flinke meisjes Voor Uw tuin P. MAKKELIE de Jiuytee' i Mij HL Hel lings r Dansles! Woningruil De Gauile wil Frankrijk tot een element van evenwicht maken Slechts negentien Joden keerden uit het kamp Sobibor terug slagersleerling of halfwas jonge KIPPEN 2e of aankomende kapster gevraagd nette meisjes en jongens Luidsprekers Groentenzaad, Jonge menschen Een prima Overhemd ELZER'S heerenmodehuis WOENSDAG 9 APRIL 1947 ÏJMUÏDER COURANT Critiek op de partijen-politiek en de grondwet Generaal De Gaulle heeft Maandag te Straatsburg een krans gelegd op het oorlogsmonument voor de gesneuvel de soldaten in den Elzas en hierbij zijn met spanning afgewachte rede uitge sproken. Een geweldige menigte woon de de plechtigheid bij. Voor het eerst heeft De Gaulle uiteen gezet, waarom hij in 1944-1945 communis ten in zijn regeering nam en waarom hij in Januari 1946 aftrad. Hij zeide mannen van elke politieke richting in de regeering te (hebben willen betrekken om het land te kunnen bevrijden, sociale botsingen te voorkomen, den oorlog tegen Duitschland en Japan te winnen en een vereenigd Frankrijk tegenover de bondgenooten te stellen. Maar, aldus de generaal, toen de bevrijding was gekomen, waren de partijen het slechts op één punt eens: het herstel van hun onafhankelijkheid. De Gaulle vroeg in zijn rede om her ziening van de onlangs aangenomen grond wet. Deze grondwet, aldus De Gaulle, heeft een schaakmat voor alle partijen tot gevolg gehad, waardoor de natie van den nood zakelijken samenhang, doelmatigheid en gezag werd beroofd. Over de buitenlandsche politiek zeide De Gaulle, dat Frankrijk „Westersch" moet blijven en getrouw aan zijn opvatting over den aard van verhoudingen tusschen de volkeren der wereld. „Een groot volk als het onze moet niet aan twijfel en angst toegeven. Het zou levensgevaarlijk zijn om met weifelende stappen te loopen. Ofschoon wij hopen, dat de V. S. en de Sovjet-Unie geen vijanden zullen worden, zijn zij toch automatisch rivalen. Bij onze ligging wordt het bewaren van onze onafhankelijkheid de brandende kwestie voor Frankrijk. In de eerste plaats moeten wij de Duit- sche kwestie zoo regelen, dat Duitschlands eerzucht en macht nooit meer een bedrei ging mogen vormen.Ten tweede moeten wij Europa zoo herscheppen, dat, naast de groote wereldmachten de Sovjet-Unie en de V.S. er een element van evenwicht kan zijn. Zonder zulk een element kan de wereld van morgen misschien bestaan, maar zij zou niet in vrede kunnen ademen of bloeien", aldus De Gaulle. Reuter meldt dat een menigte van eenige tienduizenden naar den generaal heeft ge luisterd. Hij hield zijn rede, nadat hij in het bijzijn van den Amerikaanschen ambassa deur, Jefferson Caffery, een gedenksteen in de kathedraal had onthuld, ter herinne ring aan zesduizend Amerikaansche sol daten die bij de bevrijding van den Elzas gesneuveld zijn. Toen De Gaulle en Caffery de kathedraal verlieten, juichte de menigte hen luid toe. Vele hooge Fransche functionarissen wa ren aanwezig, o.a. generaal de Lattre de Tassigny, inspecteur-generaal van het leger en admiraal Thierry d'Argenlieu, voor malig Hooge Commissaris voor Indo-China. Overal op zijn weg werd generaal De Gaulle door de menigte toegejuicht. Blum's opinie. De leider der Fransche socialistische par tij, Léon Blum, heeft naar aanleiding van generaal De Gaulle's terugkeer in het po litieke leven in een interview aan het En- gelsche blad „Daily Herald" verklaard, dat De Gaulle de huidige staatsinstellingen wil ontmantelen of vernietigen en de partijen wil elimineeren, hetgeen, aldus Blum, ver drukking of beperking van het parlemen taire stelsel beteekent. Blum zeide, dat De Gaulle zich zeker niet moet voorstellen, dat hij in staat zou zijn op basis van zijn pro gram of om zijn persoon een nationale een heid te verzamelen. Bommen op Rotterdam dreunen na Het Bureau Oorlogsmisdadigers te Am sterdam is reeds geruimen tijd bezig met het verhoor van militairen, die betrokken zijn bij de verwoesting van Rotterdam in 1940. Onder meer is reeds verhoord de generaal der valschermjagers Student, die den eersten aanval op Rotterdam geleid heeft. De K.L.M. geregeld naar Zuid-Afrika De Zuidafrikaansche minister van Ver voer heeft in den Volksraad meegedeeld, dat er binnenkort een luchtvaart-overeen komst tusschen de Unie en Nederland alsmede tusschen de Vereenigde Staten en Zuid-Afrika zal worden gesloten. De consequenties hiervan zijn, dat de KLM geregeld van Amsterdam op Johannesburg gaat vliegen en dat er ook een dienst tus schen Nederlandsch-Indië en Zuid-Afrika in het leven zal worden geroepen. Het ligt in de bedoeling, om op den duur tot een 4 x wekelijkschen retourdienst te komen. Er zal vermoedelijk met Constellations gevlogen worden. IJmuiden - „voorhaven" van Polen Wederom zijn in de Visschershaven twee groote Poolsche trawlers aangekomen. Een van dit tweetal, de Orion, schipper D. Plug heeft met zijn laatste reis (naar de Lofo- den) voor een vangst van ruim 2000 kisten in Aberdeen 30.000 besomd. In de haven liggen voorts nog twee Pool sche trawlers. Deze schepen liggen al ge- ruimen tijd op kolen te wachten. Vermoe delijk zullen er kolen per schip uit de Pool sche haven Gdynia voor deze trawlers aan gevoerd worden, daar geen ander land be reid of in staat is de schepen van kolen te voorzien. In de gaskamer stierven bijna 35.000 gedeporteerden In een rapport, dat de heeren mr. A. de Haas, dr. L. Landsberger en K. Schowsky van het Informatiebureau van het Neder- landsche Roode Kruis hebben samengesteld na hun uitgebreid onderzoek naar het lot van de Joden, die uit Nederland zijn gede porteerd naar het kamp Sobibor, blijkt dat van 2 Maart 1943 tot en met 20 Juli 1943 negentien treinen van Westerbork naar het concentratiekamp Sobibor zijn vertrokken. In totaal zijn met deze trei nen 34.313 personen weggevoerd. Slechts 19 zijn er teruggekeerd, van wie 16 vrou wen en 3 mannen. Van de overigen zyn de personen jonger dan 17 jaar en ouder dan 35 jaar zeker om het leven gebracht. Het zelfde kan met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid worden gezegd van alle anderen. De dag van aankomst Is als sterf dag van al deze menschen te beschouwen. Sobibor aldus het rapport was in 1943 het vernietigingskamp van de uit Nederland gedeporteerde Joden. Het was gelegen ongeveer 80 km ten Oosten van Lublin bij de Russiseh-Duitsche demar catielijn. Het bestond reeds in 1941 en ex- waren in het begin van 1943 reeds tien duizenden Poolsche, Russische en Oosten, rijksche Joden om het leven gebracht. Er was een gaskamer, welke ongeveer 600 menschen kon bevatten. Het gas werd dooi de douches in de kamer gebracht. Wan neer de menschen waren overleden, wen telde de vloer en vielen de stoffelijke overschotten naar beneden. De bagage van de slachtoffei-s werd gesox-teerd. De goe deren werden naar Duitschland gestuurd. De ge transporteerden werden vrijwel zonder uitzondering onmiddellijk naar de gaskamer gebracht. Van sommige transporten werden jonge vrouwen en mannen uitgezocht voor werk. Een deel der uitgezochte personen is in Sobibor te werk gesteld, uitsluitend voor wei-kzaamheden welke verband hielden met de vergassing. Een ander deel is on middellijk dooi-gezonden naar nabui'ige kampen in het district Lublin. Een kinder transport (uitsluitend bestaande uit kinde ren met hun moeders), is uit Vught via Westerbork in Sobibor aangekomen en zonder eenige selectie terstond om het leven gebracht In October 1943 wax-en van alle transporten uit Nederland in totaal nog circa 800 menschen in Sobibor en in de naburige kampen werkzaam. Op 14 October 1943 brak in Sobibor een georga niseerde opstand uit tegen de Duitsche S S, omdat men bij geruchte had verno men, dat alle kampbewoners op 16 Octo ber zou worden doodgeschoten. Zestien S S-mannen werden gedood, maar alle kampbewoners op circa 30 menschen na, vonden als gevolg van dezen opstand den dood. Deze 30 trachtten te ontvluchten, maar er waren mijnenvelden rondom het kamp en bij de ontvluchtingspoging is een aantal personen om het leven gekomen. De rest kon zich aansluiten bij Poolsch- Russische partisanen. Op 8 November 1943 begon de groote uitroeiingsactie der Duitschers tegen alle Joodsche kampen en ghetto's in het district Lublin en bij deze gelegenheid is het ge- heele kamp Sobibor geliquideerd, evenals alle andex-e kampen in de nabijheid en in het geheele district Lublin. Ook van die genen, die niet onmiddellijk bij aankomst naar de gaskamer gingen, kan dus wor den aangenomen, dat zij uiterlijk op 8 No-i vember 1943 zijn overleden, met uitzonde- x-ïng van de negentien teruggekeerden. H. ebt u iets te ruilen of op te ruimen? Licht zijn er onder de lezex-s van de IJmuider Courant, die daar juist op zitten te wach ten. Zoek het contact met hen door middel van een LUIDSPREKER in de IJMUIDER COURANT. MARKTBERICHT VAN DINSDAG Aangevoerd werden 20 kisten tarbot en tong. 550 kisten schol. X600 kisten kabeljauw en gul, 4000 kisten wijting. 150 kisten schar, 50 kisten diversen, totaal 6570 kisten. Prijzen: groote schol 130—f 20, middelschol f 34— f 23. kleinmiddel schol f 34—f 26. kleine schol II f25, kleine schol Hl f 15—f 10,50, bot flO—f6, wijting dicht f6,50—f3.30, wijting ge stript f 14—f 9,50. BesommingenTrawlers f 43.275. Motor-loggersKW 52 f3780, KW 51 f 1500, KW 227 f 2800, KW 124 2690, KW 25 f4610, KW 22 f 3000, KW 91 f 2090. Kotters: IJM 79 f 806, IJM 271 f 1932. Nu weer valsche banden bonnen De Apeldoornsche recherche heeft het den laatsten tijd druk gehad met het ont dekken van smokkelpartijen in valsche distributiebonnen. Eerst waren het nage maakte textielpunten, daarna eigenge- drukte tabaksbonnen en nu hebben de Geldersche speurders een uitgebreiden handel in vervalschte fietsbandenbonnen ontmaskerd. Een berucht type uit Amster dam leverde de, uitstekend geïmiteerde, papiertjes aan een rijwielhersteller in Loe- nen op de Veluwe. De bonnen werden in Apeldoorn gehonoreerd en de daarop ver kregen banden vonden gereeden aftrek, eerst op de Veluwe, later ook in de hoofd stad des lands. Honderden bonnen werden op deze manier in omloop gebracht, maar de politie heeft verscheidene er van weten te achterhalen. Behalve de maker, de „im porteur" en een aantal groot-afnemers werden ook particuliere koopers van zwar te fietsbanden ingerekend. Zeven jaar voor doodslag tijdens echtelijke twist Een 40-jarige huisvader uit Bussum, de metselaar S. P. stak in September van het vorig jaar zijn echtgenoote in de borst. De vrouw bezweek kort daarop aan de ver wondingen. Ter terechtzitting van de arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam bleek, dat een slechte verhouding tusschen den man en de vrouw de oorzaak van dit drama is geweest. Uitspraak doende veroordeelde de recht bank den metselaar tot 7 jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest wegens doodslag. Van den primair ten laste gelegden moord werd P. vrijgesproken. Oude man onder de Amsterdamsche tram De 72-jarige F. v. K. te Amsterdam wilde op den overvollen motorwagen van lijn 24 stappen maar sprong er, toen hij merkte dat zijn vrouw bleef staan, weer af. De oude man viel en raakte onder den bijwagen. De tram moest worden opge vijzeld. Het slachtoffer bleek te zijn over leden. Het lijk werd naar het Binnengast huis overgebracht. FRIESCHE MELKHANDELAREN WILLEN VRIJE MELK IN DE PRODUCTIEGEBIEDEN. Het bestuur van den bond vanzelf standige melkhandelaren in Friesland heeft in een telegram aan den minister van Landbouw, Visscberij en Voedselvoor ziening gevraagd om, ter voorkoming van den uitgebreiden handel in clandestiene melk, dit zuivelproduct althans in de pro ductiegebieden buiten de distributie te stellen. „D. G. S." W EER OP DE PLANKEN. De Oud-Katholieke Jongeliedenvereeni- ging „D.G.S." geeft Donderdagavond een feestavond in Thalia. Opgevoerd zal wor den het blijspel „Millionair tegen wil en dank" van Jaap v. d. Poll. Regisseur is de heer Cor v. d. Plas. De avond wordt met een bal besloten. Agenda voor Haarlem WOENSDAG 9 APRIL Stadsschouwburg: „Per luchtpost". - 8 uur. Gem. Concertgebouw: Chopin-avond Theo van der Pas, 8 uur. Groote Kerk: „Youth voor Christ" rally, 8 uur. Ged. Oude Gracht 4: zen dingsbijeenkomst, 7.30 uur. Luxor: „De zee havik', toeg. 14 j„ 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Frans Hals: „Door dik en dun", alle leeft., 2.00. 4.30, 7,00 en 9.15 uur. City: „Layla", toeg. 14 j., 2.00. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „Mickey, de straatjongen", 230, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Wat weet je van liefde", toeg. bov. 14 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Een wildzang maakt carrière", toeg. bov. 14 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. SCHEEPVAART HOLL. AFRIKA LIJN. Klipfontein, 6 April van Kaapstad naar Teneriffe. Nijkerk, 5 April van Port Sudan naar Aden. Tricape, 7 April te Amsterdam. Trlland. 8 April te Marseille. WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk, 5 April Las Palmas gepasseerd. K. H. L. Maasland, 6 April te Bahia op thuisreis. MIJ. NEDERLAND. Mapia, 3 April te Cal- cuttta. Oranje. 6 April te Amsterdam, v. Olden- barnevelt, 6 April te Amsterdam. Tabinta, 6 April te Amsterdam. Tarakan, 5 April van Pe- nang naar Amsterdam. Rotti, 5 April van Basra naar Karachi. K. P. M. De Taliwang en Tarempa bevon den zich 7 April op 46 graden 56 min. noorder breedte en 7 graden 32 min. westerlengte in de Golf van Élscaye. De Taboelan, Tapatoean, Bentenan en de Betana bevonden zich 7 April ter hoogte van Kaap St. Vincent. Ardennes. 5 April te Famagusta. Bacchus, 5 April van Rot terdam naar Gibraltar. Danae, 6 April te Rot terdam. Ary Scheffer, 8 April te Antwerpen. Roelf. 5 April van Rotterdam naar Bilbao. Orestes, 6 April te Amsterdam. Ysra, 6 April te Amsterdam. Ornen, 7 April te Oporto. Ariadne, 6 April van Barcelona naar Savona. Fana, 5 April van Malta naar Alexandrië. Vulcanus, 7 April te Londen. Iris, 5 April te Oporto. Aspen, 8 April te Antwerpen. Stuyvesant, 7 April te Paramaribo. Cottica, 5 April van Dover naar Madeira. Dido, 5 April van Nickerie naar Curagao. Hallingdal, 6 April te Paramaribo. Phaeax 2, 7 April te Valparaiso. Marinier, 4 April van Curagao naar Paramaribo. Aruba, 4 te Cristobal. GROOTE VAART. Aalsdijk, 6 April van New York via St. John (NB) naar Rotterdam. Abbedijk, 5 April van Los Angeles naar Rotter dam. Leerdam, 7 April te Baltimore. Sloterdijk, RotterdamBatavia, 7 April van Suez. Valerius, 4 April van New Orleans, naar Antwerpen en Rotterdam. Colytto, 4 April van Lagos naar Lome. Delfshaven, 5 April van Casablanca naar Vlaardingen. Galilea, 4 April van Duala via Dakar naar Marseille. Katwijk, CetubalAm sterdam, pass. 6 April Flnisterre. Prins Willem 4, New Castle—Jaffa, pass. 6 April Ouessant. Samaria, werd 7 April van Marseille te St. Thomas verwacht. Aalsum, BombayRotter dam, 6 April te Suez. Abbekerk, Rotterdam— Australië, 6 April te Bombay. Algenib, 6 April van Santos te Rio Grande do Sul. Amerskerk, 6 April van Bombay naar Cochin. Amstelveen, 7 April van Philadelphia te Rotterdam. Arkel- dijk, New OrleansRotterdam, 6 April te Lon den. Atlantic Wind. 5 April van Melbourne n. Sydney. Boerhave, 5 April van New Orleans te Rotterdam. Breedero, RotterdamAustralië, 6 April te Colombo. Cottica. Amsterdam—Para maribo, 5 April van Dover. Beta (coaster), Rot terdamBatavia, 5 April van St. Nazaire, 7 April 12 UU1' 46'' 26" N.B. en 4' 2" W.L. Delft, 4 April van Antwerpen te Madeira. Ena, Man chester—Curagao. 5 April van Eastham. Erna. (coaster). Rotterdam—Batavia. 5 April te Port Said, vermoedelijk 8 April verder. Gordias, 6 April van New York naar Curagao. Helvetia, pass. 3 April om 22.15 Wight. Hilversum, 7 April van Santos te Rotterdam. Japara, 3 April van de Pacifickust te Kaapstad. Juno, 4 April van Amsterdam te Oran, Kamerlingh Onnes, 6 April van New York naar Penang. Kerkplein, 7 April van Madras naar Rangoon. Kongsborg, Am sterdam—Perzische Golf, 6 April te Londen. Kota Gede, Rotterdam—Java, pass. 3 April Point de Galle. Kota Inten, 4 April van Batavia naar Rotterdam. Leeghwater, 6 April van Rotterdam te Basra. Lely, 5 April v. Bahia Blanca te Montevideo. Lorentz, Rotter dam—Shanghai, 6 April van Suez. Nijkerk, Am sterdamBeira, 5 April van Port Soedan. On- dina, 7 April van Rotterdam naar Bahrein. Phrontis, JavaAmsterdam, 5 April te Suez. Prins Maurits, 5 April van Rotterdam naar Montreal. Prins Willem 4, New CastleJaffa, pass. 4 April Flamboro Head. Robert Fruin, 2 April van Paulsboro te New York. Rotti, 7 April van Basra te Karachi. Ruys, 4 April van Port Swettenham naar Penang. Sommelsdijk, Bata viaNew York, 4 April te Halifax. Sloterdijk, Rotterdam—Batavia, 6 April te Port Said. Stad Maassluis, 6 April van Barry te Philadelphia. Straat Malakka, SingaporeRio de Janeiro, 6 April te Port Elisabelh. Taboelan, Tapatoean, Bentenan en Betana (KPM'ers), Coruna—Bata via, bevonden zich 7 April op 36' 5614" NB en 8' 54" WL. Taliwang, RotterdamBatavia, 7 April 46' 56" NB en 7' 32" WL. Tarenta, Rotter dam—Batavia, 7 April 46' 39" NB en 7' 30" WL. Temate, 4 April 7 uur van Newport Mon naar Hampton Roads en de Gulf. Tosari, Batavia— Rotterdam, pass. 7 April 6 uur Ouessant. Unitas, 4 A.pril van St. Nazaire te Gibraltar. Zeeland, (SSM), 5 April van Gibraltar naar Rotterdam. Zeeman, vertrekt verm. 10 April van Pernam- buco naar Kaapstad. Zijpenberg. 5 April van B»NNE\XAN.. De Weerter politie heeft een uit smokkelcomplot „opgerold". Een ero textiel, tapijten, en een auto werden i P5l'; genomen. n wiis; De Gloster Meteor, die Dinsdag bn vliegveld Valkenburg zal demonstreere"6"tl,! reeds zooveel belangstelling, dat er het!' hem ook langs de kust te laten vliegen n grooter aantal menschen in de geleeo K' stellen, het snelle vliegtuig te zien d 1; Het Hof heeft, in verband met de van koning George van Griekenland, tien"/00'' hofrouw aangenomen. n Een tweejarig jongetje viel op Tu, Paaschdag uit het raam op de eerst van de ouderlijke woning in de Govert 'pii ?i straat te Amsterdam. Het kind is denzeltt in een ziekenhuis overleden. Qeh <Iiz Tot Nederlandsch gezant te Weill Nieuw-Zeeland is benoemd mr. a f r8*1 Troostenburg de Bruyn. van het „Voorloopig Katholiek Com. van de heeren Weiter en Bajetto. Het heeft medegedeeld dat het desondanks 7t(C°5': zal voortzetten. Ook Venio heeft een sluitende beermu. hoofdzakelijk door een post op te neme f 110.000 wegens nog te ontvangen belV'S over vorige jaren. Prof. ir. R. J. Forbes is benoemd zonder hoogleeraar aan de Amsterdam universiteit voor de geschiedenis van de gepaste natuurwetenschappen en der tech In den ouderdom van 70 jaar is in rw Haag overleden de heer A. p, F. Duljnsiee hoofdinspecteur van de PTT en presUmta? missaris van de N.V. drukkerij „De Tijd" De commandant van de Tweede nivii generaal-majoor W. J. K. Baay is Vrild« Schiphol uit Indië aangekomen. 0,1 Rotterdam naar Albany. Algenib, April Rio Grande do Sul te Porto Allegro. AIdiJ!? Bahia—Rotterdam, pass. 6 April Fernando ronha. Hedel, 7 April van Bilbao te Amsterd- KLEINE VAART Amstelstroom, Am"e dam—Bristol, pass. 6 April Hartlarid p«£" Arak, Las PalmasBarcelona, pass. 5 Gibraltar. Frisia, 4 April te Cherbourg kÜv duin, 4 April van Emden te Boness. Liber Ipswich—?, pass. 4 April Great Yarmouth Nvl' Rotterdam—Lissabon, pass. 5 April Dover Rit stroom. 4 April van Manchester te Livérwci' Tyro, Rotterdam—Belfast, pass. 6 April PraW point Voorwaarts, 5 April van Ince naar D». blin. Willem Barendsz, Benghazi—Antwerp" pass. 5 April Dungeness. Zeeland (Meulman)'i April van de Tyne te Methil. Zuidland, i Aorj van Port Talbot naar Manchester. Arak', 5 Ann van Tanger naar Barcelona. Birmingham, 5 April van Goole te Harlingen. Brem, 5 April v Lissabon t.e Viana do Castelo. Depa, 7 April v' Rouen te Vlissingen De Ruyter, 7 April van Grangemouth naar Immingham. Fiduclan April van .Tanger naar Barcelona, Franka', j April van Glasson te Waterford. Frejo, 4 April van Boness naar Grangemouth. Haskérland, 7 April van Rotterdam te Boston. Hast 3, 4 April van Huil te Thornsby. Hast 5, 8 April van Ant werpen te Kopenhagen. Hoogland, 6 April van Londen te Blyth. June, 5 April van Bordeaux naar Antwerpen. Leuvehaven. Antwerpen- Kopenhagen, 8 April van Vlissingen. Mar.etj» Bohmer, 7 April van Gothenburg te Oslo. Mie: 4 April van Paisley te Maryport. Nato, 5 April van Antwerpen naar Bordeaux. Nettie. 7 April van Grangemouth naar Middlesbro. Njord. 5 April van Leixoes naar Rotterdam. Omlantiia 5 April van Antwerpen naar Bilbao. Rolf, April van Le Havre naar Rouen. Sambré 5 April van Rouen te Parijs. Servus, 7 April va Londen naar Rochester. Thriantha, 5 April va.. Oslo naar Lysekill. Urmajo, 6 April van Londen via Rotterdam naar Stavanger. Vaderland, 5 April van Belfast te Hayle. Virgo, 5 April van Oporto naar Rotterdam. Veenenburgh, 8 April van Rotterdam te Middlesbro. Westlaan, 5 Apr.l van Rotterdam naar Delfzijl. Zeehond, 5 April van Grangemouth naar vermoedelijk Amster dam. Annie, 5 April van Lissabon naar Viana do Castelo. SLEEPBEDRIJF. Slbt Ebro met baggermo len en bak, arriveerde 5 April van Rotterdam te Liverpool. Sltot Blankenburg met bak en sleepboot, vertrok 5 April van Hamburg naar Rotterdam. Slbt Tyne met tinbaggermolen „Dendang", van IJmuiden naar Manggar, pass, 5 April Gibraltar. Getrouwd: PUM SWIER en ANNA SLATS die mede namens wederzijd sche Ouders hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. IJmuiden, April 1947. Wijk aan Zeeërweg 106. 15 April a.s. hopen onze ge liefde Ouders JACOB PLOKKER en JOHANNA SNIJDER den dag te herdenken, dat zij voor 35 jaar in den echt zijn verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Huygensstraat 11. IJmuiden. Met deze betuigen wij onzen oprechten dank, voor de vele bewijzen van deelneming on dervonden bij het overlijden van onzen onvergetelijken Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JACOBUS VERSWIJVEREN IJmuiden-Oost, Eikenstr. 41. Mevrouw Tonino, Willem de Zwijgerlaan 11, Santpoort-Sta tion, vraagt Net Dagmeisje Aanmelden des avonds na ze ven uur. Slagerij C. J. Eggeraat, Kenne- merlaan 50. IJmuiden. witte leghorn, volop aan den leg. Te bevragen Willeörord- Btraat 8, IJmuiden-Oost. GEVRAAGD voor verschillende afdeelingen. reisgeld wordt vergoed. Prettige werkkring, Wasscherij HOEK EN VAART, Bloemendaalsche Straatweg 17, Santpoort-Station. RUBBERFABRIEK diensttredïng „HOLLANDIA" vraagt voor directe in- NETTE MEISJES, alle leeftijden Prettige werkkring en muziek tijdens het werk. HOOG LOON. Aanmelden dagelijks van 8—5.3( Velsen-N. uur aan kantoor Doodweg, Voor KOPER, LOOD en ZINK MAISON ANNY, Zeeweg Tel. 5672, IJmuiden-Oost. Wij vragen voor onze fabrieken (voor spoedige indiensttreding) Aanmelding bij de sociale afdeeling van de fabriek voor meisjes: dagelijks van 8.30—10 uur, met uitzondering van Donderdag. Voor jongens: (leeftijd tot ca. 18 jaar) dagelijks van 1012 en 34 uur. Reiskosten van buiten de stad worden vergoed. cacao- en chocolade fabrieken N.V., Haarlem Aan komen loopen JONG HONDJE (wit). Tegen adv. kosten terug te komen halen Zeeweg 236 IJm.-O. Gevr. zoo spoedig mogelijk d. netten Jongeman goed KOST HUIS (geen beroeps). Brieven JL 1339 bur. v. d. blad. De Vakgroep Groothandel in visch, annex Stichting Export van visch te IJmuiden, vraagt voor spoedigste indienst treding: a. EEN AANKOMEND KANTOORBEDIENDE voor de afdeeling Export, tenminste M.U.L.O.-oplei- ding, goed bekend met de moderne talen, accuraat en snel werker, leeftijd 1824 jaar. b. EEN JONGSTE BEDIENDE voor loop- en lichte kantoorwerkzaamheden. Voor ambitieuze jongelui zeer goede perspectieven. Uitsluitend schriftelijke aanbiedingen, onder opgave van re ferenties, Leeftijd, opleiding etc., te richten aan het Secreta riaat Havenkade 5, IJmuiden. Rex Theater vraagt voor direct NETTE WERKSTER Te koop aangeb. ELECTR WASCHMACHINE. Wllhelmi- nakade 73, IJm. Te koop: ELECTR. WASCH- MACHINE met prima wrin ger, z. g. a. n. Adres bur. van dit blad. De N.V. IJSFABRIEK EN KOELHUIS IJSVRIES vraagt: LEERLING- EN AANKOMENDE BANKWERKERS JEUGDIGE FABRIEKSARBEIDERS van 18 tot 20 jaar Gunstige arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties schriftelijk aan het kantoor Kanaalstraat 20, IJmuiden. slaagt U altijd. Keus uit meer,dan 100.000 stuks in soor ten, uit eigen kweekerij groot 2 hectaren van goede af- gekweekte planten tegen billijke prijzen. Boomen en planten rechtstreeks van kweekerij geven zelden te leurstelling. Dat wil zeggen geen uitgedroogde boomen of planten. Even kijken verplicht U tot niets. Vrucht- boomen appel, peren, pruimen en morellen vanaf 3.50, leiboomen appel, peren, pruimen en morellen vanaf 5.00. klimrozen 65 et. struikrozen 45 ct, klimplanten zooals Kamperfoelie 1.00, Ampelopsis 50 ct., Bruids sluier 1.—, Groene klimop 65 ct. enz. enz. Roode, witte en zwarte bessen 35 ct., frambozen 15 ct., Aard- beienpianten 4 ct,, per 100 stuks 3,50, Hulstboomen vanaf 1,50, Rhododendrons en Tuinazalea's, rijk bezet met bloemknoppen per stuk 1.Groerablijvende Ligustrum voor heggen en groene randpalmpjes voor afzebtiing van randen en perken per stuk 8 ct., per 100 stuks 7.50. Pracht coniferen in diverse soorten zooals groene, blauwe en goudfoonte kleuren vanaf 1.25, Bloemheesters, zooals Jasmijn, Roode en gele ribes, Gouden regen enz enz. per stuk 65 ct. 25 stuks vaste snijbloemenplanten in 25 soorten geven U dezen zomer tot diep in het najaar een weelde van bloemen voor slechts 4.50. Enkele of dubbele bolbegonia's in diverse kleuren ze bloeien van Juni tot eind October zeer aan te bevelen voor perken en randen per 10 stuks 125, per 40 stuks 4.50, per 100 stuks 10.Violenplanten grootbloemige in pracht gemengde kleuren per stuk 10 ct., per 100 stuks 9.Populieren voor windkeering of heiningen te maken, ook geschikt om blinde muren en onoogelijke schuttingen weg te werken, prijs hoog 1 meter per stuk 30 ct., per 100 stuks 25.—, hoog 2 meter 65 ct., per 100 stuks 50.—, hoog 3 meter 90 ct., per 100 stuks 75.enz. enz. Ja te veel om alles op te noemen. Ook prijscourant op aanvraag. Alles is franco huis. De boomen en planten kunt U zelf bekij ken, want de kweekerij is niet zoo ver, per fiets van uit IJmuiden en Velsen in 15 minuten. Ook bestellin gen per post worden aangenomen. En U slaagt altijd bij Burgwal 36, Tel. 12584, Haarlem-Oost Kweekerij gelegen te Santpoort Rijksstraatweg hoek Slaperdijk, naast de benzinepomp Travatho. Betaalt U-U JVUUl&l' flink Trompstraat 35 IJmuiden.Oost Tel. 42/3 Bloemenzaad, Graszaad, Sjalotten, Plantuitjes. Kunstmest, Landbouwkalk, Bestrijdingsmiddelen. EIKENSTRAAT 1, IJMUIDEN-OOST 500ste STAATSLOTERIJ 3e klasse - le trekking 8 April 1947 HOOGE PRIJZEN. I: 5895; 2.00<k 8969. I l.OOOi 7082; 8689, 14811, t 200: 1 IX: 5245: U 10222 10521 10826 U38G 11806 12204 12426 12861 13752 14088 14454 14804 15621 15854 16370 16642 in.vi-j 17265 17465 17732 18095 18372 18694 18951 19402 19885 20747 21060 21547 21026 PRIJZEN VAN f 48.— 1075 1080 1113 1169 1170 1243 1260 1283 1314 1346 1372 1420 1478 1491 1523 1554 15C4 1634 1650 1665 1669 1735 1740 1760 1780 1793 1837 1843 1091 1892 1939 1047 2017 2024 2029 2042 2108 2118 2157 2175 2218 2272 2290 2371 2385 2400 2441 2459 2487 2455 2509 2516 2555 2596 2604 2634 2640 2694 2716 2793 2891 2947 2952 3010 3035 3074 3078 3081 3139 3204 3237 3271 3298 3308 3315 3334 3336 3364 3387 3394 3405 3411 3445 3455 3478 3525 3556 3559 3573 3579 3597 3631 3667 3679 3688 3708 3770 3793 3794 3823 3853 3873 3875 3891 3906 3965 3993 3998 4065 4078 4089 4120 4121 4129 4140 4179 4227 4232 4270 4279 4331 4343 4348 4359 4372 4404 4428 4452 4466 4476 4489 4571 4610 4634 4639 4641 4557 4694 4724 4850 4852 48-59 5000 5038 5050 5052 5054 5072 5037 5126 5134 5186 5190 5193 5243 5253 5276 5287 5296 5347 5362 5384 5432 5436 5461 5462 5465 5505 5546 5569 5SS4 55B5 5637 5670 5710 5724 5740 S744 5803 5817 5914 6002 6073 6105 6107 6141 6147 6153 6155 6159 6175 6207 6235 6237 6238 6250 6326 6329 6346 6355 6404 6431 6479 6492 6529 6546 6554 6568 6611 6663 6664 6675 6636 6712 6733 6768 6826 6831 6843 6885 6B88 6933 6995 7035 7044 7046 7075 7090 7141 7175 7274 7281 7310 7323 7353 7369 7392 7444 7488 7408 7543 7560 7572 7593 7627 7062 7736 7743 7771 7773 7769 7823 7803 7889 7948 7984 8092 8102 8113 8144 8153 8172 8220 8235 8295 8304 8380 8444 8457 8491 8537 8554 8570 8616 3704 8705 8820 8830 8B52 8675 8895 8903 8933 8065 9041 9167 9211 0212 9223 9230 9247 9253 9270 0334 9340 9353 9362 B39S 9422 9490 9582 9583 9613 9621 9048 9685 9720 9725 9765 9771 9795 9803 9874 9893 9904 9934 9976 10004 10016 10018 10056 10057 10108 10145 10240 10252 10308 10331 10361 10374 10392 10393 10394 10404 10469 10473 10523 10549 10554 10584 10592 10689 10093 10727 10784 10791 10806 10809 10830 10933 10945 10963 10964 11)975 11038 11085 11135 11163 11193 11199 11246 11286 11328 11335 11341 11348 11412 11434 11469 11504 11538 11621 11652 11671 11763 11772 11787 11802 11819 11889 11897 11981 12U01 12074 12111 12127 12130 12158 12177 12181 12217 12219 12276 12290 12298 12301 12309 12312 12343 12349 12373 12409 12437 12443 12563 12592 12604 12614 12636 12645 12657 12777 12815 12838 12885 12966 12982 13117 13135 13233 13238 13279 13306 13354 13364 13373 13398 13420 13437 13445 13512 13524 13528 13558 13696 13697 13743 13747 13756 13760 13778 13809 13823 13905 13907 13914 13929 13945 13970 14008 14170 14207 14265 14281 14295 14339 14371 14374 14389 14401 14418 14428 14518 14534 14549 14576 14604 14643 14671 14677 14701 14742 14733 14795 14810 14835 14859 14929 14948 14957 13023 15055 15063 15095 15179 15208 15343 15370 15385 15493 15517 15570 15572 15587 15590 15600 15614 15618 15030 15677 15704 15718 15760 15765 15772 15791 15802 15831 15835 15837 15914 16120 16131 16171 16193 16204 16247 16255 16259 16274 16283 16325 16400 16403 16441 16455 16491 16493 16514 16541 16592 16621 16629 16637 16680 16692 16701 16702 16710 16716 16783 16787 16822 16826 16857 16865 16912 16927 16992 17016 17047 17U48 17050 17069 17107 17116 17144 17242 17271 17301 17320 17333 17340 17348 17351 17397 17417 17422 17450 17453 1743) 17489 17499 17549 17583 17588 17615 17670 17672 17693 17723 17736 17766 17782 17802 17804 17813 17618 17891 17907 17996 17998 18037 18057 18115 18138 18142 18174 18177 18201 18222 18249 18254 18256 18292 18367 18434 18442 18444 18473 18431 18506 18510 18514 18575 18616 18637 18654 18740 18764 18784 18801 18816 18823 18832 18854 18892 1S900 18939 18943 19024 19026 19035 19037 19083 19094 19156 19167 19181 19237 19280 19349 19434 19436 19461 19489 19530 19577 10582 19584 19699 19776 19788 19898 20015 20089 20138 20143 20176 20195 20199 2023) 20251 20261 20290 20290 20300 20343 20372 20414 20403 20545 20555 2058) 20623 20692 21)696 20770 20814 20834 20848 20877 208B9 20904 20916 20951 20962 20087 20988 21103 21231 21263 21272 21299 21311 21321 21365 21383 21411 21431 21499 21640 21652 21709 21752 21777 21778 21786 21807 21862 21B67 21900 21929 21956 21970 21977 21979 21986 Weet U dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor Uw OUDE HUISHOUD- of INDUSTRIENAAIMACHINE? Merk of defect geen bezwaar. Firma M. C. Hoole RIJKSSTRAATWEG 250, HAARLEM-N., TELEFOON 22787 Telefoon of briefkaart en..,.,., wij komen. LEGER DES HEUS EDISONSTRAAT U wordt Donderdagavond a.s. 8 uur verwacht in de Leger- zaal in den bijzohderein JEUGDDIENST. Spreker Majoor L. NIJMAN van Amsterdam. Toegang vry SNELPRIVéLES VOOR BEGINNERS SPECIALE VARIATIES voor gevorderden Inlichtingen: JOHN STOL ITmuiderstraatweg 33 rood maken wij voor U van Uw coupon stof. KENNEMERLAAN 121 - N.V. 's-Gravenhaagscbe Begrafenis onderneming „Simplicitas" W. J. INNEMEE ZONEN Fil. HAARLEM Kinderhuisvest 29-33 (v.h. R. Smink) Telefoon 1.0.4.4.1 BEGRAFENIS CREMATIE Inschrijving in het „ARCHIEF" waarborgt regeling volgens beschreven wenschen KINDERWAGENS RIJWIELEN HAARDEN KACHELS eni MEUBELEN worden geleverd op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Vraagt reizigersbezoek onder no. 7342 bureau van dit blad. In ruil aangeboden mooie woning aan de Genestetlaan te Driehuis met garage voor woning te IJmuiden. Brieven IJ 331 Bureau van dit blad.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4