ij kunnen Jlh. de JConing, BEHANG Mogelijk begint voor Stormvogels in Delft weer de victorie DE LENTE KOMT Sport in het kort net meisje Beek heeft N. P. ZWAGER Luidsprekers VRIJDAG 21 MAART 1947 ÏJMUIDER COURANT IN DE TRAM: Al zullen dan alle vastgestelde wedstrij den nog wel geen doorgang vinden, vast staat, dat Zondag a.s. een deel der velden zich wel in dusdanigen staat zal bevinden, dat er op gespeeld kan worden, vooral wanneer we er bij In aanmerking nemen, dat de verschillende consuls wel niet al te streng zullen keuren, zulks met het oog op het groote aantal nog te spelen wedstrijden. Voor Stormvogels is de uitwedstrijd te gen DHC vastgesteld. De IJmuidensche club staat op de onderste plaats met één verliespunt meer dan HBS en Excelsior. Aanpakken is geboden, Stormvogels! Het vorige jaar begon voor de Vogels op het DHC-terrein de victorie: Na deze over winning volgden er nog 4 en 1 gelijk spel. Daten we dat thans weer hopen! De Kennemers, die vóór de vorstperiode al een vrij lange rust had genoten, zal wan neer de ploeg Zondag a.s. tegen WFC in 't veld komt, eerst wel even onwennig doen. Velsen krijgt DWV op bezoek. Het laatste wapenfeit der Santpoorters vóór „de groote vacantie" was een overwinning op ZW. We verwachten, dat Bakkum c.s. op het goede pad zullen voortgaan en ook op DWV de punten zullen veroveren. KinheïmDEM kan een aantrekkelijke wedstrijd worden, in de eerste plaats, om dat hij een ietwat plaatselijk karakter draagt en voorts, omdat Kinheim na haar nederlaag tegen WZ wat goed te maken heeft. Op het DEM-terrein won Kinheïm destijds met 21 en ook thans houden we het op de Velsenaren. Terrasvogels trekt naar Oudkarspel waar DTS den bezoekers SCHEEPVAART H^LL. AFRTKA LIJN. Nijkerk, 18 Mrt te Genua. Oranjefontein, 19 Mrt te East Londen. Handfontein, 19 Mrt te 'Kaapstad. Klipfontein, 19 Mrt te Bei ra. K. N. S. M. Dione. 18 Mrt te Valencia. Aspen. 19 Mrt te Haifa. Orpheus, 19 Mrt te Bar celona. Dundee. 19 Mrt van Genua naar Mes sina. Titus, 19 Mrt van Paramaribo naar Tri nidad. Socrates. 18 Mrt Ie Rio de Janfiro. Fana, 20 Mrt te Rotterdam. Ornen, 19 Mil: van Rot terdam naar Leixoes. Halllngdal, 19 Mrt te Curacao. Lista, 19 Mrt te Puerto Limon. Van Ostade, 19 Mrt van Antwerpen naar West In- •dië. Arnhem, 19 Mrt valt Newport n. Trinidad. KON. HOLL. LLOYD. Maasland, 19 Mrt te Montevideo. Salland. 19 Mrt te Rio de Janeiro. Merwede, 19 Mrt te Paranagua. Westland, thuisreis, 21 Mrt te IJmuiden verwacht. OCEAAN. Phrontis, 16 Mrt van Batavia n. Amsterdam. WEST-AFR1KA LIJN. Maaskerk, 21 Mrt te Lagos verwacht, Colytto, 21 Mrt te Duala verw. GROOTE VAART. Cottica, Paramaribo Amsterdam. 19 te Antwerpen. Eemdijk, 19 Mrt van New York naar Rotterdam. Klipfoni 19 Mrt van Amsterdam te Beirax. Maaskerk, 21 Mrt van Libito te Lagos verwacht. Niger- stroom, AmsterdamWest Afrika, 18 Mrt te Konakri. Nijkerk. Amsterdam—Beira, 18 Mrt te Genua. Oranjefontein. Ebira—Amsterdam. 19 Mrt van East Londen.'Randfontein. Amsterdam Ebira, 19 Mrt te Kaapstad. Sommelsdijk, Ba taviaNew York, 18 Mrt n.m. te Suez. Andijk, New York—Rotterdam. 17 Mrt te Antwerpen. Delfshaven, NorfolkRotterdam, 18 Mrt te Antwerpen. Veendam, wordt 21 Mrt Southampton verw. (New York—Rotterdam.) Aalsum, Colombo—Rotterdam. 19 Mrt van Ka rachi. Abbekerk, RotterdamAustralië, 19 Mrt te Genua. Amerskerk, RotterdamAustralië, 18 Mrt van Suez. Atlantic Wind, Rotterdam- Australië, 19 Mrt te Frémantle. Corilla, Cairns —Bahrein. 17 Mrt te Poeloe Samboe. Ganyme- des, 18 Mrt te Guayaquil. Groote Beer, San Francisco-Rotterdam, pass. 18 Mrt Balbao. Kedoe, 19 Mrt 14 uur van Huelva te Rofterdam. Kota Gedc, Rotterdam—Java, pass. 20 Mrt 8 u. Kaap del Armi. Kerkplein, BotterramCalcut ta, 19 Mrt te Bombay. Lorentz, Rotterdam- Oost Azië, pass. 18 Mrt Dover. Linge, 19 Mrt v. Rotterdam naar Cardiff. Manoeran, Seattle Calcutta, 18 Mrt van Portland Or. Marpessa, 17 Mrt van Poeloe Samboe te Abadan. Milo, Rot terdam—Singapore, 18 Mrt te Colombo. Neleus (charter), Batavia—Amsterdam. 18 Mrt 12.48 uur v.m. 5' 39" Zuid en 103' 22" Oost. Pema, naar Lutong, 18 Mrt te Sydney 'teruggekeerd. Ponza. 18 Mrt van Antwerpen te Las Palmas. Roepat, Frémantle—Antwerpen, pass. 20 Mrt Vlissingen. Salawati, Vancouver— Calcutta, 18 Mrt te Port land Cr. Stad Maastricht, 19 Mrt van Bombay te Rotterdam. Volendam, 19 Mrt van Buenos Aires te Rotterdam. Winterswijk, 20 Mrt van Huelva te Rotterdam. Zaanstroom, Reykjavik Grimsby, bevond zich 17 Mrt 14.20 uur 150 mijl Noord-West van Wiek. Zonnewijk, Australië— Rotterdam, pass. 19 Mrt Gibraltar. Adinda, 17 Mrt van Poeloe Samboe naar Saigon. Agatha, 13 Mrt van Poro naar Jolo. Clavella, 17 Mrt van Singapore naar Bahrein. Fort Orange, Buenos AiresRotterdam, 14 Mrt te Montevideo. Gor- dias, 16 Mrt van Curacao te Maracaibo. Laome- don. Macassar—Amsterdm, 18 Mrt te Suez. Nero, 16 Mrt van Cristobal naar Port Limon. Ondina, 11 Mrt van Pun ia Gardon naar Las Piedras. Samaria, 19 Mrt van Konakri naar Tunis. Sar- pedon. Calcutta—Liverpool, 17 Mrt van Port Said. Tjisadane, 17 Mrt van Manilla naar Miri. Tosri (KPM). 28 Febr. van Bandjermasin naar Batavia. Triton, 17 Mrt van New York naar Pa ramaribo. Van 't Hoff (ex Augustin Stahl), 17 Mrt van Jacksonville te Charleston. KLEINE VAART. Cascade, 19 Mrt van Lei xoes naar Rotterdam. De Ruyter, 19 Mrt van Goole te Hayle. Fiducian, Antwerpen—Tanger. 15 Mrt te Vigo met schade. Gaasterland, 19 Mrt van Kingslynn naar Rotterdam, Hoogland, 19 Mrt van Blyth .naar Londen. Mies, 19 Mrt van Huil te Avonmouth, Nato, 19 Mrt van Oporto te Lissabon Nottingham, 19 Mrt van Londen naar Rotterdam. Rolf. 20 Mrt van Waterford naar Fremington. Vaderland, 19 Mrt van I-Iull naar Goole. Wilpo. 19 Mrt van Rouen naar Lissabon. Alcyone, 17 Mrt van Par te Dundee. Aldebaran, 15 Mrt van Middlesbro te Boston. Ali, 18 Mrt v. Hartlepool op de Tyne. Angeja, 17 Mrt v. Stock ton on Tees op de Tyne. Bellatrix, 17 Mrt van Grimsby te Poole. Bernard V, 16 Mrt van Cowe; o.i. de handen vol zal geven. Beverwijk maakt tegen RK WA naar onze meening wel een kans op een gelijk spel. WK heeft net als Kinheim nog iets goed te maken vanwege de 31 nederlaag tegen Vliegende Vogels. We vermoeden, dat Zon dag ASR het gelag wel zal moeten betalen. Veler belangstelling zal uitgaan naar de plaatselijke ontmoeting WBIEV. Het eerste treffen tusschen beide clubs eindig de in een 50 zege van WB. Ook thans houden we het op de Breesapers! Stormvogels 2 zal tegen BI. Wit 3 niet zoo'n „walk-over" hebben^als destijds op het EDO-terrein, toen met 71 werd ge wonnen. En VSV 2, dat den uitwedstrijd tegen 't Gooi 2 te 'spelen krijgt, voorspellen we al evenzeer een warme ontvangst. Van VSV 3 verwachten we echter een overwin ning op ADW 2. Velsen 2 speelt Zondag één harer zwaarste uitwedstrijden. Als het elf tal het tot een kleine overwinning weet te brengen, zijn we best tevreden. Van de Kcnnemers-elftallen rekenen we voor het „derde" op éen overwinning op Bloemendaal, doch het „tweede" behaalt tegen ZFC 4 hoogstens een gelijk spel. „Louis" van de papierfabriek gaat heen In verband met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, die vandaag door den heer A. van Goethem is bereikt, zal deze Zaterdag het bedrijf van Van Gel der Zonen N.V. Kon. Papierfabrieken ver laten. De heer Van Goethem is door zijn uit zonderlijke functie als veerman voor het bedrijf gedurende zijn diensttijd van bijna 36 jaren, waarvan hij zeker bijna 35 jaar op en bij het water van het kanaal heeft doorgebracht, een zeer populaire figuur geworden. Niet alleen bij het personeel van de papierfabriek, arbeiders en be ambten, die hij dagelijks overzette maar ook bij het gewone publiek, speciaal van IJmuiden-Oost en Velsen-Noord, welker inwoners voor een zeer groot deel van oud tot jong „Louis" kennen. Ontelbaar zijn de tochten die hij over het kanaal van 's morgens 5 uur tot 's avonds 6 uur heeft gemaakt. Meer dan 20 jaar lang met een roeiboot, storm en regen trotseerende totdat de directie hem de beschikking gaf over een kleine motor boot, welke later werd vervangen door een grootere. De groote populariteit van „Louis" was voor enkele beambten aanleiding om de veerboot een feestkleed te geven door pa- voiseering en groen, te meer ook daar ver wacht wordt dat na het afscheid van „Louis" het fabrieksveer een einde zal beleven. Deze verjaardag van den trouwen veer man, die zelden ziek was en over een bui tengewone vitaliteit beschikt zal hem het bewijs leveren hoe populair hij was. Filmavond van het N.V.V. De filmavond, die gisteravond in Thalia werd gegeven voor de bij het N.V.V. aan geslotenen trok slechts een matige belang stelling. Het programma bevatte een vier tal films met als hoofdnummer „De heer van Maythorpe" waarvan wij reeds eerder een korte beschrijving gaven. Bij de voor films hebben de bezoekers kunnen genie ten, zoowel met oog als met oor van het door Toscanin'i gedirigeerd Bevrijdings concert. Velen zullen deze film ongetwij feld eerder gezien en gehoord hebben, maar geen van hen zal het gespeten heb ben, dat ze voor den tweeden keer van dit machtige werk hebben kunnen ge nieten. De film „Hoe de weg weer werd vrij gemaakt voor de vrachtvaarders van Europa" gaf een beeld van het werk van Nederlandsche arbeiders bij het opruimen van de wrakken in den Rijn. Flitsen, van eenige Rijnsteden gaven een indruk van de enorme verwoestingen in deze steden. Of de aanwezigen ten volle de hoofd film hebben gewaardeerd mag worden betwijfeld. Het thema was moeilijk te volgen door de onduidelijke onderschrif ten. Jammer, want het is ongetwijfeld een goede film, waarin een belangrijk maat schappelijk gegeven behandeld wordt. Schoenendistributie Den laatsten tijd klinken in IJmuiden luide stemmen van huismoeders op. „Je moet ook overal aan denken, nu die schoe nenbonnen weer. En hoe dat eigenlijk zit, daar kom je niet achter". Inderdaad, het is vaak moeilijk in een rusteloos huishouden even den tijd te vin den om een bericht goed te lezen. Men is al gauw geneigd het oor te luisteren te leggen bij de een of andere buurvrouw. Toch is dit verkeerd, men komt erdoor op een dwaalspoor. Heel duidelijk staat er geschreven dat de schoenenbonnen ook in de maand Maart slechts uitgereikt worden aan hen, die verleden jaar niets hebben gehad. Om alle misverstand te voorkomen heb ben we den heer P. Waardenburg gevraagd hoe de vork nu eigenlijk in den steel zit. De leider van den distributiedienst zei- de, dat allen die bon 612 van het inlegvel van de T.D. (2e distributiestamkaart) nog VISSCHERIJ-BERICHT SCHEVEN1NGEN Besommingen trawlloggers: Sch. 39 f 7850.-, Sch. 225 f '8700. Besommingen Kustvisschers: SI 3 f 110; SI 46 f 100; SI 8 f 100; SI 47 f 200; SI 6 f 300; SI 11 f 520; SI 36 f 350; SI 47 f 440; O 37 f 150; Go 36 f 500: Go 10 f 700; Go 31 f 680; Go 25 f 800; Go 27 f 800; Od 2 f 100; Sch 177 f 950; Sch 10 f 720; Cch 183 f 730; Od 17 f 270; Bh 4 f 650; Bh 5 f 230; Zz 16 f 230; Uk 51 f 74; Uk 234 f 480; Uk 169 f 370; Uk 243 f 750; Uk 143 f 260; Uk 45 f 900; Uk 121 f 270; Zw 201 f 250; Kw 215 f 100; Sch 119 f 90; Sch 67 f 400; Sch 71 f 600; Sch 18 f 930. Noteeringen: groot middelschol van f 8 tot f 25; kleinmiddelschol van f 21 tot f 28. te Caen Capeila, 18 Mrt van Sunderland naar bezitten dit jaar weer aan de beurt komen. Duinkerken. Coen, 18 Mrt van Middlesbro te Kingslynn. Cormoran, 18 Mrt v. Londen naar Delfzijl, 17 Mrt van Middlesbro naar Plymouth. De Ruyter, Goole—Hayle pass. 19 Mrt Lizard. Despatch, 17 Mrt van Fowey te Par. Duiveland. 17 Mrt van Leith ie Grangemouth. Eben Haezer, Tyne—Ipswich, pass. 17 Mrt Flamboro Head. Fenna, 16 Mrt van Berwick te Ipswich. Frede- rik, 18 Mrt van Vlissingen te Ipswich. Gruno. 18 Mrt van Middlesbro te Goole. Helena, Ant- weipenShoreham. pass. 17 Mrt Dover. Kemp haan, 16 Mrt van Dartmouth te Caen. Mizar, 14 Mrt van Duinkerken naar Dieppe. Noordstad, Par—Grangemouth, 18 Mrt van de Downs. Olwe, 18 Mrt van Treport te Eastham. Oostzee. 18 Mrt van Dublin te Port Talbot. Patria, 18 Mrt van Goole te Immlngham. Ransdorp, 17 Mrt van Middlesbro naar Rouen. Romeja. Antwerpen— Cowes, pass. 17 Mrt Spithead. Surte, 17 Mrt van Treport te Weston Point. Theodora. 18 Mrt van Selzaete te Londen. Trompenburg, 18 Mrt van Rotterdam te Londen. Twin, 18 Mrt van Boston te Goole. Verba, 18 Mrt van Middlesbro op de Tyne. Wilhelmina, 15 Mrt van Ipswich naar Delfzijl. Urmajo, Swansea—Londen. 18 Mrt van St. Ives Bay. Van Gelder, 18 Mrt van Middles bro naar Rotterdam. Viking, Boulogne—Swan sea, 18 Mrt schuilend in Torbay. Weltevreden 7, 17 Mrt van Dundee naar Cork. Westlaan. Par tington—Duinkerken, pas. 18 Mrt Wight. Wilja, Cowes—Plymouth, pass. 17 Mrt Needles. Wim, Teignmouth—Swansea, 17 Mrt te Torbay. Zee- land, (Meulman). 17 Mrt van Antwerpen te Hull. Zeester, Londen—Grangemouth, pass. 18 Mrt Southend. Zuidland. Swansea—Poole, 18 Mrt v. St. Ives Bay. Eemshorn, 17 Mrt van Peterhead te Great Yarmouth. Frisla, Cherbourg—Nant.es, passeerde 17 Mrt Ouessant. Brem 19 Mrt van Bordeaux te Antwerpen. SLEEPBEDRIJF. Slbt Zwarte Zee. van Montevideo naar Rotterdam, bevond zich 19 Mrt 19' 48" Zuid en 38' 40" West, Thans zijn aan de beurt zij die èn bon 612 èn 614 bezitten. Wanneer deze „voor- uitreiking" achter den rug is, komen sys tematisch alle cijfers nog eens aan de beurt. Hetgeen een groote geruststelling voor velen beteeken t. Zilveren jubileum aan de papierfabriek Gisteren herdacht de heer H. Haitsma, baggerman in de cellulosefabrieken van Van Gelder Zonen N.V. Kon. Papierfa brieken zijn vijf-en-twintig jarig arbeids- jubileum- De jubilaris werd des morgens door den heer ir. A. J. Allan op het directiekantoor ontvangen, waarbij mede aanwezig was de heer A. Koene, bedrijfschef der cellulose- fabrieken. Ir. Allan uitte zijn waardeering voor het werk van den jubilaris. Hij overhandigde met een schriftelijken gelukwensch van de hoofddirectie de gebruikelijke enve loppe. In het schaftlokaal van de houtkapperij had een huldiging door het personeel plaats. Hier sprak de heer L. Eckhard, werkbaas, woorden van dank voor de on dervonden vriendschap; de heer G. v. d. Velden deed dit namens de kameraden op rijm en schonk een bloeiende azalea en bloemen. Tenslotte overhandigde de heer J. H. Tekamp namens het jubileumfonds een enveloppe. KLAVERJASCLUB „DE UNIE". Naar aanleiding van het één-jarig be staan der Klaverjasclub „De Unie" schrijft deze club twee Klaverjas-toumooien uit en wel een vierkamp waaraan deelnemen de clubs: D.W.S. uit Amsterdam; Vrien denkring uit Beverwijk; Stormvogels en De Unie uit IJmuiden. Het tournooi begint Zaterdag 29 Maart en duurt vier weken. En een tweede tournooi van drie weken vangt aan Maandag 24 Maart. Daaraan nemen deel: Populair, uit IJmuiden; Vrien denkring, uit Beverwijk en De Unie uit IJmuiden. DAMNIEUWS DISTRICT KENNEMERLAND. Voor het persoonlijk kampioenschap hoofd klasse werden de volgende partijen gespeeld: B. Dukel—A. P. Wassenaar 20; Th. TolenaarA. de Jong 1—1 en C. SuykA. de Jong afgebr. De stand luidt thans: 1. H. Laros 8 p.; 2." B. Dukel 7 p.; 3. Th. Tolenaar 6 p.; 4. A. P. Wassenaar 5 p.; 5. A. de Jong 5 p., 1 afgebr. partij; 6. A. Postma 4 p.. 1 afgebr. partij; 7. C. Suyck 3 p., 2 afgebr. partijen; 8. A. J. Dixhoorn 3 p.; 9. J. Draaijer l p. Voor de tweede klasse competitie werd ge speeld de wedstrijd Haarlem IIEMS. De voor- ioopige utislag is 10—6 in het voordeel van ems. Voor de derde klasse competitie zijn de volgen de wedstrijden gespeeld: Halfweg HHDC IV 5—15: ems n—dvs n 13—7. DE ROCHADE KAMPIOEN. Het eerste tiental van „De Roehade" is kampioen gewor den van de eerste klas B. van den Noordhol- landschen Schaakbond na een reglementaire overwinning op Santpoort. Voor een plaats in de hoofdklas wordt Zaterdag a.s. tegen VAS 2 in Amsterdam gespeeld en een week later volgt de returnwedstrijd. HSC eindigde op de onderste plaats in dezelfde afdeeling door een nederlaag van 4i/2514 tegen Bloe mendaal. Het Oosten ls iu de andere eerste klas hekkensluiter geworden. Degradatie wordt echter dit seizoen niet toegepast. WATERPOLOCOMPETITIE. Het pro gramma van de Zondag in het Sportfondsen- bad te spelen wedstrijden luidt: dames DWT HVGB; heeren, afdeeling 1: DWTHaarlem; DWR 2—VZV; afdeeling 2: HPC 3—VZV 2. Boksen Ko Hessels kampioen Zooals te verwachten was heeft de Haar lemmer Ko Hessels opnieuw het bokskam pioenschap van Nederland vedergewicht behaald. Heinkens uit Groningen was zijn tegenstan der. Hessels bokste technisch uitstekend, en won op punten. De partij was bijzonder snel. De Groninger sloeg erg onzuiver, want al zijn Imksche hoeken en dat waren er nogal veel, kwamen in de lucht. De technische Hessels be haalde na elke ronde een voorsprong en het resultaat was, dat hij opnieuw kampioen werd. De boksclub „De Ring" organiseert op 14 April wedstrijden in het Concertgebouw te Haarlem. Dan zal er gelegenheid zijn Hessels, Kampioenen van Nederland zijn geworden: vlieggewicht: Van Oosten-(Den Haag); bantam- gewicht: Van der Meulen (Leeuwarden); licht gewicht F. Beekwildei' (Breda); weltergewicht: Remie (Breda); middengewicht: Sehubart (Gro ningen); halfzwaargewicht; H, Quentemeijer (Ensched.é)zwaargewicht: Niemans (A'dam). Voetbal Tsjechisch elftal speelt op den Olympisclien dag Op den Olympischen dag, die op 22 Juni Handelshuis heeft in het Stadion te Amsterdam gehouden wordt, zal een Tsjechisch bondselftal, hoofdzakelijk be staande uit Praagsche beroepsvoetballers, als tegenpartij van het Nederlandsche bondselftal fungeeren. Het programma van den dag wordt begonnen met. een demonstratie van 3000 tur ners en turnsters, een aantal, dat men in het Stadion nog nooit bijeen gezien heeft. Aan sluitend volgt dan de onthulling van het ge- denkteeken voor de Nederlandsche sportlie den, die gedui'ende den oorlog het leven lieten. Hierna komen de voetbalwedstrijd, ath- letiek, wielrennen en paardensport (een springconcours E.D.O. ontvangt Feyenoord In het Noorder Sportpark zal Zondag de wed strijd EDOFeijenoord worden gespeeld. De Haarlemsche ploeg is' als volgt samengesteld: doel: Wille; achter: Lasschuit en Schijvenaar; midden: Odenthal, J. Schildwacht en Karpes; voor: Spek, Verdam, Rootselaar, W. Schildwacht en Steen dam. Reeds hebben de spelers op het terrein ge- oeefnd. dat zich in een goeden staat bevond. Motorsport Sterrit naar Rotterdam Tweeden Paaschdag zal door de NAMA, aan gesloten bij de Kon. Ned. Motorwielrijders ver- eeniging een sterrit naar Rotterdam worden georganiseerd over geheel Nederland, waarvan de baten aan de NIWIN zullen worden afge- Een uitgebreid inbrekerscomplot ]j0n de Zwolsche politie worden opgeroiq ni arrestatie van drie Amsterdammers ec6' cs Zwollenaren. Er is tevens een spoor gev0 dat naar Rotterdam leidt, en een inwoner de Maasstad bekende reeds 22 inbraken pleegd te hebben. De sneeuwtoeslag voor vaste brandston zal met ingang van 24 Maart vervallen Drie afgevaardigden van de Nederland afdeeling der „World Friendship Council"5C:it melijk mr. J. A. W. Burger, cie oud-min'itï" dr. C. P. Gunning en mej. M. L. "Wiltson len begin Mei naar de vergadering van de Wof' Friendship in Londen vertrekken. Het sneeuwvrij houden van Schiphol h dezen winter f 30.000 gekost. Boetes van f 7500 en f 1200 werden a den Groningschen Tuchtrechter voor de pric0or opgelegd aan twee fabrikanten van fruitc serven te Sappemeer, die onrechtmatige hadden verworven. Het Bijzonder Hof in Den Haag veroordeel de den voormaligen hoofdrechercheur van d „Documentatiedienst" der Haagsche politie j H. S., die zich meermalen schuldig maakte 2- arrestatie van illegalen, tot 20 jaar gevangenf' straf. De eisch luidde 15 jaar. De direcite van het Zuid-Afrikaansflw haar vestiging !n Afrih 'an circa 12-°»0 kilogram. een geschenkzendi Afrikaansche huishoudzeep ontvangen. "d*Z belangrijke partij zeep in staven is onlangs hi-- te lande aangevoerd en inmiddels in overlee met het ministerie van Sociale Zaken onder gezinnen gedistribueerd, die daaraan het me*- behoefte hebben. Een inwoner van Vught deed afstand zfjn huurrecht voor een pand in 's Herto=e-. bosch. maar liet als schadevergoeding den n°e* wen huurder f5000 betalen. De tuchtrecht*, voor de prijzen veroordeelde den Vughtenasr tot f 10.000 boete. Door het ijs in de Waddenzee is Amelatd nog steeds niet per schip bereikbaar. Een nr. rineviiegtuig heeft gisteren zeven retourvluch! ten van Leeuwarden naar het eiland genuaj-t en post en passagiers overgebracht. In het gezin ïlavermans te Badel bij BreSa is een drieling geboren, drie meisjes. Het echt- paar had reeds twee dochtertjes. Het door den heer B. van Leer gecharter- de K.L.M.-toestel „Twenthe" is gisteren «ij Caïro vertrokken. Vandaar wordt de vlucht naar Lydda voortgezel. In Nederland verblijvende Poolsche staats- burgers, op wie de onlangs afgekondigde Poo;. sche amnestiewet van toepassing is, moeten zich voor 25 April tot het Poolsche consulaat, generaal te Amsterdam wenden. De commandant zeemacht, schout by nacht J. A. Gauw, heeft te Leiden huldeblijken ui', gereikt aan drie officieren, vier onderofficieren en vijf korporaals en manschappen van der. mijnenopruimdienst die zich indertijd bijzonder verdienstdJfijk hebben gemaakt bij het hersv: van de haven van Rotterdam. Bü de Duitsche grens te Arcen (L.) vonde, staan. Aan de sterrit kan worden deelgenomen twee 30nseils een phosforbom, welke door alle motorische voertuigen. De afstand moet minstens 20 K.M. bedragen. Op vertoon van girobiljet of ander betaalbewijs der in- schrijvingskosten ontvangt Iedere deelnemer een plaquette met het NIWIN-embleem, dat aan het voertuig bevestigd kan worden en toegang verleent tot het verzamelpunt, n.l. de Diergaarde Blijdorp te Rotterdam, waar alle deelnemers zich tusschen tienen en vieren moeten melden. Agenda voor Haarlem VRIJDAG 21 MAART Stadsschouwburg: „Gysbreght van Aemstel", 7.30 uur. Rembrandt: ..Rebecca", toeg. bov. 18 j». 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Palace: „De beul van Londen", toeg. bov. 18 j. 2, 4.15, 7, en 9.15 uur. Luxor: „Laura", toeg. bov. 14 j. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Roeping", toeg. bov. 18 j. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De vijfde piloot", toeg. bov. 14 j. 2.30, 7 en 9.15 uur (Zondags 2, 4.15, 7 en 9.15 uur). City: „Geef 'm de sporen", toeg. alle leeft. 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 22 MAART Stadsschouwburg: „Arsenicum en oude kant", 8 uur. Bioscopen: Middag- en avond voorstellingen. danks herhaalde waarschuwingen van voor gangers, uit elkaar schroefden. De bom or,i- plofte, waardoor de jongens zeer zware brand wonden opliepen. Zij zijn in ernstigen toeslad in een ziekenhuis opgenomen. Argentinië heeft aan een fabriek te Hui!, hoven opdracht gegeven tot levering van hon derd vrachtauto-aanhangwagens. Deze wages worden in serie vervaardigd. Iedere twee uu: komt een complete wagen gereed. De heer Rodriguez Lopez heeft de hoofd- redactie van de „Ochtendpost" neergelegd en zal met zijn medewerkers een nieuw blad „De Voorpost" doen verschijnen. Met ingang van 1 April wordt een nacht en Zondagstarief ingevoerd voor telefoonge sprekken met Amerika, dat aanmerkelijk lager is dan het dagtarief. De postkantoren geven hierover inlichtingen. In Mei 1947 wordt dc internationale com missie voor oorlogsmisdaden opgeheven. De Vereenigmg van Ex-p'oliiieke gevangenen deelt naar aanleiding hiervan mede. dat zij die nog aanklachten willen indienen tegen oorlogsmis dadigers in het buitenland, dit ten spoedigste bij de plaatselijke politie moeten doen met het verzoek de aanklacht door te zenden naar het Bureau Opsporing Oorlogsmisdadigers t( Amsterdalm. In plaats van kaarten Verloofd: KOSALIN'A SALOMON en SOLDAAT JOZEPH RAAP 1-3 R. I. Sasak Gantoeng 5, Bandoeng. Trompstraat 13, IJm.-Oost. Tijdelijk N. O. I. Bandoeng. Heden behaagde het den Heere van ons weg te ne men onze geliefde Vrouw, Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder WILLEMPJE SCHAAP geb. BAKKER ln den leeftijd van 77 jaar. Mattheus 5:4: „Zalig zijn die treuren, want zij zullen vertroost worden". Uit aller naam: F. Schaap Kinderen en Kleinkinderen IJmuiden. 20 Maart 1947. 'Snelliusstraat 24. De teraardebestelling zal plaats vinden. Maandag 24 Maart a.s., des namiddags 2 uur op de Westerbegraaf plaats te IJmuiden. Vertrek sterfhuis 1.45 uur. voor dag en nacht tegen 1 April. Mevr. Hartong van Ark Vondellaan 60, Beverwijk. WA A R SCH UWING. Geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw Clasina Klaassen-de Bie daar door mij niets wordt betaald. H. S. H. KLAASSEN. Pres. Steynstr. 9, IJmuiden. BURGERWQONHUIS te koop. centrum IJmuiden-O. Te bevragen bur. v. d. blad. ENGELSCH Conversatie, grammatica, han- delscorrpraktijkexamens, L, O., bijw. v. leerlingen, etc. Bloemendaalschcstraatweg 40, Santpoort-Station (5 min, van station). verstand van boter, kaas en margarine en verkoopt U uit sluitend de beste kwaliteit. Levensmiddelen BEEK v.h. Van Geest Jacob van Heemskerkstr. 2-5, Tel. 4726 HET ADRES voor vruchtboomen snoeien en spuiten, aanleg en onderhoud van tuinen is TH. HUYBOOM Hyacintenstraat 52 Santpoort - Tel. 8698 „DE BEURS" VELSERDUINWEG 250 IJSPALEIS c. n. wey VOORUIT!' MEER suiker - BETERE kwaliteit - LANGER geopend A.S. ZATERDAG HEROPENING Mogen wg op u rekenen? Noodwinkel Kennemerplein. Vanaf a.s. Zaterdag WEER DEN GEHEELEN DAG GEOPEND. W(j nemen Consumentenbon nen aan. Ontv. twee-rij Hee- rencost., bruine en bl. tweed jassen, pantalons. Bij het van ouds bek. adres Klein maar Dapper, v.h Anegang 10. thans Middenweg 123 H.-N. t.o. Ka tholieke school, gesl. huis. Gevraagd: NET MEISJE. Aanb. Hotel Augusta, IJmuiden. BEKW. CHAUFFEUR bekend met alle merken, bereid maga zijn werkzaamheden te verrlch ten, zoekt betrekking Brieven L 1275 buf van dit blad. JONGEN GEVRAAGD om in het vak te worden opgeleid. Steenhouwerij J. Luppens, Da- Costalaan 45, Driehuis. NET MEISJE b. z. a, als te lefoniste, reeds als zoodanig werkzaam geweest. Ook gene gen voor winkel of iets derge lijks. Brieven L 1273 bur. van dit blad. B. z. a. BESCH DAME, 41 j. voor enk. midd., ocht. of av. als assistente by tandarts, kantoor of oppassen kinderen. Brieven L 1274 bur v. d. blad. B. z. a. NETTE BAKER ook bekend met verpleging. IJmul- derstraatweg 60 IJm.-O. Heer vraagt voor direct GOED KOSTHUIS. Brieven L 1271 bur. v. d. blad. Gezocht door echtpaar z. k. 2 ONGEMEUB. KAMERS met kookgelegenheid. Brieven Ha- drianusstraat 25, Voorburg. Gezocht: ZIT- en SLAAPKA MER met gebr. van keuken, IJmuiden of omstr. Brieven L 1272 bur. v. d. blad. DINSDAG 25 MAART PROPAGANDA VERGADERING in het Gebouw van het „Leger des Heils", aanv. 8 uur van den NED. BOND VAN CHRISTELIJKE FABRIEKS- EN TRANSPORTARBEIDERS, Afd. IJmuiden Sprekers Ds. S E. Wesbonk C. v. d. Wal C. v. d. Steen Medewerking verleent de muziekvereen. „Wilhelmina" Als nieuw gerestaureerde BOVENWONING, 6 kamers en keuken Wilhelminakade) te rullen voor kleine woning, liefst keuken kamer. Beslist niet IJm.-O. Spoed. Brieven L 1270 bur. van dit blad. Te koop gevraagd: HEEREN- COSTUUM m. 52, liefst don kerblauw. Br. m. prijsopg. aan A. C. van der kas. Beekvliet- straat 3, Santpoort. Te koop gevr. 3 wlelig KIN DERFIETSJE. Tuindersstraat 123, IJmuiden-O. Te koop gevr. in g st zijnde KINDERWAGEN. Aanbiedin gen Mackaay, Driehuizerkerk- weg 25. Driehuis Te koop: een SJOELBAK. Kruidbergerweg 134, Santp. Te koop: een grys HEEREN- COSTUUM. Hagelingerweg 43. Te koop wegens te klein bl. grijs MANTELPAK, pr. v. o. Engelsche stof, le kl. kleerma- kerswerk m. 40. Tollenslaan 4 Driehuis. TE KOOP: br. hoed f 5 en d. bl. hoed f 15, modern. Tuin dersstraat 88, IJm.-O. Te koop aangeb.: nette d. bl. MANTEL, pl.m, 18 j. prijs f 25 Te bez. IJmuiderstr.weg 103. Te koop: 1 wit emaille KO- LENFORNUIS. Adres: de Ruy- terstraat 134, IJm.-O. Weg. te kl. TE KOOI' AGB.: mod. zw. d. sch. m. 40-41, z. g. a. n. met sleehak f 20. Na 6 uur, Planciusstraat 51, IJm. i bruin f 31.20 f 35- Eden-model in zwart 33.50 Zaterdagmorgen: zelfbinders in diverse prijzen Heerenmodes Kennemerlaan 24. Tel. 4963 thans Uw wasch afleveren, zooals U het graag zou willen. Dat wil zeggen: KANT EN KLAAR. Uw over hemden, witte jassen, pyjamajasjes enz. enz., alles keurig geperst. Ook voor de fijne wasch zyn wij speciaal ingericht. ÏJMUIDER WA SSCHERIJ SNELLIUSSTRAAT 39 TELEFOON 4371 Heeft IJ stof? Elzer's Heerenmodehuis - Kennemerlaan 121 MAAKT UW OVERHEMD Moderne dessins per rol f 1.35, f 1.80, f 2.20, f 2.30, f 2.40, f 2.45, f 2.60, f 2.70 weest ook u er als de kippen bij BISCHOFF OOSTERDUIN WEG 21 IJMUIDEN Het vlijmscherpe Scheermesje Gilctte „N'acet" Uppertin Nationaal 8 ni.m. 10 J. v. d. Kleij's Ijzerhandel OOSTERDUINWEG 35. „UJmco" KENNEMERLAAN 127 IJMUIDEN, EXTRA AANBIEDINGEN: AJluminium borden van 1.05 voor 0.:! Raspen, 3 deelig van 0.85 voor 0.60 Kaasraspen van 0.85 voor 0$ Vischlepels van 0.85 voor 0.25 Keukenschepjes van 0.40 voor 0,2» Fleschopeners van 0.20 voor 0.1» Kraanslangen van 0.25 voor 0.13 Broodplankjes van 0.85 voor 0.2(1 Ruitcnwisscliers van 0.50 voor 0.2o Theemutsen van 2.25 voor 0,95 roelsdoozen, hout van 2.25 voor l.Oo Asbestplaatjes van 0.25 voor 0.10 Boodscliaptassehcn van 2 voor 0.49 Bezemstelen v. 0.55 voor 0.40 Closetpla nkjes van 0.55 voor 0.-' Afwaschniiddel goed voor de wasch Seheerapparaten van 0 85 voor 0.4') Scheermesjes. 10 stuks van 0.45 voor 0,-) Scheerkwasten van 2.50 voor O.-'» Scheerhakjes van 1.10 voor 0.''] Lippenstift van 0.85 voor 0.2) Haarkrullers van 0.121/2 v. 3 v. 0„o Houten Kammen van 0.48 voor 0.10 Echte Schoolleien van 1 25 voor 0.80 Kinderblokken van 0.50 voor 0.3) IJzeren Stricondoozen 8.90 Groote houten Trekwagens van 2.voor O.i» Leesboeken. Vrouwen links, Mannen rechts van 4.90 voor 1.25 Zandschepjes van 0.50 voor O.'iu Zandemmertjes van 0.60 voor 0.4" Kinderhartjes van 1.25 voor O.o Enz. Enz, Telefoon 516*

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4