bakfiets JL Wacht 1 a Slagerij BESSE" GERARD VAN PRAAG Nette meisjes gevraagd „Tledetland" Leeren Jassen -PASCHEN: ZELFBINDERS Haarlems contact met Derby belooft een succes te worden Ernstige beschuldiging tegen journalist R, ^Kort en Bondig j Luidsprekers B°n boos kosthuis Zoo is het! VOETBAL SCHOENEN S. OUDHUIZEN flinke meisjes verkoopster de Jluyiet? flink 2fi. de JCaning- PASCHEN A. VAN DEN BERG WOENSDAG 2 APRIL 1947 ÏJMUIDER COURANT De heer Geluk vertelt van zijn ervaringen in Midden-Engel and De loco-burgemeester van Haarlem, D. J. A. Geluk, vertelde ons na zijn terugkeer uit Engeland eenige belangwekkende bij zonderheden over de streek, waarin de H. O. V. in de derde week van September gaat concerteeren. Voor het orkest is daarbij van belang, dat de Engelschen groote interesse hebben voor goede muziek en de Nederlandsche orkesten een groote faam genieten. Niet in het minst door de Nederlandsche radio uitzendingen, die in Engeland met graagte beluisterd en goed ontvangen worden. De organisatie van het Engelsche concertleven wijkt echter sterk af van de hier te lande gebruikelijke. Men exploiteert niet zoozeer orkesten dan wel concertzalen. In Sheffield doet zich de wonderlijke combinatie voor, dat de dirigent van het stedelijk orkest tevens exploitant van de concertzaal is. Deze kunstenaar bleek zoo'n intensieve exploitatie te voeren, dat het concert te Sheffield van de H.O.V. nog niet vast staat, daar het niet zeker is of men de beschikking over de zaal kan krijgen. De tournée zal echter bij niet-doorgaan geen gevaar loopen, want Leeds wil het Haar- lemsohe orkest gratig twee keer hooren. Eén orkest bedient soms wel zestien ste den, die alle over zeer groote concertzalen beschikken. De fraaiste en modernste, bij den bouw waarvan de jongste vindingen op acoustisch gebied zijn toegepast, staat te Wolverhampton. Vaak ook bevindt zich de concertzaal in een stadhuis of is ze er aan gebouwd. In architectonisch opzicht is ook het stadhuis van Nottingham de moeite waard, niet in het minst om de ingebouwde winkelgalerij. Ook een economisch contact? De heer Geluk zeide voorts een goed idee te hebben opgedaan. In Wolverhampton, waar een sportcontact met Tilburg wordt onderhouden, wordt tijdens het bezoek der Tilburgenaren een tentoonstelling van export-producten uit deze Nederlandsche textielstad gehouden. De heer Geluk heeft nu het plan iets dergelijks ook in Derby te organiseeren, wanneer de Haarlemmers daar te gast zijn. De Spaarnestad brengt genoeg voort, dat ook voor de Engelschen belang kan hebben. Op deze wijze zou te vens een bijdrage tot de verbetering van de Nederlandsche deviezenpositie geleverd worden. Wat de uitwisseling van de schilders be- De reis van de heeren GelukVan Gink en Hartvelt heeft de volgende concrete resultaten opgeleverd: De H.O.V. gaat in de derde week van September naar midden-Engeland, waarbij- Derby, Wolverhampton, Shef field, Leeds en Nottingham bezocht zul len worden. Een der concerten zal hoogstwaarschijnlijk door de Midland en North Regionalzenders van de B.B.C. worden uitgezonden. Ook wordt de mo gelijkheid overwogen één of twee jeugd- concerten te geven. Het plan is financieel uitvoerbaar, doch er blijft natuurlijk altijd een risico; hiertegen zal een garantiefonds gevormd moeten worden. Een week eerder zal het strijkorkest van Derby, dat grootendeels uit amateurs bestaat, naar Haarlem komen en daar en in plaatsen in de omgeving concer teeren. Besloten werd ook tot een uitwisseling van schilders te komen. De gemeentesecretaris van Derby, John Hill, komt in de Paaschvacantie over om met den heer Geluk de details van de sportuitwisseling te regelen. De Duitsche krijgsgevangenen, die op de teeken-academie van Derby werken, zullen zich, zooals afgesproken werd, tijdens het bezoek der Haarlemmers maar niet ver- toonen. Van den dirigent der H.O.V., den heer K. Hartvelt, die met de heeren Geluk en Van Gink de reis naar Engeland heeft meegemaakt, vernamen wij nog, dat het in de bedoeling ligt enkele werken van Ne derlandsche componisten uit te voeren. De heer Hartvelt dacht hierbij aan de ouver ture „Cyrano de Bergerac" van Wagenaar, aan een fragment uit de Marsyas-suite van Diepenbrock en aan de Piet Hein-rhapso- die van Van Anrooy. In Indië gewonde militairen in den Bond van Oorlogsslachtoffers Het bestuur van den Bond van Neder landsche Militaire Oorlogsslachtoffers heeft besloten alle gewonde en invalide militairen van de Koninklijke Landmacht, die in Indonesië streden en de nagelaten betrekkingen van de daar gesneuvelden, De enorme telefoonbunker, welke de Duitschers bij Arnhem lieten bouwen, is thans ingericht als oorlogsmuseum. Haarlemsch Tribunaal treft, vertelde de loco-burgemeester, dat baar organisatie op te nemen. Het be- gestreefd zal worden naar een zoowel so ciaal als aesthetisch verantwoorde keuze der uit te zenden kunstenaars. Geheime distilleerderij ontdekt in een kerk Predikant had finan- cieele moeilijkheden In het kerkgebouw der Oud-Gerefor meerde gemeente in de Muiderstraat te Amsterdam is naar „Het Parool" meldt, een geheime distilleerderij ontdekt, welke reeds anderhalf jaar in bedrijf was. De in stallatie produceerde per dag ongeveer 75 liter jenever van slechte kwaliteit. Zij be vatte namelijk giftige methylalcohol. De electrische stroom welke men voor de ap paraten noodig had, werd buiten den meter om betrokken. De 35-jarige predikant verklaarde bij zijn verhoor, dat financieele moeilijkheden hem genoodzaakt hadden, aan deze zaak mee te doen. Zijn „bedrijfsleider", een loodgieter, is gearresteerd. stuur verzoekt den betrokkenen zich schriftelijk te melden bij net Bondsbureau, Nicolaas Maesstraat 36 te Amsterdam. EX-KEURINGSARTS VOOR HET TRIBUNAAL. Het tribunaal te Terneuzen behandelde de zaak tegen den 52-jarigen J. F. D.. arts te Aerdenhout, thans geïnterneerd, beschuldigd van lidmaatschap der NSB en hulpverleening aan den vijand door als controle- en keurings arts te Haarlem circa 30.000 personen voor uit zending naar Duitscliland en tewerkstelling in Nederland te hebben gekeurd. Het tribunaal bepaalde, dat alsnog een nader onderzoek zal worden ingesteld. VISSCHERIJBERICHT SCHEVENINGEN Besommingen kustvisschers: SCH 171 met f70, SCH 22 met f45, SCH 187 met f60, SCH 43 met f 20, SCH 199 met f 80. SCH 76 met f 120, SCH 11 met f 350, OD 21 met f140, MA 14 met fllO, SL, 46 met f 100. Noteering: klein middel schol f 17 tot f 19 per kist van 40 kilo. üim het overbodige op uw zolder op. Maar plaats er een Luidspreker in de IJmuider Courant voor. Zoo komt u er 't voordeeligst af. Dinsdag behandelde het Haarlemsche Tri bunaal de zaak tegen den 52-jarigen F. C. D., die in de jaren 1942-1945 eerst plaats vervangend hoofdredacteur, later hoofd redacteur is geweest van de „Haarlemsche Courant". De dagvaarding besloeg niet minder dan twintig getypte pagina's, waarin tot uit drukking kwam dat beschuldigde van 9 Nov. 1933 aangesloten was bij de N.S.B. Gedurende de bezettingsjaren was hij groepsleider dezer beweging. Verder werd hem het lidmaatschap van verschillende andere N.S.B.-organisaties ten laste gelegd, alsmede begunstiging van de Germaansche SS. Twee van zijn zoons dienden als SS- man, waardoor hij van de Duitschers voor deelen genoot, o.a. extra kolen. Een zeer groot deel van de dagvaarding was voorts gewijd aan het citeeren van artikelen, door beschuldigde geschreven. Deze artikelen hadden zoo werd geconstateerd een pro-Duitsche en anti-Nederlandsche strek king. De voorzitter, Mr. F. v. d. Goot, vroeg beschuldigde: „Meende u dat u deze dingen straffeloos kon doen?" Verdachte draalde met zijn antwoord, doch na een krachtige aansporing van den president zei hij: „Toen ik de artikelen schreef wel, nu niet meer". De voorzitter van het Tribunaal liet van een groot aantal artikelen de voornaamste passages voorlezen. Daaronder waren drie artikelen, die de voorzitter als „afgrijselijk" karakteriseerde, over de Joden. „Hoe hebt u dit als mensch kunnen doen?" zoo riep hij zeer verontwaardigd uit. „Uw pen werd nu eens gedoopt in stroop en dan weer in vergif". Het Tribunaal heeft deze artikelen ter inzage gegeven aan een Opperrabbijn, die rapporteerde, dat er zeer veel grove leugens en verdraaiingen in staan, die natuurlijk alleen bedoeld zijn om de Joden verdacht te maken. Hier is sprake van kwade trouw of domheid. „Het was gemeen wat u deed!" aldus de voorzitter. „Ditzelfde geldt van uw artikel over de terechtstelling van tien personen uit Haarlem en omgeving door de Duit schers, zoogenaamd als vergelding voor den dood van een Duitsch onderofficier. De Duitschers beweerden dat daar Joodsehe communisten achter zaten en gij hebt dat aangenomen, terwijl ge wist dat 't een leu gen was. Onder de slachtoffers waren zeer verdienstelijke Haarlemmers, mannen als Mr. Drilsma, de Opperrabbijn Frank (een man zooals er slechts één keer in de 100 jaar een wordt geboren) en Chapon. Wat heeft u in vredesnaam bezield toen u dat artikel schreef?" Verdachte: „Niets is verder van mij dan Jodenhaat". President: „Noemt u het liefde?" Verdachte: „Tot op zekere hoogte ja. Ik was anti-Semiet, maar ik haatte de Joden niet". Toen verdachte die gedachte nader wilde gaan uitwerken onderbrak Mr. v. d. Goot hem met de opmerking: „Ik laat der gelijke leugens en drogredenen niet toe". Verdachte zei nog: Ik was tegen de Duit sche gewelddaden tegen de Joden, maar dat kon ik niet schrijven; dan was ik zelf gevangen genomen. President: Dan had u daarover heelemaal moeten zwijgen. Nu stichtte u veel kwaad. Daarop richtte Mr. van der Goot de vraag tot den verdachte: „Voelt u schuld?" Verdachte draalde met zijn antwoord, maar de president drong op een pertinent antwoord aan, waarop dit aaizelend kwam: „inderdaad". President: „Maar u toont nog altijd den ouden geest te hebben" Verdachte verklaarde dat zijn goed ge loof hem parten gespeeld heeft. „Mijn hoogmoed ben ik kwijt", zei hij. Het artikel ever het bombardement op Den Briel keurde de president zeer sterk af, omdat daarin ongemotiveerde besehul digingen geuit zijn tegen H.M. de Koningin. Dat artikel „Dank o Majesteit" was zoo zei hij allerschandelijkst. „U bent een landverrader". Verdachte beweerde nooit een vriend van de Duitschers te zijn geweest. „Ik meende, dat het Landoorlogreglement ons den plicht oplegde den bezetter te gehoor zamen". Daarop haalde Mr. v. d. Goot het artikel aan, dat verdachte geschreven heeft over de „Artsen en de Overheid", waarin ook veel leugens zijn verwerkt, aangezien de verdachte wist, dat de Duitschers vrijwel alle verplichtingen, die zij hadden inge volge het Landoorlogreglement, genegeerd hebben. Blokzijl zoo zei Mr. v. d Goot prik kelde tot verzet en was daardoor minder gevaarlijk dan u, want gij werkte met hal ve waarheden en kreeg daardoor meer in vloed op de lezers Verschillende getuigenverklaringen wer den voorgelezen. Een buurtbewoner heeft gezegd, dat D. wist dat eenige buren ge regeld naar de Engelsche radio luisterden, hij heeft deze nooit verraden. De verdediger Mr. J. G. Bettink ging den levensloop van D. breedvoerig na. Hij heeft in het leven veel tegenslag ge had. Hoewel hij vrij bekwaam was, slaag- BINNENLAND Het voormalig hoofd van de rijksinspectie der bevolkingsregisters, J. L. L, te Den Haag, is wegens hulpverleening aan de Duitschers en het verraden van een zijner ambtenaren tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld met aftrek van voorarrest. Er was 12 jaar geëischt. De Koningin is uil Soestdijk in de residentie teruggekeerd en heeft haar intrek genomen in het Huis ten Bosch. Het Ncderlandsch Oorlogsgraven Comité verzoekt nadrukkelijk, geen indiviaueele in lichtingen te verstrekken over of nasporingen te doen naar graven van geallieerde militairen. Ook het plaatsten van oproepen in buitenland- sche bladen ten einde in contact te treden met nabestaanden van gesneuvelden dient nagelaten te worden. Dc P.R.A. in Den Haag, Lange Voorhout 13, tel 103990, vraagt inlichtingen over Adriaan Johan Jan Bogaard en Johan Willem Keiler, beiden gewoond hebbende in Den Haag. Beiden worden er van verdacht in verschillende deelen des lands tijdens de bezetting overvallen te hebben gepleegd, al of niet in opdracht van den SD. Op het kruispunt in Wierden van de wegen naar Almelo, Rijssen en Nijverdal is Dinsdag de 38-jarige tuinman G. N. uit Wierden door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en had twee kinderen. HAARLEM EN OMGEVING Heden, Woensdagavond zal in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal een padvinderswijdings- dienst gehouden worden, georganiseerd door de Harlu-groep, afdeellng Bloemendaal. De dienst staal; onder leiding van Hopvroutye Bep Luikinga. Bi.j de Ned. Hervormde Gemeente te Zand- voort (tweede predikantsplaats) is beroepen ds. E. Saraber te Emmer-Compaseuum (Dr.), Ir. H. Lohr te Haarlem, oud-directeur der Prov. Geldersche Electriciteitsmaatschappij is benoemd lot lid van den Electrlciteitsraad. De heer E. Haverkamp Begemann te Haar lem ls aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam cum laude geslaagd voor het can- didaatsexamen kunstgeschiedenis. De Leidsche politie waarschuwt tegen de Vereeniging van Accountants en Belastingcon sulenten. het eerste internationale genootschap van makelaars en rentmeesters, de academie voor handelswetenschappen en de English Corr. Society alle te Leiden, daar deze organisa ties slechts een schijn van gelijkwaardigheid met bonafide instanties» pogen op te houden, en de eventueel verstrekte certificaten en diploma's waardeloos geacht moeten worden. de hij niet in maatschappelijk opzicht. Toen de N.S.B. werd opgericht, heeft hij zich daarbij aangesloten, omdat hij daarvan heil verwachtte. Hij toonde zich daarbij goed- geloovig en erg eenzijdig. Hij geloofde aan de overwinning van Duitschland en hoopte, dat ons land via de N.S.B.'nog eenige toe komst zou hebben. Een slecht mensch wilde hij niet zijn, maar hij heeft wel gedwaald. Hij heeft nooit mensch en verraden. In en kele gevallen is hij opgetreden ten gunste van gearresteerden en voor degenen die voor den arbeidsinzet in Duitschland wa ren aangewezen. Het valt verdachte moeilijk ronduit te erkennen, dat hij in de oorlogsjaren ver keerd gehandeld heelt, maar wie meer in tiem met hem in aanraking komt, hoort toch wel, dat hij tot het besef kwam, dat hij vele dingen verkeerd heeft ingezien. Deze man is al zwaar gestraft; twee van zijn zoons zijn aan het Oostfront gesneu veld, zelf is hij voor 20 jaar uitgesloten van het werk in de journalistiek, dus prac- tisch voor altijd. Spreker meende, dat er veel voor te zeggen is, om D. niet heel lang meer vast te houden, want dat heeft eigen lijk weinig zin. Misschien kan hij dan nog iets van zijn verder leven maken. De beschuldigde zei tenslotte nog, dat de N.S.B. in veel zaken te ver gegaan is.; hij heeft daartegen verzet gevoerd, maar het baatte niet. Zelf heeft hij steeds het goede voor oogen gehad. Een vriend der Duit schers was hij niet. Zijn zoons hebben wel in het Duitsche leger gediend, maar dit was tegen zijn zin. De uitspraak werd bepaald op 15 April. SCHEEPVAART K. H. L. Mei wedc op thuisreis, 30 Santos. Maasland op thuisreis 30 Mrt te Rio de Janeiro. Britsum op uitreis 3i ïs- Rio de Janeiro naar Santos. K. N. S. M. Vulcanus. 31 Mrt van v naar Gibraltar. Finga. 1 April van Am naar Alexandrié. Omen. 31 Mrt van re?lef°=5 Lissabon. Hercules, 31 Mrt te Candia b'*0*3 30 Mrt van Trinidad naar Paramaribo dal, 31 Mrt te Curacao. Lista, 31 Mrt ter Loots, 31 Mrt te Paramaribo. Marleen' van New York te Paramaribo. Ariadnó te Lissabon. 31 Hit MIJ. NEDERLAND. Mapia, 25 Mrt dras naar Calcutta. Manoeran. 30 Mrt Francisco naar Batavia. Van der Waal 'w Ss* van New Orleans naar Kaapstad. Tah- Mrt te Batavia. Tawali. 31 Mrt van Sia.>'" 51 Los Angeles. Tarakan. 30 Mrt van B-t-'REy Amsterdam. Radja. 31 Mrt te Durban :- OCEAAN. Polydorus. 29 Mrt van naar Amsterdam. Melues. 30 Mrt van r«i naar Amsterdam. GROOTE VAART. - Aldabi, 31 Mrt va terdam te Buenos Aires. Alkaid. Rotterda 5ot' Amerika, pass. 31 Mrt St. Vincent aDT"2*5 thuisreis. 31 Mrt te Bahia. Dordrecht 2 April van Port Arthur naar Kopenha"^'^ dei. 30 Mrt van Rotterdam te Biibao°'p' drecht, wordt 8 April van Port Kemht Bahrein verwacht. Samaria. 31 Mrt van 11 seille naar de Antillen. Delfshaven R0t( —Casablanca, pass. 29 Mrt Dungeness No' 231 31 Mrt van Rotterdam te New York ri"^ 1 Southampton—Reykjavik, pass. 29 Mrt «sf,-.?3'5* Abbedijk, 28 Mit van Bellingham Andiil dijk New York. pas,. 3» Mrt VHstm.i vendijk, Vancouver—Rotterdam, 30 Mrt ió werpen. Eemdijk, New York—Rotterdam Vf' te Londen. Farmsum. 30 Mrt van Rotten Antwerpen. Katwijk, 30 Mrt van Bilbao i 14 sabon. Leerdam. 29 Mrt van New York in»®* ladelphia. Veendam. Rotterdam—New v«\ Mrt van Southampton. Abbekerk, Rotten 8 Australië, pass. 31 Mrt Perim. Adlnda van Saigon te Singap'ore, Aruba, Amsien Valparaiso, 29 Mrt van Curasao. Corliia van Abadan naar Adelaide. Delft Animo". Madeira, pass. 30 Mrt Dungeness. DordS? 29 Mrt van Rotterdam te Port Arthur Mrt van Las Piedras te Eastham. ErasmuÜ' Mrt van Hampton Roads naar Rotterdam r (coaster), 31 Mrt te Algiers, vertrekt naar s Said. Ino, 29 Mrt van Cristobal. Jobshaven Mrt van Grand Lahou naar Boma. Keiieh, 30 Mrt van Ekoueta naar Port Gentll Lao^' don, Makassar—Amsterdam. 28 Mrt van L'"16" pooi. Laren berg, Australië—Rotterdam 31 v» te' Suez. Loppersum, Antwerpen—Pia'ta n 27 Mrt Teneriffe. Prins Alexander, 1 April v Londen te Rotterdam teruggekeerd. prjns uT lem 4. 30 Mrt: van Jaffa te New Castle p" haven. Rotterdam—Rosario. (via Antwem'T pass. 31 Mrt Dungeness. Phaex 2 (chartert Mrt van Callao naar Valparaiso. Pygmalion» Mrt van Maracaibo naar La Guaira R0nd' Mrt van Vancouver te Los Angeles Saidi-' l Mrt van Tarakan te Hongkong. Socrates 23 v» van Rio de Janeiro naar Arica. Sunetta, 29 u» van Curacao naar Las Piedras en Rotterdam Stad Arnhem. Rotterdam—Genua. pas5 29 S Gibraltar. Stad Vlaardingen, 31 Mrt van Ba--, te Philadelphia. Straat Malakka, Singapoi'é- Rio de Janeiro. 29 Mrt te Durban. Taboehn, ré! patoean. Bentenam en Betana. (KPM'ers) it Mrt 46' 17" N.br. en 7' 47" W.l. Tarakan, 21 Mr van Soerabaja te Batavia. Tjitjalengka, 30 van Hongkong te Batavia. Trajanus, 27 Mrt en New Orleans te Mobile. Valerius (ex Brands- Matthews), 29 Mrt te New Orleans. Van 't HoE 28 Mrt van Charleston naar Mobile. Tosari Batavia—Rotterdam.' pass. l April Pantellaria' Duivendijk, Vancouver—Rotterdam, 1 V v.m. van Antwerpen. Sarpedon, 30 Mrt Singapore te Liverpool. KLEINE VAART. Brem, 31 Mrt van Ro te Lissabon. Democraat, 31 Mrt van Rotterd te Ipswich. Depa, 29 Mrt van Newcastle Teïgnmouth. Doorman. 24 Mrt van Oran te Cette. Echo. 29 Mrt van Cork te Liverpool. Glashaven, 30 Mrt van Antwerpen naar Kopsn- hagen, Hast 3, 31 Mrt van Treport te Huil. ini. port. 28 Mrt van Jersey te Bordeaux. Konings- haven, 27 Mrt van Helsingborg te Kopenhagen, Leuvehaven, 30 Mrt van Esbjerg naar Antwer pen. Oise, 31 Mrt van Rouen naar Antwerpen en Rotterdam. Rijnstroom. 30 Mrt van Amster dam te Eastham. Urmajo, 31 Mrt van Boness n, Londen. Vaderland, 30 Mrt van Rotterdam té Dublin. Walenburgh, 30 Mrt van Rotterdam te Casablanca. Veenenb.urgh; 31 Mrt van Rotter dam, te Middlesbro. Abro. 28 Mrt, van Dundee naar Kingslynn. Borelli 28 Mrt van Goole Penzance, Eban, Grangemouth—Londen, pass, 30. Mrt Great Yarmouth. Fivel, van Paisley, pass. 30 Mrt Lizard. Fiducia (jonker), 27 Mrt v, Antwerpen te Huil. Gruno, 28 Mrt van Fal- mouth naar Gweek. Hilda, Blyth—Penzance, pass. 30 Mrt Great Yarmouth. Jans, 29 Mrt van Goole* te Plymouth. Junior 29 Mr! van Ply mouth naar Shoreham. Li'belle. 30 Mrt van Middlesbro. Heden overleed na een kortstondig lijden mijn ge liefde Man, Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader MARTINUS VAN DER WEES in den ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam: M. M. v. d. Wees- v. d. Laan Haarlem, 31 Maart 1947. Badelochstraat 44 zw. De teraardebestelling zal plaats vinden Donderdag 3 April a.s. om 11 uur op de Noorderbegraafplaats aan den Vergierdeweg te Haar lem. Vertrek sterfhuis 10.30 uur. I HET HUWEUJKI vereischtbij bemidde- Q ling:deskundigcvoor- j bereiding, ruime men- I schenkennisen jaren- ;e ervaring. Dit alles vindt U bij BUREAU „DISCRETI A'\ de beste en betrouwbaarste orga nisatie hier te landeNic.Witsen- kade31, A'dam-C. Spr.u.: 9.30- 12 en M, W, Vr. av. 7-9. Vraagt direct koslel. inl. in blanco cnv. NETTE WERKSTER gevraagd Sterk, Rembrandtlaan 27, IJmuiden-O. B. z. a. NET MEISJE. 16 j. In kï. gez. z. schoolg. kinderen, omg. Santp. Dorp, v, g. g, v. Schaap, Tuipenstr. 17 Santp, B. z. a. NETTE WERKSTER of als hulp in de huish. Adres te vern. bur. v. d. blad. Prima ZEILKANO met toebeh. aangeb. Te bevr. Kerkerink- laan 43. AVONDWERK GEZOCHT, ad ministratie, teekenwerk, cor respondentie (ook Engelsch), schrijfmachine aanwezig. Brie ven L 1318 bur. v. d. blad. WONINGRUVL. Moderne fl. woning in Haarlem-N. voor woning te IJm. O. Br. L 1317 bur. v. d. blad. RUILEN: plusfoursbroek voor leeft. 16-17 en wollen gebreid damesvest voor colbertjasje 16- 19 of te koop, en te koop: wit jurkje, 8 j. kruiwagen en hon- 4enmand. Eikenstr. 18, IJm.-O, Chr. onderwijzer zoekt NET KOSTHUIS, liefst omg. Ken. nemerlaan. Brieven L 1316 bur. van dit blad. UIE KUILT: 2 pers. eiken le dikant met spir. voor oorl. v. 1. g. st. z. kleed of keukenmat. Te koop gevr. divankleed of te ruilen voor oliepak, nieuw. Br. L 1313 bur. v. d. blad. WONING RUIL. Wie ruilt zijn groote woning, geschikt voor samenbewonlng omtr. Ram- bonnetlaan voor prima klei nere woning f 4.50 huur. Br. L 1319 bur. v. d. blad. VRIJE WONING Santp. Dorp ruilen voor vrije woning IJm. Brieven L 1314 bur. v. d. blad. Te huur: CAFé, van ouds goed bekend. Adres te bevr. bur. v. d. blad. Te koop gevr.: klein wit KO- LENFORNLVS. Enschedestr. 16, IJmuiden. Te koop pluche TAFELKLEED Adres bur. v. d. blad. Te koop: 2 STROOMATRAS- SEN, Adres te vernemen bur. v. d. blad. 1 p. h. HEERENSCHOENEN te koop. Leeuweriklaan 20, IJm. Oost. Te koop: een goed onderhou den KINDERWAGEN en wieg. Leeuweriklaan 46, IJm.-O. TE KOOP: 1 p. k. sch. m. 25 Damesmantel. Cederstr. 4. TE KOOP: d. bl. mantelpakje 38-40 en dames sportsch. m. Ziy2 en witte Japon m. sleepje IJnïuiderstraatweg 147. Te koop: pl.m. 6 M3. GEITEN- MEST. Schoutenstraat 11. TE KOOP: zw. damesmantel m. 46. zw. velours chiffon ja pon m. 46, zw. lage damessch. met ingeb. steunzool m. 40, 2 gouden gladde ringen, gou den damespolshorloge. Tromp straat 75, Te koop in goeden staat zijnde beige KINDERWAGEN en mooie vacht. Eikenstraat 8, IJmuiden-O. Mooie KONIJNEN te koop. Velserduinweg 280. TE KOOP wegens te klein o. kw. mantelpakje (m. 44) met of zonder punten en 2 p. zw. damessch m. 37 en 39. Tuin dersstraat 67, IJm.-O. Te koop: STUDIEPIANO. Ger. Doustraat 50, IJm.-O. TE KOOP: 1 p. zw. motorrijg laarzen m. 43, 1 p. Engelsche werkschoenen nieuw m. 42. Na 5 uur. Tuindersstraat 75, IJmuiden-O. AANGEB.: kinderledikantje compl. eenige meisjesjurken en mantels leeft. pl.m. 12 jaar, zw. d. mantel m. 42-44, d. sch. m. 37. Tel. K 2560—8796. TE KOOP: 1 kinderledikant m. bedje en kussen en wollen de kens, 1 groote zinken teil en 1 kinderbadje, 1 groote deur mat, alles vooroorl. Br. L 1315 bur. v. d. blad. TE KOOP: 1 p. z. g. a. n. br. schoenen, m. 38. 1 pr. zw. met suède m. 38. Billijk. Schuit straat 12, Santp. Te koop: groote TRIPLEX- PLAAT. Kennemerlaan 147, IJmuiden. AANGEBODEN: 2 konijnen hokken, 1 kort damesjasje, tai- lormade en vuurduveltje. Leeuweriklaan 17, IJm.-O. fOOgr"" 23 c. FLINK DAGMEISJE Gevr. een NET MEISJE voor heele of halve dagen of Werk ster Aanm. Mevr. Harder. Wijn. Daniëlslaan 19, Santpoort. Jongeman, 24 jaar, vraagt een in IJmuiden of naaste omgev. Br. no. 223 Bkh. G. v. d. Pij- pekamp, Sneek. Te koop in goeden st. zijnde Drogisterij, Joh. van Reeuwijk WILLEMSBEEKWEG 22. Tel. 5327. Volop banketkoek 300 gr. op 200 gr. suiker of een versna peringbon van 200 gr. 25 cent per 100 gr. Chocolade en Sui kerwerken pracht sorteering. Deze week iederen kooper een flesch WIJN f 1.90 en 25 ct. statiegeld bij Streef land TUINDERSSTRAAT 45 Tel. 4918. I Jmuiden-Oost uit voorraad leverbaar. ,,'T SPORTHÜIS" Kennemerlaan 137. Tel. 4071 Accountant - Leeraar Boekhouden M.O. LEEUWERIKLAAN 30 - IJMUIDEN-OOST Inrichten, bijhouden en controleeren van administraties. Belastingzaken - Examenopleiding. Wilt u met Paschen EIEREN ETEN, koopt nu mooie WITTE LEGH. KIPPEN, volop aan den leg. Te bevr. Willebrovdstr, 8, IJniuklen-Oost, GEMEENTE VELSEN Het gemeentebestuur van VeLsen maakt bekend, dat ALLE GEMEENTELIJKE DIENSTEN (Distributiedienst inbegre pen) op 4 en 5 APRIL a.s. GESLOTEN zullen zyn. VELSEN, 31 Maart 1947. Burgemeester en Wethouders van Velsen, de Secretaris, de Burgemeester, SUWERINK, l.s. M. M. KWINT N.V. 's-Gravenliaagsche Begrafenis onderneming „Simplicitas" W. 3. INNEMEE ZONEN Fil. HAARLEM Kinderhuisvcst 29-33 (v.h. R. Smink) Telefoon 1.0.4.4.1 BEGRAFENIS CREMATIE Inschrijving in het „ARCHIEF" waarborgt regeling volgens beschreven wenseben Dagblad „Het Parool" vr. een actieven BEZORGER met fiets, Aanm. Fazantenlaan IJmutüen-Oost. GEVRAAGD voor verschillende afdeelingen. Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. Wasscherij HOEK EN VAART, Bloemendaalsche Straat weg 17, Santpoort-Station. ALBERT HEIJN vraagt een flinke en vlotte niet langer Jmk en bestelt nu Uw PAASCHROLLADE van het paard. Voor 10 bonnen ontvangt U 3 pond. De hoogste kwaliteit voor de laagste prijs. FRANS NAEREBOUTSTRAAT 11 - TELEF. 57G2 Beleefd aanbevelend, TJ. DE GROOT Voor KOPER, LOOD en ZINK Betaalt Trompstraat 35 Pmuiden.Oost Tel. 4273 prima zwart rundbox Vraagt prijsopgave bij WINKELGALERIJ TELEFOON 5501 Weet U dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor Uw OUDE HUISHOUD- of INDUSTRIENAAIMACHINE? Merk of defect geen bezwaar. Firma M. C. Hoole RIJKSSTRAATWEG 250, HAARLEM-N., TELEFOON 22787 Telefoon of briefkaart enwij komen. Persoonlijk aanmelden in het filiaal te IJmuiden (O.), Oos terduinweg. Netto loon 18— IJMUIDER WASSCHERIJ, Sneiliusstraat 39, IJmuiden. een geheel nieuwe collectie zonder punten f 2.20f 8.90 Heerenmodes Kennemerlaan 24. Telef. 4963 Hondenliefhebbers WIJ HEBBEN ALLES VOOR UW HOND. Krachtvoer, speciaal voor zwakke, zieke en jonge honden. Hondenbrood (fijn, grof, mergpijpjes en koeken) met vleesch of visch. Smakelijk, voedzaam en gemakkelijk. Goed voor het gebit. Door onze geweldige omzet altijd versch. HONDENGENEESMIDDELEN Oog- en mondwater, Conditiepoeders legen lusteloosheid, Gistoline Vitamine B tegen huidjeuk. Eczeem- en schurft- zalf, Bogena, eetlustopwekkend drankje. Wormcapsules tegen lint- of spoelworm, Shampo, parasietdoodend wasch- middel, Phosphor- en Melkzure kalk, D.D.T. insectenpoeder (doodt vloo en luis). HONDENBENOODIGDHEDEN Halsbanden, Tuigen. Lijnen, Kettingen, Kammen. Borstels, Manden. Fluitjes, Zwepen. GEBR. VEENINGA - NATURALISTEN Jacobynestraat 10-18 - Tel. 13265 - Haarlem Groote sorteering PAASCIIMANDJES, leuk opgemaakt, CHOCOLADE- en SUIKEREI EREN enz. Mandjes vanaf 55 cent (Vs snoepbon of suiker), Vergeet vooral niet onze etalage te zien. Daar is iets voor U bij. LEVENSMIDDELEN, CHOCOLATERIE WIJK AAN ZEEëRWEG 51 Toch voordeeliger ZE ZIJN ER WEER: De echte „WALA" BUSTEHOUDERS en ook de „WALA" CORSETTEN komen spoedig. TROMPSTRAAT 10 - TELEFOON 5332

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4