r Tips en Tops Sport in het Kort Koninklijk bezoek aan Zeeland Het ligt in het voornemen van H. M. de Koningin een twee-daagscn bezoek ..aan Zeeland te brengen. Aanstaanden Woensdag zal zii Wal cheren in oogenschouw nemen, en zich tijdens eenïge besprekingen doen voor lichten over de situatie op het eiland. Donderdag 12 September zal zij naar "Wes-Zeeu wsch-Vlaanderen gaan cm ■ook daar een indruk van den stand van zaken te verkrijgen. Roovers hebben het op cafés gemunt In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben twee gemaskerde mannen, gewa pend met revolvers, op een café te Alber- gen een roofoverval gepleegd. De mannen dreigden den caféhouder met hun wapens en dwongen hem een bedrag van J 5000. af te geven. Ze verdwenen spoorloos. Eenige dagen geleden werd onder gelijke omstandg-.heden een dergelijke roofover val gepleegd op een buiten-café te Hen gelo. Roovers plunderen een huis te Overschie Opnieuw een scherpe koersdaling Schokken in Wallstreet Na het week-einde ging Maandagochtend opnieuw een golf van liquidaties over Wall-street, waarbij de noteeringen van een aantal fondsen nieuwe laagtepunten in dit jaar bereikten. De omvang van den handel was bijzonder groot. De druk was vooral gericht op de vooraanstaande staal- fondsen. automobielwaarden en chemische fondsen. Er werden daarbij koersverliezen tot zes punten geleden. Van de 1304 soorten aandeelen. die ter beurze komen, werden er niet minder dan 1086 verhandeld. Dit is het hoogste aantal van dit jaar. Op 3 September werden er 1075 verhandeld. Van de 1086 verhandelde fondsen leder, er 997 een koersverlies. (3 Sept. 986); 475 fondsen bereikten een nieuw laagtepunt der noteeringen in dit jaar. De makelaars schrijven deze nieuwe ver- koopsgolf in hoofdzaak toé aan het on gunstige nieuws van de arbeidsmarkt, spe ciaal over de zeeliedenstaking. Jeugdige S.S.-man krijgt een kans Te Overschie is een bejaarde huishoud- i eter overvallen door twee gemaskerde mannen, die haar met een revolver be dreigden en op een stoel in een gesloten kast zetten. Bij het doorzoeken van het huis vonden de Toovers eenige alcoholica, die hen zoo opgewonden maakten, die zij een ware ravage in het huis aanrichtten. Enkele •keeren openden zij de deur van de kast en dwongen de huishoudster aanwijzingen te geven voor hun rooverij. Na twee uur in de kast gezeten te heb ben, wist de huishoudster met een hamer en een beitel de kastdeur te forceeren. Zij constateerde, dat verdwenen waren: het tafelzilver, verschillende zilveren sieraden, een filmapparaat en eenige films, een groot bedrag aan geld, veie andere artike len van waarde en alle distributiebeschei den Uit het onderzoek is gebleken, dat de daders, jonge mannen van 20 tot 22 jaar. zich via een raampje aan de achterzijde van de woning, toegang hadden verschaft. Nederlandsche afvaardiging naar arbeidsconferentie Naar wij vernemen is de Nederlandsche afvaardiging, naar ce 29e zitting der inter nationale arbeidsconferentie te Montreal, welke van 16 September af gehouden zal wor den, als volgt samengesteld: Afgevaardigden der Nederlandsche regee ring: mr. dr. A. M. Joekes, (tevens voorzitter der afvaardiging) lid van de Tweede Kamer der Saten-Generaai: pater magister rir. J. G. Stokman O.F.M.. lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal: algevaardigde der Ne derlandsche werkgevers- mr. D. U. Stikker, voorzitter van het centraal sociaal werkge versverbond. directeur der N.V. Heineken's Bierbrouwerij Maatschappijvertegenwoor diger der Nederlandsche Arbeiders: P. J. S. Serrarens, verbonösbestuurslïd der Neder landsche Katholieke arbeidersbeweging, se cretaris-generaal van het internationaal Christelijk Vakverbond. Tot technische raadslieden zijn nog elf per sonen benoemd. NATIONALlTEITSBEWIJZEX VOOR AUTO' Van bevoegde zijde wordt'medegedeeld d; vele houders van motorvoertuigen, die nier of niet meer in het bezit zijn van een bij zulk voertuig behoorend naUonaliteitsbewm zich persoonlijk wenden tot het bureau mo torrijtuigen van het Ministerie van Financier, •net het verzoek om afgifte van een dan we! een duplicaat-nationaliteitsbewijs. Veelal maken zij geheel onnoodig een lange reis naar 's Gravenhage in de veronderstel ling dat. zonder meer. het nationaliteitsbe- wijs daar kar. worden afgehaald Dit is een ter niet juist aangezien alleen schriftelijk ingediende verzoeken in behandeling kunnen worden genomen. Indien houders van motorvoertuigen mee- nen persoonlijk hun belangen aan het bureau motorrijtuigen. Kneuterdijk 22 te 's Graven hage. te moeten bepleiten, bestaat daartoe uitsluitend gelegenheid van 's Maandags tot en met Vrijdags van 9—13 uur. De Radio geeft vanavond; HILVERSUM I, 301.5 M. 17.00, 20.. en 22 uur Nieuws. 18.00 Muziek voor den maaltijd. 18.15 Sportpraatje. 18.30 Ned. Strijdkrachten. 19.15 Muziek na den maaltijd. 19.30 Braibantsch volksdansfeest. 19.45 „De terugvoering van goederen uit Uuïlschland. 20.15 Radio Philharmoniseh or kest. 21.00 Filmpraatje. 22.00 Avondgebed. 22.35 Gramofoon. 22.45 Dansmuziek. 23 15 Gram HILVERSUM II. 415.5 M. 18.00, 20.00 en 23.00 Nieuws. 18.15 Deann;_ Durbin. 18.30 R.V.U. 19.00En nu naar bed. 19.15 Ned. Jeugdgemeenschap. 19.30 Piano recital. 20.05 Vaudeville-orkest. 20.55 De klei ne misdaad. 21.00 Piano-duo. 21.20 City-thea ter, revue Snip en Snap. 22.00 Gramofoon. 22.15 Buitenlandsch overzicht. 22.30 en 23.15 Gramofoon. Het bijzonder gerechtshof te Amster dam. gepresideerd door mr. van Schaeck Math on, heeft een vonnis uitgesproken over een jeugdigen S.S.:er. dat in zijn vorm volkomen afwijkt van de tot dus verre over Nederlandsche frontsoldaten uitgesproken straffen. Het. betrof deai thans 19-jarigen G. H. H. uit Amsterdam, die op 16-jarigen leeftijd dienst nam bij de Duitsche Waf- fen S.S. en aan het Oostfront tegen de Kussen vocht. In het begin van. dit jaar verdedigde hij zibh door er op te wijzen, dat. hij van zijn N.S.B.-ouders als kind niets dan nation aal-socialistische ideeën had geleerd. Hij vestigde op het hof den indruk, alsof hij thans van deze „idea len" volkomen was bekeerd en smeek te om een kans zibh alsnog een goed vaderlander te toonen. De uitspraak werd destijds verdaagd en H. werd drie maanden lang in een inrichting van bijzondere jeugdzorg ge plaatst en geobserveerd. Het rapport, over zijn gedrag viel gun stig uit en hii is thans veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van zeven maanden, met een proeftijd van 3 jaar. Hij moet zidh voorts onder toezicht stellen van Bijzondere Jeugd zorg. In het vonnis is vermeld, dat bij het bepalen van de strafmaat rekening is gehouden met het door het nationaal- socialisme besmette milieu, waarin H. was opgegroeid. De president voegde daar nog aan toe, dat hii met dit uiterst milde vonnis den verdachte een kans wilde geven zich een goed Nederlander te toonen. Wetsontwerp naturalisatie oud-strijders uit Spanje Bij de Tweede Kamer heef: minister van justitie een wetsontwerp tot naturalisa tie van een twintigtal oud-strijders van het Spaansche roode leger ingediend. In de me morie van toelichting wordt o.m- het volgen de opgemerkt: Alle voorgedragenen hebber, het Nederlanderschap verloren door vrijwil lig. zonder daartoe verkregen Koninklijk verlof. :e treden in Spaanschen krijgsdienst en zijn thans zonder nationaliteit. Omstreeks 1S39 zijn zij met uitzondering van twee hunner, die in Spanje werden vastgehouden naar Nederland gerepatrieerd, waar zij ledettdien woonachtig zijn. De zooeven be doelde geïnterneerden hebben Spanje tijdens de bezetting van Nederland veriaten en zijn vervolgens opgenomen in de Nederlandsche strijdkrachten. Een hunner is thans wederom hiér te lande gevestigd, de andere verblijft als militair nog in Engeland. Het wil den minister voorkomen, dat er geen bezwaar is om den betrokken oud-Ne derlanders. die zich gedurende de bezetting goede vaderlanders geloond hebben en in dat tijdperk als oud-deelnemers aan den slrijd in Spanje bijzondere risico's geloopen hebben, hun verloren nationaliteit terug te gever.. terwij! het billijk lijkt om de naturalisatie kosteloos te verleenen. Overigens komen sommigen hunner ook uit hoofde van ver vulden militairen dienst bij de Nederlandsche strijdkrachten voor kostelooze naturalisatie in. aanmerking. Agenda voor Haarlem DINSDAG 10 SEPTEMBER Haarlem. Stadsschouwburg: Rosmersholm, 20.00 uur. Bioscopen. Rembrandt: Verloren Paradijs (14 j.). Palace: De onzichtbare spion (14 j.), Luxor: Het boek der wildernis (14 j.). Deze drie 14.00. 16.15. 19.00 en 21.15 uur Frans Hals: Mayerling (14 j.), 14.00, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. City Theater: Leven in de brou werij (14 j.). Groote Kerk: Orgelbespeling, 19 uur. Heemstede. Sportpark: Nouveau Cirque tfe Prance, 20 uur WOENSDAG 11 SEPTEMBER Bioscopen en circus zie Dinsdag. Belgische erkentelijkheid jegens bevolking van Vught In Vught zijn talrijke plechtigheden ge houden ter gelegenheid van de toekenning aan deze gemeente van het eereteeken der Belgische erkentelijkheid Meer dan 400 oud-gedetineerden van het concentratiekamp, met aan het hoofd de voorzitter en onder-voorzitter van hun vereeniging, kwamen per extra-trein uit Brussel en werden te Vught opgewacht door een afgevaardigde van het gemeente bestuur. Bij de groep waren de Belgische minister van Begrooting; Rivière, kabinets chef van den minister van Ravitailleering; Claessens, kabinetschef van den minister van wederopbouw en Dory, Belgisch con sul te 's-Hertogenbosch. Bij den ingang van het kamp werden de vroegere gedetineerden ontvangen door burgemeester Van Ryckevorsel. door r joor De Wit, den huldigen bevelhebber van het kamp, waar thans SS-mannen zijn ondergebracht en door kolonel Mentrop, bevelhebber van de interneeringskampen in Nederland. Het gezelschap bracht ver volgens een bezoek aan het kamp, waar van de wreede aanblik is verdwenen dank zij de gras- en bloemenperken met hier daar een fontein. In barak 14, nu een kapel, werd een plechtige mis opgedragen. Daarna begaf de groep zich naar de som bere plaats, waar zoovele moedige kerels hun leven hebben gelaten. Hier werden kransen neergelegd aan den voet van e gTOot kruis van dennenhout. Middags wijdde de heer Schevenals het stadhuis een herdenkingsplaat in ën herinnerde aan de toewijding van de be volking van Vught, die als machteloos ge- tuige van de nazi-barbaarschiheid alles deed wat het lichamelijk en geestelijk lij den van de gedetineerden kon verzachten. Nadat hij de inwoners van Vught voor hun moed had bedankt, hoopte hij dat de een voudige herdenkingsplaat het symbool mag worden van de hechte vriendschap die in den loop van deze jaren van ellende werd gesmeqfl. De heer Merlot bracht als vertegen woordiger van de Belgische regeering den dank over van den Prins-Tegent, die aan Vught het gouden eereteeken van de Bel gische erkentelijkheid toegekend heeft. De burgemeester bracht tenslotte hulde aan de Belgische patriotten die in het kamp omkwamen en bedankte den Prins- regent voor de eer die aan de bevolking van Vught was be-wezen. De burgemeester overhandigde een vaandeltje dat aan de vlag van de Belgische vereeniging werd gehecht. De zaak Yan Maasdijk in cassatie Voor den Bij zonderen Raad van Cas satie is verschenen A. C. van Maasdijk, voormalig president van de Neder- landsch-Duitsche cultuurgemeenschap en voormalig waarnemend burgemees ter van de gemeente 's-Graventhage. Hi; was bij sententie van 15 Mei 1946 door het bijzonder gerechtshof te 's-Gra venhage veroordeeld tot 20 jaar gevan genisstraf wegens het opzettelijk in tijd van oorlog hulp 'verleenen aan den vijand. Tusschen den raadsheer mr. Veegens en den verdachte ontspon zioh een dis cussie over de functie van verdachte als lid van het curatorium van de Vermo gen und Renten-Anstalt terwijl voorts zijn optreden tijdens jachtpartijen op het. Boo in gezelschap van Rauter ter sprake kwam. De verdediger, mr. A. C. Ruéb uit 's-Gravenhage. zeide. dat "Van Maasdijk zich nodh door geldelijke overwegin gen. noch door behoefte een bepaalde rol te spelen, heeft laten leiden. De verdachte zelf bracht tot uiting, dat hij slechts in het landsbelang heeft willen handelen. Prof. Bangemeyer. de procureur-fis caal. wilde verdachte ten goede duiden, dat hij tot zi.jin verkeerde daden geko men is. door motieven van meer hoog staander aard. Daartegenover staat, dat verdachte een man is met een sterk ontwikkeld zelfbewustzijn, en hij voorts zeer ego centrisch genoemd mag worden. Prof. Bangemeyer was dan ook van oordeel, dat verdachte welbewust in zeer ern stige mate liet vaderland benaJdieeM had en meende, dat. zijn goede kwaliteiten reeds in de strafmaat van het Bijzon dere Hof tot. uiting waren gebracht, re den waarom hij concludeerde tot ver werping van het beroep. De uitspraak werd bepaald op 30 September. De luchtpost naar Griekenland gaat voortaan mee met den dienst op Batavia. Aangezien ze dan over Rome vervoerd wordt moet op de brieven behalve „per luchtpost, par avion" ook „via Italië" geschreven worden. in De bril van Sultan Sar 50. Inlusschen vorderden onze vrien densnel in de richting van het valeis. De Sirdar sprong van den eenen boom stam op den andere en bleef tenslotte voor op de boot van Hassan staan. „Ik oen benieuwd of zij ons gauw ontdek- - C Qx? V ken", zei hij. De grootvizier bleef maar over het water turen. Spoedig werd het beeld der naderende boomstammen dui delijker. „Ik heb een idéé", zei Halef plotseling. „Wat dan?" vroeg de groot vizier gretig. „Ik denk dat het misschien toch geen wilde ganzen zijn", zei Halef bedachtzaam. „Kerel schei uit", riep de grootvizier woedend, „ivij worden aan gevallen". En hij haalde nu ook de an deren erbij. „Te wapen", riep hij, „maak de booten klaar. Wij moeten het meer op. Men valt ons aan!" Joodsclïe onderduikers verraden Drie beruchte Amsterdamsche handlan gers van den S.D. hebben zich voor het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam te verantwoorden gehad. Het waren H. E., J. H. F. en D. Z. De laatste bevond zich tot dusverre nog op vrije voeten. Hun was ten laste gelegd, dat zij vele Joöd- sche onderduikers aan den S.D. hadden verraden. Voor het Hof legden zij vele tegenstrijdige verklaringen af en probeer den zelfs elkaar te bezwaren. Ook bleek, dat F. zelfs zijn medeverdachte E. voor het verbergen van een radiotoestel had verraden. De advocaat-fiscaal eischtë tegen F. 12 jaar. tegen E. 10 jaar en tegen Z. 8 jaar gevangenisstraf. Z. werd op de zitting gevangen genomen. Levenslang geëischt tegen echtpaar De 30-jarige J. de J. en zijn 26-jarige vrouw J. M. V. hoorden voor de Rotter- damsche Kamer van het Haagsche Bij zondere gerechtshof levenslang tegen zich eischen, omdat zij den 25-jarigen J. S. in den dood hadden gedreven door hem aan den SD te verraden. De vrouw onderhield in, 1941 relaties met S. die haar in vertrouwen 'mededeelde dat hij kabels van de Duitschers door knipte. Toen er later oncenigheid ont stond, gingen De J. en zijn vrouw naar den SD en vertelden wat zij van het ille gale werk van S. wisten. De SD arres teerde S. en het gevolg was dat hij in Juli 1942 gefusilleerd werd. H.S.C.—R.C.H. 3-2 Zaterdagmiddag trok de voetbalclub RCH naar het noorden om daar te gast te zijn bij HSC, de le klasser uit Hoogezand. Een zeer hartelijke ontvangst is de club ten deel ge vallen en de ontmoeting was van een. zeer goed gehalte, al ondevond RCH in het laat ste kwartier van den wedstrijd wat meer last van vermoeidheid dan de gastheerem Met 32 voor HSC kwam het einde. Voor den aanvang ontvingen alle RCH'ers een groote Groninger ontbijtkoek. Zondag komt HSC bij RCH op bezoek. Men kan 'n fairen strijd tegemoet zien. Om den wereldtitel schaken Aan het tournooi om het wereldkampioen schap schaken, dat in 1947 in ons land zal worden gehouden, nemen Bot win nik, Euwe, Fine. Keres, Reshevsky en Smyslof deel. Dezen zijn door de F.I.D.E. hiertoe aange wezen. OM DEN UAARLEMSCHEN SCHAAKTI TEL. De uitslagen van de zesde ronde luiden: Bouwmeester wint van Mondria; Kroone en Van Kampen spelen remise; Blok ker verliest van Hovingh; GeuzebroekMar- witz afgebr.: HaalebosSpinhoven remise. De strijd om de titel gaat voornamelijk tuschen Bouwmeester en Kroone, waarbij de kansen voor den jeugdigen Rochade-speler de beste zijn. De stand is: Bouwmeester 4!£ uit 5 en. 1 afg. p.; 2. Kroone 4'!i uit 6 en 1 afgebr. p.t 3. Van Kampen 3Vz uit 6: 4. Haalebos 3 uit 5 en 2 afgebr. p.; 5. Blokker 3 uit 6; 6. Mar- witz 2V< uit 5 en 2 afgebr. p.: 7. Hovingh 214 uit 5 er. 1 afgebr. p.; 8. Spinhoven 2 uit 5 en 1 afgebr. p.; 9. Mondria 1 uit 5 en 1 afgebr. p.: 10. Geuzebroek Vi uit 6 en 1 afgebr d. HVGB 2 PROMOVEERT. De promotie wedstrijd waterpolo RZC 2—HVGB 2 wordt niet meer gespeeld, wegens 3 maal „niet opkomen" van RZC. HVGB 2 promoveert thans naar de reserve-hoofdklasse. De vol gende spelers hebben het tweede zevental gevormd: J. Hackenitz, D. v. Ommeren, D. Brokken. K. Ant'honi, A. Nater. P. Hollan der en M. Boon. CENTRALE WINTERCOMPETITIE. De centrale wintercompetitie waterpolo, waarin de hoofdklasse- en de vier sterkste le klasse- ploegen uitkomen is als volgt samengesteld: ZIAN, Het IJ. SVH, HPC. UZSC, HZ PC, GZC. DWR, RZC en HVGB. H. R. C. „EXCELSIOR". Deze vereeni ging hield een handicapwedstrijd over 40 K M. Het rijden van den Jeugdigen renner Piet Sweers viel zeer op. De uitslag werd 1. Jan v. Maris; 2. Piet Sweers; 3. Richard Ta verne: 4. N. N.; 5. J. Westbroek; 6. J. v. Houten. Zondag 15 Sept. wordt-hel'--sprint kampioenschap verreden. MIDDEN KENNEMEKLANDTOURNOOI. De uitslagen van de eerste ronde in het Mid den Kennemerland-voetbaltournooi te Bever wijk luiden: DEMStormvogels 10; Bever wijkTerrasvogels 31; KennemersADO '20 22 (Kennemers wint na het nemen van. strafschoppen); Velsen—Kinherm 30. Zon dag worden gespeeld DODMKennemers en Beverwijk—Velsen, waarna de eindstrijd volgt. HAARLEMS CHE DISTRICTS DAMBOND OPGERICHT. Na een uitVöérigè gedachten- wisseling, waaraan ook een afgevaardigde van den Prov. Noord'hollandsche bond deel nam, is besloten de Haarlemschè Districts Dambond op te richten. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. Warmerdam (St. Bavo), voorzitter, J. H. Meure (HDC), secretaris, W. Beider (Oosterkwartier) penningmeester en P. H. Meure (UDC) wedstrijdleider. In de ko mende maanden staan belangrijke gebeurte nissen op damgebied op het programma. TWEEKAMP MEItWEDE-HVGB. Zon dag j.l. nam HVGB deel aan een tweekamp zwemmen, georganiseerd door Merwede uit Dordrecht. Laatstgenoemde won met slechts enkele punten voorsprong. Vermeldenswaard is de keurige prestatie van W. Frarvkenthal (HVGB). die de 200 M. schoolslag won in 2 min. 53.8 sec. FUSIE DSS EN DEK. Het bondsbestuur van den KNVB heeft gunstig beslist over de voorgestelde fusie tusschen de voetbalver- eenigingen DSS uit Haarlem en DEK uit Bloemendaal. De naam van de nieuwe vereeniging is DSS. In het nieuwe seizoen zal de vereeni ging uitkomen met vier seniorenelftallen. De nieuwe vereeniging, die als oprichtings-< datum 7 October 1919 aanneemt (de oprich ting van DSS), gaat de terreinen van DEK bespelen aan den Brederoscheweg te Bloe mendaal. Het secretariaat is gevestigd Timor- straat 19 b, Haarlem Nnd. Brandspiritus zal "begin October in groo- tere hoeveelheden aan de handelaren verstrekt wordenDezen zullen, hun toewijzing zien ver- hoogen van 40 tot 60 van den vooroorlogschen omzet. Alle spiritusbon- nen verliezen l Oct. hun geldigheid. Voor den verkoop of de aflevering van in- maakglazen door gros siers en detaillisten is thans geen bijzondere machtiging meer ver- ei cht. Prof. dr. J. M. Cor- nelissen, rector-magni- ficus van de R.K. uni versiteit te Nijmegen zal op Maandag 16 Sep tember zijn ambt over dragen aan zijn opvol ger dr. A. J. M. Mulders. De raad van Den Haag heeft tot wethou ders gekozen: C. H. P. W. van den Oever (P. v. d. A.), dr. B. van den Tempel (P. v. d. A.) en J. van Zwijndregt (P. v. d. A.). De heer van Zwijndregt verzocht de beslissing in beraad te mogen houden. By het departement van Binnenlandsehe Za ken, afdeeling directie Economische Zaken, dient voor 15 September opgave gedaan te wor den van Nederlandsche belangen bij Japansche maatschappijen, In Vlissingen is een Noorsch schip aangeko men met 8000 ton melas se uit Gu'ba, bestemd voor de veevoeder- en alcoholbereiding. In een café te Oisterwijk, waar een zil veren bruiloft werd ge vierd, kregen de brui loftsgasten ruzie, welke met hét mes werd be slecht. Twee personen werden zwaar en vier licht gewond. Lichtkogel is geen speelgoed. Een 16-jarige Amsterdammer heeft geprobeerd met een lu cifer een lichtkogel aan te stekem Hij ligt thans met een ernstig ge kwetst linkeroog in het Wilhelminagasthuis. Gestolen goed uit Duitschland. De commis saris-generaal voor de Nederlandsche economi sche belangen in Duitsch land, kolonel ir. L, F. Otto, zal vanavond te 39.45 uur over den zen der Hilversum I den te rugvoer van ges to Jen goederen bespreken. Het Haagsch Bijzon der Gerechtshof heeft de 22-j. steno-typiste D. v. G. conform den eisch tot 10 jaar gevangenis straf veroordeeld. Zij heeft, als dubbelgang ster van een spionne fungeer end, den 26-jari- gen student R. M. van B., een illegaal werker, in handen van de Duit schers gespeeld, hetgeen den jongeman het leven kostte. Haarlem en Omgeving De Christelijke mu ziekvereniging Sursuim geeft Donderdag om 20 uur een concert in het Bloemendaalsche Bosch. Het Nationaal In stituut organiseert, on der leiding van Dr. Jop Polmann, Piet Tiggers, Dien Kes en Marie Veld huizen, cursussen voor volkszangleiding. Van 23 tot 28 September zal er een gegeven woixlen in de Jeugdherberg Slot Assumtourgh te Heems kerk, 'bestemd voor on derwijzend personeel, jeugdleiders en -leid sters. Mejuffrouw G. Mooy herdacht den dag, dat zij 15 jaar in dienst was bij jonk vrouwe IV. van der Goes in Heemstede alshulp in de huishouding. Namens de Vereeniging van Huisvrouwen reikte me vrouw Visser-Brutel de la Riviere haar de oor konde en kleine zilve ren medaille uit. Te Overveen zullen vanwege de Ned. Herv. Kerk weer lezingen wor den gehouden. Prof. Dr. M. van Rhijn te Utrecht zal op Donderdag 10 Oc tober spreken over „Het Roomsch-Kalholi- cisme", dr. H. Berkhof, Ned. Herv. predikant te Zeist, op een nog nader te bepalen datum over „De beteekenis van het dogma in de geschiede nis der kerk". Aan de hceren P. Visser te Haarlem en J. Maarse te Aalsmeer is op hun verzoek eervol ontslag verleend als lid van den bedrijfszuive- ringsraad voor wegver voer en tramwegen. Tot lid van dezen raad is benoemd de heer W. Maarse Jr. te Aalsmeëfi

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2