OTTGERING Wij kunnen MEDINOS administratieve kracht Een millioen keer over het Noordzee-kanaal Luidsprekers Wij vragen nette meisjes en jongens MAANDAG 24 MAART 1947 IJMUIDER COURANT 4 Veerman van Goethem neemt afscheid Hartelijk is het afscheid geweest van veerman „Louis", dat reeds begon in het schaftlokaal van de afdeeling buitenploeg van Van Gelder waaronder het fabrieksveer ressorteert. De heer G. K. W. Blom, werk baas dezer afdeeling, bood namens alle „steiger"-menschen en dat waren er heel wat, die hierbij aanwezig waren, een prach tig landschap-schilderstuk aan. In het groote schaft- Van Goethem gP lokaal der fabriek. Ü1 X w- v.!' O onderging Van Goe them op „zijn" kruk gezeten een af- scheidshuldiging, die zelfs bij V. G. Z. uniek is en waar ook weer de groote populariteit van „Louis" overduide lijk in het licht kwam. Als één van de goede klanten sprak hier ir. T. F. Hubrecht. Spreken de over de periode vóór, tijdens en na den oorlog, zei ir. Hubrecht, dat de scheidende veerman ieder een hart onder den riem stak: volhield, dat de indringers uiteindelijk moesten opgeven en zelfs niet schroomde zijn meening aan Duitsche soldaten te kennen te geven. Dit schetste spr. als een groot optimisme, door niets en niemand te bedwingen, dat zijn" klanten er steeds weer boven op hielp. Zijn meening vorm de veelal den barometerstand. Behoorende tot de beneden-Moerdijksche-menschen heeft Van Goethem vele en goede eigen schappen van deze categorie in zich, waar van vooral zijn liefde voor kinderen en zijn steun voor oude menschen getuigen. „De manier, waarop je de klanten behan delde", zei ir. Hubrecht, „is buitengewoon te prijzen. Namens allen zeg ik je, wer kelijk gemeend, is het een beroerd ding, dat je weggaat. Heel, heel hartelijk dank voor alles, wat je voor ons deed. Jij was het symbool van den waren veerman, waarop wij konden vertrouwen. De beste wenschen vergezellen je „Louis' Onder denderende instemming kreeg Van Goethem een „dikke" enveloppe en een prachtige azalea. „Als populaire menschen van ons gaan' was de titel van een gedicht met ernsti- gen inslag van mej. H. Schut, waarin zij op treffende wijze weergaf het gemis van den vrind van jong en oud, doch waarin tevens van den bezorgden ouden dag ge wag werd gemaakt. Op dezen laatsten dag herinnerde de heer C. Pels, chef de bu reau. aan de eerste kennismaking, 25 jaar geleden, met den „gaven kerel" Van Goe them, die steeds gaaf is gebleven. In een allesomvattend humoristische rijm over alle wel en wee in de jaren van den veer man „Louis" was berekend, dat deze het kanaal in zijn diensttijd een millioen kee- ren was overgestoken en 100.000 km of 2Y2 maal den omtrek van de aarde op deze tochtjes had gevaren. De heer Pels besloot dit épos van genegenheid met de regels: „Wees lang een zegen voor de men schen; voor ons zal je altijd zijn, de oude. trouwe zeekaptein". Bewogen dankte „Louis" voor de buiten gewone genegenheid om met een handdruk van allen afscheid te nemen. Wie schetst de ontroering, die de vitale, unieke veer man onderging, toen hij voor de laatste maal „zijn" boot Zaterdagavond onder de steiger meerde? De explosie bij Westerveld Kustwateren leverden in Januari de meeste visch op Haring speelde een groote rol Volgens aanvoercijfers, opgemaakt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, •werd in Januari 1947 de meeste visch aan gevoerd uit de kustwateren, waaronder verstaan worden de Waddenzee met de Lauwerszee en Dollart, de Zuidhollandsche en Zeeuwsche stroomen en zeegaten. De visscherij in deze wateren leverde name lijk ruim 5 mill, kg visch op tegen de zee- visscherij ruim 2 mill. kig. De grootste bedrijvigheid had plaats in de aanvoerha- vens aan de Zeeuwsche stroomen, waar 4.9 mill, kg visch werd aangevoerd, voorname lijk versche haring (4.8 mill, kg), sprot en echardijn. De Zuidhollandsche stroomen brachten ruim 50.000 kg visch op, de Waddenzee ruim 56.000 kg. Hiertoe be hoorden evenwel ruim 41.000 kg zeester ren. De visscherij op het IJselmeer lag nagenoeg stil. Zij leverde slechts 2620 kg visch op. De vangsten van de zeevisscherij be stonden hoofdzakelijk uit: haring (841.000 kg), schol (455.000 leg), wijting (405.000 kg> en kabeljauw (227.000 kg). Voorts tong (78.000 kg), schardijn (50.000 kg), schelvisch (29.000 kg), schar (17.000 kg) en tarbot (16.000 kg). De slechte weers omstandigheden zijn niet vreemd aan deze lage aanvoeren. Baldadige jeugd dupeert sport-vereeniging Tot de objecten, die bij herhaling de minder gewenschte aandacht der jeugd trekken, behooren de beide kleedgelegen heden, welke V.S.V. en Stormvogels met veel moeite en kosten op haar toch al zoo gehavende terreinen hebben laten plaatsen, Telkenmale komt men tot de minder aan gename ontdekking, dat kwajongens de boel vernield en voorwerpen, waar zij ten slotte niets aan hebben, doch die^een voet- ba lvereeniging niet ontberen kan, ont vreemd hebben. Zondag kwam V.S.V. tot de minder aangename ontdekking, dat een blauwbrander en de verbanddoos verdwe nen waren. Later werd een en ander in het bosch terug gevonden. Schooltijden weer normaal Naar we vernemen, zullen met ingang van heden aan die scholen, waar sinds half December door kolengebrek of gasbezuini- ging slechts halve dagen les gegeven werd, de schooltijden weer normaal zijn. Verloren en gevonden Eiken werkdag van 1112 en van 1617 uur, met uitzondering van Zaterdagmid dag, zijn in kamer 4 van het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost, inlichtingen te krijgen omtrent de volgende voorwer pen. die in de week van 14 tot 21 Maart in de gemeente Velsen werden gevonden. Eenige ceintuurs. 1 lap (soort kleedje), eenige wanten, eenige kolenzakken, 1 stel regenpijpen, 1 traplooper, eenige honden, eenige sleutels, 1 paar dameshandschoe nen, 1 bril, 1 horloge, 1 paar schoenen, 1 zilveren schakelarmband, 1 haarstrik, 1 pop, 1 fotoportefeuille, 1 portemonnaie, 1 gevlochten tasch, 1 klompje. VERGADERING VAN AQUARIUMHOUDERS. De Vereeniging van Aquarium- en Ter rariumhouders „Kennemerland" houdt a.s. Woensdagavond een ledenvergadering in Café Royal, Wijk aan Zeeërweg. In deze vergadering zal een verslag worden uit gebracht van de voorzittersvergadering, gehouden in Utrecht en zal tevens een be spreking worden gehouden over een te or- ganiseeren kweek-wedstrijd. De Velser politie zoekt twee jongens Het politie-onderzoek naar de oorzaak van de explosie op Zondag 16 Maart jl- te ongeveer 5.30 uur n.m. bij Westerveld,. leidt tot het vex-moeden van kwaadwillige, althans van onverantwoordelijke hande lingen. Bijzondere aandacht wordt gewijd aan de opsporing van twee jonge mannen, die zich dien middag omstreeks 5 uur in de omgeving van den bunker ophielden en nadien vermoedelijk het boschterrein hebben verlaten, gaande naar den Zeeweg bij de spoorhalte. Leeftijd is ongeveer 20 jaar, ze hebben een donker uiterlijk, één was gekleed in blauwe jas. De commissaris van politie te Velsen verzoekt dringend, van elke aan wijzing omtrent de identiteit van deze personen kennis te geven aan het hoofd bureau van politie te IJmuiden-Oost, ka mer 14. Stormvogels—Velsen 7—5 Doordat zoowel de ontmoeting DHC— Stormvogels als die tusschen Velsen en Nieuwendam niet doorging, besloten de clubs een vriendschappelijke ontmoeting te spelen op het oude Stormvogels-terrein dat wel niet direct een biljartlaken gelijk en door tribunes omringd was, maar het groote voordeel had kurkdroog te zijn, zoo dat men desnoods op zijn kousen had kun nen voetballen. Jammer genoeg stond er van doel tot doel een stevige wind, waar onder ontegenzeggelijk het spelpeil leed, maar waardoor anderzijds doelpunten tot stand kwamen, die anders zeker in de voetbalschoenen (of -hoofden) waren blij- van zitten, zoodat in dit opzicht het zoo waar vrij talrijke publiek „waar voor zijn geld" kreeg. Velsen kwam compleet in het veld, doch zag na een half uur spelen linksbuiten Van der Pol uitvallen, die door één. der tal rijke Nijssens, die de vereeniging rijk is, werd vervangen. Stormvogels miste twee steunpilaren in haar verdediging, n.l. Kraak en Schoorl, en had bij wijze van proef Snoeks Jr. en Schriemer resp. als midvoor en rechtsachter opgesteld. De ontmoeting is voor beide partijen een nuttige oefenpartij geweest. Het was .-den spelers aan te zien, dat zij ge ruim en tijd niet gespeeld hadden, doch zij, die in dien tijd hun training niet verwaarloosd had den, kwamen al weer spoedig op dreef. Bij Velsen leek ons de verdediging niet zoo hecht als wij dit deel van de ploeg wei eens in de competitie zagen. Dit gevoegd bij het feit, dat de Stoi-mvogels-voor- hoede aanvankelijk met den wind in den rug er lustig op los schoot, was oorzaak, dat de blauw-witten met de rust reeds een 41 voorsprong hadden. De Velsena- ren zagen kans hun achterstand na de rust geheel in te loopen (44), maar toen kwamen Goedhart c.s. weer in actie en liepen tot 64 uit. Toen het 65 werd, spande het nog even, doch Snoeks Jr., die met zijn vier doelpunten zeker niet slecht als middenvoor debuteerde, maakte aan de onzekerheid een einde (75). De Strawberries vierden feest Zaterdagavond kwamen de Strawberries in Flora bijeen, natuurlijk niet om met den stick achter een bal aan te loopen, maar om gezellig met elkaar feest te vieren. En de dames en heeren, die zich op de planken verdienstelijk maakten mogen wenschen, dat zij op het veld evenveel applaus zullen oogsten als ze deden op het knusse tooneel- tje in Flora, ondanks het feit dat er niets te scoren viel. De voorzitter sprak een kort openings woord en daarna beleefden we een spoed- vergadering van het bestuur, dat na veel geharrewar over de vraag, of er ook dames mee zouden gaan. besloot, een reis te ma ken. En natuurlijk gingen de dames mee. En zoo werd dan, in i-evue-vorm, de reis aanvaardBrussel, New-York, Texas, Curacao, over den Oceaan naar Kaapstad. Met daar tusschen door conféi-ence met een grapje. Aan dit alles was een geestige pro loog vooraf gegaan, waarin alleiiei huis houdelijke waarheden werden gedebiteerd. En alles liep vlot van stapel. Alleen de dansfiguren hadden we van deze sportieve meiskes wel wat losser verwacht. De reis werd besloten met een epiloog en de feestavond met een bal met muziek van „The Harlem Swingers". Kinheim speelde niet De ontmoeting KinheimD.E.M. is gis teren niet dooi'gegaan wegens afkeuring van het terrein in Van Gelder's Sportpark. „School- en Werktuinen" wil weer aan den slag In het Patronaatsgebouw wordt heden avond een vergadering gehouden van leden en oud-leden van de Vereeniging van School en Werktuinen. Het doel van deze vergadering is de wederopbouw der vereeniging. BONTE-AVOND VAN „SCHULPEN De Buurtvereeniging „Schulpen", orga niseert Vrijdag, 11 April in het Kennemer- Theater te Beverwijk een bonten avond voor haar leden. MARKTBERICHT VAN ZATERDAG Aangevoerd werden: 45 kisten tarbot en tong. 800 kisten schol, 2800 kisten kabeljauw en gul, 900 kisten wijting, 25 kisten haring, 150 kisten schar, totaal 4520 kisten. Prijzen: wijting dicht £12—f 11,50; kabeljauw II dicht £12—f10; kabeljauw Et gestript f 15— f 12; kabeljauw III dicht £9—f5; kabeljauw IIT gestript £12—f 10,50; groote schol f 18—£13; middelschol £25£18; zetschol £34f32; bot f 23—f 12, alles per 50 kg. Besommingen trawlers £32.160. Motorloggers: KW 173 6700, KW 64 6890. KW 166 f 4680. KW 124 f 5860. SCH 101 f 9083. SCH 140 £7524. IJM 52 4825. Kustvisschers: UK 41 £670, UK 68 £710. UK 2 f 580. TJM 224 f 3360. Velser papierfabriek werkt nog niet Het wachten is op houtstof uit het buitenland De vorige week werd verwacht, dat na den aanvoer van kolen per schip de papierfabriek in Velsen spoedig weer haar productie zou hervatten. Dit blijkt thans nog niet het geval te zijn. Weliswaar bevindt zich iri het houtpark een flinke hoeveelheid papierhout, doch deze mag uitsluitend voor de fabricage van cellulose worden gebezigd- Het wachten is nu op den aanvoer van overzeesche hout- stof, waarvan het Zweedsche m.s. „Bom- ma" wel een hoeveelheid aan bracht, doch het kwantum was te gering om de papier productie reeds te beginnen. Hoe men in België over ons land wordt „voorgelicht" Het nut van een goede voorlichting werd dezer dagen bij de behandeling van de begrooting 1947 in den Rotterdamschen gemeenteraad, door mr. W. A. C. Beerman (C.-H.) bepleit. Welke vreemde ervaringen men kan be leven, wanneer men iets over eigen stad in buitenlandsche kranten leest, meende spr- te kunnen aantoonen met den inhoud van een artikel uit een Antwerpsche cou rant. Daarin beschreef een kapitein, die met zijn schip van Hoek van Holland naar Rotterdam opvoer, hoe overal de masten en wrakdeelen van gezonken schepen bo ven het wateroppervlak van den Nieuwen Waterweg uitstaken en hoe men, niet dan met de grootste voorzichtigheid, daar tus- schendoor kon manoeuvreeren. In de ha ven aangekomen, bleek de toestand nog verschrikkelijker te zijnDe eens zoo keurig onderhouden haven bood, volgens den kapitein, een aanblik van totale ver nieling. Loodsen, kranen, kademuren be vonden zich in den meest desolaten toe stand- Het ergste van alles kwam nog, toen het schip plotseling met een flinke klap vastliep opde tunnel, een mo gelijkheid waarmede kapitein en beman ning, aldus het blad, in hun stoutste ver wachtingen niet op hadden gerekend. Na dit belachelijke krantenknipsel te hebben voorgelezen, wees de neer Beerman ook op de noodzakelijkheid van een goede propaganda met het oog op het feit, dat Amsterdam en Antwerpen beide momen teel propageeren, dat ook zij Rijnhaven zijn. Rotterdam echter, aldus spreker, is de Rijnhaven bij uitstek en deze stad is dat van ouds. Agenda voor Haarlem MAANDAG 24 MAART St. Elisabeths Gasthuis: Maatschappelijke zorg voor zieken, vergadering, 8.30 uur. Rembrandt: „Rebecca", toeg. bov. 18 j., 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Palace: „De beul van Londen", toeg. bov. 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Laura", toeg. bov. 14 j.. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Roeping", toeg. bov. 18 j„ 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De vijfde piloot", toeg. bov. 14 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur. City: „Geef 'm de sporen", loeg. alle leeft., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 25 MAART Stadsschouwburg: „Maria Stuart en Chaste- lard", 8 uur. Bioscopen: Middag- en avond voorstellingen. Willem Pijper ten grave gedragen Zaterdagmiddag is op „Zorgvlied" te Am sterdam de Nederlandsche componist Wil lem Pijper ten grave gedragen. Een groot aantal vrienden en tallooze bekende persoonlijkheden uit het Neder landsche muziekleven waren naar de be graafplaats gekomen om den kunstenaar de laatste eer te bewijzen. In de aula spraken Mr. H. J. Reineken, secretaris generaal van het departement van O., K. en W. namens den minister, Mr. A. de Roos, wethouder van kunstzaken te Amsterdam, Henri Zagwijn, voorzitter van het genoot schap van Nederlandsche componisten, en namens het college van leeraren van het Rotterdamsch conservatorium, waarvan de overledene directeur was, de heer C. Druk ker. Dr. P. Cronheim, secretaris van „Toonkunst", directeur der Nederlandsche Opera en der Wagnervereeniging vertolkte de gevoelens van vriendschap en bewonde ring van den beroemden Franschen diri gent Pierre Monteux, voor den overledene. Tenslotte spraken twee leerlingen van den overledene, Guillaume Landié en Karei Mengelberg, over verschillende kanten van diens persoonlijkheid. Santpoort Laudbouwcursus gesloten Vrijdagavond waren de leerlingen van den landbouwcursus, welke door het hoofd der St. Liduinaschool, den heer J. F. van Leeuwe, gedurende twee winters is ge geven, voor het laatst met hun leeraar in het leslokaal bijeen. Behalve twee afge vaardigden van den Rijkslandbouwconsu- lent waren bij de sluiting tegenwoordig het bestuur van de afdeeling Velsen van den L.T.B., het bestuur van den Chr. B. T. B., het bestuur van de Landarbeiders- vereeniging, benevens eenige bestuurs leden van den Bond van Oud-leerlingen van den landbouwcursus. Nadat de cursisten eenigen tijd aardig aan den tand waren gevoeld, waarbij bleek dat zij de stof welke hun in de verschillende lessen geboden was, goed verwerkt hadden, werd door ir. Peerser aan twintig cursisten een diploma uitgereikt. Hij feliciteerde de gelukkigen met het behaalde resultaat en bracht hulde en dank aan den heer Van Leeuwe voor diens toewijding. Ook de voorzitter van de afdeeling Velsen van den L.T.B. en de heer Markerink van den Christ. Bond huldigden den heer Van Leeuwe voor het resultaat, dat hij met zijn leerlingen had weten te bereiken. Den leerlingen gaven zij den raad op den in geslagen weg voort te gaan. zich verder te bekwamen en te profiteeren van de verkregen kennis. Namens de cursisten dankte de heer J. Vink niet alleen voor het genoten onder wijs, maar ook en vooral voor de prettige wijze, waarop de heer Van Leeuwe de les sen gegeven had. Hij bood hem als dank een schemerlamp aan. Nadat de heer Van Leeuwe allen har telijk dank gezegd had, werd de cursus definitief gesloten verklaard. Zij nog vermeld, dat alle geslaagden zich aansloten bij de Vereeniging van Oud- Cursisten. Heropvoeding van jeugdige politieke delinquenten Gunstige resultaten met de z.g. „open kampen" De minister van Justitie heeft medege deeld, dat bij de heropvoeding van jeug dige politieke delinquenten in z.g. open kampen, gunstige ervaringen zijn opge daan. Er is practisch geen bewaking. De jeugdige delinquenten werken in ver schillende bedrijven buiten deze kampen. Zij worden begeleid door een enkelen be waker en ze zouden gemakkelijk kunnen ontsnappen, maar de mentaliteit is zoo, dat men den kampcommandant niet in moeilijkheden wil brengen. Teekenend is ook dat een ontsnapte door zijn vade^r is teruggebracht. De minister was er van overtuigd, dat van de jongens in speciale kampen veel terecht kan komen en dat van de opvoeding in die kampen veel re sultaat te wachten is. Het is de bedoeling vóór 1 Juli te doen uitmaken welke jeug dige delinquenten terecht moeten staan, welke naar huis gezonden kunnen worden en welke voorwaardelijk buiten vervolging kunnen worden gesteld. Voor deze laatste groep zou als voorwaarde gelden, dat zij zich een bepaalde opvoeding laten welge vallen. Het doel van de heropvoeding in de an dere kampen is de menschen tot democra tische gezindheid te brengen. Verder kan men politiek niet gaan. Het overige dient te geschieden door geestelijke en sociale verzorgers. Met de gewone gevangenen wil men een andere richting uitgaan, namelijk die van de arbeidstherapie, om hen aldus te helpen reclasseeren. Dat wordt door een commis sie voorbereid. Wettelijke maatregelen zijn ten deze te wachten. Daarbij steunt men op de ervaringen bij de politieke delin quenten opgedaan. Inlevering van goud en vreemde valuta De Nederlandsche Bank deelt mede, dat zij besloten heeft het goud, dat Ingevolge de de- viezenbekendmakingen van vorig Jaar aan haar is aangeboden, maar nog niet door haar werd overgenomen, benevens het goud, dat even tueel nog niet aan haar werd aangeboden, thans op te vorderen. Met het oog hierop worden zij, die nog goud in den zin van het deviezenbesluit, te weten: gouden munten, fijn goud en alliages van goud, voorzoover onbewerkt of half fabrikaat in eigendom hebben, opgeroepen dat goud vóór 1 Mei 1947 aan de Nederlandsche Bank te verkoopen en over te dragen. De buitenlandsche betaalmiddelen, welke ingevolge het bepaalde In dezelfde deviezen- bekendmakingen werden aangeboden en welke nog niet aan de Nederlandsche Bank werden verkocht, worden thans ook opgevorderd, voor zoover het de vol gende gangbare betaalmiddelen betreft: Belgi sche Francs, Canadeesche Dollars, Deensche Kronen, Engelsche Ponden. Fransche Francs, Noorsche Kronen, Portugeesche Escudo's, U. S. A. Dollars, Zweedsche Kronen, Zwitsersche Francs, eveneens voor 1 Mei 1947. KLAVERJASSERS AAN HET WOORD. Zaterdag was de bekende Klaverjas- ploeg van de voetbalvereeniging DWS uit Amsterdam bij „Velsen" op bezoek. De Amsterdammers bleken deze kunst beter ouder de knie te hebben dan „Velsen" en wonnen met 108. "onresu», De Kamer van Koophandel in Limbus door den centralen dienst voor in- en up? gemachtigd op bescheiden schaal vergunning0 af te geven voor den import uit België v vitale bcdrijfsinstallaties en den uitvoer v'" machinerieën, die uitsluitend bij onze Zuid31" buren gerepareerd kunnen worden. De bekende botanicus-geneesheer Dr a Wever is na een langdurig ziekbed in (Limb.) overleden. Minister Lieftinck heeft Zaterdag een h zoek aan de Wieringermeer gebracht. Hij b' sprak met deputaties uit de bevolking de re?6" ling van de vergoeding der oorlogsschade Aan de Technische Hoogeschool te ij»;,, is een bijzondere leerstoel gevestigd in de Mli schadeleer en de toegepaste MijnmeetkunJu Tot bijzonder hoogleeraar in deze vakken i' benoemd Dr. G. J. A. Grond, chef van do deeling „mijnmeten" chef van de 8' der Staatsmijnen. HAARLEM EN OMGEVING Donderdag 27 Maart om vier uur ver? dert de gemeenteraad van Heemstede. De aee« de vermeldt voorstellen om de plaatselijk» commissie van toezicht op het lager onderwfl- op te heffen, om het uitgegeven bedrag leerling aan belooning van vakonderwijzer- over 1946 vast te stellen, het presentiegeld voor de leden van de commissie tot wering v»n schoolverzuim te verhoogen van £i tot f,„ per lid en per bijgewoonde vergadering enom deel te nemen aan het Haarlemsche Borgsta. lingsfonds voor f750. De Spaansche danseres Mariemraa, 41» binnenkort ons land bezocht, zal in April ook een voorstelling in den Stadsschouwburg t» Haarlem geven. Beroepsgeheim van den jonrnalist Naar wij vernemen, ligt het niet in de bedoeling, den heer H- A. Lunshof, hoofd, redacteur van Elsevier's Weekblad, te gij. zelen. De heer Lunshof werd dezer dagen ge- hoond als getuige in de zaak tegen den onbekenden dader, die hem de geheime notulen van Linggadjati ter stand stelde of deed stellen, waarop hij deze in zijn blad publiceerde. De journalist weigerde namen te noemen op grond van zijn be- roepsgeheim. De minister van Justitie ij voornemens door deze zaak te doen uit maken, of de journalisten inderdaad van het verschooningsrecht wegens beroepsge heim gebruik mogen maken. STAATSCOMMISSIE VOOR HERZIENING DER WONINGWET GEÏNSTALLEERD. In het gebouw van den rijksdienst voor het Nationale Plan te 's-Gravenhage is de staatscommissie voor de herziening van de Woningwet geïnstalleerd door den mi nister van Wederopbouw en Volkshuis vesting, den heer L. Neher. De opdracht luidt, te ondei-zoeken in hoeverre en op welke wijze de Woning wet, gezien de thans heerschende omstan- digheden, herziening behoeft- Bij dat on derzoek moeten tevens de financieele pa ragrafen der Woningwet betrokken wor den en voorts moet onderzocht worden, op welke wijze de rechtsgevolgen van basis plannen voor den wederopbouw moeten woi'den 'geregeld. Wij ontvingen het treurige bericht dat op 18 Maart is gesneuveld onze geliefde Schoonzoon ARIE GERRIT DEKKER Sergeant dei; Mariniers te Batavia in den leeftijd van 35 jaar. Namens de familie: A. Zwart, B(j deze geven wij U ken nis. dat heden in het St. Anthonius Ziekenhuis te IJmulden Is overleden onze Pleegvader, Broer en Zwa ger de Heer HENDRIK DE VRIES in den ouderdom van 62 Jaar. Namens de familie C. W. Zeeuw en Echtgenoote en kinderen IJmuiden. 22 Maart 1947. Spilbergenstraat 20. De overledene is opgebaard in genoemd Ziekenhuis. De begrafenis zal plaats vin den Woensdag 26 Maart a.s. om 12.45 uur op de Wester begraafplaats te IJmuiden. Vertrek Spilbergenstr. 20. om 12 uur en Ziekenhuis om 12.30 uur. J.ANEPOOL Tuinrtersstraat «3, Tel. 4565 IJmuiden-Oost Sluit alle Verzekeringen In g. st. z. TWEELINGWAGEN te koop agb. of ruilen voor gewone wagen. Alb. Cuypstr. 44. IJmuiden-Ó. Jongeman zoekt NET KOST HUIS in IJmuiden. Br. L 1278 bur. van dit blad. Echtpaar z. k. zoekt ON GEM. KAMER met gebr. van keuken te IJm. of omg. Stephenson- plein 5, IJmuiden. WONING RUIL. Huis te IJm.- Oost huur f 5.25 voor grooter huis omg. IJm. of Driehuis. Br. L 1282 bur. v. d. blad RUILEN: bovengedeelte wo ning in Driehuis voor ged. wo ning in omgeving IJmuiden. Driehuis. Santpoort.. Brieven L 1280 bur. v. d. blad Tg koop gr. gab. REGENMAN TEL m. 42 in z. g. st. Brieven L 1279 bur. v. d. blad. Tooneelvereeniging „ADVENDO" vraagt eenige flinke nette HEEREN liefst geoefend. Zich óp le geven Dirk Hartoghstraat 38, IJmuiden. voor onze fabrieken (voor ^poe<tige indiensttreding) Aanmelding bij de sociale afdeeling van de fabriek voor meisjes: dagelijks van 8.30—10 uur, met uitzondering van Donderdag. Voor jongens: (leeftijd tot ca. 18 jaar) dagelijks van 10—12 en 3—4 uur. Reiskosten van buiten de stad worden vergoed. 1 c cacao- en chocolade fabrieken N.V., Haarlem Wet jjPaóc&zfi eoïxeet SU LOTTGERING t ij dig gereed (Mits(tH gebracht) STOPPAGE Ruilen: MOOIE WONING gr. voorkamer, kamer keuken, 3 slaapk. met gr. overloop, hal en gang huurpr. f 5 p. w. mooi verf en behang Centr. IJm. voor grootere woning Br. L 1281 bur. v. d. blad. Te koop gevr. een i. g. st. z. ELAST. BUIKBAND. De Ruy- terstraat 98, IJm.-O. Te koop: een laag model KIN DERSTOELTJE, 1 paar lage zw. sch. m. 22. Zeeweg 147, IJmuiden-O. thans Uw wasch afleveren, zooals U het graag zou willen. Dat wil zeggen: KANT EN KLAAR. Uw over hemden, witte jassen, pyjamajasjes enz. enz., alles keurig geperst. Ook voor de fijne wasch zijn wij speciaal ingericht. IJMUIDER WASSCHERIJ SNELLIUSSTRAAT 39 TELEFOON 4371 Te koop: goed onderh eiken IIUISK. TAFEL, De Wetstr 6 IJmuiden. MIDDENSTANDSHUIZEN te koop gevr. Lokker's Woning bureau. Brederoodscheweg 56 Santpoort-Stat. Tel. 8177, TE KOOI': 0, kw. grijs mantel pakje f 30, 2 mooie mantels f 20 p, st. m. 42. kamerlamp f 20. 3 bolhoeden f 2 p. stuk. Adres bevr. bur. v. d. blad. BESCHERM een kostbaar bezit! Egyptenaren wisten hun kunstschatten 7.00 te beveiligen, dat zij door de eeuwen heen niets van hun luister ver loren. U weet welke voorzorgen U moet treffen om zoo lang mogelijk in het bezit te blijven van gezonde, glanzende tanden. Tweemaal per jaar naar den tandarts voor controle. tweemaal per dag borstelen 1 Maar met Me din o s, de „capillair-actieve" tandcream, de eenige die in staat is door deze extra werking de „capil laire", uiterst fijne groefjes en gleufjes van het landoppervlak afdoende te reinigen. Medinos is zuiver, en zacht desinfecteerend capillair-actieve TANDCREAM Normale tube 37!/2 ct. Groote tube 65 ct. MEDINOS LABORATORIA. AMERSFOORT i HET HUWELIJK vereischt bij bcnudde- J ling:deskundigevoor- 1 bereiding, ruime men- I sciienkennis en jaren eer* aring. Dit alles vindt U jbij BUREAU „D1SCRETIA", de beste en betrouwbaarste orga nisatie hiertelande! Nic.Witseii- kade 31, A'dam-C. Spr.u.: 9.30- 12 en M, W. Vr. av. 7-9. Vraagt IIdirect kostel. inl. 111 blanco env. PSYCHOLOGISCH INSTITUUT Florastraat 13 (b(j Florapark) Haarlem - Telefoon 19953 A. Individueele en gezinsmoeilijkheden. B. Beroepskeuze voor particulieren. C. Personeelsselectie voor bedrijven. Het onderzoek geschiedt door psychologen en artsen. Spreekuren dag. behalve 's Zaterdags lVs-3 en na teL afspr. ALLE soorten TUINMATERIALEN verkrijgbaar bij ADRICHEM'S HOVENIERSBEDRIJF ACCOUNTANTSKANTOOR TH. W. REYNDERS te Beverwijk vraagt voor spoedige indiensttreding een gevorderd Assistent met practische ervaring en eenige beginnende Assistenten met goede schoolopleiding Goede vooruit zichten. Brieven met uitv. inlichtingen en opgave v. verl. sal. te richten aan Acc.' kantoor Th.W. Reyndere, Akerendamlaan 10, Beverwijk. Op handelskantoor wordt gevraagd een leeftijd 20-24 jaar. Kennis der moderne talen strekt tot aanbeveling. Brieven met voll. inlichtingen en verlangd salaris onder No. 7142 Bureau van dit blad.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4