fi<ort en Bondig THALIA Catharina tie Groote Besse Koffie met Koek administratieve krachten De Pont Bloembollencultuur richt zich weer op Velsens Oranjebaby krijgt een pakket Heling of diefstal? BEIDER BELANG Luidsprekers S. VOET Jr. MEKOC IJMUIDEN Oranje Pecco-thee C. van der Meer S. OUDHUIZEN Nette meisjes gevraagd VAN DEN REGEN.... ....IN DE DRUP Eens geprobeerd Altijd begeerd Slagerij W -.derdag 27 Februari 1947 IJMUIDER COURANT In de streek tusschen Leiden en Haarlem heeft zich in den loop der eeuwen het be drijf ontwikkeld, dat in het dikwijls nog koude voorjaar kleur en geur toovert over de wijde velden langs de duinen. Het is een zeer oud vak, het telen van bloembol len, want reeds in de 13e eeuw vindt men er sporen van. Van de oude bloemensoor- ten is een aantal bewaard gebleven. In den „Hortus Bulborum" te Limmen kan men heden nog variëteiten uit de 17e en 18e eeuw bewonderen. De uitbreiding van de bloembollencul tuur echter valt samen met de uitbreiding vart de verkeersmogelijkheden. Na den eer sten wereldoorlog is de groote vlucht begon nen en thans zijn die verkeersmogelijkheden al weer belangrijk grooter geworden en onze bollen vliegen naar alle windstreken. Het. bedrijf biedt dan ook de beste mogelijk heden voor export. Toen in Mei 1945 velen nog in een be- vrijdingsroes verkeerden hadden de expor teurs reeds een convooi van zeventien on dergedoken en deels nog wrakke vracht wagens volgeladen met gladiolenknollen, welk convooi na een uiterst inspannènden tocht op 13 Juni in Parijs arriveerde. Zoo werd het eerste contact met hét buitenland weer gelegd; de heropbouw van den ex port was begonnen. Dat deze export buitengewoon belangrijk was blijkt uit de volgende cijfers: in 1930 waren daze 47 millioen gulden. Na een zeer diepe inzinking in de crisisjaren wa ren deze cijfers in 1938 weer opgevoerd tot 30 millioen en van den oogst 1945 heeft men, dank zij een doeltreffende samen werking tusschen officieele instanties en exporteurs voor ruim 31 millioen kunnen uitvoeren. Van den oogst 1946 heeft men tot 1 Februari 1947 voor ruim 52.6 mil lioen kunnen uitvoeren. Dit hooge bedrag is echter grootendeels het gevolg van de prijsstijging. Sommige soorten verdubbel den in prijs, andere, zooals de vroege tul pen maat 12, die in 1,939 f 1.90 per 100 stuks opbrachten, noteerden in 1946 zelfs f 7.50. Deze prijsstijging is het gevolg van de be langrijk hoogere kosten. De toestand in de cultuur. Gedurende de oorlogsjaren is men er in geslaagd ondanks het feit, dat het bloepibollenareaal ten gunste van de voed selvoorziening moest worden ingekrompen, de cultuur in stand te houden. Voor den oorlog was men begonnen met de verede ling van het product, hetgeen veel zorg en werk en natuurlijk ook veel vakkennis eischt. En men slaagde er bovendien in, het areaal uit te breiden. In 1941'42 bedroeg dit 2898 ha. exclusief gladiolen en na de bevrijding werd voor 4561 ha. teeltrecht' verleend. Maar dit is nog maar de helft van 1933. Deze oppervlakte is verdeeld onder ongeveer 9000 bloembollenkweekers, die een zeer bloeiend organisatieleven onder houden, waaruit telkens vooruitstrevende voorstellen naar voren komen. De afdee- Img Lisse van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur bijvoorbeeld, heeft thans plannen uitgewerkt voor een tentoonstelling annex broeiproe- venbedrijf. Ook de sociale voorziening van de werknemers getuigt van een voor- uitsirevenden geest. Voor de vaste arbei ders die, alle emolumenten er bij gerekend, ongeveer f 50.per week verdienen, is een verplichte pensioenregeling ingesteld. Afzetmogelijkheden in de toekomst. De export heeft nog met groote moeilijk heden te kampen. Alleen naar Canada en Amerika is de uitvoer getreel vrij, met vele landen zijn contingenten overeengekomen. Een oud vak met kleur en geur Engeland, dat voor den oorlog 65 procent van onzen export van bloembollen afnam, heeft van den oogst 1945 slechts 24 proc. en van den oogst 1946 tot 1 Februari jl. 20 proc. ingevoerd. Men zoekt derhalve naar nieuwe mogelijkheden. In Moscou werd een groote tentoonstelling gehouden, waarvoor een unieke collectie per vliegtuig werd aangevoerd. En thans richt men weer het oog op Duitschland. Wanneer naar dit land voor ongeveer 5 millioen gulden zou kunnen worden uitgevoerd, zou daarmee het bloembollenoverschot voor het grootste deel zijn weggewerkt. Maar ook in ons land kan de afzet wor den gestimuleerd. Gedurende den oorlog zijn in ons land, door gebrek aan andere artikelen, meer bloemen gekocht dan voor heen. Hierdoor is in breeden kring belang stelling gewekt, ook voor de bloembollen. Nog belangrijker voor de toekomst is, naar men in vakkringen verwacht, de opvoe dende werking, die uitgaat van schoolten- toonstellingen en schooltuinen, waar de kinderen onder deskundige leiding bollen leeren planten. Een expeditie naar de Excelsior „Elke moeder in Nederland, die een baby heeft gekregen tusschen 2.09 en 2.39 op den 18en Februari, ontvangt een baby pakket". Zoo was er gemeld. Het blijkt dat Velsen ook een „Oranjebaby" heeft. Werk dus voor de dames vain de U.V.V. In den neveligen, berijpten wintermiddag zijn mevrouw C. Anten, mevrouw M. Bak kerWiepkes en mej. C. Ledeboer beladen met het „groote" pakket (er bestaan ook nog een „middel" en een „klein" pakket), bloemen en gebak gegaan naar de buiten haven van de Hoogovens om hare gaven te brengen ^op de aak „Excelsior". Op dit schip, dat als een zwarte vlek afsteekt tegen de sneeuwvelden rondom, heeft, zes minuten na de geboorte van Prinses Marijke een schril stemmetje aan gekondigd, dat ook daar een mensch ter wereld was gekomen. Als derde kind, doch eerste zoon, heeft Wilhelmus Bernardus Jan Jonkman daar zijn intrede gedaan, een gezond manneke van 4V2 pond. In de kleine, heldere kajuit zit de trot- sche moeder en neemt er de gelükwenschen in ontvangst. Het gebeurt niet allen dag dat er bezoek komt, daarvoor ligt de schuit te ver af. Zusje slaapt, net'als de pasgeborene, maar Willemijntje, blozend blondje van bijna drie jaar kijkt verbaasd de bezoeksters, die met het roeibootje door vader van den kant zijn gehaald, aan. De vraag „wat moet dat nu?" staat in haar heldere blauwe kijkers te lezen. Wat dat moet blijkt al gauw, want met een kort woord overhandigt mej. Lede boer het pakket, waarop een oranjestrik prijkt en dat gesloten is met een speld, omwoeld met rood-wit-blauw en waaróp een klein blauw strikje aanwijzing is, dat er „jongensgoed" in zit. Of men er blij mee is! Het wordt al gauw uitgepakt en bekeken: de luiers, truitjes en wat dies meer zijn, de drie on breekbare zuigflesschen. Maar het mooist van al is de eigenhandig door Prinses Juli ana geschreven gelukwensch en het echt In het paleis Soestdijk hebben de drie oudste prinsesjes groote belangstelling voor hun zusje Marijke. paar Jonkman neemt zich voor een „mooien brief terug te schrijven". Het is een heele gebeurtenis, al met al, vooral wanneer men bedenkt dat er drie duizend van deze pakketten zijn gemaakt. In Velsen zijn er negentien van uitgedeeld, want ook voor de babies die op 17 en 19 Februari het levenslicht aanschouwden wordt gezorgd. In gezinnen, waar 'deze gave niet noodig is, krijgt men alleen poe der, flesschen en zoo meer, dus geen textiel. In de gezellige, warme kajuit wordt in middels door vader Jonkman thee geschon ken, Willemijntje geniet van haar gebakje en dan wordt de baby gehaald, het glorie- punt. Onbewust van al de rompslomp om hem heen en het belangrijke oogenblik ligt hü daar in vaders armen en geeuwt, nog half in slaap. Even later nemen de dames afscheid om de terugreis naar de bewoonde wereld te aanvaarden, blij, dat zij mochten meewer ken aan het geluk van haar medemen- schen. Overlijdensacten van in Indië vermisten Het is thans mogelijk geworden overlijdens- cten te verkrijgen van personen, wier over lijden niet door getuigen kan worden gestaafd als bijvoorbeeld degenen, die zich tijdens de Japansche bezetting in Indië aan boord heb ben bevonden van getorpedeerde transport schepen, door de Japanners zijn gevangen ge nomen en ter dood veroordeeld of op eenige andere wijze zijn verdwenen. Voor inlichtingen' wende men zich tot het informatie-bureau van het Nederlandsche R-oode Kruis, Vlamingstraat 2 te 's-Graven- hage. Eduard Verkade gaat jubileeren Over enkele maanden zal het veertig jaar geleden zijn dat Eduard Verkade zijn tooneel- loopbaan begon. Er is een huldigingscomité gevormd, waarin dr. J. J. Gieien, minister Onderwijs, Kunsten" en Wetenschappen en Sir Neville Bland, de Engelsche ambassadeur in Nederland als eere-voorzitters hebben zit ting genomen. Voorzitter is mr, A. J. d'Ailly, burgemeester van Amsterdam; secretaris de heer Care! Briels en penningmeester mr. dr. G. M. Verrijn Stuart, Verdwenen haring en een rechtszaak In den vroegen ochtend van een November dag in het vorig jaar werd vlak bij de visch- haven te IJmuiden een haringdiefstal, die reeds geruimen tijd de gemoederen der visch- handelaren bezig hield, opgehelderd. Bij een vrachtauto trof de vischhandelaar W. J. eenige mannen aan. Zij waren bezig met het ver rollen van een aantal voor Rusland bestemde vaten haring en één der aanwezigen bleek de 20-jarige pakhuisknecht A. P. te zijn. Bij on dervraging door de politie ontkende hij de haring gestolen te hebben en ook toen hij vanmorgen voor de Haarlemsche rechtbank verantwoording moest afleggen, hield hij vast aan een onbekenden „Katteker", van wien hij op den bewusten ochtend twee vaten haring a raison van 20.per stuk gekodht had. Bij het rechterlijk college^won de meening echter veld, dat P. niet alleen de hem tenlaste ge legde he'.ing had gepleegd, maar dat hem bovendien diefstal verweten kon worden De verdachte droeg zijn verweer met volledige kalmte voor, maar aan gene zijde van de groene tafel vond men het „heeiemaal niet zoo gewoon", ook al omdat de pakhuisknecht bij de politie en bij den Redhter-Commissaris op een aantal tegenspraken werd betrapt Bovendien verdween verdachte volgens de verklaringen van den gedupeerden vischhan delaar direct na de ontdekking van den dief stal in het pakhuis waar hij werkte en de president trok hieruit de conclusie, dat daar het verhaal voor de politie werd voorbereid. Op de vraag aan den getuige J., of de knecht bij zijn verschijning niet erg zenuwachtig was, merkte de bestolene op, dat men in IJmuiden niet erg gauw last van zenuwen heeft. Verder bleek, dat de prijs voor haring veel hooger lag dan de door verdachte betaalde, zoodat hij naar de meening van het college had kun nen weten, dat het geen zuivere koffie was. De Officier van Justitie veronderstelde, ge zien het ongebruikelijke uur, het ongebruike lijke exDortvat en de meer dan ongebruikelijke prijs geen heling, maar concludeerde tot dief stal. waarvoor hij den pakhuisknecht met 8 maanden afzondering wilde bedenken. Na een dispuut tusschen den beklaagde en de heeren in toga, waarin de eerste nogmaals zijn onschuld naar voren bracht, werd de uitspraak bepaald op Donderdag 6 Maart. VISSCHERIJBERICHT SCHEVENINGEN. Te Seheveni<ngen kwamen hedenmorgen aan de markt de trawlloggers SCH 19 met 1290 kg. fijn- visch. 290 kisten schol, wijting en kabeljauw; SCH 63 met l'OOO kg. fijnviseh, 240 kisten schol, wijting en kabeljauw, SCH 225 met 1200 kg. fijn vïseh, en 300 kisten schol, wijting en kabeljauw. Heden overleed zacht en kalm hoewel plotseling onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JAN .WILLEM DREIJER Echtgenoot van Johanna Maria Hendrlca Hos, in den ouderdom ran 76 jaar. Haarlem-N.. 26 Febr. 1947 Van Sillemstraat 2 rood. Uit aller naam: Wed. J. M. H. Dreijer-Hos De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 1 Maart a.s. op de Noorder- begraafpiaats Verglerdeweg Haarlem-Noord, v.m 11 u. Vertrek sterfhuis 10.30 u. HUWELIJK. R.-K. Werkman, 52 J„ m. 3 gr. zoons zoekt kennismaking m. wed., ongeh. vr. Br. IJ 318 bur. van dit blad. Koopt 't aller beste op uw bon Van Xellè's Koffie en Thee D. E. Koffie en Thee Van Honten's Cacao. Volvette Oude en belegen Goudsche Kaas. Groote sorteering Suikerwer ken, Choc, hagel, Choc, pasta, blikjes jam, enz. enz O. J. bruine boonen p. pond 25-34. Split br. boonen p. pond 25, Aavdapp.mecl, Sago, Haver mout, Gortmout, Custard enz. 2 ons Amandelgries 0.25, pak jes Vanille griespudding 16 c. Zachte Zeep, Wasclipoeder, Huisluzcep, Toiletzeep. ER IS MAAR ééN GANG Allen naar: SCHEEPVAART K. H. L. Westland thuisreis 25 Febr. te Rio de Janeiro, Waterland thuisreis 25 Febr. van St. Vincent. K. N. S. M. Bacchus 25 Febr. van Curasao naar Antwerpen, Rossum 25 Febr. van St. Thomas naar Curasao, Bloemfontein 25 Febr. van La Guaira naar Madeira, Cottica 25 Febr. te Paramaribo, Aardenburg 25 Febr. Gibral tar gepass., Vinga 24 Febr. te Nea Playa. MIJ. NEDERLAND. Radja 22 Febr van Los Angeles naar Panamakanaal, Salawati 22 Febr. te Los Angeles, Van der Waas 25 Febr. van New York naar Zuid-Afrika. HOLLAND-AFRIKA LIJNEN. Nijkerk 26 Febr. van Rotterdam naar Antwerpen, Go- vert Flinck 24 Febr. van Genua. GROOTE VAART. Agioi Victores (char ter). ColomboRotterdam, 25 Febr. te Savona. Bredero, RotterdamAntwerpen, pass. 25 Febr Vlissingen. Hugo de Groot, Londen Java. pass. 22 Febr. Dover, Keilehaven 24 Febr van Tabou té Libreville, Kertosono 25 Febr. van Rotterdam te Batavia, Kota Baroe, Rot terdamJava, pass. 25 Febr. 17 uur van Port Said, Kota Inten, RotterdamJava, pass. 25 Febr. om 9.30 uur Ouessant, Lekhaven. Bue nos Aires—Antwerpen, pass. 25 Febr. Fernan do Noronha, Lïnge, AmsterdamHuelva, pass. 25 Febr. Finisterre, Philae (charter) 24 Febr van Aden naar Suez, Randfonteïn, Amster damBeira, pass. 22 Febr. Dungeness, Sloter- dijk wordt 27 Febr. om 19 uur aan de Hoek van Holland verwacht, Weltevreden, Saigon Rotterdam. 24 Febr. om 6 uur te Suez en 25 Febr. om 18.30 van Port Said. Calchas (char ter), RotterdamShanghai, 22 Febr. van Aden, Dido 21 Febr. van Havana te Vera Cruz. Fort Orange 22 Febr. van Rosario naar Santa Fé. Glilea. CherbourgKonakry, 25 Febr. te Da kar, Gerassimos Vergottis (charter) 22 Febr van Talcahuano naar San Antonio. Gordias 22 Febr. van Wilmington, Jupiter 21 Febr. van Curagao te La Guaira, Koningin Emma 20 Febr. van Demerara naar Paramaribo. Luna 22 Febr. van Trinidad te La Guaira, Melampus 21 Febr. van New York naar Baltimore, Milo, RotterdamSingapore, 21 Febr. van Suez, Neleus (charter) 18 Febr. van Batavia te Ma cassar, Nero 21 Febr. van Curasao te La Guai ra. Noordwijk 26 Febr. van Saffi te Rotter dam; Oksywie (charter), RotterdamGenua, pass. 21 Febr. Gibraltar, Ovula 21 Febr van Singapore naar Miri, Pericles 21 Febr. van Tquique naar Antofagasta, Perna 18 Febr. van Sydney te Miri, Prinses Juliana 20 Febr. van Demerara naar Nickerie. Stad Vlaardingen vermoedelijk 28 Febr. van New Orleans te Amsterdam verw.. Straat Soenda. BeiraRio de Janeiro. 21 Febr. te Tafelbaai. Titus 21 Febr. van Curagao naar Aruba. Tjibesar 18 Febr. van Sydney te Brisbane. Zuyderbur^h. GentNapels, pass. 23 Febr. Wight Hercules, RotterdamIstanboul, pass. 24 Febr. Gibral tar, Katwijk 25 Febr. van Gibraltar naar Vlaardingen, Mirza 23 Febr. van Sydney te Abadan, Tezelbere 24 Febr. van Batavia te Hongkong, Thorbecke, RotterdamShanghai, 24 Febr. van Port Soedan. KLEINE VAART. Admiraal de Ruyter. 22 Febr. van Gent te Plymouth. Aktjo pass. 23, Febr Spithead, inkomend. Alcyone, Ply mouthLeith, pass. 22 Febr. Wight, Aldeba- ran 21 Febr. van Londen te Boston (1). Am- stelstroom 23 Febr. van Amsterdam te Im- mingham. Antilope 21 Febr. van Londen te Hartlepool, Atlantic. NeelWight, pass 24 Febr. Horse sand Fort, Bernard V 22 Febr. van Goole naar Hayle, Brandaris 23 Febr. van Amsterdam te Londen, Coeta 22 Febr. van Treport te Runcorn, Cormoran 24 Febr. van Porthoustock te Londen, Delfzijl 22 Febr. van Grangemouth te .Londen. Delta pass. 22 Febr. Spithead uitgaand, De Ruyter *25 Febr van Goole te Penryn, Eban 23 Febr. van Blyth naar Londen, Eben Haezer 21 Febr. van Lon den te Grimsby, Fenna 19 Febr. van Ipswich naar Maldon. Fivel 22 Febr. van Goole te Dartmouth, Friso, Port TalbotSouthampton pass. 22 Febr. Mumbles. Glory 23 Febr. van Blyth naar Londen, Hasewint 22 Febr van Treport te West Point, Heemskerk 25 Febr. van Londen te Goole. Houtman 25 Febr. van Par te Antwerpen, Jacoba 21 Febr. van Bilbao naar Bordeaux, Joost 23 Febr van Rotterdam te Great Yarmouth, Jura 24 Fébr. van Sheer- ness te Gravesend, Keizersgracht 23 Febr van Great Yarmouth te Newlyn, Libertv 23 Febr. van Huil naar Thornaby, Maartje 22 Febr. van Kingslynn te Boston, Maria 21 Febr. van St. Hèlens te Goole, Nettie 25 Febr. van Swansea Londen, Njord. ParPreston, pass. 22 Febr. Lizard, Noord Stad 24 Febr. van Par te Wes ton Point, Oleum 23 Febr. van Plymouth naar Paimboeuf. Pinguin 20 Febr van Montrose te j Wisbech, Ponza 24 Febr. van Blyth te Dover. binnenuit De -rijkswaterstaat deelt mede, dat de s< sluitdijk weer voor alle verkeer is opengesteld Door het lnstallecren van een oliestook' inrichting in den Amsterdamschen stadsschouw burg is het mogelijk gebleken, dat de Ned»? landsche Opera haar werkzaamheden in Anistë-' dam kan hervatten. Staatsblad H 37 he vat een Koninklijk ge sluit, waarbij een regeling wordt getroffen be! treffende de overdracht van de zorg voor hef krankzinnigenwezen van het departement v-n Binnenlandsche Zaken aan het departement v-! Sociale Zaken. Teneinde de toenemende belastingontdm. king tegen te gaan, welke wordt gepleegd me-, het gebruik van fabrikant-handelaar motorrli! tuigenbelastirigkaarten, heeft de minister van Financiën bepaald, dat het gebruik van deze kaarten in den vervolge alleen geoorloofd is bii motorrijtuigen, welke uitsluitend in de uitoef?, ning van het bedrijf van fabrikant van of han! delaar in motorrijtuigen worden gebruikt ?a welke deel uitmaken van hun handelsvoorraad Binnen 20 minuten heeft de Amsterdamschê vroedschap gistermiddag 19 agendapunten afge. handeld. Onder de aangenomen voordrachten te! vinden zich het besluit over te gaan tot ophoo ging van de terreinen, welke begrepen zijn in het uitbreidingsplan Sloterdijk en daarvoor eén bedrag beschikbaar te stellen van f6.000.000. In navolging van het voorbeeld der Belg), sche autoriteiten, die van 27 Januari af de douane-controle aan het Belgische grensstation Eysschen in den trein laten uitvoeren, is van Ne. derlandsche zijde besloten de douane-contrtle aan het Nederlandsche grensstation Roosenda!; met ingang van 4 Mei af eveneens in den trein te doen geschieden. Niet alle luchtpost die voor Indië besten^ is, kan terstond worden verzonden. Daarvoor j5 het laadvermogen der vliegtuigen niet groot ge. noeg. De vliegtuigen worden geladen tot het •maximum géwicht. Wat noodgedwongen achter, blijft, gaat met de volgende vluchten mee. Ge- tracht wordt om het aantal K.L.M.-vlucht en !e verhoogen. Van de 900 man personeel der stichting Radio Nederland zullen ongeveer 50 personen niet meer in dienst, kunnen treden. De rest vaa het personeel zal In functie komen bij de orga. nen, welke de taak van de stichting hebben overgenomen. HAARLEM EN OMGEVING Ds. J. Kroon te Koudekerke, die een toe. zegging van een beroep heeft ontvangen naar de Nederlandsch Hervormde Gemeente van Spaamdam en Spaarnwoude, heeft die toezegging aangenomen. Prestcf 21 Febr. van Par te Runcorn, Rolf 25 Febr. van Esbjerg te Vlissingen, Romea 22 Febr. van Qüeensboro te Londen, Servus,. BostonPlymouth, pass. 24 Febr. Dover, Sur. te 24 Febr. van Par te Runcorn, Tempo,'Hull Middlesbro, pass. 23 Febr. Flamboro Head, Theodora 22 Febr. van Selzaete te Londen, Tuko 21 Febr. van Kingslynn naar Boston, Twin 24 Febr. van Kingslynn te Goole, Union Middlesbro—Ipswich, pass. 21 Febr. Great Varmouth, Van Gelder, AntwerpenAberdeen 24 Febr. te Blyth, Vecht pass. 25 Febr. Prawle. point, Virgo 23 Febr. van Goole te Penzance, Voorwaarts 22 Febr. van Maryport naar Pen. zance, Wegro 24 Febr. van Par te Westonpoint Westlaan 21 Febr. van Liverpool te Maryport, Wilpo 2 5Febr. te Fowey, bestemd voor Leith, Wim 25 Febr. van Barrydock naar Swansea, Zeeland (Meulman) 22 Febr van Dover haar Shoreham,'Zeester 21 Febr. van Spurnhead te Middlesbro, Zuidland 23 Febr. van Antwerpen te Milfordhaven, Algarve 25 FeJjr. van Ant werpen te Rouen, Brem 25 Febr. van Gent te Plymouth, Depa 25 Febr. van Plymouth nsar het Bristol Kanaal, Frisia pass. 22 Febr. Ouessant, Hast 4, EsbjergMethil, 24 FebT. teruggekeerd wegens ijsgang, Import 25 Febr, van Febr. te Bordeaux. Phoenix 25 Febr. van Liverpool te Antwerpen. Prima, Londen- Antwerpen, 26 Febr te Vlissingen, Roll 25 Febr. van Esbjerg te Antwerpen. Sambre 25 Febr. van Havre naar Parijs, Trompenburzh 25 Febr. van Rotterdam te Londen, Veenen- burgh 26 Febr. van Rotterdam te Midlesbro, Viking 25 Febr. van IJmuiden te Grangemouth Salenburgh 25 Febr. van Rouen naar Lissabon Willem Barendsz 21 Febr. van Marseilles te Alexandrië. Zeehond 24 Febr. van Caen te Huil. KEXNEMERLAAN 27 Tel. 5677 LEERLING BANKETBAKKER gevraagd. Banketbakkerij W. Steenhulsen, .Genestetlaan 27, Driehuis Gevr. 2 MEISJES van 8-5 u. Aanb. Hotel Augusta, JJm. Bestelt vroegtijdig uw SNEL- BEVROREN GROENTE bij HAGELINGERWEG 355 t, o. Missiehuis 's Zaterdags tot 1 u bestellen Engelsch voor Mulo. Dijk, Tuindersstr. 19, IJm.- KLEERMA KERSNAAISTER neemt weer werk aan. Speciaal I keerwerk. Vlug en billijk. Adres bur van dit blad. I BIJLES VOOR LAGERE SCHOOL: Pransch, Duitsch en HET HUWELIJK ^„".l en gelukkiger. BUREAU „DISCRE- TIA" helpt ook Ui NIc. Witscnkade SI, A'dam-C. Spreekuur9.30-12 u. en Maand.. Woensd., Vrijdag- Bv. 7-9 uur. Vraagt direct kosteloos Michtingea in blanco enveloppe. NET KOSTHUIS aangeb. vrije slaapkamer en huiselijk verk. Kortenaerstraat 12 rood, IJm Oost. RUILEN: 2 olieverfschilderijen voor damesclub. Tevens 1 pr. d. sch. m. 38, voor vitrage gordijnen. Velserduinweg 324, IJm.-O. Na 6 uur. Jongeman, 19 J„ ln bezit Mulo- Dipl en Rijbewijs A, adm. on derlegd, .b. z. a. als CHAUF FEUR, bekend door geheel Nederland. Br; L 1193 bür. v. d blad. Gepens. echtpaar zoekt WO- NINGRUn, huis 2 kamers, keuken, 3 slaapk. voor klein huisje, liefst ouden van da gen. Br. L 1197 bur. v. d. blad WONINGRUIL. Aangeb. vlsch winkel boven Alkmaar voor kl. woning In IJmuiden of ged. van woning (2 kamers met of m gebr. van keuken) Brieven L 1192 bur. v. d blad. Te koop gevr. compl. STOF ZUIGER met toebeh. sleemo- del. Dirk Hartoghstr. 24, IJm. Goed onderh. KINDERWA GEN te koop gevraagd. 1ste Alex. Belldwarsstraat 8, IJm. Te koop: BONTMANTEL (In disch lam), gr m. Brieven L 1191 bur. v. 'd. blad. Te koop v. Delft's KINDER WAGEN. W. Braam. Wijk aan Zeeërweg 44, IJm.-O. Te koop: als nieuw, geruisch- looze PROTOS STOFZUIGER met 1 Jaar garantie. Rijksweg 324. Santpoort. De N'.V. Maatschappij tot Exploitatie van Kooks o v engassen (Mekog) te IJmuiden vraagt voor spoedige Indiensttreding: A EEN ERVAREN SECRETARESSE met kennis van de moderne talen. B EEN ERVAREN STENO.TYPISTE met grondige kennis van de Fransche taal. SOLLICITATIES MET OMSCHRIJVING LEVENSLOOP EN OPLEIDING WORDEN, LIEFST VERGEZELD VAN EEN RE CENTE PASFOTO, INGEWACHT BIJ DE- SOCIALE AFDEELING BLIJENHOEVE. Te koop: BEKL. WIEG met bedje. Tulndershofje 4, IJm.O. Te koop: 2 st. PEPSTANER BONT. z. g. a n. Spilbergen- straat 15. Te kooD: een MEISJESMAN TEL 1. i2 a 14 Jaar G. Dekker Spllbergenstr. 4, IJm Te koop: GUITAAR Trompstraat 34 Te koop: H. FIETS m. lamp. 1 mass, en 1 luchtb. f 50, luid spreker f 10 en marmeren schoorsteenm. f 25. Ahornstr. 15. Na 5 uur Te koop: BEIGE Z. MANTEL m. 44 f 25. ook gen te rullen voor corset fl. m De Ruyteï- straat 155, IJmulden-O. Te koop: H. en D. FIETS z. banden in z. g. st. Eschdoorn- straat 19, IJmuldcn-O. TE KOOP AANGEB.: 1 Odeon k gram. met gecomb electr. en v. motor, krist. p. up 9 W. verst, en zw. electr dyn. luld- spr 25 pl. en pl koffer en rek. Samen f 250 G. Borst. Da Costalaan 25, Driehuis. TE KOOP: 1 pr zw. Swift d. sch m. 41 f 12.50, 1 witte keeshond 1 J., teef (ras) f 50, 1 zw. w. mantel m. bont m. 42- 44 f 50, eenige w hoeden a f 7.50 p. st. G Borst, Da Cos talaan 25. Driehuis. Te koop: een blauw leeren DAMESMANTEL z. g a. n. m. 40. Na 5 uur. IJmuïderetraat- weg 173 DE KOFFIE- EN THEEZAAK liïïïl HlffiPWl DAGELIJKS VERSCH GEBRANDE KOFFEE FEPER - KERRY - XOOTMUSCAAT KENNEMERLAAN 151 - TEL. 5380 - IJMUIDEN Leeraar Boekhouden M.O. LEEUWERIKLAAN 30 - IJMUIDEN-OOST Opleiding voor Praktijkexamen en Middenstandsdiploma (Algemeene Handelskennis) boven de 14 jaar. IJmuider Wasscherij Snelliusstraat 39, IJmuiden CENTRAAL ADMINISTRATIE BUREAU vraagt voor spoedige indiensttreding Solllqitatieö Tra wier ka de .40-41, IJmuiden. (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) Vertoont van Vrijdag 28 Febr. t/m Woensdag STAN LAUREL en OLIVER HARDY in Nieuwe avonturen van ongelooflijke grappigheid, een sohater-juweel van guiMen lach. De vroolyklieid ten top in dwaze belevenissen (Toegang eiken leeftijd) V oorstellingen Vrijdag, Zaterdag en Zondag 7 en 9.15 nor. Zondag matinée 2.30 en 4.30 uur. Maandag. Dinsdag. Woensdag 8 unr. Kinderen hebben in de avondvoorstellingen alléén toegang onder ouderlijk geleide. BIOSCOOP Van Vrijdag 28 Febr. t/m Woensdag 5 Maart SIR ALEXANDER CORDA presenteert: FAIRBANKS en ELISABETH BERGNER in Aanvang der voorstellingen 8 uur. Zondags 2.30 uur, 5 uur en 8 uur. Rijwielstalling aanwezig. VRAAGT ONZE HEERLIJKE METWORST Eigen fabrikaat GEROOKT VLEESCH Levei-worst zonder bon I Vette soepbeenen. Bloedworst zonder bon I Bij uw vleeseh kunt I U ook VET krijgen Aangevolen door H.H. Doctoren FRANS NAEREBOUTSTRAAT 11 - TEL. 5762 Beleefd aanbevelend TJ. DE GROOT

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4