LIJSTEN (IibertHeun dweilen TEPK THALIA Voor Koper, Lood en Zink gjssssf mnl. Kantoorbediende GROOTE 2-DAAGSCHS RECLAME Een Schoenenbon! ,De Pont Het Onzichtbare Paar r. Woonplaats of fabrieksstad in Oud-IJmuiden? Stormvogels moet thans oppassen Kort en Bondig Luidsprekers NOUGAT- BLAADJE5 „Artistiek" Wie bij BEEK koopt BEEK mnl. of vr. bediende VOLOP SHAG op uw bon •s „Kleco" nieuws Vlaggen voor de a.s. feestdagen, Donderdag 23 Januari 1947 IJMUIDER COURANT Een dringende kwestie Het artikel, waarin wü crilick uit oefenden op het plan van den weder opbouw, om Oud-IJmuiden niet als woon-plaats maar als fabrieksstad op te bouwen heeft, naar ons is gebleken, veel instemming ontmoet. In vele kringen wordt het als een fout gezien, dat men dit deel van IJmuidcn aan de industrie wil overleveren ten. koste van den woningbouw. Wij gingen uit van de veronderstelling, dat het de bedoeling was geheel oud-IJmuiden, dus tot de Julianabrug, voor industriëele doeleinden te bestemmen, zulks op grond van de arceering op de kaart van het plan in hoofdzaak. Bij een onderhoud met een der autoriteiten is ons echter gebleken, dat de Oranjestraat de scheiding zal vormen tusschen de woon- en industriewijk. Daar bij werd ons tevens medegedeeld, dat de open ruimten in het deel van IJmuiden ten Oosten van de Oranjestraat niet be bouwd zullen worden. Er schijnt weinig kans te zijn, dat het plan gewijzigd zal worden en wel op grond van het feit, dat er in IJmuiden gebrek aan industrieterrein is. Dit althans was het mo tief, dat onze zegsman naar voren brgcht. In feite komt de zaak dus hierop neer, dat het Westelijk* deel van oud-IJmuiden wordt ontvolkt ten bate van de industrie. De ontwerpers van het plan van den we deropbouw en met hen vermoedelijk ook het gemeentebestuur, achten het klaarblij' kei ijk van grooter belang |joor de gemeen te, dat er in oud-IJmuiden fabrieken wor den gebouwd dan woonhuizen, hoewel deze er dringend noodig zijn, zooals wij eerder hebben aangetoond. Is er dan inderdaad geen fabrieks terrein meer in IJmuiden? Is het be slist 'noodzakelijk, dat dat deel van IJmuiden, waar direct na de opening van de Noordzeesluis de eerste wo ningen werden gebouwd, een ver zameling van fabrieksschoorsteenen wordt? Er ligt toch aan gene zijde van de Visschershaven een uitge strekt fabrieksterrein, waar thans reeds allerlei industrie gevestigd is, die geenszins verband houdt met het vis- scherijbedrijf en waar nog plaats is voor tal van fabrieken. En dan nogmaals: er is altijd nog het wijde polderland, doorsneden door diepe vaar waters, waar een haast ongelimiteerd aan tal hectaren fabrieksterrein beschikbaar is. Het stereotype „daar moet geheid worden" kan toch geen opgeld doen: heel de Am- sterdamsche, Zaansche, Rotterdamsche, Haarlemsche industrie is op dergelijken grond gebouwd. Beverwijk doet juist andersom. Het eigenaardige geval doet zich voor, dat in het uitbreidingsplan van Beverwijk het tegenovergestelde geschiedt van het geen men met IJmuiden voor heeft. Daar worden bedrijven (tuindersbedrijven) op geofferd aan den woningbouw, hetgeen tot gevolg heeft, dat tal van protesten van de genen, die in de toekomst van hun land verjaagd dreigen te zullen worden, bij den gemeenteraad werden ingediend. „Het ge bruiken van tuingrond voor de uitbreiding der bebouwing is niet een maatregel, die thans door de vaststelling van het uitbrei dingsplan wordt genomen, doch is de prak tijk van reeds vele jaren", aldus schrijven Burgemeester en Wethouders van Bever wijk. Hieruit blijkt, dat het hier de voort zetting geldt van een oud proces. Het aan tal personen, werkzaam in den land- en tuinbouw, daalde van 1930 tot 1940 van 938 tot 926. Dat is weliswaar een geringe daling, maar het wijst op een achteruit gang van dit oude, specifiek Beverwijk- sche bedrijf. „De ontwikkeling van Bever wijk van tuinderscentrum tot woon- en handelscentrum en ten deele ook als in dustriestad is reeds langen tijd duidelijk waarneembaar en kan niet worden gestuit" zoo heet het in het betreffende Gemeente blad. Wat zien we nu gebeuren in deze twee aan elkaar grenzende gemeenten in het hartje van Kennemerland, waar zich een steeds grooter bevolkingscentrum ontwik kelt en waarvan verwacht mag worden, dat het van hier naar de 100.000 een kwes tie is van slechts weinig jaren: in beide gemeenten is gebrek aan ruimte, zoodat er iets moet worden opgeofferd wil men iets tot stand brengen. Dit zijn de symptomen van den trek naar den hoogen, drogen grond, waarop het goed is te wonen en fabrieken te bouwen. Dat leidt tot een onvermijdelijke botsing tus schen verschillende belangengroepen en tot het verdwijnen van het beetje natuur schoon, dat in deze gemeente is overge bleven. Gelukkig mochten we eenige der fraaiste landgoederen behouden ook den aankoop van Schoonenberg door de ge meente Velsen juichen we, ondanks de cri- tiek die daarop werd uitgebracht, ten zeer ste toe wellicht zal Schoonenberg niet het laatste landgoed zijn, dat de gemeente koopt, maar desondanks moeten we met het bebouwen van onzen zandgrond hetzij met woonhuizen, hetzij met fabrieken voor zichtig zijn. Het cijfer van 10Q.000 lijkt misschien fan tastisch, maar het gebied dat ligt tusschen zeg 10 km. ten N. en 10 km. ten Z. van het' Noordzeekanaal bezit alle kwaliteiten voor een groot industriecentrum. Men denke eens aan de snelle ontwikkeling van Eindhoven. En daarom zijn plannen voor een ruime woonstad noodig. Jaren geleden bestond er een plan, om den bevolkingsaanwas van Amsterdam op te vangen door den bouw van satellietste den. Decentralisatie dus. Eén van zulke steden wilde men bouwen nabij het Noord zeekanaal, ongeveer daar waar de Ka naaltunnel is geprojecteerd. In het pol derland dus. Het plan kon natuurlijk niet doorgaan, maar uit het principe blijkt, dat de vrees voor bebouwing van het polder land niet algemeen is. Wat de bebouwing van IJmuiden betreft, schijnt de aard hiervan thans grootendeels bepaald te worden door het industriege bouw. Dit wil men per sé ten Noorden van de Visschershaven hebben en daaromheen zullen zich natuurlijk wel andere fabrie- ken of bedrijven groepeeren. Dei-halve mo gen we in de toekomst verwachten dat daar aan den mond van het Noordzeekanaal het „Manhattan" van IJmuiden zal ver-rij zen met „wolkenkrabbers". Tenzij de marine den grond opeischt. Want er bestaan nog altijd plannen om in IJmuiden een marinebasis te vestigen. S. B. SCHEEPVAART Het m.s. ..Boissevain" van de K.P.M., dat Za terdag j.l. van Amsterdam naar- Batavia ver trokken Is, zal op de uitreis (c.a. 22 Januari) Gibraltar aanloopen, waar 2 passagiers (ex „Oranje") zullen worden geëmbarkeerd. Verder zal de Boissevain op deze uitreis even eens Bombay aanloopen, voor het inschepen van ongeveer 120 Duitschers, welke voor Batavia zijn bestemd. De „Boissevain" kan omstreeks 5 Februari a.s. te Bombay worden verwacht. De Johan van Oldenbarnevelt vertrekt later. Naar wij vernemen is het vertrek van-het m.s. .Mohan van Oldenbarnevelt" uitgesteld en thans, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, vastgesteld op Woensdag 5 Februari a,s. K. N. S. M. Ornen, 21 Jan. van Trinidad n. Paramaribo. Constantia, 21 Jan. van New Orleans naar Porto LJmon. Bessa, 21 Jan. te Lissabon. Oksywie, 21 Jan. van Algiers naar Oran. Ariadne, 21 Jan. van Gibraltar naar Algieis. Juno, 21 Jan. van Istanboul naar Bourgas. Iris, 21 Jan. van Bordeaux naar La Pallice. Jan. 21 Jan. van Am sterdam naar Noorwegen. Fana, 22 Jan. van Amsterdam naar Tanger. K. H. L. Westland, uitreis. 19 Jan. te Rio de Janeiro. Oosterbeek, thuisreis. 21 Jan. van Stv Vincent naar Kaap Verdische eilanden. M(j Nederland. Mapia, 15 Jan. van Seattle naar San Francisco. Singkep, 18 Jah. te Aden. Talisse, 21 Jan. van Amsterdam naar Ned. Indië. Myrto, 20 Jan. van New York naar Port Said. West Afrika Lijn. Maaskerk, 21 Jan. van Antwerpen naar Southampton. MU Oceaan. Alcinous, 18 Jan. Gibraltar ge passeerd. Vinke en Co. Hilversum, 21 Jan. te San Francisco do Sul. GROOTE VAART. Linge, 21 Jan. van New Port (Mon) naar Tunis. Papendreeht, Singapore Abadan, passeerde 21 Jan. Kaap Comorin-. Zaan, tl Jan. van Setubal naar Nederland. Adlnda, 17 Jan. van Singapore naar Poeloe Sam- boa. Anthony Leeuwenhoek. New Orleans naar Rotterdam, 17 Jan. te Mobile. Ariadne, 21 Jan. Rotterdam te Gibraltar. Bacchus, 16 Jan. v. Houston naar Curagao. Baralt, 17 Jan. van Cu rasao naar Tampico. Ceronia, 14 Jan. van Balik Papan naar Miri. Coryda. RotterdamCuragao, 21 Jan. van de Downs. Dido, 17 Jan. van Curagao te Maracaibo. Duivendijk, 20 Jan. "van San Francisco te Vancouver. Gaasterkerk, Rotter dam—Australië, pksseerde 21 Jan. Vlissingen, komende van Antwerpen. Gadila, 17 Jan. van Abadan' te Shanghai. Gerard Dou, Oost-Azië Rotterdam, 21 Jan. om 12 uur Finisterre gepass. Hilversum, 20 Jan. van Rotterdam te San Fran cisco do Sul. Hugo de Groot. 21 Jan. van New Orleans te Rotterdam. Ino. 16 Jan. van Curagao naar Las Piedras. Japara, Rotterdam—Pacific kust, wordt 26 Jan. te Curagao verwacht. Juno. 20 Jan. van Izmir te Istanboul. Klipfontein, Am sterdam—Kaapstad, 19 Jan. van Southampton. Kota Inten, JavaRotterdam, 21 Jan. van Port Said. Lekhaven, 18 Jan. van Buenos Aires te Rosario. Loppersum, 21 Jan. van Rotterdam n. Savona. Luna, 17 Jan. van Demerara naar Ber- bice. Noordam, 20 Jan. van Rotterdam te New York. Noord-Brabant, SeattleCalcutta, 19 Jan. te Vancouver. Mapia, 20 Jan. van Portland (Or) naar Los Angeles. Melampus, MacassarNew York, 20 Jan. te Liverpool. Pygmalion, 18 Jan. van New York naar Paramaribo. Ragneborg (charter). AalburgJaffa, 18 Jan. van Gibraltar. Stad Maastricht, Calcutta—Rotterdam, 20 Jan. van Bombay te Karachi. Stuyvesant, 20 Jan. v. Curagao te Barranquilla. Tibia, 12 Jan. van Maracaibo naar Curagao. Tibia, 12 Jan. van Tsiniglao te Taku Bar. Utrecht, 20 Jan. van Phi ladelphia le New Orleans. Zonnewijk, 20 Jan. van Brisbane'naar-Melbourne en Rotterdam. KLEINE VAART. Antilope, 18 Jan. van Strood te Londen. Atlantic, 18' Jan. van Ant werpen te Shoreham. Bebo, 18 Jan. van Londen naar Delfzijl. Delta, 19 Jan. van Delfzijl te Lon den. Depa, 21 Jan. van Gothenburg naar Am sterdam. Democraat, 20 Jan, van Par te Snoo- land. Doorman, 14 Jan. van Cette naar Oran. Hast 3. 21 Jan. van Blyth te Grangemouth. Kijk duin, 18 Jan. van Calais te Shoreham. Margeca, CasablancaRotterdam, 21 Jan. te Gravesend. Muron, 18 Jan. van Rochester te Rouen. Nettie, van de Tyne naar Drogheda, 21 Jan. van St. De eerste klassers uit ons rayon stelden Zondag jl. wel danig teleur door zulke spre kende nederlagen te lijden tegen twee der vele Rotterdamsche le klassers. Voor V.S.V. had een en ander geen andere gevolgen dan dat het een plaatsje op de ranglijst zakte; ook Stormvogels deden dat, maarkwa men daardoor meteen op de onderste plaats terecht, mede doordat Excelsior de krachttoer uithaalde de Volewijckers een nederlaag toe te brengen. Het wordt nu toch heusch op passen voor Stormvogels, want, nadat het nog niet zoo heel lang geleden, drie verlies- punten minder had dan Excelsior en H.B.S thans hebben de IJmuidenaren er reeds één meer dan deze clubs. We hopen dan ook, dat Kraak ca er Zondag in slagen van D.H.C. te winnen. Maardan zullen zij toch uit een heel ander vaatje moeten tap pen dan tegen Xerxes! Zelfs de verdediging was er toen glad uit Na een lange rust komt de Kennemers Zondag weer eens in actie en wel tegen W. F. C. De Wormerveerders spelen, zonder di rect kampioensaspiraties te hebben, een be hoorlijke partij voetbal en aan een Wijker- zege durven wij dan ook niet te denken. Misschien een gelijk spel?! De Velsenaren behaalden Zondag in Zaan dam twee kostbare punten en de kans is groot, dat zij zulks in den komenden wed strijd tegen D.W.V, herhalen, want vooral in uitwedstrijden hebben de Nieuwendammers nog maar weinig succes geboekt. We hadden den vorigen Zondag de ver heugde gezichten van de Kinheimers wel eens willen zien, toen zij, na de eigen nederlaag tegen V.V.Z., vernamen, dat Q.S.C. van Pur- mersteyn verloren had. Je'moet maar boffen" Zondag a s. wordt de belangrijke ontmoe ting KinheimD.E.M. gespeeld. Daar zal het even spannen! Op het terrein van D.E.M. Ives Baai. Olwe, 18 Jan. van Berwick te Londen. Omlandla, 19 Jan. van Antwerpen te Leixoes. Speedwell. 19 Jan. van Bordeaux naar Rouen. Tubo. 19 Jan. van Delfzijl te Londen. Vaderland. 21 Jan. van Antwerpen naar Londen. Vrede, 19 Jan. van Rotterdam te Londen Actief, 21 Jan. v. Kopenhagen naar Vejle. Alcyone, 17 Jan. van Plymouth naar Guernsey. Annegiena, 21 Jan. v. Kopenhagen te Vejle. Biervliet, 21 Jan. van Goole naar Plymouth. Cascade, Antwerpen— Lissabon, paseerde 19 Jan. Wight. Coen, Rouen Leilh, passeerde 18 Jan. St. Abb's Head. Coeta, 17 Jan. van Vlissingen te Cowes. Glashavefi. 21 Jan. van Rotterdam te Kopenhagen. Glory, 18 Jan. van Amsterdam te Hull. Hasewint, van de Tyne naar Par, passeerde 18 Jan. Prawlepoint. Jo, Boston (L)Strood. passeerde IS Jan. Great Yarmouth. June. 21 Jan. van Rotterdam te Ham burg. Kaap Falga, 21 Jan. van Ipswich naar Esbjerg. Liberty, Blyth—Par, passeerde 19 Jan. Prawlepoint. Mies, 21 Jan. van Boston te Gos- port. Narwal, ParRochester, passeerde 18 Jan. Dover. Nieuwaal, 21 Jan. van Londen te Bergen. Orion, 21 Jan. van Londen té Middlesbro. Pin guïn, 20 Jan. van Par te Gent. Ponza, 18 Jan. van Guernsey te Dublin. Regeja, 18 Jan. van Hull te Kingslynn. Romeja, 17 Jan. van Southampton naar Middlesbro. Tuko. 17 Jan. v. Middlesbro te Boston (L). Twin, 18 Jan. van Kingslynn te Boston (L) Union, 17 Jan. van Portsmouth te Telgnmouih. Virgo, 21 Jan. van Dublin naar Kilkeel. Weltevreden 7, van Ant werpen, passeerde 18 Jan. Splthead (inkomend). Wilhelmina, Middlesbro—Londen, passeerde 19 Jan. Great Yarmouth. Wdm,' 21 Jan. van Dublin naar Birkenhead. Wolanda, 18 Jan. van Boston (L) te Plymouth. Zwaluw van Shoreham naar Middlesbro. Birmingham, 21 Jan. van Londen te Delfzijl Gaasterland, 19 Jan. van Rotterdam te Hull. SLEEPBEDRIJF. Slbt. Pool-zee van Split n. Rotterdam, bevond zich 21 Jan. 43' 11" .vN. en 5' 35" W. Slbt. Ganges vertrok 21 Jan. van Vlis singen naar Greenock. Slbt. Tyne arriveerde 21 Jan. van G-enua te Bordeaux. Slbt. Witte Zee met HAM 906 van. Kaapstad naar Port de Bouc. bevond zich 21 Jan. 42' 48" N. en 4' 42" o. won.Kinheim destijds met 21 en ook thans gevoelen wij wel weer veel voor een kleine Velsensche zege, temeer daar Kinheim op eigen terrein nog niet anders dan overwin ningen heeft behaaid. En wat zal Terrasvogels tegen D.T.S doen? De mannen uit pudkarspel zijn heusch niet zoo zwak als hun plaats op de ranglijst zou doen vermoeden. Beverwijk zal trachten tegen R.-K, V.V.A. yen succesje te behalen. En daarop bestaat o.i. wel kans, nl. in den vorm van een gelijk spel. Dat was even een tegenvaller, die 31 ne derlaag van V.V.E. tegen VI. Vogels! De Wijk aan Zeeërs beleefden dit seizoen van hun ontmoetingen tegen de Vogels al heel weinig pleizier! We vreezen. dat Zondag A.S.R. het slachtoffer van de wraaklust der V.V.E.'ers zal worden. V.V.B.I.E.V. beteekent een strijd om de 4de klas-hegemonie van Velsen-Noord. De eerste ontmoeting won V.V.B. met niet m der dan 5—0, maar thans zai het den Breesa- pérs niet zoo gemakkelijk vallen! Stormvogels 2 won destijds met -niet min der dan 71 van BI. Wit. In den return-wed strijd zullen de Vogels het met heel wat minder moeten doen als zij tenminste win nen. En daarvan zijn we nog lang niet zeker, evenmin als van een hernieuwde zege van V.S.V. 2 op 't Gooi 2 Dan geven wij megr voor de kans van V.S V. 3 om van A.D.W. .2 te winnen. ^Kennemers 2 maakt wel een kansje om tegen Z.F.C. 2 een gelijk spel in de wacht te sleepen. Velsen 2 speelt den zwaren uitwedstrijd togen Zand voortmeeuwen 2. Als de Sant poorters dezen wedstrijd winnen, zijn ze een heel eind heen „binnen". Op eigen terrein wonnen ze met 3—1 Kennemers 3 zal Bloemendaal 2 er wel on der houden. D. H. C.—STORMVOGELS. Stormvogels komt uit met: Kraak. Schrie- mer, Snoeks: Goedhart. Schoorl, Hoogendijk: Meyer, Aland, Snoeks Jr.. De Boer, Van Op bergen. R.K. Sportvereeniging I.E.V. De R.-K. Sportvereeniging ,.I E V." die op verschillend terrein afdeelingen heeft, blijkt in elk opzicht goede levensvatbaarheid te bezitten, vooral nu -deze vereeniging voor de afdeelingen athletiek en gymnastiek voor dames zoowel als heeren in dén heer Brugge ling uit Haarlem een nieuwen trainetf heeft gevonden. Het aantal leden groeit gestadig, Wat de athletiek betreft heerscht er opti misme en deze afdeeling heeft de Kon. Ned. Athletiek Unie verzocht Zondag, 16 Maart het nieuwe seizoen te mogen openen met een nationalen veldloop. Voorts bestaat het voornemen om de da mes-gymnasten onder te brengen in een com petitie met andere dames- en meisjes-gym- nastiekvereenigingen. VTSSCHERIJBERICHT SCHEVENfNGEN Met versche haring kwam hedenmorgen in Schevcningen aan de markt de haringtrawler SCH 104 met 600 kisten haring. Noteering ver sche haring f 10.30 tot f 14 per kist van 40 kg. Met versche visch kwam aan de markt de trawl- logger SCH 103 met 900 kg. tong, 40 kisten kabel jauw, 65 kisten wij ting en -90 kisten schol. Voorts kwamen aan de markt 12 kustvisschers met 200 kisten sprot. Noteering sprot f30 tot 31,90 per kist van 40 kg. ENGELSCHE KERKDIENST Namens de Anglican Church wordt de aandacht van de hier ter plaatse ver blijf houdende „Engeische vrouwen geves tigd op den specialen kerkdienst, die Zondag zal worden gehouden om drie uur des namiddags in de Oud-Katholieke Kerk aan de Kinderhuissingel te Haarlem. Voorganger is Rev. Austen van Hoek in Holland. 7 Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Vader, Behuwd- en Groot vader HENDRIK ALBERTUS DE WEEKS, Weduwnaar van C. D. Stelnhaus in den ouderdom van 84 jaar. Uit aller naam: H. Duller-de Weers Haarlem, 22 Jan. 1947. Vergierdeweg 112 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 27 Jan. a.s. te 3 uur op de Begraafplaats „De Blezen". Vertrek van het Dlacones- senhuls te Haarlem te 2 u. Gevraagd: NETTE WERK STER voor Donderdags of Vrij dags. Hoofdstr. 19, Santpoort. Gevr. flinke NETTE WERK STER Donderdag of Vrijdag, Terrasweg 76, Santpoort. Alleenwonende dame te Sant poort-Station vraagt HULP voor de morgenuren. Br. L 1112 bur. van dit blad. NAAISTER neemt nog eenig werk aan. Velserdulnweg 197A. NET MEISJE gevraagd in de huishouding voor heele of halve dagen. C. Wik, Verbin dingsweg 19, Bloemendaal. B z. a NETTE WERKSTER vóór Maandag en Woensdag. Br. L 1113 bur. v. d. blad. NAAISTER vraagt nog eenig werk aan huis. Tusschenbèeks- weg 10, IJmulden-O. NET GRON. MEISJE vraagt betrekking voor dag en nacht Brieven L 1114 bur. v. d. blad. NETTE VROUW, nog eenige dagen vrij hebb. (Ma., Di. en Woensd zoekt huish. werk. Br. L 1116 bur. v. d. blad. RUILEN: blauw h. costuum v. o„ m. 50-52, voor 2 buiten banden. Meerweidenlaan 25, Velsen-N. Koopje. BAKFIETS TE KOOP. De Ruyterstraat 53. TE KOOP: nw. pendule, in ductor, zware werkbank en haardschemerlampje. Zander straat 29, IJm.-O. Te koopAARDAPPEL-, GROENTE- en FRUITZAAK met inventaris. Br. L 1111 bur. v. d. blad. TE KOOP AANGEB.: box. kin derwagen en kolenkit (groot) Zinneveltlaan 8, Santpoort- Station. TE KOOP: 4 zw. J. bouviers, zeer waaksch, 6 weken Kerk- weg 6, Santpoort. AANGEB.: autoped op luchtb. en wintermantel m. 42. Zee weg 363, Driehuls. Te koop: electr WASCHMA- CHINE. Oranjestr. 35 rd. IJm. GOUD-DOUBLé BRIL f 20, pracht schemerlamp, zijde, f 100, witte jas 10, honden- mand 7.50, vast tapijt, houten droogrek 15. mooie koffiekan 7, hallvloerkleed 12.50 Telef. 24402. Te koop aangeb. ENGELSCH AMEUBLEMENT m. dressoir (Voor half vijf). Rambonnet- laan 26,'lJm. MANDOLINE TE KOOR met foudraal. Tusschenbeeksweg 49, IJmuiderr-O Te koop: z. g a n 2 pers AUPING SPIRAALMATRAS. Rembrandtlaan 35, IJm.-O. Te koop: II. en D. FIETS z. banden, in zeer g. st. Esch- doornstraat 19, IJm.-O. Betaalt DE RUYTER flink TROMPSTRAAT S5 TELEFOON 4273 voor SCHILDERSTUKKEN voor FOTO'S voor ETSEN voor TEEKENINGEN, ETC. IN ALLE MATEN Hoeklijsten - Staaflijsten - Fotolijsten - Foto-standaards Te koop: z. g. a n. zw WIN TERMANTELPAKJE m. 40-42 Willebrordstr. 31. Te koop: 3 WITTE LEGHORN HENNEN^ Kortenaerstr. 1'8, IJm,-O. Na 5 uur. Te koop: 1 p. z. g. a n SPORT SCHOENEN, m. 39 Bordeaux. Vlaming, Platanenstr. 45, IJm. Oost. KOOP: huisk. bank, st. schemerlamp, veeren bed en swagger m 44. Adres bur V blad. Te koop: 2 p. nieuwe HEE RENSCHOENEN m. 41 en 42. Brederoodscheweg 84, Sant poort. Te koop: 1 p. z. g. a n. D. SCHOENEN p. h. m. 4i. Ken- nemerlaan 147 TE KOOP OF TE RUILEN: 5 kn. schapenwol. Kortenaerstr 22, IJmulden-O. Te koop: 3 WINTERMANTELS m. 42. Beukenstraat 5, IJm.-O. 100 GRAM 28 CT. KE XX E M ERLAAX 5 TEL. 5705 - IJMUIDEX beheerster leeftijd 2340 jaar en verkoopsters boven l^jaar. Voor goede krachten bestaat de mogelijkheid ln de pensioenregeling te worden opgenomen. Voor be heerster een woning beschikbaar. Uitvoerige sollicitaties te richten aan het Hoofdkantoor, Hugo de Grootstraat 41, R'dam, (Afd. Winkelpersoneel). luiiiiiuiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Gevraagd op fahriekskantoor een JONGSTE BEDIENDE en een AANKOMENDE BEDIENDE Brieven onder no. IJ 301 Bureau van dit blad. N.V, Ijsfabriek en Koelihuis „IJSVRIES" vraagt voor spoedige indiensttreding een met eenige jaren kantoorpraktijk, leeft 2025 jaar. Liefst in bezit v. praktijkdipl. boekhouden 'of daar mee gelijk gestelde kehnis. Woonplaats zoo moge lijk IJmuiden of naaste omgeving. Brieven aan het kantoor Kanaalstraat 20, IJmuiden. weet dat haar g^ld en bonnen goed besteed zyn, want BEEK let op de kwaliteit. Levensmiddelen Jacob van Heemskerkstr 25. Tel. 4726. Fabriekskantoor vraagt met ten minste MULO en be kendheid 'met Engeische Han delscorrespondentie. Zelfstan dige werkkring. Br. m. opgave van verlangd salaris Postbox 211, Haarlem. Voor direct gevraagd: Flinke Schoenmakersknecht of Flinke Halfwas P. J, Heilig, Kanaalstr, 59 IJm, A.s. Vrijdag en Zaterdag weer de Prima bruine boonen van 59 ct. voor §5 ct. per 500 gram Maakt gebruik van deze speciale aanbieding; wordt vaste klant bij VOOR KWALITEIT Oosterduinweg 39 - IJmuiden Oost Driehuizerkerkweg 93 - Tel. 5452 Voor prima a 1.03 p. st. £oew naat de ^agec Trompstraat 66 Telefoon 5557 Engeische en Amerikaansche Sigaretten. Zware en lichte Pruim- en Rooktabak. Prima Sigaren en Senorltas Beleefd aanbevelend E. KORT KOSTER, Casembrootstraat 29, IJmuiden-Oost, VOETVERZORGING BAT'A Door overgroote aanvrage, zijn wij genoodzaakt onze pro paganda dageri voor BETERE VOETVERZORGING nog maals MET 6 DAGEX TE VERLENGEN. Dus uiterlijk t/m 31 januari. Vraagt inlichtingen betreffende onze voordeelige abonne mentsvoor waar den. BAT A OOSTERDUINWEG 25 - TEL. 4592 - IJMUIDEN Een groote sorteering in de betere kwaliteiten staat U ten dienste! Ook bomvrije artikelen voorradig. DE ZAAK WAAR AIS KIND REEDS KWAM BIOSCOOP Van Vrijdag 24 t/m Woensdag 29 Januari 1947 Gary Grant Constance Bennett In Een dolkomische film met de meest zotte situaties. Aanvang der voorstellingen S uur. Zondag 2.30 nar, 5 uur en 8 uur. (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) Presenteert van Vrijdag 24 t/m Woensdag 29 Jan. VIVIANE ROMANCE in het dramatische filmwerk MAmm 326 (La route du Bagne) Een hoogst boeiende film over veroordeelde vrou_ wen, welke voor de keus komen te staan of in dë gevangenis te blijven of op het Duivelseiland een huwelijk aan te graan met één van de naar dat riland verbannen veroordeelden. Alleen toegang boven 18 jaar. Voorstellingen: dagelijks 7 en 9.15 uur. Zondag 4.30, 7 en 9.15 uur. iondag 2.30 uur speciale JEUGDVOORSTELLING Wat wij in het verleden gepresteerd hebben, dat doen wij thans ook weer evenals voor den oorlog GE VABS IJMClpÈRSTRAATWEG. 62 levert U uit voorraad alle soorten WASCIIMACIIIXES EN OXDERDEELEX Ontvangen HEEREN-, JONGENS WINTERJASSEN SPORTCOSTUUMS tegen de nieuw verlaagde prijzen. Kledingmagazijn „Kleco" DRIEHUIZERKERKWEG 100 - TEL. 4074 t/o de R.K. Kerk. Verkrijgbaar zoo lang de voorraad strekt, in de „KLEINE STORES" BIK EN ARN OLD KADE 13 Beleefd aanbevelend, JAC. v. LAAR Politie Sportvereeniging Velsen staat bovenaan De strijd om de eerste plaats in afdeeling West-A van de competitie van den Ned. Po- litie-Sportbond is voorloopig in het voordeel van Velsen uitgevallen. Dinsdag speelde P.S.V. op het terrein vgn Kinheim tegen collega's uit Haarlem. Het veld was door de weersomstandigheden glad. Ninaber zorgde voor de Tust voor twee keurige doelpunten, waarna Haarlem een maal doelpuntte. Na de pauze maakte Van Onselen uit een vrijen schop het derde doelpunt, uit een doelworsteling ontstond het vierde, waarna Ninaber het vijfde voor zijn rekening nam. Haarlem was in het veld zeker niet zwak ker. doch de gasten waren ongelukkig in het schieten. De einduitslag bleef dan ook 5—1 voor Velsen. Thans, op de helft der compe titie heeft P.S.V. een voorsprong van drie punten. BINNENLAND Het tribunaal in Arnhem heeft den directeur van het Nederiands-he Openluchtmuseum, den heer S. J. B.. tegen wien beschuldigingen van onvaderlandslievend .gedrag waren ingebracht, niet schuldig bevonden en de beschuldiging ver vallen verklaard. Er zijn onderhandelingen gaande tusschen de directie der Nederlandsche Spoorwegen en het gemeentebestuur van Rotterdam om het spoorwegmuseum van Utrecht .naar de Maasstad over te brengen. In Indië ligt een groote hoeveelheid copra gereed voor de verzending naar Nederland, waar zij als grondstof voor de margarinefabricage zal dienen. Er hestaan plannen om in Nederland een fabriek van landbouwwerktuigen te stichten, welke ook een nieuw type ploeg zal vervaar digen. Valkenswaard, een der eerSt bevrijde ge meenten, is de eerste waarvan het wederopbouw- plan thans volledig is goedgekeurd. De collectes van de stichting „Scheldemon- den" hebben ongeveer f 300.000 opgebracht. Dit bedrag is overgedragen aan de stichting „Her stel Zeeland 1945". De aannemer A. J. S. te Brummen. die voor de Duitschers werkte en een omzet had van twintig millioen gulden, is tot zeven jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Hij werd voor zeven tien jaar" uit de kiesrechten ontzet. De Koningin zal op 31 Januari de hoofdstad verlaten en haar intrek nemen in paleis Soest- dijk. De directeur-generaal van de statistiek, dr. Ph. J Idenburg is per vliegtuig naar New York vertrokken, waar hij de nieuwste statistische machines zal bestudeeren en de mogelijkheid zal onderzoeken, deze bij de volkstelling op 31 Mei te gebruiken. Op 16 Februari keert hij naar Nederland terug. Op 3 Februari zal begonnen worden met de werkzaamheden voor den bouw van het nieuwe Haagsche 'stadhuis. Hiervoor zullen aan het Nassauplein vijf huizen worden afgebroken. De Hooge Raad heeft het cassatieberoep verworpen van A. v, d. P., directeur, van de Unilever in Den Haag, die wegens overtreding der Distributiewet en het Voedsel voorzienings- besluit was veroordeeld tot twee jaar en drie maanden gevangenisstraf. Op de vijftiende verdieping van een groot kantoorgebouw in Rio de Janeii-o heeft de KLM .haar eerste passagebureau in Brazilië geopend. HAARLEM EN OMGEVING Tot leerares declamatie aan het Amster- damsch Conservatorium voor Muziek is benoemd mevrouw M. A. H. Slotboomvan Royen, wo nende te Heemstede.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4