportter reinen aan den Schalkwijkerweg, waaraan deelnemen zes dames en zes heeren elftallen, t. w. dames: Blauw Wit (A'dam), Vroone (Alkmaar), OSS (Zandvoort). Heracles (Am sterdam) en HOC en BATO (Haarlem). Heeren: HAV (Den Helder), Rapiditas (Haarlem) TONTDO (A'dam). HOC (Haarlem), Heracles (A'dam) en BATO (Haarlem). Gespeeld zal worden onder de nieuwe spel regels. De speeltijd is voor dames tweemaal 15 minuten, voor heeien tweemaal 20 minu ten. Er zal een winnaars- en verliezersronde gespeeld worden. Uit propagandistisch oogpunt heeft het bestuur besloten geen entreeprijzen te vragen. CRICKET WED STRIJD NEDERLAND—B H VALENTINE'S ELFTAL. Het Nèd. 'cricket elftal zal op Zaterdag 14 en Zondag 15 Sep tember op het terrein van .Sparta in Rotter dam een tweedaagseben weasrijd spelen te gen een Engelsch team. dat onder aanvoe ring staat van den bekenden aanvoerder van Kent, B. H. Valentine. In het Engelsche team zullen verschillen de Countyspelers uitkomen. NED. CRICKETELFTAL SAMENGESTELD. Het Ned, Cricket-elftal dat 14 en 15 Sept. op het Sparta-terrein te Rotterdam een twee- daagschen wedstrijd tegen het B. H. Valen tine's elftal zal spelen is als volgt samen gesteld: mr. H. van Manen (HCC) aan.; mr. W. H. Gallois (HCC); mr. W. H. Glerum (VRA): P. Sanders en W. van Weelde (ACC); H. Stolk en A. Molenaar (Hermes)D. Ingelse (VRA) wicketkeeper; J. J. v.d.Luur (HHC) A. Terwiel (VOC). De elfde speler is nog niet bekend. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN GAAN NIET DOOR. Naar de N.W.U. mededeelt zullen de voor Zondag 15 September in de Haar lemmermeer vastgestelde Nederlandsche clubkampioenschappen op den weg en de wedstrijd om den N.W.U. veteranenbeker wegens een onvoldoend aantal inschrijvingen geen doorgang vinden. ELFTAL VAN „HAARLEM". Het elftal van „Haarlem", dat Zöndbg a.s. op het ter rein van HFC deelneemt aan de wedstrijden om den Spaarne-beker is'als Volgt samen gesteld: doel: Kluit; achterpVan.der Hulst en Van Ba'kel; midden: Van .Gooi, Van Daalen en Visser; voor: Koning. De Winter. Roozen, Smit en Groeneveld. AMSTERDAM-HAARLEM MILITAIREN COMB.—DENEMARKEN. Op 11 September zal in het Olympisch Stadion een voetbal wedstrijd worden gespeeld tusschen een Deensch nationaal militair elftal tegen een combinatie van militairen uit Amsterdam en Haarlem. De opbrengst komt ten goede van het Roode Kruis, De opstelling van de Neder landsche combinatie is als volgt: doel: Terp stra, TOG; achter: Onland. HBC en Pot- harst, Ajax; midden: Van Gooi, Haarlem, De Winter, Haarlem en Van der Steen, Storm vogels; voor: Drager, Ajax, Hermans, Storm vogels, Roozen, Haarlem, Van Wijngaarden, Blauw Wit en Dissel, AFC. Avnr'T-r.TjjGE WEDSTRIJDEN „HET SPAARNE". De Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaame", organiseert, op Zaterdag 7 en Zondag 8 September onderlinge wedstrij den op het Zuider Buiten Spaarne. (Start Haarlem-Finish Heemstede Clubgebouw). De aanvang der wedstrijden is gesteld op zater dagmiddag 14.30, Zondagsmorgens om 9.30 en Zondagsmiddags om 14.30 uur. Gezien de goede resultaten, die deze vereeniging op de op 1 September gehouden wedstrijden van Z. Z. V. mocht boeken en waaruit bleek, dat vooral de jeugd en veteranen zich danig, kun nen weren, kan in eenige nummers een felle en spannende strijd verwacht worden. Meer Auto's voor ons land vraagt de K.N.A.C. De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club heeft zich voor den tweeden keer tot den ministerraad gewend met het dringend verzoek zooveel mogelijk te bevorderen, dat alle pogingen om het aantal personenauto's in ons land te ver grootten, worden gesteund. Op 23 Februari 1946 had de KNAC er al te» gewezen dat de spoedige invoer van oOOO a 6000 personenauto's in het belang fan het economische leven van ons land zou zijn en in het belang van. de volks gezondheid, want bij een veel grootere behoefte dan voor den oorlog (niet het minst ook van de overheid) bedraagt het aantal in ons land beschikbare personen auto's nog niet de helft van destijds, ter wijl daarvan slechts een klein deel in goeden 6taat verkeert. Sr kon in de „oogenblïkkelijke behoefte" aan personenauto's bij den medischen dienst slechts voor een klein deel worden voorzien, hetgeen voor de medische ver zorging en de volksgezondheid van groot nadeel is. De KNAC is van meening, dat ten deze een noodtoestand heerscht, welke wordt geaccentueerd door overbelasting van an dere vervoermiddelen. Symphonie Orkest onder leiding van Sir krachtsverschil eindigde deze Interessante Adrian Boult, de Italiaansehe cantate van - Bach ten gehoore, een werk, dat hier vrij wel onbekend is. Op 14 September zal Jo Vincent opnieuw te Londen optreden in een oratorium van Handel. Agenda voor Haarlem WOENSDAG 4 SEPTEMBER Concertgebouw: Opera Concert door de H, O. V. met solisten, 20 uur. Rembrandt: Mijn hart klopt voor Belita. Palace: Ride 'em Cowboy. Luxor: Het boek der wildernis. Alle drie 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Frans Hals: De kans van haar leven 14.00, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. City: The Lambeth Walk 14.15, 16.30, 19.0 en 21.15 uur. DONDERDAG 5 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Rosmersholm (Comedia), 20 uur. Bioscopen: als Woensdag. De Radio geeft vanavond; HILVERSUM I, 301 M. 19.00, 20.00, 23.00 Nieuws. 19,15 „Het nieuwe land". 19.30 Engelsche les. 20,05 Weerover- zicht. 20.08 De Vereenigde Zangers. 20.50 Con- stantijn Huygens'werk. 21.10 Tyroler klanken, 21.40 Muziekfeest te Luzern. 23.15 Avond concert. HILVERSUM II, 415 M. 20.00, 23.00 Nieuws. 19.00 Dubbelmannen- kwartet „Preciosa". 19.15 Nationaal Insti tuut. 19.30 Hedendaagsche jeugd. 20.05 Dingen van den dag. 20.15 Afscheidsconcert in het Kurhaus. 21.00 Rebecca (hoorspel) slot. 21.45 The Ramblers. 22.15 Cantabile Septet. 22.45 Geestelijk leven. 23.15 Staunton tournooi. 23.30 Gr.pl, wedstrijd. Winstpunt voor Botwmmk, remise voor Euwe Botwinnik heeft zijn zelfbewustheid niet verloren, en speelde Dinsdag weer op door tastende wijze. Na 55 zetten had hij Kottnauer langzamer hand in een sehaakmat-net gesponnen, waar door de Tsjech de partij moest opgeven. Dat Stoltz het recht, hoeft op een dei- eerste plaatsen in het tournooi te staan, is weer duidelijk gebleken. Ofschoon dr. Max Euwe een tijdlang zeer goede kansen voor zioh had, bij de pauze moest hij zelf erken nen. dat dit tot remisekansen teruggeioopen was. Na 47 zetten werd inderdaad de partij remise gegeven. De verdere uitslagen waren: Vidmar—Szabo remise; Lundin wint van Najdorf; Smyslof— Guimard remise; SteinerChristoffel remise; DenkerYanofsky remise; Boleslafskiej Kolov afgebroken; O'Kelly—Tartakower remise; BernsteinFlohr afgebroken. De stand luidt thans: Eiuwe 13 pnt.; Bot winnik 12JA pnt.; Smyslof U pnt.; Szabo 10 pnt..; Stoltz 9'A pnt.; Flohr 9 pnt en 1 afgebro ken partij: Najdorf 9 pnt.; Denker en Lundin ider 8V& pnt.; Tartakower 8 pnt. en 1 afge broken partij: Kotov Vfc pnt. en 1 afgebroken partij; Boleslafskiej 7 pnt. en 2 afgebroken partijen; Kottnauer 7 pnt. en l afgebroken partij; Yanofsky 7 pnt.; Guimard 6 pnt.; Stei ner 5 pnt, en 1 afgebroken partij; Bernstein 4Vé pnt. en 1 afgebroken partij; Christoffel en Vidmar ieder 4Vj pnt.; O' Kelly 4 nt. Vandaag speelt Flohr tegen Euwe en Chris toffel tegen Botwinnik. Importcigarèttéh vrij, fle gif handel gebroken? Op een persconferentie te Amsterdam is een lans gebroken voor den vrijen ver koop van importsigaretfcen. Elke maand verdwijnen millioenen ingevoerde sigaret ten in den zwarten handel en deze heeft zijn voedingsbodem dap .ook- voornamelijk in het gesjacher met' rookwaar. Wanneer de invoersigaretten zoo zeide de chef van de Economische Recherche, die de persconferentie leidde vrij en tegen een redelijken prijs in den handel zouden wor den gebracht, dan zou de grootste giftand den „zwarten slang" zijn uitgetrokken. Lijnrecht hiertegenover staat de meening van het Rijksbureau voor tabak, dat van meening is, dat aan een vrijen verkoop van importsigaretten niet kan worden ge dacht. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 3 September 1946 BEVALLEN: 30 Aug.. A. A. M. van Wees- Hermans, z.; J. RietveldCramer, d.; 31 Aug., A. M. Balm—van Bruggen, cl.; 2 Sept., L. A. C. Bun—van Wesemael. d.; H. M. van den BergKoelemij, d,; W. Monnierde Bliek, z.; A, BusscherKjppersluis, d.; 3 Sept. J, J. E. Bumavan Arum, H. P, J. Siec- kervan Remundt, d.; S. J. van Veen—Vrugt, d.; M. van der PuttenBesseling, d.; M. Sij- mensVenema, z.; M. A. L, ten BrinkJan sen, d,; G. M. Busmanvan Zeeland, z. OVERLEDEN31 Aug., W. C. van Royen— Schous. 47 j., Kamperlaan; 1 Sept., T. Deen- Bont, 38 j., Antoniestraal; 2 Sept., J. W. Sluisdam. 16 j., Lombokstraat. GEHUWD: 3 Sept., A. M. Veiling .en A. Heitlager; P. W. Koen en D. A. M. Ketelaai'. nn« 1 ups en Tops in De bril van Sultan Sar 45. Hassan die een noot op zijn neus had gekregen, keek naar boven. Daar zag hij hoe zijn heer en meester, de Sultan, boven in den boom was gebon den. Met een zware ijzeren ketting was hij aan de takken gesmeed, „Ah", riep de Sirdar, „mijn Sultan, dat is niet te verdragen". En met één sprong was hij in den boom. „Heb je een tang?" vroeg de Sultan. Maar een tang had de Sirdar niet. Daarom greep hij de ketting met twee handen vast en met één enkele ruk trok hij hem stuk alsof hij een stukje papiertouw was. jZiezoo Majes teit", zei de Sirdar, „en nu zal ik eens even een hartig woordje spreken met de onverlaten". „Laten wij eerst liever uit dezen dekselschen boom klimmen, Sirdar. En..,, kijk eens om je heen". BINNENLAND Het verkeersongeluk bij Muiden, waarvan wij gisteren melding hebben gemaakt, heeft nog een vijfde doodelijk slachtof fer geëischt, aangezien een vijftienjarige jongen aan zijn verwondingen is bezweken. Men neemt aan, dat het ongeluk is te wijten aan onvoor zichtigheid van den mi litairen chauffeur. Door onachtzaam heid van een bewaker, die met eenige gedeti neerden stond te praten, hebben achttien gedeti neerden in Rotterdam kans gezien te ontvluch ten. Acht, waarvan som mige uit eigen bewe ging, zijn teruggekeerd. De bewaker is ont slagen. zesentachtig jonge officieren van het. corps mariniers werden Dins dag te Rotterdam door gen. maj. H. F. J. M. A. v. Frijtag Dratobe be- eedigd. welke plechtig- heid gevolgd werd door een parade. Prins Bern- hard was aanwezig. BUITENLAND Radio Moskou heeft opnieuw verklaard-, dat de Nederlandsche regee ring „alles 'doet., wat in haar macht is" om de repatrieering te bemoei lijken van Sovjet-bur gers, die door 'de Duit schers naar Nederland zijn overgebracht. De Grïeksche ko ning is volgens offieieële kringen te Athene „met verlof". Dientengevolge is er geensprake van het zenden van een par lementaire missie naar Londen om den koning uit te noodagen naar Griekenland terug te keeren. Men verwacht hem binnen enkele we ken. De Palestijns clie kwestie. Een woord voerder van *de Arabi sche Liga heeft te Washington verklaard, dat de Palestijnsche kwestie medio Septem ber voor den Veiligheids raad gebracht zoiu wor den door een der Arabi sche landen, behoudens wanneer op-de conferen tie te Londen een be vredigende oplossing ge vonden zou worden. Haarlem cn Omgeving Een automobilist, woonachtig te Heemste de is de dupe geworden van het liften. Een mi litair verzocht hem, mee te mogen rijden van Apeldoorn naar het kamp Milligen. Op dit - korte traject heeft hij kans gezien, uit een por tefeuille welke geborgen was in een hamdtasch, vier briefjes van f 25 te stelen. Wethouder A. van Geluk zal Zaterdag spreekuur houden in het bureau Publieke Wer ken te Bloemendaal, en wel van 11—12 uur in plaats van 8.309.30. wethouder mr. F. P. Th. Rohling zal Za terdag spreekuur hou den ten Bloemendaal- schen raadhuize te O verveen, en wel van 10.30—11.30. Onze oud stadge noot Dr. W. C. van Un- nik, thans predikant bij de Ned. Herv. Gemeen te te Schiedam, is be noemd tot gewoon hoog leeraar in de faoulteit der Godgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, Ds. E. T. v. d. Born, die vroeger predikant te Heemstede is geweest, thans predikant bij de Geref. Kerk (Onderh. art. 31 K_ O.) te Amers foort heeft een beroep naar Leiden ontvangen. Er zijn Haarlem mers, die 's avonds hun schuren niet sluiten en den volgenden dag moe ten zij tot de minder prettige ontdekking ko men, dat hun fiets of banden gestolen zijn. Een waarschuwing is op haar plaats. Eenigen tyd geleden zyn enkele personen in arrest gesteld, die in Haarlem, Zandvoort en Hoorn motoren hebben gestolen. Thans is ook R. L. aangehouden, ver dacht van medeplichtig heid. De bonnen voor melk zullen met ingang van 15 September per veer tien dagen worden aan gewezen.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2