Moeder P. v. d. Berg Het Schoenenpaleis Bloemendag MOEDERDAG JOH. GEELS Iflcedetdag. Moederdag? En Twisk Verwen je moeder Kostelijke verzameling kinderboeken A-is-een-aapje Advocaat in conflict met Tribunaal-president Opinie-onderzoek inzake leerplichtige- leeftijd de ^ag-ec Trompstr. 66* Bloemendag heeft het Voor Moeder! het Qeschenhenhuis W. M. GEELS Bloemenmagazijn „DE ROOS" Jtoedexdag Taarten vanaf.1.25 Bij STREEFLAND 5Jti. van JCampw 3)e Qwot Plastic-tas vanaf f 13.10 ,,'t Spaxthuis" AB DE JONG 5a. Jl. de JSoe? DONDERDAG 8 MEI 1947 1JMUIDER COURANT pN buitengewoon bekoorlijke expositie F Za «ie verzameling van kmderpren- JSfez der firma Joh. Enschedé Zn. j^de kunsthandel Leffelaar, Grote Markt ^^Netolandse uitgaven (we vinden er V vrimse en Engelse) interesseren ons Jzrd het meest. Ze zijn niet zelden in u"e' ld inhoud geïnspireerd op Franse Vf Engelse voorbeelden, bezitten echter een K "tiid eigene breedsprakigheid, die "Sr ons moderne mensen vaak comisch "Xfprentjes waarmee deze curieuse boek. ips werden versierd zijn heel dikwijls van charmante eenvoud, dat zij de lif repróduïtie-techniek van deze reeds „veel mogelijkheden meer bood. zo_ jk jj, een „A-is-een-aapjesstem- ^/Sllffiln dé schaduw stellen hoewel ï- ivTcivi roori c •ep: ïl 3 „Snzo'n boekje' opensloeg, drong he Siaha der straat, het gillen van een S he? ronken van een vliegtuig en het ratelen van de tram, juist naar binnen. Het Roosje" van M. Westerman met titelprentje zo zoet als londant, ving aldus aan.: Waarom schreit gij lieve Koosje? Spreek, heeft iemand U verstoord? Lieve moeder, neen, dit roos jen Had mijn oog geheel bekoord;- Straks heb ik het afgebroken. Maar de doorn heeft mij. gestoken. Zie nu, hoe mijn handje bloedt, Daar de pijn mij schreien doet. tv werd er week van en, omdat ik daar *4 van houd, vroeg ik me af: Kunnen ÏJ deze dingen nog verdragen? Kunnen onze kindëren het rog? Neen Maar dat wil niet zeggen, dat wij Hit bekweel niet eris zouden willen beluis teren in de tijd waarin het thuis hoorde. Vn dan- welk een ontrqeretide bezorgd heid voor de kleinen, die later onze rootvaders en grootmoeders zijn gewor den Dankbaarheid past ons dus. Heeft Heinrich Heinë, in schoner vorm, eisenlijk ook niet sentimentaliteit op sen timentaliteit gestapeld? „Du hast Diaman ten und Perlen-Hm! Een heel klein boekje ligt er op de tafel eevuld met „kleine gedichten" van Hyro- nimus van Alphen en luister nu eens hoe deze gepruikte goedigaard zich bezorgd maakte over 'n futiliteit: Zeg me zoete, lieve Loije! Wat is de oorzaak, dat ge schreit. Hebt ge uio beugeltas verloren Of gebroken, lieve meid? Wie het kleine niet acht Maar ik wil niet geloven, dat toen, zelfs In de dagen van de WelEdelgestrenge heer van Alphen alle Lotjes zo vervelend waren. Evenwel: Lotje schreef niet, Hyro- nimus' schreef en hij speelde, heel alleen de kindercomedies en kinderdrama's. In suikerzoete bandjes gebonden liggen daar „Passe.temps" van madlle Dubois de Thainville, „Le Pasteur de Marmou- tier" van Just Girard en nog anderè ge- confijte verhaaltjes. Zij waren vaak model voor Nederlanders, die op weemoedige wijze hun voorbeeld volgden. Ze zijn meermalen kostelijker geïllustreerd dan ■geschreven mét précièuse etsjes sonis •van een ailes overtreffende kinderlijkheid. Het is opvallend hoeveel beter de vroe gere uitgaven zijnverzorgd in beeldende zin althans, dan de latere, die ontstonden in een tijd waarin iedere stijl te loor ging, 'toen de eerlijke vroeg-negentiende eeuwse "romantiek (denk aan de Camera Obscura enz.) plaats maakte voor een werkelijk heid, die" we nu zielig noemen. Bij Allart Comp in 's-Gravenhage verscheen een geestige A. B. boekje met figuien en feiten uit de vaderlandse histo rie, dat het "in ieder opzicht wint van de latere zoetelijke dingen in de trant van C is Charlotje en D is 'n Dame. Men onderwees de jeugd in verhalende trant, het is maar de vraag of de jeugd dat alles tot zich nam zonder inwendig protest. Bijvoorbeeld: J. H. Krelage ont ving in het jaar 1831.op de 17e November als bewijs van tevredenheid van zijn on derwijzer een boekje getiteld: „Uit am bachten, en bedrijven". Het tweede hoofdstuk heeft het over „de Kok!'. De schrij ver noemt hem een nuttig man, hetgeen de jongeheer Krelage volmondig zal hebben beaamd, en ver volgt dan: - „Dwaas en verachtelijk zoude hij han delen, die om slechts lékker te eten en zijn vrienden luisterrijk te vergasten, zich zelve en zijn gezin aan andere noodzakelijk heden gebrek deed lijden of zich in schul den stak, welke hij onvermogend zoude zijn te voldoen Dan belandt de schrijver bij de Romei nen: „Dit volk was al. te zeer met zijnen voorspoed ingenomen om aan de moge lijkheid van een tegengesteld lot te den ken, het leefde dartel en zorgeloos voort en, ziet kinderen,woeste volken vielen hetzelve aan, versloegen, overheerschten en Verdreven het. Wanneer gij uwen "maag tegen de wil van uwe ouders overlaadt of met snoepe rijen opvult tot boven den eetlust, zult gij .eene geldverspilling maken waartegen uwe kleine geldbeurs veelal niet bestand zal zijn en waardoor -gij dikwijls aan wan daden zoudt kunnen schuldig maken. Gij zoudt uwen eetlust geheel en al tot vaste spijzen verliezen zoodat gij U ten laatste zoudt bevinden als zekere vetgemeste grijsaard, welke aan eenen armen man, die over honger klaagde, ten antwoord gaf: dat dit geen ongelulj was, dewijl hij wel wenschte eens honger te mogen hebben! eene schande voor de mensclv heid!" Waar een kok al niet-goed voor was. En of de jongeheer Krelage in zijn nopjes zal geweest zijn niet zulk een leesboekje!? In onze tijd zou je zeggen: Overlaad je maag niet want het is ongezond en duur". Klaar is Kees. Een van de aardigste boekjes is-het vaderlandse A. B. Boek, verschenen bij Holthof te Amsterdam in 1781, prachtig gedrukt en verzorgd met 'zeer mooie, helaas door kleur bedorven gravures. Bij de latere kinderprentenboeken zijn vooral de aandacht waard L'Oncle Hausi's Mon village" en „le Paradis tricolore", uitgaven uit de Elzas voor en na de oor log van 191418. Er is ook een kostelijk lofdicht op Lau rens Janszoon Koster uit 1863 en een heer lijk onbenullig boekje- „De ongelukkige Edüard" uit 1828, een vertaling van Miss Sandham. Et- is zovéél èn zulk een verscheiden heid, dat ik een ieder wil raden er heen te gaan om zelf datgene te bekijken wat naar zijn gading is. Opmerkelijk is, dat slechts een enkel exemplaar der modernste prentenboeken de. vergelijking kan doorstaan met de oud ste uitgaven, zelfs ook dan wanneer'men beide in hun eigen tijd beziet. Een is er dat een voortreffelijk schets boek met dierstudiën lijkt, 't Is zeer modi, maar is het een kinderboek? Als aanvulling der tentoonstelling vin den wij vermakelijke, somb heel geestige speelkaart-fantasieën en z.g. „Centsche prenten" als „Dè schaapherder", „De too- verspiegel", „De dwergemuts". Óp deze laatste vinden we dit grappig coupletje: 'k Wil binnen een minuut of tien Terstond mijnbeide broeders zien, Breng dan gebraad en ook wat wijn Opdat wij allen vroolijk zijn! Ontegenzeggelijk is dit alles hoogst in teressant en wij kunnen de firma Enschedé geluk wensen met zulk een kostbaar bezit. Bij „Erve Rijnders in de Tweede Tuin dwarsstraat" kwam een prent uit, voorstel lende beroepen en ambachten van „de Kyzer" met zijn kroon tot aan „de Dood" met zijn zeis. in deze en soortgelijke pren ten zat altijd een levensles, soms verbor gen, soms ronduit gezegd. Zij hadden dit voordeel, dat de kinderen er zich in ver diepen moésten, omdat ze gekleurd moes ten worden. En de kleinen deden dat met veel toewijding, de tóng. uit de mond. Bij voorkeur was -het jongenswerk. De meisjfes borduurden tekendoeken vol met harten, ankers, kruisjes en wijze spreuken. Het is allemaal, 'uit een tijd waarin de wereld veel beter scheen. We zeggen met nadruk „scheen". Nu Js ook de schijn weg. De stille getuigen ener o zo brave mens heid liggen nu bij Leffelaar op tafel en wachten op de 20e eeuwse jongens en meisjes.' Daar staan ook asbakjes voor sigaretten bij. HERMAN MOERKERK. 60 JAAR LEGER DES HEILS IN NEDERLAND. Het is vandaag 60 jaar geleden, dat het Leger des Heils in Nederland werd opge richt. Het Leger des Heils in IJmuiden zal dit jubilé herdenken in een bijzondere samenkomst, waarin kapitein Buiterman, vetei'aa.n-officier, zal spreken over de eer ste jaren van de geschiedenis van het Le ger in ons land: ^OHAN DE WITT" NAAR INDIë. De „Johan de Witt vertrekt hedenmïd- Lg om 5 uur van Amsterdam naar Oost- Indië. Wanneer het schip naar IJmuiden doorvaart (de mogelijkheid bestaat dat het in het kanaal blijft overnachten) kan het ongeveer half acht in de sluis worden verwacht. Een „aanzwemmertje" J kwam ter hoogte - van het dorp varuc onverwacht 'n hert de Waal afzwem en Een veerman trok het dier in zijn oot en later op de wal, waarna de burge meester van de vindplaats, een onderzoek begonnen naar de herkomst van de on- gewone en uitgeputte drenkeling. Aanbeveling voor raadsheer het amsterdamse hof. vm! iPereell^o£ te Amsterdam heeft ter holT1- vaF een vacature 'van raads heer zijn college de navolgende alpha- Vr T u- hist van aanbeveling opgemaakt: P- E. Mijnssen. rechter in'de Ar- „^v^Pi^ts-Reehtbank te Haarlem; jhr. Rutgers van Rozenburg, rechter in ^^ondissements-Reehtbank te Utrecht, Rssa -?rab> oud-vice-president van de d van Justitie te Batavia. „Mijn" voor Li Wong Een 'gezelschap buitenlandse landbouw- experts heeft-Dinsdag onder meer een bezoek gebracht aan de fruitveiling te Ressenbemmel. De heren wilden graag \het fijne van de veilingklok weten en daarom werd een cigar et ingezet, die voor 50 cent'moest worden afgemijnd. Het' systeem van de rondflitsende wijzer, en de aangroeiende lichtjes was de ■vreemdelingen echter te machtig, zodat de cigaret niet aan de man kon worden gebracht. De,Chinese afgevaardigde nam echter tenslotte met de rust, zijn volk pigen, in de bank plaats en „mijnde" de cigaret met dodelijke trefzekerheid en op het- juiste tijdstip. 'Een applaus van de andere vertegenwoordigers beloonde deze uiting van kalme handelsgeest Op de Dinsdagochtend gehouden zit ting van het Tribunaal te Leiden kwam het tot een ernstig incident tussen de president nu. P. J. de Ruyter de Wildt en de verdediger van een der beschuldigden mr. T. D. Schaper. Mr. Schaper maakte tijdens zijn plei dooi de opmerking: „dat het al eens voor gekomen was, dat de strafmaat was ver zwaard, na het houden van een ver dediging, welke de leden van het Tribu naal nu niet bepaald erg lekker zat". Op een directe vraag van de president antwoordde mr-. Schaper, dat dit mo gelijk ook in Leiden wel eens is voorge komen. Na tevergeefs opnieuw een direct' ant- Meerderheid iveiist geen verandering Het Nederlands Instituut voor de Pu blieke Opinie vroeg aan mannen en vrou wen, die gezamenlijk alle volksgroepen en landstreken vertegenwoordigen: „In ons land moeten alle kinderen totdat zij 15 jaar zijrt haar de lagere school. Vindt u dat deze leeftijdsgrens zo moet blijven of hoger of lager gesteld moet worden?" 57% antwoordt: 15 jaar laten. 22% Hoger. 15% Lager. 6% Geen oordeel. Op het platteland (in het bijzonder bij de boerenbevolking) voelt men meer voor een lagere leeftijd, middenstanders en welge stelde mensen zijn meer voor een hogere leeftijdsgrens.' Leeftijdsgrens Geen hetzelfde Hoger Lager oordeel In de steden 60% 24% 9% 7% Platteland 54% 20% 22% 4% Arbeiders 55% 21% 18% 6% Middengroep. 63% 22% 12% 3% Welgestelden57% 26% 10% 7% Aan hen die de leeftijdsgrens willen ver anderen hebben de enquêteurs gevraagd: „Wat moet naar uw mening die leeftijds grens zijn?" 11% meenflö jaar 5% 17 jaar 5% 18 jaar en ouder 6% 14 jaar 2% 12 jaar 3% Geen oordeel. Eén jaar-langer op school, tot 16 jaar, heeft dus (van hen die verandering wensen) ver reweg de meeste stemmen. Een lagere grens dan 12 jaar (waarop juist de zes jaren lage re school voltooid kunnen zijn) wordt door niemand voorgesteld. woord gevraagd te hebben zeide de pre sidente mr. Schaper verder te zullen uit sluiten van het recht om als verdediger voor het Leidse Tribunaal op te treden. De president heeft later tegenover het ANP dit incident bevestigd. Op de vraag, of hij bevoegd zou zijn, een verdediger uit te sluiten, moest mr. De Ruyter ontken nend antwoorden; hij zeide echter wel de macht daartoe te bezitten. Voorts deelde hij mede, niet meer naar de betrokken verdediger te willen luisteren en een klacht bij de bevoegde instanties te heb- bqn ingediend. Ook voor het Utrechtse Tribunaal is het tot onenigheid tussen eenlid van dit college en de raadsman vaneen verdach te. gekomen. De laatste, mr.' H. W. B. M. Brans uit Amsterdam, zei ten gunste van een beschuldigde, die verdacht wordt van collaboratie: „Het Nederlandse volk is een kruideniersvoik, dat met walgelijke strij kages achter de Duitsers aanliep. Mijn cliënten zijn niet slechter, dan zoals 5/6 deel van het Nederlandse volk zioh tijdens de bezetting getoond heeft". Na dit pleidooi protesteerde een der tribunaalleden tegen deze uitlating. Cokes-oven arbeiders der Hoogovens staken De arbeiders werkzaam aan de cokes ovens der Hoogovens te IJmuiden, onge veer. 100 man, hebben aan de'directie van ■het bedrijf verzocht om toekenning van een prestatie-toeslag. De directie heeft hieraan niet kunnen voldoen, hetgeen tot gevolg had, dat de mannen in staking zijn gegaan. Er wordt thans druk onderhandeld over een oplossing van het conflict. Naar aanleiding van deze staking is de directie van het gasbedrijf overgegaan tot het invoeren, van gasloze uren. BINNENLAND De fungerend directeur van politie, te Am- Sterdam de heef G. H. Rosé is bij K. B. be noemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Een doel van de oude palmolie voorraad, welke na de capitulatie van Japan ln tanks te Bel a wan was opgeslagen, is dezer dagen met het m.s. „Sumatra" naar Nederland verscheept. Dit is de eerste maal na de oorlog, dat palm olie in 'grote hoeveelheid uit Belawan is ver scheept. De vereniging „Neclerland-Indonesië" be legt. Vrijdag IC Mei in „Ons Huis" te Zaandam een openbare debatavond. Als debaters zullen optreden dr. Feuilleteau de' Bruyn en Frans Goedhart (Pieter "t Hoertj over het onderwerp „Linggadjatl, opkomst of ondergang". Niet de Nederlandse Heidemaatschappij, maar de Nederlandse Grontmaatsohappij ver richt de terrelnopmetlngen voor het te Zand- voort geprojecteerde ,,Butlin"-kamp, zoals wij een dezer dagen mededeelden. Tegen' de 60-jarige G. W. te Rijswijk, die ln 1945 als districtscommissaris van het toen malige bureau voor roerende goedei-en van vijanden en landverraders een ameublement, 'oen gasfornuis, keukengerei en gouden voor werpen had verduisterd, ls een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden geëist. Het gerechtshof te Amsterdam heeft een 26- jarige kantoorbediende, die in 1945 na drank gebruik met een,auto te water reed. waardoor een meisje, dat naast hem zat, verdronk, tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het Hof overwoog dat het ongeluk kort na de be vrijding geschiedde toen iedereen nog ir. een feestroes leefde. Veertig Deense architecten bezoeken ons land. Zij begonnen hun rondreis in Amster-' dam, waar de beurs van Berlagë niet in aller smaak bleek te vallen. Het tribunaal te Leiden heeft de 31-jarige jhr. dr. S. G. S. S. uit Voorschoten, die advi seur van Mussert was voor Zuid-Afrikaanse aangelegenheden, ontzet uit de kiesrechten en zijn meubilair en een aantal Duitse effecten verbeurd verklaard. Wegens de hoge- leeftijd vafi j'hr. S. werd afgezien van internering.. Zondag 11 Mei Moederdag Katholieke kwekers bespreken hun moeilijkheden Een advies tot vrijwillige inkrimping der bedrijven Maandag hield de vakgroep kwekers van de Kath. Land- en Tuinbouwbond, onder voorzitterschap van de jieer J. W. A. le Feber te Haarlem haar jaarvergade ring. De voorzitter wees op de grote moei lijkheden. Het grote surplus maakt het bedrijf van vele kwekers afhankelijk van de, vanregeringswege toegezegde, maar nog niet uitbetaalde credieten. Bij minis teriële beschikking is thans, tegen het ad vies van de L.T.B. in, 100% van het areaal vrij gegeven^ De L.T.B. adviseerde de nu vrijgegeven 25% (75% was tot nu toe vrijgegeven) -aan jonge kwekers en beginnende bedrijven toe te staan. Thans adviseert de L- T". B. de kwekers hun bedrijf vrijwillig in te krimpen en kleinere oppervlakten te beplanten, waardoor overproductie voorkomen en de productie kosten gedrukt worden. De voorzitter protesteerde voorts tegen de noodtoestand in. het kwekersbedrijf. De bedrijfsmaat' regelen; die zwaar drukken, werden door een deel der leden als noodzakelijk en on vermijdelijk erkend, anderen- protesteer den tegen de manier waarop deze ten uit voer werden gelegd. De heer J. Elders, burgemeester van Bovenkarspel, werd tot voorzitter gekozen. Het bestuur werd uitgebreid met de heer Suykerbuyk (Den Haag) als vertegen woordiger van de hoveniers. Postzegelvereniging „Santpoort" gaat vergaderen Vrij.dagavond wordt eèn leden vergade- -ring gehouden van de Postzegelvereniging Santpoort', waar een eventuele contributie verhoging een belangrijk piint van bespre king zal uitmaken. Op 23 Mei is er een beursavond en tot slot een partijtje kienen. Wat het voorstel tot contributiever hoging betreft, dit heeft zijn oorzaak in het feit, dat de leden van de Jeugdclub een lage contributie betalen. Er is thans een Stem opgegaan'om via een verhoging van vijf cent per maand de jeugdige post zegelliefhebbers te steunen. Velen zien de noodzakelykhéid ervan in, want eenmaal zuilen de jeugdleden gaan behoren tot de „grote" vereniging,, zodat het ook voor P.V.S. een belang is. Op de vergadering zal het v'oorstel in stem ming wórden gebracht. VISSERIJBERICHT SCHEVENTNGEN Bésommlngen trawler SCH 103 f 4040; besom mingen kustvissers SCH 128 f 140. SCH 119 f 100, SCH 44 £1160, SCH 62 f 930, SCH 183 f750, SCH 59 f36, UK 169 f 760, UK 234 f640. UK 243 f 800, UK 185 f 270, UK 45 f 960, SL 19 f 340, SL 3 f 500, SL 46 f 230, SL 47 f 650; SL 49 f 540, SL 6 f 640, GO 37 f540, GO 36 f680, GO 26 f 890, GO 10 f 660, GO 25 f780, BR 44 f 220,,BH 4 f 800, KW 66 f55, KW 27 f80, KW 215 f 80(1. Aangevoerd van IJmuiden 50 kisten kabeljauw. Alles maximum prijzen. Tengevolge van het breken van een der schroefbladen is de trawler SOH 140 op sleeptouw genomen door de logger SCH 63 en te Scheveningen binnengebracht. Beide schepen, hadden hierdoor een onderbroken reis. NAT G0NELLA I rniwajAhiuuLdy I :/2)ecca./ dealer f Maar dan met MUZIEK van „NAT GONEUA" Trompstraat 121 GRAMOFOONPLATEN Ook grote sortering bladmuziek Zoekt U iets voor éven naai. en U slaagt het beste VADERS ZOONS en DOCHTERS Koopt voor Moeder Uw BLOEMEN, PLANTEN eilï. bij GEBR. v. d. BERG, CEDERSTRAAT 52 Grote sortering tegen marktprijzen. Maak Moeder blij met ee paar pantoffels of zomer, schoenen zonder bon. GROENEWEG 80 t/o REX, TEL. 4827 Geelt 'n Boek Boekhandel 't CENTRUM voorh. BIERMA TROMPSTR. 61. IJmulden-O. Tel. 5523 Moederdag WILLEMSPLEIN IJMUIDEN TELEFOON 4-1-1-0 UW LEVERANCIER Grote sortering planten, en bloemen tegen billijke prijs. Kijk even in Ruime 'sortering LUXE- en HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN (Verkoop op Voorzorgzegels). WILLEMSBEEKWEG 54 TELEFOON 5324 Bestelt tijdig uw BLOEMEN voor MOEDERDAG bij TROMPSTRAAT 21 - TEL. 5765 Wij hebben een pracht sortering. Bloemenmagazijn „Kleurenpracht" ZEEWEG 231 heeft voor Moederdag een prachtsorteering 'BLOEMEN en PLANTEN Bestelt vroegtijdig. Bakkerij „De Tijdgeest' TROMPSTRAAT 94 TELEFOON 572 met en zonder inlevering. Juist ontvangen een pracht collectie LUXE DOZEN op versnaperingsbon of suiker. HEERLIJKE GEBAKJES zonder inlevering 12% cent. Iedere dag vers (maar beperkt). KOEKJES EN GEBAKJES voor Moederdag op in levering volop verkrijgbaar. Ruime keuze chocolade en suikerwerken. Beleefd aanbevelend, Bakkerij „De Tijdgeest" OOK voor Moeder op Versnaperingbon: Chocolade-korrels Chocolade-strooisel Anys en Vruchten-hagelslag Oranjemarmelade Jam <üv. smaken Chocolade-pasta HoningStroop Bonbons en Chocolade Bruidsuikers Luxe flacons met fondant DIv. Toffees-zuurtjes enz. Amandel en citr; banket Chocoladerepen Nougat-bloRken. Zonder bon: Likenr. Limonade Gazeuse, Bier, Cherrybrandy, Druivensap. Telef 4918 TUINDERSSTRAAT 45, IJm ui den-Oost. 0888888880880888808888888008888888880' i Niets beters kunt U voor Moeder bedenken, DAMft MET SMAAK, DBAGCH SIERADEN uit Onttf XoaA! dan een geschenk in goud, zilver, doublé of ver zilverd! Heeft U ons succesartikel n.l. EMAILLE BROCHES en HANGERS al gezien? Nog een mooi geschenk voor Moeder is een zilveren theelepel met de R.K. Kerk van Driehuis, als ook een zilveren bloemtheclepel a 3.per stuk, 6. j zonder inlevering. ZIET DE ETALAGE! Da Costalaan 3, Driehuis Banketbakkerij JAC. VAN HEEMSKERKSTRAAT 7 Tel. 4535 Heeft iets fijns voor MOEDERDAG Voor Moederdag een moode PLANT of BOUQUET van P. F. GOZELING, ZEEWEG 395 Driehuis - Tel. 4-3-6-6 het meest gevraagd EEN MOOI GESCHENK VOOR jMOEDER is een KENNEMERLAAN 131 - TELEFOON 4011 - IJMUIDEN BLOEMEN voor Moederdag naar KRAAK'S BLOEMENMAGAZIJN Kennemerlaan 29 Tel. 4528 GROOTSTE SORTERING 11 MEI MOEDERDAG Hoe kunt U Moeder gelukkig maken? Door haar een HEERLIJKE TAART te geven van AARTSEN'S BANKETBAKKER!] STEPHENSONSTRAAT 72-74, IJMUIDEN - TEL 4713 Maar niiet alléén op Moederdag. heus het mag ag. Bloemenmagazijn KENNEMERLAAN 153 TELEFOON 4 IS VOORDELIG EN GOED GESORTEERD Op MOEDERDAG koopt U Iets blijvends voor Moeder dus natuurlijk EEN BOEK en dan een boek yan Klaver's Boekhandel EDISONSTRAAT 7 - TEL. 5326 - IJMUIDEN De zaak met het achterom! Trompstraat 16 Voor MOEDERDAG hebben wij passende cadeaux. Komt eens kijken Reparatie aan alle uurwerken. Goud en zilver. Grote sortering BLOEMEN EN PLANTEN Artistiek gevulde manden en bakjes in diverse maten. Bestellingen worden in heel Nederland uitgevoerd. Bloemenmagazijn KON. WILHELMINAKADE 74, IJMUIDEN - TEL. 5440

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 3