beroeps-militair Belangrijke mededeeling Albert van Pel Verhuur Rijwielstalling 5? De JOBOTON Kort en Bondig Visscherij-Snufjes Schipper Schaatsen slijpen Luidsprekers jonge kracht Dames, Permanent wave Te koop Hoestsiropen Onderhoud en Revisie Oliestook Installaties GERAKD VAN PRAAG MUZIEK lezing Dultsche Krijgsgevangenkampen MAISON ANNY Zaterdag 25 Januari 1947 TJMUIDER COURANT Ve/sen Verbouwing van Spaarnberg kost nog eens f 3000.— Ten behoeve van de verbouwing van het door de gemeente gehuurde „Spaarnberg'" dat geschikt gemaakt moet worden voor het geven van onderwijs door de Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwij: en het bestuur der R.-K. Lagere School t( San'poord werd burgemeester en wethouders reeds eerder door den minister van Binnen land ;cne Zaken en door Gedeputeerde Sta ten dezer provincie machtiging verleend tot het beschikbaar stellen van het noodige be drag ad f 13750. De toeneming van het aantal leerlingen der Christelijke school was echter grooter dan aanvankelijk werd gedacht. De aan deze sc-hool toegewezen ruimte was onvoldoende, zoodat het noodzakelijk is, nog twee kamers in c'en zuidelijken vleugel van het gebouw tot één ruim lokaal te verbouwen. De hier aan verbonden kosten worden geraamd op f 2500. Voor het veiwangen van een ketel van de eer.trale verwarming is bovendien nog f 480 noodig. Veer het een en ander vragen burgemeester en wethouders den raad een crediet van f 3000.—. Oud-directeur Openbare Werken ontslagen De minister van Binnenlandsche Zaken heeft overeenkomstig het advies van de Commissie van Advies, bedoeld in art. 5 van het Zuive ringsbesluit 1945 besloten, met ingang van den datum van dit besluit (21 December 1946) aan J. G. Koning, directeur van Openbare Werken en den Reinigings- en Ontsmettings- dienst ontslag te verleenen, zulks op grond van de overweging, dat mede naar het oor deel van genoemde commissie, de houding van Koning in verband met de bezetting zoo danig is geweest, dat hij in zijn betrekking li.et kan worden gehandhaafd. Aan den ontslagene wordt, voor zoover be treft zijn functie van directeur van den Rei- nigings- en Ontsmettingsdienst een wacht geld toegekend op den voet van het 'bepaalde in het Koninklijk Besluit van 10 October 1945. Filmavond voor de Katholieke Arbeidersbeweging De film „OX. Vrouw van de Sloppen", welke de Fransche titel „Notre Dame de la Mouise" draagt, werd Donderdagavond vertoond door de Katholieke Arbeiders Be weging, Kring Velsen-Noord, waar de heer F. A. Kuijpers, voorzitter, in bioscoop „De Pont" een talrijk, publiek .kon verwelko men. Het scenario van de film is ontleend aan het tooneelstuk van Grégoire Leclos, Ie de buitenwijken van Parijs is een buurt van houten krotten en hokken, wel ke verzameling ironisch „Californië" wordt genoemd en waar het bestaan allerellen digst is. De jeugd, zonder leiding, groeit op voor galg en rad, daarin voorgegaan door een jongen van achttien jaar, Bibi, die zijn kameraden in een smerige kroeg op den verkeerden weg helpt. Deze verwording trekt een jongen pater aan, die uit een zeer rijke parochie komt en ondanks hoon en laster met eigen mid delen en door eigen hand een noodkerkje bouwt, spottend de „Kathedraal van O. L. Vrouw van de Sloppen" genaamd. Natuur lijk ontbreekt een liefdeshistorie niet. Bibi's geliefde gaat in een nette betrekking; hij wordt om zijn weekheid veracht, maar de jonge achterbuurtpastoor onttrekt hem aan den hoon en wint zijn revolutionaire hart. Desondanks gaat 't ruwe leven in „Ca lifornië" verder, maar met veel moeite en zorgen wint de jonge geestelijke veld en trekt hij tenslotte vele uit him evenwicht geslagen figuren tot zich. Een aardige kleuren-natuurfilm ging vooraf. „VELSEN" VIERT FEEST. Op verzoek van de sportvereeniging „Vel sen" voert de tooneelvereeniging „Kunst zij ons Streven" uit IJmuiden-Oost op 7 Febr. het blijspel „Vrijdag de Dertiende" op. j De industrie richt zich weer op Ter gemeente-secretarie (IVe afd.) lig gen ter inzage verzoeken met bijlagen van: De N.V. Hera Machinefabriek en Tech nische Handel te IJmuiden, om vergun ning tot het uitbreiden en wijzigen van de machinefabriek en reparatie-werkplaats door het bijplaatsen van een buigbank, twee ventilatoren, een kotlersbank en 9 electro-motoren, respectievelijk van 5. 1\'2, 121/0, 71/2, 71/2, 5, 7i/2, 5 en lh'2 pk en het verplaatsen van diverse werktuigen en electro-motoren, in de perceelen Midden havenstraat no. 37 te IJmuiden; het Bouwbedrijf C. J. van Heyst Pzn., Dwarsweg 7 te Velsen, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor ma chinale houtbewerking, waarin geplaatst zullen worden een cirkelzaag gecombineerd met een boorbank. aangedreven door een electro-motor van 4 pk. in het perceel Meervlïetstraat no. 38 te Velsen; G. Veldhoven, Bloemendaalschestraat- weg 19 tc Santpoort, om vergunning tot het oprichten van een smederij, waarin ge plaatst zullen worden een smidse met wan, een boormachine, twee scharen en twee electro-motoren, respectievelijk van 1/4 en y2 pk, in de perceelen Uitendaalstraat 2-4 te Santpoort; D. Goedhart, Middenhavenstraat 24 te IJmuiden, om vergunning tot het uitbrei den van de rookerij door het bijplaatsen van 10 rookhokken, op de perceelen Mid denhavenstraat 24 te IJmuiden; A. A. Janssen, de Ruyterstraat 168 te IJmuiden, om vergunning tot het uitbrei den van de inrichting voor carrosserie- bouw,:door het bijplaatsen van een cirkel zaag, een slijpsteen, een boortol, zuurstof- en acetyleenflesschen en 3 electro-motoren, respectievelijk van 1.1, 1'3 en 1 pk, in het perceel de Ruyterstraat 168 te IJmuiden. Op Donderdag, 6 Februari 1947, des voormiddags te elf uur, zal ten gemeente huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. AFHALEN VAN BONKAARTEN Voor het afhalen van bonkaarten In het Patro naatsgebouw aan den Zeeweg jljn aan de beurt Maandag 27 Januari de letters W tot en met Z. Dinsdag 23 Januari begint de uitreiking te Sant poort met de letters A tot en met G. IJmuiden f 2285 voor de revisie van schrijfmachines Acht schrijfmachines van de secretarie en tien van de gemeentepolitie moeten noodza- SCHEEPVAART K. N. S. M. Stuyvesant, 23 Jan. te Curagao. Naöa. 23 Jan. van Trinidad naar Curacao. Am- hem, 23 Jan. te Paramaribo. Lotos. 23 Jan. van Plymouth naar Amsterdam. Coltica\ 23 Jan. van Dover naar Madeira, Hercules. 24 Jan. te Am sterdam. Almada, 23 Jan. te Rotterdam. Holl. Afrika Lijn.Luekenbach, 22 Jan. van Port Elisabeth naar East Londen. Congostrdom, 24 Jan. van Boma r.aar Accra, Amstelkerk. 25 Jan. te Lagos vei wacht, Maaskerk. 22 Jan. van Southampton naar Bordeaux. Mij. Nederland. Singkep. 23 Jan. te Suez. GROOTE VAART. Oksiwy. 23 Jan. van Oran naar Gibraltar. Ariadne van Aügers n. Alexan dre 23 Jan. Helder, 3 Jan. van Izmir naar Can- dïa. Ary Scheffer. 23 Jan. te Antwerpen. Tra janus. 21 Jan. te New Orleans, Delft, 21 Jan. van Sant Antonio naar Takahuano. Amstelkerk. 21 Jan. van Port Harcourt naar Duala. Anthony Leeuwenhoek, New Orleans—Rotterdam, 20 Jan. van Mobile. Boskoop, CorralAmsterdam. 21 Jan. te Curagao. Colytto. 24 Jan. van Philadelphia te Rottez-dam. Cottica. Amsterdam—West-Indië. 23 Jan. van Dover. Erïnnfi. 18 Jan. van Shanghai te Hongkong om te dokken. Kertosono, Londen -Java, 22 .Tan. van de Downs. Klipfontein. Am- terdamKaapstad, passeerde 23 Jan. Gibraltar. Loppersum. Rotterdam—Savona. passeerde 22 Jan. Dover. Malvina, 23 Jan. van Rotterdam n. Curagao. Mirza, 22 Jan. van Sydney naar Fre- mantie. Moelang, 22 Jan. van Eastham naar Balik Papan. Phrontis.-22 Jan. van Batavia naar Macassar. Polydorus. New York—Ned. Oost Tndië 23 Jan. te Port Swettenham. Straat Malakka, 23 Jan. van Melbourne naar Singapore. Stuyvesant, 22 Jan. van Barranquilla naar Curagao. Trajanus, ParamariboNew York, 22 Jan. te New Orleans. Aalsum, Rotterdam—Calcutta. 23 Jan. van Port Said. Aruba, West-IndlëRotterdam (via Ant werpen) 22 Jan. om 9.25 v.m, op 240 mijl van Land's End. Atlantic Wind, RotterdamAustra lië, 23 Jan. van Port Soedan. Clio, 20 Jan. van Kingston te Curagao. Doros, 20 Jan. van New York te La Guaira. Flevo, 21 Jan. van Guaya quil naar Balboa. Friesland. AustraliëRotter dam. 23 Jan. van Port Said. Gouwe, 23 Jan. van Lubeek «aar Rotterdam. Luna, 20 Jan. van Trinidad naar Curagao. Modjokerto. Rotterdam —Java. 23 Jan. 9 uur van Suez. Prins Willem 4, Paramaribo—Amsterdam, passeerde 23 Jan. St. Michael's. Singkep, Perzische Golf—Rotterdam, 23 Jan. te Suez. Socrates, 21 Jan. van Callao n, Valparaiso en Buenos Aires. Stal, Izmir—Gibral tar, passeerde 21 Jan. Malta. Streefkerk. Rot terdamCalcutta, 23 Jan. te Colombo. Tawali, 22 Jan. van Colombo naar Tricomali (Ceylon). Tiberius. 20 Jan. van Curagao naar La Guaira. KLEINE VAART. Att. S, vertrekt 24 of 25 Jan. van Port Talbot naar Rotterdam. Bernina, 21 Jan. van Port Talbot naar Rotterdam Brem. vertrekt 24 Jan. van Rotterdam n. Antwerpen. Gaasterland, 23 Jan. van Bl.vth naar Londen. Haskerland. 23 Jan. van Kingslynn naar Rotter dam. Oise. 23 Jan. van Parijs naar Rotterdam. Rapid. 23 Jan. van Middiesbro naar Rotterdam. Seaham. 23 Jan. van Londen naar Blyth. Abro, 22 Jan. van Middiesbro te Kingslynn. Albatros, 22 Jan. van Antwerpen te Londen. Alcyone, 22 Jan. van Guernsey te Falmouth. Biervliet, 22 Jan. van Goole naar Plymouth. Bree Helle, Port Talbot—Genua, passeerde 22 Jan. Gibraltar. Coen, 21 Jan. van Leith te Grangemouth. 'Delf zijl, 21 Jan. van Boness te Dundee. Democraat, 23 Jan. van Rochester te Londen. Deneb, 22 Jan. van de Tees te Strood. Duiveland, 21 Jan. van Leith te Grangemouth. FJducian. van de Middel- kelijk gereviseerd worden. De nieuwste van land3Che zee naar Amsterdam, passeerde 22 Jan. deze machines dateeren reeds van vóór Mei 1940; gedurende den oorlog moest de normale vervanging van oude machines door nieuwe achterwege blijven en konden versleten on- dërdeelen niet worden vernieuwd. Burgemeester en Wethouders stellen den raad nu voor, voor bovengenoemd doel een crediet van f 2285 toe te staan. Hierin is be grepen een bedrag van f 375 voor den aan koop van een goede gebruikte machine voor de politie. Pensioenen van oud-vyethouderS' worden verhoogd Burgemeester en Wethouders hebben be sloten het aan den heer F. P. Vermeulen d.d. 17 Maart 1920 als oud-wethouder toegekende pensioen met ingang van 2 September 1946 te verhoogen en te bepalen op in totaal f 822 per jaar. Het aan den heer J. P. Nijssen als oud-wethouder toegekende pensioen is met ingang van denzelfden datum verhoogd tot f 1625 per jaar. AANSCHAFFEN VAN EEN SCHUIM- BLUSCHINSTALLATIE. Voor de aanschaffing van een schuimblusch- installatie, aan te brengen op de in aanbouw zijnde motorspuit vragen burgemeester en wethouders een crediet van f 1000. De instal latie bestaat uit twee luchtschuimkanonnen, twee tusschenmengers en 100 liter - schuim- vloeistof. Beachy Head. Hast 3, 23 Jan. van Grangemouth naar Grantor.. In Orde, 21 Jan. van Londen te Miiddlesbro. Libelle, 21 Jan. van Glassendock n. Barry, Mary, 22 Jan. van de Tyne naar Par. Njord, 20 Jan. van Antwerpen te Silloth. Oleum, 22 Jan. van Lorient te Manchester. Phoenix, 21 Jan. van Middelharnis te Dublin. Bonto, 22 Jan. van Mariager te Londen. Ponza, '21 Jan. van Dublin naar Portaferry. Rapid. 22 Jan. van ^ottei'dam te Middiesbro. Rika, 21 Jan. van Ply mouth te Par. Soemba, 20 Jan. van Emden te Boness. Tempo, 22 Jan. van Goole naar Kings lynn. Tuko, 22 Jan. van' Boston (L) te Strood. Vaderland, 22 Jan. van Terneuzen en Antwer pen te Londen. Zuidland. Port TalbotShore- ham, passeerde 22 Jan. Mumbles Zwaluw, 20 Jan. van Shoreham te Middiesbro. Bornrif, 17 Jan. van Girgenti te Genua. Eemshorn. 21 Jan. van Middiesbro naar Kingslynn. Eversen, 24 Jan. v. Dublin te Preston. Hebe Nobel, 24 Jan. van Ipswich naar Rotterdam. Jupiter, 22 Jan. van Rouen naar Londen. Larlx, 20 Jan. van Casa blanca te Konakri. Nettie, 23 Jan. van New Castle te Droghede. Presto, 21 Jan. van Midd iesbro naar Strood. Rijnstroom. Reykjavik (laatst van Hull), passeerde 22 Jan. Spurn Head. Speedwell, 21 Jan van Bordeaux te Rouen. Teuna, 20 Jan. van Vlissingen te Boston (L). Zee hond, 21 Jan. van Caen naar Goole. SLEEPBEDRIJF. Slbt. Poolzee bevond zich 23 Jan. dwars van Terschelling, bestemming Ko penhagen. Slbt. Thames vertrok 23 Jan. naar Falmouth voor stationsdienst. De slbt. Tyne met s.s. Derindje op sleeptouw, vertrok 23 Jan. van Bordeaux naar Rotterdam. In THALIA worden deze week veroor deelde vrouwen voor de keuze gesteld: ge vangenis of vrijheid door gedwongen hu welijk. Viviane Romance vervult de rol van Manon no. 326 in de film van den zelfden naam, vertaling van „La Route du Bagne". Het stuk speelt in de tweede hell't der vorige eeuw en begint in Parijs, waar het jongleurspaar Manon-Arcadius op treedt, en minder leeft van de opbrengst van zijn beroep, dan 'wel van de aanbid ders, die Arcadius zijn partner Manon op den hals schuift. Wanneer Manon met een dezer heeren ruzie krijgt en hem doodelijk wondt, wordt ze tot 20 jaar veroordeeld en naar Guyana verscheept om daar met een der in het bagno levende gevangenen een gedwongen huwelijk aan te gaan. Zij vat echter liefde op voor den dokter die hen begeleidt. Toch trouwt zij met één der dwangarbeiders en de dokter met de doch ter van den gouverneur van Guyana. Dit is evenwel niet het einde; dan begint het spel pas goed en het eindigt pas, na vele tragische verwikkelingen, met den dood van Manon. Plet is een rolprent met actie, die van begin tot einde boeit, en voorts een aanklacht tegen schrijnende misstanden. REX draait een Deensche. film: Vikunde ha'det Saa rart: Kinderen de baas. Als de ionge dichteres Lene Bang tracht huis aan huis haar dichtbundels te verkoopen, komt zij ook bij den beroemden arts dr. Rijding. een weduwnaar met drie ongezeggelijke, eigenwijze kinderen. Niemand houdt het bij hen uit. De dokter ziet in Lene een nieuw kindermeisje. Hij merkt spoedig zijn vergissing, maar weet haar nochtans te bewegen in die functie bij hem te blijven. Als tegenprestatie koopt, hij al haar dicht bundels. De kinderen probeeren ook deze „juf" zoo gauw mogelijk weg te werken. Lene reageert echter eenvoudig niet op hun plagerijen, met het resultaat dat uit eindelijk dit stelletje zoo op haar gesteld wordt, dat het alles voor haar over heeft. Een vriendin van den dokter evenwel tracht Lene „zwart" te maken uit jalouzie. De film culmineert in een uitvoering van het Deensche omroep-jongenskoor. WIE VERLOOR IETS? In de week van 17 tot 24 Januari werden ln de gemeente Velsen de volgende voorwerpen en dieren gevonden: 1 honden-halsband, eenige hon den, 1 kindertaschje, enkele portemonnaies. eenige biljetten van f 2.50, 1 biljet van f 10. eenigr handschoenen en wanten, 1 horloge, eenige sleu tels, 1 kinderbaret, 1 ceintuur, 1 paar oorwar- mers, 1 kalotje, 1 damesrijwiel, 1 windjack, 1 roeiboot, 1 doorschijnende regenmantel- Om trent genoemde zaken zijn inlichtingen te be komen eiken werkdag van 1112 en van 1617 uur (met uitzondering van Zaterdagmiddag) op het hoofdbureau van Politie, kamer 4. Publiekrechtelijke organisatie van het bedrijfsleven De minister van Economische Zaken heeft de commissie uit de Stichting van den Ar beid geïnstalleerd, welke tot taak heeft, een voorontwerp van wet op de publiekrechte lijke organisatie van het bedrijfsleven uit te werken. Als voorzitter is aangewezen prof. dr. F. J H. M. van der Ven. Als leden zijn van de zijde van de Stichting van den Arbeid aangewezen mr. D. U. Stikker, ir. M. H. Damme, mr. R. A. H. M. Dobbelman, A. Borst Pzn, H. D. Louwes, Th. S J. Hooy en T. J. Twijnstra. Van werknemerszijde zijn aangewezen de heeren H. Oosterhuis, A. Ver meulen, A. C. de Bruyn, H J. Kuiper, F, P. Fuykschot, M. Ruppert en G. Joustra. Als vertegenwoordiger van den minister van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening zal zitting hebben mr J. van Aartsen, als vertegenwoordiger van den minister van So ciale Zaken dr. W. F. de Gaay Fortman. Als vertegenwoordigers van den minister van Economische Zaken zullen dr. Gh. L. H. Truijen en mr. J. Woudstra optreden. Secre taris van de commissie is prof. mr. B. C. Slotemaker, adjunct-secretaris mr. P. Verlo ren van Themaat. Feest van spoorwegmannen Op den uitstekend geslaagden feestavond van de afdeeling Velsen-IJtnuiden van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor-, Tram- en Naco-personeel vorrqde het glanspunt de huldiging van de spoorweg mannen die 25 jaar lid van de vereeniging waren. Thomasvaer en Pieternel, respec tievelijk vertolkt door den heer J. van Stekelenburg en mevrouw Hofman hebben in hun samenspraak de zilveren jubilaris sen op geestige wijze geschetst. De oude getrouwen waren de heeren J. v. d. Baan, B. Bracht, G. de Boer, J. v. d. Brink, A. Donimels, A. van Ginkel, G. de Graaf. K. van Hinte, J. de Jong, H. v. d. Kwast, J. Magrév Th. van Noord, K. Pilker, J. van Reeden, G. van Reebergen, J. A. Roos, J. Schik, P. Schouwerwou, C. Ursum, W. Wie bout en P. Zwart. De voorzitter der feestcommissie sprak een woord van welkom en de heer W. A. Kieboom, lid van het hoofdbestuur hield een toespraak, waarin hij den groei der or ganisatie schetste, die thans 21.250 leden telt, een aantal dat grooter is dan voor den oorlog. Medewerking verleenden een Haar- lemsch strijkje en de IJmuider Volksstem. Voorts werd met succes „De klucht van de waschkuip" opgevoerd. Arbeidsjubilèum bij Van Ctelder Zonen Vrijdag herdacht de heer G. Z. Rips zijn vijf-en-twintigjarig arbeidsjubileum in dienst bij Van Gelder Zonen N.V. Kon. Papierfa brieken. De jubilaris, die werkzaam is in de cellu- losefabriek werd des morgens als gewoonlijk op het directiekantoor ontvangen waar hem een enveloppe met inhoud werd overhandigd Hierbij was de bedrijfsleiding van de cellu- losefabriek tegenwoordig. De collega's en het personeel der afdeeling lieten zich evenmin onbetuigd en zorgden voor een aardige attentie. Santpoort EEN „PLAATSELIJKE" FILM. Destijds werd van de door de Oranjever- eeniging „Santpoort" en de „Vereeniging tot het vieren van Nationale Feestdagen" geor ganiseerde bevrijdingsfeesten een film ver vaardigd. Deze wordt nu tijdens de op Zater dag 1 Februari door „Santpoorts Bloei" geven filmavond vertoond. V. BINNENLAND Wegens Reparatie-werkzaamheden is de vertrekdatum van de „Johan van Oldenbarne- velt" naar Tndlë nader vastgesteld op 5 Februari. De Tweede Kamer zal op 4 Februari be handelen het wetsontwerp tot toekenning van een uitkeering-in-eens aan gepensionneerden en het wetsontwerp tot voorbereiding van een cen traal economisch plan. HAARLEM EN OMGEVING De Haarlemsche Bestuurders Bond belegt op Dinsdag 28 Januari een kadervergadering in „Brinkmann" ter behandeling van het „Bui- tengewooon Besluit Arbeidsverhoudingen". In leider is Mr. J. Mannoury, directeur van het We tenschappelijk Bureau van het N.V.V. Feestavond. Op 4 Fepruari a.s. organiseert de plaatselijke afdeeling van den L. T B. te Santpoort een feestavond in ..Zomerlust". De afd. Haarlem van den Bond van Oud- strJjders, Mei 1940 houdt haar oprichtingsverga dering Dinsdag 11 Maart in de Cadiclub, Zijl weg. Daar wordt ook de film „Nederland in mobili satie en oorlog" vertoond. De vereeniging „De Emigrant", die propa ganda voert voor de emigratie naar Brazilië, houdt op Dinsdag 28 Januari in de Tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een voorlich tingsavond. Zondagavond wordt het tooneelconcours van de R.K. Tooneelvereeniging „Kunst na Ar beid" gesloten. De jubileerende vereeniging komt dan zelf voor het voetlicht met een aardig blijspelletj.e in twee bedrijven en daarna zal be kend worden gemaakt, hoe de jury de prijzen DXIX. De lucht is weer eens zwaar bewolkt geweest boven de Visschershaven, maar tenslotte is de bui overgedreven en nu is 'de hemel weer helder. Al gedurende eenige maanden waren de havenarbeiders (dat zijn de vischlossers 1 en de pakkers) door tusschenkomst van hun organisatie, de Centrale Bond van Transportarbeiders, doende om wat meer vastigheid van hun positie te verkrijgen. Zooals u weet, is het in het visscherij. bedrijf hollen of stilstaan, stilstaan tegen woordig wel het meest. Als het hollen is, wordt er verdiend, maar bij stilstand komt er geen visch en hebben de men- schen ook geen verdiensten. Laat ons aan nemen, dat er negen maanden volop en drie maanden weinig of geen werk is. Maar ook in deze drte maanden stelt het gezin van den havenarbeider zijn eischen en de weg naar M.H. is voor menschen, die gewend zijn met hard werken een I flinke boterham te verdienen, veel te zwaar. Het verlangen was dus: bestaanszeker heid, het geheele jaar door. En het mag een mooi succes van de organisatie ge noemd worden, dat, .na lang wachten en na langdurige onderhandelingen, deze be staanszekerheid verkregen is. Deze komt daarop neer, dat er een garantieloon van f 35 per week betaald wordt, werk of geen werk, welk garantieloon met een premie verhoo'gd wordt, naar gelang van den gepresteerden arbeid. Bij normalen aanvoer zijn de menschen nu verzekerd voor een behoorlijk weekgeld. Dan krijgen ze vacantie ik geloof negen dagen natuurlijk met behoud van loon en hun zoodje visch. De regeling geldt voor alle schepen, die in IJmuiden aan den afslag komen, trawlers, loggers, kotters, enz.^ We beleefden deze week een experiment in de vischhal. Een reederij had van een van haar booten een hoeveelheid visch laten fileeren. Of ze een fileervergunning had weet ik niet en dat interesseert me ook niet. De filets kwamen den volgenden dag in den afslag. Maar hoe moet dat nu? Er is geen prijs vastgesteld voor vischfilets en dat gaf bonje, want de handel is nog steeds gebonden. De afslager zette een prijs in, maar voordat hij verder kon gaan, was het al „mijn". Er was klaar blijkelijk een visehkobper, die er het zijne van wilde hebben. „Hooger!" zei de chef. En de afslager zette ho.oger in. „Mijn!" riep de vischkooper. voordat de afslager zijn rollertje kon maken. „Nog hooger!" Het liep echter mis. Er werd tenslotte een fabelachtige prijs, laat ik het een proefprijs noemen, geboden, maar men durfde het proefkonijntje niet te slachten. De filets werden niet verkocht. Ze gin gen weer (laar het koelhuis en liggen er misschien riog. Het was een ietwat zonderlinge geschie denis. Maar zonderlinge 'geschiedenissen beleven we er vele in IJmuiden. PIETERMAN. heeft verdeeld. Maandag- en Dinsdagavond geeft de tooneelgroep „Concordia" met onverflauw- den ijver en moed een tweetal opvoeringen van „De Vreemdeling" een tooneelspel in vier be drijven van Antoon Coolen. Prof. Mr. A. Anema te Haarlem, lid der Eerste Kamer, -wonende te Haarlem, wordt 10 Februari 75 jaar. De Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst zal op Donderdagavond 30 Januari in de Gem. Concertzaal haar 4en kamermuziek-avond geven. Solist is Pierre Bernac. zang, aan den vleuge! zit de componist Francis Poulenc. Wegens het succes bij de 1000ste voorstel ling. wordt op Dinsdag 28 Januari in den Stads schouwburg te Haarlem nog een opvoering van „Boefje" gegeven met Annie van Ees, Magda lanssens en Johan Kaart. Heden heeft de Heere plot seling van ons weggenomen onze Innig geliefden Man en Vader LEENDERT KLINKENBERG in den ouderdom van 28 laar. C. Klinkenberg- de Koning Huig. IJmuiden. 24 Jan 1947 Bloemstraat 63. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag a.s. 28 Jan. op de Wester begraafplaats te IJmuiden nam. 2.30 uur. De overledene staat opge baard ln de Jac. van Heems kerkstraat 53, te IJmuiden vanwaar ook de begrafenis zal plaats hebben. in bezit v. uitvaartcertificaat voor Noordzeekotter wenscht deze te plaatsen. Br. IJ 303 bur. van dit blada. als steeds bij de Eléctrlsche FynslUperU HET NAAIMACniNEHUIS, Velserduinpleln. IJm.-Oost Zondag a.s. tot 2 uur geopend Net meisje, uit werkenden st. zoekt I.EUKE VRIENDIN, IJmuiden of opigeving, leeft. 16-17 J. Br. L 1121 bur. v. d. blad NET MEISJE 19 jaar, b z. a. voor winkel of huishouding. Adres te vern. bur. v_ d. blad. MEISJE b. z. a. voor de huis houding. 3 d. p. w. Brieven L 1121 bur. v. d" blad. B. z. a. net R.-K. MEISJE 16 Jaar. voor de morgenuren. Adres Kastanjestr. 34 IJm.-O. GOEI) TE HUIS GEZOCHT voor lief hondje Bij menschen zonder kinderen. Passtoorsstr. 1 Santpoort. Gevr NET MEISJE voor halve dagen. Zeeweg 301, IJm.-O. Kluts, kluts, koeken. Moeder, ga niet zoekt Om een pannekoek te maken, Heb je noodig deze zaken: HONIG'S bakmeel, HONIG'S stroop. Die zijn overal te koop! VERLOREN: portemonnaie lnh. f 175 gaande van Kom- passtr. 11. Wijk aan Zeeërweg 97. Eerlijke vinder wordt rijk beloond TER DEKKING mijn 1ste z. g. '46 w. VI. R. gek. door A. v, d. IJssel, Tent. Haarlem Dek- geld f 2. A. D. D. Udo, W Ba- rendszstraat 15, IJm. Voor echtpaar op leeftijd 2 KAMERS met kookgelegenh. gevraagd te Driehuls. Brieven L 1122 bur v. d. blad Te koop prima HEEREN- FIETS met nieuwe banden. Ahornstr. 10, IJm.-O. TE KOOP: 1 pers. wit Eng. le dikant met splr. en kap. matr. kookkacheltje, nw. fluw meis jesbaret, marmerplaat 1. 1 m. br. 30 cm. Cremerlaan 20 Sant poort-Dorp. Te koop: 1 pr zw en br. PUMPSCH. kl m. 36 f 18 p, p. Cremerlaan 03, Santpoort-D. Te koop: prima DIVAN met pracht pluche kleed en wand kleed. D. de Koning, Snellius- straat 33. Te koop: ELECTR. FEEST VERLICHTING, Oranje-Rood- Wit-Blauw met snoer en 5 fittingen. Adres bur. v. d. bi. TE KOOP: salonwleg m. mand en babykleertjes. Br. L 1119 bur. v. d. blad -Ter overname mooi blauw HEERENCOSTUUM, fl. maat 0, kw Br. L 1123 bur. v. d. bl Te koop: WINTERJAS kl. m. f 30. De Genestetlaan 28, Drie huis. Begrafenisonderneming E. K. A. B. „Voor allen bericht hare ingeschrevenen en alle ingezete nen dat van heden af haar tarieven zijn aan gepast aan de prijzen, vastgesteld in de Prïj- zenbeschikking Begrafenissen 1947. Inlichtingen bij de volgende aansprekers: J. ANEPOOL M. G. BOELSUMS JOH. HUISMAN F. HUNSCHE F. JEENINGA B. JENNINGA L. M.'VERSCHOOR J. ZWAK MANT TuhKlersstr. 63, IJm.-O, Tel. 4565 LeeuweHkl. 6, IJm.-O. Tel. 4563 J. P. Coenstraat 127, IJmuiden Hofdijklaan 28, Driehuis, Tel. 4710 Rembra.ndtlaan 0, IJmuiden-O. Kerkerinkl. 11, Santpoort (K 2560 Kerkerinkl. 24, Santpoort 8015 Frans Naereboutstraat 15, IJm.-O. N.V. MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN KOOKS- OVENGASSEN (MEKOG) te IJmuiden zoekt voor haar laboratorium en semi-technisch onderzoek een me( diploma M.T.S., afd. Chemische Techniek, of daaraan gelijk te stellen opleiding. Sollicitaties met beschrijving van levensloop en opleiding, worden vergezeld van een recente pasfoto, uiterlijk 8 dagen na plaatsing dezer advertentie ingewacht bij de Sociale Afdeeling Blijenhoeve. GEVRAAGD: nette Kruideniersbediende o£ leerling HOFER'S LEVENSMIDDELENBEDRIJF, De Lumey- straat 14-16, IJmuiden-Oost. voor een is uw speciaal adres de le KLAS DAMESKAPSALON KENNEMERLAAN 94 Tel. 4426. Woonhuis aan den Wijker- straatweg by de grens van Be verwijk. Te bevragen by ma kelaar M, Verwer te Velsen Uw adres voor Verbandmiddelen Is Drogisterij, Glas en Verfhandel Joh. van Reeuwjjk WILLEMSBEEKWEG 22 Tel. 5327 Voor glazenwasschen en Pulbewasschlng Glazen- wasschcry „NIEUW LEVEN" Platancnstraat 17. De Ruyterstraat 93. TeleCoon 5319 Erkend adres voor Schoor steenvegen. Staatsvisschershavenbedrijf Door den Inspecteur der domeinen te Haarlem, Nieuwe Gracht 13, zal op Donderdag worden verhuurd de aan de Ha'Lkade te IJmuiden aanwezige rijwielstalling van het Staatsvisschershavenbedrijf. Inlichtingen bij voornoemden inspecteur en bij den Direc teur van het Staatsvisschershavenbedrijf. AUTOMATIEK „FSuks" Voor de beste consumpties tegen de matigste prijzen Is nog altijd het aange wezen adres: AUTOMATIEK „FLUKS" Gr. Houtstr. 21.23, Haarlem Nergens beter, nergens goedkooper VAM OEFFEL - HAARLEfVf Gonnetstraat 30. Tel. 13658; b.q.q. TeL 17638 ELZER'S Heeren Modehuis KENNEMERLAAN 121 MAAKT UW HOED WEER ALS NIEUW! ONTVANGEN: Electr. strijkbouten Philips dreegscheerapparaten FA. PRUIS Willem Barendszstrnut 21 - telefoon 5726 Wij ontvingen WITGOED namelijk LAB.JASSEN. DAMESJASSEN en KOKSBUIZEN WINKELGALERIJ TELEFOON 5501 voor Orgel en Piano bij ABDEIONG Klaver's Boekhandel EDISONSTRAAT 7, IJMUIDEN TELEFOON 5326 DONDERDAGAVOND S UUR, 30 JANUARI zal Ds. PETERS van Beverwijk een houden over zijn bevindingen in de Il£ NED. IIERV. KERK te IJMUIDEN. TOEGANG VRIJ Voor een WELLA of INDOLA PERMANENT: Maison Anny Voor MANICURE en HAARVERVEN Maison Anny Vpop SCHEREN en HAARSNIJDEN: Maison Anny Voor PARFUMERIEëN en AL Uw andere TOILET. BENOODIG DIJ EDEN DAMES EN HEERENKAPSALONS ZEEWEG 263 - IJMUIDEN (O.)TEL. 5672 2 Minuten van Bus- en Treinhalte. Ministerie van Marine Ministerie van Oorlog Het Aanmeldingebureau voor Oorlogsvrijwilligers te Amsterdam houdt zitting tot het geven van inlichtin gen en het inschrijven van gegadigden voor bij de Koninklijke Marine Vloot, Mariniers en Marine Luchtvaartdienst te IJMUIDEN, Hoofdbureau van Politie, eiken Woensdagavond van 79 uur. Komt bij ons zien de nieuwste gramofoonplatenverwisse- laar „de Johoton" los te plaatsen naast uw toestel. HEES EN CO. Filiaalhouder: B. KRAAIJ, Stephensonstraat 61, tel. 4325 ALleenverkoop voor de gemeente Velsen RIJWIELEN EN BANDEN Uit voorraad alle merken rijwielen met kettlngkast, slot en lamp FA. PRUIS Rijwielreparatie TeL 5726 - Willem Barendszstraat 21, IJmuiden

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4