Albert Heijn rTHALIAv GROOTE 2-DAAGSCHE RECLAME naaisters flinke jongeman .De Pont' Slagerij BESSE Tegen overbevissching der Noordzee Santpoort Dr. A. A. Oosterwijk Bij Beek Luidsprekers Adverteert in dit blad W KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. model „NAP" „De Spelbrekers" Insingerschool - Marnixschool Donderdag 16 Januari 1947 ÏJMUÏDER COURANT Besprekingen over de Londensche conferentie 1947 Op de in Maart-April 1946 in Londen gehouden Internationale Visscherij Confe rentie werd een resolutie aangenomen, waarin is voorgesteld, dat de onderteeke- nende regeeringen een blijvende raad gevende commissie zullen benoemen om maatregelen te bestudeeren en binnen één jaar voorstellen te doen inzake de beste regeling om het overbcvisschen in de Noordzee en in de gebieden, grenzend aan de Britsche eilanden te voorkomen. Verder werd voorgesteld, dat de commissie zal moeten bestaan uit een gedelegeerde van elltf land, bijgestaan, indien verlangd, door een expert. Op de conferentie van 1946 werd de mogelijkheid onder de oogen gezien, om een definitieve en uniforme beperking van de scheepstonnages van de verschillende landen vast te stellen, gebaseerd op de Dammen Twee belangrijke wedstrijden voor D.C.IJ. Zondag en Maandag zal D.C.IJ. twee be- belangrijke wedstrijdfen spelen. De eerste tegen de Amsterdamsche club „Joseph Blan kenaar", de tweede tegen de Haarlemsche Damclub. Het Js voor de partijen van groot belang wie wint, want het gaat om de bezeting der bovenste plaats. De stand van de kopgroep luidt: Haarlem sche Damclub gesp. 9, pnt. 15; Gezellig Sa menzijn, Amsterdam gesp. 8 pnt. 14; D.C.IJ- gesp. 7 pnt. 12; Jos. Blankenaar, Amsterdam gesp. 6 pnt. 11- D.C.IJ. verschijnt met: Bord 1: A. Ligt hart, 2. I-I. Laros, 3. C. Suyk, 4. B. Dukel, 5 J. J. H. Mertens, 6. P. Postma, 7. H. Buis, 8. J. A. Dixhoorn, 9. H. de Boer, 10. G. Postma Reserves zijn F. Dukel en H. Krikke. Maandag 20 Januari speelt D C.IJ tegen de Haarlemsche Damclub. Willen de Haarlem mers nog een kans hebben, dan moéten zij dezen wedstrijd winnen. ONDERLINGE COMPETITIE DAMCLUB IJMUIDEN De onderlinge damcompetitie van D.C.IJ. is deze week voortgezet. Er was vooral wat de hoofdklasse betreft een aantrekkelijk pro gramma. Er werden goede partijen gespeeld en vooral de leider Suyk moest hard vechten om tegen den goed spelenden F Dukel voor deel te behalen. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: B. DukelDixhoorn 20: C. Suyk —F. Dukel 2—0; A. Ligthart—H. Krikke 20; J. v. StratenT. Postma afgebr. Eerste klasse: J. KramerJ. Waal 20; L Koetsier—J. Smit 02; D. Ott—Nieuwenhui- zen 1—1; Vooys—J. Nanne 2—0. Tweede klasse: Lichtendahlv. d. Bos 0—2; Krab—C. Kaan 0—2; Leeuw—Broek 0—2; J. Broek—Krab 2—0; PrinsC. Kaan 0—2. In de hoofdklasse luidt de stand van de kopgroep: C. Suyk 8 gesp. 15 pnt., B. Dukel 9 gesp. 14 pnt., A. Ligthart 9 gesp. 13 pnt. tonnage van de betrokken landen van 1938. Hierover werd men het echter niet eens, daar een dergelijke beperking voor som mige landen funeste gevolgen zou hebben. Binnenkort zal wederom een interna- tionale visscherlj-conferentie in Londen gehouden worden en in verband daarmede werd Woensdag in Den Haag onder leiding van drs. D. J. van Dijk een bespreking I gehouden, waarbij als richtsnoer diende een schema van het Britsche ministerie van Landbouw en Visscherij. Bij deze bespreking waren aanwezig be langhebbenden van de trawler-, logger- en kustvisscherij. Bij de discussie is gebleken, dat men moeilijk tot overeenstemming kon komen. Vooral de kustvisscherij vreesde funeste gevolgen voor haar bedrijf, met name door de voorstellen inzake de maaswij.dte der netten. Wordt deze overeenkomstig de voorstellen der conferentie definitief op min. 8 c.m. (er werd zelfs gesproken over min. 9 of 10 c.m.) vastgesteld, dan voorziet men den ondergang van de kustvisscherij. Aanvaring tusschen de „I. S. Groen" en de „Thor" In opdracht der regeering begaf de Nederlandsche stoom sleepboot „I. S. Groen" zich Maart 1946 van IJmuiden op weg naar Duitschland om eenige schepen uit Cuxhaven op te halen. Het weer was gunstig totdat ter hoogte van de Oost- Friesche eilanden een zware mist kwam opzetten, die het zicht zwadr belemmerde. Onopgemerkt door het Nederlamdische schip voer eenige honderden meters ver der het Deensche schip s.s. „Thor". De „I. S. Groen" voer op dat oogenblik - naar de kapitein van het schip Woensdag voor den Raad voor de Scheepvaart verklaarde met een snelheid van drie mijl, dus ongeveer honderd meter per minuut. Plot seling doemde een zestigtal meters vóór de sleepboot in de mist het Deensche schip op, dat juist voor anker was gegaan. De afstand was te klein om nog een aanvaring te voorkomen. De „Thor" werd aan den boeg geraakt en liep eenige schade op (naar de bemanning van het Nederland sche schip verklaart een scheurtje van ten hoogste drie decimeter). De Denen be weren echter dat de reparatiekosten ruim 26000 kronen bedragen. Het Nederland sche schip liep geen schade op. Ook de Deen kon op eigen kracht zijn weg ver volgen. De raad voor de Scheepvaart zal later uitspraak doen. REX-THEATER. Reeds eenige weken zijn de aanvangstijden der filmvoorstellingen op Zondag in het Rex- theater in onze agenda abusievelijk vermeld als 3, 5 en 8 uur. Het publiek wordt erop gewezen dat dit moet zijn: 3, 7 en 9 uur des Zondags. Klerk van „kamer 21" voor hef tribunaal Voor de achtste kamer van het Haarlem sche Tribunaal stond Woensdag R. uit Velsen terecht, die als schrijver werkzaam was ge weest, onder andere op „kamer 21", bij den inlichtingendienst der Velser politie. Tevens werd hem ten laste gelegd, dat' hij lid was geweest van de N.S.B., den N.V.D., het N.A.F. en het rechtsfront eri dat hij gewerkt had bij de O. T. Het bleek, dat bij den inlichtingendienst zijn werk had bestaan in het nagaan van de antecedenten van sollicitanten voor gemeen tebetrekkingen en dat hij niet meegedaan had aan het werk van Harrebomee en con sorten. Zijn raadsman, mr. J. B. A. Fiskil,. zag de zaak dan ook niet zoo zwaar in en vroeg in verband met den leeftijd van verdachte en zijn gezondheidstoestand, tevens rekening houdende met het feit, dat niet bewezen was dat verdachte desbewust den vijand steun zou hebben verleend, onmiddellijke invrijheid stelling. Deze werd door het Tribunaal geweigerd. Duitsche soldaten waren „geweldig" Vervolgens had een 24-jarige jongedame, J. D. R. uit IJmuiden, zich te verantwoorden voor haar lidmaatschap van den Jeugdstorm, de N.S.V.O en de N.S.B. Bovendien werd ten laste gelegd, dat zij „hoofdkernleidsler" was geweest bij den Arbeidsdienst voor meis jes en begunstigend lid der SS. Bij de zitting kwam correspondentie ter tafel,- waaruit bleek, dat zij den slag om Charkov „geweldig" vond, een bijvoeglijk naamwoord, dat ze in dcnzelfden brief de beste beschrijving achtte van het gevoel dat zij kreeg, wanneer zij Duitsche soldaten zag marcheeren. Uit een anderen brief bleek haar enthousiasme over eenige Duitsch-aan- doende lijfstraffen, die bij den „vrouwelij ken" Arbeidsdienst door haar en eenige an dere „kameraadskes" waren toegepast. Haar raadsvrouwe mr. van Beek wees erop. dat dit een dom en oppervlakkig meisje was, dat opging in de jeugdbeweging. Toen de padvinderij, waar zij eerst lid van was, werd verboden, was zij toegetreden tot den Jeugd storm en van het een was het ander geko men. „Nu ziet ze in, dat ze fout is geweest", aldus pleitster, die het Tribunaal verzocht hier een straf op te leggen, gelijk aan den tijd dien het meisje in interneering door bracht. Uitspraak in beide zaken op 29 Januari. Havenarbeiders en vischknechts houden vergaderingen Hedenmiddag zullen de havenarbeiders in de Griffioen te IJmuiden-Oost bijeen komen om de verschillende moeilijkheden, die door de ongunstige omstandigheden in het visscherijbedrijf zijn ontstaan, te be spreken. Vrijdagmiddag zullen de vischknechts vergaderen. Deze bijeenkomst staat even als de vergadering van Donderdag onder leiding van den Centralen Bond. Vooral onder de vaste vischknechts heerscht groote ontevredenheid, omdat de vischhandel de in den herfst van 1946 met zooveel moeite tot stand gekomen over eenkomst inzake het uitbetalen van een garantieloon heeft opgezegd. De arbeiders stellen zich op het standpunt, dat er voor allen bestaanszekerheid moet zijn, die ver kregen was door de nu weer opgezegde overeenkomst. Kinderkoor „De Kleine Stem" gaf een uitvoering Voor het eerste optreden in het open baar na den oorlog van het kinderkoor „De Kleine Stem" was groote belangstelling, hetgeen het bestuur tevreden stemde, ge tuige de rede van den voorzitter. Het be stuur had zoo'n moreelen steun noodig, want de moeilijkheden om een kinderkoor in dezen tijd te leiden zijn groot: de diri gent, die „De Kleine Stem" jarenlang ge leid heeft, Jan Post, is ernstig ziek; de jeugdverwildering is ook van invloed op den lust zich bij het kinderkoor aan te sluiten of er te blijven, want men begon m 1945 met 200 leden en treedt thans op met 80. Ondanks deze tegenslagen heeft men doorgezet en veel medewerking gekregen, zoowel moreel als financieel. De leiding van „De Kleine Stem" bewees dat haar paedagogische arbeid achter de schermen niet vergeefsch geweest is. Daar waren dan eerst de alleraardigste speelliedjes en het versjes opzeggen, dat kinderen altijd zoo zonder bleuheid af gaat. Dit vormde de inleiding tot,*het hoofdnummer, de operette „De Prins van Sind". De prins en zijn medewerkers zon gen hun partijen zuiver en vooral het aar dige stemmetje van de vrouwelijke prin sen-hoofdrol muntte uit. De geheele op voering, die vrij schoolsch van gebaar bleef, was qua costume en kapwerk goed verzorgd. Aan de uitvoering ging een onder deze omstandigheden ietwat geforceerd aan doende herdenking der gevallenen vooraf, met taptoe op harmonica en vlaggengroet. A. J. v. d. W. Twee paarden op hol geslagen In de Wüstelaan raakte één der spoor stokken van een met twee paarden bespan nen vierwieligen wagen los van den evenaar en kwam terecht op de hielen van het rech- terpaard. Het dier schrok en sloeg op hol, tezamen met zijn metgezel. Nadat twee lichtpalen het hadden moeten ontgelden, kwamen zij uit zichzelf tot stil stand in de Wynoldi Daniëlslaan. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. KLEINE „ZWARTE PIETEN". Bij de Kinderpolitie werden vier „zwarte" boosdoenertjes binnengebracht. Zij waren er door hun ouders op uit gestuurd om tusschen sintels brandbare kolen te zoeken, doch ver dwaalden in het kolenpark bij de ponten. Zij werden betrapt bij het vullen van hun zak ken en kregen gedurende eenige uren ge legenheid hun slechte daden te overdenken. De ouders haalden hun kinderen van het Hoofdbureau en kregen eveneens een flinke berisping. FILMAVOND KATH. ARBEIDERS BEWEGING De Katholieke Arbeiders Beweging, afdee- ling Velsen-Noord organiseert Donderdag 23 Januari in bioscoop „De Pont" een flim- avond voor leden en belangstellenden. In een tweetal voorstellingen zal vertoond wor den de film „Notre Dame de la Mouise" „Onze lieve Vrouw van de sloppen". SCHEEPVAART K. N. S. M. Theseus, 14 Jan. van Napels n. Llpari. Omen. 15 Jan. te Amsterdam. Dundee, 14 Jan. te Amsterdam. Aardenburg, 14 Jan. van Amsterdam naar Valencia. Delft. 14 Jan. te Val paraiso. Van Ostade, 14 Jan. te Trinidad. Ma- rita, 14 Jan. van Baranquilla naar Curasao.. M(j. Nederland. Nieuw Holland. 13 Jan. Gi braltar gepasseerd. Jan Steen, 14 Jan. te Rotter dam. Tegelberg. 13 Jan. Gibraltar gepasseerd. Singkep. 10 Jan. van Karachi. Roepat, 12 Jan. te Melbourne. Tabian, 10 Jan. Ie Singapore. Ma- doera, 9 Jan. van Batavia naar Rantgoon. Rotti. 14 Jan. te Los Angeles. Holl. Afr. L(Jn. Randfontein, 15 Jan. te Am sterdam. Oceaan. Polyphemus, 14 Jan. te Amsterdam. Plirontis, 10 Jan. te Batavia. Melampus, 7 Jan. van Port Said naar Liverpool. Kon. Holl. Lloyd. Salland (thuisreis) 14 Jan. van Santos. Waterland (uitreis) 14 Jan. te Rio de Janeiro. Wijsmuller. Sleepbooten Soegio. Beatrix en Margriet, sleepende het Juliana-droogdok van Curasao naar Soerabaja. bevonden zich 13 Ja nuari op 2 graden 10 minuten Noorderbreedte en 118 graden 28 minuten Westerlengte. GROOTE VAART. Alchiba, 13 Jan. van Hampton Roads te New York. Bantam, 14 Jan. van Calcutta n. Colombo. Egmond, New Orleans —Antwerpen en Rotterdam, passeerde 14 Jan. Dungeness. Gordias, New YorkDemerara, 13 Jan. te Port au Prince. Katwijk, HuelvaRot terdam, passeerde 14 Jan. 10 uur n.m. Finisterre. Kerkplein, Perzische Golf—Rotteixlam, 15 Jan. te Antwerpen. Kola Baroe, Java—Rotterdam, pas seerde 14 Jan. 23 uur Finisterre en wordt 17 Jan. om 8 uur te Southampton verwacht. Limburg, VancouverColombo, 12 Jan. te Beira. Macuba. 10 Jan. van Houston naar Thameshaven. Malvina, 14 Jan. van Haifa te Rotterdam. Aparoea, Ba taviaAmsterdam, passeerde 13 Jan. Gibraltar. Paroena, 7 Jan. van Manilla naar Tarakan, New York—Java. 13 Jan. te Penang. Aalsum, RotterdamCalcutta. 13 Jan. van Genua. Alma- zan (charter), ValenciaRotterdam, 13 Jan. van Gibraltar. Baralt, 10 Jan. van Port au Prince te Curasao. Ino, 10 Jan. van Barranquilla te Curasao. Neleus, 10 Jan. van Colombo te Port Swettenham. Van der Helst, Oost AziëRotter dam, 14 Jan. van Aden. Tiberius, 10 Jan. van New Orleans te Curasao. KLEINE VAART. Abro, 11 Jan. van Middles- bro te Londen. Actief, 14 Jan. van Vejle te Fre- dericia. Admiraal de Ruyter, 15 Jan. v. Benghazi naar Antwerpen. Att S, 11 Jan. van Antwerpen te Cardiff. Audacia, 14 Jan. van Cardiff te Southampton. Bernina, 13 Jan. van Falmouth te Cardiff. Birmingham, 14 Jan. van Blyth te Lon den. Brem, 14 Jan. van Kopenhagen naar Malmö. Deni. 8 Jan. van San Louise du Rhóne n. Bastia. Depa, 15 Jan. van Cuxhaven te Varberg. Eems- horn. 11 Jan. van Boston (L) te Strood. Express, 14 Jan. van Kingslynn naar Rotterdam. Gruno, 11 Jan. van Blyth te Chatham. Hast 3, 14 Jan. van Londen naar Grangemouth. Hast 5, 14 Jan. van Gothenburg naar Le Havre. Hellevoetsluis, 13 Jan. van Grimsby naar Chatham. Kaap Falga, 13 Jan. van Rotterdam te Kingslynn. Leuve- haven, 14 Jan. van Rotterdam te Aberdeen. Mu- lan, IS Jan. van Southampton naar Antwerpen, Narwal, 11 Jan. van Barry te Par. Oise, 11 Jan, van Rouen te Londen. Orion, 14 Jan. van Fos- dyke te Londen. Ponza, 8 Jan. van Bristol te Guernsey. Romeja, 10 Jan. van Ipswich te Portsmouth. Seaham, 15 Jan. van Blyth naar Londen. Tuko. SouthamptonMiddlesbro, pas seerde 10 Jan. Spithead. Vaderland, 15 Jan. van Gravesend te Londen. Veenenburgh. 14 Jan. Rotterdam te Middlesbro. Virgo, 14 Jan. van Blylh naar Dublin. Walenburg, 15 Jan. van Rot terdam te Antwerpen. Zuidland, 10 Jan. var Whitehaven naar Belfast. Zwerver, 15 Jan. van Sheerness te Vlissingen, BerkelsLroom. 12 Jan. „Jacht oj» groot wild" Vurige tijgeroogen en opengesperde mui len grijnsden ons tegen, toen we de bo venzaal van „Rex" betraden. Olifantstan den vormden een standaard, olifantskié- zen, berentanden, een en ander was aan gekondigd als „exotische voorwerpen", een naam die den lezer van het reclamepamfiet doorgaans andere voorwerpen voor den geest toovert. Toch paste deze aankondi ging in het humoristische milieu van den avond. Want de lezing die de heer Van Millingen uit Santpoort voor de personeels- vereeniging van Gas en Water hield was boeiend en geestig. De spreker, die zeven jaar marechausséecommandant in Atjeh was, begon met de vraag te stellen: is jacht wreed? Het antwoord is: ja, maar een jager kan een dierenvriend zijn en we moeten zorgen het beest de minst mogelijke pijn te be zorgen. Spreker heeft 22 jaar gejaagd om aan eten te komen in de wildernis- De heer Van Millingen gaf een zeer uitgebrei de beschrijving van het leven der olifanten en schilderde de ongeloofelijke slimheid en vlugheid van de dikhuiden. Zoo werden we gewaar dat bij Palembang en Djambi menschetende tijgers wonen. De grootste vijand van dit dier is zijn soortgenoot zelf, doch ook voor beren, pythons en kroko dillen heeft het een heilige vrees. Na een uitleg over de zeer gevaarlijke jacht op krokodillen, waarbij behalve ge weren ook het harpoen gebruikt wordt eindigde hij zijn rede met een „apenhisto- CONCERT HARMONIEKAPEL „DE EENDRACHT". Voor de eerste maal zal de Harmoniekapel „De Eendracht" onder leiding van haar nieu wen dirigent, den heer L H. F. Leistikow Zaterdag 25 Januari in het gebouw „Concor dia" een concert geven. Medewerking verleent de coloratuur-i sopraan Miep Peel en. Dr. POSTHUMUS METES SPREEKT VOOR VOLKSONDERWIJS Op verzoek van de afdeeling Santpoort van „Volksonderwijs" komt Dr. Posthumus Meyes Maandag a.s in het Jeugdhuis een lezing houden over: „De spoorweg voorheen, thans en in de toekomst". Het gesproken woord zal op het witte doek verduidelijkt worden. van Amsterdam te Huil. Eemstroom, 13 Jan. van Amsterdam te Bristol. Evertsen, Rotterdam- Dublin, 12 Jan. te Falmouth blnnengeloopen wegens slecht weer. Heemskerk. 14 Jan. van Blyth naar Londen. Larix, 12 Jan. van Casa blanca naar Konakri. Mies. 14 Jan. van Faerker te Strood. Muron, 13 Jan. van Rouen te Ro chester. Nettie, 14 Jan. van Leith te New Castle. Piet Hein, 13 Jan. van Par te Hull. Voorwaarts, 12 Jan. van Ostende te Londen. Zwaluw, 9 Jan. van Ipswich te Ostende. SLEEPBEDRIJF. Slbt. Witte Zee met rots- breker van Kaapstad naar Marseille bevond zich 14 Jan. 26' 12" N. en 4' 30" W. Slbt Poolzee van Split naar Rotterdam, bevbnd zich 14 Jan, op 37' 06" N. en 5' 37" O. Den 30 Jan. hopen onze ge liefde Ouders en Grootouders J. KRAMER T. KRAMER—RAS hun 45-Jarlge echtvereenlglng te herdenken. Dat God hun nog lang mag sparen ls de wensch van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Krommenie: L. J. Kramer D. Kramer-Neutjes IJmuiden: A. Langbroek-Kramer J. Langbroek G. Kramer Vlaardingen: J. Kramer R Kramer-Huyser IJmuiden: L. Veldman-Kramer J. Th. Veldman Bloemendaal A. Jonker-Kramer P. Jonker Hillegom: J. Galjaard-Kramer C. Galjaard. Wijk aan Zeeërweg 174, IJm. Heden overleed na een kortstondige ziekte onze lieve Moeder en Grootmoe der Mevr. CATIIARINA ADRIANA MAGDALENA JOHANNA DE VLIEGER echtgenoote van wyien den heer Kornelis van Nieuwenhuize in den ouderdom van 67 jaar. Namens de familie: C. M. H. van Nieuwenhuize M. J A. van Nieuwenhuize Leerdam: C. W. A. van Nieuwenhuize E, van Nieuwenhuize- Balma Noortje, Marianne. Santpoort, 14 Jan. 1947 Hagelingerweg 108. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 18 Jan. a.s. te 13 uur op de Alg. Begraafplaats De Ble zen te Santpoort bedankt met wederkeerige ge- lukwenschen voor de beste wenschen bij het begin van 1947 ontvangen Kunt U altijd op de kwaliteit vertrouwen van alles wat U er koopt Levensmiddelen BEEK Jacob v. Heemskerkstr. 25. Telef. 4726. Gevraagd voor direct Flinke Werkster voor den Vrijdag, wegens ziekte der tegenwoordige. Dr. A. A. Oosterwijk, Fr. Naereboutstr. 70, IJmuiden-O. Honden en Poesenliefhebbers Hondenbrood, Vleesch en Kattenbrood, Vlsch en Vleescli Door grooten omzet altijd versch. GEBR. VEENINGA Jacobijnestiaat 1018 Duivenliefhebbers Broedschotels (Rood steen) 50 ct. per stuk. GEBR VEENINGA, Jacobljnestraat 1018 TROPISCHE VISCH liefhebbers Levend vischvoer (muggen larven) GEBR VEENINGA, Jacobyriestraat 1018 AGENT GEZOCHT door groote Verzekering My. voor IJmui den en omstr. zy die op de hoogte zyn en over relatie be schikken genieten de voor keur. Ruime byverdienste. Geen borgstelling. Zeer goede provisie. Br. L 1095 bur. v. d. blad. Gevraagd: een LEERKRACHT voor hulp bij huiswerk scho lier 5e klas lagere school. Br. met condities VerLoren van Themaatlaan 13, Velsen. Gevr NET MEISJE voor de morgenuren Hagelingerweg 341, Driehuis (W.) Gevr. NET 2e MEISJE van 8- 12 uur. Mevr. Ipenburg, Hoofd straat 29, Santpoort. MEISJE GEVR. voor heele of halve dagen, klein gezin. Harddraverslaan 43, Santpoort Station. Ik ben in bezit van licht mo torrijwiel met verg., zoek WERK daarvoor. Goed bekend met veel soorten handel, ook vlsch Adres bur. v. d. blad. Net echtp. z. k op middelb. leeft, zoekt INWONING, man overdag buitenshuls. Vrouw ls genegen ln hulsh. behulpz. te zijn. Brieven L 1094 bur. v. d blad. Witte ras VLAAMSCHE REUS ram ter dekking. Lagerstr. 3, IJmuiden-Oost. KOSTHUIS gevr. door Jonge man in Santpoort-dorp, Brie ven 681 Boekhandel Erasmus, Santpoort. A.s. Vrijdag en Zaterdag weer een Prima bruine boonen van 59 ct. voor §5 ct. per 500 gram Maakt gebruik van deze speciale aanbieding; wordt vaste klant bij VOOR KWALITEIT Oosterduinweg 39 - IJjnuiden Oost Driehuizerkerkweg 93 - Tel. 5452 Wie ruilt WONING Berkenstr. kamer suite, boven 3 slaapk., gr. tuin, huur f 4.75 p. w. voor woning omg. Watertoren, huur f 30 a f 35 p. m. Br. L 1097 bur. van dit blad. Jong geh. paar met 1 kind vr ongem ZIT- en SLAAPK. te huur met gebr. van keuken, IJm. of omg. Br. L 1096 bur. van dit blad. PRIMUSLAMP en Petro leum blaaslamp te koop gevr. Kulmen, Wlllebrordstr. IJmuiden-O. Te koop gevr. in prima staat verkeerende PIANO (liefst bruin). Br. met opg. van prys, merk L 1093 bur. v. d. blad. Donkerblauwe LAP STOF te koop aangeb., geschikt voor wintermantel f 50 Te bevr. Jac. Catslaan 23, Driehuls. Te koop: II. en D. FIETS zon der banden ln prima staat f 60 p. stuk. Eschdoornstr. 19. IJm. Oost. Te koop of te ruilen: KIN DERFIETS op 1 b f 50 of voor lakens of dekens. Trompstr. 116, IJmuiden-O. Te koop: 1 LEIDSCHEPLEIN- SPEL, z. g. a. n. f 4. Heidestr. no 26. TE KOOP: mooi vulkacheltje f 40, en dubbel gasstel f 15. J. P, Coenstraat 93, IJmuiden, Districts Bureau Verzorging Oorlogsslachtoffers PAVTLJOENSLAAN 911, HAARLEM Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat de Hulpdienst voor getroffen bedrijven bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Holland met ingang van 1 Januari 1947 is opgeheven. Aanvragen om vergoeding voor evacuatie/reëvacua- tlekosten, alsmede aanvragen voor huurvergoeding, welke bedrijfsinrichtingen betreffen, kunnen worden ingediend bij het Districts Bureau Verzorging Oor logsslachtoffers, Paviljoenslaan 911 te Haarlem. Aanvragen om kostenvergaeding, welke reeds eerder bij bovengenoemden Hulpdienst zijn ingediend,zul len door het D.B.V.O, worden afgewikkeld. Het Bureau is voor belanghebbenden geopend op Maandag, Dinsdag en Woensdag van 912 uur v.m. De Directeur, Jhr. J. J. F. SANDBERG Ij moeten onze 6 PROPAGAXDADAGEN voor BETERE VOETVERZORGING met één week VERLENGEN tot en met VRIJDAG 24 JAN. om aan de vele aanvragen te kunnen voldoen. Tot bovengenoemden datum kost deze be handeling 75 CENT. Bespreekt tijdig OOSTERDUINWEG 25 IJMUIDEN-OOST Te koop: z. g. a. n. WINTER- Te koop: v. o groot KINDER- JAS, lft 17-18 Jaar f 30. Bevra- LEDIKANT f 30. Leeuwerik gen Huyenstraat 3 J laan 28» N.V. Haarlemsche Pyjamafabriek „NOBELT" Leidschevaart 442, Haarlem - Tel. 16661 In ons lingerie-atelier kunnen wij 'nog eenige plaatsen. Aanmelding tusschen 917 uur. Voor spoedige indiensttreding gevraagd prima Kantoorjuffrouw zelfstandig kunnende werken. Adm. rout., diplo ma's steno-typen en M.U.L.O. vereischt. Uitvoerige soil, aan ManufacturenhandeJ Woninginrichting H. MEIJER. Hoofdstraat 194,*Santpoort. WIJ HEBBEN PLAATS VOOR GESCHIKTE MANNELDKE WERK. KRACHTEN lot 2S jaar PRIMA VROUWELIJKE WERKKRACHTEN tot 40 jaai LEERLINGEN vanaf 15 jaar Alle gewenschte Inlichtingen verstrekt U onze Perso- neelsafdeeling Zijlweg 136, Haarlem tusschen 912 en 1417 uur. TROMP'S MELKINRICHTING, Hoofdstraat 154, Sant poort, vraagt voor direct EEN NETTEN BEDIENDE om zelfstandig een flinke melkwijk te bedienen. Loon op ruime provisie-basis 40 A 45 per week. Minimum leeftijd 18 jaar. Alleen zij die gewend zijn met publiek om te gaan en van goede getuigen zyn vi De N.V. Ijsfabriek en Koelhuis „IJSVRIES" vraagt bekwaam autogeen lasscher-pijpenmonteur bekwaam bankwerker-draaier bekwaam chauffeur kantoorbedienden leeftijd 2023 jaar, met diploma M.U.L.O. en eenige jaren praktijk. Schriftelijke sollicitaties aan het kantoor Kanaalstraat 20, IJmuiden. GEVRAAGD: bekendheid met gebruik van zeilmakersnaaimachine strekt tot aanbeveling. Gelieve zich te melden Firma J. VAN BEELEN C.V., Middenhavenstraat 70, IJmuiden. WAAROM NAAR DE STAD voor Uw VERLICHTINGSARTIKELEN? nu HENK BROEKHUIZEN, De Rijpstraat 5 U zoo'n mooie en goedkoope sorteering LAMPERAPPEN en KRONEN ENZ. aanbiedt. Komt U eens kijken. Zie de etalage en toonbamers. Gevraagd liefst blond voor kapdemon- stratie, Maison Verhoef, de Ge- nestetlaan 8, Driehuis. Telef. 4825. Zware shag en pruimtabak U behoeft er niet naar te zoeken. heeft het volop Xoodwinkel Spoorlialte Zeeweg (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) Vertoont van Vrijdag 17 t/m Donderdag 23 Jan.: PREMIèRE van de dolkomische Engelsche lilm „Hoe krijg ik een Baantje" vier gedemobiliseerde soldaten maken van hun baantje een kermistent en smijten U onophoudelijk ATTENTIE Het geachte publiek dient ervan doordrongen te zijn, dat de directie alle aanspraken op schadevergoeding, die een gevolg zijn van on bedaarlijk lachen absoluut van de hand wijst. -Voorstellingen: dagelijks 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. BIOSCOOP Vanaf Vrijdag 17 t/m Woensdag 22 Januari: Mariene Dietrich, JOH WAYNE in: Een harde ruwe film uit het leven der gouddelvers in Alaska. Aanvang der voorstellingen 8 uur. Zondag 2.30 uur, 5 uur en 8 uur. Rijwielstalling aanwezig. 't HOOGST in Kwaliteit 't LAAGST in prijs Biefstuk 90 c. p. p. Rosbief 75 c. p. p. Lapj»en 70 e. p. p. Gehakt 65 c. p. p. Vette soepbeenen Leverworst zonder hou Bloedworst zonder bon Gerookt vleescb Ploekworst Gekookte metworst Boterha m worst enz. Bij vleesch is VET verkrijgbaa-. FRANS NAEH E BOUTSTRAAT 11 - TF.L. 5762 Beleefd aanbevelend, T.7. DE GROOT Weet U dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor Uw OUDE HUISHOUD- of IXDUSTlilEN AAI MACHINE? Merk of defect f bezwaar. Firma M. C. Hoole RIJKSSTRAATWEG 250, HAARLEM-N.. TELEF. 22787 Telefoon of briefkaart enwij komen. Kinderen van de INSINGERSCHOOL worden Vrijdag 10.30 uur op school verwacht, die van de MARNIX SCHOOL om 11.30 uur.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4