ér- Tonicum flinke manlijke kantoorbediende Incasso Gerafeld rood-wit-blauw dundoek met een glorieus verleden De geschiedenis van een vlag Veisen Kort en Bondiq —I) B0UCKAERT Tel. 2 9 9 92 nette meisjes en jongens NEDERLAND <^7eM-U Luidsprekers DINSDAG 22 APRIL 1947 IJMUIDER COURANT Een ietwat gerafelde Nederlandsche vlag is in aanwezigheid van talrijke Nederland- sehe marine-autoriteiten in den top gcheschen van den hoogen Van Speïjkmast, welke op het plein voor het Koninklijk Instituut der Marine te Den Helder staat. Schout-bij nacht J. A. Gauw heeft den aangetreden adelborsten voorgehouden, dat zij zich het trotsche verleden van deze Nederlandsche driekleur in hun verdere leven ten voor beeld moeten houden. Vervolgens stelde hij hen allen voor aan den Engelschman, die met het bekende zeemansbUgeloof blijft beweren, dat deze vlag hem gedurende de gevaarlijkste operaties van den oorlog geluk heeft gebracht. De geschiedenis van de vlag loopt pa rallel met die van dezen Engelschman, die als luitenant van de Engelsche Royal Navy met 25 onder zijn leiding staande en speciaal opgeleide vrijwilligers (een „com mando") op 10 Juli 1943 als eerste voet aan wal zette bij de invasie van Sicilië. Hij droeg daarbij, opgerold op zijn rug, dezelfde vlag, die thans aan den Van Speijk- mast in Den Helder wappert. De 26 Engelschen van dit vrijwilligers- commando bevonden zich aan boord van de later ten onder gegane „Mamix van St. Aldegonde" der maatschappij Neder land, welk schip met talrijke andere van verschillende geallieerde landen in den vroegen morgen van 10 Juli 1943 als deel van een invasievloot de Afrikaansche kust verliet op weg naar Sicilië. Op de'brug van de „Mamix" voerde luitenant Maurice V. Redshaw, afkomstig uit Westwell in Kent (Engeland), een gesprek met den Nederlandschen kapitein Hettema, thans overste bij de Nederlandsche marine. Redshaw wist dat hem een hachelijk avon tuur wachtte Hij ging met kapitein Het tema een weddenschap aan: „Als morgen ochtend de zon schijnt, dan zult u deze vlag (en hij nam er een op, die toevallig naast hem op een bank lag) op Sicilië zien wapperen". De beide mannen bogen zich over foto's, die de R.A.F. van de Siciliaan- sche kust had genomen en spraken af, dat Redshaw het rood-wit-blauw op een Ita- liaansche kazemat zou plaatsen, nadat hij deze met zijn mannen had genomen. In den nacht daalden de mannen af in een klein landingsvaartuig. Zij waren als speciaal daartoe opgeleid marine-personeel de eersten, die den bodem van het Ita- liaansche eiland moesten betreden. Met tusschenpoozen van 15 minuten zouden andere landingsbooten soldaten van de eerste Canadeesche divisie aanvoeren. Redshaw's boot liep vast op een zandbank, de mannen sprongen er uit en zwommen naar de kust. de tommyguns op hun rug. Even boden de langs de kust gestationneer- de Italianen tegenstand. Twee Engelschen werden gedood, de overigen zochten dek king in het duinlandschap en spoedig was het gevaar geweken. Toen de 6000 Cana- deezen landden, vluchtten de Italianen naar de meer naar achteren gelegen Duit- sche divisies en na een kleine schermutse ling stapte luitenant Redshaw de kazemat binnen, die hij op de foto had aangewezen Toen de zon opkwam, ontwaarde kapitein Hettema van de brug van de „Mamix" af op de overeengekomen plek de vlag, die als blijk van de geslaagde onderneming trots boven de kazemat wapperde. Zoo kwam het, dat de eerste geallieerde vlag, die op bevrijd Europeesch gebied ge plant werd, een Nederlandsche was. Ook in Italië de eerste. Daarna kwam de landing in Italië zelf en reeds een week voor de groote landin gen bij Salerno kreeg Redshaws commando met drie andere (in totaal een honderd man) opdracht bij Gallico Marina in Ca- librië aan wal te gaan- Weer bond Redshaw zijn vlag op den rug en in den morgen van 3 September 1943 vlogen hem en zijn man nen de kogels uit Italiaansche geweren om de ooren, toen zij uit de landingsbooten sprongen en daarmede als eerste geallieer de militairen voet aan wal zetten op vijan delijk continentaal Europeesch gebied. De Engelschen beantwoordden deze wanne ontvangst met een regen van kogels uit hun tommyguns en het duurde niet lang of de Italianen gaven zich over. „Zij kwa men uit hun schuilplaatsen te voorschijn", zoo vertelde Redshaw, „zwaaiende met alles, wat maar wit was: tafellakens, zak doeken en handdoeken". Het Engelsche commando nam het grootste gebouw van de Italianen over, dat daar dicht bij het strand stond: een jamfabriek, die een Italiaanschen bodem van het Europeesche vasteland. Twee maanden lang hing zij uit de boven ste verdieping van de jamfabriek. Toen keerde Redshaw naar zee terug en ver wisselde het khaki-uniform, dat het com mando-personeel bij landingsoperaties steeds droeg, voor zijn donkerblauwe navy- uniform. Hij werd in den oorlog nimmer gewond. De meeste mannen van zijn com mando kwamen echter bij een volgende landingsoperatie (bij Anzio) om het leven. Nog eenmaal werd de vlag op vreemden, maar thans op bevrienden bodem gehe- schen. Dat was na afloop van de vijande lijkheden, toen lieutenant-commander Redshaw bij zijn vrouw in het kleine En gelsche dorpje Westwell was teruggekeerd. Op Victory-day vierden ook de bewoners van Westwell feest en in de middaguren ontrolde Redshaw voor de laatste maal zijn vlag en stak die uit een raam van „The Local Pub", def dorpsherberg. Terug in het vaderland. Daarna herinnerde hij zich, dat hij ka pitein Hettema had moeten beloven hem de vlag te re tourneer en. Hij schreef zijn vroegeren kapitein een brfef en ontving een officieel verzoek van de Nederlandsche marine de vlag voor het Koninklijk Insti tuut te Willemsoord af te staan. In aan wezigheid van de beide oude zeekamera den Hettema en Redshaw is daarop de wat verfomfaaide Nederlandsche vlag, die Redshaw geluk bracht en die hij maar noode wil missen, plechtig omhoog gegaan aan den Van Speijk-mast in Nederlands marine-stad: Den Helder. Van flen Berg biljartkampioen van Haarlem JAARVERGADERING V.V. „BREESAAP" De Voetbalvereeniging „Breesaap" houdt Donderdagavond in het clubgebouw „Wa tervliet" haar jaarlijksche algemeene le den vergadering. De agenda vermeldt de gebruikelijke jaarverslagen en verkiezing van een elftal commissie en voorts worden er besprekin gen gevoerd over het trainingsprogramma. Voor de te houden bestuursverkiezing zijn aftredend de heeren W. C. van Leus den, voorzitter; D. Grootendorst, leden secretaris en J. de Greef, algemeen adjunct. MARKTBERICHT VAN MAANDAG Aangevoerd werden 170 kisten tarbot en tong, 400 kisten schol, 1800 kisten kabeljauw en gul. 2000 kisten wijting, 150 kisten schar, totaal 4520 kisten. Prijzen: groote schol f27f22, middelschol f29—f23, zetschol f31f23, bot f9, wijting f12—f9. Besommingen IJmuider trawlers f24.960. verder Robert William KW f123 f 6750, Kat wijk II KW 134 f 18050. Motorloggers: KW 52 f 3429, KW 169 f4870, KW 104 f 3420. KW 173 f 3120, KW 168 f 4720. KW 23 f 2750, KW 138 f3870, KW 35 f6910, KW 161 f3820, KW 227 £4570, Kotters: KW 92 f 1380, IJM 79 f 2860, IJM 224 f2030, IJM 241 f350, BR 5 f 810, BR 28 f250. De nieuwe gemeente secretaris De heer J. Veen- stra, hoofdambte naar ter gemeen te-secretarie van Leeuwarden, die benoemd is tot se cretaris van Vel- sen. F. van den Berg in de laatste partij tegen Metz, welke hem het kampioenschap van Haarlem opleverde. Op waarlijk fraaie wijze heeft Frans v. d. Berg het kampioenschap behaald in de eerste klasse A van het District Haarlem van den Nederlandschen Biljart Bond. De „Centrum" speler wist al zijn partijen te winnen en eindigde met grooten voor sprong op de eerste plaats voor zijn ern- stigsten concurrent, Metz van de B.C.H. die hem tot aan de vijfde partij prachtig had bijgehouden. De derde plaats was voor Jan Steffers, die na een uiterst zwak begin, drie ver loren partijen, de resteerende vier par tijen op schitterende wijze won en ook het hoogste algemeen gemiddelde op zijn naam bracht, Lamers, die na Kobus de vijfde plaats bezet, stelde eenigszins teleur. Hij had toch een uitstekend gemiddelde. De uitslag luidt: d. Berg Metz Steffers maand lang als htm hoofdkwartier dienst1 Tz-nu11Q 7 1J7.„„„„.I O XVUUUb deed. Weer wapperde Redshaw's Neder landsche driekleur als eerste geallieerde vlag op den van den vijand gezuiverden Groote brand door gevaarlijk spel Opnieuw werd de gemeente Sprang- Capelle door een grooten brand getroffen. Door het spelen met vuur raakte Zondag namiddag in de Nieuwstraat de schuur van den landbouwer Keusten in brand. Door den feilen wind stonden in enkele oogenblikken schuur, stallen en het woon huis in lichterlaaie. Van de zuidzijde van de straat sloeg het vuur over op de schuur en stallen van A. Vos, landbouwer en steenkolenihandelaar, aan de Noordzijde van de straat. Eenige oogenblikken later waren de vlammen vandaar weer overge slagen op de groote schuur en stallen van den landbouwer Haverhals. De gemeente lijke motorbrandspuit bleek niet te func- tionneeren toen zij op het terrein aanwezig was. Toen de brandweer uit Tilburg onder commando van den heer Flameling, arri veerde, was het vuur reeds overgeslagen naar schuur en stallen van D. Vos in de Oudestraat, ruim 200 meter verder gelegen en naar de schuur van M. van Campen, tegenover het pand yan D. Vos. Alle pan den waren met riet gedekt en brandden tot den grond toe af. Met twaalf slangen werd het vuur bestreden. Vijf runderen en twee varkens kwamen in de vlammen om. Brand in de Ripperda-kazerne Maandagochtend is te Haarlem in een garage van de Ripperda-kazerne brand ont staan. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat deze brand het gevolg is van kortslui ting, waardoor een bak met olie vlam zou hebben gevat. De manschappen zijn onmiddellijk met snelblusschers het vuur te lijf gegaan, dat een makkelijke prooi had kunnen vinden in de auto's, die zich in de garage ter reparatie bevonden. Ook de brandweer was snel ter plaatse en met vereende krachten werden de vlam men spoedig bedwongen. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor, maar één auto ;werd door het vuur beschadigd. 7 7 14 12.30 7 5 10 11.13 7 4 8 13.88 7 4 8 8.55 7 3 6 12.34 7 2 4 10.08 7 2 4 9.36 7 1 2 6.97 Lamers Lunenburg Baart v. Rongen Voetbal Nek-aan-nekrace tusschen Schoten en I.V.V. De strijd in de derde klas C tusschen Schoten en IW blijft spannend. Zoo wel Schoten als IVV wonnen Zondag en staan dus nog gelijk. Schoten moet thuis spelen tegen Beverwijk en Aals meer en IW ontmoet De Meteoor en RKWA. Ripperda had tegen IW weinig geluk en verloor met 20, een stand, welke met de rust verkregen was. Schoten speelde tegen WA in Amsterdam technisch beter, doch ondervond veel tegenstand. In de tweede helft, toen de stand nog 00 was, was de thuisclub zelfs meer in den aanval. Na tien minuten doelpuntte Oosterbaan voor de Haarlemmers. WA was zoo goed als uitgespeeld, dooh Schoten slaagde er niet in geldige (wel twee ongeldige) doelpunten te maken. Beverwijk won op eigen terrein met 31 van Zandvoortmeeuwen. In de derde klas A trok HFC naar VCS, de club, welke nog een kansje op het kam pioenschap heeft. De thuisclub won met 42. Hillinen herstelde zich na de neder laag van de vorige week en versloeg op eigen terrein SJC met 52. Weer houtstof aangevoerd Met een lading van 988 ton houtstof, geladen in Risör en Oslo (Noorwegen) ar riveerde Zondagavond het Noorsche s.s. „Basel". Evenals met het eerder aangekomen s.s. „Tora Elise" werd gistermorgen direct met de lossing begonnen, waardoor zich het zeldzame feit voordeed dat aan één steiger twee zeeschepen gelijktijdig den voorraad aanvulden en aan de Oosterstei ger het derde zeeschip hout loste, hetgeen een flinke drukte met zich bracht. Boekeninzameling voor de soldaten in Indië Het Rotterdamsch Studentencorps heeft het initiatief genomen, om onder de leer lingen van de middelbare scholen van ge heel Nederland een actie te voeren, om de soldaten in Indië aan goede lectuur te helpen. Aannemende, dat er 70.000 leer lingen zijn, verwacht het corps ten min ste 35.000 boeken bijeen te zullen krijgen. Niet alleen romans zijn welkom, maar in het algemeen alles dat onderhoudend, leerzaam en goed is. Het ligt in de be doeling op deze wijze bibliotheken te vor men, die aan troepenonderdeelen worden verstrekt. Wie geen kinderen op middel bare scholen heeft en toch boeken be schikbaar wil stellen, kan deze aan een der middelbare scholen zenden. De regee ring heeft de toezegging gedaan, leger- vrachtauto's beschikbaar te zullen stellen, om over het geheele land de inzamelingen te gaan ophalen. De boeken zullen ten slotte worden overgedragen aan de NIWIN, die er voor zorgt dat de uitleen bibliotheken te bestemder plaatse zullen komen. Waarschijnlijk door het achteloos wegwer pen van eindjes brandende sigaret is bij Zand- voort ruim tweeduizend vierkante meter duin- beplaniting in vlammen opgegaan. Koffie- en blauwe boonen Dat smokkelen riskant kan zijn, onder vond een aantal smokkelaars, die te Geulle in Limburg een groote partij koffie van de grens verder per auto het binnenland in wilden smokkelen. De rijkspolitie bemoei de zich namelijk met het geval. Hoewel de chauffeur van den smokkelwagen met vol gas door een door de politie gegeven stop sein reed, werd de auto door welgericht vuur van een stengun tot stoppen ge dwongen. De auto bleek een groote partij koffie, ongeveer 200 kilo, te bevatten. Auto en smokkelwaar werden in beslag genomen. Kort daarna arriveerde een tweede ploeg, blijkbaar om nog meer koffie te la den. Een der inzittenden, gesommeerd om uit zijn auto te komen en zich te legitimee- ren, trachtte zich hieraan te onttrekken door de vlucht te nemen. Er ontstond een schietpartij tijdens welke de smokkelaar getroffen werd. In zorgwekkenden toe stand werd hij naar een ziekenhuis te Maastricht vervoerd. Later vond de politie pen partij van enkele honderden kilo's koffie langs den weg. Ook in Enschedé was het raak. De politie te Enschedé is ook weer eens een smokkelzaak op het spoor gekomen. Enkele agenten liepen Zaterdag op een auto toe, die half op het trottoir geparkeerd stond, waarna de inzittenden er haastig uitsprongen en wegrenden. Een van hen kon spoedig gepakt worden, een ander, die bij de vlucht een pakje weg wierp, kon men eveneens achterhalen. Het bleken twee Friezen te zijn. Onder den motorkap van de auto troffen de agenten ongeveer 1000 schaartjes aan en verder een groote hoeveelheid actetasch- sloten en zakmessen. Achter in den wagen waren bovendien rijwielonderdeelen ver stopt.^' De bewoner van het huis, waarvoor de auto geparkeerd stond, werd ook aan een verhoor onderworpen. In zijn huis troffen de agenten een groote partij smokkelwaar aan. Controle op Zondagsrijders Velen moesten te voet naar huis Ambtenaren van de Rijksverkeers inspectie hebben in samenwerking met de politie Zondag een strenge controle ge houden op automobilisten en motorrijders. Er werden talrijke personen bekeurd, die geen rijvergunning bezaten. Ook kregen vele bezitters van een rijvergunning een proces-verbaal, omdat deze vergunning niet op Zondag geldig was. Voorts zijn verscheidene automobilisten aangehouden, die weliswaar een vergunning hadden om ook op Zondag te rijden, maar uitsluitend voor zakelijke doeleinden. Een ritje met vrouw en kroost naar Zandvoort en de bollenstreek konden de controleurs on mogelijk als zoodanig beschouwen. Van vele overtreders zijn de rijvergun ningen ingetrokken. In andere gevallen werd de rijvergunning ongeldig verklaard voor rijden op Zondag. Zij, die het er op gewaagd hadden, zonder rijvergunning een ritje te maken, moesten te voet huis waarts keeren, daar hun auto of motorfiets door de Rijksverkeersinspectie „in bewa ring" werd genomen. De nieuwe voorzitter van Bloembollen cultuur, jhr. dr. O. F. AH. van Nispen tot Panncrden. Cursus in democratie ging niet door Te Hengelo werd aan 51 Duitsche jour nalisten, leeraren en vertegenwoordigers van vakvereenigingen, die in Engeland een cursus in democratie zouden volgen, door de Nederlandsche grenspost de toegang tot Nederland geweigerd. Ofschoon de Britsche officier, die de groep Duitschers begeleidde, protesteerde, hielden de Nederlandsche ambtenaren vol, dat de Duitschers geen doorreisvisa voor Nederland hadden. De groep moest onver- richterzake naar Hannover terugkeeren. Uitspraak Centrale Eereraad inzake Cor van der Lugt Melsert De Centrale Eereraad voor de Kunst heeft uitspraak gedaan inzake Cor van der Lugt Melsert en een zevental ingediende be zwaren niet bewezen geacht. Het college ziet echter in twee feiten, zijn uitlatingen in een interview in 1942 en zijn bezoek aan den toenmaligen burgemeester Voute, dat niet als een daad van verzet doch als een hulpverleening van den vijand werd beschouwd, reden voor ernstig verwijt, op grond waarvan 'worden in het Rembrand.it Theater te Haarlem het college schorsing van Cor van der Lugt Melsert voor één jaar gerechtvaardigd acht, „waarbij de raad heeft rekening ge houden eenerzij ds met de belangrijke en verantwoordelijke positie, die appellant bekleedde, anderzijds met de goede hou ding van appellant, die bij verschillende andere gedragingen gebleken is en met zijn goede Nederlandsche gezindheid". De schorsing door den eereraad met twee ja ren is derhalve door den Centralen Eere raad met terugwerkende kracht opge heven met ingang van 1 October 1946. De raad van Bennebroek vergadert Vrijdag 25 April dies namiddags 8 uur. Op de agenda staat o.a. een voorstel tot het aangaan van een geldleen!ng ad f 15.000 voor aanschaffing van een motor-brandspuit met toebehooren en ma terialen. S VtE} Sinds de bevrijding is voor het nnt van gronden voor woningbouw procedure op grond van het Kon 7 Mei 1945 toegepast. De minister' van u V* opbouw en Volkshuisvesting heeft aa meentebesturen medegedeeld, dat ih" de normale procedure volgens art 34^ n.ingwet gevolgd kan worden. - In Maart verwerkten de rnc. 132.000 ton kolen en 2.119.000 liter easnii 1(5,1 totale gasproductie bedroeg 80.312 00o v!' meter. De Hoogovens leverden aan gasbedrijven 2.579.000 kubieke meter De KLM heeft er een zoon bli- t werd de dienst Enschedé—Eindhoven geopend, een lijn, die van groot belaii^ zijn voor het economisch contact m Zuiderburen. w We De doodstraf werd geëischt tegen jarigen vroegeren „schaarleider'' Wia. wacht voor het Bijzonder Gerechtsh /"V* Leeuwarden. De man zou tijdens de be !e jacht hebben gemaakt op illegalen in n delijke provincies. e nW- Een nieuwe inspecteur van den Lands is benoemd in den persoon van Ir j G V°* ker, vroeger directeur van het fiut-i voor pluimveeteelt. "Sbststnji Dr. P. Kuin heeft met een rede over -v bedrijfsorganisatie als structuurverschil- het ambt van buitengewoon hoogleeraar i l bedrijfshuishoudkunde aan de Amsterdam^ gemeente-universiteit aanvaard. HAARLEM EN OMGEVING Het Chr. Gemengd Koor „Bennehrwu gaf Maandagavond met medewerking van b dubbel gemengd kwartet ,,J. s. Bach" een eert in de Ned. Herv. Kerk te Bennebitó Hoewel de toegang kosteloos was, waren toch niet zooveel bezoekers als verwacht wev De Damclub E. M. S. te Bennebroek a.s. Vrijdagavond voor het haar clublokaal gehuldigd. In het gebouw van de Vereenigine Vrijzinnige Hervormden, Jacobstraat, zal \c Evelyn F. Heywood, C.S.B., uit Londen, Lid r den Raad van sprekers van ,,The' Moff» Church. The First Church of Christ, Scientist' te Boston, Mass., op Zondagmiddag 4 Mei een lezing houden in de Engelsche taal, getiteld- ..Christian Science openbaart den Idealen Mensch'-'. Tevoren zal een Nederlandsche ver- taling worden voorgelezen. Ds. Bronsgeest uit Veisen heeft voor het beroep naar een der vacatures in de Ned Hei vormde Gemeente te 's Gravenhage bedank' Ds. A. Zwiep, Ohr. Geref. predikar.: IJmuiden, staat op het tweetal te Schiedam. Ds. E. Pot is voornemens a.s. Zondag i'. scheid te nemen van de Ned. Herv. Gem, te Oldenzaal, om Zondag 4 Mei zijn intrede a doen te Haarlem. - Van Vrijdag tot en met Woensdag 30 April voorstellingen gegeven van de revue „Nou ij de boot aam", waaraan medewerken Henrietta Davids, Johan Boskamp, Bert van Dongen, Fifi Frank. Jeanne Melchers, Henk Haye, WÜly Hogguer, Andrina de Clercq, het Frankly- ballet en het orkest van Herman Woustra. Ik décors zijn ontworpen door den Pa rij zenaar Armati en de Nederlandsche teekenaars Joop Geesink en Tom Manders. B. en W. van Heemstede deelen den ge meenteraad mee, dat zij een betere oplossing gevonden hebben voor een verbinding tusschen de beide, door de Van Merlenvaart gescheiden gedeelten van de Vrijheidsdreef. zij stellen voor het raadsbesluit van 30 Januari j.l, in te trekken en een crediet van f 26.506 ter beschik king te stellen. Het aspect van de Vrijheids- dreef zal verhoogd worden. Ds. E. Saraber, Ned. Hervormd predikant te Emmer-Compascuum heeft het beroep naar Zandvoort (tweede predikantsplaats) aange nomen. Hiermede vervullen wij den droevigen plicht U in ken nis te stellen met het over lijden van onze lieve Echt- genoote, Zuster, Tam te en Pleegmoeder Mevr. C. GOMES Echtgenoote van den Heer M. W. Arisz. Zij overleed, na een langdu rig, geduldig gedragen lij den. gesterkt door de ge nademiddelen der H. Kerk, in het. St. Antonius Zieken huis te IJmuiden-Oost, in den ouderdom van 66 jaren. Uit aller naam M. W. Arisz IJmuiden-Oost, 21 April '47. Oosterd'uinweg 20. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Don derdag 24 April v.m. 9.30 u. in de Parochiekerk van den H. Gregorius te IJmuiden waarna begrafenis op het R.K. Kerkhof. Vertrek Antoniusziekenhuis 9 uur. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan familie, vrienden, buren en bekenden voor de belangstelling bij ons 35-jarig huwelijksfeest onder vonden. J. Plokker en echtgenoote Huygensstraat 11, IJmuiden. Gevraagd op Handelskantoor Te koop gevraagd: orgel, piano of baby-piano Br. no. 125206 Bolrek, Ko ningsplein 1, A'dam. ROZENSTRAAT 7—9 Adverteert n dit blad Wij vragen voor onze fabrieken (voor spoedige indiensttreding) Aanmelding bij de sociale afdeeling van de fabriek voor meisjes: dagelijks van 8.3010 uur, met uitzondering van Donderdag. Voor jongens: (leeftijd tot ca. 18 jaar) dagelijks van 1012 en 34 van buiten de stad uur. Reiskosten worden vergoed. cacao- en chocolade fabrieken N.V., Haarlem Alleen nog DEZE WEEK mogen wij diverse artikelen ZONDER PUNTEN verkoopen Wij hebben nog een klein aantal Alleen maten 40 en 42. Jongensbroekjes en gummi damesmantels. 99 TROMPSTRAAT 10 TELEFOON 5332 san De maan scheen helder, de weg ivas breed Het paardje liep met luste De voerman was danig in zijn sas, Omdat het HONIG'S MAÏZENA was f BELANGRIJK voor Santpoort en omgeving GEOPEND Depót ververij en chem. wasscherij „DE PAUW" c.v. Kerkweg 145 Santpoort, Tel. 8004 K 2560 Chemisch reinigen verven plisseeren borduren lederverven. Heerenhoeden verven en opmaken. F. TH. VAN VOORST. BETROUWBAAR PERSOON heeft nog eenige dagen vrij voor Incasso. Brieven IJ 339 Bureau van dit blad. WONINGRUIL Woonruimte gez. in of in omg. IJmuiden-Haarlem ln ruil v. ld. te Hilversum. Br. M. W. M. Nijgh en v. Dltmar, Amster- dam-C. Gevr. NET DAGMEISJE v. 8.30 6 uur, Maokaaij, Drïehuizer- kerkweg 25, Driehuis. Aangeboden PENSION met vrije slaapkamer voor heer. Br. L 514 bur. van dit blad. KINDERRIJWIEL heb ik ruil voor kinderwagen, P. Hooftlaan 37, Driehuis. Te koop mod. Old Fin. SLAAP KAMERAMEUBLEMENT best. uit ledikant met. 2 nachtkastjes, drie dieurs kast, toilettafel met tabouret tafeltje met 2 stoelen,- j Ldnschotenstraat 3, COÖPERATIE „DE EENDRACHT" VELSEN Huishoudelijke Ledenvergadering op Donderdag 24 April, 's avonds 8 uur in het gebouw van Kindervreugd te Velsen-Noord. AGENDA: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen over fusiebespreking met de Be- verwijksche Coöperatie Algemeen Belang. Alleen toegang voor leden, dus dezen keer niet voor hun vrouwen. Het Bestuur: JAC. ZUURBIER, Secretaris, A. G. KEUTER, Voorzitter. Veulentjes in de wei, crocusjes in het gras, maar moeheid hij de menschen! Voor 100°/0 fitdat zijn maar weinigen van ons in het voorjaar. Neem in deze overgangsmaandea regelmatig Tonicum BROCADES. Het maakt U sterker, kalmer en opgewekter en geeft U in konen tijd Uw energie voor 100% terug. NV. KONINKLIJKE ^HARMACEUTISCHE FABRIEKEN v/h B ROCADES-STHEEMAN Sc PHARMACIA A.s. Woensdag OPENING van ons IJSBUFFEÏ Vanille-, Frambozen-, Sinaasappel-, Advocaat- en Mocca-U» DE OPINIE VAN GROOT EN KLEIN DE GROOT'S IJS MAG ER ZIJN Beleefd aanbevelend BANKETBAKKERIJ DE GROOT JAC. v. HEEMSKERKSTRAAT 7 - TEL. 4535 Voor direct gevraagd in Manufacturenzaak EEN LEERLING WINKELJUFFROUW EEN AANK. WINKELJUFFROUW EEN LOOPJONGEN EEN LEERLING STOFFEERDER Brieven met opgaaf van referenties en genoten on derwijs enz. onder No. IJ 338 aan het bureau van dit blad.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4