IJMUIDEN V.S.V. ontvangt Hermes VSV heeft kans gezien om ook zijn tweeden wedstrijd te winnen en dat mag een heel wat beter begin genoemd worden dan het vorige seizoen. Zondag komt Hermes DVS op bezoek. De Schie dammers hebben in drie wedstrijden nog maar één punt veroverd, maar hierbij dient te worden aangeteekend, dat zij èn tegen Feyenoord èn tegen DWS slechts met den oneven goal ver loren. Het vorige seizoen verloor VSV den eersten wedstrijd tegen HDVS met 80 en o.i. werd deze nederlaag door het hierop volgende gelijk spel in Be verwijk (22) niet voldoende gewro ken. Zal dan nü de wraak zoet zijn? Stormvogels gaat zfjn krachten meten met DOS, dat met drie punten uit drie wedstrijden het tot dusver er nog zoo slecht niet heeft afgebracht. De 8 tegen- punten welke de achterhoede van DOS tegen zich zag maken, bewij zen, dat dit deel van het elftal wel te passeeren is en dat is ietfc, wat de nog altijd niet al te productieve voorhoede van Stormvogels hebben moet. We hou den het op een gelijk spel! Een eeresaluut aan Velsen! Dat was even een prestatie, die 61 overwin ning op OSV! Een club, die daartoe in staat is, kan met recht een pretendent voor de bovenste plaats genoemd wor den! De Velsenaren zullen het in de gegeven omstandigheden wel jammer vinden, dat ze Zondag vrij zijn. Een tweede woord van lof is zeker op zijn plaats ten opzichte van de Kenne- mers, die het toch niet malsche West- Frisia een 21 nederlaag toebrachten. Zondag trekt Kennemers naar AFC. De kampioenen van het vorige seizoen hadden een slechten start, ze verloren in hun eerste twee wedstrijden met 21 en 42. doch den vorigen Zondag herstelden zij zich tegen RCH aardig door met 42 te winnen. Op meer dan een gelijk spel durven wij dan ook niet te rekenen. In 3 B kon van de derde klassers uit ons rayon alleen Kinheim het tot een overwinning brengen; DEM speelde ge lijk en Terrasvogels verloor voor de derde maal achtereenvolgens. DEMKinheim is uitgesteld. Terras- vogels ontvangt een oude bekende, nl. PTS. De menschen uit Oudkarspel maakten het tot dusver heel wat beter dan het vorige seizoen 4 punten uit 3 wedstrijden .zoodat Terrasvogels o.i. met een gelijk spel tevreden mag zijn. Met Beverwijk wil het in 3 C nog niet zoo bijster vlotten: 2 punten uit 3 wedstrijden is toch een vrij poover re sultaat! Tegen RKWA, dat Zondag j.l. tegen WA, van welke club Beverwijk met 41 verloor, gelijk speelde, mag dus ook wel uit een ander vat getapt worden! Irl 4 F werd WB met 40 even door Vliegende Vogels tot de orde geroepen. Zoo prolongeert de club haar kam pioenschap niet. We verwachten, dat de Breesapers zich tegen ASR zullen re- habiliteeren! IEV krijgt THB op bezoek en de 72 overwinning van deze club op Onze Gezellen doet ons voor IEV weinig goeds verwachten. Van de reserve elftallen moet Storm vogels 2 op TOG 2 een kleine over winning kunnen behalen. Hetzelfde verwachten we van VSV tegen WFC 2. Velsen 2, dat Zondag j.l. met 70 van OSV 3 won. zal o.i. ook tegen ZFC haar doelpuntenhonger kunnen verzadigen. Voor VSV 3 verwachten we een kleine overwinning op OSV 3. HBC 2Kenne mers 3 is uitgesteld. Onderlinge competitie van D.C.IJ. Suijk wint van Ligthart Deze week is de onderlinge damcom- petitie van DCIJ voortgezet. De uitsla gen der tweede ronde voor de hoofd klasse leverden verrassingen op. Suyk won in een fraaie positie van Ligthart. Postma kreeg volgens de regels van het spel tegen H. Buis groot nadeel. De partij werd echter wegens het late uur afgebroken. Laros moest alles bijzetten om tegen G. Postma remise af te dwingen. De uitslagen luiden. Hoofdklasse: G. PostmaH. Laros 11: H. BuisP. Postma afgebr.; G. ScholDixhoorn 11; J. v. StratenB. Dukel 02: SuykLigthart 20; Krik- ke—T. Dukel 2—0. Eerste klasse: H. Nieuwenhuizen J. Smit 1—1; P. v. d. Velde—D. Ott 20' J. WaalJ. Jonker 11: J. Nan- ne—J. Kramer uitgesteld; L. Koetsier G. Koper afgebr.; VooysHaver 02. Tweede klasse: K. PrinsP. v. d. Bos 02; J. BroekB. v. Beelen 20; Pum SwierRoselaar 20; C. KaanLich- tendahl 20: D. v. BeelenA. Ras 02. Er is bepaald dat voor iedere klasse een halve competitie wordt gespeeld. In de hoofdklasse spelen de zes best ge plaatsten in de A-groep, met behoud van het behaalde puntenaantal om den kampioenstitel van DCIJ. De onderste zes in de hoofdklasse vormen de B- groep. waarvan de laagste twee degra- aeeren. Ook de eerste klasse wordt na het beëindigen der competitie gesplitst in een A- en B-groep. De bovenste twee hoofdklasse, de onderste twee van de hoofdklasse, de twee ondersten van de B-groep gaan naar de tweede klasse. Niet minder dan 40 leden spelen aan deze onderlinge competitie mee. Dinsdag wordt de derde ronde ge speeld. PERSONALIA. De heer D. Verbaan alhier is benoemd lot lid van het Scheidsgerecht voor de haringvisschery. De Mauretania maakte een recordreis Na gedurende 7 jaren als troepen schip te hebben dienst gedaan, zal het 35000 ton metende Engelsche passa giersschip „Mauretania" van de „Cu- nard-White Star Line", te Liverpool, wederom in zijn oorspronlcelij ken toe stand worden ingericht, waarvoor pl.m. zes maanden noodig zullen zijn. Volgens een bericht in Lloyd's List heeft de Mauretania, gedurende haar laatste reis een record gevestigd, door de heen- en terugzeis van Engeland naar Singapore, een afstand van 16.863 mijl, in 37 dagen, 5 uur en 16 minuten te volbrengen. De gemiddelde vaartsnelheid van het schip bedroeg 22,84 mijl per uur, ter wijl de havens Port-Said, Suez en Tri- comali werden aangeloopen. Wat de uitreis betreft, die 8426 mijl bedroeg, werd in 16 dagen, 20 uur en 31 min. volbracht, terwijl de thuisreis, welke 8437 mijl besloeg, in 16 dagen, 1 uur en 15 min. werd afgelegd. Bovendien had het schip gedurende het grootste gedeelte van de reis met zwaar weer te kampen. Na de verbouwing zal de „Maureta nia" evenals haar zusterschip de „Queen Elizabeth", wederom in den passagiers- dienst, tusschen Engeland en New-York v.v. worden ingelegd. Fusie N.V.V.—E.V.C. In Flora ean den Zeeweg zal Vrijdag avond een openbare vergadering gehou den worden, waarin de M. Boellaart, hoofdbestuurder van de EVC zal spreken over het onderwerp „De historie in de valkbeweging en de eenheid in de vakbe weging in verband met de fusie NVV— EVC". Afhalen van nieuwe bonkaarten Donderdag 10 October moeten degenen, wier namen met de letters S tot en met £t beginnen, nieuwe bonkaarten in het Patronaatsgebouw afhalen. Vrijdag 11 October is het de beurt van de letters Su tot en met U. Mooie reizen van de Polesië De Poolsche trawler Polesië, bemand met Nederlandsche visschers. heeft thans drie haringreizen volbracht, sedert de trawler In Augustus ipt IJmuiden vertrok. Op zijn laatste reis ving de trawler 3400 manden haring, waarvoor f 42000 werd besomd. De eerste en de tweede reis brachten resp. f 38000 en f 43000 op. Na de vierde reis komt de bemanning met verlof naar IJmuiden. De Condor aanvaardt zijn eerste reis Als zevende trawler van de Mij. De Ma- rezaten is gisteren de stoomtrawler Con dor voor zijn eerste reis vertrokken. Ook deze trawler is in dienst geweest bij de Duitsche marine. Thans ligt nog één kust boot dezer maatschappij op verbouwing te wachten. De „sehelvischboot" Maria van Hattem Is nog altijd niet terecht. 'Repatrieeringsschepen voor Rotterdam Onvoorziene omstandigheden voor behouden kunnen de m.s. „Sibajak" en „Kota Inten" van den Rotterdamschen Lloyd. respectievelijk omstreeks 27 en 31 October a.s. te Rotterdam worden verwacht. De „Sibajak" komt van Australië, ter wijl de „Kota Inten" met repatrieeren- den op reis is van Batavia naar Rot terdam. KLEEDING EN KLOMPEN VOOR VISSCHERIJ-ARBEIDERS EN VISSCHERS. Naar wij vernemen heeft een bezoek, dat de heer D. Verbaan, voorzitter van de afdeeling IJmuiden van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft ge bracht op het Departement van Economi sche Zaken, het Centraal Distributie Kan toor en bij den directeur van het Bedrijf schap voor Visscherijproducten tot het verkrijgen van extra kleeding enz. voor visscherijarbeiders en visschers goede re sultaten opgeleverd. Reeds nu staat vast, dat 500 paar klompen en een hoeveelheid truien voor IJmuiden beschikbaar zullen worden gesteld, terwijl ook de kans groot is, dat er werkkleeding komt MARKTBERICHT VAN WOENSDAG Aangevoerd werden 3000 kisten versche ha ring en 700 kisten andere visch. De haring trawlers besomden f 54.880. Verdere besommingen: Kustvisschers: IJM 287 £137. IJM 207 f 334. IJM 310 f55. IJM 218 IJM 262 t 340, IJM 256 f 141. IJM 318 f 216, IJM 202 f82, IJM 239 f81, IJM 247 £197, KW 160 256, KW 125 f81, KW 34 f160, KW 109 f 195, EH 20 f 217. HD 64 f 619, HD 16 f 328, HD 210 f 88. HD 220 f 321 HD 291 f 242, HD 131 f 314, HD 38 f 356, HD 77 f 80, HD 15 f 205, TX 51 f1149, UK 47 f 86, UK 282 £176, UK 75 f 300, UK 190 f 157, UK 43 f 167, UK 161 f 458, UK 85 f198, UK 31 f645, UK 94 f 100, UK 66 f 151, UK 174 f 69. UK 87 f 380, UK 163 f 85. AANVOER VAN DRIJFNETHARING Van de dTijfnet-haringvisscherij kwamen alhier binnen de loggers KW 49 met 428 kantjes en 500 kisten versche, KW 45 met 489 kantjes, KW 44 met 410 kantjes en 300 kisten versche, KW 138 met 597 kantjes, KW 73 met 138 kantjes. Deze laatste logger werd met motorschade binnengesleept door de KW 138. MARKTBERICHT VAN DINSDAG. De aanvoer bedroeg 780 kistèn versche haring en 400 kisten andere visch. Besommingen: Zweedsche kotter GG 475 f 8440. Versche haring: KW 49 f 7535, KW 44 f 4707. Kustvisschers: IJM 318 f 184, IJM 250 f 137, IJM 202 f 229, HD 77 f 131, UK 114 f 138 UK 282 f 135. VELSEN Vrijzinnig Hervormden Het bestuur van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Velsen-IJmui- c.en-Oost deelt in een circulaire aan haar leden mee, dat de gang van zaken tot dus ver niet onbevredigend is. „In de gemeente Velsen", zoo schrijft het bestuur, „heeft hét Vrijzinnig Chris tendom een taak te vervullen. Méér dan vroeger moet het streven gericht zijn op samenwerking met de Ned. Herv. Kerken hier ter plaatse, maar dit mag niet be- teekenen dat onze geloofsovertuiging niet geregeld verkondigd zou worden. Daarom hoopt men in 1947 weer iederen Zondag dienst te houden." Op een gemeente-avond werd mededee- ling gedaan van het feit, dat de catechisa ties worden hervat. Ds. De Graaf, voort- ganger van de Vrijz. Herv. te Haarlem, heeft zich bereid verklaard het onderricht te geven ten huize van mevr. Calkoen, Driehuizerkerkweg 36, Driehuis. Op 11 Oc tober vangen de lessen aan. Mevrouw Calkoen zal bovendien catechisatie geven voor jongens en meisjes beneden dezen leeftijd. Verder zal de Zondagsschool weer beginnen, namelijk a.s. Zondag om 12 uur In de Nijverheidsschool. Er zijn zelfs plannen voor een Zondagsschool-Kerst feest. Woensdag 16 October hoopt ds. A. R. de Jong uit Haarlem de eerste winter- lezing te houden. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: A. P. Vos—Bol, z.. Kerk weg 23 Santpoort; D. L. GravemakerRos, z,. Had- leystraat 13. IJmuiden; J. Doesburg—van der Sluis, d., Zuiderdorpstraat 7, Velsen: L. E. H. GelensSchröder, d., Da Costalaan 6, Driehuis; M. G. SchavemakerGraaman, z„ Wijk a. Zeeërvoetpad 7, Driehuis; T. Koomen -*-Schefsma. d Geelvirickstraat 47, Velsen-N.; J. B. BooijStiijkerbuijk, z.. Platanenslraat 24, IJmuiden-Q.; M. C. Kuijper—Vlam, z., Spilbergenstraat 5, IJmuiden.; J. L. de Smit van Alphen, d., 2e Torricellidwarsstraat 11, IJmuiden; J. KraaijenoordKoning, z„ Pr. Steijnstraat 41 rd„ IJmuiden; T. Koppenaal— Noordijk, z., Schulpweg 164, Velsen-N.; R. de Rondede Vries. z.. J. T. Cremenlaam 45, Santpoort; J. A. H. KrooneHuijbens, z., Kastanjestraat 25, IJmuiden-O.; C." M. van Veen—Lemmers, z„ Rijksweg 515, Santpoort; W. Tegelaars de Lange—Ettema, z„ de Ruij- terstraat 142, IJmuiden-O.; H. M. Aalbers- bergde Groot, d., Stationsweg l(B a, Velsen; M. J. Lammers—Bontenbal, z„ Spilbergen straat 27. IJmuiden. OVERLEDEN: J. Muller, 83 j., wed. van M. E. Roefs, Hoofdstraat la, Santpoort; J. v. d. Vaart. 5 j„ d. van J. v. d. Vaart. J. P. Coenstraat 93, IJmuiden-O.: J. C. Prins, 4 mnd,, z. van C. Prins, Ahornstraat 7, IJmui- den-Oost. De tunnel was te nauw Een vrachtauto, afkomstig uit Maas- niel en een met een paard bespannen vrachtwagen, beladen met gegalvani seerde platen wilden elkaar onder de spoorwegtunnels in den Stationsweg passeeren. Daarbij bleek, dat de door- rijdruimte onvoldoende was,, met het gevolg, dat de lading van den vracht wagen in aanraking kwam met het lin kerspatbord van de vrachtauto, waar door dit werd ingedrukt. Het was een onschuldig ongeval, want de ontstane schade, die onderling geregeld werd, was gering en er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor, maar dit in cident bewijst weer eens, dat de tunnels zeer noodzakelijk verbreed dienen te worden. Het is te hopen, dat dit ge schiedt los van de wederopbouw-plan- nen, want dat zou te lang duren. Agenda voor Velsen DONDERDAG 10 OCTOBER. Thalia Theater: Telepaath Jonglisto. De Pont en Rex: Geen voorstelling. VRIJDAG 11 OCTOBER. Bioscoop De Pont: Het Duivelspaard, Noodwinkels' aan den Oosterduinweg Dank zij de samenwerking tusschen het gemeentebestuur van Velsen, Openbare Werken en Wederopbouw is het moge lijk geworden, dat aan den Oosterduin weg binnenkort een aantal noodwinkels in gebruik wordt genomen. De winkels zijn gebouwd door Smit's Bouwbedrijf te Beverwijk, onder architectuur van het Ingenieurs- en Architectenbureau \7entink te Velsen. De winkels, totaal zestien stuks, hebben een diepte van 7 m. en een breedte van 4,60 m. Op het plaatje ziet men een gedeelte van het 75 m. breede front. Het Consumentencrediet In ons blad van gisteren vermeldden wij de samenstelling van den districtsraad, in gesteld voor de uitvoering van de Wet op het Consumentencrediet. De secretaris van den districtsraad, de heer P. Waardenburg schrijft ons nog het volgende: Het bureau van den districtsraad voor het Consumentencrediet is gevestigd in het gebouw van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken, ingang Heidestraat no. 40, te IJmuiden-Oost. De aanvraagformulieren zijn van 7 Octo ber af verkrijgbaar bij de postkantoren, bijkantoren en agentschappen, tegen den prijs van 5 cent per stuk. De formulieren voor de werkgeversverklaringen voor ver dienende gezinsleden zijn gratis bij de postkantoren verkrijgbaar. Het aanvragen van een crediét voor een gezin moet geschieden door het hoofd van het gezin. Het aanvraagformulier, hetwelk voor hen die in loondiens' werkzaam zijn, mede door den werkgever moet worden onderteekend, dient door den aanvrager zelf of door tusschenkomst van zijn werk gever bij het Bureau van den "Districtsraad te worden aangeboden. Werkgevers, die meer dan 25 werknemers in dienst hebben, zijn verplicht de indiening van de aanvra gen van hun personeel gezamenlijk te doen geschieden. Het invullen van de aanvraagformulieren, dient met de grootste zorg te geschie den. Zij, die hulp noodig hebben bij het invullen der formulieren, kunnen zich wenden tot de bestuurders van hun vak organisaties, terwijl ook de bestuurders van kerkelijke- en andere instellingen ze ker bereid zullen zijn om de helpende hand te bieden. De ingevulde aanvraagformulieren kun nen van 14 October tot 9 November a.s. worden ingeleverd bij het bureau van den districtsraad. Militaire auto had geen schuld Op het kruispunt De Savornin Loh- manlaanDr. Kuyperlaan had een aan rijding plaats tusschen een militaire vrachtauto en een personenauto. De mi litaire wagen reed in de Dr. Kuyper laan, richting De Savornin Lohman- laan. Op het kruispunt wilde hij deze laan naar rechts inslaan, toen uit de tegenovergestelde richting een perso nenauto naderde, waarvan de bestuur der de Dr. Kuyperlaan in wilde rijden. In de bocht werd de personenauto door de militaire auto aangereden, waardoor van de personenauto het linkerspatbord werd ingedeukt en de wieldop werd vernield. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. De aanrijding ontstond doordat de be stuurder van de personenauto niet ge noeg rechts hield. SANTPOORT Extra zaal in gebruik voor onthulling der kerkramen Zooals wij reeds meldden, wordt Zon dag a.s. des middags om 2.30 uur een bijzondere dienst gehouden in de Nederlandsch Hervormde Kerk, waarin Dr. M. v. d. Voet uit Haarlem zal voor gaan. en waarvoor een speciale lithur- gie werd samengesteld. Daarin zal de overdracht plaats hebben van de vier gebrandschilderde ramen, die op 19 November 1944 aan de Kerkvoogdij werden aangeboden ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan der Ned. Hem', gemeente te dezer plaatse. De Commissie van het Herdenkings fonds 1944 verwacht groote belangstel ling en om deze in goede banen te lei den, besloot zij dat deze speciale kerk dienst allereerst toegankelijk zal ziin voor hen, die bijgedragen hebben. Daar zij voorts de overtuiging had. dat de resteerende zitplaatsen niet voldoende zouiden ziin, om alle belangstellende gemeenteleden van een plaats te kun nen voorzien, werd tevens besloten de 'groote zaal van het Jeugdhuis van een luidsprekersinstallatie te voorzien, zoo dat ook daar de dienst gevolgd zal kun nen worden. Na afloop zal het kerkgebouw geruï- men tiid geopend blijven, ten einde ieder in de gelegenheid te stellen de ramen te bezichtigen. Tenslotte zal een bijzondere collecte worden gehouden, waarvan de op brengst bestemd is voor een nieuwe luid klok in den toren. Laan heeft haar naambordje Het is al weer eenigen tijd geleden, dat wij onzen lezers verteld hebben van een autobestuurder, -die op zoek was naar de „Patriciërslaan". Bij die gele genheid hebben wij melding gemaakt van zijn aanvankelijk vruchtelooze om zwervingen langs Santpoorts dreven en hoe hij tenslotte door een toeval de toen nog naambord-looze Patriciërslaan wist te ontdekken. Of het nu door een klacht van dezen zoekende in de woestijn komt is on bekend, maar een feit is. dat de Patri ciërslaan thans voorzien is van een hel der naambordje en dat de twee huizen, die deze voorheen vrijwel onbekende laan rijk is, met duidelijke nummers verrast werden.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 6