't Kaashuis divans BISCHOFF J Costumes m energieke krachten - jongste bediende (mnl.) I. C. Maan zonder punten „NEDERLAND Negentienhonderd paardekrachten trachten de „Liliam" vlot te trekken Nationaël fonds voor Bijzondere Nooden is weer in actie gekomen Beverwijk Santpoort bloemkool H. BORST Voor Bowl naar Borst H. BORST flinken loopjongen inca de Luidsprekers PlusfoursPantalons Groote Nationale Pluimveetentoonstelling Zoekt V een MATRASSTEL Diepgevroren Groenten en Fruit Vrijdag 17 Januari 1947 IJMUIDER COURANT 4 „Hudson krijgt hulp van de Schelde Alle pogingen om het bij Den Helder ge strande Deensche stoomschip „Liliam" vlot te sleepen, zijn tot nu toe mislukt. De ber gingspogingen worden momenteel onder nomen met de reuzensleepboot „Hudson" van L. Smit en Co's Internationalen Sleep dienst. De 1000 pk machine van deze boot bleek, op volle kracht draaiend, nog niet bij machte, het schip los te trekken. Heden middag zou de „Hudson" assistentie krijgen van de „Schelde", welke een vermogen van 900 pk heeft. Het was kalm weer toen de „Hudson" gisteren, vergezeld van Heldersche jutters en motorvletten, na zich behoedzaam door het nog niet van mijnen gezuiverde vaar water een weg te hebben gebaand, bij de „Liliam" arriveerde. Vierhonderd meter op zij bleef de „Dorus Rijkers" een oog in het zeil houden om onmiddellijk te hulp te kunnen komen, indien een der schepen op een mijn mocht loopen. Met de motorvletten bracht de Deensche bemanning de verbinding met de „Hudson" tot- stand, die met behulp van een om een klink op het dek van de „Liliam" geslagen tros, waaraan de zware sleep bevestigd was, met eigen motor den sleep aan boord van de „Liliam" hieuwde- Het schip lag zwaar op de zandbank, doordat door het lek in het achterschip bijna 5 ton water naar binnen w^ gestroomd, maar maakte geen slagzij meer. De bemanning ging on middellijk aan het werk om stoom te ma ken voor de pompinstallatïe en korten tijd later kringelde er rook uit de pijp. Tegelij kertijd trok de „Hudson" den sleep aan en liet daarop de machines op volle kracht draaien. Twee uur lang, tijdens den duur van den vloed, vormde het door de schroef van de sleepboot weggeslagen water een kolkend zog achter de „Hudson" en stond de kabel strak gespannen. Maar in de po sitie van de „Liliam" kwam geen veran dering. De „Dorus Rijkers" koerste om vier uur terug naar de haven. Vannacht bleef de sleepboot voor anker liggen bij de ..Liliam", terwijl de Denen aan boord van hun schip gedurende dezen tijd zooveel mogelijk water over boofd bleven pompen. Eij den volgenden vloed, welke hedenmorgen om drie uur begon, deed de „Hudson" opnieuw een poging, welke evenmin resultaat opleve/de. Intusschen was de Deensche bemanning er in geslaagd de pompinstallaties aan boord van de „Liliam" van stoom te voor zien, zoodat reeds een zeer groot gedeelte van de ongeveer vijf ton water, die naar binnen was gestroomd, uit het schip ge hoosd is. Met vereende krachten zullen de beide sleepbooten bij den volgenden vloed onder het wakend oog van de weer uitge varen reddingboot „Dorus Rijkers" een po ging wagen het hardnekkige schip vlot te trekken. Voetbalelftallen voor Zondag StormvogelsXerxes. Stormvogels komt als volgt uit: Kraak; Van Vliet, Snoeks; Goedhart, Schoorl, Hoogendijk; Meyer, Aland, Van Dalen, De Boer, Van Opbergen. TerrasvogelsRapiditas. De Vogels beschikken over: Douma; Dortmundt, De Ruyter; Akkerman, De Jong- Jr., Heilig; Zaal, De Melker, De Jong Sr., Röbken, Schoon. KINDERMIDDAG VOOR „KINDERVREUGD". Het bestuur van de Speeltuinvereniging „Kindervreugd" organiseert Zaterdagmid dag in bioscoop „De Pont" een feestmiddag voor de kinderen van de leden. Behalve de vertooning van enkele films krijgen de kinderen een poppenkastvoor stelling van den heer P- Reek, de bekende „Oom Piet" van „In Veilige Haven". Plaatselijke commissie van samenwerking opgeiricht De plaatselijke afdeeling van het Natio naal Fonds voor Bijzondere Nooden, die in 1936 werd opgericht, moest in Juni 1943 op last van de bezetters verdwijnen; de bezittingen werden in beslag genomen. Hiermede werd in één slag een einde ge maakt aan deze nuttige instelling. Het mag echter een wonder heeten, dat de geldmiddelen niet geheel verloren zijn gegaan. Het Nationale Fonds vóór Bijzondere Nooden was eerst kort geleden in de ge legenheid om een gedeelte van de verloren gewaande gelden weer voor zijn doel aan te wenden. Hiervan wérd mededeeling ge daan aan het Gemeentebestuur met het verzoek, zoo mogelijk ook de plaatselijke commissie weer te doen herleven. Hoewel de direct door den oorlog getrof fenen veelal geholpen worden door een in stelling voor hulp aan oorlogsslachtoffers, bleken er toch tal van gevallen van bijzon deren nood te zijn, waarvoor in 'vroeger jaren de hulp van de plaatselijke commis sie zou zijn ingeroepen. Om deze reden werd het wenschelijk geacht de plaatse voor de „stille armen", die door bijzonde ren nood in moeilijkheden zijn gekomen. Het verdient aanbeveling eventueele verzoeken om hulp, schriftelijk in.te zen den bij den secretaris der commissie. Een beroep op de andere leden is evenwel ook geoorloofd. De plaatselijke Commissie van Samen werking voor Bijzondere Nooden is als volgt samengesteld: Th. Kruisman, wethouder voor Sociale Zaken, voorzitter; P. Waardenburg, direc teur voor Sociale Zaken, secretaris; mr. L. Vorstman, Harddraverslaan 1, Santpoort; W. J. Willems, Koningsweg 35, Velsen- Noord; pastoor Th. Moleman, Kon. Wilhel- minakade 38a, IJmuiden; A. ten Broeke, Marconistraat 3, IJmuiden; R. Verbeek, Hoofdstraat 46, Santpoort; D. de Vries, Hofdijklaan 26, Driehuis; K. Tijssen, Snel- liusstraat 27, IJmuiden; G. Brakenhof, Wijkerstraatweg 126, Velsen-Noord; F. J. A. Strijbosch, Leeuweriklaan 32, IJmuiden Oost, leden. Gemeentelijke steun aan de jeugdbeweging Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor, ten behoeve van de bij het plaatselijk jeugdsecretariaat aangesloten vereenigingen, te beginnen met het ver- eenigingsjaar 1 October 1946-'47 een sub sidie beschikbaar te stellen, berekend naar f 1 per lid, waarbij het aantal leden bij het begin van het jaar (1 October) be slissend zal zijn. Voor het loopende jaar zal hiermede een bedrag van f 1660 gemoeid zijn. Geineentesubsidie voor bijzondere concerten Eenige vereenigingen, die in de laatste jaren hier ter stede bijzondere concerten hebben gegeven, hébben zich tot burge meester en wethouders gewend met het verzoek, een subsidie te mogen ontvan gen als bijdrage in -de kosten daarvan. Deze besturen wijzen er op, dat, wil iets goeds geboden kunnen worden, de kosten vrij hoog zijn en niet door de ontvangen entrée-gelden worden gedekt. Het wil B. en W. voorkomen, dat er alleszins reden bestaat, dit verzoek in gun stige overweging te nemen. Het college acht een bescheiden financiëele bijdrage van de gemeente gerechtvaardigd. Het stelt daarom voor, het te machtgen, voor muziek- en zanguitvoeringen, welke daar voor naar de meening van het college in aanmerking komen, een subsidie beschik baar te stellen tot ten hoogste het bedrag der wegens elke uitvoering te heffen ver- makelijkhedenbelasting, zulks gerekend te zyn ingegaan op 1 September 1946. NED. HERV. KAPEL. In. den Jeugddienst, die Zondagmorgen gehouden wordt in de Ned. Herv. Kapel, zal ds. J. v. d. Wiel spreken over het on derwerp: „Wie heeft den sleutel?'" De avonddiensten zullen, zoolang de beper king van het gasverbruik duurt, beginnen te 5.30 uur. R.-K. S.V. „VELSEN" JUBILEERT. Met Juni bestaat de R.-K. S.V. „Velsen" opgericht onder den naam van R.-K. S.V. „Santpoort" 25 jaar- Ten einde de herdenking te kunnen financieren zal, be houdens goedkeuring, een verloting op touw worden gezet Op het groene veld zullen natuurlijk belangrijke jubileumwed strijden worden gespeeld en tenslotte zal in de feestzaal een groote revue voor het voetlicht worden gebracht. BINNENLAND Op een terrein aan de Geerstraat te Heerlen heeft mén resten van Romeinsch aardewerk ge vonden. Te Scheveningen is, 90 jaar oud, de bekende redder Leendert Bruin overleden, die een kwart eeuw schipper van de roeireddingboot der N. Z. H. R. M. is geweest. In 1903 redde hij de beman ning van de Oostenrijksche bark „Henriëtte" waarvoor hij door keizer Fianz Jozef werd on derscheiden met het gouden kruis van ver dienste. Ook in Rotterdam is de politie een actie begonnen tegen treeplanktrampassagiers. Den eersten dag werden 38 personen bekeurd. De landdag van oud-stoottroepen, welke 25 Januari in Den Bosch gehouden zou worden is uitgesteld; In de Staatscourant van 15 Januari zijn prijzenbeschikkingen afgekondigd voor verschil lende houtsoorten, voor eau de cologne, voor begrafenissen en voor wand- en vloertegels. De Nederlandsche Brucknervereeniging wil haar werkzaamheden hervatten, doch haar ar chief en de ledenlijsten zijn bij een bombarde ment verloren gegaan. Vroegere leden worden verzocht zich tot den heer Helns Gravenzande in Boskoop te wenden. HAARLEM EN OMGEVING Te Beverwijk is beroepen als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente Ds. P..P. J. Monster te Dinteloord. Ds. H. W. Duyvendak, geestelijk verzorger van „Meer en Bosch" zal binnenkort naar'Indië vertrekken, om daar gedurende twee jaar de Indische kerk te dienen. De Haarlemsche Harmonie-muziekvereeni- ging „Apollo" houdt op Zaterdag 1 Maart in de bovenzaal van gebouw „Cultura" een bazar. Agenda voor Velsen en IJmuiden VRIJDAG 17 JANUARI Thalia: „Hoe krijg ik een baantje?" 7.00 en 9 15 uur. De Pont: „De Spelbrekers" met Mariene Dietrich, 8 uur. OFFICIEELE PUBLICATIE DISTRIBUTIE DIENST VELSEN UITREIKING SCHOENENBONNEN. In het tijdvak van 20 t.m. 23 Januari a.s. zul len schoenenbonnen worden uitgereikt. In aan merking komen: A. Diegenen, wier nummer van de Tweede Distri butiestamkaart als laatste cijfer een 5 aanwijst. B. Diegenen, wier T. D. nummer eindigt op een reeds eerder aangewezen cijfer en die hierop nog geen schoenenbon hebben ontvangen. Na 25 Januari mogen echter in de onder B. bedoelde gevallen geen schoenen bonnen meer worden uit gereikt. Aan personen, die in Januari 1945 of later reeds een bon voor gewone. Amerikaansche of beroepsschoenen ontvingen, mag thans geen bon worden uitgereikt. De uitgereikte bonnen voor werkschoenen en noodschoeisel blijven buiten beschouwing. Aan 'kinderen, geboren op 1 April 1946 of later, mag geen bon worden uitgereikt, ook al is het laatste cijfer van het T. D. num mer een 5. De verstrekking bij cljferaanwijzing geschiedt uitsluitend tegen inneming van bon 614 van het inlegvel. Losse bonnen zijn ongeldig. Het pu bliek is vrij een keuze te doen uit de bestaande bonsoorten. 1. Kinderschoenen. Kinderen, (voor zoover geen orthopaedisch schoeisel dragend) die in het bezit zijn van een inlegvel GC. GD, of GE. ko men bovendien in de maand waarin zij jarig zijn, voor een tweeden bon in aanmerking, on geacht of na 1 Januari 1945 reeds een schoenen bon werd verstrekt. Ditmaal komen dus in aan merking kinderen, geboren in de maand Januari van een der jaren 1932 t.m. 1946. Hierbij is echter geen sprake van bonkeuze. De verstrekking van deze extra bonnen ge schiedt tegen inneming van bon 604 van inlegvel GC. GD of GE. Losse bonnen zijn ongeldig. De uitreiking vindt plaats: Aan de bewoners van IJmuiden, Velsen (dorp) en Driehuis, ten kantore van den dienst aan den P. J. Troelstraweg op: Maandag 20 Januari letters A t.m. G 9—12 uur. Dinsdag 21 Januari letters H t.m. S 912 uur. Woensdag 22 Januari letters T t.m. Z 9—12 uur. Aan de bewoners van .Santpoort, in een lokaal van het Badhuis aan de Wüstelaan op: Donderdag 23 Januari,'letters A t.m. Z, 912 u. Aan de bewoners van Velsen-Noord, in het ge bouw „Concordia" Kanaalkade te Velsen- Noord op: Donderdag 23 Jan., letters A t.m. Z, 9—12 uur. RICHARD FOWLER HILDA DICK Theater Plezier in Thalia IJmuiden weet goed werk te waardee- Ten en het publiek in het tot de laatste plaats bezette Thalia-theater was er Don derdagavond wat men noemt „in-" Hoe( kon het ook anders waar Wiesje Bouw-' meester haar kunnen „botvierde" op den onzichtbaren vleugel, Jan van Ees boeide in woord en gebaar zelfs in een Paul Vlaanderen-creatie en Menno Grondsma zijn parodieer} gaf. Toon Hermans voerde ons langs den Amstel en het IJ, Tot Moens vergastte het publiek op chansons en Andrea Domburg completeerde het geheel. Een niet onbelangrijk aandeel in het welslagen van den avond had Peter Kel- lenbach, wiens muzikale begeleiding „af" was. Dit soort avonden hebben we in IJmui den noodig, avonden van beschaafden hu mor, en het is ook thans weer gebleken dat de directie van Thalia dit ten volle be grijpt. Vliegluigmodelhouwers vergaderden De „Velser Luchtvaartclub" hield haar jaarvergadering in het clubgebouw „In Veilige Haven". De voorzitter der vereeni- ging, de heer P. Westera, sprak een ope ningswoord, waarin hij een overzicht gaf van het clubleven in het afgeloopen jaar. Hij memoreerde dat er door allerlei om standigheden te weinig is gebouwd; als gevolg daarvan ontbreekt bij velen de noodige wedstrijd-routine. Door terrein gebrek kon met de aanwezige modellen weinig worden gevlogen. Wel is er het duinterrein in Zandvoort, maar dat is vaak bezwaarlijk in verband met den afstand. Verder achtte hij het noodzakelijk, dat voor de komende wedstrijden selectie toe gepast zal worden. Vervolgens ging men over tot een huis houdelijke bijeenkomst. In de pauze werd een viertal films ver toond. die alle voor den oorlog vervaardigd waren door den oud-voorzitter der V.L.C-, den heer H. H. Belgraver. Zij behandelden onderwerpen uit den modelvliegtuigbouw en vielen zeer in den smaak. Hierna kwam het houden van een pro- paganda-avond ter sprake. Besloten werd deze door een etalage-tentoonstelling te laten voorafgaan. Oud-katholieke besturenbond bield een lezingenavond De Oud-Katholieke Besturenbond orga niseerde in het Oud-Katholieke Vereeni- gingsgebouw een lezingavond voor de le den der aangesloten vereenigingen, waai de heer R. W. Rotgans, luitenant ter zee eerste klasse, een causerie hield over zijn belevenissen tijdens den oorlog in convooi- diensten en in Indonesië. De heer W. D. Wiljouw, voorzitter, ver welkomde de aanwezigen, waarna de spre- geven kennis van hun voorge lijkt commissie, zij het ook in eenigszins i nomen Huwelijk, hetwelk op gewijzigden vorm, de werkzaamheden te 30 Jan om 9 30 uur doen hervatten. Hiertoe werd dan ook be- i sloten, nadat de heer Th. Kruisman, wet- lt<! Velsen plaata hebben' houder van Sociale Zaken, daartoe had overlegd met vertegenwoordigers van een aantal ondersteunende instellingen. Het doel der commissie is, een band te leggen tussehen de ondersteunende instel lingen, teneinde gezamenlijk de hulpver- leening in gevallen van bijzonderen nood, te organiseeren én uit te voeren. De hulpverleening zal uitsluitend be staan in het verleenen van een keer steun in die gevallen, waarin de hulpvcrleening de bracht van de gewone instellingen te boven gaat en is in hoofdzaak bedoeld SCHEEPVAART IJMUIDEN, 16 Januari. Aangekomen: Kattegat, ,van Skotskar, Vinga van Valencia, Ring van Ornskjoldvik, Caribia van Kopenhagen, Grim van Stockholm, Diamantis van 7 16 Januari. Vertrokken: Gudrun naar Oporto, Aardenburg naar Valencia, Glorie naar Huil, Tora Elisa naar Antwerpen, Dante naar Barry Roads, Erna naar R'dam. Kontis naar De Nieuw Holland. Het s.s. „Nieuw Holland" van de K. P. M., op reis van Batavia naar Amsterdam dat den 13en Jan. j.l. Gibraltar passeerde, wordt Vrij' dagavond in IJmuiden verwacht. K. N. S. M. Evangeline Park. 15 Jan. te Tri nidad. Gerassimos Vergottis, 14 Jan. van Curagao Barranqullla. Orestes, 16 Jan. te Hoek van Holland. Aardenburg, 16 Jan. van IJmuiden naar Valencia. Finga, 16 Jan. te Amsterdam. Rita, 15 Jan. van New Port naar Papras. Orpheus, 16 Jan. Ouessant gepasseerd. Theseus. 15 Jan. Lipari. Themisto, 15 Jan. te Valencia. Java-China-Papan-Lün. Tjitjalengka. 16 Jan. te Hongkong, aankomst te Manilla 20 Jan., ver trek 24 Jan., 29 Jan. te Batavia. Tsjisadane, 16 Jan, te Makassar, vertrek 18 Jan. van Makassar en via Soerabaja, Semarang. Batavia (22 Jan.) en Hongkong naar Shanghai. Tjibadak. 17 Jan. vertrek van Batavia, via Soerabaja, Tarakan en Kobe naar Yokohama. Tjimanoek, 17 Jan. te Menado, 19 Jan. vertrek van Menado naar Soe rabaja en Batavia. Van der Helst, 18 Jai Suez, te Port Said. 19 Jan. op weg naar R'dam. Kon. Hol!, Lloyd. v. d. Capelle, uitreis 15 Jan. van Santos naar Montevideo. Holl. Afr. Lün. Congostroom, 21 Jan. van Porto Amboim naar Boma. GROOTE VAART. Egmond, van Orleans- Rotterdam. 15 Jan. te Amsterdam. Gouwe. 15 Jan. van Rotterdam te Lubeck. Alclnous, Am sterdamJava, passeerde 13 Jan. Dover. Arak, 16 Jan. van Huil te Rotterdam. Ariadne, Rotter damGibraltar, passeerde 14 Jan. Dungeness. Arnhem. 14 Jan. van Curasao te Barranquilla. Cïstula, 15 Jan. van Rotterdam naar Houston. Colytto, Philadelphia—Rotterdam, 14 Jan. te Londeh. Dido, 10 Jan. van La Guaira naar Tri nidad. Erinna, 14 Jan. van Shanghai naar Hong kong. Farmsum, 16 Jan. van Casablanca te Rot terdam. Gaasterkerk, Rotterdam—Australië, 15 Jan. te Antwerpen. Ganymedes, Buenos Aires —Aruba. 11 Jan. van Montevideo. Govert Flinck, Beira—Port Amelia, 13 Jan. te Dar es Salaam. Kota Agoeng, 15 Jan. om 16 uur van Rotterdam naar Southampton. Kota Baroe, Java—Rotter dam, passeerde 16 Jan. om 5 uur Ouessant. Me- lampus, MacassarNew York via Liverpool, pas seerde 15 Jan. Gibraltar. Prins Bernhard. 13 Jan. te Maranham. Roepat, Britsch Indië—Australië, 15 Jan. te Sydney. Sibajak, 15 Jan. van Batavia Longhill rd. 151 Catford England. Lindenstraat 2 IJmuiden-O. Jonge Belegen volvet Oude Kaas Groote sorteering KENXEMERLAAN Extra witte Het adres voor Groenten en Fruit. De grootste keuze. De beste kwaliteit. Keuze uit 8 soorten Vruchten^ Kennemerlaan Tel. 4331 N.V Agentuur en Handel Mij. IJmuiden vraagt een 18 tot 20 jaar. Persoonlijk aanbieden Trawlerkade 54. ker zijn causerie met een schets over den i naar Rotterdam. Stuyvesant, 13 Jan. van Para- strijd van de zeevaart voor de vrijheid van maribo te Curagao. Tarakan, New York—Java, ons land begon. De heer Rotgans vertelde van zijn be levenissen aan boord, om vervolgens Duitschland's bedoelingen ten aanzien van een hongerblokkade rond Engeland weer te geven. De heer Rotgans nam de aanwezigen mede op de gevaarvolle convooi-diensten der koopvaardijvloten en belichtte de smartelijke verliezen ter zee van de geal lieerden. Daarna vertelde hij zijn ervaringen bij de belegering van Singapore, zijn uiterst gevaarlijke tochten, onder het oog van de Japanners in de Indische wateren en de aanvallen van vliegers en onderzeeboo ten bij de vaarten op de Oceanen. De spreker, die een zeer aandachtig ge hoor vond. eindigde zijn bijdrage tot ken nis van feiten met er op aan te dringen den goeden geest in den mensch vaardig te laten worden om een volgenden oorlog te voorkomen. Veteranen van Stormvogels voetballen tegen Xerxes Zondag a.s. om 12 uur speelt een elftal veteranen van Stormvogels op één der bij- terreinen van E.D.O- een wedstrijd tegen veteranen van Xerxes. De Stormvogels- ruïne .is als volgt samengesteld: De Waard; Groen en Wilderom; Effern, Tol, Nieborg; v. d. Steen, Hollenberg, Prins, Van Opber gen, Veuger. 15. Jan. te Port Swettenham. Themisto. Calcutta botterdam, 13 Jan. te Valencia. Tiberius, New Orleans—Aruba. 12 Jan. van Curagao. Tjikampek, SeattleRotterdam, 13 Jan. van Portland (Or.). Tjitjalengka. 11 Jan. van Amoy te Shanghai. KLEINE VAART. Alcyone, 13 Jan. van Kil- keel te Plymouth. Hondsrug 13 Jan. van Rotter dam te Hull. Jo. 11 Jan. van Middlesbro te Boston (L.). Martha, 11 Jan. van IJmuiden te Grangemouth. Oleum, 13 Jan. van St. Brleux te Southampton. Pinguin, 13 Jan. van Goole te Falmouth. Presto, LondenDe Tees, passeerde 13 Jan. Flamboro Head. Progress, 12 Jan. van Blyth te Hartlepool. Sandenburgh, Newport (Mom.)—Rotterdam, passeerde 14 Jan. Barray Island. Tuko, 12 Jan. van Southampton te Midd lesbro. Twin, 12 Jan. van Rotterdam te Hartle pool. Westlaan, 12 Jan. van Rotterdam te Kings- lynn. Wolanda, 11 Jan. van Kingslynn te Bos ton (L). Zuidland, 11 Jan. van Whitehaven te Belfast. Bebo,. Marseille—Londen, passeerde 14 Jan. Prawlepofiit. Bree Helle, vertrekt 16 Jan. van Port Talbot naar Genua. Eemstroom, 15 Jan. van Bristol naar i Amsterdam. Fiducian, 10 Jan. van Marseille naar Cette. Fricia, 9 Jan. van La Pallice naar Pauillac. Tilly. 8 Jan. van Genua naar Vado. Zwaluw. 10 Jan. van Ostende naar Shoreham. SLEEPBEDRIJF. Slbt. Hudson 15 Jan. n.m. in zee naar het Deensche s.s. Liliam. Slbt. Schelde arriveerde hedenmorgen te Rotterdam met het voor sloop bestemde Engelsche escorte- vaartuig „Dakens" komende van Harwich. MARKTBERICHT VAN DONDERDAG Besommingen: Trawler: Adelante IJM 19 f 1776. Motoi'logger: KW 159 f 5860. KENNEMERLAAN 127 IJMUIDEN RECLAMEWEEK Fotostandaards van 0.85 voor 0.5 Ylschlepels van 0_8o voor 0.5 IJzeren Koekpannen maat 28 van 2.85 voor 1.65 Luiwagens van 1.35 voor 0.69 Mattenkloppers van 0.75 voor 0.: Blikken Besclmltbussen 2 kleuren v. 0.95 voor 0.52 Siervaasjes van 1,35 voor 0.50 Rollen drooglijn 10 M. van 0.45 voor 0.25 Vatenkwasten van 0.65 voor 0.35 Kleerhangers van 0,55 voor 0.41 Theezeefjes emailïe van 0.60 voor 0.40 Asbakken tegel van 2.25 voor 0.40 Vellen Schuurpapier van 0.10 voor 0.06 Kraanslangen van 0.25 voor 0.15 Stofbllkken van 0.75 voor 0.25 Boodschappentasschen van 1.85 voor 0.49 Raspen van 0.85 voor 0.20 Gum van 0.15 voor 0.05 Penhouders met pen van 0.25 voor 0.15 Series Ansichtkaarten 6, stuks van 1.voor 0.20 Fotomapjes van 0 25 voor 0.05 Flesschcn met prima shampoo van 1.50 voor 0.40 Scheerspiegels in standaard v. 4.25 voor 2.70 Scheerapparaat van 0 85 voor 0.40 Scheermesjes pakjes van 10 stuks van 0.45 voor 0.25 Haarkrullers v. 0.16 voor 3 voor 0.25 Tandenborstels van 0.60 voor 0.15 Fleschjes Parfum van 0.75 voor 0.20 Portefeuilles van 0.75 voor 0.10 Kinderklolcken van 0.50 voor 0.35 Klndertegelspelen van 0.80 voor 0.20 Trekpoppen van 0.60 voor 0.25 Houten Kinderfauteulltjes van 0.35 voor 0.15 Poppen maskers van 0.35 voor 0.25 Spaarpotten van 0.20 voor 0.05 Springtouwen van 0.60 voor 0.35 Doozen houten dam- steenen van 1.85 voor 1.25 Witte gespen, groot van 0.35 voor 0.02 Prima Kachelglans van 0.20 voor 0.11 Centimeters, Spelden, Druk kers, IJzergaren, Kindergum- mlbroekjes, Haarnetjes, Haar spelden. Kookstelpitten. Enz. Enz. Telefoon 5162 Voor een trap strijkplank mouwplankje waschbord wringerbok keukentafel keukenstoel droogrekje teen naai. Trompstraat 66 Telefoon 5557 HELDERE WASCIIVROUW gevraagd. Te bevr. bur. v. d. blad. Gevraagd bekwame JAPON. EN COSTUUMSTRIJKSTERS en LEERLING-STRIJKSTERS Reisgeld wordt vergoed. Prettige werkkring. Wa-sscherij en Chem. Wasscherij HOEK EN VAART, Bloemendaa.lschestraa.tweg 17, Santpoort-Station. Belangrijke Textielonderneming kan 'v oip haar Ateliers plaatsen. Ook tijdens opleiding behoorlijke verdienstmogelijkheden. Inlichtingen Saintpoorterstraat 18, Haarlem, 's Avonds 810 uur, 's Zaterdags 25 uur. Gevraagd op klein fabriekskantoor Brieven met volledige inlichtingen en verlangd salaris IJ 298 Bureau van dit blad. naar maat van f 17.50 tot. f 2515 punten KEER- EN REPARATIE-WÉRK L. VERHOEF, Brederoodscheweg 82 SANTPOORT, 8 minuten van het station. DANSSCHOOL DU1JN Curs. voor beginners, gevorderden INSCHRIJVINGEN Zaterdags 79 uur „De Griffioen" IJmuïflen-Oost Dinsdags en Woensdag 79 uur „Zomerlust", Santpoort. Tevens cursus voor Medal Tests ELZER'S Heeren Modehuis KENNEMERLAAN 121 MAAKT EN REPAREERT UW OVERHEMD Gevraagd: NETTE WERK STER voor enkele dagen per week. Zeeweg 295, IJm.-O. GEDIPL. COSTUUMNAAISTER heeft nog 2 dagen per week beschikbaar. Brieven L 1100 bur. v. d. blad WONINGRUIL. Woning in IJm.-O. huur f 5.25 p. w. voor woning omg. Kennemerplein of Watertoren. Br L 1102 bur. van dit blad. KOST EN INWONING gevr. voor heer gepensionneerd. In Gem. Velsen, liefst omg. IJmuiden. Brieven aan A. B. Poppe, Nieuwe Hoven 68, Go- rlnchem. RUILEN: gr. woning Kenne merlaan voor gr. woning Ram- bonnetlaan, Edisonstraat of Havenkade Br. L 1099 bur. v. blad. Net meisje vraagt SPORTIEVE VRIENDIN, leeft. 15 a 16 jaar Brieven L 1098 bur. v. d. blad. Net meisje, 15 jaar, vraagt ENGELSCHE LES. Naplerstr. 2 IJmuiden. TE KOOP OF TE RUILEN: H. w. Jas duffel en D. w. man- v. b en b. banden, 1 p. n. werksch. 44 en 1 luidspre ker, Vrijdag en Zaterdag na 5 uur. Adres bur. v. d. blad. koop aangeboden een KRUIDENIERSZAAK op druk ken stand met woningrull te IJmuiden-Oost. Br. L. 1101 bur. van dit blad. TE KOOP: zw. d. mantel m. 46 f 35, m. mantel met bijp. hoedje en Jurkje lft. 4 J. f 15, 2 mass, rijwielb. f 7.50, d. zak horloge f 25 Groeneweg 30, IJmuiden-O, Ruime sorteering Visser's Meubelmagazijn ZEEWEG 191, IJMUIDEN-OOST 'l Woonhuis APPELMOES met suiker zonder bon f 1.23 per 8 ons Tevens kunt U bij ons uw Bonnen 572 B 57—2 C 582 D Reserve 58 2 E J voor Blikapipelmoes inleveren. H. BORST KKWl'.UKKI.A W 32 TELEFOON 4331 bewijst ASPRO iederen dag zijn waarde. wuiiCMUCii, vjic aan nuuiupijii Iljueil, y» hebben in 'ASPRO'een snel en ze* ker bestrijdingsmiddel gevonden. Volg hun voorbeeld. U zult ver* baasd en verrukt zijn over de kracht- dadige uitwerking van 'ASPRO) dank zij de hygiënische en gepa-V^ tenteerde verpakking, die zijn zuiverheid waarborgt tot op het oogenblik, dat U 'ASPRO*gebruikt Neem *ASPRO' ook in tegen NERVOSITEIT, VERKOUDHEID. RHEUMATISCHE PIJNEN. GRIEP, PIJNLIJKE MENSTRUATIE Bezoekt de van de K.P.V. te BEVERWIJK op Vrijdag 17 Jan. 1822 uur Zaterdag 18 Jan. 1022 uur Zondag 19 Jan. 1022 uur in de Veilingzaa.1 „KEINNEMERLANI)", Breestraat Entree 0.6.0. Kinderen tot 15 j. onder geleide 0.30 lederen 300sten het. bezoeker wordt eeu gratis diner aangeboden. V. V. „V.V.IJ." en v. v. „Waterloo" DE TREKKING DER VERLOTING van bovengenoemde olubs vindt plaats Vrijdag 28 Februari in Café Royal onder politioneel toezicht des avonds S uur. Er zijn ndg een aantal loten welke eerstdaags te koop zullen worden aangeboden. Van de vele fraaie prijzen melden wij o.a. Fraaie schemerlamp, Glasservies, Schilderstuk fietslamp, voetbalschoenen en diverse andere £raai» prijzen. Als troostprijzen: Twee vrijkaarten- plus vrij reizen naar eerstkomenden in Nederland te spel en In t erland-w e d strijd1 KOOPT NOG EEN LOT BESTUUR V.V.IJ.' en WATERLOO Dan naar BISCHOFF Prima 2 pers. 3-deeIige stellen met kapokkussens 110.—r 135.—, 145.— GULDEN 1 pers. met kapok kuss. 98.Gld. Origineele 1 pers. spiralen, Divaubedden, Engelsche ledikanten. OOSTERDUINWEG 21 IJMUIDEN Beter en lekkerdef^ dan Blikgroenten EN NIET DUURDER Vraagt inlichtingen bij H. BORST KENNEMERLAAN 32 TELEFOON 4331 TE KOOP GEVR.: kinderledi- kantje en commodekast Na pierdwarsstraat 3, IJmuiden, Te koop: FOX TERRIER 8 m. f 25 met mand. Te bevragen Trompetraat 121, IJm.-O, Complete Meubileering Barteljorisstr. 39-41 - Opgericht 1S33 - Tel. Als weer van ouds uw matras gerepareerd en opgemaakt in één dag terug Wiegen opmaken, bekleeden met inlevering van stof Onze 114 jarige ervaring staat U borg voor een prima uitvoering. in onze Confectie-opruiming TROMPSTRAAT 10 TELEFOON 5332

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4