Was wraakzucht het motief? Heroriënteering is noodzakelijk De nieuwe bonnen Kort en Bondig lips en Tops Sport in het Kort Een raadselachtige figuur stond Woens dagmiddag als verdachte voor het Bij zondere Hof te Amsterdam: de 56-jarige mej. H. F. S., tegen wie het onderzoek wegens hel ontbreken van een kroonge tuige op 7 Augustus j.l. moest worden uitgesteld. Haar was ten laste gelegd, dat zij in December 1944 aan de Feldgendar- merie vrijwillig had medegedeeld, hoe de heer H. W. Robin uit de Spaarnwouder- S'traat, bij wien zij in betrekking was, met verscheidene andere ingezetenen van Haarlem illegale lectuur las. Het resul taat van dit verraad was dat de heeren Griffioen en J. H, Wolff na hun arrestatie nimmer uit Duitschland zijn teruggekeerd en 9 anderen gevangenisstraf kregen. Verdachte, die een zeer apathischen in druk maakte, leek zeker minder achterlijk, dan sommige getuigen a décharge het wil den voorstellen. Gevoelens van rancune zouden het molief van het verraad kun nen zijn geweest, want kort tevoren had de heer Robin zijn huishoudster ontslag aangezegd per eind December. Zij ver dedigde zich met te zeggen, dat zij door de Feldgendarmerie was opgeroepen. Deze lieden zouden tegen haar hebben gezegd, alles reeds te weten en dat zij maar beter deed toe te geven. Tenslotte had ze dan maar erkend, dat de heer Robin met an deren de illegale bladen las. Zes jaar geëischt. De advocaat-fiscaal motiveerde zijn eisch 6 jaar met aftrek van voorarrest doc v te wijzen op cle verklaringen van mevr. A. H. LeffelaarSchreuder, die toe vallig in het gebouw van de Feldgendar- merie aanwezig was, toen verdachte daar haar onthullingen deed. Een Duitscher, die haar te woord stond, moest verdachte namelijk zeer luid toespreken, omdat ze doof is. Volgens deze getuige was er van dwang geen sprake en deed verdachte den Duit- schers hun tot op dat moment nog vol komen onbekende medcdoelingen. In de tweede plaats achtte de advocaat-fiscaal verdachte s verweer, als zou zij een oproe ping hebben ontvangen op de Gendarme rie te verschijnen, zeer onaannemelijk, omdat men dan toch kon veronderstellen dat ze hiervan op zijn minst iets gezegd zou hebben tegen „haar meneer". Boven dien is het niet de gewoonte der Duit- schers op deze wijze adspirant-slachtof- fers, zooals de heer Robin in dit geval zou zijn, dergelijke tips te geven. Aan den anderen kant is verdachte weinig pienter en kan men haar weliswaar het verraad aanrekenen, maai' niet de vreeselijke ge volgen daarvan, die zij zich minder dan een volkomen normaal mensch heeft, kun nen realizeeren. De president, mr. B. de Gaay Fortman, bepaalde de uitspraak op 18 September. Nog steeds geen „vrij" rijden Het ministerie van Verkeer deelt mede, dat over de mogelijkheid van opheffing van rijvergunningen vooralsnog niets vast staat. In overweging is een maatregel, waardoor het autorijden aan minder ad ministratieve bepalingen zal worden ge bonden. In ieder geval zal het „vrij" rijden op Zondag nog niet worclen toegestaan, dit met het oog op den toestand van het wagenpark in Nederland. De bepalingen over het gebruik der rijvergunningen blij ven dus onverkort van kracht. Bovendien zal het toezicht erop verscherpt worden, daar bij K. B, de wet van 1939 op het ver bruik van vervoermiddelen opnieuw in werking is getreden. wil de NSB'ers-kwestie opgelost worden Amertkaansch schoeisel zonder bon Het restant van de uit Amerika ge- importeerde schoenen mag met in gang van 5 Sept. 11)46 zonder bon worden verkocht. Bonkaarten Ka, Kb, Kc 610: 554 algemeen 100 gram bloem 555 algemeen 100 gram gedr. Zuidvr. 550 algemeen 100 gram koffie Bonkaarten La, Lb. Lc 610: A 02 melk2 Liter melk B 02. C 02 melk 3'/« Liter melk 510 aardappelen 3 K.G. aardappelen. Bon: cn Kd. Ke 610: 054 algemeen100 gram bloem 055 algemeen 100 gram gedr. Zuidvr. E 34 Teserve 200 gram bloem Bonkaarten Ld, Lc 610: D 02, E 02 melk 6 Liter melk 010 aardappelen 1 K.G. aardappelen Tabak en Snoep: T 462 rantsoenen tabaksartikelen V 46 100 gram chocol. en/of suikerw. X 4o100 gram chocol. en/of suikerw Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 6 September a.s. worden ge bruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 9 September mag worden gekocht. Bij deelneming aan maaltijden van de Centrale Keuken moeten aldaar de bonnen 510 aardappelen worden ingeleverd. Geen bonnen meer voor baby- pakketten. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat na 8 September geen bonnen voor babypakketten meer zullen worden uitgereikt. Zij, die nog in het bezit zijn van een bon voor een babypakket, kunnen deze nog tot en met 14 September a.s. bij een winkelier Inleveren. Binnenkort zullen mededeelin- gen volgen betreffende een nieuwe rege ling krachtens welke men de artikelen, welke in het babypakket worden verstrekt, kan verkrijgen. Twee liter petroleum. Het C.D.K. deelt mede, dat voor het tijd vak van 8 September tan. 5 October de bonnen 053 en 553 algemeen zijn aangewe zen voor het koopen van twee liter petro leum per bon. De directeur van de Stichting „Toezicht Politieke delinquenten", mr. J. ie Poole, heeft tijdens een persconferentie te 's-Gra- venhage gewezen op de sociale zijde van het probleem, dat rijst bij de vrijlating van politieke gevangenen. De spreker noemde het sociale probleem wellicht voornamer dan het vraagstuk van de be rechting en hij wees op de demoralisee- rende invloeden, die in de kampen heb ben kunnen werken. De reclasseering zal in vele gevallen onvoldoende werken, daar zij geheel is ingesteld op crimineele ge vallen. Behalve deze kwesties zijn er nog de enorme huisvestingsmoeilijkheden, de vra gen over tewerkstelling e.d. Deze en andere vraagstukken worden door de Stichting Toezicht Politieke De linquenten, die uit particulier initiatief ontstond, onder het oog gezien. De over heid subsidieerde de Stichting met ƒ350.000 voor het komende jaar is deze steun met vijf ton verhoogd, het daaropvolgende jaar zal zij l'/a millioen bedragen. Het Nederlandsche volk zal zich, volgens de woorden van den heer le Poole, geheel moeten herorienteeren op recht en zede- .ijkheid. Toen de bevrijding een feit ge worden was, is er geen bijltjesdag geko men, maar de woede werd afgereageerd op de goederen van de N.S.B.'ers. Ontzag. Mjk zijn de diefstallen geweest, die in die dagen gepleegd werden. Terwijl de eigen dommen van politieke delinquenten toch rechtens den Staat toekwamen. Ook nu nog weigeren velen, eigendom men van politieke delinquenten terug te geven. Al deze problemen, zoo zeide mr. le Poole, zullen moeten worden opgelost met behulp van een juist gevoel voor verhou dingen. Men beroept er zich vaak op, dat cle Koningin op 10 Mei 1941 zou gezegd hebben, dat er geen plaats was in ons volk voor allen, die fout waren of fout bleken. In waarheid heeft Hare Majes teit evenwel gesproken van een „hand jevol landverraders", daarmee de ergste booswichten bedoelend, die land en volk hadden overgeleverd aan den vijand. Zilveren weeklacht ..Enkel, meneer?" De duim van den con. ducteur schuift een tramkaartje van het boekje-vol-kaartjes en een zinken dubbeltje verwisselt van eigenaar. Twee keer per dag verhuist één mijner zink- munten naar den rammelenden buidel van Wim, den conducteur op den Heemstede- naar. Twee keer per dag erger ik me aan dat schijfje met zijn volksehe herin neringen er in gedrukt en vanmorgen be dacht ik plotseling, dat ik me nu al weer vier jaar lang erger. Want op den 4en September van het jaar 1942 moesten onze mooie zilverlinge- tjes aan Rost worden afgedragen, het glinsteren maakte plaats voor een dof gewemel, de eerlijke rijksdaalder op de winkeltoonbank ging verdwijnen voor een vodje papier of een klankloos hoopje dak goot. We leverden tóen niet: in, maar toch kwam er wantrouwen in ons geld, op het tijdstip, dat het dagelijksch brood betaald werd met zink en dat de loonzakjes puil den van het minderwaardige papier. Het is allemaal heel gewoon geworden, dat zinkmijntje en het voddenbergje. Maar wil Neerlands geld weer schoon en blank worden, dan moet het kunnen rin kelen, Zaterdags, als je naar huis gaat, werkman, en Vrijdags, terwijl mijn vrouw haar suiker haalt. Of zou de Nederland sche zinkput eerst zijn vijfden verjaardag moeten vieren? j. F. Deze verkeerde uitleg van het Konink lijke woord heeft reeds een algemeen mis verstand ten gevolge gehad en het zal goed zijn. dat dit eindelijk wordt rechtgezet. Wat het huisvestingsprobleem aangaat deelde de spreker mede, dat er in gebie den waar geen doorgangshuizen geopend kunnen worden (zooals er voor Haarlem en omgeving een in Overveen is geopend) barakken-kampen worden ingesteld, die evenwel een ander karakter zullen hebben dan de bewaringskampen. Een winstgevend werkje Kippen stelen De politie te Ede heeft de hand weten te leggen op een brutalen pluim veedief, die in verschillende plaatsen in Gelderland en Utrecht opereerde. Een Otterloosch po litieman gaf den stoot tot deze arrestatie. Enkele dagen geleden, ongeveer te mid dernacht huiswaarts keerend, zag deze dienaar der wet een onverlichten auto langs den weg staan. De politieman onder zocht den wagen, om dan plotseling te worden aangesproken door een uit de duisternis opduikenden man, die zich als de eigenaar ontpopte en desge vraagd vertelde voor een noodzakelijke bezigheid even te zijn uitgestapt. De politieman aanvaardde dezen uitleg, maar noteerde, toen de wagen hem even later passeerde, toch het nummer. Daags daarna kwam een Otterloosche landbou wer vertellen, dat 's nachts een poging lot diefstal bij hem was gedaan. De man met den onverlichten auto werd verdacht en onmiddellijk werd het genoteerde nummer doorgegeven aan de Edesche recherche. De houder van het nummer werd aan gehouden en legde ten slotte een volledige bekentenis af. In Woudenberg had hij o.m. 100 kippen gestolen, in Scherpenzeel ruim 80, in Ede 45. Het is blijkbaar een lucratief werkje, want K., die eerst per fiets op het dievenpad ging, schafte zich al spoedig -een motor aan (voorzien van een gestolen aanhangwagenlje), om tenslotte per auto de boer op te gaan. De Zeister politie legde beslag op dezen wagen bij de aanschaffing waarvan ook al onregelmatigheden waren gepleegd. Haarlemsche tram tegen militaire auto Een militaire colonne wilde gisteren, ter hoogte van de suikerfabriek ..Holland", de trambaan oversteken. Gelijktijdig naderde uit -de richting Haarlem een tram van de N. Z. H. T. M. Eén van ds auto's geraakte op de trambaan defect en de wagenbestuurder kon niet meer verhinderen dat de tram tegen den militairen wagen aanbotste. Tram er auto kregen ernstige materieele schade; per soonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Argentijnsclie export-contröle. Ds Ar- gentijnsche regeering heeft bepaald, dat som. mige goederen enkel uitgevoerd mogen wor den door bemiddeling van een. pas opgericht instituut. Men ziet hierin het streven naar een staats-exportmonopolie. De Radio geeft vanavond; HILVERSUM I, 301 M. 19.00, 20.00. 22.00 Nieuws. 19.15 Dep. uitzen ding. 19.30 De vaart der volken. Ï9.1ö RVD antwoordt. 20.05 Weerbericht. 20.08 Twenthe meldt zich als no. 1. 21.45 Verzqpkpr. 22.15 „Toekomst van het Westland". 22.35 Alfred Corto speelt. 23.00 Fransche orgelmuziek. 23.15 Staunton tournooi. 22.30 Gr.pl. HILVERSUM IT, 415.5 M. - 20.00, 23.00 Nieuws. 19.00 Pianorecital. 19.15 Dep. uitzending. 19.30 Licht programma met nieuwe radio-sterren. 20.05 Radio Philharmo- nisch Orkest. 21.15 Hoorspel. 21.45 Orgel en zang. 22.CO Voor weggebruikers (in samen werking met de KNAC). 22.05 als 21.45. 23.15 Handel, Beethoven en Brahms. Euwe en Bofwinnik samen aan den kop Na 30 zetten eindigde de ontmoeting in de 17e ronde tusschen FlohrLuwe. welke een zeer rustig verloop had. in remise. De pariij was een Slavische ruiivariant met symmetri sche ontwikkeling van beide dameloopers. Deze variant is degelijk, biedt echter wit weinig kans op initiatief. Er gebeurde da.i ook niet veel in deze partij. Reeds op den 15den zet waren er ongelijke ioopers op het bord, en in het vervolg werden alle andere stukken geruild. In een doodsche remiseste!- ling weid op den SOsten zet de vrede ge- teekend. Christoffel speelde legen Botwinnik waar bij hij in den eindstrijd zoo hopeloos kwam te staan, dat hij na 42 zetten de partij opgaf. De verdere uitslagen zijn: StoltzVidmar afgebroken; TartakowerBernstein remise; Kutov wint van O'Kelly; Yanofsky—Boles- lafskiej remise; Kottnauer wint van Denker; GuimardSterner remise; NajdorfSmislof afgebroken en Szsbo verliest van Lundin. De stand luidt: Euwe en Botwinnik ieder 13Vi p.: Smislof 11 p. en 1 afgebr. p.: Szabo 10 p.; Stoltz en Flohr ieder S'.'j p. en 1 afgebr. partij; Lundin 9h> p.; Najdorf 9 p. en 1 af gebr. partij; Koiov 8'e p. en. 1 aigebr. partij; Denker 81- p.; Tartakower 8 p. en .2 afgebr. part.; Kottnauer S p. en I afgebr. partij; Boleslafskie; 7'j p. en 2 afgebr. part.: Yanofs ky 7*« p.: Guimaïc 6p.: Steiner 5"'- p en 1 afgebr. partij: Bernstem i~ z cn 2 afgebr. part.; Vidmar 4'<j p. en 1 afgebr. partij; Christoffel i- '-i p.; O' Kelly 4 p. Vandaag staan op het programma; Bot winnikGuunara; EuweTartakower. Andere tegenstander van Botwinnik Sinds dagen is er te Groningen een ■match gaande tusschen Botwinnik en den wedstrijdleider. Het gaat om het openen dan loei sluiten van een zaal deur die naar den tuin leidt. Zoodra Botwinnik eventjes den lijcl heeft, staat hij op en gooit de deur open. Meteen komt de wedstrijdleider in een vreeselijke tocht te zitten. Hij ivacht beleefd tot Botwinnik weer heeft plaats genomen en gaat dan vlug de deur sluiten. Botwinnik doet ze weer open. de wedstrijdleider weer dicht. Dat gaat zoo door, ten minste zoo lang de twee ..tegenstan ders'' er den lijd voor kunnen mis sen. ..Het zal ivel remise worden door herhaling van zettenmeende Flohr. in De bril van Sultan Sar 46. Een oogenblik later stond de Sultan weer met zijn beiden beenen op den beganen grond. Dat is alvast de vrij. netd nep hij „En nu de anderen En toen bleek dat het heele bosch vol was met gevangenen die allen op de zelfde wijze aan de boomen waren ge klonken. „Nu is het mij duidelijk waar omUw paleis zoo leeg was, heer Sul fan", riep Tips. De Sultan zag eerst nu het beertje. „Kleine vriend en redder" sprak hij, „je ziet welke wantoestanden mij hebben genoopt", je hulp in te roe pen. Maar het was dl te laat. Voor je met het kleedje kwam, had men mij al ontvoerd". Inmiddels waren de andere gevangenen eveneens bevrijd. „Nu moe ten wij er op in hakken", riep de Sirdar ongeduldig. Tips en Tops keerden naar de minaret terug en haalden er de ge weren uit, die zij hadden bemachtigd. WIJZIGING TWEEDE KLAS KORFBAL. In de tweede klasse C van den K.N.K.B ,- waarin Sport Vereent en Watervliet zijn in gedeeld, is alsnog opgenomen ASC uit Am sterdam. OM DEN HAARLEMSCHEN SCHAAKTI TEL. Doordat. Blokker en Van Kampen hun afgebroken partijen tegen Spinhoven en Haalebos hebben verlorëmnojini de kansen van Bouwmeester en Kroone aanzienlijk ge stegen, Haalebos won van - Mbh'dritdoch hij heeft een' vöóruitg'espeelde partij uit de 7e ronde tegen Marwitz verloren. De partij uii de 4e ronde SpinhovenMarwitz werd remise. Het toreneindspel in de afgebroken stelling GeuzebroekSpinhoven werd even eens remise. De stand is: Kroone (HSG) 4 uit 5 en l afgebr. partij; Bouwmeester (Itoohade) 3V> uit 4 en 1 afgebr. par::;.; Blokker (Ro- chade). Haalebos (HSG) en van Kampen (Het Oosten) 3 uil 5: Marwitz (HSG) 2'.. uit 4 en 1 afgebr. partij: Spinhoven (HSG) 2 uit 5; Hovingh (Het Oosten) lhj uit 4 en 1 afgebr. partij: Mondria (Bloemendaal) 1 uit 4 en 1 afgebr. partij; Geuzebroek (Rochade) uit G. COR BIJSTEK NAAR HER XE HILL. Zaterdag 7 September a.s.. zai de Haarlem mer Cor Bijster te Heme Hill uitkomen tegen den Engelschman Reg Harris, den Deen Axel Schandorff en den Franschman Hent Sensever. EXTRA TREINEN NAAR ASSEN. Ten einde de bezoekers aan de nationale motor races om het kampioenschap var. Nederland op het circuit van Drente in staat te stellen tijdig aanwezig le zijn, zullen de Nederland sche Spoorwegen op 14 September van Am sterdam, Den Haag. Rotterdam en de voor naamste tusschenstaxions extra treinen laten loepen naar Hooghalen en Assen. BLAUW WIT HONKBALKAMPIOEN? Zaterdag kan Blauw wit in de honkbalcom petitie kampioen worden. Daar het echter tegen een van zijn grootste rivalen. Ajax. speelt, is de overwinning, noodig om het kampioenschap te behalen, nog lang niet ze ker. De vorige wedstrijd eindigde gelijk, ter wijl nu Ajax goede kansen heeft. Met een overwinning van Ajax zou ook EDO zeer gebaat zijn, want de kampioenskan sen worden dan eveneens vergroot. EDO dient dan van de vierde canöidaat. VVGA. te winnen. De derde wedstrijd voor Zondag is HHC-HAARLEM waarvan een voorspel ling zeer moeilijk ;e geven is. Speler, ce ploegen in denzelfden vorm als vorige wéék, dan is de overwinning echter voor SC Haar lem. De stand van de kopgroep is als volgt: Blauw Wit 12 9 2 1 20 Ajax 32 8 1 3 17 E. D. O. 12 8 1 3 17 V. V. G. A. 12 8 - - 4 16 Voor de promotie naar de Overgangsklasse speelt HFC ..Haarlem" tegen de Kanaries, en HCK 2 krijgt Watergraafsmeer op bezoek. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Woensdag in de Engelsche League ge speelde wedstrijden luiden. Eerste nfdeeUng: Arsenal—Blackburn Rovers 13; Chelsea- Manchester United 03; Derby County Portsmouth 2—0; Leeds United—Charlton Athletic 02; LiverpoolMiddlesbrough 03; Preston North EndSheffield United 1—2; SunderlandHuddersfield Town 30. J. B. SLUITER JR. DAMKAMPIOEN VAN HEEMSTEDE. Het tournooi om het per soonlijk hoofdklasse kampioenschap van Heemstede is geëindigd. De titel werd be haald door J. B. Sluiter Jr. AGENDA Zuiderkapcl: Ds. I. Vasseur. 20 uur. Stads* schouwburg: Comedia, Rosnersholm 20 u. Rembrandt: Mijn hart klopt voor Belita. Palace: Ride 'em Cowboy.-Luxor: Het boek der windernis. Alle drie 14.00, 16.15. 19.00 en 21.15 uur. Frans Hals: De kans var. haar le ven 14.00. 16.SO, 19.00 en 21.15 uur. City: The Lambeth Walk 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. VRIJDAG 6 SEPTEMBER Concertzaal: HOV Zomerconcext, 20 uur. Bioscopen: nieuw programma. BINNENLAND Veiligheidscongres. Op 20 en 21 September wordt in Amsterdam het achtste veiligheidscon gres gehouden,- Een wielrijder werd gedood toen h;j te Hil versum in botsing kwam met een zwaren vracht wagen. Bij Murmerwoiide (Fr.) is een auto met feestgangers door een onbekende auto van achteren aangereden en in een sloot terechtge komen. Vier kinderen, waarvar. drie van een moecer,-kwamen om het Het rapport over de Nederlandsche Unie en haar driemanschap, dat op eigen verzoek van deze drie heeren is sa mengesteld. is thans ter perse. Prof. :r. W. Schermerhorn had de commissie van onder zoek gekozen. De eerste Lockheed Constellation voor de K. L. M. is bemand met personeel van die Locte- heed-fabrieken. op Schiphol aangekomen. Rotterdam zal opge nomen worden in een nieuwen dienst van Cu- nard White Star Line tusschen Oost-Canaciee- sohe en West-Europee- sche havens. Ook de Amenkaansche ser.ee p- vaartcommissie oppert de mogelijkheid van het inschakelen var. Rotter dam in haar diensten. Het vrachtschip Friesland, het vijfde ir. Amerika voor de Neder landsche regeering ge bouwde schip, heeft zijn proefvaarten gehouden en zal binnenkort wor den afgeleverd. Op een onbewaakten overweg bij Helmond is een 65-jarige wielrijder door een trein gegrepen en overreden. Kort daar na is hij overleden. De Boschfontein met 780 repatrieerendien aan boord, wordt Zaler- dag om 8 uur 's och tends in IJmuiden ver wacht, Het debarlceeren begint om 14 uur te Amsterdam. Belgische ex-po)i- tieke gevangenen, die in het concern ra tiekamp Vught hebben gezeten, zullen de plaats van htm gevangenschap opnieuw bezoeken en uit dank voor de veie hulp van de- bevolking een ge denksteen voor het ge meentehuis aanbiederi. In Amsterdam is de zer dager. tweemaal iemand mei doodelijk gevolg van een frap ge vallen. Haarlem en Omgeving Op den 22en Sep tember bestaat de Ver- eenïging ..Het Lerdschë Kwartier" te Haarlem een jaar. Deze eerste verjaardag zal gevierd worden in hotel De Leeuwerik, waar 18 en 19 September twee feest avonden en op den eersten datum een kin- dermatineé gegeven zul len worden. Het Letd- scthe ensemble ..De Li berty Vier" zal de pro gramma's verzorgen. Het spreekuur van den wethouder van on derwijs en sociale zaken van de gemeente Bloe mendaal zal deze week niet worden gehouden. De twee muziek korpsen te Spaaradam hebben in het verleden in onmin geleefd. Nu js er een verbroedering. Zij namen zelfs bij de Ko- ninginnefeesten gszamen lijk deel aan de muz:- kaien wandeling en de kale wandeling en de de feestcommissie. De G G G (vrouwen gemeenschap „Geluk en Geestelijke Groei" te Haarlem) heeft het win- terprogramma vastge steld. Begonnen wot dt heden met een Volks zangavond onder leiding van Joh. Oost veen. Ver eer zijn er veel interes sante lezingen aange kondigd, die in het alge meen een opvoedend en ontwikkelend karakter i zullen hebben. De heer J. G. Kliro- bie te Haarlem, is ge rekend met ingang van 1 Juni 1946. benoemd tot accountant bij den Rijksaccountantsdiens;. Zr. M. Agneta (in ce wereld B. H. Sijnen) hoofd van de S:. Joseph Meisjesschool te Hilïe- gom. is op 65-jangen leeftijd overleden, ztj was sinds leoi btj het R. K. Onderwijs te HJUe- gom werkzaam.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2