Jiex Xfieatec ,Een sprookje herleeft fJMUID EN Lijk van het vermiste meisje gevonden Sedert vorige week Woensdagmiddag weid vermist de 2-jarige Jacoba Koudijs, wonende in Velsen. Ondanks dat dag in, dag uit werd .gezocht, waarbij gebruik werd gemaakt van speurhonden, slaagde men er helaas niét in, het kindje op te sporen, zoodat de ouders zich al op het ergste hadden voorbereid. Gistermiddag heef*, men zekerheid onw trent het lot van de arme kleine gekregen; een buurman heeft bij toeval het lijkje in een kuil of loopgraaf nabij den bunker op het weiland langs den Stationsweg te Velsen gevonden, waar het kind in het prikkeldraad was vastgeraakt. Het droe vige ongeval was betrekkelijk dicht bij de ouderlijke woning geschied. Korfbalvereeniging Watervliet Het programma voor Zondag luidt; Wa tervliet IOosterpark I, 2 uur; Animo Ready IWatervliet II, 2.15 uur; Water vliet VWatervliet IV, 10 uur; Animo Rea dy AWatervliet A, 3 uur; Watervliet B Oosterk'wartier B, 3 uur. Watervliet, dat met een nederlaag tegen het reserve-twaalftal van de landskam pioenen gestart is, behaalde sindsdien twee goede overwinningen. De ploeg komt er steeds beter in en vooral j.l. Zondag werd tegen Nieuwendammerham zeer goed ge speeld. A s. Zondag ontvangt Watervliet in het Hoogoven-Sportpark Oosterpark uit Am sterdam welk 12-tal het vorig jaar een der kampioenscandidaten was. Dit kan een aardige strijd worden. Zaterdagmiddag speelt Watervliet in het Hoogoven-Sportpark tegen een sterk 12- tal van de R. H.B.S. en de U.L.O.-school te Velsen. In beide ploegen zijn spelers en speelsterspvan Watervliet en Sport Vereent opgenomen. Voetbalelftallen voor Zondag V. V. V.Stormvogels. Het elftal, waaimee Stormvogels in het veld komt. ziet er als volgt uit: Kraak; Sr.oeks, Schippers; Goedhart, Van Gemert, Aptroot; Meyer, ketting, Van Dalen, De Boer, Groet. 't Gooi IIStormvogels II Stormvogels -vertrekt met: Rechsteiner; Alar.d. Schriemer. Zwemmer, Glas, Hoo- gendijl^: Roelofs, De Boer, Opbergen, Dek ker, v. d. Kuyl. Rapiditas—Terrasvogels Terrasvogels komt in een gewijzigde op stelling uit: Dot,ma; De Ruyter, Kraak; De Jonge Jr., Röbken, De Jonge Sr.; Ta- bernal. Zaal, Bunschoten, Akkerman, Goedhart Velsen—O. S. V. Velsen verschijnt met: Demmers; Tromp, Kuypers; Maarschalk, Nijssen, Wijker; Prinsen, Hfrs, Baklcum, v. d. Pol, Ninaber. Sleeperspaard verdronken Gisteren is een sleeperspaard van de stalhouderij Gebr. Boon in de Visschers- haven te water geraakt en verdronken. Het dier was gespannen voor een met ijs beladen wagen, die naar den waterkant werd gereden, waar <^e trawler lag voor welke het ijs bestemd was. Terwijl de voerman naast den wagen liep, brak het tuig. waardoor het paard vooruit schoot en het van den hoogen kademuur in het water viel. Bij \den val is het dier ver moedelijk gewond, want het verdween spoedig in de diepte. Voor de stalhouderij een ernstige schade post. Het zware Belgische paard vertegen- woordigdè een groote waarde. Agenda voor Velsen en ömuiden VRIJDAG 4 OCTOBER. Bioscoop De Pont: „Er komt een vriend vanavond",'8 uur. Thalia: „Waltztime", 7 en 9.15 uur. Rex Theater: „De Sênsatie-Journalist", 8 uur. ZATERDAG 5 OCTOBER. Zelfde programma's: Thalïa 7 en 9.15 u. Rex Theater: 7 en 9 uur. Bioscoop De Pont 8 uur. (De /griiyteb's) UIT AROMA-BESCHERMENDE KOFFIE - SILO'S Afhalen van nieuwe bonkaarten Voor het afhalen van nieuwe bonkaar ten in het Patronaatsgebouw aan den Zee weg zijn aan de beurt: Zaterdag 5 October de letter K en Maandag 7 October de let ters L tot en met M. De aanvoer van haring In de week van 23 tot en met 28 Septem ber 194G werden in de Nederlandsche aan- voerhavens aangevoerd: Vlaardingen 9433 kantjes en 5520 kg versche; Scheveningen 21606 kantjes en 239060 kg versche; Kat wijk 8048 kantjes; IJmuiden 2734 kantjes en 1.149.358 kg versche. Hierdoor is de totale aanvoer sedert het begin van de teelt gekomen op 107691 kan tjes maatjesharing, 66115 kantjefe volle haring; 4935 kantjes ijle haring, 165738 kantjes steurharing en 8261290 kg versche haring Omgerekend in kilogrammen be- teekent dit een aanvoer van 32.381.167 kg. De enorme aanvoeren van versche ha ring hebben tenslotte geleid tot daling van de afslagprijzen. De maximumprijs, welke voor versche haring op 17.50 per kist van 50 kg (reedersprijs) is vastgesteld, werd op de laatste dagen van de afgeloopen week niet meer behaald. Ook deze week werd de maximumprijs niet behaald. Op den afslag te IJmuiden bracht de versche ha ring per kist van 50 kg de volgende prij zen op: 27-9 f 17 tot f7; 28-9 f7.50 tot f 1.70; 30-9 f9 tot f0 70; 1-10 f6.30 tot f3; 2-10 f8.30 tot f2.50. Het gevolg van deze prijsdaling is, dat een aantal schepen zich weer op de vangst van versche zeevisch gaan toeleggen. Protestantsch-Christelijk Werkverband Het Protestantsch-Christelijk Werkver band van leden van de Partij van den Ar beid, "belegt een drietal propaganda-ver- gaderingen, waarvan de eerste gehouden zal worden op Dinsdag 8 October in ,,De Toorts" te Santpoort; de tweede op Don derdag 10 October in Café Royal. IJmuiden en de derde, op Vrijdag 11 October in het Ontspaninngslokaal van de Java-Deuren- fabriek in Velsen-Noord. Als sprekers tre den resp. op de heeren mr. Sake C. van der Wall uit Haarlem, ds G. Lans uit Amsterdam en de heer W. B. Klijwegt uit Velsen. Scheepvaartbeweging Noordzeesluizen Gedurende de maand Set»tember werden door de Noordzeesluizen geschut binnenko mend 184 en uitgaand 163 zeeschepen. Voor de papierfabriek arriveerden 7, voor de Hoog ovens (buitenhaven) 10 en voor de Oostelijke Ttijksbinnenliaven (Hoogovens) 13 zeeschepen. Bevriezen van viscli op zee mogelijk met No-Bac-ice Over het conservemiddel No-Bac-ice, waarover wij reeds eerder schreven, ko men opnieuw berichten uit Amerika en 't schijnt inderdaad iets bijzonders te zijn, Het wordt gefabriceerd in Seattle. De grondstof is een droog, wit poeder, dat water doet. bevriezen Bij gebruik van 72 gram No-Bac-poeder kan een hoeveelheid van 135 kg ijs verkregen worden. Het ijs is niet geheel helder; luchtbellen üomen er niet in voor. Het is wat duurder dan het gewone fabrieksijs, maar dit weegt ruimschoots op tegen zijn stabiliteit en de bijzondere kiem doodende eigenschappen Door het smel tingswater van het No-Bac-ice blijft de geheele vischvoorraad volkomen steriel Schepen, welke 22 dagen buiten waren, brachten de visch vrijwel nog kersversch binnen. De frissche vischkleur blijft vol komen behouden, tevens verdwijnt de specifieke vischruimlucht op de schepen. H.O.V.-concert voor Hoogoven- personeel On<Ter auspiciën van de Hoogoven-Staten en de Vereeniging ,.De Gieteling" geeft de H.O V. Donderdag 10 October een con cert in het K.S A.-gebouw te Beverwijk. Het programma vermeldt de Ouverture Midzomernachtsdroom van F. Mendelsohn- Bartholdi. vier orkeststukken uit De Mid zomernachtsdroom en de Landelijke Sym phonic van L. van Beethoven, Het tweede concert wordt gegeven op i Donderdag 28 November. Aanvoer van drijfnetharing Van de drijfnet-haringvisscherij zijn alhier binnengekomen ,de loggers KW 38 met 612 kantjes. KW 4 met 80 kantjes en 600 kisten versche haring: IOV 94 met 644 kantjes. KW 175 met 595 kantj«, KW 45 met 474 kantjes. KW 140 met 580 kantjes, KW 56 met 317 kant jes en 500 kisten verscHe, KW 5 met 595 kant jes. KW 69 met 488 kantjes. KW 14 met S80 kantjes, KW 18 met 140 kantjes. Deze laatste logger had de schroef verloren. MARKTBERICHT VAN DONDERDAG Aangevoerd werden 4300 kisten versche haring en 1500 kisten andere visch. Prijzen versche visch: versche haring f9,90 -f2,20, wijting (gestript) f 17f3,60, wijting (dicht) f 7,50f 2,90, groote schol f 33f 23, middelschol f 25f 14, kl.mldd. schol f31— kleine schol II f25f29, kleine schol III f 10,50—f4.60. schar I f 11,50—f 9, schar II f 6 f 2,30, alles per 50 kg. De haringtrawlers besomden f 8388, de vischtrawlers f 12.515. Verdere besommingen zijn: Versche haring: KW 227 K. Doorman f3125. KW 123 Robert William f 5968. KW 162 f3976. Kustvisschers. KW 150 f 264, KW 210 f 117, KW 125 f103, IJM 213 f 654. 1JM 310 f37, IJM 239 f 63, IJM 262 f 200. IJM 202 f 112. IJM 249 f 673, IJM 211 f 37, IJM 237 f 20. IJM 276 f 2896. IJM 343 f 134, UK 7 f 83. UK 163 X 28, UK 174 f78, UK 114 £52, UK 94 f 87, UK 66 f31, UK 32'f57, UK 47 f 50, UK 85 £66, UK 72 f183. UK 59 f 426, UK 87 f 334, UK 31 1 339, VD 60 f 592, HD 220 f 68, WE 116 f177. VELSEN Buurtvereeniging „Watervliet" De buurtvereeniging „Watervliet" houdt Donderdag 17 October haar eerste jaar vergadering in het Ontspanningslokaal van de Java-Deurenfabriek. TJitgebracht zullen worden de verslagen.van secretaris en penningmeester, voorts worden in be spreking gebracht het winterprogramma, een eventueele kaartavond en een auto tocht. 4 Oct. t/m Woens- Va.n Vrijdag dag 9 Oct. 'n film voor liefhebbers van spanning DE SENSATIE JOURNALIST Toegang 18 jaar. Gouden tooneeljubileum Eén van Velsen-Noords bekendste in woners, de heer C. C. J. Bakker, bij velen bekend als „oome Kees", zal Woensdag 16 October een merkwaardig jubileum vie ren. Op dien dag namelijk deed hij een halve eeuw geleden zijn intrede bij het amateur-tooneel en wel te Santpoort bij de Tooneelvereeniging „Ons Genoegen", waar hem een rol werd toevertrouwd in het blijspel „De avonturen van Ferdinand Wildzang". Na zijn verblijf bij dit gezel schap ging de heer Bakker over naar de Velser tooneelclub „Vriendenkring", waar hij eenige jaren doorbracht De Tooneelvereeniging „Concordia", in 1904 opgericht, welke in den loop der ja ren een zeer succesvolle loopbaan achter zich heeft, kent den heer Bakker als lid sedert 1910 en heeft in hem steeds een stuwende kracht gevonden, die nu al meer dan 30 jaren de functie van voorzitter be kleedt. Uit het repetoire, waarin de ju bilaris zulk een groot aandeel had, noe men we o.rh. „Tropenadel". ,,de Suiker freule", „Onder één dak". „De rechte lijn", „Dr Bavino" en „Millionair tegen wi! en dank", welk laatste stuk te Leiden niet minder dan zeven prijzen bij een tooneel- concours opleverde. Indien wij „oome Kees" noemen, dan' dient zeker ook gedacht te worden aan mevr. BakkerJansen, zijn echtgenoote, met wie hij bijna aile stukken van Fabri- cius op de planken beleefde. Dit zeker zeldzame gouden tooneeljubileum wil men niet onopgemerkt voorbij doen gaan En geen wonder, want „oome Kees Bakker'1 is bij vele ama'eur-tooneel-vrienden zeer gezien. Zelfs neemt hij de regie waar bij •de tooneelclub van de buurtvereeniging „Schulpen". Het ligt in het voornemen, hem bij de eerstvolgende uitvoering van, „ConcoVdia" met „De kunst om te leven'* een huldiging ten <Teel«*e doen vallen. Ledenvergadering Coöperatie „De Eendracht" De coöperatie „De Eendracht" belegt! voor haar leden Donderdag 10 October een vergadering in het Ontspanningslokaal van de Java-Deurenfabriek. Het bestuurs voorstel, aankoop vair een pand te Bever wijk tot het onderbrengen van den krui denierswinkel, dat in de laatst gehouden jaarvergadering moest worden uitgesteld, vormt nu het belangrijkste punt van. de agenda. De mogelijkheid tot het aankoo- pen van eventueele andere onroerende goederen wordt tevens onder het oog ge zien. SANTPOORT Strawberries-Nieuws De hoogste elftallen van Strawberries zullen hun eerste thuiswedstrijden spelen op de nieuwe velden op het landgoed „Schoonenberg" te Velsen. Na jaren van vele omzwervingen der vereeniging heeft de gemeente het de K.H.C. „Strawberries" mogelijk gemaakt: de hockeysport op haar terreinen té beoefenen. In de morgenuren ontmoeten de dames het elftal van FIT uit Amsterdam. Ge zien de resultaten van de vorige Zonda gen mag er op een Velsensch'e zege ge rekend worden. 's Middags volgt dan de wedstrijd van het eerste heerenelftal tegen HBS uit Bloemendaal. Het ligt in de lijn der ver wachtingen dat ook hier een zege voor de thuisclub behaald wordt De |agere elftallen spelen, behalve het vierde' heerenelftal uitwedstrijden. Hier is het gezien de nieuwe opstellingen en de tegenstanders uiterst moeilijk voor spellingen te doen. De opstelling van het eerste dameselftal is: mej. H. de Haas; mevr. v d Hof v Molsen, mej R. Poel; mej. M. Lichten- belt, mej. H. Kollewijn, mevr. A Brand- hof; mej. G. Nijssen, mej. J Straakfen- broek, mej. W. van Overeem. mej H. Graper, mej. G. Müller. De heeren I komen uit met: J v. d. Bleek: D Brandhof, J. Ferment; H Bru- nink, P Minderhoud, C. van Overeem: J. Otto, J. Brunink. C. Maters, F de Haan, J. v. Randtwijk. PREMIèRE VAN „TERWIJL DE ZON SCHIJNT". Het Zu:d-Nederlandsch Tooneel zal 5 Octo-i ber in den Stadsschouwburg te Haarlem de première geven van „Terwijl de zon schijnt" (While the sun shines) een Engelsch blijspel van Terence Rattlgan. FEUILLETON Anne als Asschepoes van MARIA SAWERSKY 44) Ze liep naar den ezel en schoof het gordijn voor het schilderij. Zoo, dat zou wel voldoende zijn. Kom er maar in, zei ze, min of meer bedeesd. Grundtvig trad binnen. De scherpe win terlucht had een donkeren blos op zijn wangen gelegd. In zijn linkerhand hield hij een bouquet prachtige roode rozen. Het heele huis lijkt wel uitgestorven, lachte hij. Tante Klara is de stad in. Kerstinkoopen doen. naar Guste me ver zekerde. Professor Hesterberg yen Doddie schijnen voor hetzelfde doel op stap te zijn, ja ik geloof, dat zelfsi£e notaris op Kerstcadeaux uit is. En juffrouw Bratt heeft zoowaar ook een rendez-vous met den Kerstman, schertste Anne. Het 6pijt me werkelijk, dat je niemand aantreft, Ernst. Ben jij dan niemand? Dat lijkt me i toch wel wat al te bescheiden. I Je weet imjpers, dat professor Hes terberg mijn bescheidenheid astrologisch heeft vastgesteld? Het zou wel zeer onbe scheiden zijn, wanneer ik de sterren in het ongelijk stélde, vind je ook niet? Hoe ad rem. Maar ik herinner me niet, dat onze brave professor"ook slag vaardigheid in je horoscoop heeft ontdekt. Je schijnt dus nog wel een paar eigen schappen te hebben, die voorloopig nog in het verborgene bloeien. Overigens gold mijn bezoek geheel jouzelf, Anne. Ach? Anne keek verrast in Grundtvig's lachende donkere oogen. Mag ik deze rozen aan je voeten leggen? Grottkau zou zich vermoedelijk wel in dezen verheven stijl uitdrukken, nietwaar? Ik weet heusch niet, wat Grottkau allemaal beweert als hij voor Dod roode rozen meebrengt. Ik ben er npoit bij ge weest, al schijnt dat dan al ettelijke ma len gebeurd te zijn Zie je wel, net zooals ik dacht, al heeft hij er met mij dan ook geen woord over gesproken. Lichtelijk ondankbaar tegenover den vriend, die hem toen op de ijsbaan zoo'n waardevolle tip gaf. Hij heeft toch in zekeren zin aan mij te dan ken, dat hij nu in 't geheim verloofd is, nietwaar? Anne lachte en nam de bloemen in ontvangst. Ze zijn prachtig, maar zeg eens eer lijk, Ernstje, waren die bloemen eigenlijk niet voor je tante bestemd? Wat een laaghartige, verdenking. Tante Klara heeft seringen van me ge kregen. Deze bloemen zijn voor niemand anders dan vfcor jou, al wil ik er dan wel eerlijk bij vertellen, dat ik er een bepaalde bedoeling mee heb. Anne keek hem vragend aan. Ja, niéts meer of minder dan een poging tot omkooperij. Nee maar, wat een' gevaarlijk woord. Ik had je willen vragen, Anne, mij bij m'n Kerstinkoopen te assisteeren. Wil je dat doen? Maar natuurlijk. Waarom niet? Dat zou ik zelfs zonder rozen hebben ge daan. Ja, weet je, tante Kara wou zoo graag een kanten shawl hebben. Ik heb wel een beetje verstand van navïgeeren en zoo, maar als ik op kanten shawls uitga, kunnen ze me van alles in m'n handen stoppen. Bovendien moet ik ook nog wat voor Dod hebben. Heb jij er eenig idee van waarmee' ik die gecom pliceerde jonge dame een plezier zou kaïn- nen doen? O ja. daar behoef ik niet eens lang over te denken. Prachtig. Dat cadeau voor Dod heeft me werkelijk slapelooze nachten be zorgd. Wat is het dan? Een verlovingsring. Bewaar me, dat zal ik maar liever aan Jens over laten. Nou, maak je maar niet ongerust, Dod heeft een onuitputtelijke verlang lijst. In de eerste, plaats een cassette met zilver. Vervolgens een armbandhorloge. Zijden tule voor een avondjapon. Een hall dozijn peau-de-suède handschoenen in verschillende kleuren. Een ring met een. maansteen, dien ze laatst bij een juwelier heeft gezien. Een poederdoos van echt Meissner porcelein, zijden kousen, een. Chineesche kimono, een leeslamp, een zil veren haarborstel, een reisnecessaire, een abonnement op de leesbibliotheek en een op den kapper, lavendel, liefst een liters- flesch, een In vredesnaam, houd op. Ik wist an ders niet, dat Dod ook nog bij den kapper komt. Ze ziet er niet bepaald naar uit» In ieder geval sta ik perplex over deze, blijkbaar eindelooze reeks werischen en ik geloof dan ook ernstig te moeten over wegen, of het niet mijn vriendenplicht is Grottkau voor dit veeleischende per soontje te waarschuwen. Doet dat maar niet. Daar Is het te laat voor. -f En ikzelf heb hem nog wel tot dien; stap verleid. Arme kerel. Denk je, dat ik met de poederdoos van echt Meissner porcelein, den ring en een flacon lavendel voldoende eer zal inleggen? Ik zou er nog maar een groot pak chocolade bij doen. Dod is dol op snoè- pen. Dat zal een behoorlijke bres in m'n portemonnaie slaan, maar vooruit, 't is tenslotte maar eens in het jaar Kerstmis, lachte Grundtvig. En jij, Anne, bent dus werkelijk bereid om me bij die in- koopen van advies te dienen? Met genoegen. Ga maar zoolang in de huiskamer, dan zal ik me intusschen verkleeden. (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 3