flinke meisjes de Ruyter mm mm „Verwalter" liet zijn vroegeren directeur door den S.D. arresteeren Acht jaar gevangenis geëischt De kat op het spek De N.Z.H. maakt zomersche plannen M [Kort en Bondig -Ma hulp Luidsprekers Nederlandsche Bakkerij Stichting Een prima Overhemd m #vfe i/Niemeijen II l[ koffie WOENSDAG 23 APRIL 1947 TJMUIDER COURANT BIJZONDER GERECHTSHOF Het Bijzonder Hof te Amsterdam zette de behandeling voort van de zaak tegen den 62-jarigen assurantie-bezorger H. J. de J. uit Bloemendaal. die er van beschul digd werd in Juli 1942 in een brief aan den SD te hebben medegedeeld dat een zekere J. Perels uit Amsterdam Jood was en nog vrij rond liep en dat hij ver dachte den S.D. dringend vei-zocht dien Perels zoo spoedig mogelijk in hechtenis te nemen. Voorts had hij van September '44 af tot het einde van den oorlog als admi nistrateur en verbindingsofficier van de Nederlandsche Landwacht den vijand hulp verleend. De verdachte was in 1935 als lid van de NSB geroyeerd en na groote deining in die beweging, zooals de president, mr. M. van Vugt zei, door den secretaris der NSB, Huygens, in 1943 als lid weer aan genomen. De J. had eerst als compagnon en later als provisie-reiziger voor Perels gewerkt en was in 1942 opgetreden als „Verwalter" in het publiciteitsbureau dat deze dreef. Na enkele weken schreven twee der voornaamste cliënten dat het bureau geen contracten meer voor hen behoefde af te sluiten en daarmee was de zaak waardeloos geworden. De verdachte was daarop bij de „Wirtschaftsprüfstelle" te Arnhem ontboden, waar men hem, vol gens zijn zeggen, opgedragen had Perels te doen arresteeren. Uit een brief in het dossier zou echter blijken dat van een „op dracht" geen sprake was, wel van een telefonische afspraak die De J. met de „Wirtschaftsprüfstelle" vooraf gemaakt had. Perels was inderdaad gearresteerd, maar de S.D. bevond hem niet schuldig en liet hem na drie weken vrij. In het dossier was voorts een brief aan den Duitschen gevolmachtigde Fischböck waarin verdachte zich beklaagde dat hij slechts vijf zaken ter Verwaltung had en niet voldoende aandeel in de ariseering van het Nederlandsche bedrijfsleven. Bij de PRA had de verdachte Hitier „een genie" genoemd en Mussert een „slappe ling". Economische rechter In het beklaagdenbankje verscheen een man. Een keurig man die een sigarenwinkel had. Een man die zich dus alom in de sym pathie van het publiek mocht verheugen. Deze man nu kwam 1764 rantsoenen te kort. Dat was een leelijk ding en automa tisch dacht iedereen „zwarte markt". „Niks", zei de man, „m'n vrouw heeft ze opgerookt." „Wat?" zei de politierechter en sloeg aan het rekenen. „Kom nou, dat zijn 35.280 sigaretten." „Ja meneer", zei de man. ,,'t Is heusch. Niet allemaal misschien, maar toch heusch Diet grootste deel. Meneer, ik heb er echt scheiding voor aangevraagd. Het gaat niet door hoor, want het is weer bijgelegd," voegde hij er haastig aan toe. Toen kwamen de huiselijke problemen ter tafel, problemen, die nogal wat met de 1764 rantsoenen te maken hadden, afgezien van de enorme rooklust van degene, die 's mans zorgen (en zijn sigaretten) deelde. Deze zullen wij dus hier niet bespreken. De officier kreeg het woord. „Mijnheer de politierechter," zei hij. „het gaat hier om zeven procent van den omzet. Dat kan niet getolereerd worden." „Nee," zei de verdachte. „Sssst", zei de deurwaarder. De officier eischte vijftig gulden en drie maanden voorwaardelijke sluiting van de zaak. „U zou het 'm zeker beter gelapt heb ben", meende de president. Uit de stukken kwam vast te staan dat den beschuldigde nog het burgemeester schap van Oostzaan was aangeboden, doch dat hij dit afgeslagen had omdat de be zoldiging hem niet aanstond. De leeftijd van dezen verdachte was voor den procureur-fiscaal, mr. B. J. Besier, aanleiding om zijn eisch te be perken tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek en ontzetting uit alle rechten voor het leven. De verdediger ging diep in op psycho logische factoren en de persoonlijke om standigheden, die zijn cliënt tot de NSB hadden gebracht. Hij vroeg het Hof al vorens uitspraak te doen een psychiatrisch rapport in te winnen en in zijn oordeel clementie te betrachten. Uitspraak 6 Mei. Voetbal De heer Lotsy biedt verontschuldigingen aan „Kwetsende bedoelingen bestonden niet" Op zijn verzoek is de heer Lotsy, voor zitter van den Kon. Nederlandschen Voet balbond, Maandagavond ontvangen door Kanunnik F. Dessain, voorzitter, en den heer A. Verdijck, algemeen secretaris van den Koninklijken Belgischen Voetbalbond. De heer Lotsy heeft spontaan verklaard, dat door zijn bond vergissingen zijn be gaan en dat hij speciaal naar Brussel is gekomen om namens den K.N.V.B. zijn verontschuldigingen aan te bieden. Hij heeft den Belgischen Bond verzocht er verzekerd van te willen zijn, dat vanwege de bestuursleden van den K.N.V.B. geen kwetsende bedoeling bestond en heeft verder uitdrukking gegeven aan het ver langen dat de beide bonden ten spoedigste schikkingen zullen treffen om te voorko men dat de wrijving nadeeligen invloed zal uitoefenen op de toekomstige betrek kingen. De Belgische afgevaardigden heb ben geantwoord, dat de gevoelens van den Belgischen Bond overeenstemmen met die, welke de heer Lotsy namens den Neder landschen Bond heeft vertolkt. Wat gij niet wilt dat U geschiedt. Belangrijke verbeteringen op alle lijnen van 4 Mei af Zondag elk half uur naar Leiden Naar wij vernemen heeft de N.Z.H. be moedigende plannen voor het aanstaande zomerseizoen. De verbeteringen op alle door de N.Z.H.V.M. geëxploiteerde lijnen zijn legio en wij zullen dan ook volstaan met het noemen der belangrijkste. Er zal dezen zomer met ongeveer de zelfde frequentie als tot nog toe, tot later in den avond gereden worden. Zoo ver trekt de laatste tram naar Leiden met in gang van 4 Mei om 11.15 en op het zelfde tijdstip gaat de laatste tram in omgekeerde richting. Deze tijd geeft met een de wijziging aan die zich in de ver trektijden der „Leidenaars" gaat voltrek ken; ïnplaats van twee minuten over het heele en het halve uur zullen de trams naar en van Leiden van begin Mei af een kwartier voor en na het heele uur ver trekken. Ook 's Zondags is er een belangrijke verbetering voor de lijn HaarlemLeiden geprojecteerd: werd er tot nu toe tot half twee in den middag een uursdienst gere den. de zomerdienstregeling vermeldt een lialfuursdienst naar het Zuiden van des morgens vroeg af Ook in het stadsnet komen verbeterin gen: de laatste tram naar Heemstede gaat om 23.20 van het Haarlemsche station en van Heemstede-Sportpark vertrekt nog een tram om 23.56. Door de bovenver melde veranderingen in de vertrektijden der Leidenaars zal daarna nog een tram om 23.11 de laatste „nachtbrakers" uit Heemstede naar Haarlem kunnen meene men. Eenzelfde streven naar latere trams in de avonduren is te merken op de lijn AmsterdamZandvoort. Zandvoortenaren kunnen nog om 23.03 uit de badplaats met de tram, die om 23.25 uit Haarlem gaat vertrekken en om kwart over elf zal een laatste dienst van Am sterdam naar Zandvoort starten. Maar een kwartier na het middernachtelijk uur rijdt de „allerlaatste" uit de hoofdstad, die echter niet verder dan Haarlem gaat. Als poging om het te verwachten drukke vervoer op Bollenzondag (27 April) het hoofd te bieden heeft de N.Z.H.V.M. op dien dag een halfuur- dienst van Haarlem naar Leiden en terug ingesteld. veertig minuten op het Bloemendaalsche strand in petto, alleen echter wanneer het weer meewerkt. Over den nog steeds in de lucht han genden busdienst naar de Zandvoortsche- laan en omgeving is nog niets definitiefs mede te deelen: meer materiaal zou hier de eenige oplossing beteekenen maar de N.Z.H. denkt er wel over in den loop Vervalschte Van Meegerens in omloop De strafzaak tegen tien kunstschilder Han van Meegeren, die zich in Mei voor de rechtbank te Amsterdam zou moeten verantwoorden, is uitgesteld tot September van dit jaar. De schilder heeft verklaard, dat er op het oogenblik een aantal vervalschte „Van Meegerens" zijn. Hij heeft reeds zes maal geconstateerd, dat er werk in den handel wordt gebracht met de valsche signatuur „Van Meegeren". Ook zijn er volgens Van Meegeren talrijke teekeningen onder zijn naam in omloop, die niet door hem zijn vervaardigd. Eenigen tijd geleden kwam iemand hem vragen een gesigneerde „Van Meegeren" te willen bekijken en een ver klaring te geven, dat het doek echt was. Het was een slecht geschilderd stuk, voor stellende Abraham en Hagar in de woestijn. De bezitter vertelde dat hij f 250 voor het doek had betaald. Ook kreeg de schilder een doek te zien, waarop aan den achterkant een briefje was geplakt met de verklaring, dat het door Van Meegeren geschilderd was; 't was niet gesigneerd.Van Meegeren acht zich ernstig benadeeld door een dergelijk misbruik van zijn naam. Een der valsche schilderijen is volgens Van Meegeren een copie van het bekende schilderij van Gabriël Metsu, voorstellende een vrouw, die het haar van haar kind kamt. Over het faillissement van Van Meege ren kan nog worden medegedeeld, dat de kunstschilder aan zijn schuldeischers een accoord heeft aangeboden, dat echter niet aanvaard is. De behandeling van de fail lissementszaak is ook enkele maanden uit- [esteld. Het ongeluk te Bloemendaal De toestand van den korporaal Reime- ring, die het zwaarst gewond was bij het ongeluk met' de militaire auto op den Bloe- mendaalschen weg, was vanmorgen vrij gunstig. Nieuwkoop heeft Maandag het ziekenhuis Joannes de Deo verlaten. Agenda voor Haarlem WOENSDAG 23 APRIL De politierechter was het er mee eens. Alleen maakte hij van de drie maanden zes weken. „Als uw vrouw maar niet meer aan het rooken slaat," waarschuwde hij. „Vast niet meneer," zei de man en stapte tevreden weg. Naar zijn vrouw. De volgende zaak bracht twee zondaars dn de bank. Zij hadden op ongeoorloofde wijze een schaap naar de eeuwige jacht velden gezonden. „Edelachtbare", zei de een, ,,'t was om me vader te redden. Hij had het aan zijn maag en moest schapenvet hebben van den dokter. Nou wat doe je dan? Je slacht een schaap." De politierechter vond het nogal een kluif, zoo'n schaap voor een maagpatient. „Ja, hij is nou ook dood gegaan," ver klaarde de man, „och en we hebben er zelf ook nog wat van gegeten. En wat weg gegeven." „En wat verkocht", zei de politierechter. Toen kwam nummer twee aan de beurt. Hij was een melkboer die het vleesch ge kocht had en er onderweg naar Amsterdam mee was gegrepen. De officier nam requisitoir. Twee weken tegen den slachter en 25 gulden en één maand voorwaardelijk tegen den melkboer. „Ken ik nou weg?" vroeg de laatste, niet dn het minst onder den indruk, „ik moet me melk uitvente." „Nee, wacht even vriend" sprak de politie rechter, „nog even uitspraak doen." Het viel mee, 75 gulden en een maand voor waardelijk voor den slachter en voor den melkboer conform den eisch. „Veertien dagen tijd om in hooger beroep te gaan," zei de politierechter. „Welnee, Edelachtbare," zei de melkboer, „daar gaan ik niet in." Hij veegde hard en nadrukkelijk zijn neus af, groette, „Heerè" en bonkte met zijn kameraad de zaal uit. Het leek alsof Vrouwe Justitia even glim lachte achter haar blinddoek. Uitspraken Bijzonder Hof Het Bijzonder Gerechtshof te Amster dam veroordeelde Dinsdagochtend den 19- jarigen landbouwer L. P., die in 1944 uit de Stichting Hoenderloo ontvlucht was en zich bij den Landstorm-Nederland had gemeld, tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek en ontzetting van alle rechten voor den duur van het leven. De eisch was vijf jaar. De 29-jarige metaaldraaier W. R. die, om de bombardementen in het Ruhrgebied te ontloopen zich bij den Landstorm had ge meld en daar ernstig verminkt was, werd tot één jaar voorwaardelijk veroordeeld, met aftrek. De procureur-fiscaal had tien ia ar tegen hem geëischt. Drie kwartier-busdienst op Den Haag. Het ligt voorts in de bedoeling een dienst om de 45 minuten te laten rijden van Haarlem via Noordwijk naar Den Haag. De stadsbussen naar Bloemendaal gaan tot 23.35 en terug tot 23.50 rijden; reizigers voor Overveen kunnen nog om 23.47 van het station en deze bus gaat om 23.05 van de Ramplaan. Naar den Vondelweg, waarop vroeger de Brockway een dienst onderhield, kan men komenden zomer uiterlijk half twaalf des avonds "per bus komen; een kwartier latei- gaat deze dienst naar het station terug. Tenslotte een buitenkansje voor de bad gasten: van 15 Juni tot 31 Juli heeft de j nieuwe dienstregeling een busdienst om de Gem. Concertgebouw: Volksconcert Willem uc I And-riessen, 8.15 uur. Stadsschouwburg: Ballet van den zomer geleidelijk met deze BjïSKndSTiltnTi °u"' s*»™"^wifTs^ae üe Deginnen. geheimzinnige 39013?", toeg. bov. 14 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. City: „Follow the boys", toeg. alle leeft., 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 ulir. Rembrandt: „De bittere waarheid", toeg. bov. 14 j„ 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Onder verden king-, toeg. bov. 18 j„ 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Hel geheim van Slamboul", toeg. bov. 18 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „George wiivt op alle fronten", alle leeft., 2.00, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. isschien hebt u vandaag reden een LUIDSPREKER in de IJMUIDER COURANT te plaatsen. En anders morgen of overmorgen wel. Laat het dan niet, hst is uw voordeel. DONDERDAG 24 APRIL Zuiderkapel: lichtbeelden van het zendings werk op Makassar, R uur. Groote Kerk, orgel concert. 3 uur. Bioscopen: Middag- en avond voorstellingen. Dr. Verhage wordt eerelid van ,,BIoembolIelleuItuur,, Na afloop van de Algemeene Vergade ring vdn „Bloembollencultuur" werd ii een deels besloten, deels openbare verga dering afscheid genomen van den aftre denden voorzitter, Dr. A. J. Verhage. Een schilderij van den Haagse-hen kun stenaar Chris de Moor dat deze in 1944 maakte als symboliek van de naderende bevrijding, gaf de dankbaarheid van hoofdbestuur en vereeniging een tastba ren vorm. Het eere-lidmaatschap van de ver eeniging, dat Dr. Verhage werd aan gebeden, nam hij dankbaar aan. Tenslotte werd de gelegenheid, om af scheid te nemen van den scheidenden voor zitter, door velen aangegrepen. Verdacht van hulpverleening aan den vijand Destijds is door den procureur-fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof te Amster dam een arrestatie-bevel uitgevaardigd tegen P. N. M. te Aerdenhout, die verdacht wordt van het misdrijf van hulp ver leening aan den vijand in oorlogstijd. Naar wij van bevoegde zijde vernemen is het dossier van M. reeds geruimen tijd geleden voor een gerechtelijk vooronderzoek in handen gesteld van den Raadsheer-commissaris in het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam. M. was echter voortvluchtig, zoodat het onderzoek niet kon worden afgewerkt. Naar we thans van dezelfde bevoegde zijde vernemen, is het arrestatie-bevel inge trokken, nadat, in overleg van den procu reur-fiscaal met den Raadsheer-commis saris en den raadsman van verdachte, M. zich in een daarvoor bepaaldelijk aange wezen kliniek als verpleegde hefift laten opnemen en daar ten allen tijde ter be schikking van de Justitie blijft. De ge zondheidstoestand van M. maakte deze regeling wenschelijk, waardoor tevens is verkregen, dat thans met de behandeling van het onderzoek verdere voortgang kan worden gemaakt. Handel in glas-bonnen Het politie-apparaat van Den Plaag", Rotterdam en Amsterdam is een uitgebrei- den handel in glasbonnen op het spoor. Een ambtenaar van het Rijksbureau voor ke ramische producten is reeds opgesloten; hoewel hij ontkent, bestaan er sterke aan wijzingen dat hij door zekere manipulaties reeds ingeleverde glasbonnen weer in den handel bracht. De man zou hier f 5.000. mee „verdiend" hebben- RELIGIEUS IIINDOEFEEST DOOR BRAND VERSTOORD. Op een feest van Hindoes in de buurt van New-Delhi is brand ontstaan, die aan gewakkerd door den wind, weldra zulke afmetingen ging aannemen, dat de ge- Loovigen in paniekstemming in de rivier sprongen, waarin zij zich in den loop dei- godsdienstige plechtigheden hadden ge reinigd. Een groot aantal hunner werd dooi den stroom gegrepen en verdronk. Tien anderen kwamen in de vlammen om. Meer dan duizend tijdelijke onderkomens zijn verbrand. Acht eisch tegen nden gevangenisstraf en 26-jarigen AmstewZ*.* kantoorbediende, die in November 194- aE" den invloed van sterken drank met ?h °na? te water was gereden, ten gevolge au'5 het meisje, dat hem vergezelde was. Wroniaf Tot burgemeester van Dienien is h de heer H. Dallinga, laatstelijk k is de ..Marimishovv" op, een tentoonstelling op het gebied van industrie, nijveiheid, landbouw, Wat eelee'.t en pluimvee. Ter gelegenheid van het 60-jarie h T„lnLI^ de afdeeling Zeist Plantkunde" is daar een groote b'°emeft:e toonstelling geopend, weike tot 10 j,je e" Op I .Mei 1947 treedt de wei ..Reciv"0^' Overheidspersoneel" in werking. nerS{l De melkprijs voor het Productiejaar 1948 is voor den producent vasteesieta l5i'" cent per kilo melk met 3,3 vet. De prijs zal in hel najaar worden va'stgestèW^ Door de stichting „Tegelsche Passlne!,. is f 3000 aan de stichting i940-'45 «escw. Een zelfde bedrag ging naar een fomis Vo„r7 getroffen kerken in het Bisdom RoermrZ65 Twaalf van de veertien meubelen,-^' die rond Culemboi bureai stilgelegd, gaan vandaag De loom voor hout wegens malversaties Z? ndaag weer aan hej n de arbeiders moesten gefaZ hun werkeloosheid doorbetaald worden De „Belgische dag" 'ordén. de Utrecht»*. Jaarbeurs is Dinsdag bijgewoond door 7 Belgischen minister van Economische Za"? Jean Luvicusart en zijn ambtgenoot van r? tenlar.dschen Har.del, Baron F. v j _a' Waiilet. Eerstgenoemde bleek vooral ar*? belangstelling te hebben voor. de afdeclinr booten. De lorpedobootjager „Tjerk Hiddes" v- irekt 2 Juni naar de tropen, orr. de „piet ]L af le lossen. HAARLEM EN OMGEVINQ De heer n. H. M. van Slogtcren te Heem. stede is aan de Lain/dbouwhoogeschool te Was», rain,gen. geslaagd voor het candldaatsêxaln tuinbouw. Geslaagd voor het candidaatsexafiief a.. de Theologische Hoogeschool der Gerei Kek (art. 31 K. O.) de heer J. van Popta uit sarj. poort. Op 29 April zal de heer j. a. h. j3ns(n veertig jaar als bankwerker in dienst zijn M de Centrale Werkplaats der Nederiandsd» Spoorwegen te Haarlem. Zaterdag 2g April wordt een jeugdbijen komst gehouden in de Bakenesserkerk. ui*, gaande van de afdeeling Haarlem der „Yo'jü for Christ" Beweging. Aan het muzikaie n. öeelte werken mee Willy Leesmann (sopraar.i en Bouw Lemkes (viool). Toespraken worda gehouden door Ds. i. P. van der Waal en da heer J. Kits, Evangelist van de „Open Air Mission". VISS CHERIJBERICHT SCHEVENINGEN Gisteren werden te Seheveningen van IJmui. den aangevoerd 100 kisten wijting, 10 kisten kabeljauw en 30 kisten gullen. Noteeiing wij ting f 16.50. kabeljauw f26, gullen 16,50—£24, alles per kist van 50 kilo. Vandaag zijn de noteeringen als volgt: groot» schol f 18f 20.80; kleinmiddelschol f 23.50—£21, beide per kist van 40 kilo. In. paats van kaarten Ondertrouwd: GERUIT VISSER en TRIJNTJE ZWAAN Huwelijksvoltrekking bij na dere aankondiging. IJmuid en-Oost. Cypressenstraat 24. Herv. Kleuterschool v. Lange- veldstraat 1, Velsen -Noord vr. voor tijdelijk een flinke Salaris nader overeen te ko men. Brieven met en om in lichtingen aan liet Hoofd dei- school Mej. J. C. Markerink, Meerweidelaan 35, Velsen-N. NET MEISJE gevr. van 8.30 tot 4 uur in kl. gezin z. k. Mevr. Schoen, Brederoodsclieweg 106 Santpoort. B. z. a. NETTE WERKSTER van 95 uur f 5 p. d. Brieven L 1382 bur. v. d. blad. Rullen d. bl. MANTELCOS- TUUM, heerenstof voor lichte swagger m. 44. Bakkerstr. 33, IJmuiden. WEGGELOOPEX: groote gele gekruiste Herder, luistert naar den naam Max. Tegen bel. te rug v. Wassenaerstr. 68, IJm.O. WONING RUIL. Woning te Beverwijk 2 kamers met keu ken. 2 slaapk. met zolder f 4.65 voor huis te IJm.-Oost. Baan- straat 100. Beverwijk. Ruilen: mooie WONING MET PAKHUIS, IJmstr.weg voor woning in IJm.-Oost. Brieven L 1386 bur. v. d. blad. Troepentrein opgeblazen in Palestina. In de buurt van Rehoboth in Palestina is een troepentrein waarin zich talrijke Brïtsche militairen bevonden, door op de rails gedeponeerde springstoffen opge blazen. Er zouden volgens berichten van AFP drie wagons uit de rails zijn gewor pen. Reuter meldt, dat volgens officieele mededeeling vijf Britsche militairen om het leven zijn gekomen. Twee werden ern stig en 21 licht gewond. Voorts is een bur ger omgekomen en zijn zeven burgers ern stig en elf licht gewond. Onder de slacht offers is een driejarig kir 1. Een aantal militairen moet nog onder de wrakstukken vandaan gehaald worden. Personeel van „De Telegraaf" vraagt beslissing I Te huur gemeub. ZIT-SLAAl' KAMER voor alleen st. vrouw. Het redactioneel, technisch en admini- Brieven L 1384 bur. v. d. blad. stratief personeel van het dagblad „De Telegraaf" heeft een request gericht aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarin onder andere wordt betoogd dat „De Telegraaf" en „De Courant - Het Nieuws van den Dag", ook na de zuivering, van regeeringszijde groote hinderpalen ontmoeten. Het personeel kan zich niet aan den indruk onttrekken, dat onzuivere motieven een groote rol spelen bij de beoordeeling van de vraag, of en wanneer „De Telegraaf" weer kan ver schijnen. Het meent, dat daardoor op on rechtvaardige wijze schade wordt toege bracht aan zijn na jarenlangen arbeid ver kregen positie. Het personeel vertrouwt dat de overheid er binnen zeer afzienbaren tijd in zal slagen het probleem van de herverschijning op 'te lossen binnen de grenzen van het Nederlandsche recht en met uitsluiting van alle binnengeslopen onzuivere factoren, welke het recht, om opnieuw te verschijnen, in den weg staan. Niet toegelaten als raadslid De Raad van State heeft beslist, dat de heeren ir. Van der Heyden (K.V.P.) te Haarlem, mr. O. H. van Wijk (A.R.) en Weyers (K.V.P.) te Heemstede, niet kun nen worden toegelaten als raadsleden om dat zij leeraren aan een Lyceum zijn. De eerste was in den Haarlemschen Raad ge kozen, de twee anderen in den Heem- steedschen Raad. Nette KOSTGANGER gevr. Ge zellig thuis. Adres te bevr. bur. van dit blad. RUILEN: huis Trompstr. bev. k. suite, keuken, gang. 2 sip. k.. overl. en gr. erf f 5.25 p. w., voor dito huis. met 3 slaapk f 5.50f 6 p. w„ liefst J. P. Coenstr., W. a Zeeërweg of Rambonnetl. Adres te bevr. bur. v. d. blad. GOED TEHUIS GEZOCHT v. jonge honden. Carolinastr. 12 RUILEN: banden 28 x ll/2 v. 13/4 x 28 met bijb. mijner zijds. de Ruyterstr. 84. IJm.-O. LITS-JUMEAUX ni. bedden in ruil aangeb. v. 2 pers. opklap- bed m. toebeii. en eiken om bouw. P. C. Hooftlaan 41, Driehuis. RUILEN: Huis IJm -O kamer keuken, 3 slaapk. en fl. tuin voor huis met vrije poort en flinke schuur, omg IJm.-O. B. C. Sliggers. v. Galeustr. 12. IJmuiden-O. WONING RUIL. Aangeb. flat A'dam, 5 kam. badkamer, keu ken. bergkamertje. c v. en tel. huur f 48 en f 8.50 c. v. in ruil voor huls Santpoort of omgeving. Br. L 1383 bur. v. d. blad. BAKKERIJ COMM. VELSEN EN BEVERWIJK Aan het publiek wordt bekend gemaakt dat het ten strengste is verboden brood te verkoopen zonder daarvoor de op dat moment geldige bonnen in ontvangst te nemen. Bij overtreding van dit verbod stelt zoowel de bakker als de kooper zich bloot aan ernstige strafvervolging. Het is eveneens verboden bij of ten behoeve van den ver koop van bakkersartikelen eenig voordeel al dan niet voor waardelijk, hetzij direct, hetzij indirect, in welken vorm ook, te geven of te beloven. 17 April 1947. DE NED. BAKKERIJ STICHTING BAKKERI3 COMM. VELSEN EN BEVERWIJK KOSTGANGERS gevr. bij G. Winkel. Wijk aan Zeeërweg 154, IJmuiden. WONTN'GRUIL. \Vie ruilt wo ning Casembroötstr. voor grootere omg. watertoren door gezinsuitbreiding. Te bevr. Ca- senibrootstr. 16, IJm.-O. WOMNGRUIL. Wie ruilt wo ning Casembrootzijstraat voor grootere. Te bevr. Casembroot zijstraat 4, IJm.-O. Pracht BOVENHUIS in IJmui den. huur f 5 p. w. ruilen voor benedenhuis omg. IJmuiden- Oost. Brieven L 1381 bur. v. d_ blad. WONTN'GRUIL. Woning goeden winkelstand IJm.-Oost f 4.50 p. w. aangeb. tegen wo ning ca. f 5 p. w. Adres bur. van dit blad. Te koop gevraagd: licht MO TORRIJWIEL, z. g. a. n. Blie ven l 1389 bur. v. d. blad. Te koop gevr. zwart COL BERTJASJE m. 50-52. Brieven L 1385 bur. van dit blad. TE KOOP: 1 pers. ledikant spir. f 30. eetk. ameublement compl f 475. divan m. kleed f 75. transportfiets m. banden f 90. heerenfiets z. banden, pendule. J. Visser, Burg. Ram- bonnetlaan 20, IJm. TE KOOP: lichte wollen d. sportmant-el v. o. kw. m. 44-46 chique zwart hoedje en suede zwarte schoenen als mv. m. 37 Adres te bevr. bur v. cl blad Te koop: pracht WAGENKl'S- SEN en babycape, zalmkleur. z. g. a. n. Trompstr. 197. IJm - Oost. Te koop: 1 paar ROEIRIEMEN voor een klein bootje. Iepen- straat 18, IJm.-O. TE KOOP: weegschaal met ge wichten, zakhorloge, 2 spiegel ruiten. Jac. Heemskerkstr. 44 Na 5 uur 's avonds. Stevig EVACUATIEKAR RETJE te koop om zware din gen mee te versjouwen, f 10, Kennemerlaan 102. Te koop: MANCHESTER WERKPAK. Ruilen linnenkast voor hangkast. De Ratelstraat 8, IJm.-O. TE KOOP GEVRAAGD: GEHEELE of GEDEELTELIJKE INBOEDELS Allerlei Meubilair - Naaimachines - Ameu blementen - Ledikanten - Vloerkleeden - Alle soorten Metalen, enz. enz. Goede prijzen verzekerd! Trompstraat 35 - Tel. 4273 - Dmuiden-Oost Nu wandelt U weer ^|1 voor Uw plezier Tenminste - wanneer U kans hebt gezien CO WBO Y-schoenen te bemachtigen. Ze zijn er weer, al is 't voorloopig mond jesmaat! Uw coupon stof. maken wij voor U HEERENMODEHUIS KENNEMERLAAN 121 Weet U dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor Uw OUDE HUISHOUD- of INDUSTRIENAAIMACHINE? Merk of defect geen bezwaar. Firma M. C. Hoole RIJKSSTRAATWEG 250, HAARLEM-N., TELEFOON 22787 Telefoon of briefkaart en.... wij komen, 8i£eaddt (atï! Chr. Geref. longelingsver. „Troffel en Zwaard" DONDERDAGAVOND 24 APRIL a.s. Rede van Ds. M. W. Nieuwcnhuize van 's Gravenhage (C) Onderwerp: „Simsons roeping en onze tijd". Aanvang in de Chr. Geref. Kerk, Marconistraat 1 om 7.30 uur. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. GEVRAAGD voor verschillende afdeelingen. Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. Wasscherij HOEK EN VAART, Bloemendaalsche Straatweg 17, Santpoort-Station. N.V. 's-Gravenhaagsche Begrafenis* onderneming ..Simplicitas" w J INNEMEE ZONEN Fil. HAARLEM Kinderhuisvest 29*33 (v.h. R. Smink) Telefoon 1.0.4.4.1 BEGRAFENIS CREMATIE Inschrijving in hei „ARCHIEF" waarborgt regeling volgens beschreven wenschcn.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4