uuuuvruue Ziekenfonds „Velsen en Omstreken" aanvaardt contributieverhooging IJmuiden fKort en Bonaig Santpoort Luidsprekers Adverteert in dit blad boekhouder KOOPT BU DE Maandag 10 Februari 1947 IJMUIDER COURANT Met op één na algemeene stemmen Is In dé Vrijdagavond gehouden vergadering van het Algemeen Ziekenfonds „Velsen en Om streken" het bestuursvoorstel tot verhoo ging van de contributie voor de vrijwillig- verzckerden aangenomen. Als gevolg hier van zullen de verstrekkingen aan de vrij willig verzekerden gelijk zijn aan die voor de verplicht verzekerden. Het is een belangrijk besluit, dat de leden hebben aangenomen, aangezien als gevolg hiervan voor 3500 verzekerden de contri butie aanzienlijk is verhoogd. Deze be draagt thans 50 cent per week voor afzon derlijke personen, één gulden per week voor gehuwden (hun eventueele kinderen beneden 16 jaar daarbij inbegrepen) en 75 cent per week voor weduwnaren of wedu wen met kinderen beneden 16 jaar. De weistandsgrens wordt gebracht op f 3750. Gelijkstelling der verstrekkingen aan die voor de verplicht verzekerden beteekent op vele punten een vooruitgang. Evenwel houdt dit mede in, dat ziekenhuisverple- gïng tot 42 dagen moet worden beperkt. Aansluiting bij het „Aanvullingsfonds", dat al eerder ten gerieve'van de verplicht ver zekerden was ingesteld, maakt het echter mogelijk, ziekenhuisverpleging voor onbe- perkten duur te blijven genieten. De con tributie voor het Aanvullingsfonds be draagt 2 cent per persoon per week, met dien verstande, dat per gezin voor niet meer dan 4 kinderen beneden 16 jaar een bijdrage wordt geheven. Het maximum is dus 12 cent per week. Ten aanzien van de ziekenhuisverpleging vervalt echter de beperking, dat niet meer dan f 4 per ligdag wordt vergoed. Ook ko men de kosten voor klinische hulp volledig voor rekening van het fonds, zoodat het betalen van bij rekeningen tot het verleden behoort. Verder wordt een tegemoetkoming in de kosten van verpleging in een sanato rium voor tuberculoselijders voor den tijd van ten hoogste één jaar en tot een bedrag van f 3 per dag verstrekt, mits de verple ging geschiedt op last van een consultatie- bureau-arts. De verdere verstrekkingen zijn: vrije ver loskundige behandeling door een vroed vrouw en volledige tandheelkundige behan deling met dien verstande, dat door een Het Nationale feest in Velsen-Noord Het bestuur van de „Oranje Vereeniging" Velsen heeft groote plannen- Eén dag na den nationalen feesttdag komt het bekende cabaret-gezelschap van Paul Ostra uit Am sterdam, het groote kinder-tooneelstuk „Flippie Flink viert feest" opvoeren. Daar in verwerkt de geboorte van een prins of prinses. Dit is voor de schoolgaande jeugd van 6 tot 14 jaar. Er zullen twee voorstellingen wonden gegeven, om 10 uur voor de kinderen van de eerste, tweede en derde klas en 's mid dags om 2 uur voor de kinderen van de vierde, vijfde en zesde klas. De kinderen ontvangen de kaartjes op de diverse scho len, de kinderen van de Ulo, ambacht scholen enz. tot en met 15 jaar, kunnen de kaartjes in ontvangst nemen bij: P. W. van Amersfoort, Wijkerstraatweg 230 en bij W. Nieuwenhuis, Ladderbeekstraat 30, op den dag van de geboorte van een prins of prinses. Gezien de groote kosten, die hieraan ver benden zijn, en bovendien alle kinde ren worden getracteerd, wordt 10 cent per kind entree geheven. De voorstellingen worden gegeven gebouw Concordia. Voor de ouderen komen er drie of .vier bonte avonden met als titel „De Oranje boom bloeit". Hieraan werken mede de vier buurtvereenigingen en alle plaatse lijke sport-, muziek- en zangvereenigingen. Gezien de medewerking beloven dit prach tige avonden te worden. De Oranje Vereeniging biedt dit alles gratis aan voor de inwoners van Velsen- Noord. Data zullen nader bekend ge maakt worden- Met de pont over het kanaal thans geen pretje verzekerde, die niet in het bezit is van een saneerings-contrölekaart of wiens kaart niet meer geldig is, voor een vulling 50 ct. en voor een wortelkanaalbehandeling f 2.50 moet worden bijbetaald. Ook wordt een tegemoetkoming bijj levering en reparatie van een prothese gegeven. De kosten voor een volledige kunstharsprothese voor hen die 6 maanden of langer al dan niet onder broken verplicht of vrijwillig verzekerd zijn geweest, bedragen f 45, voor 3 tot 6 maanden en voor korter dan 3 maanden zijn deze bedragen resp. f 65 en f 75. De ingevoerde contributie-verhooging is noodzakelijk geworden door de kosten, voortvloeiende uit de verhooging der ho noraria der deelnemende artsen. Aan de ziekenfondsen zullen voor dit jaar bijdra gen worden verstrekt uit het Verevenings fonds. Jubileum-feestavond van St. Willibrordus In een gezellige feestelijke bijeenkomst werd Zaterdagavond in gebouw Concordia het veertigjarig bestaan herdacht van de af- deeling Velsen-Beverwijk van den R.K. Fa- brieksarbeiders(sters) Bond „St. Willibrordus" Ondanks de ijzige koude hadden velen aan de uilnoodiging gehoor gegeven. De heer W. J. Laurent, voorzitter der af- deeling, sprak een welkomstwoord, waarin hij herinnerde aan hetgeen in de organisatie is verricht en bereikt. Hoewel de algemeene arbeidstoestand nog niet rooskleurig is. wer den toch veel verbeteringen tot stand ge bracht. Hij richtte een bijzonder welkom tot de leden, die veertig jaren hun beste krach ten gaven, alsmede tot hen, die 25 jaar en langer de R.K. organisatie trouw bleven. Van de 40-jarige mede-jubilarissen, de hee- ren F. Mooy, J. Mooy, H. van Rixel, J. Groe- neveld, A. Verkooyen, J. Doesburg. N. Ver waters, C. Duineveld en A W. Bakker Sr., roemde spr. de buitengewone vérdiensten van de gebroeders Mooy. Namens den voorzitter van het hoofdbestuur die thans in Amerika vertoeft, complimenteer de de heer J. Nooj\ In een feestrede schetste deze de noodzakelijke oprichting van de Ka tholieke arbeidersbeweging vóór 40 jaar door de zeer lange werktijden waarin in de papier industrie veelvuldig Zondagsarbeid voor kwam. Thans komt: dat bij hooge uitzondering voor. In zijn pleidooi voor de noodzakelijk heid van principieele organisatie, hield hij een betoog over. het „wantrouwen" tegen de bo nafide vakbeweging geuit van de zijde der E.V.C. Hij stelde voor telegrafisch dank_ te brengen aan het Episcopaat voor den steun" en de erkenning van de menschenrechten in den arbeid. Dit werd met luiden bijval goedge keurd. Voorts merkte de heer Nooy op. dat nog steeds wordt gewerkt aan een landelijke regeling voor de papierindustrie en hij be sloot zijn rede met de opwekking gemeen schappelijk te werken voor de Katholieke arbeidersbeweging en deze groot te maken Nadat voorzitter Laurent den spreker had dank gezegd en de aanwezigen waren ge tracteerd voerde de R.K. Gemengde Tooneel- club „Opwaarts" onder regie van den heer ,T. W. Schoot het tooneelspel in drie bedrij ven „Wantrouwen" op. In een uitgezocht décor en met goede typeering werd het on derwerp levendig weergegeven. „Opwaarts" beschikt over enkele zeer goede krachten. Muzikale medewerking verleenden „The Velno's". TRANSPORTRIJWIEL GESTOLEN. Slager Br. aan den Wijkerstraatweg moest dezer dagen ervaren, «lat de zwijntjesjagers nog steeds „open oog" voor andermans goed hebben. Uit de poort naast zijn woning verdween onopgemerkt een zoo goed als nieuw transport rijwiel. Ovértocht duurt soms 1 a V/2 uur De afgeloopen week heeft bet pontveer bij Velsen door den zwaren ijsgang in het Noordzeekanaal met schier onoverkome lijke moeilijkheden te kampen gehad, waardoor het verkeer ernstig werd gedu peerd. De groote massa's zwaar drijfijs, die in honderden tonnen het kanaal bij spuien door de sluizen passeeren, hoopen zich voortdurend juist in den bocht bij het pontveer op en blijven daar door de ster ke Noorden- en Oostenwinden liggen. Weliswaar komen enkele malen per dag IJsbrekers uit de hoofdstad door om met veel moeite de vaargeul open te houden, doch de losgewerkte, soms 15 cm of meer dikke ijsschotsen, belemmeren een be hoorlijken pontdienst Het is door dit ijs bijna ondoenlijk om de ponthavens binnen te varen en het is regel geworden, dat de ponten herhaaldelijk moeten terugvaren om in de opnieuw door het schroefwater met ijs gevulde opengemaakte gedeelten te kunnen aanleggen. Bovendien wordt het varen nog meer bemoeilijkt door de kolen- schaarschte, die een normale krachtontwik keling van de machines belemmert. Dit euvel is tevens oorzaak, dat de sleep- bcoten, die in vorige strenge winters de havens ijsvrij hielden, ontbreken. Ondanks het feit, dat met drie ponten op den dag wordt gevaren, is het de vorigé week herhaaldelijk voorgekomen, dat de overtocht meermalen een vol uur en zelfs anderhalf uur heeft geduurd, waarbij het aantal wachtende auto's op beide oevers schrikbarend aangroeide. Voor de wachten den in de felle koude inderdaad geen ge noegen. Klompen-reparaties weer mogelijk Hoewel "de distributie van klompen is opgeheven, zijn deze nog sehaarsch. In verband hiermede heeft het ministerie van Sociale Zaken besloten, op ruime schaal tot reparatie van klompen over te gaan. Na het overwinnen van eenige moeilijk heden, vooral op het gebied van personeel en materiaal, is het mogelijk geworden, ook in onze gemeente weer klompen in reparatie te geven. Een viertal winkeliers heeft zich bereid verklaard, de klompen aan te nemen. De prijzen, welke voor het repareeren van klompen in rekening gebracht mogen worden varieeren van f 1.75 tot f 2.20 per paar. Geen onbevoegden meer in de vischhallen Fietsenstalling geopend Nu vandaag in een houten loods aan de Halkade een rijwielstalling geopend is, zullen geen rijwielen meer in de visch hallen en de pakhuizen worden toegelaten. Tevens zal de halpolitie streng optreden tegen personen, die onbevoegd de visCh- hallen betreden. Deze week werd reeds tegen eenige overtreders proces-verbaal opgemaakt. Weer wat aanvoer van versche haring Door dat de haven van Breskens toege- vroren en die van Vlissingen door der* ijs gang moeilijk te bereiken is was er de laatste dagen in IJmuiden weer wat aan voer van versche haring. Een mooie vangst had de grooter botter UK 244, die niet minder dan 500 manden Kanaalharing aan voerde, die tegen den maximumprijs ver kocht werden. In Breskens liggen eenige kotters vast gevroren, die dus voorloopig uitgescha keld zijn. E. Gravemaker in Egmond ter aarde besteld Het stoffelijk overschot van E. Gravemaker, opvarende van den stoomtrawler En Avant, dat met den trawler -naar IJmuiden werd over gebracht, is Zaterdag in Egmond ter aarde besteld. Nader vernamen wij, dat Gravemaker niet op zee, maar In een ziekenhuis te Grimsby, waarheen hij met bekwamen spoed werd overgebracht, is overleden. Koude veroorzaakt ongelukken bij de Hoogovens Tengevolge van de weersgesteldheid hebben zich bij de Hoogovens twee onge vallen voorgedaan. De gehuwde metselaar H. Numan, wo nende te Beverwijk kwam in de afdeeling Walserij-West te vallen, doordat hij met zijn besneeuwde klomp van een ladder gleed. Hij liep een hersenschudding en een gebroken pols op. Numan moest in het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk wor den opgenomen. De ongehuwde handlanger W. Stokman, woonachtig te Driehuis gleed in de giethal van de afdeeling Hoogovens uit over ijs, dat zich bij een waterkraan had gevormd. Hij kwam met zijn voeten in het heete zand terecht. Met brandwonden werd hij naar het Antonius-Ziekenhuis overge bracht. Poolsche trawlers gehandicapt door de vorst Niet alleen de Nederlandsehe, ook de Pool sche trawlers, die hun vangsten in Grimsby lossen, krijgen in deze haven geen kolen. Zij moeten in hun thuishaven Gdynia bunkeren. Daar dit thans door het dichtvriezen van deze haven onmogelijk is geworden, zijn zij ge noodzaakt de visscherij te staken, tenzij' zij zioh in een andere buitenlandsche haven van kolen kunnen voorzien, hetgeen wegens de overal heerschende kolenschaarschte wel niet zal gelukken MARKTBERICHT VAN ZATERDAG Besommingen. Stoomtrawler: Ewald IJM 48 f 16.759. Kotter: IJM 248 f 1973. Versche haring: UK 244 f 5306, UK 141 1 1733, UK 242 f 2870; UK 76 f 1785. SCHEEPVAART K. N. S. M. Ariadne. 6 Febr. te Jaffa. Cot- tica, 7 Febr. te Paramaribo. Euterpe, 8 Febr. van Rotterdam naar Antwerpen. Ganimedes. 6 Febr. van Curacao naar La Guaira. Helder, 7 Febr. v. Gibraltar naar Lissabon. Hercules, 8 Febr. te Rotterdam. Odysseus, 6 Febr. Gibraltar gepass. Orestes, 7 Febr. te Eebjerg. Thesues, 8 Febr. v. Amsterdam naar Rotterdam. Pericles. 6 Febr. v. Cristobal naar Buenaventura. Atair, 8 Febr. van Rotterdam naar Tanger. Teberius, 7 Febr. te Paramaribo. Fana. 7 Febr. van Malta n. Alexan- drië. Lista. 7 Febr. van Antwerpen naar Lissabon. Ornen, 7 Febr. van Gothenburg naar Amster dam. Rita, 6 Febr. van Thessaloniki naar Istan- boel. Stureborg, 7 Febr. v. Malta naar Gibraltar. K. H. L. Eemland, uitreis. 6 Febr. van Rio de Janeiro naar Bahia. Nic. Witsen, uitreis, 7 Febr. te Rio de Janeiro. Mij. Nederland. Roepad. 5 Febr. van Mel bourne naar Rotterdam. Oranje, 7 Febr. te Suez. Oceaan. Alginoes, 2 Febr. te Aden, gaat naar Singapore, West Afrika L(jn. Maaskerk en Amstelkerk, 7 Febr. tp Freetown. Colytto, 8 Febr. te Bor deaux verwacht. GROOTE VAART. Aldabi, 7 Febr. van Bahia naar Rotterdam. Alchiba, RotterdamZuid- Amerika, 7 Febr. te Antwerpen. Alkaid, 7 Febr. van Pernambuco naar Rotterdam. Atlantic Sea (Buenos Aires—Rotterdam), passeerde 8 Febr. Madeira. Cistula. 4 Febr. van Rotterdam te Port- Arthur. Gadila, 2 Febr. van Miri te Singapore. Gerassimos Vergottis (charter), 4 Febr. van Mol- lendo te Tocopilla. Hercules. 8 Febr. van Am sterdam te Rotterdam. Helder, Oran—Amster dam, 6 Febr. te Gibraltar. Joh. van Oldenbarne- velt, Amsterdam—Batavia, passeerde 6 Febr. Dungeness. Kedoe, 7 Febr. om 2 uur van Huelva naar Nederland. Kota Gede, BataviaRotterdam, passeerde 7 Febr. om 18 uur Flnisterre, wordt 10 Febr. om 16 uur aan den Hoek van Holl. verw. Milo, Rotterdam—Singapore, 6 Febr.' van Gibral tar. Nigerstroom, 8 Febr. van Southampton te Rotterdam. Odysseus. Rotterdam—Genua, pass. 6 Febr. Gibraltar. Philze (charter), 5 Febr. van Manilla te Singapore, Polydorus, New Orleans— Batavia. 5 Febr. v. Singapore. Roepat 7 Febr. v. Melbourne te Adelaide. Saroena, 5 Febr. van Shanghai naar Tarakan. Socrates. Valparaiso- Montevideo, passeerde 5 Febr. Punta Arenas. Stad Schiedam, 6 Febr van Coos Bay te Port land (Or) Straat Sqpnda, 3 Febr van Durban n. Beira Tiberius, 4 Febr. van Trinidad naar Para maribo. Titus, 3 Febr* van Houston te Mobile. Van Ruysdael, 3 Febr. van New York te Hamp- tonroads. Waterland, Buenos AiresAmsterdam, 5 Febr. te Santos. Boskoop wordt 18 Febr. te Ant werpen en 21 Febr. te Rotterdam verwacht. Overijsel, Batavia—Pacifickust, 4 Febr. te Davao. Svolder, 8 Febr. van West-Indië te Antwerpen. Thorbeeke, RotterdamShanghai, 7 Febr. te Genua, Zeeland, 7 Febr. van AsorLa te Batavia. Alchiba, Ned., 7 Febr. van Rotterdam naar Buenos Aires (via Antwerpen). Hedel, 7 Febr. v. St. John (N B) te Rotterdam. KLEINE VAART. Bornrlf, 5 Febr. te Sfax. Capella, 6 Febr. van Chao-lestown te Vlissingen. Depa, 7 Febr. van Wesühartlepool naar Middles- bro. Duiveland. 4 Febr. van Leith te Grange mouth. Eemshom, 4 Febr. v. Goole te Exmouth. Frisia, 4 Febr. van Havre naar Dieppe. Hast 3, 8 Febr. van Antwerpen naar Goole. Necton, 3 Febr. van Huil te Goole. Pinguïn, 4 Febr. van Chatham naar Montrose. Sparta, Hull—Boston L, 5 Febr. bij Spurnhead geankerd. Vaderland. 7 Febr. van Kingslynn te Goole. Vecht, 4 Febr. van Shoreham te Middlesbro. Wilja, 4 Febr. van Par te Charlestown. Wolanda, 6 Febr. van Londen n. de Tees. Zeeland (Meulman), 6 Febr. van Londen naar Middlesbro. Duiveland, 8 Febr. van Kings lynn. n. Rotterdam. Demi, van de Middellandsche Zee naar Amsterdam, passeerde 6 Febr. Gibral tar. Haskerland, 6 Febr. van Blyth naar Londen. Heemskerk, 7 Febr. van Fosdyke te Londen. Hel- levoetsluis. 8 Febr. van Rotterdam naar Sas van Gent. Houtman, 7 .Febr. van Goole naar Dart mouth. Import, 1> Febr. van Bordeaux naar Rot terdam. Narwal. 5 Febr. van Maryport te Pen zance. Nettle. 7 Febr. van Birkenhead te Dieppe. Oise, 7 Febr. van Parijs naar Antwerpen, op weg naar Rotterdam. Palma, 7 Febr. van Zaandam te Londen. Prima, 8 Febr. van Antwerpen naar Londen. Rika, 7 Febr. van Grimsby naar Goole. Starkenborgh, Liverpool—Amsterdam, passeerde 7 Febr. Lizard. Taurus, 7 Febr. van Grimsby n. Londen, na reparatie. Veenenburgh, 7 Febr. van Middlesbro naar Rotterdam. Virgo, 5 Febr. van C M. Zwaan 25 jaar in de brandstoffen Zaterdag herdacht de heer C. M. Zwaan zijn 25-jarig jubileum bij den brandstoffen- handel W. Verwoerd en Zonen. De jubilaris mocht veel belangstelling bij zijn jubileum ondervinden. Van zijn patroons ontving hij een enveloppe met inhoud, het personeel schonk hem een radiotoestel. D.C.IJ. verloor haar laatsten wedstrijd liet eerste tiental van D.C.IJ. speelde Zon dag in het clublokaal den laatsten wedstrijd voor de Noordhollandsche hoofdklasse-com petitie tegen de R.K. damclub D.D.D, uit Alk maar. Bij D.C.IJ. ontbraken Merlens, H_ Buys en G. Postma. Hieronder volgen de uitslagen: D. C IJ. I D. D. D. I A. LigthartL. Ravenstein02 H. LarosN. Oud 20 C. SuykJ. Schuit 20 B. DukelL. Verwer20 P. PostmaH. Kruider 02 J. v StratenJ. Ravenstein 02 J. A. DixhoornM. Hemels 11 H. dc BoerE. J. Smolenaars 20 L. VooysH. Timmermans02 H. Krikke—C. de Bree 0—2 Totaal 1 914 u De eindstand der Noordhollandsche compe titie, waarin alléén voor de onderste plaatsen nog enkele wijzigingen kunnen komen, is als volgt: gesp. gew. gel. verl. p. v. t. Joz. Blankenaar 10 10 0 0 20 149-51 Gez. Samenzijn .10 8 0 2 16 148-52 H.D.C. (H'lem) .10 7 1 2 15 124-76 IJmuiden 10 7 0 3 14 101-99 Alkmaar 10 3 3 4 9 88-112 C.D.A A'dam ..10 3 3 4 9 86-114 Dcb. W'veer x8 2 1 5 5 63-97 Zaandam 9 1 3 5 5 81-99 Oostzaan xx7 2 0 5 4 64-76 St. Bavo x8 2 0 6 4 73-87 Oosterkwartier x8 1 1 6 3 '53-107 (x beteekent afgebroken wedstrijd.) Jozef Blankenaar behaande op zeldzaam fraaie wijze het kampioenschap. MARINEWACHT ONTDEKTE BEGIN VAN BRAND. De marinewaoht in de Kanaalstraat heeft Zaterdag wellicht een ernstig on heil weten te voorkomen. Hij ondekte dat er rook kwam uit het dak van de R.K. school in de Kanaalstraat. Een onderzoek wees uit, dat er een begin van brand was. Met eenige emmers water was het vuurtje spoedig gebluscht, zoodat de brandweer, die gealarmeerd was, geen hulp behoefde te verleenen. Het brandje is vermoede lijk ontstaan nadat men de waterleiding had ontdooid, waarbij eenig houtwerk is blijven smeulen. Voor een niéuwe luidklok der Ned. Herv. Kerk Met zoovele andere werd in de bezettings jaren ook de luidklok van de Ned. Herv. Kerk van Santpoort uit den toren gehaald. Zooals wij onlangs reeds mededeelden, wordt het gemis door de leden van de kerkelijke ge meente sterk gevoeld en heeft zich een „Klokkenfonds-commissie" gevormd, bestaan de uit de heeren A. P. F. Bijtelaar, J C. Aschoff. J J. Wezenaar en D C v. d. Wiel, welke zal trachten de benoodigde gelden voor het aanschaffen van een nieuwe klok bijeen te krijgen. Deze commissie is nu met het volgende p'an voor den dag gekomen: De kerkelijke ge meente van Santpoort telt ongeveer 500 ge zinnen. De klok zal circa 4000 kosten, dat is per gezin 8.Wanneer nu ieder gezin gedurende l'/s jaar slechts twee kwarties per maand bijdraagt, dan is men er al. Men hoopt en vertrouwt, dat dit plan zal slagen, temeer daar de commissie er van overtuigd is, dat velen meer dan genoemd minimum bedrag zullen willen bijdragen en zij er in geslaagd is van het ministerie van Financiën toestem ming te verkrijgen uit geblokkeerde reke ningen bijdragen los te maken voor het klok- kenfonds. FEESTAVpND GING NIET DOOR. Wegens de koude is de feestavond van de R.K. S.V. „Santpoort", waarop door „Kunst zij ons Streven" uit IJmuiden „Vrijdag de dertiende" zou worden opgevoerd, niet door gegaan. INDISCHE FILMAVOND. Op het laatste nippertje pas Vrijdagavond werd de beslissing genomen werd door het bestuur van „Volksonderwijs" besloten de vertooning van de film „Kleur en Glorie onzer Trcrpen" niet in het onverwarmde Jeugd huis, doch in de zaal van 't badhuis „Spaarn- berg" te doen plaats vinden. Ondanks de koude en ondanks het feit, dat deze film reeds verschillende keeiwn hier ter plaatse gedraaid had, was de belangstelling ook nu weer zeer groot, zoo zelfs, dat de zaal geheel gevuld was. Evenals bij vorige ge legenheden was er ook nu maar weer één roep over de film: Schitterend! BINlS'EN'LAVr, De architect D. Rooscnburg is door de derlandsche regeering cand'.daat gesteld vnn»5" voor commissie van raadgevers, die "t nieuwe °ebo der UNO te New York zullen helpen ontwerpt HAARLEM EN OMGEVjy, De heer P. Groot, die van Augustus ïgjs Mei 1940 ambtenaar ter secretarie te Bevend is geweest, thans ambtenaar ter secretarie Wormer, is met ingang van 1 Maart benoemd im burgemeester van Hoogkarspel. Ds. P. P. .1. Monster uit DInteloord heef. bedankt voor het beroep naar de Ned. He-,' Gemeente te Beverwijk. In samenwerking met enkele jeugd- en cm- tureele organisaties heeft de Nederlands, Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoü' den-de Dranken onder den titel „Tijdsproblem/ voor jonig en Oud" in ..Brlnkmann" een ser/ lezingen op de Donderdagavonden 13 en Februari en 13 en 27 Maart georganiseerd. TWEEDE OPTREDEN VAN „JAN VAN DOMMELEN". Zaterdagavond werd de tweede opvoering gegeven van het blijspel „Tropenadel" dooi de tooneelvereeniging „Jan v. Dommelen". Ondanks de felle koude wais de zaal van „De Weyman" vrijwel geheel bezet met een pu bliek. dat zich uitstekend amuseerde Dinsdag en Zaterdag as. volgen resp. de derde en laatste opvoering. Fowey te Rouen. Wlm. Liverpool—Dieppe, pass. 6 Febr. Prawlepoint. Kaap Falga, 7 Febr. terug gekeerd naar Hirfcshals wegens ijs. SLEEPBEDRIJF. Slbt. Blankenburg arriveer de 7 Febr. van Vlissingen -te Cherbourg. Slbt, Ebro arriveerde 7 Febr. van Maassluis te Sun derland. Slbt. Hudson vertrok 7 Febr. van Bruns- buttel naar Bergen. Slbt. Poolzee vertrok 7 Febr. van Brunsbuttel naar Arendal (Noorw.). BUITENGEWONE VERGADERING „JONG SANTPOORT". Doordat eenige leden van de speeltyk vereeniging ..Jong Santpoort zich met fe gang van zaken, gevolgd op de laatste ledên! vergadering, niet geheel konden vc-reenigg, hebben zij een buitengewone ledenvergafo ring aangevraagd. Deze wordt nu op 11 ftjaa' a.s. in het Jeugdhuis gehouden. WAGENBESTUURDER VERSPEELDE ZIJN ZITPLAATS. Zaterdagmorgen ontstond vermoedelijk door kortsluiting brand onder de zitplaats van den wagenbestuurder van een electri- schen trein. De brandweer wist ernstigs gevolgen te voorkomen door den zetel te breken en de vlammen te dooven. Na eenig oponthoud kon de trein weer ver trekken. M -. H. INLEOGEdc, WAT IN Hleinj GOED VAT 15 VER.- z: u u RT" N 1 ET OB. t?iji<5Pos"r;PAARSAMI< SAAT DE ACMT"E:r?c,-rALLiGE: RENTEN TOTEN MET 31 OEC. 1945- OP UW ^PAAI^BANI^OEKjE. BIJ ^CHR'JVEN DiT- KAN I-OATUL/LJLUK- MIElT INEEN5U KUNT UW BOEKJE. TU<5^CHEN 10 EN JO FEBRUARI Alp, uw pamiliEnaam met /X SeqinTI l-5f.V Heden overleed na een lang durig lijden onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de heer PIETER SCHOL' Ezn., Wedn. v. Cornelia Glas, in den ouderdom van 75 jaar. E. Schol G Schol-Zwart L. Blok A Blok-Schol en Kleinkinderen De uitvaart zal plaats vin den Dinsdagmorgen 11 uur en de beaarding om 1.30 uur in de Oud-Katholieke Kerk te Egmond aan Zee, waarna om 2 uur de be grafenis. Condolatleadres: Juliana- straat 30, Egmond a. Zee. 8 Februari 1947. Eenige en algemeene kennisgeving. Ruilen Mooie Woning in Hoogezand, huur f 27.43 p. m. nieuwbouw, voor woning in Velsen of om geving Brieven IJ 309 bur. v. d. blad. Te koop gevr. een In g st z. VLOERKLEED. Zeeweg 236. IJmuiden-O. N.V. MACHINEFABRIEK „IJMUIDEN" zoeikt voor haar administratie een Alleen schriftelijke sollicitaties met opgaaf van verlangd salaris te adn-esseeren le Industriedwansstraat 4 IJmuiden. dan detefaJduytdtlésfót Wanneer de huisvrouw haar boodschappenlijstje op schrijft is zij mede-verantwoordelijk,voor ons aller toe komst Alle huisvrouwen teramen kunnen door haar enorme koopkracht een grote invloed uitoefenen op het wereld gebeuren Als zij morgen zouden besluiten, slechts déar te kopen, waar aan haar belangen gewerkt wordt, zou dit een geweldige ommekeer brengen. Een geordende productie en goed geregelde verkoop - en daardoor vrede en welvaart zouden verzekerd zijn. Dat is juist wat de coöperatie will Daarom zegt de huisvrouw, die nadenkt BROOD-KRUIDENIERSWAREN ENZ. Wilt ge Uw eigen conserven maken? Dat kan! U zoudt dan een flink ge bouw moeten zetten en veel machines moeten koopen. Doperwten-dopma- chines b.v. (de onze doppen 5.000 kg. per uur per machine), vulmachines, die 4.000 blikken per uur vullen, automatisch zout en suikerwater toe voegen en er voor zorgdragen, dat elk blik precies evenveel groente bevat. U zoudt machines moeten importeeren, die de blikken sluiten met een vaartje van 5.00(5 per uur, waschmachïnes, kookmachines, sperciehoonen-afhaal- machines, snijmachines, etiketteer- machines en nog honderden andere bovendien. U zoudt kantoren moeten inrichten en „bemannen", vracht auto's koopen, een vrieshuis laten bouwen Kijkt 'U eens in Uw portemonnaie. Heeft U dat millioen, dan dat daar voor noodig is? Ja! komt als beslissende vraag: Hoe gaat U Uw producten maken? Goedkoop ten koste van alles? Gaat U slechtere groenten koopen, slechte soep maken, om nog een paar centen goedkooper te kunnen verkoopen? Of gaat U uit van het beginselvóór alles de beste kwa'iteit! De duurdere groenten maken op den totaalprijs zooveel niet uit, weet U. Als U zeer modern en efficient werkt, kunt U zelfs dien duurderen groenten-inkoop weer terug ver dienen. Maar ach, waarom zoudt IJ zich al deze moeite getroosten? Hoogenstraaten nam de groote beslissing om alleen maar prima grondstoffen te verwerken al 86 jaar geleden. En de rekening klopt! De moderne inrichting van Hoogenstraaten's modelbedrtjven met de allernieuwste machines, die steeds weer worden uitgedacht, heeft het mogelijk gemaakt tegen denzelfden (en soms nog iets logeren) prijs betere groenten en betere soepen te leveren Neen, begint U de fabrtek maar niet, want er zijn toch ook nog dingen, dit met te koof zijnvakkenniservaring, historie, een goede naam, toe- wijding van het bet-Ie personeel om wat goeds te maken. Deze dingen worden langzaam opgebouwd. U profiteert van dit alles indien UHoogen straaten 's Conservenkoopt. Wij werken niet alleen om geld te verdienen, wij stellen er een eer in om wat goeds te maken en dat zoo goedkoop mcgeltjk. De moderne fabriek met den ouden naam!

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4