f 4.25 de Jager Feestartikelen „Het oude Huis van Oranje heeft een nieuw bewijs van zijn levenskracht gegeven" Groot-industrieel maakt wereldvlucht per K.L.M. „Oorlog is de droom van een waanzinnige" S. KROM N.V. Filiaal iJmuiden B0UCKAERT IJmuiden Oranje Bloesem Luidsprekers Chocolade artikelen naar keuze E. C. Haan #V ,F2uks" Hedenavond Qranjebal Koningskinderen TEXTIEL s Het bedrijf dat voor U zorgt Dinsdag 18 Februari 1947 IJMUIDER COURANT Minister-president Dr. L. J. M. Beel: De minister-president dr. L. J. M. Beel heeft hedenmorgen de volgende radiorede uitgesproken: „Zooeven is uit het paleis Soestdijk de blijde tijding tot u gekomen, dat Hare Koninklijke Hóogheid Prinses Juliana we derom het leven heeft geschonken aan een dochter. Ongetwijfeld wordt deze tijding alom in het koninkrijk met groote vreugde begroet, eenzelfde vreugde, als heerschte toen het eerste onzer prinsesjes was geboren, een zelfde vreugde als achter onze gesloten deuren en ramen ontbloeide toen de bezet ter ons ieder betoon van meeleven met ons vorstenhuis verbood, doch toen desondanks de komst van de kleine Margriet van mond tot mond werd medegedeeld. Dezelfde vreugde heerscht er, nu voor het eerst weer in het vaderland^ een prinselijk kind het levenslicht heeft' aanschouwd. Het oude Huis van Oranje volledig vervlochten met onze historie en dierbaar aan ons heele volk, heeft een nieuw bewijs van zijn le venskracht gegeven, zich daarmee weder om tot symbool makend van het vader land, dat immers in den grooten strijd om den wederopbouw van zijn geestelijke en materieele welvaart, iederen dag opnieuw bewijzen geeft van zijn ongebroken levens wil en toenemende levenskracht. Alvorens uiting te geven aan de vreug de, die ons allen bezielt, moge ik mij, als uw tolk, wenden tot haar, die ongetwijfeld de meest gelukkige is van ons allen: Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, aan wie thans voor de vierde maal de zegen van het moederschap ten deel valt.. Tot haar gaan onze eerste oprechte en harte lijke gelukwenschen uit. Moge het kind, dat aan hare hand het moeilijke levenspad opgaat, groot en sterk worden in dat ge loof en in die deugden, die zij zelf van hare Koninklijke Moeder heeft verworven. Ongetwijfeld gaan onze gedachten en onze gelukwenschen op dezen dag ook naar haar, die, in onze grondwet gehuldigd als stammoeder van allen, die na haar den Nederlandschen troon zullen beklimmen, met rechtmatige fierheid zal zien hoe het huis, dat zij bouwde steeds hechter komt te staan. Haar ontembare geestkracht en haar edelmoedige offervaardigheid voor de zaak des vaderlands moge de vier prinses jes als een verheven voorbeeld geleiden op haar levensweg, als een voorbeeld, dat zij allen nog lang mogen aanschouwen. Een gelukwensch moge ik ook richten tot Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard, die door zijn aandeel in den strijd om de vrij heid zijn verbondenheid met ons volk be vestigde en deze thans opnieuw ziet ver sterkt. Niet minder deelen in de gelukwen schen onze drie prinsesjes Beatrix, Irene en Margriet, voor wier ontvankelijk ge moed de komst van dit nieuwe zusje sfel!!g een gebeurtenis van groote beteekeni? vormt en die als eersten der kinderen var Nederland ons jongste prinsesje in haar wieg met hun kinderlijke zorgen zullen omringen. Tenslotte richt ik mijn gelukwenschen tot het geheele Nederlandsche volk. Tot de groote zegeningen, die ons land in dezen moeilijken tijd met zijn dreigende verwor ding ten deel zijn gevallen, behoort onge twijfeld die van een krachtig gezinsleven in ons vorstenhuis. De aard van ons volk brengt mee, dat het graag opziet naar een prinselijk gezin, dat het meeleeft met al diens kleine en groote vfeugden. Ons volk stelt zich dit gezin, waarvan het den groei en de dagelijksche beslommeringen zoo gaarne volgt, waar en wanneer het daartoe maar gelegenheid krijgt, graag ten voorbeeld. Deze dag heeft het aanzien van en de liefde voor ons prinselijk gezin op nieuw versterkt. Dit is een nieuwe hoogte dag van het gezin, van deze kleinste maar meest waardevolle kern der samenleving. Iedere moeder van Nederland zal zich ge sterkt voelen in de aanvaarding van haar zeer moeilijke taak, wanneer zij opziet naar de moeder onzer prinsesjes, die in haar edelmoedigheid nog in de laatste zware maanden alles deed, om de zorgen van an dere moeders op dezen dag te verlichten en hun geluk te vermeerderen. Ons nieuwe prinsesje groeie op als een voorbeeld voor ons volk, tot eer van haar "huis en onder schutse van Hem, die heel onze historie door der Oranje's schilt ende betrouwen was en die dit moge blijven, wanneer on der Oranje Nederland met de overzeesche gebieden in nieuwe vormen in vrede hecht verbonden zal zijn". Amsterdammer vermoordt zijn vrouw In zijn woning aan de Hudsonstraat te Amsterdam heeft gistermiddag de 52-ja- rige P. W. vermoedelijk in een vlaag van waanzin zijn 52-jarige echtgenoote J. C. W. M. van het leven beroofd door haar met een hamer op het hoofd te slaan. De man was onlangs uit een inrichting ontsla-, gen. Nasleep van „Russenopstand"' op Texel Het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam veroordeelde heden G. W. A. M te Amster dam, die in Mei 1945 op Texel Nederlanders heeft verraden, omdat zij Russen, die zich na den „Russen-opstand" hadden verborgen, van voedsel voorzagen, tot 18 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, met ontzetting uit alle openbare rechten voor den tijd van het leven. De KLM heeft een overeenkomst geslo ten met een der ondernemingen van het Van Leer-concern, waarbij zij aan deze onderneming een Douglas DC-4 vliegtuig ter beschikking stelt voor een zakenreis van den heer B. van Leer, leider van dit concern, naar Voor-Indië, Nederlandsch- Indië, China en Zuid-Afrika. De tocht zal duren van 12 Maart tot 4 Mei en wordt gemaakt met de DC-4 1009 PH-TAT „Twente", gezagvoerder P. Both. De route is voorloopig als volgt samen gesteld: Amsterdam - Rome - Cairo - Lydda - Basrah - Karachi - Calcuttta - Rangoon - Singapore - Batavia - Singa pore - Hongkong - Shanghai - Hanoi - Calcutta - Karachi - Aden - Nairobi - Johannesburg - Leopoldville - Lagos Takoradi - Dakar - Lissabon - Amsterdam. Van deze route kan afgeweken worden. Het vliegtuig staat geheel ter beschikking van den heer Van Leer, die waarschijnlijk vergezeld zal worden door zijn echtgenoote. Voor dit speciale doel moet er natuurlijk het een en ander aan het interieur wor den veranderd. De 44 passagiersstoelen zullen verdwijnen. In de plaats hiervan komen vier compartimenten. Direct achter de cockpit ligt de „huis kamer". Een groote tafel, enkele ruime fauteuils, een tapijt, gezellige schemer lampjes en een „bar" zullen tot resultaat hebben, dat ook op ongeveer 2000 m hoog te de huiselijke sfeer niet ontbreekt. Hier achter ligt het werkvertrek van den heer Van Leer. Aan de eene zijde staat een groot bureau, tegen den anderen wand een bank voor bezoekers en een boekenkastje. Loopt men verder naar achteren, dus in de richting van den staart van het toestel, dan komt men in het eerste slaapvertrek, waarin zich een bed, 2 hangkasten, vele Wapencomplof in Rome De Romeinsche politie heeft gisteren een groote hoeveelheid wapens en munitie ont dekt indertien doodkisten, begraven op de grootste Romeinsche begraafplaats het Verano. meldt Un. Press. Het was de politie opgevallen dat een aantal begrafenissen van den laatsten tijd steeds vergezeld werd door dezelfde rouwende familieleden. Gisterochtend werd een kist open gemaakt en in plaats van een lijk, vond men er 33 geweren iii. On middellijk werden de andere twaalf kisten geopend en de politie vond tien machine geweren, zeven Duitsche geweren, en een groot aantal handgranaten, bajonetten en zwaarden. Ook werd een groote hoeveel heid springstof gevonden. Vier „bedroefde familieleden" werden op de begraafplaats gearresteerd. Het doel van het complot is nog niet bekend. laden en een opklapbare waschtafel be vinden. De hierachter gelegen slaapkamer is evenzoo ingericht. In het achterste ge deelte van het vliegtuig bevinden zich de werkkamer van de secretaresse en de pan try. Al het te gebruiken materiaal .wordt eerst brandvrij gemaakt. Engelsche pers over het Concertgebouworkest Het Amsterdamsche Concertgebouworkest opende Zondagavond zijn tournée in Covent Garden in Londen met een concert „van won derbaarlijk gedisciplineerd spel" zoo schrijf' de „News Chronicle". Beethoven's tweede symphonie was „de prachtigste uitvoering van den avond, een wonder van zuiverheid, even wicht en tot in perfectie vertolkt. Strawïns- ky's „Lenteritus" werd met voorbeeldige nauwkeurigheid behandeld". De muziekrecensent van de „Times" schrijft: „Dit concert was opmerkelijk door de prachtige uitvoering van Strawinskv's „Lenteritus", die wij hier sinds lang niet meer gehoord hebben. Slechts een gedisciplineerd orkest van hooee orde is in staat met de ver- eischte zekerheid de non-metrische rhythmen te vertolken, welke de basis vormen van deze visie van barbaarsch ritueel" Hij wijst er op. dat dit werk een abnormale techniek ver- eischt, doch Eduard van Beinum en zijn mu sici hebben zich hierin meesters getoond. „Dit programma van zeer tesengesteldè werken", aldus de criticus van de .Times", ,,in e!k waarvan het orkest zich op zijn gemak voelde, opende met een ouverture van den Nederlander Johan Wagenaar. waardoor tegenover het idioom van Richard Strauss een aangenaam stukje blijspel werd gezet". Engelsche koninklijke familie in Kaapstad Koning George van Engeland en zijn ge zin zijn gistermorgen onder begunstiging van prachtig weer te Kaapstad aan land gegaan. De Gouverneur-Generaal van de TJnïe. G. Brand van Zijl en veldmaarschalk J. C. Smuts verwelkomden de koninklijke gas ten aan boord van de Vanguard. Na de debarkatie maakte de koninklijke familie een rijtoer van drie kwartier door het centrum van Kaapstad, waar naar schatting een kwart millioen menschen den- optocht gadesloegen en de gasten toejuich ten. In het regeeringggebouw hoorde de ko ninklijke familie een^velkomst-adres voor lezen in het Engelsch en het Afrikaansch, waarop de koning in het kort antwoordde. Hij begiftigde daarna maarschalk Smuts met de „Order of Merit", die deze „zoo rijkelijk verdiend heeft", zooals de vorst het uitdrukte. Ongeveer 15 senatoren der oppositie en 45 oppositieleden der volksvertegenwoor diging waren van de plechtigheid weggeble ven, meldt Un. Press- SCHEEPVAART K. N. S. M. - Vulcan us. 16 Febr., Beachy Head gepasseerd. Boskoop. 17 Febr. te Antwerpen. Stuyvesant, 16 Febr. van Plymouth naar Ant werpen. Hallingdal, 16 Febr. te Antwerpen. Pyg malion. 15 Febr. van Smalkalden naar New Or leans. Bessa, 14 Febr. van Curasao naar Barran- qullla, Ardennus, 15 Febr, van Valencia naar Hoek van Holland. Rlta, 16 Febr. van Istamboel naar Mudania. Orestes, 16 Febr, te Amsterdam. Ary Scheffer. 17 Febr. te Amsterdam. Omen, 17'Febr. te Antwerpen. Oksywi, 15 Febr. van Rotterdam naar Genua. Hallingdal. 15 Febr. van Rotterdam naar Antwerpen. Vulcanus, 15 Febr. van Rotterdam naar Barry Dock. Stal, 16 Febr. van Sfax te Rotterdam. Fana, 16 Febr. te Fa- magusta. Hercules, 16 Febr. te Barry Islands. Helder, 15 Febr. Catharine Point gepasseerd. Torsa, 16 Febr. te Catagena. Dione, 16 Febr. van Gibraltar naar Gandia, Kemphaan, 15 Febr. van Bilbao naar Pasajes. Atair, 15 Febr. van Gibral tar naar Oran. Odysseus, 15 Febr. te Livorno. Juno, 16 Febr. Gibraltar gepasseerd. HollandAfrika Lijn. Oranjefontein. 17 Febr. te Kaapstad. Klipfontein, 18 Febr. van Genua Kaapstad. Walter A Luckenbach, 16 Febr. Rotterdam. MU. Nederland. Sumatra, 15 Febr. van Suez naar Batavia. Johan van Olderibarneveldt, Febr. te Port Said. Johan de Witt, 15 Febr. van Suez naar Batavi^. Vinke en Co. Farmsum, 15 Febr. te Cardiff. Loppersum, 15 Febr. van Sfax naar Nederland. Kon, Holl. Lloyd. v. d. Capelle (thuisreis), 15 Febr. van Montevideo. GROOTE VAART. Aalsum, RotterdamCal cutta, 16 Febr. van Bombay. Agatha", 13 Febr. v Singapore naar Davao. .Agioi Victores. Colombo —Rotterdam, 15 Febr. van Port Said. Aidabi, Bahia—Rotterdam, passeerde 16 Febr. Madeira. Alphard, Rotterdam-^-Rio de Janeiro, passeerde 15 Febr. Fernando Noronha. Aaldijk, 15 Febr. v. Hampton Roads te New York. Atlantic Wind, 15 Febr. van Bombay te Colombo. Averdijk, Las PalmasHolland, passeerde 16 Febr. Flnisterse. Clio, 13 Febr. van Cristobal naar Port Limon. Dundee. Valencia—Amsterdam, 13 Febr. te Gi braltar. Egmond. Antwerpen—Montevideo, pas seerde 16 Febr. Vlissingen. Friesland. Australië— Rotterdam, 15 Febr. van Genua. Gouwe. Huelva —Nederland, passeerde 16 Febr. Ouessant. Hel lenic, 15 Febr. van Hongkong te Amay. Ittersum, Buenos Aires—Rotterdam, passeenje 13 Febr. Fern. Noronh^. Katwijk, 15 Febr. van Lissabon te Tunis. Koningin Emma, 12 Febr. van Deme- rara naar Trinidad Lely,* Rotterdam—Rlo de Janeiro, passeerde 15 Febr. Fern. Noronha. Linge, 16 Febr. van Tunis te Amsterdam. Malvina, 14 Febr. van Curasao naar Las Piedras. Manoeran. 12 Febr. van Seattle te Vancouver. Noordam Rotterdam—New York, passeerde 16 Febr. Seilly. Norse Lady, 13 Febr. van ïstanboul naar Triest. Notos, 14 Febr. te Port au Prince. Phtliae. Rot terdamShanghai, 14 Febr. te Colombo, Prins Willem van Oranje, 15 Febr. van Londen naar Immingham. Pymmalion, NewYorkParamaribo, 12 Febr. van Demerara. Sarpedon, Calcutta- Liverpool, 14 Febr. van Colombo. Slngkep, Bas rah—Rotterdam. 16 Febr. te Atnwerpen. Stad Arnhem. 16 Febr. van Rotterdam te Savona. Stad Maastricht, Calcutta—Rotterdam. 15 Febr. van Massowah. Stad Schiedam, 16 Febr. van San Pedro naar Holland. Sturebprg. 13 Febr. van Gi braltar naar Amsterdam. Tegelberg, 10 Febr. van Tandjongprlok naar Kure. Thorbecke, Rot terdamShanghai, 16 Febr. van Malta. Tiba, AntwerpenZuid Amerika, passeerde 15 Febr. Fernando Noronha. Tjisadane, 12 Febr. van Ba tavia te Hongkong. Van Heutsz, 13 Febr.te Hongkong. Volendam, BremerhavenBuenos Aires, passeerde 15 Febr. Fem. Noronha. KLEINE VAART. Aldebaran, 12 Febr. van Boston (L) naar Londen. All. 13 Febr. v. Ipswich :e Huil. Atlantic, 13 Febr. van Plymouth te Lon den. Coen, 14 Febr. van Rochester naar Ipswich. Delfzij], 13 Febr. van Rochester te Londen. De- neb, 13 Febr. van Kingslynn naar Boston (L). Despatch. 8 Febr. van Londen naar Middlesbro. Duurswold, 14 Febr. van Brussel te Londen. Eban, 12 Febr. van Plymouth te Par. Eben Hae- i zer, 13 Febr. te Great Yarmouth terug gekeerd. Eemshoorn, 14 Febr. van Penzance te Gravesend. Franka, 13 Febr. van Huil naar Grimsby. Friso. 13 Febr. van Antwerpen te Portsmouth. Glory 12 Febr. van Boston (L) anar Ipswich. Hasewint, 13 Febr. van Newlyn te Portsmouth. Haskerland, 15 Febr. van Blyth te Londen. Hast 1. 9 Febr. van San AntonJo te Genua. Hast 3, 14 Febr. van Poole naar Penzance. Lena, 12 Febr. van Tunis naar Catania. Liberty, 13 Febr. van Dundee naar Kingslynn. Mudo, 12 Febr, van Plymouth te Teignmouth. Njord, 12 Febr. v, Preston te Mary- port. Olwe, 14 Febr. van Grimsby te Catham. Oostzee, Dover—Par, passeerSe 13 Febr. Praw- iepoint. Phoenix, 12 Febr. van Par te Runcorn. Ponza. 12 Febr. van Leith naar Methil. Ransdorp. 13 Febr. van Rouen naar Middlesbro, Regeia, 13 Febr. van Caen te Goole. Rika, 15 Febr. van St. Germansrivier (bij Plymouth) n. Littlehampton. Romeja, 13 Febr. van Great Yarmouth. Sparta, 14 Febr. van Boston (L) te Londen. Speedwell, 13 Febr, van Casablanca naar Antwerpen. Surte. TRYGVE LIE: Praten over nieuw conflict is tijdverspilling" „Oorlog tusschen de groote machten op dit oogenblik is slechts de droom van een waanzinnige", aldus verklaarde Trygve Lie, secretaris-generaal van de Vereenigde Volken, in een rede te Minneapolis in de Vereenigde Staten. „Op grond van mijn persoonlijke waar nemingen en gesprekken", aldus Lie, „heb ik geconstateerd dat de leiders der groote landen veel te veel in beslag genomen wor den door den wederopbouw en de binnen- landsche problemen voortvloeiende uit den oorlog, dan dat een van hen ook maar de geringste bedoeling zou hebben de pro blemen door een nieuw conflict tot op lossing te brengen". „Ofschoon ik aarzel om een enkel land te noemen", zoo vervolgde de secretaris generaal, „zoo wil ik toch de Vereenigde Staten aanwijzen als een dier landen die alle reden om -de wereld op het pad der verdraagzaamheid voor te gaan. De heele wereld ziet naar de Vereenigde Staten. In dit land, waar zoo vele rassen en godsdiensten zijn samengekomen in een gemeenschappelijk streven naar vrijheid, is het vrijwel ondenkbaar dat er zelfs een zweem van onverdraagzaamheid zou be staan". Ook de Scandinavische landen prees Lie, volgens Un. Press, voor hun traditie van rassenverdraagzaamheid. „Ofschoon wij Scandinaviërs onze fouten hebben, kunnen wij zeggen dat wij niet lijden aan rassen- en godsdienstvooroordeelen". Met betrekking tot het werk der Ver eenigde Volken waarschuwde Lie dat het veel te vroeg was om te beoordeelen of de organisatie een succes of een mislukking is geweest. Het meeste werk van de UNO moet nog beginnen. De groote taak ligt in de toekomst. Wij beseffen dat wij een toekomst tegemoet gaan vol problemen van politieken, econo misch en eh socialen aard. Wij moeten trachten die problemen te erkennen op hun waarde en bereid zijn hen aan te pakken als zij zich voordoen. Wij hebben geen tijd voor zelfvoldaanheid". Het praten over een nieuwen oorlog noemde Lie tijdverspilling. Hij riep de vol ken op zich te wijden aan de problemen van den vrede met inbegrip van de wereld verbetering wat betreft levensstandaard, gezondheid, huisvesting, onderwijs en ver keer. „Armoede en sociale ellende kunnen niet bestaan in een land zonder dat de vrede en de welvaart van alle andere landen in gevaar wordt gebracht. De vrede moet In plaats van kaarten. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon en Broertje RONNIJ P. N. Clots P K. Clots-Kaper Pietje IJmuiden, 15 Febr. 1947. Bloemstraat 132. In plaats van kaarten. Woensdag 19 Februari onder trouwen PIETER VAN DER WIEI.F en ELISABETn CLOTS Huwelijksdatum zal nader be kend gemaakt worden. IJmulden-Oost: Platanen- straat 27. Oud-IJmuiden: Enschede- itraat 42. Chemischa Wasscharij en Ververij Alkmaar'Tel. 4041 (3 lijnen) OOSTERDUINWEG 33 Telef. 5454 WERKSTER gevraagd, 1 a 2 ochtenden of middagen per week. boven 25 jaar. Stations weg 73, Velsen. VERLOREN door werkman f 25 van weekloon, tusschen Z Z. Vlsschershaven en Velserduln- weg. Tegen belooning terug te bezorgen Velserduinweg 125, IJm.-Oost. Aangeboden: eenlge BINNENDEUREN Br. bur. van dit blad. ROZENSTRAAT 7—9 Tel. 1 9991 Per 1 Maart aangeb. v. dame of Heer ruime, GEM. ZITtSLP. KAMER met pension, stroo- mend water. Bad en Tel. Br. IJ 313 bur v, d. blad. 14 Febr. van Goole te Teignmouth. Taurus, 14 Febr. van Londen te Rochester. Theodora, 13 Febr. van Rouen te Londen. Tuko, Londen—De Tees, passeerde 14 Fébr. Southend. Twee Ge broeders, 14 Febr. van Blyth naar Londen. Twenthe. 12 Febr. van Boston (L) naar Grimsby. Vecht. 13 Febr. van Middlesbro te Kingslynn. Weltevreden 7, 11 Febr. van Boston (L) naar Grimsby. Westland. 14 Febr. van Swansea naar Londen. Wilpo, 14 Febr van Huil te Teignmouth Wolanda. 13 Febr. van Londen te Middlesbro Zeeland (den Hartigh). Swansea—Southampton, passeerde 14 Febr. Lizard. Zuïdland, 13 Febr. v. Port Talbot te Poole. Laatste positie Ned. passagiersschepen. Maan dag 17 Febr.: Aidabi, BahiaRotterdam, pass. 16 Febr. Madeira. Boissevain, 15 Febr. van Am- sterdm te Batavia, Noordam, RotterdamNew York. passeerde 16 Febr. Seilly. Kota Baroe, Rot terdam—Batavia, passeerde 16 Febr. Ouessant. Volendam, BremerhavenBuenos Aires, pas seerde 15 Febr. Fernando Noronha. SLEEPBEDRIJF. Ebro vertrok 16 Febr. van Sunderland naar Antwerpen. Poolzee met s.s Rita arriveerde 16 Febr. van Arendal te Ant werpen. Zwarte Zee met. dok, van Bermuda n. Montevideo, vertrok 16 Febr. van Bahia. waardig zijn voor alle menschen. Als wij dit hooge beginsel handhaven in de betrek, kingen tusschen alle volken, dan kunu0j wij niet falen", aldus besloot Lie, De militaire toestand na liet bevel „staakt het vuren" De Nederlandsche militaire woordvoer, der te Batavia heeft heden over den mi. litairen toestand het volgende meegel deeld: Zondag om 1 uur 's morgens is het belangrijke bevel van de republikeinsche legerleiding aan haar tröepen om in alle zones het vuren te staken van kracht ge. worden. Helaas zijn Vrijdag en Zaterda* door verschillende schermutselingen aan Nederlandsche zijde vier militairen gesneu. veld. Een bij eerder gemelde acties zwaar gewonde is overleden. Als gevolg van hei bevel van de republikeinsche legerleiding zullen, waar noodig, de besprekingen tu$. sohen de plaatselijke commandanten ten spoedigste worden h'ervat. Naar men hoopt zal het aantal incidenten hierdoor aan. stonds sterk verminderen. Aan Nederland, sche zijde geeft men er zich rekenschap van, dat de door beide partijen gewensch- te ontspanning wellicht niet overal en on- middellijk zal intreden. Zoo zïin in Medan en omgeving in den nacht van Zaterdag op Zondag verscheidene schermutselingen op Nederiandsch gebied voorgekomen. Nadere bijzonderheden worden nog afgewacht, Naar aanleiding van gerezen vragen wordt er de aandacht op gevestigd, dat de wapen.' stilstand reeds sedert 14 October ljjjj door de Nederlandsche troepen wordt na. gestreefd, hetgeen is vastgelegd in de des. tijds aan de locale commandanten gege-en bevelen en instructies, waarin de alge- meene order tot het staken van het vuren ligt opgesloten. De vlieqtuigramp in Columbia eischte 53 dooden Het ongeluk met het passagiersvliegtuig i8 de omgeving van Bogota in Columbia heeft 53 slachtoffers geëischt.Tot de passagiers behoor, den drie kinderen, die niet op de officieele passagierslijst voorkwamen. Volgens de resultaten van het eerste onder, zoek naar de oorzaak van de vliegramp schijnt de piloot den afstand die hem van hei vliegveld bij Bogota scheidde, verkeerd te hebben berekend, waardoor hij te vroeg be gonnen is met. dalen en tegen de bergpiek vloog. Personeelsbijeenkomst Van Gelder De directie van Van Gelder Zonen N.V. van de fabriek te Velsen organiseert voor de leden van het toezichthoudend personeel dezer fabnek Vrijdagavond 21 Februari a.s, in het gebouw „Concordia" een samen komst, waarvan de bedoeling is, dat de leden van dit personeel buiien dienstver band elkander nader zullen leeren kennen. De heer ir. T. F. Hubreeht, bedrijfsinge- nieur der papierfabriek, die een reis naar Amerika maakte, is bereid gevonden tij dens dit samenzijn iets over deze reis te vertellen, VISSCHERIJBERICHT SCHEVENINGEN. Besommingen haringtrawlers- Sch. 104 met f 6380. Sch. 402 met f 3400. Sch 325 met 7000 Sch. 5 met 7800 Besommingen trawlloggerr. Sch. 365 met f 4400 Sch. 250 met f 2700, Sch. 264 met 4770. Sch 275 met f 3470, Sch. 103 met 3500, Sch 78 met 2900, Sch. 186 met 5250, Sch. 6 met 4300. Vaasjes v.a. 95 ct. U koopt toch ook zoo'n leuk vaasje bij TROMPSTRAAT 66. Tel. 5557 Geen groenten Dinsdagmiddag verkoop van UIEN f 4 per kist van 20 kilo. Ook ROODE en SAVOYE KOOL Zak meebrengen. BURG. ItAMBONNETLAAN 54 TE KOOP: 1 donkerbl che viot J pak pl.m. 18 j., f 15. 1 d. grijze rijbr en 1 d. bl. rij broek f 10. f 15. 2 platte pijpen i 3, f 4 p. st. 1 p. nw. lage d. »ch. m. 39 prima f 15. Drle- jhulzerkerkweg 28, Driehuls. IVit het feest is naar CASTELEIIS'S Bakkerij HOOFDSTRAAT 176' - SANTPOORT DIE HEEFT BESLIST IETS VOOR U Op dezen Feestdag Koopt U het mooie Foto-album „DE ORANTE PRINSES1ES THUIS" ad 2.50 bij AB DE TONG Klavers Boekhandel Edlsonstraat 7, IJmuiden De zaak mei hei achterom OOK OP UW EXTRA BON of SUIKERWERK jy verkrijgbaar voor Bruiloften, Feesten enz. heeft „NAT GONELLA" Trompstraat 121 een groote voorraad mutsen, vlaggen, voor drachten, liedjes enz. BISCSÏÖFF Biedt aan OOSTElt DUIN WEG 21 PRACHTIGE DAMESFAUTEUILS ROOKSTOELEN HAARDSTOELEN Complete meubileering Bartel j or isstr. 39-41 - Opgericht IS 33 - Tel. 10250 Ruime keuze in BEKLEEDE WIEGEN en KINDERLEDIKANTJES ■B5~ Voor de BWIl matigste p wezen adr AUTOMATIEK Voor de beste consumpties tegen de matigste prijzen is nog altijd het aange wezen adres: AUTOMATIEK „FLUKS" Gi. Houtstr. 21-25, Haarlem Nergens beter, nergens goedkooper voor leden vnn Stormvogels en V.Z.V. in THALIA-THEATER Aanvang 8 uur. LEGER DES HEILS, ITMUIDEN Woensdag 19 Februari a.s. 8 uur BIJZONDERE SAMENKOMST Lezing - muziek - voordracht met medewerking van het Jongelieden Haarlem I. Programma 0.20. ORANJE BOVEN BTAJFT DE LEUS Voor Levensmiddelen ALBE AS Uw keus Terrasweg 15, Santpoort ff uit voorraad leverbaar. BOEKHANDEL 'T CENTRUM v/h Bierma TROMPSTRAAT 61 - IJMUIDEN- (O.) - TEL. 5523 Nre*'vaagd EEN JONGEN van 16.17 jaar bij N.V. NED. LAKFABRIEK v/h H. F. KORT HALS Co., Tuindersstraat, IJmuiden-O, Aanmelden van. 9—J2 en 2—5 uur. 'f Is Oranje f t Blijft Oranje* Voor SLEEPING IS en BLIJFT

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4