't Kaashuis IJSBAAN „BREDERODE" energieke krachten eenige ervaren analysten .10 BORST Onderlinge gymnastiekwedstrijden van S.S.H. Gevaarlijke „grappen" Kort en Bondig J Kennemerlaan 100 Luidsprekers nette kantoorbediende (vr.) Eenige nette meisjes Vrijdag 24 Januari 1947 IJMUïDER COURANT "4 Der traditie getrouw heeft de gymnastiek vereniging „S. S. H." haar jaarlijksche on derlinge wedstrijden gehouden, waarvoor in de gymnastiekzaal van de Da Costa-school groote belangstelling bestond. Woensdagavond hebben de adspïranten een spannenden strijd geleverd en Donderdagavond de ouderen. Als juryleden fungeerden de oud-Nederlandsche kampioene mevrouw W. Rietveld-Wolzak en de heeren P. Dijkstra, lid der technische com missie van den K.T.K. en gemeentelijk amb tenaar voor de sport, K. Boot van de R.-K. S. V. „Velsen" en F. Berkhout van Beverwijk. Onder leiding van den heer J, van Wijnen :7s gisteren op een sportieve manier gekampt, waarbij na vier toestellen de vrije oefeningen op den grond keurig verzorgd, den doorslag moesten geven. Weer ging het. evenals vorig jaar, tusschen mevr. M. Michel-Verkerk en dr-n heer P. Munter, welke voor 1945 den Van Wijnen-wisselbeker deelden Slechts een mi niem verschil in de puntentelling moest thans de oplossing van den winnaar bren gen, waarbij sedert deze wedstrijden voor de eerste maal gehouden werden een heer den beker veroverde. Dit alles bracht een groote spanning teweeg en er werd uiteraard keurig werk gedaan, waarin mevr. Michel in Tr Frenay een steeds grootere rivale vond. Deze kon haar echter niet benaderen. Aan het slot van de wedstrij den reikte de heer C. van Voorberger», die deze week wegens dwikke werkzaamheden zijn functie als voorzitter'heeft neergelegd en deze zag overgaan op den heer K. Monné, waarbij eerstgenoemde het eere-lidmaatschap werd aangeboden, de prijzen uit. Onder luid applaus ontving de S,S H -kampioen P. Mun ter met 41 punten den Van Wijnen-wisselbe ker, mevrouw M. Michel-Verkerk ontving m<?t 40V2 punt een medaille. Uit deze cijfers blijkt de groote spanning tijdens de wedstrij den. Bets Beukenkamp bleek bij de adspiranten de beste met 40 punten en verwierf daardoor den Staten-beker. De uitslagen luiden: Adspiranten meisjes: 1 B- Beukenkamp. 40 p.; 2 H. Voerman 37Vs p.; 3 G. Kluft 37 p. Direct na de bevrijding hebben de be trokken autoriteiten met bekwamen spoed de verbinding van Amsterdam met de zee weer in orde gemaakt en kosten noch moeite gespaard4 om alles wat verband houdt met dit belangrijke vaarwater weer zoo goed mogelijk te doen functionneeren. Dit wordt door niets duidelijker ge demonstreerd dan door het in gebruik nemen van de Noordersluis. Des te ergerlijk is het wanneer er menschen zijn, die dit goede werk saboteeren. Reeds eenige malen is het voorgekomen, dat de electrisohe lamp uit den lichtopstand op de Noorder- pier verdween. Ook Woensdag is dit geschied. De dader is natuurlijk onbekend, maar diefstal kan feitelijk niet het ftogmerk zijn, daar het een lamp met bajonetsluiting, waaraan niemand iets heeft. Kwajongenswerk dus? Het is heel ergerlijk want binnenko mende schepen hebben dit licht voor een veilige navigatie noodig. Wanneer de lamp niet tijdig genoeg vervangen wordt kun nen er ongelukken door geschieden. En -fook vervangen op zichzelf is een werkje waarmee men niet moet spotten, vooral in dezen barren wintertijd en zonder gevaar is het evenmin. Daar de Noorderpier alleen van den Noordkant (Wijk aan Zee) af te bereiken is, vermoedt men dat de daders van dezen kant komen. Men heeft zich indertijd zelfs niet ontzien een eind kabel mee te nemen. De economische recherche in actie De economische recherche heeft tegen een arbeider van een der groote bedrijven in deze gemeente proces-verbaal opge maakt, daar hij aan medearbeiders vleesch had verkocht tegen te hoogen prijs en bui ten de distributieregeling om. Tevens had hij zich schuldig gemaakt aan clandestiene slachting. Ook de koopers werden gever baliseerd. Op grond van de bepalingen, vastgelegd in het Administratievoorschrift Verkoop nota's Kleinhandelaren, moeten de slagers goederen, welke zij aan huis van den koo- per afleveren, doen vergezellen van een nota. Vijf slagers, die aan deze verplich tingen niet hadden voldaan, moesten dit met een proces-verbaal boeten. Drie kruideniers verkochten hun waren tégen te hoogen prijs; een auto-verhuur- inrichting nam het niet zoo nauw met de vervoerstarieven, een expediteur vervoer de goederen boven normalen prijs, een fo tograaf, een banketbakker, een drogist, twee bloemisten, een aannemer van bouw werken, een boekhandelaar en een winke lier, die stekkers verkocht maakten zich, ieder in eigen branche schuldig aan het zelfde euvel. Al deze personen zijn te Velsen woon achtig. Doch ook in den omtrek van onze ge meente maken firma's en groothandelaren misbruik van 's menschen kooplust, zelfs werd daar textiel verhandeld zonder een door het Rijksbureau afgegeven vergun ning; de hoeveelheid textiel werd in be slag genomen. Spijsolie en zeep werd door een arbei der verkocht voor f 7.50 per liter en f 5 per kg. Bij scheikundig onderzoek bleek de samenstelling absoluut ongeschikt voor gebruik. Een hoeveelheid zeep werd in be slag genomen en in alle genoemde gevallen werden processen-verbaal opgemaakt. AFHALEN BONKAARTEN Voor het afhalen van bonkaarten in het Pa- tronaatsgebouw aan den Zeeweg zijn aan de beurt: Zaterdag 25 Januari letter V en Maandag 27 Januari letters W tot en met Z. Jongens! 1 B. Kluft 36 p.; 2 C. Smit 34 p. 3 en 4 G. v. d. Wateringen en F. Boevink 3 punten. Senioren, dames: le gelid: 1 M. Michel- Verkerk 4OV2 p.; 2 Tr. Frenay 38 p.; 3 Bruinzeel 36'/a p. 2e gelid: 1 Gré Vel 36 p 2 D. Davidson 35', p 3 en 4 T. Waagmeester en J de Vries 35 1 3e gelid: 1 C Haitsma 31Vi p.; 2 D. de Vries 31 p.; 3 T. Wilgenhof 28 p. Heeren, le gelid: 1 P. Munter 41 p. 3e gelid: 1 J. Smit 37 p.; 2 Jos v. d. Linden 36'/2 p.; 3 en 4 F. W. Otte en B. Munter 35'/2 punt. De totaal-uitslag was: 1 P. Munter 41 2 M. Michel-Verkerk 40Vi p.; 3 Tr. Frenay 38 p.; 4 J. Smit 37 p. Dammen R.K. Damclub T.E.P. wint van D.C.IJ. II Voor de eerste klasse dam-competitie speel den de Damclub IJmuiden II tegen de R.-K. Damclub T.E P. De D.C.IJ.'ers hebben in deze competitie wel bijzonder slechte resul taten geboekt. In het geheel werden slechts 5 punten gemaakt, een resultaat dat hen nog van de onderste plaats afhoudt. De uitslag luidt: D. C. IJ. II T. E- P. I 1 J. ScholH. Rump 02 2 J. KramerD Rump 02 3 L. KoetsierP. Hollenberg 02 4 NieuwenhuizenJ. Spijkers20 5 J. NanneJac. 't Kroft20 6 D. Ott—J. Valk1—1 7 J WaalW. Komen 02 8 J. Jonker—C. Koek2—0 9 J. BroekP. Klaver 02 10 P. v. d. Velde—J. Kramer2—0 Totaal 9—11 voor T. E. P. Agenda voor Haarlem VRIJDAG 24 JANUARI Gent. Concerzaal: Operaconcert „Zang en Vriendschap", 20 uur. Stadsschouwburg: Het Vr'e Tooneel „Per luchtpost", 20 uur. Gcb. „De Nijverheid": Openbare vergadering voor de werknemers in het Transportbedrijf, georgani seerd door de E.V.C.. 20 uur. O. R. G.-Centrum, Westerhoutpark 1 A: Prof. Ch. Glasz spreekt over „Christendom en Economie", 20 uur. Rembrandt: Tarzan's verborgen schat (14 j Palace: Always in my heart (14 j.). Luxor: Rus sische rhapsodie (14 j.). Deze drie: 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Frans Hals: Eén van dé wei nigen (a. 1.) 14 00, 16.30, 19.00 en 21.15 u. Spaarne: Vlammende prairie-oogen (14 j.) 14.30, 19.00 en 21.15 uur. City: Hótel du Nord (18 j.) 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. ZATERDAG 25 JANUARI Stadsschouwburg: Het Vrije Tooneel: „Per luchtpost", 20 uur. Bakenesserkerk: Youth for Christ bijeenkomst, mej. Corrie ten Boom spreekt over: „Hoe ik Amerika zag", 20 uur. Bioscopen: Zie Vrijdag, Weer een dam-kwartetwedstrijd Zaterdag en Zondag zal het sterke kwartet van D.C.IJ., bestaande uit de spelers B. Du- kel, H. Laros, A. Ligthart en C. Suijk een wedstrijd spelen tegen de vier sterkste dam mers uit Rotterdam namelijk de heeren Piet Roozenburg, Wim Roozenburg. J. Ansems en J. Daalhuizen. Zaterdag zal in Rotterdam worden ge speeld; dan ontmoeten elkaar: C. SuijkPiet Roozenburg, H. LarosWim Roozenburg, A. LigthartJ. Ansems, B. DukelDaalhuizen. Suijk krijgt dus den sterken meester Piet Roozenburg als tegenspeler. Dit kan een in teressante ontmoeting worden, daar Cees goed in vorm is. Zondag wordt in café Royal aan den Wijk aan Zeeërweg de returnmatch gespeeld. Dan staan op het programma de partijen H. Laros. Piet Roozenburg, C. SuijkWim Roozen burg, B. DukelAnsems en A. LigthartJ. Daalhuizen. Het spel begint om 12 uur. De heer K. de Jong, eere-voorzitter van D.C.IJ. heeft voor dezen wedstrijd een fraaien prijs beschikbaar gesteld. Irene bad mislukte reis Woensdagmorgen waren twee trawlers met versche haring van de Kanaalvissche- ij aan den afslag. De Vios 5 had een week gevischt en kwam met een vangst van 450 kisten alhier binnen, waarvoor f 5270 werd besomd. De Irene had een mislukte reis, daar de trawler in het Kanaal net en lijnen ver speelde. De Irene had een vangst van slechts 25 kisten. Gunstig vooruitzicht voor bouw van motorschepen Volgens „The Motor Ship" hebben, gedu- ende 1946, alle scheepswerven over de geheele wereld gezamenlijk slechts 110 groote motorschepen, met een bruto in houd van 625.000 registerton éh een ma chinevermogen van 572.000 ipk. afgeleverd. In 1938 bedroeg de productie 223 schepen met 1.461.000 bruto ton inhoud en 1.198.000 ipk. In deze cijfers zijn alleen zeeschepen van tenminste 1000 reg.ton opgenomen; de pro ductie van kleinere motorschepen wordt op ongeveer 85.000 ton geraamd. Aan het einde van het jaar waren in aanbouw of besteld, doch nog niet op stapel gezet 676 motorschepen met een bruto inhoud van 3.440.000 reg.ton, benevens nog een 65-tal schepen, waarvan de afmetingen niet met zekerheid bekend zijn; samen naar schat ting 200.000 ton bruto en ongeveer 250.000 ton bruto aan kleine schepen. De bouw kosten van deze schepen worden op 250 millioen geraamd. De tonnemaat der on derhanden zijnde motorschepen is ongeveer 30 procent grooter dan het vroeger, in 1938, bereikte topcijfer. Het paradoxale ver schijnsel, dat, ondanks den geweldigen oorlogsaanbouw van zeeschepen, thans zoo veel meer in aanbouw is dan in 1938, wordt verklaard uit het feit, dat een groot deel van de in den oorlog gebouwde schepen niet economisch kunnen worden geëxploi teerd of niet geschikt zijn voor bepaalde doeleinden. SCHEEPVAART K. N. S. M. Euterpe, 21 Jan. van Seville n. Lissabon. Caribia, 22 Jan. te Aarhus. Deo Duce. 22 Jan. van Kopenhagen naar'Amsterdam. Vul- canus, 22 Jan. te Amsterdam. Ardennes, 22 Jan. te Amsterdam. Ary Scheffer, 22 Jan. van Am sterdam naar Leixoes. K. P. M. Boissevain, 22 Jan. van Gibraltar naar Ned. Indië. Java-China-Japan-Lijn. M.s. Tjitjalengka, 24 Jan. uit Manilla naar Batavia (29 Jan.). Tjisidane. 24 Jan. uit Batavia naar Muntok (25 Jan.) Singapore, Hoóngkon-g (1 Febr.) Amoy en Shanghai, s.s. Tjibadak. Tarakan (2425 Jan. bunkeren), Kobe (3 Febr.), Yokohama en terug naar Nederlandsch Indië. s.s. Tjlbesar nog steeds in Sydney, m.s. Van der Helst, 2 Febr., in Rotterdam verwacht, s.s. Tjipondok. begin Fe bruari naar Ned. Indië. s.s. Tjikampek, 7 Febr. in Nederland. GROOTE VAART. Adinda, 20 Jan. van Poe- loe Samboe naar Batavia. Agatha, 13 Jan. van Tarakan naar Shanghai. Bantam, 20 Jan. van Calcutta te Bombay. Delft, 18 Jan. van Talca- huano naar San Antonio, Fort Amsterdam, 20 Jan. van Batavia te Rangoon. Ganymedes, Buenos AiresAruba, 19 Jan. van Bahia, Macuba, 19 Jan. van Houston te Curagao. Ragneborg (charter), AalborgJaffa, 21 Jan. van Algiers. Rondo, 20 Jan. van Batavia te Singapore. Saroe- 20 Jan. van Tarakan te Singapore. Tasman. 20 Jan. van Batavia te Melbourne. Ti lus, 17 Jaan. van Trinidad naar New Orleans. Walther A Luckenbach (charter), 20 Jan. van Durban n. East Londen. Aalsum, RotterdamCalcutta, 22 Jan. van Alexandrië. Agioi Victores, Calcutta— R'dam, 22 Jan. te Vizagapatam. Amstelkerk. 21l van Lagos te Port Harcourt. Andijk, 22 Jan. van Rotterdam naar New York. Atlantic Wmd, RotterdamAustralië 22 Jan. te Port Soedan. Barendrecht, Rotterdam—Aruba, pass. 19 Jan. Prawlepoint. Blommersdijk, 21 Jan. van Vera Cruz naar Tampico. Eemdljk, 18 Jan. van Sin gapore naar New York. Egmond, 22 Jan van New Orleans te Rotterdam. Friesland, Australië -Rotterdam, 22 Jan. te Suez.—Gordias, 20 Jan, van New York te Curagao. Maaskerk, Antwer pen—Southampton, 22 Jan. van de Downs. Mod- jokerto, RotterdamJava, 22 Jan. van Port Said. Ovüla, 19 Jan. van Abadan te Mombassa. Poly- dorus. New York—Straits en Ned, Indië, 21 Jan. te Penang. Straat Soenda, 19 Jan. van Batavia naar Dublin. Talisse, Amsterdam—Java, 22 Jan. te Gravesend. Tjibadak, 19 Jan. van Batavia n. Kure. TJisadane, 18 Jan. van Batavia naar Ma cassar. Tjitjalengka, 19 Jan. van Hongkong naar Manilla. Van der Helst. Shanghai—Rotterdam. 20 Jan, van Port Said. Westplein, .Rotterdam—Per zische Golf. 21 Jan. te Basra. Zijpenberg, Austra- Rotterdam, 22 Jan. te Antwerpen. Almazan (charter), 23 Jan. van Valencia via Dover te Rot terdam. Aruba, West-Indië—Rotterdam, 27 Jan. le Antwerpen verwacht. Castor, 19 Jan. van New York te Maracaibo. Cibo, 13 Jan. van Puerto Cruz naar Ver. Kon. Colytto, 23 Jan. van Londen naar Rotterdam. Delfshaven, Antwerpen New York, passeerde 22 Jan. VlissLngen. Ino, 19 Jan. van Las Palmas te Curagao, Katwijk, 22 Jan. van Rotterdam te Gent. Kertosono. Rotter damJava, 22 Jan. om 15 uur van Londen naar Le Havre. Merwede, Java—Amsterdam, passeerde 22 Jan. Gibraltar. Noordwijk, 23 Jan. van Rot terdam naar Lissabon. Orpheus, 23 Jan. van Rot terdam naar Barcelona. Plato, 18 Jan. van Ma racaibo te Curagao, Sint Maarten, 18 Jan. van Maracaibo te Curagao. Stad Arnhem, 22 Jan. van Rotterdam te Bilbao. Themistocles (Griek, gecharterd), 22 Jan. van Rotterdam naar Hamp ton Roads. Tiberius, 18 Jan. van Maracaibo te Guragao. Douro. 20 Jan. te Baranquilla. Geras- simos Vergottis (charter), 18 Jan. van Baranquil la naar Cristobal. KLEINE VAART. Birmingham, 23 Jan. van Delfzijl naar Goole. Gaaslerland, 23 Jan. van Hull te Blyt'h. Henriette (ex Animo), 23 Jan. v. Kopenhagen naar Horsens. Seaham, 22 Jan. van Blyth te Londen. Virgo, 22 Jan. van Dublin te Kilkeel. Diana. 20 Jan. van Amsterdam te Lon den. Evertsen, 22 Jan. van Dublin naar Preston. Hasewmt. 21 Jan. van de Tyne te Par. Hast 1, 16 Jan. van Port- Said te Marseille. Import, 21 Jan. van Rotterdam te Bordeaux. Jo, 19 Jan. van Boston te Strood. Leuvehaven, 22 Jan. van Leith naar Antwerpen. Liberty, 21 Jan. v. Blyth te Par. Mies, 22 Jan. van Gosport naar Rotter dam. Muron, Rouen—Irvine, passeerde 21 Jan. Lizard. Nijenburgh, 22 Jan. van Antwerpen te Veisen Gemeenteraad vergadert op 28 Januari Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden óp Dinsdag 28 Januari 1947, des namid dags 7 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen, 2. Toestaan van een crediet voor de aan schaffing van een schuimblusch-instal- latie voor de Brandweer. 3. Toestaan van een crediet voor de re visie van schrijfmachines. 4. Aanvaarding voorwaarden voor nood lijdende gemeenten. 5. Verstrekking van een crediet ten be hoeve van de voorbereidende werk zaamheden, verbonden aan den bouw van een industriegebouw te IJmuiden. 6. Verleenen van een crediet voor de ver bouwing van „Spaarnberg". 7. Verpachting van weilanden. 8. Beëindiging verpachting landerijen in „Rooswijk". 9. Verhuur van het schoolgebouw aan de Kerkstraat te IJmuiden. 10. Wijziging van het raadsbesluit d.d. 29 October 1946, strekkende tot het aan vragen van voorschotten en bijdragen ten behoeve van den bouw en de ex ploitatie van 52 woningen te Velsen- Noord door de Woningbouwvereeni- ging „Velsen". 11. Voorstel van het lid, den heer D. den Hollander, om er bij de Regeering op aan te dringen, de spanning, welke be staat tusschen loonen en prijzen, op te heffen. 12. Samenvoeging van den Plantsoendienst en den Reinigings- en Ontsmettings- dienst. 13. Verbetering van de salarispositie van het gemeentepersoneel, gelijksoortig aan door het Rijk genomen maatrege len. 14. Benoeming van: a. een onderwijzer aan de Theo Thijs- senschool te IJmuiden; b. een onderwijzer aan de Jan Ligt- hartschool te IJmuiden; c. een lid der Commissie van Toezicht' op de Handelsavondschool (vacature G. H. Surink). Uitbreiding meubelmakerij Ter gemeente-secretarie (IVe afdeeling) ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Cobelens, Bloemendaalschestraatweg 122 te Santpoort, om vergunning tot het wijzigen en I uitbreiden van de meubelmakerij door het ver plaatsen van vier werktuigen en vier electro- motoren en 'het bijplaatsen van een slijpmachine, een schuurmachine, een afkortzaag, een pen- nenbank, een lintzaag, een kettingfrais, en 5 electro-motoren, respectievelijk van 2, 6, 5, 4 en VA P.K., in de perceelen Bloemendaalsche straatweg no. 120 A te Santpoort. Op Woensdag 5 Februari 1947, des voormiddags te elf uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe le lichten. Santpoort Vier jaar geëischt tegen oud-landwachter Het Bijzonder Gerechtshof in Amster dam behandelde Donderdag onder presi dium van mr. E. Lamers de zaak tegen den Santpoortenaar W. B. N., in den oorlog ad junct-inspecteur van den Raad van Ar beid. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij van September 1944 tot April 1945 als hulplandwachter - „onderstormleider" - dienst deed bij de Nederlandsche land wacht en wel als bewaker van de spoorlijn Amersfoort-Apeldoorn. Als N.S.B.'er de partij zelf had niet zoo heel veel met hem op, getuige een uitlating, welke van die zijde het dossier opsierde en die verdachte teekende als een „hysterischen querulant" zou verdachte tijdens de bezetting het voorzitterschap van één of anderen Raad van Arbeid geambieerd hebben, hoewel hij het ten overstaan van het Hof ontkende. Een en ander gaf den advocaat-fiscaal, mr. B. J. Besier, als begin van zijn requisi toir, de woorden in den mond: „Daar is weinig moois van te zeggen". De eisch luidde 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in preventieve interneering doorgebracht. Mr. Baron uit Beverwijk pleitte clementie. NED. HERV. GEMEENTE. Men verzoekt ons mede te deelen. dat Zon dag de ochtenddienst der Ned. Herv. Ge meente niet in de kerk, maar in de kapel ge houden zal worden. R.K. KOOR „DA PACEM" Het R.K. Gemengd Koor „Da Pacem", directeur de heer Th. Spook, geeft Maan dag a.s. in „De Weyman" een concert, waar aan mej. Lambooy (sopraan) en het Haar- lemsche Salon Orkest zullen medewerken. De Britsche minister van Koloniën Arthur Creech Jones heeft In het Lagerhuis onthuld dat gedurende 1946 73 Britsche onderdanen in Pa lestina vermoord werden. 15 van hen behoorden tot de Palestijnsche politiemacht. 45 behoorden tot de gewapende strijdkrachten en 13 waren burgers. Creech Jones zeide dat niemand wegens verantwoordelijkheid voor deze moorden ver oordeeld Is. (United Press). Mïddelfahrt. Oleum. 19 Jan. van Lorient naar Manchester. Orion, 22 Jan. van Middlesbro naar Kinigslynn. Sambre. 22 Jan. van Antwerpen naai Parijs. Trompenburgh, 22 Jar., van Rotterdam te Londen. Van Gelder, 22 Jan. van Grange mouth naar Middlesbro. Vecht, 22 Jan. van Gra vesend te Boom. Veenenburgh, 22 Jan. van Rot terdam te Middlesbro. Wilhelmina, 22 Jan. van Londen naar Delfzijl. Wim, 22 Jan. van Dublin te Birkenhead. OFFICIEELE PUBLICATIE DISTRIBUTIEDIENST VELSEN UITREIKING SCHOENENBONNEN aan aanstaande- en jonge moeders. Aanstaande- en jonge moeders, die né 1 Januari 1945 in totaal slechts één schoenenbon ontvingen, komen in aanmerking voor een twee den bon, mits zij thans nog recht hebben op extra rantsoenen alszoodanig. De uitreiking heeft plaats ten kantore, waar men de extra rantsoenen afhaalt en wel te IJmudden-Oost (P. J. Troelstra weg) Maandag 27 Januari, letters A t.m. G. 9—12 uur Dinsdag 28 Januari, letters H t.m. S, 9—12 uur Woensdag 29 Januari, letters T t.m. Z, 912 uur te Velsen-Noord, gebouw „Concordia": Donderdag 30 Januari, letters A t.m, Z, 912 uur te Santpoort (Badhuis): Vrijdag 31 Januari, letters A t.m. Z, 912 uur Mede te brengen: de stamkaart met inlegvel van de moeder en de kennisgeving voor het af halen van de extra rantsoenen. De Directeur, P. WAARDENBURG Naar het Centraal Bureau voor de afgifte van Bewijsstukken van Rijvaardigheid ons mede deelt, wordt met ingang van 1 Februari 1947 het examengeld voor het afleggen van een rijproef verhoogd tot f 4,50. BINNENLAND Eenigen tüd geleden heeft de Nederland- sche regeering een overeenkomst gesloten met den internationalen nnodvoedselraad voor den import van een niet onbelangrijke hoeveellie'd witte boonen. Binnenkort kan de eerste hoeveel heid witte boonen in ons land worden verwacht Bulten Tsjecho'-SlowakHe wonende eigenaars van zicli in Tsjecho-Slowakije bevindende roe rende en onroerende goederen, worden er op. merkzaam op gemaakt, dat zulke bezittingen aangemeld moeten worden voor 31 Maart 1947, Nadere inlichtingen worden verstrekt door het consulaat-generaal van Tsieeho-Slowakije, Oran je Nassaulaan 44, Amsterdam en door de legat e van Tsjecho-Slowakije, Stadhouderslaan 1, Den Haag. Er Is een roofoverval gepleegd op de boe renleenbank te AkmarDp In Friesland. De dader, die gekleed was in lederen motorpak, was ge- wapend met een karabijn. Hij dwong den ka», sier de brandkast te openen en maakte zich daarna meester van f 2300 aan bankbiljetten. Hl) toonde een papier, waarop vermeld stond, dat hij tot de Germaansche SS behoorde! De garage Pieters gelegen aan den Rijksweg te Geleen is tol den grond toe afgebrand. Drie auto's en een groote Hoeveelheid benzine en olie, alsmede vele autobanden werden een prooi der vlammen. Het restant van de na de bevrijding door de SHAEF geleverde gedroogde Amerikaansche soepen waarvan een gedeelte in de binnen- landsche consumptie )s opgenomen is aan het Engelsche ministerie van voedselvoorziening verkocht ten behoeve van de Britsche zöne in Duitschland. Deze soep bleek niet te voldoen aan den smaak van het Nederlandsche publiek. Bewoners van het Zuidhollandsche dorpje Heerjansdam hebben zeshonderd hyacintenbol- len gezonden aan studenten van de handels- hoogeschool te Ottawa als dank voor de kleeren, die de studenten aan Inwoners van Heerjansdam ten geschenke gaven. Op zijn verzoek is aan mr. H. F. Blalsse eervol ontslag verleend als advocaat fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam. In zijn plaats Is benoemd mr. H. G. Th. Keune, advocaat en procureur te Amsterdam. Binnenkort zal een Tsjechisch koor, be staande uit 62 meisjes en jongens van middel bare scholen te Praag een tournee maken. Op 3 Februari treedt het koor op in het Concert gebouw te Amsterdam. De premier van Noord-Ierland, Sir Basil Brooke, is vergezeld van zijn echtgenoote per K.L.M.-vliegtuig op Schiphol aangekomen. Sir Basil Brooke zal zes dagen voor een officieel bezoek in Nederland blijven en in dien tijd enkele Nederlandsche industrieën, landbouw bedrijven en cultureele instellingen bezichtigen. Voorts zal hij een vlucht maken over de ver woeste gebieden in Zuid-Oost en Zuid-West- Nederland, Het Regenboogcabaret vertrekt op 6 Februari per K.L.M. naar Indië, waar het voor de mili tairen zal optreden. De voorzitter van de Gemeenschap van Oud- Illegale Werkers in de provincie Uterecht, mr. H. J. Ewoudt Vermeulen is op uitnoodiging van prof. mr. P. S. Gerbrandy toegetreden tot het Comité Handhaving Rijkseenheid. Aangaande het vliegongeluk bij Biak, waar bij 5 leden van het gezelschap Hans Snel zijn omgekomen, verneemt het ANP van officieele zijde, dat het hier betrof een oefenvlucht van een militair toestel, die de artisten gaarne wil den meemaken. De 44-jarige journalist E. J. M., tijdens den oorlog redacteur van het strijdblad der Ger maansche SS „Storm", :s door het tribunaal te Amsterdam veroordeeld tot een detentie v den tijd van 6 jaar, dus tot 14 Mei 1951, met ont zetting uit alle politieke rechten, benevens ont zetting uit het recht ambten van welken aard dan ook aan een dagblad of periodiek te beklee- den. Verdachte was lid van de N.S.B. en tevens hulp-landwachter. Hij gaf ook een krantje t, „De Landwachter". Engelsche marine bestolen Voor de arrondissements-rechtbank in Haarlem stond Donderdagmorgen C. S. te recht, die indertijd in combinatie met ande ren, hoeveelheden cigaretten, chocola en sterken drank toebehoorend aan de Engel sche marine, had ontvreemd en in bewaring gehouden. Mede in verband met een uiterst ongunstig reclasseeringsrapport eischte de Officier »Mr. W. M Paardekooper Overman twee jaar gevangenisstraf. Verdachte's verdediger Mr. A. W. Hellema Jr. trok de waarde van het rapport in twijfel en bepleitte clementie. Uitspraak op 6 Februari. TOONEELVEREENIGING „ONDER ONS". De nog jonge tooneelvereeniging „Ondef Ons" heeft na eerst enkele uitvoeringen gegeven te hebben met komische éénacters. het roer om gegooid en ze is nu het meer ernstige genre gaan bestudeeren. Met succes werd in December het bekende werk van Joh. van Eekelen ten too- neele gebracht: „Levensschaduwen". Dat dit spel in IJmuiden ten zeerste wordt gewaardeerd behoeft geen betoog. Waar men zoo met zee en zeelieden is vertrouwd, baart het geen verwon dering dat om een her-opvoering is verzocht. Aan dit verzoek wordt Woensdag 29 Januari vol daan in het Patronaatsgebouw. De regie is in handen van den heer A. v. Schadewijk. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. De afdeeling IJmuiden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen houdt een bijeenkomst op Dinsdag 28 Januari om half drie ln het Patronaatsge bouw Het hoofd van de Theo Thijssenschool de heer P. H. van Os zal een lezing houden over „Practische Kinderpsychologie". Mevrouw Snoeks zal vooraf een korte inleiding geven over hét Voorlichtingsbureau voor moei lijke kinderen, dat Dinsdag 21 Januari in deze plaats is heropend. MARKTBERICHT VAN DONDERDAG Aangevoerd werden 1000 kisten versche visch en 14 kisten versche haring, prijs f 17 per 50 kg Sardien f 31 per 40 kg. Besommingen. Stoomtrawler: IJM 45 Perseus f 12.074. Motorlogger: KW 64 f 8072. Kustvlsschers: IJM 276 f 4764, IJM 270 f2285. UK 47 i 146, UK 60 i 234. Den 6den Februari hopen onze geliefde Ouders en Groot- ers R. G1ESBERTS en S. J GIESBERTS- "DEEGENAARS hun 40-jarige echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. De Ruyterstraat 64, IJmuiden-Oost. Op den 8sten Februari a.s. hopen onze geliefde Ouders HUIBERT JOHANNES HAAGSMAN en TEUNTJE VAN UITERT den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in 't huwelijk traden. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare kinderen Jan en Geertje Zus en Cor. IJmulden-Oost, Kastanjestraat 9. mee Het is zeker en gewis voor de beste kaassoorten Het adres is PUR.GACEEN Een ideaal Laxeermiddel Verpakking ven 40 labl. 90 cl. Wat MUnhardt maakt is goed. HET HUWELIJK maakt Uv leven ryke en gelukkiger. BUREAU„DISCRE- TIA." helpt ook l'! Nic. Witsenkade 31, A'dam-C. Spreekuur9.30-12 o. V.m. en Maand., Woensd., Vrydag- av. 7-9 uur. Vraagt direct kosteloos inlichtingen in blanco enveloppa Met spoed gevraagd in klein gezin NETTE WERKSTER voor 1 of 2 dagen per week. H. Hijzen, P. C. Hooftlaan 60, Driehuis. TE KOOP 1 p. nw. D.sch. m. 41 3/4 hak, tevens muur- plank boven divan. De Roe merstraat 17, IJmuiden, GEVONDEN zw. leeren handschoen op den Zeeweg. Teg. adv.k. ter. bek. Zee weg 250. KENNEMERLAAN 127 IJMUIDEN V RECLAMEWEEK zonder bon: Pakken waschiniddel prima voor de wascli schuimt goed per pak 0.39 Pansporisen van 0.18 voor 0.15 Rollen geblokt kastpapier van 0.35 voor 0.25 Groote scharen van 2.75 voor 1.35 Veiligheidsspelden per 12 si. van 0.60 voor 0.35 Kamerbezems van 2.40 voor 1.40 Gummi broekjes van 2.50 voor 1.95 Mappen schrijfpapier van 0.45 voor 0.30 Prima stoffers van 3.05 voor 2.10 Eniaille deksels vanaf 0.30 Hondenhalsband met riem leer 2.18 Mattenklopper (rottan) ran 2.25 voor 1.24 Knikkers van 0.03 voor 0.01 Echte schoollcien groot van 1.50 voor 0.80 Griffels van 0.03 v. 7 v. 0.10 Soldaatjes van 0.15 voor 0.10 Tik tak klopspelen van 3.voor 2.10 SpIJkertjevast spelen van 2voor 1.50 Racket'vliednigen kun nen afgeschoten worden 2.25 Neusf luiten van 0.75 voor 0.60 Schooltassehen van 3.voor 1.30 Compl. kenkendraad- srarnlturen 2.75 Scheerkwasten. schriften, ragebollen, kwasten én drinkrietjes enz. enz. Telefoon 5162 Rijksambtenaar zoekt een GOED TEHUIS. Br. L 1118 Bur. van dit blad. KEURIG MEISJE gevraagd \an 812.30 uur. of 4 ocht. per week. Mevr. Orth, Burg. Rambonnetdaan 27. B.z.a. NETTE WERKSTER voor heele dagen. Willeme- beekweg 14 IJm.-O. WONINGRUIL. Wie ruilt woning Nachtegaallaan 15 voor woning omg. Wijk aan Zeeërweg, B. Rambonnet laan of Havenkade. RUILEN WONING in IJm.- Oost voor woning omg. Juil._ brug. Abeelenstr. 4 IJm.-O. TE KOOP zw. bontmantel (seal) en zw. kinderschoen tjes (m. 23) 's avonds na 7 uur Burg. Rambonnetl. 10 Gevraagd voor spoedige indiensttreding Mulo en type-diploma. Wassoherij en Chem. Wasscherij HOEK EN VAART, Bloemendaalschestraatweg 17, Santpoort-Station. Belangrijke Textielonderneming kan op haar Ateliers plaatsen. Ook tijdens opleiding behoorlijke verdienst- mogelijkheden. Inlichtingen Santpoortenstiraat 18, Haarlem, 's Av, 810 uur, 's Zaterdags 25 uur. N.V. MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN EOOKS- OVENGASSEN (MEKOG) te IJmuiden zoekt voor haar laboratorium Sollicitaties met beschrijving van levensloop en opleiding worden, vergezeld van een recente pasfoto, uiterlijk 8 dagen na plaatsing dezer advertentie ingewacht bij de Sociale Afdeeling Bljjenhoeve. Firma LAGENDIJK vraagt Vrouwelijke werkkrachten voor vlugge werksters zeer hoog loon. Kantoorbediende ca. 17 jaar. Leerling Bankwerker Aanmelden op kantoor: Industriestraat 31 gevraagd DE IJMUÏDER WASSCHERIJ, Snelliusstr. 39, IJmuiden ZATERDAG 9 UUR 5 T A A L M E E met zijden kap j 1 Textielpunt STER 35— 36 PH. DE KONING Kennemerlaan 24, Tel. 4963 bij de Ruïne van Brederode. Bij vriezend weer van Zater dagmiddag af geopend. Oppervlakte S000 M2. Goede muziek en prima consumptie. Toegangsprijzen als gewoonlijk. HONDENBENOODIGDHEDEN Ontvangen fraaie Honden- en Poesenmandjes Metalen voederbakken - Riemen, tuigjes en hals banden - Honden- en kattenbrood met vleesch en visch - Blikjes vleesch - Levertraan voor honden en kippen - No-Love iets nieuws - D.D.T. insecten poeder. Het adres voor trimmen en scheren (ook aan huis) BRUGGENKAMP Velserduinweg 197 IJMTIDEX-OOST - TEJjEFOOX 4-197 APPELMOES met suiker zonder bon f 1.23 per 800 gram KEN N EMERLAAN TELEFOON 4331 HET ADRES voor VITA diepgevroren groenten en fruit RUILEN Heeren w.jas duf fel o. lew. kleine maat voor pluche tafelkleed met terra. Na 5 uur Ger. Doustr. 35 boven. HUIS AANGEB. 2 kamers, tussehenk., keuken en gr. plaats, Oud-IJmuiden tegen woning' Santp. l k. en keu ken en 3 sl.k. met gr. tuin. Bloemstraat 6S. Te koop gevr. nog in g. st. z POPPENWAGEN flink mo del. A. Osendarp, Kerkerink- laan 32, Santpoort Te koop prima emaille KO- LENFORNUIS. Zeeweg 238, Driehuis. TE KOOP prima jongens jas en 1 paar hooge schoe nen, leeftijd 10 jaar. Da Costalaan 38, Driehuis. Ter overname aangeb. een uitstekend onderhouden PIANO (bruin) met krukje, muziekstandaard en diverse muziekalbums. Totaal voor 1200. Brieven L 1117 bur. van dit blad. BOD GEVR. op eenig oud meubilair, kleedingstukken en diverse artikelen. Adres te vera. bur. van dit blad Te koop fl. HAARD ook gen. te ruilen v. fietsb. Bre der oodscheweg 53. Wegens uitstel huwelijk te koop een VLOERKLEED f 125. Zeeweg 346, Driehuis Te koop blauwe DAMES GABARDINEJAS pr. staat Enschedéstraat 36. D E R U Y T E R Hand- en trapmaeh-nee Complete Ameublementen Slaapkamers Ledikanten Elcctr. motoren Muziekinstrumenten Alle soorten huisraad Enz. Enz. TROMPSTRAAT Ï5 TEL. 4275 K O O P T A L L E S Heeren Modehuis KENNEMERLAAN 121 MAAKT EN REPAREERT UW OVERHEMD DANSSCHOOL DUIJN Curs. voor beginners, gevorderden INSCHRIJVINGEN Zaterdags 76 uur „De Griffioen" IJmuiden-Oost Dinsdags en Woensdag 79 uur „Zomerlust", Santpoort. Tevens cursus voor Medal Tests

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4