B F F ALBERT HEIJI Voor'. Bischoffi Er is maar één BICK BAR Gerard van Praag I S C O 11 b beschuit gratis De winkelgalerij aan den Oosterduinweg Inbraak bij de IJmuidensche distributie voor de rechtbank behandeld 0 Onza prima aflevering is van ouds bekend. Winkel IJmuiden: Oosterduinweg 33 N.V J. v. d. Kley's Ijzerhandel Foto HollywoodWINKELGALERIJ JJMüXDEN-OOST - TEL. 5S58 J Vrijdag en Zaterdag Vandaag voor veertien dagen werd de winkelgalerij aan den Oosterduinweg offi cieel geopend. Intusschen is wel zeer dui delijk gebleken dat hiermede in een be- hoefte is voorzien. Het is een vreugde de goed verzorgde étalages en keurige inté rieurs te aanschouwen. De firma Bischoff, eertijds gevestigd in de Neptumisstraat, heeft in de nieuwe, mo derne zaak aantrekkelijk meubilair en de gelijke kleeding; Simon de Wit is ruim ge sorteerd in vleeschwaren, conserven en al wat in een modern ingericht kruideniers- bedrijf past. Bata, voor de afbraak in de Kalverstraat,. heeft in haar schoenenzaak als was er niets gebeurd, zij het dan ook iets meer beperkt, weer een pédicuresalon. De firma Krom heeft de Kennemerlaan den rug toegekeerd en is thans aan den Oosterduinweg een zaak begonnen. Van den Verlengde Wijk aan Zeeërweg naar den Groeneweg en vandaar naar de galerij, ziehier de weg dien de firma Van der Kley heeft bewandeld. De „Midden- standsbank" ging van den Stationsweg naar de Willebi'ordstraat en heeft thans een kantoorgebouw in het nieuwe com plex. „Hollywood" nam met graagte afscheid van het winkeltje aan den Wijk aan Zeeër- Gisteren, toen het sleéljte weer der laatste weken wat geluwd was, zijn na langen tijd de kleine kustvisschers weer naar zee gegaan, ook de kleine vloot der garnalenvisschers. Deze scheepjes waren des avonds weer bin nen met vangsten van 150 tot 250 kg. De gar- weg en heeft thans een gezellig, coïhforta- nalen worden aan boord gekoókt en voor ge- Al deze zaken zien er aantrekkelijk uit. Voor heeren-modes enz. is de heer Ge rard van Praag aanwezig. Als er nu maar spoedig meer textiel en textielpunten los komen, zal ook deze zaak blijken een goe den stand gevonden te hebben. Ten slotte is er slechts één vreemde eend in de bijt: de Bïck-Baiv Deze inrichting biedt op lofwaardige wijze gelegenheid den inwendigen mensch te versterken met die „kleinigheden" die het boodschappen doen tot een vreugde maken. Haarlemmer verdacht van diefstal en oplichting In IJmuiden is een man aangehouden, die zich schuldig maakte aan oplichting. Nader hand bleek, dat de man eveneens gezocht werd door de politie te Haarlem, waar hij verdacht wordt een motorrijwiel te hebben ontvreemd. Hij bleek zijn domicilie in Haar lem te hebben en hield zich er in logementen Een overzicht van het aantrekkelijke complex van winkels aan den Ooster- duinweg. op. Er komen weer garnalen bel atelier. Het groote pand van Albert Heijn aan het Velserduinplein viel in sloopershanden en deze firma maakte dus een dankbaar gebruik van deze gelegenheid om haar klanten weer op de van ouds bekende ma nier te kunnen bedienen. V oetbalelf tallen FeyenoordVSV. Het VSV-elftal ziet er als volgt uit: Akkerman; Voet, v. d. Gevel; Van Eerden, De Vries, Schaper; Sterk, Bal vers, Van Onselen, Kunst, Van der Lugt. Stormvogels—Xerxes. Stormvogels komt als volgt uit: Kraak; Snoeks, Van Vliet; Hoo- gendijk, Schoorl. Goedhart; Van Opbergen, De Boer, Van Dalen, Aland, Meyer. ZVV-Velsen. De Velsen-ploeg verschijnt als volgt: Demmers; Meyer, Kuipers; Wijker, Nijssen, Maarschalk; Ninaber, Hirs, Bakkum, Tromp, Prinsen. Terrasvogels—Rapiditas. Terrasvogels komt in de volgende gewijzigde opstelling uit: Douma; Dortmundt, De Ruyter; Akkerman, De Jong Jr., Heilig; Zaal, De Melker, Röbken, De Jong Sr., Schoon. kookte en zuivere garnalen ontvangen de vis- schers 50 ct. per kilo. Met nog een paar man den bijvisch komen de menschen op deze wijze toch nog aan een daggeld. Dit Jaar geen sardijnvisscherij? Twee Urker schokkers zijn er op uit ge weest om sardijn, het bekende zilvervischje te vangen. De schokkers zijn echter zonder vangst teruggekeerd, hetgeen voor de verdere vilscherij een slecht voorteeken is. Ook uit Den Helder, Texel enz worden slechte sar- dijnvangsten gemeld. g DE JOHANNA EINDELIJK NAAR ZEE. De stoomtrawler Johanna IJM 107 die drie weken heeft moeten wachten op een volledige bemanning, is thans eindelijk naar zee ver trokken. KERSTWIJDING GEREFORMEERDE JONGEREN. In de Ned. Hervormde Kerk aan de Kanaal straat zullen de Gereformeerde Jongeren Vrij- December a.s. een Kerstwijdingsdienst houden. Medewerking verleenen J. den Duik, liturg.; Ab. de Jong, declamatie; Nol v. Leeu wen, zang en Gerrit Fidder, orgel. „Onderlinge V riendschap" Opvoering van „Overschotje' De buurtvereeniging „Onderlinge Vriend schap", samengesteld uit bewoners van een achttal straten in Oud-IJmuiden, belegde een feestavond in het Thal-iatheater. De belang stelling was zeer groot, wat geen wonder mocht heeten, gezien het programma. De Haarlemsche tooneelvereeniging „Door In spanning Uitspanning" voerde „Overschotje" op. Op zeer lofwaardige wijze heeft Bep de Mon de lang niet gemakkelijke rol van Over schotje .gespeeld, Het volkskind, ouderloos, dat slechts één enkelen vriend heeft; haar commissaris van politie, het straatmeisje met het goede hart, dat glansrijk de overwinning behaalt op de cabarelzangeres Franga. Willy v.. HartenDe Jong was haar waardige tegen speelster. De.aanwezigen hebben velerlei genoten de zen avond, die het debuut van de vereeniging was. Filmvertoonïng bij het Leger des Heils Het Leger des Heils is voornemens eiken Woensdagmiddag filmvertooningen voor de jeugd te geven. De eerste, die j.l. Woensdag werd gegeven, kon voor een geheel gevulde zaal geschieden. De kinderen hebben de ver toonde film: „Jessica's eerste gebed" met be langstelling gevolgd en ook de teekenfilms vielen zeer in den smaak FRITS SCHAKELS IN FLORA, Het Nonstop-cabaret van Frits Schakels zal op 16 en 20 December optreden in het gebouw Flora aan den Zêeweg. Behalve Frits Scha kels treden onder meer op Claire Russell en Lou Telby. De laatste vult den avond met zijn conférence. AANRIJDING OP HET ROOKERSPAD. Donderdagmiddag omstreeks half drie had een aanrijding plaats op het z.g. Rookerspad, loopende van den Strandweg naar de rooke- rijen in de duinen. Een militaire vrachtauto reed in de richting van de duinen. Tezelfder tijd reed een particuliere vrachtauto den uit rit van een rookerij af. Beide voertuigen kwamen met elkaar in botsing, doordat de bestuurders elkander pas op het laatste mo ment opmerkten. Beide motorrijtuigen liepen schade op „DE GIETELING" GAAT KIENEN. In het Kennemer Hotel te Beverwijk houdt de vereeniging „De Gieteling" op Vrijdag 20 December een kienavond. Er wordt voor een collectie aantrekkelijke prijzen gezorgd; de aanwezigen kunnen na het kienen tot midder nacht gezellig bijeen blijven. Scherpe haven-controle Vooral tegen deviezen- smokkel wordt streng gewaakt In een betrekkelijk kort tijdsbestek kwam een 12-tal trawlers, die in Engeland hadden gemarkt in de Visschershaven bin nen om hier kolen en ijs té laden en te proviandeer en. Het toezicht op deze. schepen van de zijde der Rijksambtenaren is den laatsten tijd zeer scherp geworden, hetgeen reeds menig zeeman heeft ondervonden. Speci aal wordt gelet op fietsbanden, sterken drank, sigaretten en deviezen. Zoo ^werden aan boord van, den stoomtrawler 'Vios 5, die in den nacht van Woensdag op Don derdag binnenkwam tal van goederen in beslag genomen. Aanmeldingsplicht. Het is wellicht nog niet algemeen be kend, dat' voor alle uit het buitenland meegebrachte goederen en geld aanmel dingsplicht bestaat. Het is vooral op het frauduleus invoeren van vreemd geld (de viezen! waartegen streng wordt opge treden. Wanneer een zeeman vreemd in dit geval Engelsch geld bij zich aan boord heeft, moet hij dit aangeven voor hij er mee den wal op gaat, want als het bij hem wordt aangetroffen, wanneer hij reeds van boord is, wordt het geld niet alleen in beslag genomen, maar stelt hij zich tevens bloot aan een zware straf (maximaal 4 jaar gevangenisstraf of f 100.000 boete). Wanneer het geld wordt aangegeven, ontvangt de eigenaar tegen afgifte van het geld een ontvangbewijs en krijgt hij de tegenwaarde uitbetaald. Wanneer een zeeman een enkele fiets band of een enkel .pakje sigaretten bij zich heeft en. dit heeft aangemeld, zullen hem geen moeilijkheden in den weg ge legd worden. Anders "wordt het echter, wanneer hij van het goede zooveel bij zich heeft, dat het op handel gaat lijken. DE DISTRIBUTIE UITREIKING VAN SCHOENENBONNEN. In het tijdvak van 16 tot én met 19 Decem ber a.s. zullen schoenenbonnen worden uitge reikt aan diegenen, wier nummer van de Tweede Distributiestamkaart als laatste cijfer een 2 aanwijst. De uitreiking zal geschieden San de inwo ners van IJmuiden, Driehuis en Velsen (dorp) teli kantore van den dienst aan den P. J. Troelstraweg. Maandag 16 December zijn aan de beurt de letters A tot en met G. AFHALEN VAN BONKAARTEN Voor het afhalen van bonkaarten in het Bad huis, Wustelaan, Santpoort, Zaterdag 14 Decem ber zijn aan de beurt de létters W tot en met Z. Maandag 16 December begint de uitreiking aan de inwoners van Velsen-Noord en wel de letters A tot en met J. De uitreiking geschiedt in de koffiekamer van het gebouw Concordia. MILITAIRE VRACHTAUTO REED ZONDER REMMEN. Bij Buitenhuizen reed Donderdagmiddag een militaire vrachtauto tegen de brug, juist toen deze geopend werd Het brugpersoneel liet daarop de brug weer zakken, zoodat een groot ongeluk, het te water geraken van de auto, wérd voorkomen. Bij onderhoek bleek dat het vervoermiddel geen remmen bezat. MARKTBERICHT VAN DONDERDAG Er was slechts één kustvisscher aan de markt, de IJM 221, besomming f 1861. Eer der verdachten verdiende f JJOoO. op zijn aandeel in den buit Donderdagmiddag stonden voor de Ar rondissementsrechtbank in Haarlem J. A. F. B. en J. B. terecht wegens diefstal met braak in het distributiekantoor te Velsen. B. J. S. en C S. P. G. hadden 2ich respec tievelijk voor bewaring en voqr heling van de gestolen bescheiden te verantwoorden. Gecombineerd met deze zaak werd de in braak in de Arbeidsbeurs te IJmuiden .be handeld, waarvan J. B. en C. S. P. G. ver dacht werden. De eerste verdachte J. A. F. B„ een tuin der uit Amsterdam, gaf toe de bonkaarten, circa zevenhonderd in getal, alsmede tien duizenden suiker-, vet- en tabaksbonnen, benevens schoenenbonnen en fietsenbon- nen ontvreemd te hebben. Volgens hem was de diefstal erg gemakkelijk gegaan. Hij was door een bovenlicht naar binnen ge klommen en iiad een raam geopend voor zijn kornuit J.1B. Zij hadden een bureau opengemaakt en daar lag vlak voor hun neus een sleutel, voorzien van een label, die ieder die het weten wilde verkondigde dat dit de safe-sleutel was. Het wegnemen van de bonnen was toen in een wip ge beurd. Verdachte had zijn aandeel in den buit op de Amsterdamsche zwarte markt voor vijfentwintigduizend gulden van de hand gedaan. Verdachte gaf als reden voor zijn daad op, dat hij in 't concentratiekSmp Buchen- wald pleuritis had opgeloopen, waardoor hij niet meer kon en mocht werken. Te vens had het avontuurlijke hem aangelokt. De Officier van Justitie mr. v^m der Valk Bouman achtte het een zeer ernstig feit dat», zooals hij zeide niet alleen de distri butie in de war bracht, maar tevens den zwarten handel voedde. Dat verdachte in zeer moeilijke financieele omstandigheden verkeerde kon hij nauwelijks aannemen en hij maakte gewag van een bacchanaal, dat verdachte had aangericht en van een mo torfiets, waarop hij „rondknalde". Hij eischte twee-en-half jaar met af trek van voorarrest. De vei'dediger mr. Je Roode noemde B. een slachtoffer van den oorlog. Hij bracht verdachtes_ verblijf in Buchenwald in her innering eh betoogde dat verdachte voor een sterke vérleiding bezweken was. Deze verleiding werd gevoed door het feit Jat B. niet meer kon en mocht werken. Hij vroeg om een lichte onvoorwaardelijke en een lange voorwaardelijke straf. De hoofdpersoon De jongeman, die in beide zaken het leeuwenaandeel had, een zekere J. H. B., kreeg een maand respijt. Aangezien zijn verdediger niet aanwezig was werd zijn zaak geschorst tot negen Januari. De derde verdachte B. J. S. had de gesto ken bescheiden verborgen, subsidiair be waard. De eisch tegen hem luidde ander half jaar met aftrek van voorarrest. Zijn raadsman, mr. Cohen zei, dat winst- béjag bij dézen verdachte in eerste instan tie niet had voorgezeten, omdat over een definitieve belooning nooit is gesproken.: Hij bepleitte op juridische gronden ontslag van rechtsvervolging, betoogende, dat vol gens de wet bonkaarten geen waarde heb ben en van heling dus geen sprake kan zijn. De rechtbank wees dit verzoek af. Diefstal uit het Arbeidsbureau Den vierden verdachte. C. S. P. G„ werd ten laste gelegd diefstal van 9000 gulden, samen met J. B., uit het Arbeidsbureau in Velsen, subsidiair door-verkoop van de ge stolen bonnen. Hij ontkende het eerste ten laste gelegde. Zijn medeverdachte J. B, hield echter vol, dat G. mee had gedaan bij de inbraak. De getuigenverhooren van J. A. F. B. en H. J. S. leverden in dezen niets definitiefs op. De Officier achtte den diefstal bewezen, doch ging om juridisch-technische rede nen niet op het subsidiair gestelde in. Hij eischte, daar hij G. als den „zwaren jongen" in deze kongsi beschouwde, een gevangenisstraf van 3 jaar met aftrek van voorarrest. De verdediger mr. Worms achtte den diefstal niet in het minst bewezen, temeer daar hij geen geloof kon schenken aan J, B.'s verklaringen, die hij als „psychisch ge vaarlijk" kenschetste. Hij vroeg vrijspraak voor het eerste feit en clementie bij de beoordeeling van het tweede. Uitspraak in de zaken tegen J. A. F. B., B. J. S. en C. S. P. G. op Dinsdag 24 De cember. Tusschen vrachtauto en reeling bekneld geraakt Op de rijkspont no. 7 is een ongeluk gebeurd, waarbij de pontwachtcr Van der B. ernstig is gewond. Toen een militaire vrachtauto de aan de Noordzijde gemeerd liggende pont opreed, stond de pontwachter tegen de reeling. De bestuurder van de militaire auto reed hem, na een signaal gegeven te hebben, voorbij, maar zag in zijn achteruitkijkspiegel, dat de pontwachter tusschen den laadbak van de auto en de reeling, waar slechts 25 cm. tusschenruimte was, bekneld raakte. Nadat men hem had bevrijd, is de pont wachter met een andere militaire vracht auto overgebracht naar het St. Antonius- ziekenhuis. Hier bleek dat hij een bek kenfractuur en andere ernstige inwendige kneuzingen had opgeloopen. Jubilarissen bij de Papierfabriek Bij de al'deeling Buitenploeg van de Papier fabriek Van Gelder Zonen N V waren Don derdag twee deden van het personeel, welke hun vijf en twintigjarig arbeidsjubileum bij dit bedrijf herdachten, n.l. de heeren G. K. W. Blom,'werkbaas en F. J. de Wildt. arbei der. De'heer Blom werd des morgens op het directiekantoor ontvangen in tegenwoor digheid van de heeren Joan H. A. Kruimel, president-commissaris der N V. en ir. M. v. d; Lee, hoofdingenieur. Hij werd door den heer ir. A. J. Allan namens de directie op harte lijke wijze gecomplimenteerd en ontving een enveloppe. Ook van andere zijde was er veel belangstelling. Door ziekte was de heer De Wildt verhin derd persoonlijk de gelukwenschen der direc tie in ontvangst te nemen, doch namens deze gewerd hem te zijnen huize een gelukwensch bij monde van ir. M. v. d. Lee, die een enve loppe overhandigde; ook werd hem namens de afdeeling Buitenploeg een geschenk aan- éboden. a Specialiteit in Garnalencroquetten, petates frites, wanne worst enz. enz., ook om mede te nemen. De exploitante: N.V. RESTAURANTBEDRIJF „IJ M U I D E N" Oosterduinweg SI Kleedingbedrijf NU WINKELGALERIJ OOSTERDUINWEG Chem. Wasscherij en Ververij 2. Krom N.v. 0 Nu is het de aanwezen tijd om Uw zomergarderobe chemisch te laten reinigen. Huiskamers Damestauteuils Rookstoelen Theemeubels Dressoirs Halkastjes Kapstokken TaCelkleeden Sehoorsteenloopers ->► Vloerbedekking OOSTERDUINWEG 21 WinkelgalerijIJmuiden Öosterduinweg 35 Groote sorteering IJZERWAREN en HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN enz. Een leuke KINDERFOTO als kerstcadeaus^ Daarom gaat U met Uw kleuter naaf „HOLLYWOOD", den specialist hier ter plaatse, voor iets origineels Smalfllmers: Wij verwachten Kodak dubbel 8 mm smalfilm. Geeft U nu reeds op weer een groote tweedaagsche reclame bij ALBERT HEIJN De heropening van ons filiaal is een aanwinst ge bleken voor IJmuiden. Wij kunnen U momenteel onze bekende Jamboi'ee-schoen aanbie den, naast een groote collectie Ifederen "Dames- en Heeren- scboenen. Binnenkort verwachten wij weer schoenen zonder bon. Onze 3 diensten Schoenreparatie Kousenreparatie Voetverzorging staan steeds voor U gereed Bij aankoop van f 2.50 of meer aan kruidenierswaren een rol heerlijke ALBERT HEIJN Mmniden-O.. Oosterduinw. ft». Driehuis, üriebuizerkerkw. 83, tel. 5452 De regeling van de Herstelcredieten voor den middenstand kan een middel zijn voor de overbrugging van financierings-moeï- lijkheden, voortvloeiende uit de oorlogs omstandigheden. Gaarne verschaffen onze kantoren nadere inlichtingen NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.v. 92 vestigingen in Nederland, waaronder te: IJmuiden, Oosterduinweg 27 Haarlem, Ged. Oude Gracht 82, Tel. 13870-13879

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 4