Tabakswinkeliers dreigen met staking op 15 October Sport in het Kort Kort en Bondig Scherpe verwijten aan de overheid lil een >(oi!i«a« initio nrotC-stvcrg:<lei'iiiir tc Amsfordai J2cio Imoi'd-(cilcü.ilvc liibiikswinkclicis onder IcitÜny: van in (nhiik en Saliiiksfabrikatcn bijeen waren jrckonieii om I <le uibaUspnsi; ie. is onder vrijwel a ls<-nieene insleiiiini Donderdagen den jrelicelcn «lag de. Anisierdams«-lie (aha ilcn. ook zonder «lat «laartoe van l»et jreniceiitcbcsumr l«'t' irzitti «lie ziel •iid aan t< ,.W i. el luid gekeerd, net «le «•onse«|nent waar bijna 300 van «1e de vakgïoei» detailhandel in nieeuiiig tc zengen over ig- besloten voorloopig op swinkcls gesloten te liou- ling is ontvangen. De If i •egde el- r dra gei Hei veriangen der winkeliers om Don derdags vaeantie ie nemen berust niet zoo zeer op verlangen naar vrijen tijd. als wel op de noodzakelijkheid de gezondheids toestand der winkeliers op peil te houden. De plotseling zoo verbijsterend lage toe wijzingen aan sigaretten hebben er n.l. toe geleid, dat het publiek niets onbe proefd laat reeds des Donderdags den nieuwen bon in rookwolken om te zetten. Vele sprekers zeiden, dat zoo hierin geen verandering komt. Nederland binnenkort geen 20.000 tabakswinkeliers meer telt, maar 20.000 zenuwpat.enten Slechts een der aanwezigen merkte op, dat de detail listen zelf hieraan niet onschuldig zijn. doordat, velen onder hen met ontduiking der distributiebepalingen, welke dit pas op Vrijdag toelaten, het publiek reeds Don derdags aan tabaksartikelen helpen. De directeur van het rijksbureau voor tabak en tabaksproducten, de heer A. Po lak, die' achter de bestuurstafel had plaats genomen om uit de vergadering voort komende vragen te beantwoorden, kreeg het hard te verduren. Maar niet alleen het rijksbureau gold de critiek, ook het eigen bestuur, (dat van den Vakgroep Detail handel). de grossiers, het Centraal Distri butiekantoor en de tabaksindustrie werden harde woorden toegevoegd. Het bestuur, omdat het deze catastrophe niet had kun nen voorkomen en omdat het niet voor doelmatige voorlichting zoowel voor den consument als voor de winkeliers zelf had gezorgd, het C.D.K. omdat het de bonnen die niet gehonoreerd kunnen worden, niet verlengt, omdat het steeds bonnen naar keuze blijft aanwijzen inplaats van een bon alleen voor sigaren en om tallooze andere meer technische details, de industrie om dat die de sigaretten op de zwarte markt zou brengen, de grossiers (en dat was een beschuldiging van den heer Van Dungen van het hoofdbestuur uit Den Haag) om dat zij wel de groote winkeliers bevoor raden, maar nief de kleinen. Uit allerlei opmerkingen bleek, dat de industrie door de vacanties een flinken achterstand heeft geboekt bij de fabricatie. Dat er alleen een tekort aan shag en siga retten is en niet aan sigaren en pruim tabak, zou te verklaren zijn door het feit, dat van deze laatste twee tabaksartikelen toevallig een flinke voorraad aanwezig was. Ook de havenstakingen hebben de sïgarettenfabrïcage ongunstig beïnvloed Voorts zou het steeds toenemend aantal dames, dat zich van het snoepgoed afkeert en sigaretten gaat rooken. een factor van beteekenis zijn. Waar zijn de sigaretten? Tallooze vragen werden door den heer Polak beantwoord. Hij wees er op, dat in de meeste andere landen de tabakspositie slechter is dan in ons land en gaf de vol gende cijfers: maandelijksche aankoopen van tabak bedragen 11.3 millioen rantsoe nen sigaren. 13.1 millioen rantsoenen kerf tabak en 9.3 millioen rantsoenen sigaret ten. Dit beteekent voor sigaren 31 procent der vooroorlogsche productie, voor kerf tabak 35 procent en voor sigaretten 48 pro cent.. Van een inkrimping der tabaksaan- koopen of van een wijziging in de instruc ties aan de industrie betreffende de ver houding tusschen de te vervaardigen siga ren en sigaretten is geen sprake. Er wor den evenveel sigaretten gefabriceerd als twee maanden geleden, alleen met eenige vertraging door de vacanties. Er moeten sigaretten zijn. Spreker kon niet aannemen dat de industrie de sigaretten op de zwarte markt brengt en ontkende, dat sigaretten uitgevoerd worden, hoewel dit voor het verkrijgen van deviezen dringend noodza kelijk is. Daarmede zou eens zooveel tabak in het buitenland kunnen worden aange kocht. Wel worden sigaren geëxporteerd. Dat men in België van Belgische banderol les voorziene pakjes Nederlandsche siga retten kan" aantreffen, vindt wellicht zijn oorzaak in het feit, dat fabrieken als Lau rens en British overal in het buitenland fabrieken bezitten. De lieer Polak zegde toe, dat in October verruiming van de sigaretten zal komen. De winkeliers zullen dan worden bevoor raad met een extra hoeveelheid sigaretten. ervaardigd uit Zuid-Amerikaansche don kere tabak, die in hel buitenland veel wor den gerookt en waarmede, volgens «1e heer Polak, een deel van het Nederlandsche publiek wel ingenomen zal zjjn. Geen antwoord kregen vragenstellers, die wilden weten, of er geen verandering in de verhouding 40 sigaretten tegen 10 sigaren kan worden gebracht. Als het 40:20 zou zijn, zou de vraag naar sigaren stijgen en die naar sigaretten verminderen. De regeling voor de dames vonden de inkeliers belachelijk. .,Je geneert je. maar je moet ze wel sigaren verkoopen" zei er een. Een firma had verscheidene winkeliers deze maand medegedeeld, dat zij slechts op tien pakjes sigaretten moch ten rekenen. Vermoed werd, dat de overige voorraad gekoppeld werd aan zendingen thee en koffie voor kruideniers, die tevens sigaretten verkoopen. Staking Een der winkeliers stelde voor de win kels te sluiten. Een afgevaardigde uit Lei den deelde daarop mede, dat het gewest Leiden besloten had op 15 October tot staking over te gaan, indien in den toe stand geen gunstige wending is gekomen. Hij las een brief voor, die aan het Rijks bureau was verzonden en waarin tegen een uiilating van den heer Polak tijdens een radiopraatje, als zouden de detaillisten de distributiebepalingen niet zijn nagekomen, werd geprotesteerd. ..Het is onmogelijk op dezen weg voort te gaan,"' aldus luidt de brief ver«ier, ,.en den rooker artikelen op te dringen, welke deze niet wenscht." Met een afschrift van het telegram, dat aan den minister van Economische Zaken is ver zonden, wordt de brief besloten. In dit telegram dringt het gewest Leiden er met klem op aan een einde te maken aan den ondragelijken toestand en wijst er den mii- nister op, dat bij voortduren de winkeliers hun zaken zullen sluiten. In zijn antwoord op dit ultimatum zeïde de heer Polak, dat er in Amsterdam al eer der gedreigd is met staking. ..De minister", aldus de directeur van het rijksbureau, ..met wien ik deze zaak besprak, zei toen tegen mij: „laat ze dan maar staken". Nadat de beroering, «lic dit gezegde in den za3l teweeg bracht. was verstomd, vervolgde de heer Polak: „En ik ben er van overtuigd, dat de overheid u zal laten staken, maar dan geeft ze het publiek toch de gelegenheid de bonnetjes in te wis selen." Hoewel aanvankelijk enkele sprekers voor dit argument weken en er op hadden gewezen, dat het moeilijk is een staking te winnen zonder de sympathie en den steun van het publiek, maakten de kellners met de mededeeling. dat de zaal binnen een kwartier voor een volgende vergade ring ontruimd moest worden, een snelle beslissing noodzakelijk, Amsterdam schaar de zich achter Leiden Als datum voor het begin der staking werd 15 October aan gehouden. zoodat de overheid ruim een maand gelegenheid zou hebben verande ring in den toestand te brengen. Besloten werd een actie voor te bereiden, opdat de staking zich over het geheele land zal uit breiden. Binnenkort zal een algemeens Drotestvergadering in den Dierentuin te Den Haag worden gehouden. De P.N.I. verboden Van Mooie heeft een decreet uitgevaar digd. dat het lidmaatschap verbiedt van de P.N.I. (Partai Nasional Indonesia) op Zuid- Celebes. Van Mook beschuldigt in zijn decreet de P.N.I. van toenemende terreur sedert de Malino-eonferentie: zoo zou de partij Indonesiërs onder bedreiging van den dood gedwongen hebben toe te treden. Het Indonesische minister van voorlich ting noemt Van Mook's decreet een „fla grante onderdrukking". Er wordt verwacht dat de formeele be sprekingen tusschen Van Mook en Sjahrir binnenkort weer opgevat zullen worden, meldt Un. Press. Dr. Hirschfeld in beroep tegen zijn ontslag De Raad van State heeft het beroep behandeld dat door dr. H. M. Hirschfeld is ingesteld tegen de beschikking van de ministers van Kandel en Nijverheid en van'Landbouw en Vissc'nerij van 10 Mei 1946, waarbij dr. Hirschfeld ontslagen is als secretaris-generaal van deze departe menten. De ministers hadden overwogen, dat dr. Hirsehfeid. hoewel aan zijn trouw aan Koningin en vaderland niet valt te twijfelen en hij door zijn aanblijven veel schade en ontreddering heeft weten te voorkomen, niettemin door het verleenen van medewerking aan den bezetter ook in gevallen, waar een stellige weigering op haar plaats ware geweest, een belemme renden invloed uitoefende op den weer stand tegen den vijand van hen, die zich onvoorwaardelijk en principieel tegen den bezetter en alle door dezen gepropageerde beginselen te weer stelden. Dr. Hirschfeld voerde hiertegen aan, dat in de overwegingen der ministerieele be schikking niet voldoende lot uitdrukking komt, welke arbeid gedurende de bezet ting door hem in het belang van het Ne derlandsche volk is verricht. De punten in zijn beleid, welke achteraf beschouwd wellicht tot critiek aanleiding zouden kunnen geven, vallen weg tegen de be- i teekenis, welke de arbeid in het belang I der Nederlandsche bevolking heeft gehad. Hij verzocht daarom de rriinisterieele be schikking in te trekken, temeer omdat het ontslag is verleend in afwijking van het advies der commissie-Scholten. Mr. A. E. J. Nijsingh lichtte het be roep van dr. Hirschfeld uitvoerig toe. Dr. J. W. Noleboom, burgemeester van Voor burg, zette het standpunt der ministers uiteen. Hij betoogde, dat de regeering door dit ont-slag als het ware in eigen vleesch snijdt. Vernietiging van het ont slag zou volledige rehabilitatie beteekenen en dit zou te kort doen aan vele ambte naren, die om veel geringer redenen ont slagen zijn. De principieele fout van dr. Hirschfeld is dat hij zich als practisch economist geabstraheerd heeft van de regeering en van het volk in den strijd tegen den bezetter. Hij distancieerde zich van het verzet en werkte het in sommige gevallen zelfs tegen. Zijn houding was zoodanig dat hij niet kan terugkeeren. De beslissing van den Raad van State volgt later. Vierde Constellation aangekomen Het vierde Constellation-vliegtuig is op Schiphol aangekomen. Deze laatste vlucht was geen non-stopvlucht, doch een nor male dienstvluc'nt met passagiers aan boord De eerste Lockheed Constellation van de K.L.M. zal op 18 September gedoopt worden. Dit vliegtuig, de PH-TAX. zal dan den naam Arnhem krijgen. De doopplech tigheid, die zal aansluiten bij de Arnhem- scbe herdenkingsbijeenkomsten op 17 Sept. zal worden verricht door major-general R E. Urquhart en den burgemeester van Arnhem, den heer C. G. Matser, op Woens dag 18 September om 11 uur des morgens op Schiphol. Lippmann, Rosenthal en Co. In een verslag van een zaak behandeld 1 voor het Tribunaal te Haarlem spraken wij van „de beruchte firma Lippmann, Rosenthal en Co. te Amsterdam". De firma Lippman, Rosenthal en Co., Nieuwe Spiegelstraat 68, vestigt er, ter voorkoming van misverstand, de aan dacht op. dat haar zaak. die als een zooge naamde niet-arische onderneming werd beschouwd, onder bewind gesteld werd van Alfred Flesche. Den niet-arischen leden der firma werd elke zeggenschap ontnomen. Zonder medewerking of mede weten van de leden der firma werd in 1941 door Alfred Flesche, op last van den Rijkscommissaris, een bankinstelling aan de Sarphatistraai 55 gevestigd, onder den naam van Lippmann, Rosenthal en Co, aan wie de confiscatie en liquidatie van het Joodsche vermogen in Nederland werd opgedragen. De oude firma heeft met dit kantoor in geenerlei betrekking gestaan. Het was slechts op grond van macht.s- usurpatie dat: het kantoor in de Sarpathi- straat den naam Lippmann. Rosenthal en Co. heeft kunnen voeren. Het is dan ook duidelijk dat de firma Lippmann, Rosen thal en Co. in de Nieuwe Spiegelstraat op geen enkele wijze, noch aan de oprichting, noch aan de gestie van de instelling aan de Sarpathistraat heeft deelgenomen en dus voor geen enkele daad van die in stelling aansprakelijk is. Tot zoover deze mededeeling. Daar wij in het bedoelde verslag schre ven over een zaak dateerende uit 1942 werd daarin bedoeld firma Lippmann. Rosenthal en Co., die de Duitschers had den opgericht in de Sarphatistraat. Agenf schoof op een athleet Incident op donker sportveld Na de gebruikelijke avöndtraining op <!e Smteibaan aan de Laan van Pooi ie 's-G:a- ven'nage ging de athleet Aad de Bruyn met twee clubgenooten huiswaarts. Onderweg be merkten zij een discus te hebben achtergela ten en ze keerden terug. Accuraat werd met behuip van een zaklantaarn het lerrein afge zocht. het verloren kleinood vond men echter niet. Uit de duinen daalde een tweede lichtje, dat snel naderbij komend, bleek te zijn van de zaklantaarn van een op dat. oogenblik nog niet waargenomen agent van politie. Helaas werd het klassieke: „sta of ik schiet" slechts gehoord door de vrienden van De Bruyn. die zeer onbedachtzaam de beenen namen, waarin de agent aanleiding vond ,oe daad bij het woord te voegen door een schot le lossen op den niets vermoedenden De Bruyn, die was blijven zoeken. De kogel trof zijn dijbeen en versplinterde, zooais la ter in het ziekenhuis bleek, in ernstige mate het bot. Na de opheldering van het misver stand verklaarde de wel zeer actieve agent van politie, dat hij in de meening verkeerde, met inbrekers te doen te hebben. MAX El'WE TE MOSKOU. Max Euwe, die in de Russische hoofdstad gearriveerd is, verklaarde tegenover een verslaggever van hel Persbureau Tass, met groote. voldoening de invitatie der Russische schaakmeesters te hebben aangenomen om mee naar Moskou te gaan. Hij noemde het aanstaand schaak- tournooi tusschen de Vereenigde Staten en Rusland van zeer groot belang en roemde het spel der Russische meesters te Groningen. De overwinning zal niet gemakkelijk of in snel tempo worden bevochten. De Amerikanen hebben zich duchtig voor bereid en geprofiteerd van de lessen welke verleden jaar uit het spel tusschen het. Sovjet-team en Engeland te trekken vielen. HAARLEMSCHE ZWEMPLOEG VOOR ZESKRINGEN COM PETITIE. De Zwem- commissie van den Kring Haarlem heeft voor de eerste ontmoeting van de Zeskringencom- petitie. welke op 29 September te Hilversum zai worden gehouden, de Hnailemsche ^Zwemploeg als volgt samengesteld: 200 M. borstcrawl dames: I. Smit (HPC). M. Mars man N. Kint en Cl Gonlag (HVGB). 100 M. schoolslag dames: A. v. Wijk (DWR), W. Eijsker (HPC). M. Proper en R. Wijkhuizen (Haarlem): 3 x 50 M. wisselslag persoonlijk heeren: J. v. Merkesteyn (Haarlem). A. v. Boogaerde (DWR), B. Frankentha! (HVGB) en P. Smit (HPC): 50 M. schoolslag meisjes- adspiranten: W, Eysker en L. Wensing (HPC) T. v. Meel (Haarlem): Zweedsche estafette dames: T. Kamp (Haarlem), M. Marsman (HVGB), A. v. Wijk (DWR). 1. Smit (HPC), R. Wijkhuizen (Haarlem); 4 x 100 M. borst crawl-estafette heeren: J. v. Merkesteyn (Haarlem), T Kloots (HPC). H. Smits (Haar lem) en T. Boon (HVGB). NEDERLAAG VAX BOUWMEESTER IN DEN SCHAAKWEDSTRIJD. Doordat Bouw meester in de 7e ronde van hel tournooi om het persoonlijk schaakkampioenschap van Haarlem heeft verloren, is de spanning zeer toegenomen. Hovingh dreef door een prach tige combinatie Bouwmeesteres koning in een matnet. waardoor deze na 36 zetten moest opgeven. Spinhoven en Mondria speelden re mise. Van Kampen-Blokker werd na 40 zetten in vrijwel gelijke stelling afgebroken. De Se ronde wordt Zaterdagmiddag a.s. in gebouw „Nijverheid". Jansstraat gespeeld. UITSLAGEN-BOEKJE VOETBALCOMPETI TIE. Het Nederlandsche Rooae Kruis heeft een boekje samengesteld, waarin de uilslagen van de wedstrijden der eerste en tweede klas clubs genoteerd kunnen worden. Bij de sa menstelling heeft men veel medewerking ondervonden van den K.N.V.B. en in het bijzonder van den voorzitter, den heer K. Lotsy. Deze schreef een voorwoord. Verder leverden dr. J. F. van Moorse] en ir. A. van Emmenes een bijdrage. Het boekje is te koop bij belangrijke voetbalwedstrijden, bij wed strijdsecretarissen en op het kantoor van het Roode Kruis. Paviljoenslaan 3 te Haar lem. BEVRIJDINGSWEDSTRIJD 1945/1946 HAAR LEMSCHE DAMCLUB. Aan dit tournooi namen 60 spelers deel, terwijl gespeeld werd volgens een speciale puntentelling, waardoor alle spelers dus óók de minder sterke kans op de prijzen hadden. De uitslag luidt: 1 (bevrijdingsbeker) N. L, Somers; 2 J. Otter; 3 J. H. Blom; 4 H. G. .T. Andriessen; 5 C. Kerkhof; 6 G. J. Steenkist; 7 W. Jonkhof; 8 A. Smit; 9 I. Risseeuw en 10 P. L. Schrijnemaekers. WEDSTRIJDEN VAN „KIJK UIT". In de door de Damclub ..Kijk Uit" georganiseerde kwartetwedstrijden behaalde het kwartet der Haarlemsche Damclub den eersten prijs. H. D. C. II won in de nederlaagwedstrijden den eersten prijs. ENGELSCHE LEAGUE.— De uitslagen der Woensdag gespeelde League-wedstrijden lui den: Eerste divisie: Bolton Wanderers-Sioke City 32; Charlton Athletic-Sunderland 5—0; Everton-Arsenal 32; Huddersfield Town- Derby County 52; Manchester United-Liver pool 50: Portsmouth-Blackpool 01Wol verhampton Wanderers-Aston Villa 02. Tips en Tops in De bril van Sultan Sar VJ 53. Spoedig waren de booten van den grootvizier zoo dicht genaderd, dat de kromzwaarden voor den dag kwamen, het. Perzische wapen bij uitnemendheid voor een gevecht van man tegen man. De welgemikte schoten van den Sirdar hadden kennelijk verwarring teiveeg- yebracht onder de volgelingen van den grootvizierwant er gingen stemmen op om versterking aan te laten rukken. Maar toen ging de vizier zelf schieten en daarop keerden de kansen. De Sir dar, de meest geduchte vijand van den grootvizier, ivas het eerste slachtoffer. Hij was zóó aan het schieten dat hij niet toas voorbereid op wat er gebeurde. Plotseling lag hij te water. Nog twee schoten loste hij. toen ging hij kopje onder. Hassan probeerde in zijn opwin ding te dansen en verloor zijn even wicht. Tips en Tops werden van alle kanten beschoten en zochten daarom dekking achter hun boomslammen. Daar dreven dus de vrienden. De Radio geeft vanavond: HILVERSUM I, 301.5 M. 19 00. 20.00 en 22 uur Nieuws. 17.30 en 18.10 Celesta-ensemble. 17.50 Orgelspel Jaques Schutte. 18-30 Ned. Strijdkrachten. 19.15 Jubi leum Ned. Bae'nveieeniging. 19.40 NCRV-lees- lamp. 20.08 Radio-Ph:lharmonisch orkest. 21.05 Prof. dr, Edelkoort. 21.25 Mannenkoor. 21 30 Trio. 22.15 Vragen aan voorbijgangers. 22.30 gramofoon (Arthur Schnabel). 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Orgel- en koorwerken. HILVERSUM II, 415.5 M. 13.00. 20.00 en 23-00 uur Nieuws. 18.15 Piano duo. 38.35 Piet Tiggers. Denk om de bocht. 19.15 Handel en nijverheid. 19.30 VPRO Ds. W. Mackenzie. 20.05 Bachcantate. 20.30 Dr. J. A. Schroder, 21,00 The Ramblers. 21.30 Men vraagt en wij draaien. 22.00 Bu:tenlandsch overzicht. 22.15 Uitzending Jazz. 22.40 Avond wijding hiej. dr. N. A, Bruining. 23.15 Gra- mofoon (Philaaelphia-orkest). BINNENLAND. Voor automobilisten «lie naar Frankrijk gaan, zün bij den A. X. W. B. en de K X. A. C. in Den Haag „lettres de credit carburant" verkrijgbaar waarop in Frankrijk benzinebonnen worden verstrekt. Voor vracht auto's moet men zich tot de N. I W. O. in Den Haag wenden. Tot secretaris van oe commissie-generaal voor Ned.-Indië is be noemd mr, dr. P. San ders, secretaris-generaal van het departement van A'.gemeene Oorlog voering. Inbrekers hebben uit «le brandkast van. een levensmiddelen groothandel te Amster dam 374.474 rantsoenen, suiker, 85.830 rantsoenen tarwebloem, 37.800 rant soenen cacao en kleine re hoeveelheden voor andere levensmiddelen gestolen, Van een twee de brandkast, welke een nog grooter hoeveelheid bonnen bevatte, hebben zij alleen den sleutel meegenomen! Nederland neemt met een collectieve in- zeniling deel aan de in ternationale jaarbeurs, welke van 15 tot en met 22 September in Praag wordt gehouden. in Krasnapolsky te Amsterdam is een expo sitie van Nederlandsche kwaliteitsproducten op gesteld. welke een reis van een half jaar door Zuid-Afrika zal maken. De zangeres Annie Woud gaat mee voor het ge ven van. concerten. Met ingang van 1 Januari 1947 zal de bij zondere postzegel voor „Herrijzend Nederland" zijn geldigheid verliezen Van dien datum af zal men den- zegel niet meer voor frankeering kun nen gebruiken. Er is geen gelegenheid dan nog resteerende hoe veelheden in te wisse len. BUITENLAND. Meer dan 5000 Ja panners hebben langs de Russische ambassade te Tokio gedefileerd. Zij eischten terugkeer van de Japansche krijgsge vangenen. In een petitie werd de Sovjet-Unie herinnerd aan de ver plichting tot repatriee- ring van Japansche krijgsgevangenen vol gens de verklaringen van Potsdam. Op de Brusselsehe tram heeft een zakken roller de portefeuille van een diamanthandelaar, welke voor 2'.-j millioen frank aan diamanten be vatte. gerold. De radio der Ame- rikaanscüe strijdkrach ten in Dultschiand meldt dat onderhande lingen gaande zijn voor de oprichting van ee:t kraehtigen radio-zender in de Amerïkaansehe bezettingszone van Duitschland voor het uit zenden van program ma's naar Rusland en Oost-Europa. (U.P.) De Tsjechische film industrie zal zeer be langrijk worden uitge breid. Men heeft plan nen om Praag tot een Slavisch Hollywood te maken. In de Fransche na tionale vergadering staakten de stemmen over het voorstel om de ontwerpkieswet te on derwerpen aan een na tionaal referendum voor aanvaarding of verwer ping. Er stemden 273 afgevaardigden voor en 273 tegen. Radio Vaticana heeft, medegedeeld, dat Paus Pius de twaalfde ver scheidene duizenden padvinders, die te Rome liet eerste congres van Katholieke padvinders bijwonen. in den tuin van de Pauselijke villa te San Gandoïfo in audiëntie heeft ontvan gen. Ook Nederlandsche padvinders nemen aan dit congres deel. William O'dwjer, burgemeester van New- York. heeft in een tele gram aan Daniel Tobin, voorzitter van de vak- vereeniging, die de chauffeurs te New-York tot staking heeft aange zet. verklaard, dat deze staking zeer waarschijn lijk bloedvergieten en geweldpleging ten ge volge zal hebben, in dien Tobin niet met de stakers in overleg treedt om tot bij legging van het geschil te komen.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2