m Frédérica Flinke Jongen Zondagsschool 't Kaashüis H.B.S.-Stormvogels de belangrijke strijd Jiex JAeatec Velsen Beverwijk Kort en Bondig Tips Tops Noodlanding in de woestijn inca inboedels en Zolder-opruimingen de Ruyter Koo&t Mies Luidsprekers Voetbaloverzicht V.S.V. ontvangt in Beverwijk Sparta VSV krijgt Zo'ndag Sparta op bezoek. Deze aloude Rotterdamsche club leverde tot dusver goede prestaties. Van de zes wedstrijden won het er vier, Zondag j.l. nog met 5—2 van Feyenoord! terwijl de andere wedstrijden slechts met 1—0 verloren werden. Het ligt dus voor de hand, dat VSV het tegen de ver jongde Sparta-ploeg niet gemakkelijk zal hebben. In ieder geval kan veilig worden aan genomen, dat VSV beter voor den dag zal moeten komen dan tegen ADO, ondanks het feit, dat de ontmoeting tegen deze Haagsche club met 32 werd gewonnen. Op meer dan een gelijk spel durven wij voor de VSV'ers niet te rekenen. En wat zal Stormvogels tegen HBS doen? Het verhaal over de weinige schotvaardigheid van het IJmuider aanvaisquintet begint bijna eentonig te worden, maar toch willen wij er nog even op wijzen, want het resultaat van de belangrijke ontmoeting tegen HBS, belang rijk in verband met de bezetting van de on derste plaats hangt geheel af van het schuttersvraagstuk Wil Stormvogels weer niet op de onderste plaats terecht komen, dan dient het tegen Van der Vegt c.s. minstens gelijk te spelen. We hopen, dat deze opgave voor de blauw-witten nu eens niet te zwaar zal blijken. De Kennemers trekt naar ZFC. De Zaan- kanters behooren tot de clubs van de mid denmoot, dus wat de stand van ZFC op de ranglijst aangaat, behoeven de Kennemers niet bij voorbaat „bang" te zijn. Maar het feit, dat de Kennemers in de vier uitwedstrij den nog geen winstpuntje behaalden en de ZFC'ers op eigen terrein nog niet geklopt werden, stemt ons toch eenigszins pessimis tisch. Velsen gaat het tegen TOG probeeren. De Amsterdammers leverden tot dusverre niet zulke goede prestaties als het vorige seizoen, zoodat ze na zes wedstrijden reeds zes ver- liespunten hebben. Anderzijds dient te wor den erkend, dat 2—0 de „zwaarste" nederlaag was, welke de TOG'ers tot nu toe leden. Het zal den Velsenaren dan ook vast niet gemak kelijk vallen op de punten beslag te leggen. Wat de 3e klas B aangaat, allereerst een eere-saluut aan Kinheim, dat QSC de eerste nederlaag toebracht! Met diezelfde wilskracht spelend, behoeven de Velsenaren voor den uitslag van den Zondag a.s. tegen Rapiditas te spelen wedstrijd niet te vreezen! DEM trekt naar Terrasvogels en hoewel de Santpoorters op eigen terrein wel wat meer mans zijn dan buiten hun dorp, rekenen we toch op een Beverwïjksche zege. De andere Beverwïjksche 3e klasser leed Zondag j.l. zijn zesde nederlaag en daar het in den volgenden wedstrijd tegen het vrij sterke Schoten gaat, vermoeden we, dat aan deze nederlaag-serie nog geen eind komt. IEV verloor tegen het sterke EHS, maar., met eere. Het werd slechts een nederlaag van 2—1. Dit geeft voor de ontmoeting tegen Vliegende Vogels weer een beetje moed, Zon dag meet WB nu zijn krachten met EHS. Wij gevoelen veel voor een gelijk spel. En als het VVE ernst is, mee te blijven zingen in het koor der kampioensgegadigden, zal het van THB moeten kunnen winnen. Voor de Reserve 2e klas B wordt op het. VSV-terrein de plaatselijke ontmoeting VSV II—Stormvogels II gespeeld. De partijen heb ben tot dusverre nog al uiteenloopende resul taten behaald en lijken ons vrijwel aan-el kaar gewaagd. Velsen II wacht Zondag de zeer belangrijke ontmoeting tegen Volewïjckers III, belangrijk, omdat óók de Amsterdammers zirf in de bo venste plaats schijnen te hebben. Wij ver wachten een gelijk spel. Kennemers II maakt een goede kans, om van SNA II te winnen, terwijl VSV III het tegen WFC III wel klaren zal, Kennemers III krijgt het nog al wisselvallig spelende Vanaf heden t/m Woensdag 13 Nov. Charles Trenet in Eeiy film vol charme en tin- belende humor. De Tsjechische minister van buitenlandsche zaken Jan Marasyk heeft in een exclusief inter view met United Press de Nederlandsche hou ding ten aanzien van Duitschland gesteund, „Hoewel ik niet alle details van de kwestie ken, begrijp ik dat alle landen die aan Duitschland grenzen zich willen beveiligen tegen alles wat ons in den laat sten oorlog is overkomen", aldus Mararyk, Het hoofdkwartier van het Britsche leger imaakt bekend, dat vermoedelijk acht personen zijn omgekomen bij een vliegtuigongeluk, dat Donderdagmorgen bij Hamm in de Engelsche bezettingszone is gebeurd. Het toestel was op weg van Zuid-Duitschland naar Schotland. Ze ven lichamen zijn gevonden. Aan boord bevon den zich vier passagiers en een bemanning van vier koppen,. De namen der slachtoffers zijn nog niet bekend gemaakt. De herdenking der Ociober-revolutie is in Moskou met een groote militaire parade op het Roode Plein gevierd. Stalin was niet aanwezig. In het Finsche parlement is een wetsvoor stel ingediend waarbij aan de Aalands-eilanden een groote mate van autonomie wordt verleend. Volgens het wetsvoorstel zullen de inwoners van de Aalands-eilanden een eigen vlag, eigen verkiezingen, vertegenwoordiging in den minis terraad, een eigen scheepvaart en dienstplicht moeten hebben. De Finsche regeering heeft be loofd om voor de Aaiands-eilanden in den kortst mogelijken tijd internationale waarborgen van de UNO te verkrijgen. RAP II op bezoek en legt o.i. op beide pun ten beslag. De opstellingen. HBSStormvogels. Stormvogels komt in de volgende gewijzigde opstelling uit: Kraak; Schippers, Schoorl; Goedhart, Snoeks, Van Gemert;, Luppens, De Boer, Van Pel, Van Opbergen, Groet. TOG—Velsen. Velsen verschijnt als volgt: Demmers; Tromp, Kuyper; Maarschalk, Nijs- sen, Wijker; Prinsen, Hirsch, Bakkum, v. d. Pol, Ninaber. TerrasvogeJsDEM. Terrasvogels komt uit met; Douma; De Ruyter, Kraak; Zaal, De Jonge Jr., Dortmunt; Van Vliet, De Melker, De Jonge Sr,, Röbken, Meyer. VSV IIStormvogels II. Stormvogels II komt in de volgende opstelling uit: Rechstei- ner; Aland, Schriemer; Mors, Glas, Aptroot; Meyer, N.N., Ketting, Hoogendijk, v. d. Kuyl. Militaire telefoonlijnen worden beschadigd Waarschuwing der politie Nog steeds zijn er inwoners van onze gemeente, die niet schijnen te weten, dat de militaire telefoonlijnen door het duin terrein geen Duitsche lijnen zijn, maar hulpmiddelen van onze Nederlandsche troepen. Door het wegsnijden van deze, in gebruik zijnde, draden, berokkent men het leger dus schade en veroorzaakt moeite. Nog daargelaten dat men het verschil dient te weten tusschen mijn en dijn. De Commissaris van Politie wijst er op, dat hiertegen streng moet worden op; treden en de daders zich aan onmiddellijk gevaar blootstellen, ongeacht de strafver volging. Er wordt echter op vertrouwd, dat bij goed begrip van de veroorzaakte schade ieder behulpzaam zal zijn dit vandalisme tegen te gaan. G.G. Cabaret in Thalia Het N.V.V. heeft leden en belangstel lenden een prettigen avond bezorgd. Artis- ten van naam werken mede in het G.G. Cabaret en het kon dan ook niet anders of de avond moest slagen. Namen als Emmy Arbous, Rolien Numan, Mary Smithuyzen, Ru van Veen staan er bor; voor. Jammer dat het veelal jeugdige publiek ietwat rumoerig bleek. Voor de pauze hield de heer J. Vermeu len een korte propagandarede. Afscheid bij Rijkswaterstaat Zondag neemt de heer C. M. van Steen- kiste voor 't laatst zijn dienst waar bij den Rijkswaterstaat, na een diensttijd van 40 jaar en zeven maanden. De heer Steen- kiste was in dien tijd werkzaam als kan tonnier te Vlissingen en IJmuiden als bootsknecht te Abeele (gem. Souburg) als pontwachter te Veere, sluisknecht te Vlissingen en Schellingwoude en tenslotte bijna 22 jaar als hulpsluiswachter te IJmuiden, In dit verband mogen we zeker van een veelbewogen leven spreken. Ongetwijfeld zal het voor hen, die tot de trouwe bezoekers van het Haven kantoor gerekend worden, vreemd zijn de vaste plaats ingenomen te zien door een onder. Toch kan het niet anders of de heer Steenkiste zal nog vele malen de plekjes aan de haven, die hem lief zijn, opzoeken. EEN VECHTPARTIJ. Op den hoek Trompstraat-Frans Naere- boutstxaat-had een'vechtpartij plaats tus schen eenige onzer landgenooten en opva renden van het Deensche stoomschip „Con- cordus", liggende bij de Hoogovens. De Velser politie scheidde de partijen. Een der Denen moest op medisch advies opgenomen worden in het Anthonius Zie kenhuis. PADVINDERSBIJEENKOMST. De „Leger des Heilspadvinders" kwamen Woensdag bijeen in het gebouw aan de Edi- sonstraat. De belangstelling was groot En geen wonder, de jeugd zorgde voor een aardi- gen propaganda-avond. Tooneelstukjes wer den opgevoerd, die een paedagogische strekking hadden. Er werd gezongen, er werd gereciteerd. De jongens en meisjes lie ten zien wat de padvinderij is en welk doel er wordt beoogd. Hoe een padvinder(ster) thuis behoort te zijn, enz. Want woord en daad zijn twee, doch behooren één te zijn. Het was een'prettige, gezellige avond, waar zuster T. Hagedoorn, leidster der 30 meisjes en de heer J, van Lunen, leider' van 35 jon gens. eer mee inlegden, temeer daar ook ver scheidene ouders blijk gaven van medeleven. We kunnen nog vermelden dat de algemeene leiding berustte bij Zuster R. Rigter, oud- padvindsterleidster van IJmuiden. Aanvoer van papierhout De aanvoer van papierhout voor de Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen N.V. blijkt vrij regelmatig te geschieden, want Woens dag arriveerde weer een houtboot, het Finsche s.s. „Karhula" met 930 vadem la ding uit Abö (Finland); een ander schip met circa 1500 vadem papierhout wordt binnenkort verwacht. Het Sint Nicoiaasfeest voor de openbare scholen Het St. Nicoiaasfeest zal ditmaal door de openbare scholen wel op een zeer bij zondere wijze gevierd worden. Uit de kringen van de onderwijzers is n.l. een tooneelgroep gevormd, die met medewer king van een aantal buiten het onderwijs staande personen, welke echter in de krin gen van het dilettantentooneel een goede bekendheid genieten, een kinder-operette zal opvoeren. Ook is de kans groot, dat nog een filmvoorstelling zal worden gege ven. Bovendien zal de Sint worden uitge- noodigd in hoogsteigen persoon den klein tjes een bezoek te brengen. Vloot der Harwichlijn uitgebreid Van de werf der firma John Bi'own Co. te Glasgow wordt de „Arnhem" te wa ter gelaten, gebouwd voor rekening van de London and North-Eastern Railway Comp. Dit is de eerste uitbreiding van de Har- wichvloot, die in den oorlog ernstige ver liezen geleden heeft. Op het oogenblik is voor den dienst tusschen Harwich en Hoek van Holland alleen de Prague beschikbaar. In 1939 bezat de „London and North-Eas tern" acht passagiersschepen voor de ver binding met Nederland en België. De mees te hiervan gingen in den oorlog verloren, zooals de St. Denis, die te Rotterdam tot zinken werd gebracht toen de Duitschers ons land overrompelden. Sint Nicoiaasfeest voor marinekinderen Voor kinderen van personeel van den Mijnenveegdienst, den Mijnen-opruim- dienst en den Bewakingsdienst der Kon. Marine te IJmuiden en voor kinderen, wo nende in het rayon IJmuiden, wier vader in Oost-Indië of elders bij de Kon. Marine is, zal Woensdagmiddag 4 uur een Sint- Nicolaasfeest worden georganiseerd. Getracht zal worden een poppenkast en een goochelaar te engageeren en tot slot aan ieder kind door St. Nicolaas een ca deautje te laten aanbieden. Aan het feest kunnen meedoen kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Aangezien er voor het kinderfeest veel geld noodig is, heeft de commissie zich verplicht gezien inschrijwingskosten te heffen, voor het eerste kind 1,voor elk volgend kind 0,50 meer. Opgave uiterlijk tot 25 November a.s. bij sergeant hofmeester B. Wouda, Mijnenveegdienst IJmuiden (Huis-adres Kennemerlaan 107). MARKTBERICHTEN Aangevoerd werden 1800 kisten versche haring en 550 'kisten andere visch Versche haring f 17—f 14 per 50 kg. Besommingen: Zweedsche kotter: GG 475 f 6895. Versche haring KW 32 f 7269, KW 5 f 2992. KustvissehersIJM 276 f3190, IJM 207 f37, IJM 343 f 25, IJM 250 f 29, IJM 241 f 18, IJM 21,1 f 8, IJM 202 f 87, IJM 213 f 194, IJM 215 f 469, KW 125 f 153 KW 34 f 332, KW 92 f 2235, UK 161 f 970, UK 194 f 109, UK 143 f 57, UK 8 f 77, ÜK 43 f 78, UK 172 f 1'16, UK 59 f 244, UK 69 f146, UK 85 f105, UK 75 f26, UK 93 f66, UK 47 f91, UK 116 f745, UK 174 fill, UK 4 f361, EH 20 f651. AANVOER VAN DRIJFNETHARING Van de drijfnetharingvisscherij kwamen alhier binnen de loggers KW 22 met 285 kantjes en 300 kisten versche. KW 33 met 251 kantjes en 300 kisten. KW 68 met 475 kantjes en 250 kisten, KW 124 met 233 kantjes en 700 kisten versche, KW 14 met 631 kantjes, KW 42 met 425 kantjes en 400 kisten versche, KW 3 met 310 kantjes en 400 kisten versche, KW 2 met 430 kantjes en 450 kisten versche, KW 144 met 476 kantjes en 100 kisten versche, KW 54 met 700 kantjes en 30 kis ten, SCH 64 met 559 kantjes en 300 kisten versche. Agenda voor Haarlem I VRIJDAG 8 NOVEMBER Registratie van geroofde goederen Door de Duitschers zijn gedurende hun terugtocht in Frankrijk, België en Luxem burg vele goederen geroofd, welke voor een deel in ons land werden achtergelaten. Teneinde te komen tot een registratie van de bovenbedoelde -goederen, worden de inwoners uitgenoodigd, vóór 15 Novem ber a.s. ter secretarie dezer gemeente, le afdeeling, opgave te doen (mondeling of schriftelijk) van alle goederen, waarvan hen bekend is, dat zij door de Duitschers in één der meergenoemde landen zijn ge roofd en in de gemeente achtergelaten, zulks met vermelding van aard en hoeveel heid der goederen, plaats, waar zij zich be vinden, naam van den houder en wijze van bezitsverkrijging (b.v. toeëigening, koop van de Duitschers, koop uit oorlogsbuit). Het Doopsgezind Zangkoor viert zijn zilveren jubileum Ter gelegenheid van het vijf-en-twintig jarig bestaan van het Doopsgezind Ge mengd Zangkoor, directeur de heer H. van Dijk, houdt het bestuur Zaterdagmiddag, 9 November te 3 uur een receptie in de kerkekamer van de Doopsgezinde kerk aan de Meerstraat. Het jubileerende koor zal voorts op Don derdag, 14 November in het Luxor-Theater een jubileumconcert geven, waaraan me dewerken Annie Schoen, sopraan, Rie v. d. Glas, piano en het Beverwijksch Man nenkoor, onder leiding van den heer H. van Dijk. SUPPORTERSVEREENIGING „DE STORMVOGELS". Leden van de Supportersvereniging „de Stormvogels", die den Zondag in Den Haag te spelen wedstrijd H.B.S.Storm vogels voor eigen rekening wenschen bij te wonen, kunnen zich opgeven bij den secretaris. Vertrek per trein 11 uur van station Velsen-IJmuiden-Oost. SCHEEPVAART Actief, 6 Nov. van Kö.ge naar Rotterdam; Bier vliet, 6 Nov. van de Tees te Odense; Brem, 6 Nov. van Guernsy te Plymouth; Evertsen, 6 Nov. van Einden te Grangemouth; Fiat, 6 Nov. van Huil te Goole; Hondsrug, 6 Nov. van Londen naar Rotterdam; Import. 6 Nov. van Middlesbro te Amsterdam; Juno, 6 Nov. van Ramvi'k naar Rotterdam; Kaap Falga, 6 Nov. van Gothenburg te TrollhattanKortenaer, 6 Nov. van Grange mouth naar Sundborg; Omlandia, 6 Nov. van Gent naar Antwerpen; Palma, 6 Nov. van Fre- derikstad naar Rotterdam; Servus, 6 Nov. van Rotterdam te Antwerpen; Tromp, 5 Nov. van Emden naar Grangemouth; Zwerver, 2 Nov. van Brahestad naar Brussel; Papendrecht. 3 Nov. van Singapore naar Abadan; Aldabi, 5 Nov, van Montevideo te Buenos Aires; Bloemfontein, moedelïjk 5 Nov. van Batavia via Singapore naar Bangkok, vandaar terug naar Batavia; Blom- mersdijk, 5 Nov. van Mobile naar Antwerpen; Brastagi, 5 Nov. van Galveston te New Orleans; Clavella, 6 Nov. van Abadan te Melbourne; Douro, Quayaquil—Cristobal, passeerde 5 Nov. Balboa; Erinna, 5 Nov. van Port Soedan naar Massowah; Frans van Mieris, 6 Nov. 20.30 van Antwerpen te Rotterdam; Gordias, 5 Nov. van La Guialra naar Puerto Cabello; Gouwe, 6 Npv. van Rotterdam te Gefle; Jan Steen, 4 Nov. van Vancouver, naar Nederland; Klipfontein, Bata viaRotterdam, passeerde 6 Nov. 2.30 uur Perim; Kota Agoeng, vermoedelijk 9 Nov. van Batavia via Singapore, Belawan en Bombay naar Hol land; Margeca, 6 Nov. van Casablanca te Londen; Merwede, 6 Nov, van Macassar te Menado; Mo nica, 5 Nov. van Grangemouth naar IJsland; Nero, 5 Nov. van Cristobal te La Guaira; Nieu- waal, 6 Nov. van Londen naar Bergen; Noord- wijk, vertrekt 14 Nov. van Paramaribo naar Trinidad; Orion (Griek, charter), BasrahRot terdam, 6 Nov. te Suez; Overijssel, 3. Nov. van Batavia naar Westkust Britseh-Indië; Perna, Rotterdam—Bahrein, passeerde 5 Nov. Gibral tar; Philae, charter, Rotterdam—Oost Azië, f Nov. te Port Said; Plato, 4 Nov. van Barran- quilla naar La Guaira; Prima, 4 Nov. van Tou lon te Sfax; Prins Willem 4, Chicago—Rotter dam, passeerde 6 Nov. 19.50 uur Prawlepoint; Sloterdijk, 3 Nov. van Batavia via Brindisi naar Nederland; Stad Maassluis, Amsterdam—Valpa raiso, 5 Nov. te Callao; Straat Malakka, 5 Nov. van Singapore naar Sydney; Streefkerk, rah—Rotterdam, wordt 10 Nov. te Antwerpen verwacht; Tjibadak, 5 Nov. van Hongkong te Swatow; Tjibesar, 5 Nov. van Brisbane te Mel bourne; Vliestroom, 5 Nov. van Manchester Pakhuis voor visclikisten In opdracht van de IJmuider Vischhan- del Vereeniging is de firma Aafjes, aan- neemster te Beverwijk, onder leiding van architect van Melle, begonnen met den bouw van een pakhuis op een terrein van het Staatsvisschershavenbedrijf aan de Halkade. Dit pakhuis zal dienst doen voor opslag en reparatie van vischkisten. Het zal in een groote behoefte voorzien, daar de reparatie van deze kisten, door gebrek aan ruimte, tot nu toe in de open lucht geschiedde. Het werk is zoo geregeld, dat een zeer vlotte bouw mogelijk is, zoodat de arbei ders die aan de vischkisten werken vóór dat de koude invalt hun werkzaamheden „binnenshuis" zullen kunnen verrichten. Ah lIs er heelemaal geen aan leiding toe is, zult u geen Luid spreker in de IJmuider Courant plaatsen. Natuurlijk niet. Maar die aanleiding komt vroeg of laat zeker. Verzuimt het dan in uw eigen belang niet. De radio geeft vanavond: HILVERSUM I, 301,5 M. 18.00, 20.00 en 23.00 uur Nieuws. 17.00 The Ram blers. 17.25 Muzikaal babbeltje. 18.15 Orgelspel Johan Jong; 18.30 Nederlandsche strijdkrachten. 19.00 Denk om de bocht. 19.15 Gramofoon. 19.30 Ons geloof. 19.50 Vrijz. Prot. nieuws. 20.08 Kamer orkest „Ars Nova et Antiqua". 20,30 De school en onze kinderen. 21.00 Men vraagt.... en wij draaien. 21.30 Buitenlandsch overzicht 21.45 Con gres voor actieve cultuur-politiek der Partij van den Arbeid. 22.15 Kwartet Jan Corduwener, 22.40 Avondwijding. 23.15 Jazz-uitzending. 23.40 Gram. HILVERSUM II, 415.5 M. 19.00, 20.00 en 22.00 uur Nieuws. 17.30 Orkest werken. 17.50 Vrij en Blij. 18.20 Populaire orgel bespeling. 18.45 Herbert Ernst Groh, gramofoon. 19.15 Departementale uitzending. 19.30 Weer- en sterrekunde. 19.45 „Financieele problemen". 20.05 Bijbel en muziek. 20.40 Moeilijke teksten uit het oude testament. 21.00 Radio Philharmonisch or kest. 22.15 Vragen aan voorbijgangers. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuwe Nederlandsche muziek. 23.30 Koorzang. (In verband met de staking der radio-musici is het waarschijnlijk, dat er wijzigingen in de muziek-programma's zullen worden gebracht). BINNENLAND Ook de gemeenteraad van Amsterdam heeft het voorstel om, samen met de gemeenten Haarlem en Amsterdam een „Strandschan Zandvoort" te vormen, aangenomen. Tot commissaris van gemeentepolitie te Eindhoven is benoemd de heer H. L. Pijls, thans hoofdinspecteur van gemeentepolitie aldaar. De 24-jarige landstormcr G. J. T. uit Em- mererfscheiderveen. die op 7 Juli 1944 een met een parachute neergeikomen Amerikaanseheri piloot met zijn bajonet doodstak, is conform den eisch tot de doodstraf veroordeeld. De tuchtrechter voor de voedselvoorziening le Maastricht veroordeelde een directeur van een levensmiddelenbedrijf tot f 5000 boete wegens het afleveren van suiker zonder bon. Tevens had deze directeur niet de noodige zorg besteed aan het beheer van zijn voorraden suiker en niet de vereischte administratie bijgehouden Er was een tekort van ruim 7000 kg. suiker. Het hoofd van het niet-officieele „Récon- struction Command of the Netherlands", mr drs„ L. M. U. ten C., die vele malen werd ge^ noemd in hét onlangs te Gron.au gehouden pro. ces, waar hem vérvalsching van militaire papieren ten laste is gelegd, heeft zich by <je Koninklijke Maréchaussee te 's Gravenha»e gemeld. Hij was onlangs aangehouden, maar wist te ontsnappen. Voor schadeloosstelling aan gemeenteperso- neel. dat door maatregelen van den bezetter geen bezoldiging heeft ontvangen vragen B. en W. van Den Haag voor 1946 een bedrag van f 578.800 aan. De vakgroep schoenherstellers heeft zich met een telegram tot den minister van Econo mische Zaken gewend wegens den volgens haar onhoudbaren toestand bij de schoenherstellers tengevolge van de stijging der lederprijzen Het bestuur, zoo wordt gezegd, kan zijn leden' niet langer overtuigen dat zij verplicht zijn zich te houden aan de vastgestelde maximum prijzen. Op 11 November, Wapenstilstandsdag, zal in Den Haag een stille omgang van vrouwen worden gehouden. De bedoeling is. dat deelneem sters van alle geestesstroomLngen en voorzien van bloemen zich op het Binnenhof opstellen om half twee, Het initiatief nam de in oprich ting zijnde Nederlandsche Vrouwenbeweging. Behalve op 8 en 15 November zal de K, L M. ook op 22 en 29 November bijzondere vluch ten naar Buenos Aires uitvoeren. De Utrechtsche aardappelhandelaar W., een groot aantal bonnen van fraudeerende distributieambtenaren had gekocht is veroor deeld tot f 4500 boete. Er was f 20.000 geëischt. In Rjjssen heeft men de school voor voort gezet lager onderwijs opgeheven wegens gebrek aan leerkrachten. In Amsterdam is een Nederlandsche afdee- ling van de Amerikaansche jeugdvereeniginz „Youth for Christ" opgericht. Stadsschouwburg: „Zeste Etage" (Amst. Rott. Amsterdam; Glashaven, 6 Nov. van Gothenburg Tooneelgez.) 20 uur. Gem. Concertzaal: H. O. V.- naar Kopenhagen; Ida, 6 Nov. van Gothenburg ledenconcert, Dir. Kees Hartvelt, Piano Johan naar Kopenhagen. Otten, 20 uur. Geb, de Nijverheid: Lezing „Men- schen en Maskers" (Willem van Iependaal) 20 uur. Gebouw Jacobstraat 6: „Youth for Christ Rally", 19.00 en 21.00 uur. Gem. Concertgebouw: Uitvoering Ohr. Kinderkoor, 20 uur. Rembrandt: Shanghai-drama, (18 j.) 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Luxor: Dat is Amerika (a. 1.) 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Palace: Zij maakte mij een moordenaar (18 j.) 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Frans Hals: Sanders of the River (14 j.) 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. City: De danseres van St. Diego (18 j.) 14.15, 16,30, 19.00 en 21.15 uur. Spaarne: Verloren in. de Wildernis (14 j.) 19.00 en 21.15 uur. ZATERDAG 8 NOVEMBER Stadsschouwburg: Iphigeneia in Tauris (Co- media) 20 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstel ling Kees Verwey (106 uur). Bioscopen: als Vrijdag. Spaarne Theater tevens matinee, 2.30 u. Sleepbedrijf: de slibt Hudson, van Rio de Ja neiro naar Rotterdam, bevond zich 6 Nov. 12'2( Noord en 22'37 West. De slbt. Witte Zee vertrok 6 Nov. van Rio de Janeiro naar Kaapstad. K. N. S. M.: Venus, 6 Nov. te Newport; Roelf, 6 Nov. te Oporto; v. Ostade, 6 Nov. te Antwer pen; Aardenburg, 7 Nov. te Rotterdam; Lotos, 6 Nov. van Amsterdam; Stuyvesant, 6 Nov. van Paramaribo naar Trinidad; Bessa, 6 Nov. te Cu- ragao; Caribia, 7 Nov. te Amsterdam; Theseus, 6 Nov. van Amsterdam; Stal, 6 Nov. van Gibral tar; Dundee, 6 Nov. van Gibraltar; Grpheus, Nov. te Catagena; Tyro, 6 Nov. te Lapalice; Deo Duce 6 Nov. van Odense; Rita, 6 Nov. Gibraltar gepasseerd. M(j. Nederland: Tegelberg, 1 Nov. van Batavia; Tabian, 6 Nov. te Amsterdam. Holl. Afr. Lijn: Oranjefontein, 6 Nov. van East aar Durban. CD in Be bril van Sultan' Sar 101. De bevolking der dorpen die zich om het paleis van Sultan Sar bevond zag nu, dat de beslissende strijd met de roovers op handen was. Onder de menschen die zich hadden ingescheept, bevonden zich velen uit het verbrande dorp Ashbir. „Nog meer vlammen", zuchtte men. Doch nu was men niet langer ontwapend en wat meer betee- kende, men wist waar de roovers waren te vinden. Ook soldaten van den Sultan hadden zich ingescheept. Inmid dels verspreidden de vlammen zich steeds sneller over het eiland. Men kon zien dat de twee vuren met tamelijk groote snelheid door de bosschen voort bewogen. FEUILLETON door Hans Hirthammer 6) „U bent voor het eersten Britsoh-Indië?" nam zij aan het gesprek deel, alleen om hem te dwingen het woord tot haar te richten, „Inderdaad, maar ik moet bekennen, dat Hf eenigszins teleurgesteld ben. Wij, in Europa, zijn nu eenmaal gewefcd ons dit land als een sprookje uit duizend-en-één nacht voor te stellen". „En hebt u niets van uw verwachtingen bevestigd gevonden?" „Neen met uitzondering van een paar tempels en minarets en ettelijke bruine kerels met vrij onzindelijke tulbanden, die ik bij mijn aankomst in de haven tegen het lijf hep. Maar misschien blijven de won deren van den Oriënt voor de oogen van een ongeloovige verborgen". „U zult er nog genoeg van te zien krij gen!" voorspelde kolonel Macpherson, die zich tegen zijn wil tot den Hollander aan getrokken voelde. Dr. Hugsley knikte toestemmend. „Bombay is vereuropeïseerd of ver- europeaanst hoe moet ik het zeggen. Net als Shanghai en Tokio. U moet naar het binnenland reizen, In Delhi of in Benares zult u het echte, onvervalschte Indië ontdekken". Anny was het opgevallen, dat de vreem deling haar gadesloeg, allerminst opdrin gerig of nieuwsgierig, maar tóch zoo, dat het de" conclusie wettigde, dat zij hem be viel. En zij was vrouw genoeg om deze belangsteïling voor tiaar persoon naar waarde te schatten. Zij leunde behaaglijk achterover in haar stoel en voelde zich gevleid, dat zij zijn bewondering had weten op te wekken. Kolonel Macpherson had zich intusschen met zijn gastheer geoccupeerd; hij prees diens cocktail en vroeg beleefdheidshalve om het recept. Hij bleef nog een poosje, maar toen het hem meer en meer duidelijk werd dat miss Hugsley zich bij voorkeur met den vreemdeling onderhield, achtte hij den tijd gekomen om afscheid te nemen. Spoedig nadat hij vertrokken was, stond ooit dr. Hugsley op. „Ik moet nog mijn referaat voorbereiden voor vanavond. Als u er iets voor voelt, dr. Been, kunt u mij naar de vergadering vergezellen. Het kring en het dunkt mij voor u een bij uit stel? gunstige gelegenheid om met ver schillende heeren persoonlijk kennis te maken". „Heel graag!" ging Been op het voorstel in. „Ik ben u zeer dankbaar!" „Ik zal direct den voorzitter van uw komst op de hoogte stellen. Tot wij weg gaan, zal mijn dochter u wel gezelschap willen houden". Hij wendde zich tot Anny. „Heb ik je al verteld, dat mister Been onze gast zal zijn tot hij zijn voorberei dingen voor de expeditie heeft beëindigd? Jij wilt er zeker wel voor zorgen, dat het hem aan niets ontbreekt". Daarmee werden de beide jonge men schen alleen gelaten. ■Beiden deden zij hun best het gesprek een geanimeerd karakter te geven, maar het was, alsof er een zekere spanning tusschen de woorden heerschte, veroor zaakt door onuitgesproken bekentenissen. „Woont u al lang in Indië?" vroeg Hans Been. „Ik ben in Bombay geboren". „Dus dan kent u Europa heelemaal niet?" „Alleen van. hooren zeggen. Het moet een koud, nuchter en onvriendelijk land zijn!" Been keek haar verwonderd aan. „Het geboorteland van uw ouders! Verlangt u is een bijeenkomst van den medischen er niet naar het eens te zien?' Miss Hugsley schudde het hoofd, terwijl zij haar handen om haar knie vouwde. „Kan een mensch, die in het paradijs leeft, naar de woestijn verlangen?" „Waarom niet? Zelfs een paradijs kan op den duur vervelend worden". „Vervelend? Ja maar dan heeft men dat aan zichzelf te wijten. Men mag de verveling niet over zich laten komen. Men moet van het leven genieten tot de laatste teug!" Zij boog zich wat voorover en legde haar handen op tafel, terwijl zij hem merkwaardig doordringend aankeek. Dr. Been lachte wat gedwongen1, alsof hij zich trachtte los te scheuren van een kracht, die bezit van hem dreigde te zullen nemen. „Een standpunt, waar iets voor te zeg gen is!" Hij wierp een blik op haar handen die voor hem op. tafel mistten. Haar vin gers waren smal en lang, de nagels uit stekend verzorgd. Hij kon de verleiding nauwelijks weer staan zijn hand op de hare te leggen. De mysterieuze bekoring van het land, waar hij dezen dag voor het eerst voet aan wal had gezet, deed haar invloed gelden. Hij voelde, dat het leven hier door ongebrei- delder krachten werd voortgedreven en dat de Europeesche wetten in dit land haar doel en haar beteekenis verloren. -- CWocdt vervolgd) DANKBETUIGING Aan buren, leden van de sport- vereeniging Terrasvogels, oud illegalen en verdere bekenden voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij het overlijden van onze lieve Vrouw en Schoondochter A. PIETERSE-BLOK. P. Pieterse Jr. P. Pieterse Sr. T. Pieterse-v. d. Stadt Santpoort, 6 Nov. 1946. Voor direct gevraagd: flinke dienstbode J. Prins, Stationskoffiehuis, IJmuiden. GEVRAAGD: voor magazijn- en winkel werk L. J. de Goede, Levensmidde lenbedrijf, Kompasstraat 38, IJmuiden. KENNEMERLAAN 127 IJMUIDEN RECLAME WEEK Prima Kammen 0.30 Onbreekb. poppenkoppen van 2.25 voor 0.75 Kaarten met gereedscap van 3.75 voor 3. Kinderkamertjes m. meu beltjes van 4 90 voor 2.75 Kleurkrijt in doos van 0.25 voor 0.10 Kleurboekjes met Sint Nicolaas van 0.30 voor 0.20 Figuurdoozen van 0.40 voor 0.25 Legpuzzles met land kaart van 0.75 voor 0.35 Pracht Flguurspelen van 2.50 voor 0.95 Tollen van 0.15 voor 0.10 Tolstokjes van 0.05 voor 0.03 Blokkendooze» van 1.50 voor 0.90 Houten auto's van 1.25 voor 0.45 2 paarden met wagen van 2.75 voor 1.50 2 pannetjes met deksels, 1 melkkoker en 1 steel pan voor kinderen van 3.75 voor 2.75 Puzzleh.oeken met 50 puzzles van 1.25 voor 0.75 Alle maten garders van 0 40 voor 0.05 Etenstampers v. 0.60 voor 0.25 Bloemvazen van 4.75 voor 2.25 Aardappelschilmesjes van 0 60 voor 0.40 Waschknijpcrs m. veer van 0.04i/2 voor 0.03% Pakjes closet"!!nier van 0.10 vt^or 0.08 Closetbakjes voor pakjes closetpapier van 0.65 voor 0.45 Elastiek van 0.25 p. m. v, 0.10 Mauchetknoopen van 2.25 voor 1.10 Prima zwarte veters p. p. van 0.15 voor 0.10 Tandenborstels van 0 60 voor 0.15 Doosjes bvilliaiitine van 0.59 voor 0.40 Lucifers v. 0.25 p. pak v. 0.20 Prima lippenstift van 0.60 voor 0.25 Cacaoboterstiften van 0.85 voor 0.25 Schoudertassclien van 5.50 voor 1.50 Mouwhoudevs van 2.25 voor 1.35 Strikspelden v 0.40 voor 0.30 Fleschjes parfum .van 0.75 voor 0.20 Wapentjes voor aan hangers van 1.25 voor 0.05 Sponsen, schriften breinaalden kastpapier, pakpapier, enz. enz. Telefoon 5162 Koopt lieden uw Sint Nicolaas cadeaux, wij garandeeren U niet dat er nog veel met Sint Nicolaas is, Wij bewaren het ook voor U. De verkoop begint Zaterdag morgen 9 uur. Gevraagd: FLINKE MEISJES voor diverse afdeelingen. Vergoeding reisgeld. Prettige werkkring. Waescherij en Chemische Wasscherij HOEK EN VAART Bloemendaalschestraatweg 17, Santpoort-St. ELZER'S Heren Modehuis KENXEMERMAX 121 MAAKT EN REPAREERT UW OVERHEMD Hierdoor berichten wij U dat de Zondagsschool der Gexef. Evangelisatie weer gaat beginnen. Kinderen, waarvan de ouders niet tot een kertogenooit- echa-p behooren' zijn hartelijk welkom, en komen tevens in aanmerking voor het a.s. Kerstfeest. De Zondagsschool wordt gehouden eiken Zondag van 1112 ufljr in die P. Veirjmeulenschool, Zeeweg, alihier. NAAIMACHINES - STOFZUIGERS BERDEN J3N LEDIKANTEN ALLE SOORTEN METALEN Trompstraat 35 - Telefoon 4273 Net eerlijk dienstmeisje gevraagd van 8-6.30 uur. Aan melden na 6 u. Maison Toeset, Santpoort, Banketbakkerij. Mevr. Scheltema, Midden Duin en Daalscheweg 3, Bloemen- daal, vraagt voor 1 Dec. Dagmeisje Keukenmeisje en werkster aan wezig. Ruilen: een goed onderhouden WASCHMACIIINE voor groot vloerkleed. Kanaalstr. 192. GEVRAAGD: Flink IVIeïsje bij Mevr. Dijkman, Spiegellaan 2, Driehuis. TWEE VRIENDEN in dienst der Kon. Marine leeft. 25 en 30 j. zoeken vriend schappelijken omgang met twee dames. Geheimhouding verzekerd. IJmuiden of omg. Brieven IJ 267 bur. v. d blad Voor lekkerbekken en allen die le kwaliteit Jonge belegen en volvette Kaas wil len, is het adres: KENNEMERLAAN 100. Boekhoudingen Belastingzaken SERVAAS, Veiserduinweg 205. IJmuiden. Biedt zich aan NET MEISJE voor d. en n in IJm, G G lft. 24 j. Br. L 955 bur. v. d. blad. Dames, diploma coupouse, wa gen THUISWERK. Br. L 953 bur. van dit blad. B. z. a NETTE WERKSTER, W., D. en Vr. Br. Wijk aan Zeeërweg 57. TYPEWERK AAN HUIS GE VRAAGD. Brieven L 952 bur. van dit blad. Te huur gevr. GED. v. NING door menschen z. k Binnenstraat 1, Velsen-N. Gevraagd: ZIT-SLAAPKAMER Brieven L 954 bur. v. d. blad. Gevr. 2 KOSTGANGERS met eigen bed. Brieven L 951 bur. van dit blad. TE KOOP OF TE RUILEN: z. g. a. n. d. bl. D. mantel m, 44 voor m, 46, ,m. mantel te koop 1. 14-15 j. en D. fiets m. 1 stel z. g. a. n. 1. b. Linden- straat 16. HUISNAAISTER heeft nog eenige dagen disponibel. Brie ven nr. 601 Boekhandel Eras mus Santpoort. SVONINGRUIL. Moderne wo ning in Den Helder, huurpt', f 6 en 50 ct. voor water, voor goede woning in Haarlem, IJmuiden of tusschen gelegen plaatsen. Ook Beverwijk ert omstr. Brieven aan F. W. Net ten, Huygensstraat 4, Den Helder. TE KOOP: 1 p z. g a. n. Eng. w. schoenen m. 45, 2 p, lecl. laarzen, m. 43-44, 1 p. h. mol. h. sch. m. 43. Br. L 950 bur v d. blad. TE KOOP: prqcht buffet, 2 fauteuils, 4 stoelen o. kw, Adr, bur van dit blad TE KOOP.: 1 p. h sch. m. 42 f 12, 2 mooie zw. d. Hoeden f 12, 2 h, hoeden m. 52-56, hl. j. pakje 8 j. f 1.50 Zeeweg 223 Te koop: ELECTR. WASCH MACIIINE met wringer. In prima staat. Adres te vern. bur. van dit blad TE KOOP: 1 lange onderbroek en borstrok, zuiver wol en 1 fantasiebroek, alles v o. Uw. en nieuw (gr. maat) 1 paar goede h. werksch, m. 41 a 42, Adres te vern. bur. v. d blad. TE KOOI': 1 p. voetbalschoe nen m. 43 en een 1 pers. kano. Ladderbeekstraat 34. Te koop: een BREUKBAND. Wljkerstraatweg 21. Velsen-N, TE KOOP: 12 d theeservies en eenig echt Plateel Uitslaan. 22, Santpoort Station. TE KOOP: colbertjasje kl. m. en zw. d. mantel kl m. A'°x. Bellstraat 36. IJm O. TE KOOP: in prima staat elec tromotor en 10 Indische speren Velserduinweg 824. IJm.-O Goede ELECTRj CHINE te koop. z v. Heemskerkstra JONGENSJAS'o k, te koor of te rullen. Broertjes, I-Iyacin- thenstraat 58, Santpoort.. KOOP AGB,: 2 pers. ledi kant, met spiraal matras, korte heerenjas, zwarte damesnvt- tel, avondjapon, kinderseh -n. 29. Kennemerlaan 112, IJm, RUILEN: n. lieerensch, m. 42, v. d. sportsch, m. 40-41 of Te koop: ZW. DAMES V1I.T- te koop. Cypressenstr- 25, HOED. jeugdig model Drie- IJmulden-Oost. 1 huizerkerkweg 51

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2