Nap van PIANO'S en ORGELS C. W. Böttger Het Leger des Heils werkt thans zestig jaar in Nederland „Verwissel de vlaggen" Driehuis onderging groote wijzigingen in enkele tientallen jaren Een uitgezocht woonoord V.S.V. wordt sterker geacht dan RFC- Advertenties Driehuis. De snuifdoos van den Keizer 11 11 Grafmonumenten P. F. Gozeling, 3i. Ji. JCaaiftium Uames, Wasschen, Watergolven Jtaisoht Verhoef, 7let txan JCetnpen Uw adres L. WINTER Stemmen en repareeren KRAKELINGEN 17 APRIL 1947 donderdag Eerst door velen bespot, nUdoor ieder gewaardeerd n rfflSStoSfÏÏS. schoor- Nederland. Dit ge- we.le?i onder leiding van een Christelijl IJMUIDER COURANT ictóed"?-°r den Weren kolonel C. J. Go. onderwijl go-jarige nog vitaal is en vaa"' vertelt van dien eersten tijd. Hoon 8aat-eJd waren het loon van de pioniers, f,Se pers was afbrekend. Het Algemeen j livevi schreef: „Uit een oogpunt van en goeden smaak mag men wen- Sat dese nieuw ingevoerde plant niet schea, dat Neerlands gr0nd. Wij moeten lierC°chameii over hen, die aldus het gods- K® leven ondermijnen, in stee van het d 5r»n bloeien en toenemen". Justus van ii dreef in de Amsterdammer zelïs ?IaUïfat met de nieuwe beweging. Daarop S hij volgen: „Het Leger des Heils zal Er geen belangrijke overwmnmgen be. Pïn en het zal te bezien zijn of het ziji dacht eervol zal kunnen dekken". 1917. Het Leger des Heils maakt zich op om zijn 60-jarig bestaan in^Nederland te vieren. 1 AttSwi"wo"5t het werk zeer gewaar- tv*. ,T.i vnnr de vierme staa vieren. Er zijn 113 korpsen en buitenposten r veel maatschappelijke instellingen. een wordt het werk zeer gewaar- Het comité voor de viering staat Ster bescherming van Prinses Juliana. A J A. A. baron van Heemstra is norzitter en niet minder dan vier minis ters en aile Commissarissen der Koningin hebben er zitting in genomen, alsook tal- Eze burgemeesters. Op Hemelvaartsdag worden in de Apollohal te Amsterdam, het bootste gebouw dat beschikbaar is, feeste lijke bijeenkomsten gehouden, waarvoor commissioner J. Allan, chef van den Leger - staf te Londen, overkomt. Veel oorlogsverliezen Het Leger des Heils in Nederland heeft, behalve dat zijn aanhangers van de bezet ters hadden te lijden, veel materieele scha de in den oorlog geleden. Deze bedraagt voor de kerkzalen f 1.465.000, aan gebou wen en inrichtingen f 1.419.250 en aan in ventaris f 591.250. Bij elkaar dus f 3.475.500. Nieuwe plannen Met voortvarendheid waarbij veel steun ondervonden wordt, vooral van bui- tenlandsche vrienden wordt getracht de schade te herstellen. Maar het Leger heeft ook versoheidene andere plannen. Daarvan vertelde ons kom- mandant Charles Durman. Het werk breidt zich geregeld uit. Zoo spoedig mogelijk zullen hier vijftig nieuwe korpsen gevestigd worden. Bovendien zal het evangelisatieschip „Febe", dat in den oorlog sterk geleden heeft, weer gaan va ren om ver-afgelegen gebieden te bezoeken om te peilen of ook daar mogelijkheden be staan voor vestiging van een Leger-post, Voor den zomer staan vele tent-campagnes in stad en land op het programma; ook zal er op uit getrokken worden met evangeli satie-auto's. Het Leger zoekt ook middelen en wegen om de belangstelling van de jeugd te trek ken. Vooral heeft men het oog op den leef tijd 15-25 jaar. Voor de „ongrijpbare jeugd" wil men jeugdclubhuizen in de voor naamste steden openen, waarbij aandacht gegeven wordt aan ontspanning, studie, sport enz. Het eerste jeugd-centrum wordt te Amsterdam geopend. De exploitatie van Commandowisseling Zeemacht Nederland Het commando „Verwissel de vlaggen" symboliseerde gisteren de overdracht van het commando Zeemacht Nederland, die voor het marine-hoofdkwartier aan den Badhuisweg te Scheveningen geschiedde. Ten overstaan van officieren, onderof ficieren, manschappen en Marva's braoht de scheidende commandant, schout bij nacht J. A. Gauw verslag uit van de péri- oae, toen hij het bevel voerde. Hij droeg vervolgens het commando over aan kapi tein ter zee J. J. L. Willinge, die tot dusver ais chef-staf van het commando Zeemacht Nederlandsoh-Indië optrad. De nieuwe commandant sprak woorden van waar deering tot zijn voorganger en richtte zich vervolgens tot zijn nieuwe medewerkers van het hoofdkwartier, wier aiibeïd en toewijding voor het welzijn van de vloot onontbeerlijk zijn. Vervolgens bood de oudst-aanwezend marine-commandant, kapitein ter zee J. W, Reynierse den afgetreden commandant Zeemacht een maquette van het plein met den vlaggenmast van het instituut te Den Helder aan. Schout bij nacht Gauw uitte zp waardeering voor dit geschenk en dankte zijn officieren en manschappen voor hun toewijding en plichtsbetrachting tijdens zijji bevelhebberschap. Afhalen van Aanvullingsbonkaarten Voor het afhalen van aanvullingsbonnen- Kaarten in het Patronaatsgebouw aan den «eweg zijn aan de beurt: Vrijdag 18 April Vo letters p f-0*- en met Sp en Zaterdag h) April de letters Sq tot en met Ve. Kommandant Charles Durman vertelt over de groote plannen die het Leger in Nederland heeft één huis vraagt reeds f 80.000.per jaar. En er moeten er vele komen. Voor Rotterdam, waar het Leger zware verliezen in den oorlog geleden heeft, zijn groote plannen. Vier kerkzalen gingen ver loren; herbouw daarvan zal alleen al een millioen kosten. Er moet een nieuw tehuis voor vrouwen en kinderen komen (f 350.000), een industrieele inrichting en naohtasyl (f 450.000), een hotel voor wer kende mannen en vrouwen (f 250.000). Hoewel het Leger reeds in 35 centra van ons land belangrijk maatschappelijk werk verricht, is uitbreiding daarvan noodig, vooral in de Noordelijke provincies en Zeeland. Noodig zijn 5 doorgangshuizen voor vrouwen (f 250.000), 3 inrichtingen voor crimineele jeugd (f 350.000), 3 tehui zen voor ongehuwde moeders (f 500.000); 5 tehuizen voor tijdelijk onvolwaardige ge zinnen (f 200.000) en 2 tehuizen voor ouden van dagen en ongeneeselijke zieken (f 150.000). Kommandant Charles Durman deed een beroep op onze landgenooten voor finan- cieelen steun. Om het grootsche programma uit te voeren is zeer veel geld noodig. Ze ker f 750.000. Hij liet er op volgen: „Een groot bedrag, maar ongetwijfeld zult u het met mij eens zijn, dat het slagen van deze actie tot uitbreiding van het Godsrijk op aarde, wel- de meest passende jubileums viering zou zijn". MARKTBERICHT VAN WOENSDAG Aangevoerd werden 170 kisten schol, 2800 kisten kabeljauw en gul. 200 kisten wijting, 260 kisten kleine schelvisch, 25 kisten tarbot en tong, totaal 3455 kisten. De geheeel aanvoer werd tegen de vastge stelde maximumprijzen verkocht. Besommingen trawlers f 60.707. Motorlogger: KW 70 f7458. Kustvisschers: IJM 207 f20. IJM 343 f195, IJM 80 f1430, IJM 318 f416, UK 32 f88, UK 47 f 20, UK 8 f 105, UK 85 f 82, UK 94 f 101 UK 147 f 131, UK 9 f 346, UK 190 f 69, UK 215 f 125, BR 1 f521, KW 109 f 270, HD 72 £136, WR 116 f 269, HO 18 f 2605. Luitenant-admiraal Helfrich in Portsmouth Op uitnoodiging van de Britsche admira liteit brachten luitenant-admiraal Helfrich en verschillende vlag- en hoofdofficieren van de Nederlandsche marine gisteren een bezoek aan Portsmouth. Zij werden ont vangen door admiraal Sir Geoffry Laytön. Een militaire kapel luisterde de plechtig heid op. Luitenant-admiraal Helfrich in specteerde de Britsche eerewacht, waarna een bezoek gebracht werd aan het marine- etablissement in Portsmouth, waar de ar tillerie-opleiding wordt gegeven. Daar is ook een aantal Nederlandsche schepelingen in opleiding onder Nederlandsche instruc teurs. Een aantal Nederlandsche officieren volgt er voorts een cursus. De luitenant-admiraal inspecteerde er het Nederlandsche regiment. Na afloop van het bezoek aan Portsmouth werd de tocht voortgezet naar Lee-on-Solent, waar zich een luchtvaart-station van de Royal Navy bevindt. Rear-admiraal Eir Thomas Hope Troubridge verwelkomde er de Nederland sche- gasten, die er na de lunch vlieg- demonstraties bijwoonden. Groot schooljeugdfeest in gemeente Velsen Zooals reeds gemeld zal in de gemeente Velsen op 5 Mei, den nationalen gedenk dag, een schooljeugdfeest worden georga niseerd waaraan wordt deelgenomen door alle schoolgaande kinderen van welke richting of gezindte ook. Geen feest is beter geschikt om de eenheid te bevorde ren dan de herdenking van onze bevrij ding. Feestvieren kost echter geld. Onder het motto: De geheele bevolking voor de jeugd wordt Zaterdag 19 April een lijistcollecte gehouden. Het comité doet een beroep op de geheele bevolking om het resultaat van. deze, inzameling zoo groot mogelijk te doen zijn. De totale kos ten loopen in de papieren, want er is een programma dat klinkt als een klok. En wie zou niet wat voor kinderen over heb ben. Het comité rekent dan ook op aller medewerking. Het gemeentebestuur van Velsen beveelt deze collecte ook met warmte bij de burgerij aan. De kinderen zullen blij zijn als kinderen van één volk. Een Lunapark in IJmuiden-Oost Zooals gewoonlijk heerscht er een gezel lige roezemoezige drukte in en om het Luna-park dat onder auspiciën van de R.-K. Speeltuinvereniging „Vrij en Blij" op het terrein aan den Zeeweg wordt ge houden. De Vereenigde Amusements Be drijven brengen vroolijkheid met hun zweefmolen, draaimolen, golfbaan, auto- skooter en al wat verder attractie biedt in een Luna-park, zooals ook een echt oud- Hollandsche wafeltent. Reeds enkele dagen geleden heersohte er een zekere spanning op den Zeeweg en de jeugd van IJmuiden-Oost heeft met be langstelling de wagens bekeken waar met groote letters de naam Janvier op prijkt- De mooiste oogenblikken echter waren die, waarop een van de deuren open ging en de kinders een blik konden wei-pen in het „heiligdom" van de bewoners. De pret zelf is leuk, de voorpret, de spanning van wat komen gaat is minstens even leuk. Zoo beleeft IJmuiden niet slechts van Woensdag tot en met Zaterdag vreugde, de geheele week staat in het tee- ken van jeugd en jolijt voor oud en jong, groot en klein. Driehuis, de naam spreekt een duidelijke taal, was eens een gehucht. En dat „eens" is niet zoo lang geleden, zeker lang geen menschenleeftijd. Daar rond de R.K. kerk ontstond in den loop der laatste decennia een flink dorp met keurige, ruime wo ningen en al vindt men er geen waren huizen met flinke winkels. Het Wijk aan Zeeër voetpad, eens een pad tusschen Santpoort en Wijk aan Zee en het schilderachtig Heiletje zijn ver dwenen en in de plaats zijn breede straten gekomen, waarin 't goed is te wonen. Want al loopt dwars door het dorp een drukke verkeersweg, aan weerskanten daarvan liggen tamelijk stille straten. Er zijn buiten het bebouwde gedeelte nog rustige landwegen en boschpaden, waar men straks weer kan luisteren naar het gezang der nachtegalen. Driehuis groeide snel, want het werd een ideale woonplaats voor forensen. Het telt thans ongeveer 2800 inwoners en is vooral daarom zoo gezocht omdat het be schikt over' goede verbindingen per bus en trein met de groote steden. En Driehuis is het eenige deel van de gemeente Velsen, waar het oorlogsgeweld zoo goed als geen sporen heeft achterge laten. In. onze gemeente werden 4000 wo ningen vernield, in Driehuis bleef de schade beperkt tot een aantal woningen bij de spoorweghalte. Alleen een aantal bunkers in de nabijheid van het Missie huis, een half-gedempte tankgracht en hier en daar een gedeeltelijk afgebroken wegversperring van gewapend beton wij zen er op, dat er een Wereldoorlog II is geweest. Het is een groot voorrecht, dat men niet behoeft te wonen in een huis, dat uit zicht geeft op troostelooze vlakten met hier en daar een hoop al of niet afgebikte steenen, dat men niet behoeft te winkelen langs dichtgemetselde gevels of met half geblindeerde ramen. Dit voorrecht hebben de bewoners van Driehuis, dat er vroolijker en welvarender uitziet dan eenig ander deel der gemeente. Zoo ziet Driehuis er tegenwoordig uit. Stormvogels ontmoet in Rotterdam Excelsior Stormvogels heeft de mooie kans, om nog meer op Excelsior uit te loopen, on gebruikt gelaten. De oorzaak van de ne derlaag school ditmaal niet alleen in de voorhoede hoewel dit deel van de IJmui- der ploeg al buitengewoon slecht op dreef was maar ook inKraak, die aan zijn reputatie verplicht was geweest beide doelpunten te voorkomen, 't Wordt wer kelijk tijd, dat Stormvogels spoedig eens iets beters laat zien, en als de ploeg ver standig is, dan doet ze dit Zondag a.s. reeds tegen Excelsior, want een overwinning op deze medegegadigde voor de onderste plaats beteekent een dubbele overwinning. De Vogels hebben hun ploeg aanzienlijk ge wijzigd. Na de overwinning op Hermes-D.V.S. kan V.S.V. weer rustig adem halen, niet alleen omdat tal van clubs meer verlies- punten hebben, maar ook, omdat het te gen Hermes vertoonde spel waarborg biedt voor het behalen van nog meer winstpun ten. We hebben zoo'n voorgevoel, dat V.S-V. daarmee tegen R.F.C. reeds een be gin maakt. Wel verloren Sterk c.s. in Rot terdam destijds met 32, doch op vreem den grond voelen de R.F.C.'ers zich in den regel minder goed thuis en afgescheiden daarvan: We achten V.S.V. inderdaad sterker. De Kennemers heeft zich tegen „The Reds" niet slecht gehouden. De club ver loor slechts met 21. Doordat het zich herstellende Spartaan met 42 van H.V.C. won, is de positie der Wijkers er niet beter op geworden. Verandering ten goede zou er weer in deze positie komen, als de rood zwarten Zondag a.s. het kunststukje uit de eerste helft van het seizoen, toen de Alkm. Boys met 31 geklopt werden, herhaalden. Veel tegenstand zal Velsen in het Heem- steedsche Sportpark tegen H.B.C. onder vinden. Dit was al van ouds het geval en zulks zal er niet op verminderen, nu H.B.C. na de vorstperiode gemerkt heeft, dat het nog wel wat presteeren kan. Wij ver wachten dat Velsen het niet verder brengt dan een gelijk spel. Onze verwachting, dat de beide Bever weker 3de klassers zouden verliezen, is uitgekomen. D.E-M. heeft het iiu Zondag tegen N.E.A. heel wat gemakkelijker en zal wel winnen. Ook voor Beverwijk, dat Zandvoortmeeuwen op bezoek krijgt, ver wachten we een gunstiger resultaat dan de vorige week. Terrasvogels schijnt er getuige de over winning van 50 op N.EA- weer wat be ter in te komen. Toch vermoeden we, dat de Santpoorters het Zondag tegen V.V.Z. niet zullen redden. In het gunstigste geval wordt het een gelijk spel. Voor Kinheim wordt het een zeer be langrijke dag, daar het moet aantreden te gen Q.S.C. Daar dit geschieden moet ir Wormerveer, waar Q.S-C. in 7 wedstrijden slechts één puntje verspeelde, zullen de Kinheimers het niet gemakkelijk hebben. Verder dan een gelijk spel brengen zij het o.i. niet. In 4 F bleef de voor de bezetting der bovenste plaats zoo belangrijke ontmoeting E.H.S.V.V.E. onbeslist. Zondag zal V.V.E. tegen S.C.A. wel weer eens voor een over winning zorgen. I.E.V. maakt tegen Fokke eveneens een kans op de punten, en V.V.B. zal niet voor V-V.E. en IJE.V. willen onderdoen. Stormvogels 2 gaat haar krachten meten met de Volewijckers 2. We houden het op de Amsterdammers. Velsen 2, „en route" naar de bovenste plaats, zal zich door H.R.C. 2 zeker niet laten ringelooren. Kennemers 2W.F.C. 4 lijkt ons een wedstrijd voor een gelijk spel, maar V.S.V. 3 achten we iets sterker dan Z.F.C. 4. Kennemers 3 wint ongetwijfeld van T.D.O. 2, dat al zeer zwak is. De elftallen. ExcelsiorStormvogels.. In den belang rijken wedstrijd tegen Excelsior komt Stormvogels in de volgende opstelling uit: Kraak; Booy, Snoeks; Glas, Schoorl, Hoo- gendijk; Venus, Goedhart, Aland, de Boer, Opbergen. V.S.V.R.F.C. V.S.V. komt als volgt uit: Akkerman; v. d. Gevel. Voet; Sohaaper, de Vries, Van Eerden; Van der Lugt, Spaans, Van Onselen, Balvers, Sterk. Volewijckers 2—Stormvogels 2. Storm vogels vertrekt met: Reichsteiner; v. d- Oever, Schriemer; Mors, Zwemmer, Sieben; Luppens, Effern, Ketting, Van Gelder, v. d. Kuyl. Tooneelvoorstelling voor ouden van dagen Op Dinsdag 22 April zal in het St. Fi- delisgebouw (Patronaat) te IJmuiden- Oost door de R.-K. Tooneelvereeniging K.Z.O-S. worden opgevoerd het bekende blijspel van J. W. van der Heyden en Henk Bakker: „Vrijdag de dertiende". Deze voor stelling wordt door de commissie voor Ouden van Dagen aangeboden aan alle in woners der gemeente Velsen, die 60 jaar of ouder zijn. Op vertoon van het persoonsbewijs kun nen gratis toegangsbewijzen worden afge haald op Vrijdag 18 April bij Dr. P- C. de Weerdt, Stationsweg 5 Velsen, M. J. Koe- lemeyer, Van Wassenaarstraat 2 zw., IJmuiden-Oost, J. van Leeuwen, Kenne- merlaan 90, IJmuiden, Y. Stijl, de Ruyter- straat 147, IJmuiden-Oost. De tornado in de Amerlkaansche staten Oklahoma en Texas heeft volgens de laatste berichten van United Press 132 dooden en 1256 gewonden veroorzaakt. In het stadje Woodward werd de helft van het aantal inwoners dakloos. SUPFORTERSVEREENIGING „STORMVOGELS" NAAR ROTTERDAM. De Supportersvereniging „Stormvogels" heeft voor a.s. Zondag voor haar leden een busreis naar Rotterdam georganiseerd ter bijwoning van den wedstrijd Excelsior- Stormvogels. Het is voor de Vogels een wedstrijd van groot belang, daar er degradatiegevaar dreigt. Het bestuur hoopt daarom op een flinke belangstelling. Men kan zich bij den secretaris opgeven. FEUILLETON door John Dickson Carr Vertaald door Alice van Iterson "Of ze u volgen? Neen", glimlachte Der- ben, eerlijk gezegd, naar de Rue la Harpe gegaan om Monsieur Veille, °eri kunsthandelaar, te spreken. Ik had h[er^ oordeel van een expert over dit Uit zijn zak haalde hij iets, dat in een ^papiertje gewikkeld was. Hij ontdeed umi, en Hield, een tweede collier ™ioog, vervaardigd van schitterende lire en blauwe steenen. Het was op l gezicht zóó precies gelijk aan «atonoer op de tafel, dat Eve ontsteld ïvpi 660 naar bet ander keek. zei Dermot, terwijl hij op het lior m vloeipapier tikte, „is het col- Van madame de Lamballe uit de col- e van Sir Maurice. U zult zich her inneren, dat het na den moord op den vloer onder de vitrine werd gevonden, waar het blijkbaar inderhaast was neer gegooid". „Nu, en?" zei Eve. „Ik vroeg me af, wat daarvan de reden kon zijn. Dit zijn echte diamanten en turkooizen." Hij raakte ze opnieuw aan. „Dat heeft monsieur Veille mij juist ver zekerd. Maar het blijkt nu, dat er een tweede collier bestaat, dat een bijzonder goede imitatie is. Hetgeen, zooals u ziet. leidt tot de gevolgtrekking, dat Een oogenblik bleef hij voor zich uit staren. Toen knikte hij plotseling. Hij pakte het echte halssnoer weer zorgvuldig in het vloeipapier en stak-het in zijn zak. „Zoudt u me eens willen vertellen", schreeuwde Toby op nijdigen toon, „wat u hier eigenlijk doet, voor den duivel?" „Ben ik uw huis soms binnen gedron gen, mijnheer?" „U weet heel goed, wat ik bedoel. En hou op met dat „gemijnheer". Het klinkt alsof „Ja?" „Alsóf u mij voor den gek houdt!" Dermot wendde zich tot Eve. „Ik zag u binnengaan. Uw taxichauffeur zei me, dat u nog hier was en de straatdeur stond open. Ik wilde u eigenlijk komen vertel len, dat u zich niet langer angstig hoeft te maken. De politie zal u niet in hechte nis nemen. Nog niet tenminste". „Maar ze waren al in mijn huis!" „Och, dat doen ze wel meer. U zult ze van nu af ieder oogenblik om u heen zien. Ik kan u wel in vertrouwen vertellen, dat een van de personen, die zij het liefst wil den spreken Yvette Latour is, die zoo bui tengewoon blij was, dat de heeren gekomen waren. En als dat oude vel van een mensch nu niet de benauwdste momenten van haar leven meemaakt, dan heb ik geen steek verstand van het karakter der Franschen. Ho, ho, voorzichtig!" „Ikik.het is al weer in orde!" „Hebt u al gegeten?" „Neenneen...." „Daar was ik al bang voor. Daar moe ten we direct werk van maken. Het is al over elven, maar er zijn verschillende ma nieren om menschen van restaurants op ieder uur van den dag en den nacht ge dienstig te maken. Kijkt u eefts hier. Onze vriend Goron is een beetje overstuur sinds iemand hem aan zijn verstand heeft ge bracht dat zeker lid van de familie Lawes gelogen heeft, en niet zoo'n beetje ook". Bij de dreigende toespeling op de „fa milie Lawes" veranderde de gehèele at mosfeer opeens. Toby kwam een stap naar voren. „Doet u soms ook mee aan deze samen zwering?" „Er is inderdaad sprake van een samen zwering, mijnheer. Inderdaad. Uw woor den zijn treurig maar waar. Maar met dat complot heb ik niets te maken". „Toen u daar aan die deur stond te luisteren", wees Toby, terwijl hij den na druk legde op dat laatste woord, „heeft u toen iets gehoord? Over bruine handschoe nen en de rest?" „Ja". „Verhaasde het u?" „Neen, dat kan ik niet zeggen". Toby haalde zwaar adem. Toen keek hij de anderen aan met een uitdrukking van gekrenktheid op zijn gezicht. Hij streek over den rouwband om zijn linkermouw. „Hoor eens", zei hij, „ik houd er niet van om familiezaken in het openbaar te behandelen, zooals u wel begrijpen zult. Maar ik vraag u als een verstandig man: vindt u ook niet, dat ik in deze heele aan gelegenheid op een schandelijke manier ben behandeld?" Eve wilde iets zeggen. „Wacht", zei Toby. „Ik geef toe de schijn is tegen ons. Maar het denkbeeld, dat een van ons mijn vader zou hebben vennoord, is zoo krankzinnig, dat het wer kelijk op een complot lijkt. En van wie kwam dat idee? Van haar! Onthoudt dat Voor Kwaliteits sigaren Telefoon 4675 Sinds 1924 ONDERHOUD VAN STEENHOUWERIJ FA. IUPPENS Da Costalaan 45, Driehuis Tel. 5331 v/ih Evertsenstraat 20, IJmuiden Het meest vertrouwd adres voor BRUIDSBOUQUETTEN en GRAFTAKKEN, BLOEMENMANDEN en VERSCHE SNIJBLOEMEN ZEEWEG 395 - TELEFOON 4366 P. C. HOOFTLAAN 1 Reparaties aan Sanitair waterleidingen en geysers Mastiekbedekkins DRIEHUIS - DRIEHUIZERKERKWEG 81 Wij hopen nog weer eenmaal zoo ver te komen dat wij U even ruim en reëel kunnen bedienen als wij gewend waren in IJmuiden te doen. p. Permanent Verven Onduleeren Kleurspoelingen Cold Wave Alle prijzen vastgesteld volgens Prijsbeschikking. BRUIDSSLUIER TE HUUR DE GENESTETLAAN 8 TELEF. 4825 - DRIEHUIS Al is het momenteel schaarsch en moeilijk, toch hopen wij U op den duur allen weer als in het verleden te kunnen bedienen. Kleedingmagazijn „KLECO" DRIEHUIZERKERKWEG 100, DRIEHUIS t/o R.K. Kerk TEL. 4074 Voor Uw feesten BRUILOFTEN en PARTIJEN EEN HEERLIJK GEBAK Uw adres is dan Banketbakkerij D. MANTEN DRIEHUIZERKERKWEG 70 - TELEFOON 4128 Gediplomeerd PEDICURE ZEEWEG 389. Behandeling volgens afspraak voor KOFFIE. KOEK, LIMO NADE en verschillende SPORT BLADEN KIOSK DRIEIIUIS R. F. BROUWER DRIEHUIZERKERKWEG 80 Tel. 5715 Choc. 100 GRAM 28CT. goed!" Hij wees op Eve. „Een vrouw, die ik vertrouwde, die ik eenvoudig veraf goodde. Ik heb haar daar straks gezegd, dat ik een anderen kijk op haar had ge kregen. Nu, ik kan u verzekeren, ik heb me niet vergist! Ze heeft zoo goed als toe gegeven, dat ze weer goede vrienden ge worden is met dien vent, dien Atwood. Je hebt menschen, die niet gauw genoeg van hun eigen narigheid hebben. En zoodra ik er iets over tegen haar zeg, stuift ze op als een furie en gebruikt taal, die niet be paald past voor de vrouw, die naderhand mijn echtgenoote zou zijn. En waarom denkt u dat ze zoo te keer gaat? Alleen om dat meisje, om Prue. Nu, ik geef toe, dat ik daarin verkeerd gedaan heb. Maar tenslotte mag een man toch wel af en toe eens een verzetje hebben, niet waar? Het is geen oogenblik mijn bedoeling geweest om ernst met die zaak te maken- Dat be grijpt iedereen". Toby's stem werd luider. „Maar voor een vrouw, die haar woord aan een man gegeven heeft, is het heel wat anders. Zelfs al zou er werkelijk niets ge beurd zijn met Atwoord en ik wil dat dan maar in het midden laten dan was hij toch in ieder geval in haar kamer, niet waar? Ik ben tenslotte een zakenman, die een reputatie heeft op te houden. Ik kan mij niet de luxe permitteeren, dat de men schen praten over mijn vrouw. Zeker niet, nadat we officieel verloofd zijn ge weest. Nee, dit kan niet, hoeveel ik ook van haar houd- Ik dacht, dat zij van in zicht veranderd was, dat zij zich gebeterd had en ik schortte mijn oordeel op. Maar als zij mij op een dergelijke manier be handelt, dan geloof ik. dat het maar beter is, ons engagement als geëindigd te be schouwen". Op dat moment zweeg Toby, eerlijk verschrikt, want Eve was begonnen te schreien. In werkelijkheid huilde zij alleen maar van woede en overspannen zenuwen. Maar dat wist Toby niet. „Heusch, ik houd veel van je", voegde hij er troostend aan toe. Ongeveer tien seconden, gedurende welke de stilte zoo volkomen was, dat men ook mademoiselle Prue boven kon hooren hui len, stond Dermot daar. Door zijn gedach ten, die zoo vaak gekweld waren geweest door verdriet en vernedering een pro ces waardoor hij was gerijpt en dat hem meer begrip voor de moeilijkheden van anderen had gegeven, schoten visioenen van moord en wraak Maar hij legde alleen zijn hand met een licht, beschermend gebaar op Eve's arm. „Ga mee, we gaan hier vandaan", zei hij vriendelijk. „U verdient wel iets be ters". (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 3