Voor wie is het consumenfen-crediet? In een persconferentie, die vanwege het departement van Financiën in Den Haag gehouden werd, is gebleken, dat slee'nls een deel der ingezetenen in aanmerking kan komen voor het Consumenten-crediet. De gemeenten worden verdeeld in. vijf klassen. Wie een inkom eft boven een vast gestelde grens heeft, valt er buiten. Voor alleenstaande personen zijn die maxima 2126 per week (de'5e klasse 21, le klasse 26). Voor gezinnen van 2 personen 3540; 3 personen 42— 47; 4 personen: 4954; 5 personen: 56—61: 6 personen: 63—68; 7 per sonen: 7075. Bij 12 gezinsleden zijn de maxima 101106. De groote ge meenten vallen alle in de le klasse. Voor de berekening van dit inkomen wordt het loon. plus den kindertoeslag, verminderd met hetgeen betaald wordt aan loonbelas ting, inkomstenbelasting en sociale ver zekeringspremies. - Onze iezers weten reeds, dat het de be doeling is. dat de credieten ten hoogste 2ul'.en bedraeen 100 voor alleenstaande personen, 300 voor een gezin van 2 per sonen, 400 voor 3, 500 voor 4. Voor grootere gezinnen komt er dan 125 bij voor elk persoon. De normale afbetaling van het voor schot is op f 1 per 100 per week gesteld. V/ie meent tot die afbetaling niet in staat te zijn, moet op zijn aanvraagbiljet de reden daarvan vermelden. Wie dus normaal af betaalt, heeft in twee jaar aan zijn ver plichtingen voldaan. De districtsraad die in elke gemeente gevestigd is. stelt het bedrag vast dat ieder als aflossing betalen moet. Daarvoor zijn voor het geheele land dezelfde richtlijnen vastgesteld. Voor elke gemeente Is een vast bedrag vastgesteld voor bestaansmi nimum. Iémand die minder verdient be taalt in het geheel geen aflossing. Wie meer verdient wel, maar de grootte der aflossing is afhankelijk van het bedrag dat het loon boven dat bestaansminimum uit gaat. Het is dus aan te nemen, dat na het verstrijken van de twee jaar een be langrijk deel van het uitstaande crediet niet zal zijn afgelost, hoewel het ook de opzet is. dat er na die twee jaar een einde komt aan deze bemoeiing. Daar om zal de regeering tegen dien tijd overwegen welke maatregelen geno men moeten worden. Van stonde af aan heeft de regeering de noodzake lijkheid ingezien dat een groot bedrag der schalden na die twee jaar moet worden kwijtgescholden. Van stonde af aan staat evenwel vast, dat geen streep gehaaid wordt door de schuld als iemand nalatig Is geweest de aflossing, die voor hem was voorgeschre ven. na te komen. Het bedrag dat als bestaansminimum ïs aangenomen, wordt voorloopig geheim ge houden. Als de aanvragers hun biljetten hebben ingestuurd krijgen zij van den Districtsraad een mededeeling hoeveel zij als aflossing moeten betalen en dan kun nen zij alsnog beslissen of zij hun aan vraag gestand doen cent verkrijgbaar. De indiening geschiedt na 14 October. Daarvoor worden nog plaat selijke regelingen gemaakt. De termijn van indiening loopt tot 9 November. Men hoopt de eerste waardebonnen er wordt geen geld gegeven, maar boekjes met waardebonnen van 5.reeds in December geldig te kunnen verklaren. De regecring is overtuigd dat door middel van dit Consumentencrediet slechts een deel der burgerij geholpen wordt, maar zij kon, in verband met den ongunstigen financicelen toestand, niet verder gaan. Bovendien werd het ongewenseht geacht de koopkracht met een grooter bedrag te verhoogen dan nu reeds gedaan wordt. Men weet dat voor het verstrekte voor schot alleen bepaalde goederen gekocht mogen worden: kleeding, meubelen, schoei sel. linnengoed, eet- en keukengerei, ma trassen. linnengoed, enz. Voor de regeling van het Consumenten crediet is in Den Haag een centraal bureau gesticht. Ook zal het noodig zijn in de groote gemeenten tijdelijk wat personeel aan te stellen, maar het streven is zoo werd verzekerd dit aantal ambtenaren zoo klein mogelijk te houden. Zesde schip met troepen naar Indië vertrokken Het m.s. „Tegëlberg" is gistermiddag om vijf uur met 2681 man van de „7 December divisie" uit Amsterdam naar Batavia ver trokken. Hiermede heeft het zesde schip met troepen van deze divisie ons land verlaten. - Kort. voor het vertrek kwam de minister van Oorlog, luitenant-kolonel A. H. J. L. Fiévez afscheid nemen. Het onderdeel dat gisteren vertrok be stond uit manschappen van III-9 R.I., 6e regiment verkenningsafdeeling en de 2de hulpverbandplaatsafdeeling I. Zij staan onder commando van den luitenant-kolo nel R. Boer en komen hoofdzakelijk uit de twee Noordelijke provincies. In den loop van den middag arriveerde uit Den Haag een groote vrachtwagen met een hoeveeEneid ontspanningsmateri aal boeken, tijdschriften en spelen afkomstig van het comité „De Residentie Paraat" en bestemd voor de reeds in In dië zijnde stoottroepen. Vredesjeep voor den landbouw Onder auspiciën van het ministerie van Verkeer en Energie is te Abbenes in de Haarlemmermeer een demonstratie ge geven met de „vredesjeep", welke door de fabriek in Amerika speciaal voor land bouwdoeleinden geschikt is gemaakt. Het motorvermogen is tot'60' pk verhoogd en de transmissie gewijzigd. Een speciale as met rijmschijf maakt het mogelijk, met den motor b.v. dorschmachines aan t.e drijven. Bij de demonstratie deed de vre desjeep alles wat er van verlangd werd, -- aanvraagbiljeiten zijn, te beginnen namelijk ploegen, dorschen en het trekken a.s. Maandag, op de postkantoren voor vijf van zwaarbela<ïen wagens. Zaligverklaring Op 24 November zal voor het eerst sinds vele jaren weer een, Nederlandsche door de Katholieke kerk te Rome zalig verklaard worden. Het is zuster Marie Adolphine van het Instituut der Fransis- canessen. missionarissen van Maria, in de wereld Catharina Dierck, die op 3 Maart 1866 te Ossendrecht is "West-Brabant werd geboren en in 1900 in China den martel dood stierf. Automobilist gedood bij botsing op overweg Donderdagavond bleef op een onbe- waakten overweg tussohen Schiedam en Delft een auto, bestuurd door den heer J. B. uit Schiedam, steken, juist toen een trein naderde. De heer B. stapte tijdig uit, maar bleef zoo dicht bij zijn wa^en staan, dat hij, toen de trein op de auto botste, in een sloot geslingerd werd. Toen men hem 8p den wal had gehaald, bleek hij reeds overleden te zijn. Vijf gedetineerden in de mijn Laura omgekomen In de mijn Laura te Eygelshoven is een- pijler ingestort, waardoor zes te Werk gestelde gedetineerden onder ge steente werden bedolven. Een hunner kon spoedig bevrijd worden. Hij was niet levensgevaarlijk gewond. De overige vijf zijn om het leven gekomen. Agenda voor Haarlem VRIJDAG 4 OCTOBER Remcnstrantsciie kerk: Kerkconcert. 20 u Groote Kerk: Kinderkoor me', soliste. 20 u Concertgebouw (Tuinzaal): Psychometrische experimenten. 20 u. Rembrandt: Marie Louise. Ralace: Nachtboot naar Dublin. Luxor: Made for each other. Deze drie 2.00. 4.15 7.00 en 9.15 u. City: Het begon met Eva 2.15. 4 30. 7.O0 en 9-15 u. Frans Hals: Gekooide Jeugd 2.00. 4.30. 7.00 en 9.15 u. Spaarne Theater: Het Wapencompiot 2.30. 7.00 en 9.15 u ZATERDAG 5 OCTOBER Concertgebouw: Illusionist, 20 uur. Stads schouwburg: „Terwijl de zon schijnt", 20 uur. Bioscopen: ais Vrijdag. De Radio geeft vanavond; HILVERSUM I, 301.5 M. 7.00, 3.00, 13.00, 13-00, 20.00 22.00 Nieuws. 17.00 Muzikaal babbeltje. 17.30 Sweetness and Rhythm. 18.15 Negro spirituals. 18-30 Voor de Ned. Strij-dkr. 19.00 Denk om de bocht. 19.15 Ed'dy Christian! en Louis Noiret. 19.30 Roode Xruispraatje. .20.03 Naum Sluszny', piano. 20.30 1-Iel. geloof der martelaren. 21,oo New style Singers. 21.20 Reginald Foort. 21.30 Men vraagt, wij draaien. 22.00 Buitenl. Overz. 21.15 Chicago-style jazz. 22.40 Avond-wijding. 23.15 Sibelius-progr. HILVERSUM II, 415.5 M. 7.00. 8.00, 13.00. 19.00. 20.00, 23.00 Nieuws. 17.25 HARK. 17.30 „Het achtste uur". 18.00 Aecor- deonmuziek. 18.15 Wat het buitenland leest. 38.30 Orgelmuziek. 18.50 's Avonds als ik sla pen ga. 19 35 Departem. uitzending. 19.30 Riancduo. 20.00 Continentale première van Benjamin 3ritten-s opera. De schending van Lucretia. 23.15 Avondgebed. 23.30 Operet temuziek. „Professor" Pootfes gevangen genomen Hij wilde den Minister van Justitie laten arresteeren De rijksrecherche heeft in samenwerking met de Hiilversumsche politie „professor" J. W. Pootjes gearresteerd, die de laatste weken in sterke mate een bepaalde politieke activi teit aan. den dag legde. Aanvankelijk was deze 'zoogenaamde pro fessor aan de door hemzelf onlangs opge richte „universiteit der cultusvrije Christus- belijders", waar hij hoogleeraar in dè hoogere jurisdictie" beweerde te zijn, in actie geweest met een beweging, die hij de „De Vredestichters" had gedoopt. In den laatsten tijd was hij echter in actie tegen de uitzen ding van Nederlandsche troepen naar Indië en o.a. sprak hij op een meeting van de „Partij van de Daad" te Amsterdam aan den vooravond van de recente staking. Hij wierp zich tevens op als verdediger van de Grond wet van 1938 en richtte daartoe „de vereeni- ging van de Grondwet van 1938-hanahavers" op. Zijn' activiteit strekte zich steeds verder uit en men verdacht hem er van, dat hij militairen, die op zijn advies uit het leger deserteerden, hielp onderduiken. Gisteren hebben eenige tientallen politie mannen op last van den Officier van Justitie net perceel aan de Langestra'at te Hilver sum, waar „professor" Pootjes en enkele volgelingen huizen, omsingeld en daar een inval gedaan. De „hoogleeraar" werd gear resteerd en met hem een jongeman, die ge deserteerd en daar ondergedoken was. Een groot 'hanlal bescheiden is door de rijks recherche in beslag genomen o.a. een "brief van de „grondwethandhavers" aan den Offi cier van Justitie te Amsterdam, waarin dezen werd bevolen den minister van justitie, mr. J. H. van Maarseveen, te arresteeren wegens schending van de Grondwet van 1938 „Professor" Pootjes is gevankelijk naar Amsterdam overgebracht. Toelichting op eerste desertie-vonnis Naar' aanleiding van het bericht om trent de veroordeeling van een reserve officier van gezondheid, die terecht' heeft gestaan voor den krijgsraad te velde te 's-Gravenhage, deelt men van bevoegde zijde ter voorkoming van ver warring het volgende mede. Beklaagde is veroordeeld tot 6 maanden gevange nisstraf met ontslag uit den militairen dienst zonder ontzetting evenwel uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. Hy is onmiddellijk in arrest gesteld. Uit het bericht mag niet geconclu deerd worden dat dit geval betreft een der dienstplichtigen van de „7 Decem ber divisie", waarvan reeds een aantal bataljons is ingescheept. Een geval van desertie ten aanzien van deze categorie van dienstplichtigen is nog niet door den krijgsraad berecht, zoodat uit het onder havige vonnis niet mag worden afge leid, hoe de vonnissen zullen uitvallen tegen hen, die geen gehoor hebben ge geven aan de onlangs per radio door generaal Kruis uitgesproken waar schuwing. De beklaagde stond terecht voor fei ten, welke gepleegd zijn vóór tot uit zending van de dienstplichtigen is over gegaan. Hij was als medisch student korporaal bij den geneeskundigen dienst. In deze hoedanigheid ontving hij een oproeping tot opkomst in werkelij- ken dienst. Aan dezen oproep in Febru ari 1946 heeft hij niet voldaan. Op 24 Maart daarna is hij ongeoorloofd afwe- ,zig gebleven na inschepïngsverlof. Het 1 transportsoep voor Indië zou omstreeks eind Maart vertrekken. Op 1 Juni 1946 werd hij benoemd tot officier van ge zondheid, nadat hij zich vrijwillig had gemeld. Voor de als dienstplichtig kor poraal begane feiten heeft beklaagde eerst thans terecht gestaan. Gedistilleerd voor nieuwe klanten Met ingang van 1 November.worden de toe wijzingen. van gedistilleerd voor hotels, cafés, restaurants en slijterijen verhoogd van 50 op 75 van het vooroorlogsche gebruik. De slijters zullen echter aan de bij hen thans reeds ingeschreven klanten geen groo tere hoeveelheden gedistilleerd kunnen ver strekken, aangezien zij de hoeveelheid, die zij meer ontvangen, zuilen moeten gebruiken voor nieuwe klanten. „HERFSTTOOI VAN ONZE BOSSCIIEN EN DUINEN". Op 5, 6 en 7 October zal in het hotel van den heer Heerema nabij het station te Castricum een tentoonstelling worden gehouden van paddenstoelen en herfst vruchten. Deze tentoonstelling is georganiseerd door enkele natuurliefhebbers, leden van de afdeeling Terreinen van het P.W.N., met het doel het publiek in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van het vele moois, waarvan in dezen tijd van het jaar in het bosch en het duin kan worden genoten. Tips en Tops in De bril van Sultan Sar 71. Tips, Tops, de Sirdar en Hassan duizelden nog van het gevecht toen zij tot. de ontdekking kwamen, dat hun vijanden waren verdwenen en, wat er ger «jas, dat zij den goeden Sultan Sar hadden meegenomen! Hassan deed een aarzelende poging om een danspas te piaken, maar dat was teveel voor den Sirdar. „Als je het waagt, I-Iassan", zei de oude vechtjas grimmig, „krijg je een klap op je mallotige hoofd. Wij moe ien nu geen tijd verliezenGelukkig lag er behalve het wrak van het schip, waarvan de Sirdar de mast had afgesla gen, nog een schip op het meer„Naar het eiland!" zei de Sirdar, ,fie kunnen ons nu niet meer ontgaan!" „Waat vreemd dat ze naar hei eiland vluch ten!" zei Tips, „ze welen toch dat ze dan in de val zitten!" Maar er was geen tijd voor gissingen. Spoedig heschen de vrienden de zeilen en ste venden voor de tweede maal op het eiland af* Geen dubbele textielpunten voor ontslagen N.S.B.-ers Ons werd medegedeeld, dat er gemeen ten zijn waar de ontslagen N.S.B.-ers de voordeelen genieten die aan oorlogs slachtoffers zijn toegekend. Niet alleen wat de verstrekking van. huisraad en keu kengerei betreft, maar zij zouden ook dubbele textielpunten krijgen. Volgens onze informaties bij distributie deskundigen is hier een misverstand in het spel. De plaatselijke distributiekan toren zijn slechts door Den Haag ge machtigd om politieke delinquenten, die uit de kampen ontslagen worden, als zij weer de beschikking hebben o.ver een huis, of een gedeelte daarvan, op een bescheiden wijze aan wat huisraad en beukengerei te helpen. In dat geval, maar dan ook alleen in dat speciale geval, gelde^ dezelfde be palingen voor hen als voor oorlogs slachtoffers. Dit wil dus geenszins zeggen, dat zij in alles gelijk gesteld wprden met oorlogsslachtoffers. Als er gemeenten zijn waar zij ook dubbele textielpunten brij gen,, is dat dus in strijd met de voorschrif ten uit Den Haag. Wel komen er den laat sten tijd 'meermalen politieke delin quenten, die om de dubbele textiel punten vragen, maar zij hebben steeds een weigerend antwoord ge kregen. Er wordt thans in Den Haag de vraag onder oogen gezien, of er maat regelen genomen moeten worden, in en kele zeer bijzondere gevallen ook toe te staan, aan zeer sterk-gedupeerde politieke delinquenten eenige tegemoetkoming te verleenen wat textiel betreft. Wethouderscrisis in Zandvoort In Zandvoort is een wethoudercrisis ontstaan door het aftreden van den' heer A J. van der Moolen (Partij van den Ar beid) als wethouder van Openbare Wer ken. Dit is 'n rechtstreeksch gevolg van de houding, welke de raadsfractie van ,Zandvoorts Belang" in de Dinsdagavond gehouden raadsvergadering heeft aange- - nomen ten opzichte van het Wederop- bouwplan van ir. G. Friedhoff. dat toen in behandeling kwam. De leden van deze laatste fractie, wethouder Groos en de heeren Terol en Weber, hebben namelijk tegen de goedkeuring van dit plan ge stemd, hetgeen voor den heer Van der Moolen aanleiding is geweest, zijn ontslag als wethouder in te dienen. Bij de in Augustus gehouden wethoudersverkiezin- gerr waren namelijk de Partij van den Arbeid en Zandvoorts Belang overeen gekomen, dat de léden hunner raads fracties hun stem zouden uitbrengen op den heer Van der^Moolen, aangezien men hem als den aangewezen persoon be schouwde om de uitvoering van het we- deropbouwplan te bevorderen Nu echter de fractie van Zandvoorts Belang Dinsdag tegen dit plan heeft gestemd, is naar de meening van den heer Van der Moolen de grondslag vervallen, waarop hij tot wethouder is gekozerl en heeft hij "hieruit de consequenties getrokken. Scheepsbewegingen Binnengekomen 2 Oct. Ned. m.s. Pim van Charleston en weer vertrokken naar Helsing- fors; Zw. s.s. Ardennia van Gothenburg voor papierfabriek te Velsen, lading 1977 ton cellulose, carg. Ned. Bevrachtingskantoor; Ned. m.s. Frem van Stockholm, ligpl. H. A. L,-steiger Gruno, lading 75 ton hout. Binnengekomen 3 Oct. Zw. s.s. De Ring. v. Stockholm, lading stukgoed, ligpl. Zeeburger- kade, carg. V. c. K.; Ned. m.s. Orne van Rotterdam, ligpl. H. A. L.-steiger Gruno, ledig. Vertrokken 2 Oct. Zw. s.s. Jelo naar Oslo; 3 Oct. s.s. Mercurius naar Weslervik; Ned. s.s. Juno naar Rotterdam. Aiphard 2 Oct; van Lissabon naar Zuid Amerika; Castor. 29 Sept. van Paramaribo te Baltimore; Cleoaora, 1 Oct. van Haifa te Port Said: Frans Hals, van Vancouver naar Rot terdam, 30 van Victoria (B.C.) te Portland IOR.); Friesland 30 Oct. van New York n. Rotterdam; Gerard Dou 3 Oct, ojn 9.30 uur van Rotterdam naar Batavia; Glashaven 2 Oct. van Kopenhagen naar Aarhus (Den.); Jan Steen van Londen naar Vancouver, pass. 30 Cristobal; Malvina, 28 Sept. van Abadan naar Colombo; Mijdrecht, 1 Oct. van East. Ham naar Buenos Aires; Noord Brabant, v. Vancouver naar East Londen; Nljkerk, van Zanzibar naar Amsterdam, 30 van Mombassa; Randfontem, van Amsterdam naar Oost- Afrika, 1 te Aden; Sapoera, '1 Oct. van Am sterdam le Batavia; Sloterdijk, van Rotter dam naar Eatavia, pass. 2 om 23,30 uur Oues- sant; Straat Malakka, 1 Oct. van Port Eliza beth naar Adelaide; Tjl'badak, 1 Oct. van Batavia naar Soerabaja; Tjisadane, 30 Sept. van Batavia te Manilla; Tosas'i. 30 Sept. van San Francisco, 26 in Saigon verwacht; Van der Helst, van Rotterdam naar Shanghai, 30 te Hoongkong; Van Heutsz. 1 Oct. van Penang naar Singapore; Voiendam. 3 Oct. 8 uur v.nu van Australië te Rotterdam; Westerdam, word; 4 Oct. te 9 uur v.m, van New York te Rotterdam verwacht. K. N. S. M. Deoduce, 2 October uit Amsterdam; Tero 2 October te Gothenburg; Roeif 2 October van Oporto naar Holland; Orestes. 2 Octo ber van Dublin naar Amsterdam; Hermus, 2 October van Gibraltar naar Algiers; Juno, 2 Oct. van Amsterdam naar Rotterdam; E. V. Gelinepark. 1 Oct, van Trinijau naar Amsterdam: Van Ostade, 1 Oct. van Trinidad naar de Azoren; Cottica. 2 Oct. van Para maribo naar Trinidad; Veenga, 2 te Jaffa; De Castor verlaat; 4 Oct. New York; De Titus zal 9 Oct. Venezuela verlaten met be stemming Curagao. Mil. Nederland. Saparoea, 25 Sept. van Singapore; Drente, 24 Sept.. van Houston; Manoeran, 26 Sept. te Durban 'Noord Brabant, 27 Sept. te Port Eli sabeth; Talali, 30 Sept. van San Francisco; Berugkalis, 3 Oct. van iJmuiden, N.V. Bureau Wijsmuller Sleepboot Amsterdam, slepende 2 landings vaartuigen arriveerde 2 Oen. van Southamp ton te Maassluis; sleepboot Stentor, slepende 1 landingsvaartuig, vertrok 2 Oct. van Southampton naar Maassluis. Sport in 't kort GOLF WED STRIJD TE NOORD WIJK. De Noordwijksche Gqlfclub organiseert Zondag 6 October een wedstrijd om.de Eijken s Golf- .week Trophy, een Singles vlaggen wedstrijd. Dakpannen zullen op 7 October a.s. vrij van distributie komen. Het is eohter aan handel en industrie verboden dakpannen te leveren voor niet-goedgekeurde werken. Natriumbicarbonaat (zuiveringzout) is thans vrij van distributie. In Frankrijk is de invoer' van mosselen uil Nederland toegestaan tot een hoeveelheid van 3000 ton. De aartsbisschop van Utrecht, kardinaal de Jong, is Donderdag middag in Rome gearri veerd om zijn kardi naalshoed te ontvangen, tijdens een ceremonie, welke binnenkort gehou den zal worden. Daar werkgevers en administratief personeel in het verzekeringsbe drijf niet tot overeen stemming zijn gekomen betreffende een regeling van salarissen en andere arbeidsvoorwaarden heeft het College van Rijksbemiddelaars, een bindende regeling vast gesteld. In het Brabantsche dorpje Keesch bij Oss zijn de. eerste twee defi nitieve woningen" in ons land. waarvan er vol gens het bouwplan 1946 10.000 zullen verrijzen, in gebruik genomen. Eduard van Beinum zal in Maart naar Pale stina gaan om een serie concèrien te leiden van het door Hubermann in Tel-Aviv opgerichte orkest. Jan Fabricius zal op 22 October in het Mi- nervapaviljoen te Am sterdam gehuldigd wor den ter gelegenheid van zijn 75sten ver jaardag. Het Haagsche tribu naal heeft geadviseerd f 100.000 van het op f400.000 geschatte ver mogen van jhr. De Blocq van Soheltinga, den ex-NSB-burgemees ter van Wassenaar, ver beurd te verklaren. Jhr. De Blocq is reeds tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld. In Nijmegen zijn vandaag de eerste 16 noodwoningen geopend. Met een speciaal voor dit doel beschik baar gesteld invasievaar tuig zullen, twee in Lei den vervaardigde sluis-, deuren van 37,000 kg. elk naar Vlissingen worden vervoerd. De deuren meten 11 bij 9 m. Op 18 en 25 October zal weer een vliegtuig van Amsterdam naar Zuïd-Amerika vertrek ken. Luchtpostcorres- pondentie kan worden meegegeven voor Ar gentinië. Bolivia, Brazi lië, Ohili, Paraquay en Uruguay. Boven de ge wone?! porti wordt 55 cent per 5 gram lucht recht geheven, BUITENLAND Eisenhower verklaag de aan Un. Press dat hij lichtelijk verbaasd was over het feit dat het Neuren'bergsche Hof een militair als Keitel ter dood heeft veroordeeld. „Ik dacht dat de recht bank hierbij voor een speciaal vraagstuk zou komen te staan", zei- de hij. Baldur von Schi- rach, Hitler's jeugdlei der, heeft verklaard: „ik ga niet in beroep. Twintig jaar is een rechtvaardige straf voor Nde misdaden, die ik be igaan heb". Haarlem en Omgeving Zaterdag 5 October organiseert de vereeni- ging „De Reünie" een Soirée Spéciale in den H, K. B. Medewerking verleenen leden van het A.V.R.O.-dansorkest „The Skymasters", me£ zang van Jan Meyer en Dé Piazza. Soliste is de zangeres Annie de Reu ver. De loterü ten bate van „Klnderzorg", waarvoor Sam de Poole, ter gelegenheid van zijn tentoonstelling een schil derij had beschikbaar gesteld, heeft f 313,70 op gebracht, De prijs viel op lot no. 9. De tooneelgroep „De Vagebonden" zal Zaterdag 5 October in het R.K. Verenigings gebouw te Bennebroek een opvoering geven van het blij spek in drie be drijven „Aannemen, ik kom". De dames F. E.-Zui- dema en M. G. Maas te Haarlem zijn bij de te Deventer gehouden exa mens land- en tuin bouwkunde geslaagd voor de acte N XXX.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2