Woningruil TENNISBAAN TE HUUR Schoenen VOOR UW TUIN P. MAKKELIE Lichtbeelden samenkomst Een belangrijke aanwinst voor cle Nederlandsche koopvaardijvloot u Russisch veto beschermt Albanië Beverwijk Kort en Bondiq Luidsprekers Santpoort Rijwiel hersteller slagershalfwas of leerling Het is geen luxe „En Jacob diende" propagandavergaderinf> flinke meisjes eieren eten HET SCHOENENPALEIS heeft het met steunzolen de JtuyteÏM WOENSDAG 26 MAART 1947 IJMUIDER COURANT De „Prins Alexandermaakt een geslaagde proefvaart Van de Parkkade te Rotterdam vertrok gisteren het eerste groote na den oorlog in Nederland gebouwde zeeschip, om zijn of- ficieeien proeftocht te gaan ondernemen. Dit motorschip, de „Prins Alexander", be stemd voor den dienst op Canada, betee- kent een aanwinst voor de Nederlandsche vloot en voor de „Oranjelijn". Onder een strak blauwen hemel sneed de scherpe steven door het water van Nieu we Maas en Nieuwe Waterweg, langs druk haverigedoe, rumoerige weiwen van we reldreputatie, vriendelijke silhouetten van dorpsche stadjes en een uitgaand garnalen- logger tje. Van Rotterdam naar Zee is eigenlijk maar een rukje, want binnen de anderhalf uur waren we de pieren uit, nadat we intus- schen ijverig studie hadden gemaakt van de sloepenrol, die ons leerde, dat we even tueel met 41 medeschipbreukelingen plaats konden nemen in de stuurboord-redding boot. Ook kapitein A. H. Helsdingen was bij ons ingedeeld. Hij is bekend geworden door zijn fantastisehen tocht tijdens de eer ste oorlogsdagen, toen hij kans zag met zijn uit Antwerpen komend in vlammen gehuld schip naar Londen te vluchten. Er was geen kust meer te zien, toen de „Prins Alexander" rechtsomkeert maakte. Dat was het teeken dat het groote oogen- blik was aangebroken, waarop alle hens aan dek worden genoodigd voor de offi- cieele overdracht aan de reederij. Maar over stuurboord stond nu een felle bries en die speelde het reederij-dundoek, dat al halverwege in top geheschen was, leelijk parten, door het tegen de groote mast aan flarden te slaan. Even later ging het aan den anderen kant met een nieuwe vlag be ter. Bouwers en reeders kunnen trotsch zijn op dezen splinternieuwen 4000 tonner, ge bouwd volgens de hoogste klasse van bu reau Veritas, uitgerust met een Storkmotor van 2500 pk,, welke het schip een dienst- snelheid geeft van 141/2 mijl. De „Prins Alexander" is voorzien van een automati sche stuurinrichting, een gyro-kompas, een zelfregistreerend echo-lood, een mo derne radio-installatie en radar. De „Prins Alexander" is een der weinige zeeschepen, die daarmee zijn uitgerust en het schip be hoort tot de modernste schepen, welke thans de wereldzeeën bevaren. Verankerd in open zee werd tusschen- deks de lunch opgediend. Veel vriendelijke en welgemeende speeches, waarvan de heer Anthony Veder, directeur van de „Oranje- lijn", de gangmaker was. Hij memoreerde vdat voor den bouw van dit schip reeds vóór den oorlog opdracht werd gegeven. De reeds aanwezige onderdeelen zijn in den oorlog ondergedoken geweest. Toen eenige uren later de terugtocht was aanvaard, konden wij nog een groet brengen aan de vier K.P.M. notedopjes, die juist uit de Rotterdamsche haven vertrok ken waren om in Indië de copravaart te gaan uitoefenen. Later maakte de „Nieuw- aal", ook een Oranjeijner, op zijn weg van Bergen naar Antwerpen een eererondje om het nieuwe schip. In een flink tempo werd ten slotte Rotterdam weer bereikt. De „Prins Alexander", een schip van het open shelterdeclctype met én tusschendek, met accomodatie voor twaalf passagiers, die ook een comfortabele salon tot hun be- sohikking hebben, zal op 29 Maart zijn eer ste reis naar Montreal aanvaarden. Een school voor zeevisschers in Polen geopend Zooals men weet is de Poolsche vis- schersvloot den laatsten tijd uitgebreid met een aantal groote stoomtrawlers, gekocht n Engeland. Aangezien Polen niet be schikt over voldoende bevaren zeevis schers, werden deze trawlers hoofdzake lijk bemand met Engelschen en Neder landers. Om dit tekort op te heffen is in Gdynia door het Centraal Bureau voor Vissoherij-onderwijs een speciale school voor zeevisschers geopend. Het onderricht zal een jaar duren en bestaat uit zes maanden theorie en zes maanden prak tijk op visschersvaartuigen. In het eerste halfjaar zullen de leerlingen onderricht krijgen in verschillende practisehe vak ken en vreemde talen. Schoolgeld wordt niet geheven. Ingeschreven worden leerlingen van 16 tot 21 jaar, die een buitengewoon gezond gestel hebben en de lagere school hebben doorloopen. Jongelui, die eenige ervaring hebben van zoetwater- of zeevisscherij of die een diploma hebben van den zomer zeelied encursus van 1946 hebben voor keur bij de plaatsing. MARKTBERICHT VAN DINSDAG Aangevoerd werden 350 kisten schol, 1600 kis ten kabeljauw, 800 kisten wijting, 150 kisten schar, 20 kisten tarbot en tong, 150 kisten diver sen, totaal 3070 kisten, Prijzen: groote schol f31—f22, middelschol f35 —f26, bot f24f 16, kabeljauw II gestript f15— f 11, dicht f 12—f 8, kabeljauw III gestript f 10,50 f 8,50, dicht f 9f 6, alles per 50 kg, Besommingen: Trawlers f14.624. Zweedsche kotter: GG 325 f4166. Motorloggers: KW 84 f4000. KW 52 f 2276, KW 15 f7300, KW 130 f 2997, KW 35 f7750, KW 89 f4609, KW 140 f5850, KW 33 f1653. zult anderen het voordeel dat zij oogsten door het plaatsen van een Luidspreker in de IJmui- der Courant gaarne gunnen. Maar waarom het zelf te ver smaden? Plaats er ook een. SCHEEPVAART VEILIGHEIDSRAAD MACHTELOOS: Eenige mogelijkheid is nog het Internationaal Gerechtshof „Onzekerheid nog groot" zegt Sjahrir. Na de onderfceekening van de overeen komst van Linggadjati heeft Soetan Sjah rir in Batavia, zooals wij reeds in het kort meldden, een rede gehouden. De'toespraak van Soetan Sjahrir ken merkte zich door een levendige schildering van de wijze, waarop Indonesiërs en Neder landers aan de demarcatielijnen als militai ren nog tegenover elkaar staan, waarbij hij liet uitkomen, hoe groot nog de onzeker heid en het wantrouwen aan beide kanten zijn. „Scherp nog is de haat, duister en bewolkt is de lucht in dit eens zoo schoone land, maar reeds is ook een ontspanning hoorbaar en voelbaar is de opluchting, van de beklemming, die ons hart omspant", al dus Sjahrir. „Er zijn ook teekenen, die wij zen op een innerlijke verheldering en zui vering van de atmosfeer. De overeenkomst, die wij nu teekenen, wil een eerste stap zijn om ons te bevrijden uit deze benauwe nis, om de sfeer van objectiviteit terug te brengen, waarin de kreet „Merdeka" geen bedreiging meer zal zijn voor den mede- menseh, maar een kreet van menschelijk- heid, die weerklank vindt bij ieder, wiens gevoel in deze nieuwe sfeer lichter wordt gevoeld door iedere uiting van menscbe- lijkheïd. In Indonesië ontsteken wij een fakkel van mensohelijkheid en redelijkheid, die de duisternis wil verdrijven en de tegenstellingen, die gevolg zijn van en op hun beurt aanleiding geven tot geweld pleging, vernietiging, benauwenis en ver blinding. Laten wij zorgen, dat deze fakkel blijft branden met steeds helderder vlam. Laten wij hopen, dat deze vlam het begin zal vormen van licht in de wereld". Nader meldt Aneta: De onderteekenïng geschiedde aan Nederlandsche zijde door prof. Schermerhorn, dr. Van Mook en den heer Van Poll en aan Indonesische zijde door Sjahrir, mr. Roem, mr. Soesanto en dr. Gani. Er werden in het geheel acht exemplaren-geteekend, n.l. twee in de Ne derlandsche en twee in de Indonesische taal voor Nederlandsche zijde en even eens twee in het Nederlandsch en twee in het Indonesisch gestelde exemplaren voor Indonesische zijde. De laatste 29 lollen moeten verdwijnen In de Memorie van Antwoord over de rijksbegrooting van Openbare Werken en Wederopbouw verklaart de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting het gewenscht te achten dat de tollen van de openbare wegen verdwijnen. Er zijn thans nog slechts 29 tollen in ons land, waarvan een tiental zeer onbelangrijke. De onderhandelingen omtrent de tollen te Maartensdijk zijn in vollen gang. Met Gedeputeerde Staten van Utrecht is reeds overeenstemming verkregen. Vertrouwd mag worden, dat ook de gemeente thans tot de opheffing van de tollen zal willen medewerken. De minister is zich bewust van de be zwaren, die de schipbrug te Doesburg zoo wel voor de scheepvaart als voor het weg verkeer oplevert en acht grondige ver betering van den bestaanden toestand gewenscht. De Rijkswaterstaatsdienst had eenige plannen voor een vaste brug en de daarop aansluitende wegen opgesteld, waarbij echter niet met kanalisatie van den IJsel was gerekend. Bij de oorlogs handelingen te Arnhem zijn deze plannen verloren gegaan. Sindsdien zijn deze plan nen weer ter hand genomen en thans nog in bewerking, Tennis „Velserbeek" met vier ploegen in de competitie De Lawntenn.isclub „Velserbeek" zal aan de competitie 1947 deelnemen met vier ploegen. De club is ingedeeld in de vierde klasse, afdeeling 1, samen met Bloemen- daal 2, D.E.M. 1 en Heldersche T. C. 2, Velserbeek 2 speelt in dezelfde klasse afdeeling 5 met Brederode 2, Inside 4 (Alk maar) en Schagen 2. Velserbeek 3 speelt met Groenendaal 7, Nieuwe Meer 5 (Am sterdam) en Groen Wit 5 (Amsterdam) in de vierde klasse, afdeeling 15, tenslotte speelt Velserbeek 4 met Pinoké 2 (Amster dam), Shell 5 (Amsterdam) en Het Gooi 7 (Bussum) in afdeeling 17 der vierde klasse. Voetbal Reserves van Velsen zijn onverslaanbaar Den „Velsen"-reserves had de lange rust geen kwaad gedaan, althans zij speel den Zondag j.l. tegen hun zwaarsten con current, Zandvoort-Meeuwen II, een goe den wedstrijd. Vooral voor de rust en wel in het bijzonder na het eerste kwartier, waarin de Zandvoorters, gesteund door den wind, in de meerderheid waren, werd meermalen uitnemend gecombineerd, zoodat de rust niet een geruststellenden voorsprong van 20 voor „Velsen" inging. Spoedig bleek echter in de tweede helft, dat Zandvoort-Meeuwen zich ondanks den achterstand en het nadeel van den wind nog lang niet gewonnen gaf en toen doel man Nijssen gepasseerd werd, was nog alles mogelijk (21). De voorhoede van „Velsen" gooide er toen onder de bezielende leiding van den ouden voetbalrot Kaldenbach nog een schepje op en bracht zeven minuten voor het einde den stand op 31. Drie minuten later kon Nijssen na een hoekschop den bal niet vast krijgen, zoodat het einde met 32 kwam. De Vromen, Kaldenbach en Hoenderdos zorgden voor de doelpunten. STORMVOGELS NAAR ZUTFEN. Stormvogels kobit Zondag a.s. nog niet voor de competitie in actie dat zal pas op 13 April het geval zijn en speelt dan in Zutfen een vriendschappelijken wed strijd tegen Be Quick. Nieuwe directeur van het Gemeentelijk Gasbedrijf Tot directeur van het Gem. Gasbedrijf heeft de gemeenteraad benoemd den heer R. J. Vos, thans chef der meet-afdeeling bij de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfa brieken te IJmuiden. FEDERATIE VAN KLAVERJASCLUBS IN MIDDEN-KENNEMERLAND. Donderdag 3 April zal een ledenverga dering worden gehouden van bovenge^ noemde federatie in het café van den heer Burger, Breestraat 111 te Beverwijk. K. N. S. M. Aardenburg, 24 Mrt te Oran. Ariadne, 25 Mrt van Rotterdam n, Vigo. Orestes, 25 Mrt te Amsterdam. Orpheus, 25 Mrt te Tar ragona. Hercules. 25 Mrt van Izmir naar Thes saloniki. Vulcanus, 24 Mrt te San Feliu de Guixols. Dione, 24 Mrt Gibraltar gepasseerd Borgfred, 23 Mrt van Curagao naar Paramaribo. HOLL. AFRIKA LIJN. Oranjefontein, 23 Mrt van Kaapstad naar Teneriffe. Randfontein, 23 Mrt te Port Elisabeth. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt, 22 Mrt Perim gepasseerd. Tji- pondok, 21 Mrt te Batavia. Oranje, 22 Mrt van Colombo naar Amsterdam. Poeloe Laut, 22 Mrt van Aden naar Amsterdam. Salawatit 18 Mrt te Portland. Manoeran, 18 Mrt van Portland naar Los Angeles. Mapia, 18 Mrt van Bombay naar Calcutta. OCEAAN. Alcinous, 18 Mrt te Balikpapan. KON. PAKETV. MIJ. Bolssevain, Amsterdam verwacht. VINKE EN CO. Britsum passeerde 25 Mrt Fernando Noronha op weg van Cadiz naar Rio. GROOTE VAART. Aldabi, Rotterdam— Buenos Aires, 24 Mrt te Rio de Janeiro. Alde- baran, 25 Mrt van Rotterdam naar Halifax. Amsteldijk, New YorkJava, 22 Mrt van Pe- nang. Amstelveen, 20 Mrt van New York naar Antwerpen/Rotterdam. Cleodora, 24 Mrt van Rotterdam naar Curagao. Fort Orange, 24 Mrt van Montevideo naar Antwerpen en Rotter dam. Gaaslerkerk, Rotterdam—Sydney, 23 te Fremantle. Hellenic, Rotterdam—Shanghai, 23 Mrt te Hongkong. Jobshaven, 24 Mrt van Port Bouet te Grand Lahou. Johan de Witt, Sydney Amsterdam, 22 Mrt van Melbourne. Katwijk, AntwerpenBilbao, pass. 24 uur Ouessant. Kota Gede, RotterdamJava, passeerde 24 Mrt Suez. Linge, RotterdamHuelva, 22 Mrt te Cardiff. Lorent, Rotterdam—Shanghai, pass. 24 Mrt Gi braltar. Marpessa, 21 Mrt van Abadan naar Singapore. Oranje. Batavia—Amsterdam, 22 Mrt te Colombo. Omala, vertr. 26 Mrt van Antwer pen naar Southampton, Reykjavik en Curagao. Poelau Laut, BataviaAmsterdam, 22 Mrt van Aden. Polydorus, 23 Mrt van Makassar te Batavia, Stad Arnhem, Rotterdam—Genua, pass. 23 Mrt Dungeness. Sumatra, 23 Mrt van New York te Batavia. Zaan, RotterdamRouèn, pass. 22 Mii; Dover. Zaanstroom, van Reykjavik te Huil. Zonnewijk, AustraliëRotterdam, 25 Mrt te Antwerpen. Zuiderkruis, 23 Mrt van New York, vermoedelijk naar Rotterdam. SLEEPBEDRIJF. „Ganges" vertrok 22 Mrt van Swansea naar Falmouth. „Hudson" arri veerde 24 Mrt van Rotterdam te Cherbourg. KLEINE VAART. Birmingham, 25 Mrt van Delfzijl naar Goole, De Ruyter, 24 Mrt van Hayle te Swansea. Hondsrug. 24 Mrt van Im- mingham naar Dordrecht. Houtman, 24 Mrt v. Southampton te Portland (Dorset). Import, Rotterdam—Bordeaux, 24 Mrt te Havre. Mies. 24 Mrt van Avonmouth naar Par. Nettie, 23 Mrt van Londen naar Emden. Prima, 25 Mrt van Westhartlepool naar Middlesbro. Speedwell, Mrt van Saffi naar Casablanca. Tyro, 24 Mrt van Waterford naar Barrydock om te bunkeren. Viking, 24 Mrt van Boulogne te Dartmouth. Ecro, 24 Mrt van Drogheda naar Cork. Frede- rlk, 25 Mrt v. Londen naar Rotterdam. Maartje, 25 Mil van Grangemouth naar Londen. Abro, 21 Mrt van Haiitlepool naar Inverness. Angeja, Tyne—Londen. 21 Mrt pass. Great Yarmouth. Arbo, 21 Mrt van Huil te Grimsby. Bernard V, 21 Mrt van Caen te Huil. Borelli, Goole—Pen zance, pass. 22 Mrt Spurnhead. Borneo, 24 Mrt van Grangemouth naar Londen. Coen, Grimsby —Rochester, pass, 21 Mrt Spumhead. Delta, MiddlesbroDuinkerken, 21 3 van Corton Roads, Democraat, 24 Mrt van Londen naar Rotterdam Den eb. 22 Mrt van Shoreham te Middlesbr.ó. Depa, 23 Mrt van Rotterdam te New Castle. Duiveland, van Grangemouth, passeerde 22 Mrt Abb's Head. Gruno, 21 Mrt van Grimsby naar Gweek. Hast 3, 25 Mrt van Port Houstock naar Shoreham. In Orde, Bü de voortgezette behandeling van de Britsche klacht tegen Albanië in den Vei ligheidsraad heeft de Russische gedelegeer de van zijn vetorecht gebruik gemaakt om de vaststelling der verantwoordelijkheid van Albanië te voorkomen. De Albaneesche afgevaardigde herhaal de, dat de Britsche aanklachten ongegrond zijn en dat men reden heeft te gelooven, dat Engelsche schepen zelf op 12 November mijnen hebben gelegd. Lange (Polen) stelde een resolutie voor om aan Engeland en Albanië te verzoeken de onderhandelingen over een oplossing van het geschil voort te zetten. Vervolgens ging men over tot stemming over de resolutie, die de gegrondheid vast stelde van de Britsche aanklacht tegen Al banië. De V. S., Australië, België, Brazilië, China, Columbia en Frankrijk stemden Mn"'te voor> Syrië onthield zich van stemming. Hoewel dus de vereischte meerderheid werd bereikt, werd de resolutie door den voorzitter toch voor verworpen verklaard, daar bij handopsteking bleek, dat de Sovjet Unie en Polen tegen gestemd hadden, zoo dat dus een permanent lid zijn goedkeuring niet aan de resolutie hechtte. Dit was de eerste maal na 20 September, dat in den Veiligheidsraad van het vetorecht, gebruik is gemaakt. Vervolgens werd de Poolsche resolutie ingetrokken. Ondanks protest van Gromyko (Sovjet- Unie) verklaarde de voorzitter, dat deze aangelegenheid op de agenda zou blijven om elk lid van den raad de gelegenheid te geven een ander voorstel tot bijlegging van het geschil te doen. Kingslynn. Jo, 22 Mrt van Rotterdam te Hull. Leuvehaven, Antwerpen—Esbjerg, vertrok 23 Mrt van Vlissingen. Libelle, Delfzijl—Seiby, 23 Mrt Spurn Head. Mado, 22 .Mrt van Londen te Middlesbro. Nassauhaven, 21 Mrt v. Rouen naar Casablanca en Saffi. Noordstad, 21 Mrt te Grangemouth. Regeja', Huil—Delfzijl, pass. 23 Mrt Spurn Head. Tuko, 21 Mrt van Ostende te Blyth. Twee Gebroeders, 21 Mrt v. Rotterdam te Hartlepool. Union, 21 Mrt van Antwerpen te Huil. Vaderland, 24 Mrt van Queensboro naar Rotterdam. Wea. 22 Mrt van Middlesbro naar Antwerpen. Zwaluw, 22 Mrt van Kingslynn te Boston. Aktjo, 20 Mrt van Plymouth naar Newport (Wight). Alcyone. 20 Mrt van Dundee naar Aberdeen. Atlantic, Ant werpen—Cowes, 22 Mrt te Dover. Confid, Teign- mouth—Antwerpen, 23 Mrt van de Downs. Delf zijl, 21 Mrt van Plymouth naar Guernsey. De Ruyter, 23 Mrt bij Mumbles geankerd. Despatch, 22 Mrt van Par te Rochester. Eban, pass. 22 Mrt Spithead. Eben Haezer, 20 Mrt van Ipswich te Londen, bestemd voor Hansweert. Frederik, Mrt van Ipswich te Rochester. Houtman, 22 Mrt van Pembroke te Southampton. Kemphaan, 22 Mrt van de Downs. Mary, 21 Mrt van Antwer pen te Cowes. Nettie, 21 Mrt van Swansea te Gravesend. Olwe, 21 Mrt van Eastham naar Dundalk. Oostzee, 22 Mrt van Port Talbot te Shoreham. Oranjepolder, 23 Mrt van Rotterdam te Londen. Oud-Beyerland, 22 Mrt van Grange mouth te Londen. Ponto, Antwerpen—White haven, pass. 22 Mrt Dungeness. Quo Vadis, 20 Mrt van Antwerpen te Shoreham. Rolf, 20 Mrt van Waterford te Fremington. Surte, 22 Mrt van Liverpool naar Gent. Twin, 22 Mrt van Goole te Plymouth. Vecht, 20 Mrt van de Scilly eilanden te Newlyri; Wegro,- 21 Mrt van Maryport te Par. Weltevreden 7, Dundee—Cork, pass. 21 Mrt Lizard. Westlaan, 23 Mrt van Gent te Londen. Zeeland (Den Hartigh), 23 Mrt van Antwerpen te Londen. Zeester, 21 Mrt van Londen te Mrt van Hull te Grangemouth. Na de vergadering" verklaarde een woord voerder der Britsche delegatie: „Daar de ervaring geleerd heeft dat directe onder handeling met Albanië hopeloos is, is er nog maar één oplossing: de zaak voor het In ternationaal Gerechtshof brengen." Daar de kwestie op de agenda is geble ven, verwacht de Britsche delegatie, dat de raad beide partijen zal aanbevelen, om een uitspraak van het Internationaal Gerechts hof te verzoeken. De vraag blijft dan, of de Sovjet-Unie ook deze aanbeveling door haar veto zal vernietigen. De meeste afgevaardigden gaven uiting aan hun spijt, dat de Sovjet-Unie slechts enkele maanden, nadat de algemeene ver gadering een in den blinde toegepast ge bruik van het vetorecht heeft veroordeeld, van dit recht gebruik heeft, gemaakt. Voorloopige Koreaansche regeering met steun der V.S. Een woordvoerder voor Dr. Syngman Rhie, den leider van de Koreaansche na tionalisten, heeft te Washington verklaard, dat de V. S. een plan voor de vorming van een voorloopige regeering in Zuid-Korea „in voorbereiding" hebben. De détails van dit plan, welke zijn gebaseerd op bespre kingen tusschen Dr. Rhie en het Ameri- kaansche departement van Buitenlandsche Zaken, zijn, aldus deze woordvoerder: 1. Binnen dertig a zestig dagen zal in Zuid-Korea een onafhankelijke voorloopige regeering worden gevormd, welke volledig beheer zal hebben over alle Koreaansche binnenlandsche zaken behalve vijandelijk eigendom. 2. De voorloopige regeering zal bij aan vrage van het lidmaatschap der UNO den steun van de V. S. genieten en zij zal ge rechtigd zijn, tot het onderhouden van diplomatieke vertegenwoordiging bij vreemde mogendheden, 3. Er zal een civiele hooge commissaris met den rang van ambassadeur benoemd worden om de V. S. in Zuid-Korea te ver tegenwoordigen. 4. Tot de Sovjét-strijdkradhten terug trekken en algemeene verkiezingen voor een stabiele regeering voor heel Korea zijn gehouden, zullen de Amerikaansche troe pen in Korea blijven. 5. Het Amerikaansche congres 'zal om een aanzienlijke leening aan de nieuwe Koreaansche regeering worden gevraagd. Aan de departementen der voorloo pige regeering zullen Amerikaansche mili taire en burgerlijke functionarissen als ad viseurs worden toegevoegd. Andere post voor Bevin De industrieele correspondent van de „News Chronicle" deelt in zijn blad mede, dat in regeeringskringen het gerucht de ronde doet, dat minister Bevin na afloop van de conferentie te Moskou zal aftreden als minister van Buitenlandsche Zaken. Aangenomen wordt, dat minister-presi dent Attlee hem zal verzoeken, persoonlijk de leiding te nemen van de uitvoering der regeeringsplannen ter bestrijding van de economische crisis. vj BinNENUw Daar de heer M. A. Reinalda Wep benoeming tot Commissaris der Konin i provincie Utrecht ontslag heeft =Pn lid van de Eerste Kamer, heeft de van het Centraal Stembureau in de J00t,il«i den heer Reinalda dr. F. Wibaut uit v'" dam benoemd verklaard tot lid dier Te Utrecht, is de eerste dagvaksch ier" kruideniers geopend. 001 v«) Voor den oorlog was er bij B0re een klein militair vliegveld, dat echter Duitschers volkomen werd verwoest w Q0°r hooge kosten, die aan een herstel 6 zijn, heeft men thans besloten het te heffen. De woningstichting „Zomers Buiten» van de overheidsinstanties machtiging u1"® maatregelen te nemen, welke noodi» zifn 5f' komen tot den bouw van een groof m" 1 ,.verbonC"; 1 vlle§veld isterdam voor werkende echtpar° flatgebouw zal verrijzen aan de Moerdijk' '!il voot«5 woonruimte bevatten zonder inwonende kinderei De bloedtransfusiedienst in Bataul met het KLM-vliegtuig, dal Donderdag land vertrekt, een hoeveelheid op ik 0:1 bloed ontvangen. Het oorlogsmuseum In Overloon d vorigen zomer een groot aantal belang,n?" den trok, zal worden uitgebreid niet een t ling documentatie. "te In een telegram aan minister Man heeft het hoofdbestuur van den Christ ih-1 Boeren- en Tuindersbond protest aaneetep' tegen de loon- en prijspolitiek van de ree=I waarbij „eenzijdig" de prijzen van akkertl, producten en eieren worden verlaagd h 7" volgens het telegram in het overige mische leven geen spoor van verlagine a te merken. 6 15 <9 De Maastrichtsche rechtbank heeft jarigen handelsreiziger F. N. en A. W., beiden i den ii. s "'isrij 6 Sepieer. «I.C.1, Kerkrade resperii».,". lijk tot 15 en 6 jaar gevangenisstraf •deeld wegens den op 15 April 1946 den roofmoord op de 34-iarige vrouw uit Kerkrade. In Den Haag is een comité gevormd s-t zich ten doel stelt de jeugd van Nederland'7 aandeel te laten leveren in de algemeene hil actie voor de geteisterde gebieden Dn bed ling is, dat de schooljeugd in de teekenles^ een briefkaart een teekening maakt, betrek lrincf HpHhprtrtr- nn hpt „..ut. en deze king hebbende op het geteisterde gebied kaart in eigien kring verkoopt voor een gulden. Aan alle scholen zijn cirëiiiai'rr! •verzonden, waarin de leerkrachten wordenv- zocht, medewerking te verleen en en de ben™ digde kaarten te bestellen bij het secretariaat' Van Slingelandtstraat 160, Den Haag. De senaat der Nederlandsche Economise,, Hoogeschool heeft besloten aan Prof, Th y» perg, hoogleeraar in de bedrijfshuishoudk» aan de Universiteit van Amsterdam, het dir. raat in de Economische Wetenschappen Hok-, Causa te verleenen. De eerepromotie zal plaats hebben op fo derdag 8 Mei in de aula der hoogeschool HAARLEM EN OMGEVKO De heer A. W. Klaver, commies aan gas-, duinwater- en electriciteitsbedrljveit Heemstede, viert: op 27 Maart zijn 25-3'arig ambu" jubileum. De huldiging zal plaats vinden dei morgens 10 uur ten kantore. De Haarlemsche Rechtbank heeft hel fall, lissement uitgesproken van F. van Yperen handelende onder den naam handelsonderr^ ming ,,YPHO"i wonende te Haarlem, LorenU. kade no. 98, Curator Mr. S. C. van der Wall ;e Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van G. de Graaf, koopman, wonende te Haarlem, Adriaan de Jongeslraat 19, Curator Mr. Silvain Groen te Haarlem. Twee perceelen aan de Haarlemmerstraat te Hillegom hebben den afgeloopen nacht or,- gewenscht bezoek gehad,. Een aanzienlijke soms gelds wordt vermist. Een 5-jarig meisje, M. M., dat zonder uit te kijken de Leidschestraat in Hillegom- wilde oversteken werd door een auto aangereden, Nadat eerste hulp was verleend werd het kind met twee gebroken beentjes naar de Maria- stichting in Haarlem vervoerd. HUWELIJK. Alleehst. j. vrouw 28 j. met 1 kind v. 2 j. (meisje) z. z. g. g. als Huishoudster b. wedn. m. vast werk. Varensgezel g. bezw. Brieven IJ 327 bur. v. d. bl. Aangeboden Middenstandswo ning in Den Helder voor wo ning in IJmuiden. Brieven C. J. Eggeraat, Kennemerlaan 50 IJmuiden. Uw adres voor Slesschen, lompen en metalen IS en BLIJFr J. VELDMAN LINSCHOTENSTRAAT 1, EEN MELKBEZORGER gevr. Hoog loon bij D. J. de Jong, Wijk aan Zeeërweg 55. B. z. a. WERKSTER v. schoon houden v. kantoren of school- lok. Br. L 1287 bur. v. d. blad Alleenst. juffrouw b. z, a. als HUISHOUDSTER liefst in IJm. of IJm.-Oost. Br. L 1290 bur. van dit blad. WONINGRUIL. Kamerkeuken woning met bijkeuken te rui len voor flinke woning met zolder of geschikt bovenhuis omg. Watertoren. Napierdwars straat 8. IJm. Gevraagd: een Distributienieuws Santpoort Voor het afhalen van nieuwe levensmiddelen en textielkaarten in het Badhuis aan de Wüste- laan zijn aan de beurt: Donderdag 27 Maart de letters M tot en met Q en Vrijdag 28 Maart de letters R tot en met V. Schoenenbonnen, Vrijdag de letters L tot en met Z. Agenda voor Haarlem WOENSDAG 26 MAART Restaurant Brinkmann, Les Conférences Fran- gaises. ds. Marc, Jospin, 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Generale repetitie „Matthaus Passion", 7.30 uur. Rembrandt: „Rebecca", toeg bov. 18 j., 1,45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Palace: „De beul van Londen", toeg. bov. 18 j„ 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Laura", toeg, bov. 14 j., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Roeping", toeg. bov. 18 j., 2, 4.30, 7 en 9.15 uur, Spaarne: „De vijfde piloot", toeg, bov. 14 j., 2.30. 7 en 9.15 uur. City: „Geef 'm de sporen", toeg. alle leeft. 2.15, 4.30, 7 en 9,15 uur. DONDERDAG 27 MAART Gem. Concertgebouw: Christelijke Oratorium- vereenïging „Matth&us Passion", 7.30 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Motor- en Rijwielhandel Jan- Zeeweg 117, IJm.-Oost. bij C. J. Eggeraat, Kennemer laan 50, IJmuiden. WONINGRUIL. Zonnige wo ning met gr. tuin in Haarl.-N. voor woning te IJm.-O. Spar- renstr. 39 IJm.-O. PARTNER GEZOCHT eenigs- zins kunnende seinen en op nemen om gezamenlijk de rou tine op te voeren. Adres: Meeuwenlaan 36. WONINGRUIL. Modern huis, keurig in de verf en behang. Wijk aan Zeeërweg voor knap huis in IJm. Br L 1286 bur. v. d. blad. WONINGRUIL. Woning in Velsen-Noord voor woning in IJm, of IJm.-O. Kruisstr. 4, Velsen-Noord. Te koop geyr.MARINE—JEK KER, liefst nieuw, m. 52. Br. L 1289 bur. v. d. biad, Te koop gevr.: TUINBANK ook oud. De Groot, Kerkweg 14 Velsexi-dorp. Te koop gevr. BROEDTERMO- STAAT v. kl. broedmaeh. Ber kenstraat 2. Ter overname gevraagd: TWEE MARKIEZEN, breed 1 meter en één breed 2 'M. Tellier, Wil- helminakade 77, IJm. tel. 5678 Om UW VOETEN een regelmatige verzorging te geven! Voetbad, behandeling, massa ge. Prijs 75 et. per abonn. behandeling. Oosterduinweg 25 - tel. 4593 U heeft keus uit meer dan 100.000 stuks in soorten, zooals vruchtboomen vanaf 3.50, roode, witte en zwarte bessen 35 ct., frambozen 15 ct., aard'beiplanten 4 ct„ 100 stuks 3.50, klimrozen 65 ct., struikrozen 45 ct., ligustrum voor heggen en randpalmpjes voor afzetting van randen en perken 8 ct., 7.50 per 100 stuks, bloemheesters, zooals jasmijn, balrozen, roode ribus enz. enz. 65 ct. Klimplanten in soorten vanaf 75 ct. Tuinazalea's en Rhododendrons, rijk bezet met bloem knoppen 1.00. Pracht collectie van 25 stuks vaste snij- bloemplanten in diverse soorten voor slechts 4.50 enz. enz. Ja, te veel om op te noemen. Even kijken verplicht U tot niets. Ook voorradig een pracht keus van diverse groene en bloeiende kamerplanten. Alles franco tihuïs, Burgwal S6, Haarlem-Oost, tel. 12584 Kweekerij Santpoort, Rijksstraatweg hoek Slaperdijk. De mooi beschut gelegen tennisbaan aan het Boschpad te Santpoort-Station is nog eenige middagen en avonden vrij. Adres: N.V. Bijenstand „Mellona", Santpoort. Lawn Tennisclub „VELSERBEEK' Secr. Stationsweg 5, Velsen heeft nog plaats voor eenige ge©@tf@iradl@ dames en heeren. Velser H.B.S. Ver. Tooneel en Dansavond Opgevoerd zal worden: Na afloop BAL m.m.v. het show en dansorkest „THE CUBO'S", op VRIJDAG 28 MAART Aanvang 7.30 uur in Concordia (V.N.) Toegang 0.75 voor leden en donateurs. Eventueele introducés opgeven bij het bestuur via on derstaande tel.: K 2560 8271; K 2550 5773 K 2500 222SÖ LEGER DES HEILS - EDISONSTRAAT Donderdag 27 Maart a.s. 's avonds 8 uur mooie mooi gevarieerd programma. Toegang 25 cent- 5 Uur voor kinderen, toegang 10 cent. De Intern. Vereeniging Bellamy, afd. Velsen belegt Vrfldag 28 Maart a.s. des avonds half acht een in het „Rex Theater". IJmuiden-Oost in de bovenzaal. De Heer BOOGAARD zal spreken over het onderwerp „HOE KOMEN WE UIT DEN CHAOS". Verzuimt niet deze belangrijke vergadering bij te wonen. Er is gelegenheid tot vragenstellen. Toegangsprijs 0.25. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar HET BESTUUR Te koop: KINDERLEDIKANT- JE ln goeden .staat. Cypressen- straat 16. IJm. ,HOLLANDIA" vraagt voor directe in- Te koop: d. br. M. MANTEL 1. pl.m. 14 j.: en d, bl, H. jas, Èschdoornstr. 25. N.V. 's-Gravenhaagsche Begrafenis onderneming „Simplicitas" W. J. INNEMEE ZONEN Fil. HAARLEM Kinderhuisvest 29-33 (v.h. R. Smink) Telefoon 1.0.4.4.1 BEGRAFENIS CREMATIE Inschrijving in het „ARCHIEF" waarborgt regeling volgens beschreven wenschen RUBBERFABRIEK diensttreding NETTE MEISJES, alle leeftijden, JONGENS 14 tot en met 17 18 jaar. Prettige werkkring en muziek tijdens het werk. Aanmelden dagelijks van 85.30 uur aan kantoor Doodweg, Velsen-N. GEVRAAGD voor verschillende afdeelingen. Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. Wassciherij HOEK EN VAART, Bloemendaalsche Straat weg 17, Santpoort-Station. Wilt u met de Paasch schaft u nu JONGE KIPPEN aan, volop aan den leg. Te be vragen: Willcbrordstr, 8, IJm,- Oost, Maisom Oci'lemans GIERSTRAAT 69. Te!. 31736, Haarlem, KOMT BIJ ONS met Uw bon en U slaagt zeker. uit voorraad leverbaar. Groeneweg 80 t/o Rex Voor KOPER, LOOD en ZINK Betaalt Trompstraat 35 IJmuiden.Oost Tel. 4275 Weet CJ dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor Uff OUDE HUISHOUD- of IX D 1ST Itl EN A AI MACHINE? Merk of defect geen bezwaar. Firma M. C. Hooie RIJKSSTRAATWEG 250, HAARLEM-N., TELEF. 2378? Telefoon of briefkaart en„,,„ wij komen.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4